Brak węchu - TRAGEDIA - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Fora, na których znajdziesz porady w zakresie perfum. Zapraszamy do dyskusji.
Zanim napiszesz post zapoznaj się z FAQ oraz Przewodnikiem po perfumach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-05-08, 20:17   #31
ewaqq
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1
Dot.: Brak węchu - TRAGEDIA

Ja jestem ok. w 5 dniu choroby [kończącej się] zwykłe przeziębienie,
ból gardła i niewielki katar - prawie niewyczuwalny.
Od pierwszego dnia straciłam węch i smak, byłam pewna, że za dzień czy dwa przejdzie ból i katar,przeszło ale niestety smaku i węchu jeszcze nie odzyskałam.
ewaqq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-09, 14:52   #32
orinokoflow
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 10
Dot.: Brak węchu - TRAGEDIA

Przypomniał mi się film pachnidło. Chłopak miał niesamowity zmysł wonienia ale nie czuł zapachu własnego ciała. Polecam ten film bo jest na prawdę GENIALNY!
orinokoflow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-07, 22:09   #33
VIVAANNA
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 1
Dot.: Brak węchu - TRAGEDIA

Witam
Twój przypadek jest identyczny jak mój... Też nie pamiętam czy kiedyś było inaczej ...zapalenie opon mózgowych w wieku 2 lat. Wstydziłam się powiedzieć o tym komukolwiek do 15go roku życia. Wtedy dowiedziałą isę mama. U mnie ze smakiem jest wszystko ok.

---------- Dopisano o 23:09 ---------- Poprzedni post napisano o 23:08 ----------

Cytat:
Napisane przez Daniellosso Pokaż wiadomość
Ja nie mam węchu ale jakoś nauczyłem się z tym żyć, nie wiem nawet czy straciłem węchy przez przechodzoną w dzieciństwie chorobę(zapalenie opon mózgowych) czy nie mam tego zmysłu od urodzenia, ale wydaje mi się że wszystkie smaki odróżniam. wstydzę się tego że nie mam węchu i nikomu o tym nie mówię bo nie którzy mogą tego nie zrozumieć... Nawet nie byłem z tym u lekarza bo napewno nie ma na to lekarstwa
Witam
Twój przypadek jest identyczny jak mój... Też nie pamiętam czy kiedyś było inaczej ...zapalenie opon mózgowych w wieku 2 lat. Wstydziłam się powiedzieć o tym komukolwiek do 15go roku życia. Wtedy dowiedziałą isę mama. U mnie ze smakiem jest wszystko ok.
VIVAANNA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-27, 12:40   #34
madziara1288
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 1
Dot.: Brak węchu - TRAGEDIA

Witam,
Ja straciłam węch ok 2 tygodnie temu. Wąchałam próbki perfum i nagle powąchałam bardzo intensywny zapach i pozniej juz nic nie czułam. Nigdy nie miałam problemów z nosem ani nie miałam urazu głowy. Byłam u lekarza to mam brac witaminy.
Proszę o rady, czy węch mi jeszcze powróci?
madziara1288 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-21, 09:30   #35
sylwiax4
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1
Dot.: brak węchu-TRAGEDIA

Cytat:
Napisane przez nan Pokaż wiadomość
Moja babcia (obecnie już nieżyjąca) mając lat ok. 40 miała operację usunięcia tętniaka z mózgu. Po tej operacji (podówczas rzadko wykonywanej, wręcz eksperymentalnej) straciła węch całkowicie. Nie czuła nic. Nie tylko perfum - przecież węch odgrywa też bardzo istotną rolę np. w kuchni, przy gotowaniu. Trudno mi wyobrazić sobie coś takiego. Moja babcia nie narzekała - miała i tak dużo szczęścia, że w ogóle przeżyła operację i myślę, że utrata węchu nie była dla niej jakąś wielką tragedią. Zresztą z babci była niezła pudernica - zawsze umalowana, zawsze uczesana i zawsze ładnie i kolorowo ubrana - nie miała w sobie nic ze staruszki. Najbardziej lubiła pomarańczowe szminki do ust - było jej w nich zresztą świetnie (blondyna z zielonymi oczami).
Ehhh, na wspominki mi się zebrało...
hej ja juz nie mam ponad rok a stalo sie mi tak po przyziebieniu myślałan że to chwilowe ale całkiem mi zanikło...czekam już pół roku na operacje...boje się nie wiem co mnie czeka...jeżeli ktoś miał takie cosniech napisze...
sylwiax4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-22, 11:17   #36
wiedzma z podgorza
Rozeznanie
 
Avatar wiedzma z podgorza
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: z chatki na kurzej nóżce
Wiadomości: 785
Dot.: brak węchu-TRAGEDIA

Cytat:
Napisane przez sylwiax4 Pokaż wiadomość
hej ja juz nie mam ponad rok a stalo sie mi tak po przyziebieniu myślałan że to chwilowe ale całkiem mi zanikło...czekam już pół roku na operacje...boje się nie wiem co mnie czeka...jeżeli ktoś miał takie cosniech napisze...
Może to nie porada, ale zawsze coś.. anosmia.
Tu masz więcej, ale po angielskiemu: http://en.wikipedia.org/wiki/Anosmia

Niby niewiele, ale umieć nazwać wroga to już sukces.
__________________


"Śnił mi się koszmar. Przerost biurokracji w państwie, gdzie niedawno ukończono likwidację analfabetyzmu".
"Człowiek z człowiekiem się nie zejdzie, ale góra z górą zawsze".

Stanisław Jerzy Lec



Obłąkane Retorty


Ż ≠ RZ
U ≠ Ó
KS ≠ X!!
wiedzma z podgorza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Perfumy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:54.