krwawienie w trakcie brania tabletek - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-01-31, 12:14   #1
Ami
Zakorzenienie
 
Avatar Ami
 
Zarejestrowany: 2002-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 844

krwawienie w trakcie brania tabletek


Mnie też w końcu dopadło. Biorę tabletki już dwa lata. Od pół roku Novynette. Do końca opakowania mam jeszcze 4 tabletki. I nagle zaczęłam krwawić. Tabletki biorę regularnie co do godziny, żadnej nie zapomniałam. Ulotkę od Novynettu niestety wyrzuciłam, więc nie mogę sprawdzić. Może ktoś ma jakiś pomysł? Nie wiem czy umawiać się na gwałt do gina prywatnie czy poczekać na wizytę do mojej lekarki.
Może histeryzuję (tia, mam skłonności do hipochondrii), ale już mam wystarczająco dużo nerwów ostatnio i jestem mocno nadwrażliwa.
Ami jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-31, 12:29   #2
asia26
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Z Poznania
Wiadomości: 1 208
GG do asia26 Send a message via Skype™ to asia26
Dot.: krwawienie w trakcie brania tabletek

Trudno się tu jednoznacznie wypowiedzieć aczkolwiek dziwne że po tylu latach wystapiło krwawienie a wczesniej problemów nie było.Może poczekac do miesiączki czy w ogóle wystapi?Albo jak chciałabyś uniknac nerwów pójść zaraz do lekarza.Może jakiś stres wywołał takie krwawienie.Ale to na pewno co najmniej dziwne.Ja póki co gdyby mnie nic nie bolało poczekałabym 1 , 2 dni i zobaczyła jak będzie dalej
pzdr asia26
asia26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-31, 12:36   #3
Ami
Zakorzenienie
 
Avatar Ami
 
Zarejestrowany: 2002-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 844
Dot.: krwawienie w trakcie brania tabletek

Cytat:
Napisane przez asia26
Trudno się tu jednoznacznie wypowiedzieć aczkolwiek dziwne że po tylu latach wystapiło krwawienie a wczesniej problemów nie było.Może poczekac do miesiączki czy w ogóle wystapi?Albo jak chciałabyś uniknac nerwów pójść zaraz do lekarza.Może jakiś stres wywołał takie krwawienie.Ale to na pewno co najmniej dziwne.Ja póki co gdyby mnie nic nie bolało poczekałabym 1 , 2 dni i zobaczyła jak będzie dalej
pzdr asia26
Dzięki! Chyba tak zrobię. Poczekam, zobaczę jak się sprawa rozwinie. Tym bardziej, że wolałabym pójść do mojej lekarki. Z chodzenia na szybko prywatnie jeszcze nigdy nic dobrego mi nie wynikło.
Ami jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-31, 12:41   #4
asia26
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Z Poznania
Wiadomości: 1 208
GG do asia26 Send a message via Skype™ to asia26
Dot.: krwawienie w trakcie brania tabletek

Dokładnie lepiej lekarza nie zmieniać bo co inny to inna opnia! a może rzeczywiście minie a było to np z nerwów i wtedy Cię zbada i sie wszystko wyjaśni.Badanie podczas krwawienia niewiele daję wgląd oceny sytuacji.
pzdr asia26
asia26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-31, 12:55   #5
villemcia
Wtajemniczenie
 
Avatar villemcia
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: WAWA
Wiadomości: 2 106
GG do villemcia
Dot.: krwawienie w trakcie brania tabletek

jesli to jednorazowa sprawa to nie wpadaj zaraz w panike..
po przerwie wszystko moze sie unormowac...
ale jesli by sie powtorzylo w kolejnym cyklu popros o zmiane na tabletki z silniejsza dawka hormonu, bo takie krwawienia pod koniec cyklu m=najczesciej oznaczaja ze obecne tabletki nie trzymaja cyklu- mimo to zabezpieczenie jest...jesli jest krwawienie pod koniec cyklu najlepsze by byly tabletki trojfazowe....
__________________
stylizacja pazurków to moja pasja
villemcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-31, 15:54   #6
tutusia
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 980
Dot.: krwawienie w trakcie brania tabletek

A nie miałas biegunki lub wymiotów? Jakieś leki, antybiotyki? Bo może to jest rpzyczyną. Jeżeli któraś z tabletek nie wchłonęła się (np. z powodu wcześniejszeo jej wydalenia z organizmu) to mogła nastąpic wcześniejsze krwawienie.
tutusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-31, 16:14   #7
Ami
Zakorzenienie
 
Avatar Ami
 
Zarejestrowany: 2002-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 844
Dot.: krwawienie w trakcie brania tabletek

To biegunka też może mieć wpływ? Wiedziałam tylko o wymiotach. W takim razie pewnie mamy przyczynę. Ale do lekarza już jestem umówiona. Więc rozwieje moje wątpliwości.
Ami jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-01-31, 16:25   #8
tutusia
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 980
Dot.: krwawienie w trakcie brania tabletek

Cytat:
Napisane przez Ami
To biegunka też może mieć wpływ? Wiedziałam tylko o wymiotach. W takim razie pewnie mamy przyczynę. Ale do lekarza już jestem umówiona. Więc rozwieje moje wątpliwości.
Oczywiście. Silna biegunka i wymioty. Do lekarza idź tak czy tak, bo może to byc inna przyczyna. Lepiej dmuchać na zimne. I następnym razem uważaj
tutusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-01, 13:59   #9
aneta_wk
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1
krwawienie w trakcie brania tabletek

Od 3 lat biore tabletki logest,wszystko było dobrze az do tej pory.Jestem obecnie w drugim tygodniu brania tabletek i pojawiło sie dzisiaj u mnie krwawienie i nie wiem czy poczekac z tym ok.2 dni i zobaczyc czy to tylko chwilowe czy nie...Mój lekarz ginekolog przyjmuje w piątek. Nie wiem czy zdarza sie to u pacjentek,czy mam sie martwic,czy to cos powaznego....Proszę o odpowiedź!!!!
aneta_wk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-01, 16:53   #10
kociak1281
Raczkowanie
 
Avatar kociak1281
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Gdańsk / Londyn
Wiadomości: 56
GG do kociak1281
Dot.: krwawienie w trakcie brania tabletek

Ja Biore Tabletki Juz Od Roku I We Wrzesniu 2005 Zmienilam Na Inne (mieszkam W Uk I Dostalam Wyznacznik Polskiego Harmonetu Z Minimalnie Wieksza Dawka Hormonow). Wgrudniu Zaczelam Brac Opakowanie Po Opakowaniu Zeby Przesunac Termin ( Zrobilam Tak 2 Razy) I Ok 3 Tyg Temu Pojawily Sie Krwawienia Ktore Potem Zaniknely A Od Jakichs 6 Dni Znow Mam Krwawienia ( Slabe ) Ale Jednak I Nie Wiem Co Zrobic. Do Lekarza Juz Nie Zdaze Pojsc Poniewaz Wylatuje Pojutrze A W Uk Ginekologow Nie Ma Tylko Lekarz Do Wszystkiego. Co Robic??
kociak1281 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-01, 18:40   #11
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: krwawienie w trakcie brania tabletek

Na przyszłość nie pisz PoKeMoNaMi-twoja wypowiedz jest nieczytelna.Jak to nie ma ginekologów,dziwne.
Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-02-02, 09:42   #12
kociak1281
Raczkowanie
 
Avatar kociak1281
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Gdańsk / Londyn
Wiadomości: 56
GG do kociak1281
Dot.: krwawienie w trakcie brania tabletek

Nie pisze pokemonami. Nie wiem czemu w taki sposob pojawila sie wypowiedz. Po prostu nie ma. Jest jeden lekarz GP
kociak1281 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-02, 11:56   #13
Andzia22
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 3
Dot.: krwawienie w trakcie brania tabletek

Czy ktos z Was ma może podobna przypadłośc do mojej? Jakies 2 miesiące temu trafiłam do ginekologa z okropnymi bólami w podbrzuszu i co dziwne- równiez bólem odczuwalnym w odbycie. Na USG nic nie wyszło-zadnego guza,torbiela, nic! I padlo słowo-endometrioza:-\ Teraz biore juz 3 opakowanie tabletek Cilest ponoc na stabilizacje cyklu i zeby sprawdzić,jak wtedy zachowuje sie organizm przy jajeczkowaniu.Pani ginekolog powiedziała,ze po tych opakowaniach zaleci mi branie tabletek non-stop(!) bez przerwy 6 opakowań! Czy to dobra metoda..?Czy lepiej zmienic lekarza...?Najlepej,gdyby wypowiedział się na ten temat opiekun tego bloku forum-pan ginekolog.
Andzia22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-03, 13:17   #14
andzya
Zakorzenienie
 
Avatar andzya
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 547
ja mam inny problem.jestem w polowie opakowania (zaczelam brac po przerwie i to jest 3 opakowanie) i nagle zaczelam krwawic i odczuwac strasznie silny bol jajnikow ... taki jak przy miesiaczce...
co to moze byc?to juz trwa drugi dzien.

hej dziewczyny.
mam takie pytanie:biore tabletki antykoncepcyjne,jestem w polowie 3 opakowania (bo zaczelam znowu brac po przerwie) i od wczoraj rana mam dosyc dziwne krwawienie polaczone z taka brazowa wydzielina,a do tego strasznie silne bole jajnikow.moze wiecie,co to moze byc?
__________________
Run Girl Run !

Edytowane przez agusia_1
Czas edycji: 2006-02-03 o 18:05 Powód: post pod postem
andzya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-03, 18:43   #15
andzya
Zakorzenienie
 
Avatar andzya
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 547
Dot.: krwawienie w trakcie brania tabletek

i jeszcze do tego jest mi straszliwie slabo ... jakos tak dziwnie sie czuje...
zupelnie nie wiem co to moze byc.
__________________
Run Girl Run !
andzya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-03, 18:46   #16
Ami
Zakorzenienie
 
Avatar Ami
 
Zarejestrowany: 2002-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 844
Dot.: krwawienie w trakcie brania tabletek

Cytat:
Napisane przez andzya
i jeszcze do tego jest mi straszliwie slabo ... jakos tak dziwnie sie czuje...
zupelnie nie wiem co to moze byc.
Może lepiej nie zastanawiaj się, tylko leć do lekarza? Chociażby dla uspokojenia nerwów.
Ami jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:38.