Rany i przecięcia na wargach sromowych. Ratujcie!! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-12-05, 19:40   #1
bacia64
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 11
Question

Rany i przecięcia na wargach sromowych. Ratujcie!!


Witam Was drogie wizażanki!
Od jakiegoś czasu zauważyłam, że na moich wargach sromowych pojawiły się ranki i takie jakby przecięcia na skórze w tych okolicach (czasami są mniejsze, a czasami dłuższe). Nie mam pojęcia czym to może być spowodowane, bo przecież codziennie dbam o higienę, używam też żelu do higieny intymnej Na początku myślałam, że to może być wina tego żelu, więc odstawiłam go na kilka dni, ale to nie pomogło - ranki nie zniknęły Nie mam żadnych upławów, chociaż kilka miesięcy wstecz miałam grzybicze zapalenie pochwy. Na szczęście póki co jest z tym spokój. Od ok 6 miesięcy zażywam tabletki antykoncepcyjne, ale czy to może mieć wpływ na to? Chciałam jeszcze dodać, że zanim zaczęłam brać tabletki, to też zdarzało mi się mieć z tymi "rozcięciami" problem Czy któraś z Was ma podobny problem? Proszę o radę!
bacia64 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-05, 23:02   #2
kukimonster
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1 057
Dot.: Rany i przecięcia na wargach sromowych. Ratujcie!!

Może sobie nadrywasz podczas seksu? Jeśli nie to do lekarza. Swoja drogą chodziłaś do ginekologa a on tego nie zauważył?
kukimonster jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-06, 00:07   #3
monius9
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 5 046
Dot.: Rany i przecięcia na wargach sromowych. Ratujcie!!

myślę, że takie pękanie skóry może być spowodowane jakimś grzybem czy inną bakterią, opryszczką, tak czy siak jakimś syfem. a na to najlepiej pomoże ci ginekolog.
monius9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-06, 07:17   #4
vadi
*sportaddict*
 
Avatar vadi
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 127
Dot.: Rany i przecięcia na wargach sromowych. Ratujcie!!

Cytat:
Napisane przez monius9 Pokaż wiadomość
myślę, że takie pękanie skóry może być spowodowane jakimś grzybem czy inną bakterią, opryszczką, tak czy siak jakimś syfem. a na to najlepiej pomoże ci ginekolog.
tez mi sie tak wydaje.
chyba, ze np. tak się kaleczysz jak się golisz?
vadi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-06, 10:13   #5
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Rany i przecięcia na wargach sromowych. Ratujcie!!

Identyczny wątek założyłaś na intymnym i tak zdaje się otrzymujesz odpowiedzi?
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-06, 12:48   #6
bacia64
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 11
Dot.: Rany i przecięcia na wargach sromowych. Ratujcie!!

Cytat:
Napisane przez kukimonster Pokaż wiadomość
Może sobie nadrywasz podczas seksu? Jeśli nie to do lekarza. Swoja drogą chodziłaś do ginekologa a on tego nie zauważył?
Nie, myslę, że seks nie ma tu nic do rzeczy, ponieważ mój luby jest od 3 tyg za granicą, tak więc same rozumiecie, ze z seksu nici... a mimo to ranki sie pojawiły.... chociaż dzisiaj juz prawie nie ma po nich śladu gdy bylam na wizycie u ginekologa, to nie mialam problemów wtedy z tym... ale wspomnialam o tym swojej ginekolog i powiedziala, ze to moze dlatego, ze pochwa nie jest dostatecznie nawilzona i skora jest napieta i dlatego są te "pękniecia" na naskórku... Przepisała mi wtedy kremik jakiś, ale na niewiele się zdał... co nieco pomogło, ale rewelacji nie było
bacia64 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-08, 01:14   #7
Martiti
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 39
Dot.: Rany i przecięcia na wargach sromowych. Ratujcie!!

Hmmm... Miałam ten problem niedawno - piekło i było bardzo uciążliwe. Okazało sie obawem... niestety - grzybicy Oczywiście tabletki nie sa bez znaczenia. Im wcześniej zaleczysz tym dla Ciebie lepiej i wydasz mniej pieniędzy na lek A więc - zapisuj sie na wizytę
Martiti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:06.