Biały nalot na języku - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-01-14, 21:52   #1
luigi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5

Biały nalot na języku


Mam biały nalot na języku od kilku lat. Raz jest go mniej, raz więcej. Po Aphtinie troche sie zmniejszył, potem spowrotem się zwiększył, no ale przez całe życie Aphtinem smarować nie będe. Potem przeczytałem o Nystatynie, raz mi sie udało dostać bez recepty, wziąłem tylko jedno opakowanie (więcej nie zdołałem kupić hehe) i różnicy nie zauwazyłem ale jednocześnie smarowałem aphtinem więc nie wiem. Niżej zdjęcie:
http://img234.imageshack.us/img234/734/obraz002ka3.jpg
To jest jakaś oznaka chorobowa czy może to jeszcze normalne?
Bo czytałem że to mogą być jakieś grzyby, afty czy coś tam jeszcze.
Bralem kilka razy w życiu tetracykliny, byłem młody i nie chciało mi sie brać osłonowych jakiś lacidofilów czy coś, a tetracykliny podobno zabijają flore bakteryjne i łatwo o grzyby. Inni mają normalne różowe języki bez żadnych takich tam białych gówienek. Po Aphtinie zaczęło mi schodzić więc wydaje mi sie że coś jest nie tak. Z higieną jamy ustnej u mnie dobrze, język też myje, wtedy te gówienka robią sie takie strzępiaste, troche można zdrapać paznokciem, zęby w porządku, z higieną rąk troche gorzej np. po toalecie (moze od tego cos sie moglo stac hehe). W środku tzn z układem pokarmowym(?) chyba też nie jest źle, choć kiedyś kiedyś z wydostawał się bardzo nieprzyjemny, o dalekiej sile rażenia zapach z ust (strach się odezwać było), później zdarzały się też wzdęcia, i potem wszystko wróciło do normy. Co to może być? Bo mało estetycznie to wygląda.

Edytowane przez luigi
Czas edycji: 2009-01-14 o 21:59
luigi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-15, 11:50   #2
doniacz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 2
Dot.: Biały nalot na języku

Wg mnie na 90% masz grzybka. bialy nalot na języku absolutnie nie jest normalny. miales pobierany wymaz z języka do badania? dobrze by bylo zrobić. niestety leczenie grzybicy to droga przez mękę, ponieważ wszystko opiera się na diecie i trwa dosyć długo - właśnie jestem w takcie leczenia przeczytaj sobie ten artykuł
http://www.eioba.pl/a77701/grzybica_...niez_drozdzyca
Jeśli zdecydujesz się na leczenie to polecam również stronkę dr A. Janusa (i jego książkę)
http://www.drjanus.pl
Powodzenia!
doniacz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-15, 15:40   #3
sabona89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 494
Dot.: Biały nalot na języku

Cytat:
Napisane przez doniacz Pokaż wiadomość
bialy nalot na języku absolutnie nie jest normalny.
Szczerze mówiąc trochę zgłupiałam. Czy język cały powinien być różowy? Mój też jest biały, ale tam głębiej, z tyłu, przez kilka centrymetrów z przodu jest różowy.
Może jakieś zdjęcie wzorcowo wyglądającego języka?
sabona89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-15, 20:40   #4
doniacz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 2
Dot.: Biały nalot na języku

Źle napisałam - chodziło mi o to, że tego rodzaju nalot na języku jest nienormalny.
doniacz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-16, 09:52   #5
sabona89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 494
Dot.: Biały nalot na języku

No to uff
sabona89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-17, 18:12   #6
inc0rrect
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 4 298
Dot.: Biały nalot na języku

Cytat:
Napisane przez luigi Pokaż wiadomość
Mam biały nalot na języku od kilku lat. Raz jest go mniej, raz więcej. Po Aphtinie troche sie zmniejszył, potem spowrotem się zwiększył, no ale przez całe życie Aphtinem smarować nie będe. Potem przeczytałem o Nystatynie, raz mi sie udało dostać bez recepty, wziąłem tylko jedno opakowanie (więcej nie zdołałem kupić hehe) i różnicy nie zauwazyłem ale jednocześnie smarowałem aphtinem więc nie wiem. Niżej zdjęcie:
http://img234.imageshack.us/img234/734/obraz002ka3.jpg
To jest jakaś oznaka chorobowa czy może to jeszcze normalne?
Bo czytałem że to mogą być jakieś grzyby, afty czy coś tam jeszcze.
Bralem kilka razy w życiu tetracykliny, byłem młody i nie chciało mi sie brać osłonowych jakiś lacidofilów czy coś, a tetracykliny podobno zabijają flore bakteryjne i łatwo o grzyby. Inni mają normalne różowe języki bez żadnych takich tam białych gówienek. Po Aphtinie zaczęło mi schodzić więc wydaje mi sie że coś jest nie tak. Z higieną jamy ustnej u mnie dobrze, język też myje, wtedy te gówienka robią sie takie strzępiaste, troche można zdrapać paznokciem, zęby w porządku, z higieną rąk troche gorzej np. po toalecie (moze od tego cos sie moglo stac hehe). W środku tzn z układem pokarmowym(?) chyba też nie jest źle, choć kiedyś kiedyś z wydostawał się bardzo nieprzyjemny, o dalekiej sile rażenia zapach z ust (strach się odezwać było), później zdarzały się też wzdęcia, i potem wszystko wróciło do normy. Co to może być? Bo mało estetycznie to wygląda.
jak brałeś antybiotyk to nie trudno żeby grzyb sie rozwinął. A wdodatku język to takie lubiane miejsce przez grzyby. Mogłeś się oczywiście tez od kogoś zarazić, przez sex oralny (jak kobieta ma raz grzybice pochwy to później trudno jej sie z tego wyleczyc i zaraza) albo przez pocałunek. poprostu musisz isc do lekarza i brac leki na grzyby. Da sie to wyleczyc chociaz ponoc bardzo trudno grzyby sie leczy, bardzo lubia nawracać, może to trwac nawet kilka lat. Kiedys słyszalam pogląd, że biały nalot może sugerowac, że ma sie grzybice ale niekoniecznie języka, że to objaw grzybicy która może wystepowac w innej czesci ciała...ale w to słabo wierze
__________________
Dziewczyny, bardzo proszę o wypełnienie krótkiej ankiety, która jest badaniem rynku usług dietetycznych.

Tutaj link: profitest.pl/s/12254/Tu4ydm2K3ha4YKAM

W ramach podziękowania dla dwóch z Was oferuję bezpłatne konsultacje dietetyczne
inc0rrect jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-18, 16:13   #7
andzia619
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Bytom
Wiadomości: 217
Dot.: Biały nalot na języku

BYć moze jest to drożdżyca lub grzybica, ale udaj sie do laryngologa lub dermatologa. oni napewno Cie skieruja na badania i wszystko sie wyjasni
__________________

andzia619 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-01-20, 18:52   #8
gsk
Zakorzenienie
 
Avatar gsk
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Beldżja
Wiadomości: 4 203
GG do gsk
Dot.: Biały nalot na języku

Ja też tak mam. Ale jak byłam na diecie i jadłam dużo owoców to tego nalotu było o wiele wiele mniej. Ale nie potrafie żyć zdrowo
gsk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-26, 17:08   #9
Starlett
Wtajemniczenie
 
Avatar Starlett
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 2 660
Dot.: Biały nalot na języku

Ten nalot wygląda niestety na grzybicę, a konkretnie na drożdżaki. Czasem, podobno taki nalot może tez świadczyć o grzybicy dalszych odcinków układu pokarmowegu (np. przełyku). Aby się upewnić najlepiej zrobić posiew. A słyszałam jeszcze o teście ze śliną ale nie wiem na ile to się sprawdza: http://www.ninazu.com/tests1.html
A taki niewielki biały nalot z tyłu języka może świadczyć o problemach z trawieniem.
Starlett jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-12, 11:59   #10
martapolska
Raczkowanie
 
Avatar martapolska
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 60
Dot.: Biały nalot na języku

fuuuj To wygląda jak piana ;/
martapolska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-03, 19:38   #11
xena-m
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 20
Dot.: Biały nalot na języku

polecam wizytę u lekarza rodzinnego przepisze neostatynę i wszystko pięknie znikania i smak sie poprawi
xena-m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:24.