Pryszcze na suchej skorze!!! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-02-13, 17:15   #1
hunt
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 2

Sucha skóra


Moja skóra jest wybitnie sucha i nie mam pojęcia jak sobie z nią poradzić... Stosowałam oliwki, kremy intensywnie nawilżające i NIC! Skóra dalej jest sucha i wygląda jak łuska ;/ Pomocy...
hunt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-13, 23:47   #2
czekoladka007
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Warszawa.
Wiadomości: 113
Dot.: Sucha skóra

Hm... może wybierz się do dermatologa jak jeden Ci nie pomoże to ić do drugiego..
Nie zrażaj się jeśli nie pomoże Ci pierwszy dermatolog za pierwszym razem, ić do drugiego ( najlepiej znajdź w internecie jakiś lekarzy i zobacz w jakich godzianch przyjmują i poczytaj o nich na forum czy są ok czy może nie i się ZAPISZ. ) )
__________________
" Diamenty to jedyni przyjaciele kobiety "
" Wszystko, co dobre, jest albo tuczące, albo niemoralne "
M.Monroe


czekoladka007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-14, 09:03   #3
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: Sucha skóra

Cytat:
Napisane przez hunt Pokaż wiadomość
Moja skóra jest wybitnie sucha i nie mam pojęcia jak sobie z nią poradzić... Stosowałam oliwki, kremy intensywnie nawilżające i NIC! Skóra dalej jest sucha i wygląda jak łuska ;/ Pomocy...
jeżeli masz problem z łuszczeniem się skóry to polecam balsamy z mocznikiem (np iso-urea la roche posay) albo krem cerkoderm 15 z mocznikiem i kwasem mlekowym (ok 15 zł/75ml). wizyta u dermatologa też nie zaszkodzi - lepiej wykluczyć jakieś powazne choroby, np łuszczycę.
__________________
Mój blog o dbaniu o urodę w Japonii i Korei: www.kiyora.pl
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-15, 23:03   #4
martaikuba1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 31
Dot.: Sucha skóra

Witam,
ja i mój synek mamy suchą i swędzącą skórę od zawsze. Codzienna pielęgnacja to podstawa - stosuję żelu do mycia, olejku do kąpieli i kremu. Używam produktów Emolium - dostępne są w aptekach bez recepty. Na nas działają naprawdę znakomicie. Czekam na informacje jak działają na Was i pozdrawiam.
martaikuba1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-17, 13:18   #5
Rylejew
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 166
Dot.: Sucha skóra

Może zamiast kremów nawilżających powinnaś stosować lipidowe. Stosuję regularnie kwasy (Diacneal) i mam często suchą, podrażnioną skórę. Regularnie (rano i wieczorem) używam kremu Ziaji "Kozie mleko" 2, czyli wersję bogatszą, na noc. Przede wszystkim dlatego, że wersja na dzień ma mniej przyjazny skład i może zapychać (mnie właśnie zapycha) i gorzej radzi sobie z moja skórą. Wersja 2, na noc, nawilża przez natłuszczanie, mówiąc w skrócie. Na opakowaniu napisane jest, że to tłusty krem, ale niczym nie przypomina on oleistej, niewchłaniającej się mazi. Stosuję go pod makijaż, także latem i wszystko jest w porządku. Jeżeli na czole, nosie po paru godzinach jest nadmiar sebum, to usuwam to zwykłą chusteczką higieniczną i tyle.
Rylejew jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-17, 16:09   #6
matin
Przyczajenie
 
Avatar matin
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 2
Dot.: Sucha skóra

Cześć! Ja także polecam produkty Emolium. Dodam, że mam skórę z tendencją do przesuszania i tylko te kosmetyki sobie z nią radzą. Używam przede wszystkim kremu specjalnego i emulsji do mycia. Używałam wiele innych kosmetyków w tym aptecznych ( Cicalfate Avene, Epitheliale A-Derma, Physiogel krem), ale ulgę i regenerację mojego naskórka przyniosły dopiero produkty Emolium.
Jest jeszcze jeden kosmetyk który moim zdaniem jest rewelacyjny dla osób o suchej skórze. Chodzi o krem z firmy a.t.w. o nazwie Dreams- krem regulujący. Naprawdę głęboko nawilża, dobrze się wchłania i nadaje się pod oczy. Właściwie teraz do tego go stosuję. Nie podrażnia delikatnej skóry wokół oczu, nie powoduje mgły na oczach i nie szkodzi nawet przy noszeniu soczewek koknaktowych, a co najważniejsze rozprasowuje drobne zmarszczki. Jedyną jego wadą jest pojemność czyli 25 ml.
matin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-13, 00:13   #7
Funnycat
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 10
Pryszcze na suchej skorze!!!

Hej!!! Mam powazny problem ze skora. Mam 25 lat i Gdy bylam nastolatka moja skora sie przetluszczala. I miewalam pryszce jak wiekszosc. Teraz moja skora jest sucha i sie luszczy niemal wszedzie i przyszczy jest jeszcze wiecej niz kiedys!! Nie sa to wielkie problemy, raczej zaskorniki i rozszerzone pory..jednak na calej twarzy!! To okropne bo nie wiem jak mam ja traktowac..produkty na tradzik wysuszajak zazwyczaj jeszcze bardziej moja skore!!! Pomocy..czy pryszcze sa normane przy skorze suchej i to w moim wieku?
Funnycat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-03-13, 10:50   #8
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Pryszcze na suchej skorze!!!

Cytat:
Napisane przez Funnycat Pokaż wiadomość
Pomocy..czy pryszcze sa normane przy skorze suchej i to w moim wieku?
Tak. Przesuszona skóra produkuje więcej tłuszczu, więc pojawiają się pryszcze, do tego masz zapewne zaburzoną gospodarkę hormonalną. . Powinnaś wybrać się do ginekologa po tabletki anty, a do dermatologa po dobór leków i kosmetyków pielęgnacyjnych.

Nie możesz używać kosmetyków wysuszających tylko nawilżających !
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-13, 14:22   #9
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Pryszcze na suchej skorze!!!

Masz kompletnie odwodnioną skórę, wymaga to od ciebie totalnej zmiany pielęgnacji i w ogóle podejścia do spoposbu dbania o skóre. Zapraszam na forum biochemia kosmetyczna, do wątku o skórach odwodnionych.

http://www.wizaz.pl/forum/showthread...3ra+odwodniona

Edytowane przez L_V
Czas edycji: 2009-03-13 o 14:23
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-14, 20:03   #10
shena
Rozeznanie
 
Avatar shena
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 809
Dot.: Pryszcze na suchej skorze!!!

No właśnie tak ostatnio się nad tym zastanawiałam jak to jest, bo nie do końca tak jak wszyscy mówią. Jak ma się trądzik to skóra przesuszona będzie powodowac jeszcze większy trądzik. Zazwyczaj jak ma się trądzik to skórę tłustą czy mieszaną a wszelkie kremy matujące wysuszają wiec mimo takiej skóry mamy używać nawilżające zeby sie jeszcze bardziej świecic?
Ja mam taką cere, i jak uzywam kremu matującego p/trądzikowego to robi sie po jakimś czasie wysuszona, schodzi miejscami ale z trądzikiem jest ok. natomiast jak używam nawilżającego to po jakimś czasie zaczyna się pogarszać, zaskórniki, grudki itp.
shena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-15, 01:10   #11
littlepleasure
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 3
Dot.: Pryszcze na suchej skorze!!!

Ja tez mam z tym problem, a po eksperymentach z roznymi kremami (raz do suchej, raz do tlustej itp)i wysuszniu na solarium wybralam krem+mleczko+tonik Garniera do wrazliwej i narazie jest ok, tzn. nie jest gorzej
littlepleasure jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-03-15, 14:39   #12
Funnycat
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 10
Dot.: Pryszcze na suchej skorze!!!

Ja rowniez,gdy uzywam specyfikow nawilzajacych mam jeszcze wiekszy problem, zaskornikow przybywa a pory sie zanieczyszczaja , zupelnie tego nie rozumiem
Funnycat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-15, 19:08   #13
nathiee
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 7
Dot.: Pryszcze na suchej skorze!!!

Nie chce juz zakladac kolejnego watku ale moze ktos rozwijeje tu moje watpliwosci. Dlugo borykalam sie z tradzikiem, antybiotyki, kremy itp Zawsze mialam ladna cere na policzkach, a pryszcze wystepowaly glownie na czole, czasem na brodzie. Wydawalo mi sie, ze juz problem jest zdecydowanie mniejszy ale skusilam sie na diane35 (polecil mi ginekolog,ktory stwirdzil,ze wyleczy mi do konca ta brode). Czolo jest juz ok.. broda tez.. a zrobila sie masakra na policzkach a dokladniej tylko na linii zuchwy.. czy to moze byc za sprawa tej diany?;/ chyba hormony mi powariowaly....
nathiee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-15, 22:54   #14
insensibility
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 10
Dot.: Pryszcze na suchej skorze!!!

mozliwe ze powariowaly dlatego nigdy nie zwrocilam sie do ginekologa o pomoc w leczeniu tradziku. tez mialam okropne zmiany na zuchwie. do dzisiaj wyskakuja pojedyncze krosty. wyleczylam je glownie differinem, ktory stosowalam tez przy leczeniu zaskornikow i pojedynczych pryszczy na policzkach. na twoim miejscu poszlabym z tym do dermatologa, bo pryszcze na zuchwie bywaja fest bolesne i nie nadaja sie do leczenia na wlasna reke
insensibility jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-15, 23:02   #15
Agatawawa2
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20
Dot.: Pryszcze na suchej skorze!!!

Witaj,
Myślę, że wizyta u dermatologa to podstawa. Ja borykam się z problemami skóry (mam azs) od bardzo dawna. Dermatolog właśnie przy okazji kolejnych pojawiających się krostek polecił mi produkty Emolium do codziennej pielegnacji. W aptece zapytaj o żel do mycia oraz krem specjalny Emolium - to produkty które mają na mnie zbawienny wpływ. Podpytaj dermatologa o te produkty i daj znać. Życzę powodzenia i odezwij się.
Agatawawa2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-16, 11:11   #16
aga1507
Przyczajenie
 
Avatar aga1507
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 21
Dot.: Pryszcze na suchej skorze!!!

Ja tez mam ten problem, sucha sypiaca sie skora i pelno zaskorniakow, masakra ale znalazlam niezly kremik ktory jako pierwszy nie wysusz a nawilza Garnier czysta skora na dzien i na noc jest zel , ten troche przesusza wiec juz go nie uzywam tylko ten na dzien, jest nawet lepiej. Na syfki bezposrednio uzywam sztyftu antybakteryjnego jak sie wchlonie to nakladam krem , syfek jest zasuszony ,cera nawilzona i jak narazie takie rozwiazanie znalazlam ktore sie sprawdza
__________________
aga1507
aga1507 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-16, 19:01   #17
Funnycat
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 10
Dot.: Pryszcze na suchej skorze!!!

Zastanawiam sie czy na taka sucha i odwodniona skore dobrze mi zrobi jak bede pila wiecej wody mineralnej niz dotychczas latem pije jej baaardzo duzo i nie luszczy mi sie skora Problem zaczyna sie dopiero jak robi sie chlodno ...
Funnycat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-16, 20:46   #18
insensibility
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 10
Dot.: Pryszcze na suchej skorze!!!

Funnycat- na pewno dobrze ci to zrobi a oprocz tego na odwodniona skore twarzy bardzo dobrze wplywaja maseczki nawilzajace z La Roche- Posay. mozna kupic w aptece w saszetkach. 2 saszetki to chyba cos okolo 7zl
insensibility jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-17, 01:58   #19
martaikuba1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 31
Dot.: Pryszcze na suchej skorze!!!

Cytat:
Napisane przez Funnycat Pokaż wiadomość
Hej!!! Mam powazny problem ze skora. Mam 25 lat i Gdy bylam nastolatka moja skora sie przetluszczala. I miewalam pryszce jak wiekszosc. Teraz moja skora jest sucha i sie luszczy niemal wszedzie i przyszczy jest jeszcze wiecej niz kiedys!! Nie sa to wielkie problemy, raczej zaskorniki i rozszerzone pory..jednak na calej twarzy!! To okropne bo nie wiem jak mam ja traktowac..produkty na tradzik wysuszajak zazwyczaj jeszcze bardziej moja skore!!! Pomocy..czy pryszcze sa normane przy skorze suchej i to w moim wieku?
Witaj,
wizyta u dermatologa, który Cię zdiagnozuje to podstawa. Skórę suchą, podrażnioną świetnie nawilżają i łagodzą produkty Emolium. Dostępne są w aptekach bez recepty. Wypróbuj są znakomite na tego typu problemy skórne. Powodzenia i pozdrawiam.
martaikuba1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-03-18, 16:11   #20
asia08368
Rozeznanie
 
Avatar asia08368
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: "prawie" Warszawa ;)
Wiadomości: 527
Dot.: Sucha skóra

Odkopuję stary wątek, żeby nie zaśmiecać

od jakiś 3-4 tygodni mam koszmarnie przesuszoną skórę twarzy. Wszystko zaczęło się od uczulenia. Dostałam wysypu, troszkę spuchłam, schodziła mi skóra. Dostałam krem (jakis robiony w aptece), który pomógł tylko trochę. Od kilku dni jest gorzej. Skóra łuszczy mi się wokół ust, na czole i pod oczami. Wszystko swędzi. Kremy nie pomagają :'( najbliższy wolny termin do mojego dermatologa jest za miesiąc, nie wiem czy tyle wytrzymam... Znacie jakieś domowe sposoby albo dobre kremy, które mogłyby mi pomóc?
asia08368 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-19, 16:21   #21
SBZW
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 79
Dot.: Sucha skóra

Mam strasznie głupie pytanie, ale mam nadzieję że mi pomożecie. OD jakichś 7 miesięcy mam strasznie sucha skórę, po umyciu jakimkolwiek kosmetykiem do twarzy (nawet tym nie drogeryjnym) schodzi z niej całej skóra (nos, policzki, czoło, koło oczu, też w miejscu gdzie zaczynają się włosy na głowie. Wszystkie kremy (obecnie dermosan) pomagają jej, ale na bardzo krótko (czyli do następnego mycia twarzy, czasem krócej). Planowałam wybrać się do dermatologa, juz praktycznie się zarejestrowałam, ale potem przeczytałam kartkę, żeby się zastanowić zanim się zarejestruje, bo dermatolog przyjmuje osoby z chorobami skórnymi, a nie w przypadku porady kosmetycznej (kartka była bardzo duża, więc to chyba musiało być dla lekarzy bardzo ważne^^). I wtedy zaczęłam się zastanawiać, czy aby na pewno mój problem nie zalicza się do porady kosmetycznej i czy lekarz nie popatrzy się na mnie jak na idiotkę. Co o tym sądzicie?
SBZW jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:11.