Usg piersi - dysplazia? czy zaczac sie bac:( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-10-30, 11:28   #1
Afrodyzja
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 36

Usg piersi - dysplazia? czy zaczac sie bac:(


Witam.

Około 2 dni temu wyczulam na jednej piersi jakis guzek. Od razu poszlam do ginekologa i dala mi skierowanie na Usg. Podczas rozmowy z lekarzem, który robił Usg dowiedziałam sie ze moga to byc zmiany hormonalne. Powiedziala dodatkowo ze nie widzi podloza dla zmian zlosliwych. Jednak dala mi skierowanie na Biopsje. Jestem tak poddenerwowana tym wszystkim, ze ledwo zyje.

Dlatego bardzo prosze o rade czy powinnam sie denerwowac czy poprostu spokojnie pooczekac na wynik bopsji, ktory bedzie robiony dopiero za ok miesiac.


Opis z badania wyglada nastepujaco:
"Sutki o gęstej budowie gruczołowej. W sutku prawym na godz. 12 obszar niejednorodnej struktury tkanki gruczolowej-palpacyjnie twardszy od otaczającej tkanki - 2,7x1,6 cm z pojedyńczą torbielką sr 0,26 cm.-susp dysplasia
Koniecznie BACC"

Bede bardzo wdzieczna za pomoc, bo naprawde zaczynam sie bardzo bac a jednoczesnie mam nadzieje ze to nic powaznego.
Dziekuje i pozdrawiam
Afrodyzja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-30, 11:31   #2
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: Usg piersi - dysplazia? czy zaczac sie bac:(

Stosujesz może antykoncepcję hormonalną?

Zamiast na biopsję, radzę iść na konsultację do dobrego chirurga. Panuje opinia, że cokolwiek jest w piersi to się to usuwa. Wielu lekarzy jest przeciwnych biopsji w takich sytuacjach. Usuwają całość i dopiero badają - za jednym razem.
__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-30, 11:48   #3
Afrodyzja
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 36
Dot.: Usg piersi - dysplazia? czy zaczac sie bac:(

nie stosuje i nie stosowalam zadnych lekow hormonalnych.
ogolnie nie mam zadnych problemow ze zdrowiem, nie rodzilam jeszcze dzieci i nie bylam w ciazy.

na zdjeciu Usg nie widze jakiegos guzka czy cos w tym stylu tylko takie wlasnie jak by plamki skupione rozproszone zarazem.

dodam jeszcze ze mam 23 lata a ten "guzek" wyczulam niedawno, badanie piersi ostatnie mialam w grudniu recznie przez ginekologa i bylo ok
Afrodyzja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-30, 11:51   #4
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: Usg piersi - dysplazia? czy zaczac sie bac:(

Ja bym się konsultowała z chirurgiem. Najlepiej w jakiejś placówce onkologicznej - tam są spece od tego.

Też miałam guzek, skierowanie na mammografię, której przed porodem nikt mi nie chciał zrobić, potem na biopsję, a końcu poszłam do chirurga, ten kazał czekać i nie ruszać, wysłał mnie jeszcze do onkologa... Gdy przyszło co do czego guzka już nie było, sam się wchłonął.
__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-30, 12:03   #5
Afrodyzja
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 36
Dot.: Usg piersi - dysplazia? czy zaczac sie bac:(

Najlepsze jest to ze zadzwonilam do swojej ginekolog do ktorej zawsze chodze prywatnie i mowilam o wyniku to mowi ze dalej nie pomoze tzreba isc do poradni wysluchala ijedyne co to : aha.

ja pierdziele z tymi lekarzami, teraz kazdy wysyla to tu to tu. sama pomyslalam zeby lepiej tego nikt nie ruszlam. skoro przy badaniu stwierdzila ze nie ma podloza zlosliwego, ze to tylk ozmianyw tkance gruczolowej to po co te dalsze badania.

mieszkam w malym miescie, nic nie mozna od reki zalatwic. na wszystko tzreba sie zapisac i czekac tygodniami. masakra
Afrodyzja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-30, 12:09   #6
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: Usg piersi - dysplazia? czy zaczac sie bac:(

Cytat:
Napisane przez Afrodyzja Pokaż wiadomość
ja pierdziele z tymi lekarzami, teraz kazdy wysyla to tu to tu. sama pomyslalam zeby lepiej tego nikt nie ruszlam. skoro przy badaniu stwierdzila ze nie ma podloza zlosliwego, ze to tylk ozmianyw tkance gruczolowej to po co te dalsze badania.
Kto stwierdził przy badaniu? Jaki lekarz? Jeśli ginekolog czy internista to nie przywiązywałabym się do tej diagnozy. To nie jest lekarz od takich ocen.
__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-30, 12:13   #7
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Usg piersi - dysplazia? czy zaczac sie bac:(

Sama mialam guzek ,poszlam do ginekologa ,zmienil pigulki ,dostalam skierowanie do onkologa ,zrobił usg i stwierdził ,ze mam bardzo zbite piersi i moga takie zwłóknienia u mnie wystepować wiec bez paniki po tygodniu od usg guzek zniknął i wiecej nic mi sie nie pojawiło -odpukac a mija juz 7 lat.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-10-30, 12:22   #8
Afrodyzja
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 36
Dot.: Usg piersi - dysplazia? czy zaczac sie bac:(

Badanie robila Specjalista Radiologi i diagnostyki obrazowej.

Aha zapomnialam dopisac ze w wyniku jest dopisane ze przewody mlekowe i doly pachwowe w granicach normy.
Afrodyzja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-04, 17:39   #9
caroline_1988
Zakorzenienie
 
Avatar caroline_1988
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: ஜ
Wiadomości: 6 675
GG do caroline_1988
Dot.: Usg piersi - dysplazia? czy zaczac sie bac:(

Właśnie byłam u ginekologa i wykrył mi guzek na piersi Bardzo się denerwuję. Jutro prawdopodobnie od razu pójdę na usg. Mam nadzieję, ze to nic groźnego ale denerwuję się Afrodyzja nie jesteś sama
__________________
Ja jako pierwsza pod sercem Cię noszę.
Ja o Twe zdrowie najgoręcej proszę.
Jestem przy Tobie od pierwszego grama.
Tyś moje dziecko, a ja ...Twoja mama!
caroline_1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-05, 22:07   #10
Afrodyzja
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 36
Dot.: Usg piersi - dysplazia? czy zaczac sie bac:(

caroline_1988 i jak wizyta?
ja mam skierownaie na biopsje ale czekam. nie wiem dlaczego. boje sie ze to bedzie jakis wyrok eh.
Afrodyzja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-06, 17:31   #11
caroline_1988
Zakorzenienie
 
Avatar caroline_1988
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: ஜ
Wiadomości: 6 675
GG do caroline_1988
Dot.: Usg piersi - dysplazia? czy zaczac sie bac:(

A więc byłam na USG i dostałam taki wynik: Sutki o przewadze tkanki gruczołowe, bez zmian ogniskowych. Węzły chłonne pachowe niepowiększone.

To chyba dobrze jest? Ale nie wiem co z tym dalej. Mam zostawić ten guzek w spokoju? Czy iść do jakiegoś chirurga czy jak? Nikt mi nic nie powiedział co dalej robić. Niby wynik ok tak mi się wydaje ale guzek jest... Moze usg źle wykonane? Bo tez o takich przypadkach słyszałam... Wynik chyba jest dobry ale guzek jest wyczuwalny więc dlaczego lekarz nic na wyniku nie napisał? Tego nie rozumiem... W poniedziałek musze sie wybrać do ginekologa który mi wybadał ten guzek...

Afrodyzja nie bój sie biopsji A moze najpierw wybierz się do onkologa z tym jeszcze? Bo to różnie bywa. Czasami nie ma konieczności robienia biopsji ale nie wiem na jakiej podstawie lekarze tak decydują. Powiem Ci, ze moja koleżanka miałą takiego guzka, po usg skierowano ją na biopsję i właśnie lekarz który wykonywał biopsję uznał, ze guzek można poddać punkcji czyli jakby wyssac igłą. Nie wiem dokąłdnie jak to wyglądało. Tak tylko z jej opowiadań Ale do teraz wszytsko u niej wporządku Więc nie bój sie i jak najprędzej się umawiaj!
__________________
Ja jako pierwsza pod sercem Cię noszę.
Ja o Twe zdrowie najgoręcej proszę.
Jestem przy Tobie od pierwszego grama.
Tyś moje dziecko, a ja ...Twoja mama!
caroline_1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-11-12, 21:36   #12
Afrodyzja
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 36
Dot.: Usg piersi - dysplazia? czy zaczac sie bac:(

caroline_1988 musze cos z tym zrobic.
zaniedbalam to troche bo prawie zostawil mnie facet po 7 miesiacach it ak zyje tym aleee chyba sie przejde wlasnie.
czytalam ze jak robia bipsje i plynie krew to ze to guz zlosliwy.
ale Ona na usg mowi nie widze zmian zlosliwych ale na wszelki wypadek trzeba zrobic biopsje. jak dotykam to mam wrazenie ze to sie wieksze zerobilo a moze poprostu tak wyolbrzymiam.
Afrodyzja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:30.