Ciąża i studia? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-11-10, 10:09   #1
1MONIKA8
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Tu...i tam
Wiadomości: 184
Red face

Ciąża i studia?


Witam was, nie wiem czy już jest podobny wątek (może źle szukałam) ale chciałam się was zapytać czy któraś z was była na studiach gdy dowiedziała się o fasolce w brzuchu?


Jak sobie poradziłyście? Brałyście urlopy czy może kontynuowałyście naukę?
__________________





1MONIKA8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-10, 10:32   #2
Miss_Devil
Raczkowanie
 
Avatar Miss_Devil
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Głogów- Karlsruhe
Wiadomości: 431
Dot.: Ciąża i studia?

ja na 4 semestrze zaszłam w ciążę, na uczelnie jeździłam do praktycznie ostatniego dnia. Oczywiście przed porodem załatwiłam indywidualny tok nauki i dogadałam sie z nauczycielami że w w danym terminie mnie nie bedzie, to co się dało zaliczyłam jeszcze przed sesją. Z tym że ja miałam ten plus że wszyscy wykładowcy i ćwiczeniowcy byli bardzo w porządku w stosunku do mnie, a z kilku przedmiotów miałam zwolnienie ze względu na zrobione wcześniej cerytyfikaty i przedmioty zaliczone w technikum ze zadanym egzaminem zawodowym (kierunek studiów inny niz technikum, wiec na studiach te przedmioty były duzo bardziej okrojone). oczywiście musisz liczyc się z tym ze jeżeli nie masz z kim zostawić dziecka to będzie ciężko. Moja teściowa nie pracuje wiec zostawała z mała, a kiedy musiałam być na uczelni tylko chwilę to zabierałam dziecko ze sobą. aa i juz góry zastanów się nad tematem pracy dyplomowej, bo po narodzinach dziecka nie bedziesz miec na to za wiele czasu. Ja przed porodem nie zdązyłam i musiałam pozniej uciekac z domu zeby cokolwiek napisac.
jezeli masz jakies pytania to wal śmiało
__________________
Dziecko może nauczyć dorosłych trzech rzeczy: cieszyć się bez powodu, być ciągle czymś zajętym i domagać się - ze wszystkich sił - tego, czego pragnie.





Miss_Devil jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-10, 10:44   #3
natkulec
Zadomowienie
 
Avatar natkulec
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: okolice Krakowa :)
Wiadomości: 1 653
Dot.: Ciąża i studia?

Ja jestem w 23 tc i od tego roku poszłam na studia uzupełniające mgr więc już ze sporym brzuchem myślę że sobie poradzę bo wszyscy oferują pomoc, moja mama jak i teściowa nie pracują. No i wiem że na mojej uczelni wszystko można dogadać i nie robią problemu z zaliczeniami, aaa studia mam zaoczne, zjazdy raz w miesiącu więc nie jest źle
Powodzenia
__________________
natkulec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-10, 11:02   #4
vandes
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 584
Dot.: Ciąża i studia?

Ja mam taką sytuację. Jestem na 3. roku a za niecałe 3 miesiące mam termin. Na razie jeszcze chodzę na zajęcia (mam nadzieję, że do świąt mi się uda), a potem już wszystkich uprzedziłam, że nie będzie mnie jakiś czas. Dziekanki brać nie zamierzam. Wszystko da się zrobić a tym bardziej, kiedy ma kto pomóc.
vandes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-10, 11:08   #5
ja_dalia
Wtajemniczenie
 
Avatar ja_dalia
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 2 228
Dot.: Ciąża i studia?

Ja zaszłam w ciąże na IV semestrze, teraz jestem na końcówce i nadal biegam na uczelnie oczywiście na zajęcia chodze i siedze tyle co musze, bo wiadomo że po 12h nie ma opcji ( studiuje zaocznie). Wiekszosc przedmiotów juz miałąm i wykładowcy widzą/wiedzą jaka jest sytuacja i większość z nich bardzo pozytywnie podchodzi do tematu Nie wiem jak Ci, których jeszcze nie poznałam

Powiem tak, gdybym zaczynała teraz 2gi rok pewnie chodziłabym jak teraz na uczelnie, postarała się zaliczyć semestr a potem dziekanka na rok. Ale że to ostatni rok, większość to seminaria, na których bywac nie musze, bo dogadałam się z promotorką to nie zamierzam nauki przerywac... cały grudzień odpuszczam jeśli chodzi o zjazdy, ale w styczniu juz pewnie w miare mozliwosci bede sie pokazywac, bo ...sesja
__________________
Czas biegnie szybko

Daniel Fasolek w drodze

ja_dalia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-10, 19:03   #6
mik23
Rozeznanie
 
Avatar mik23
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 516
Dot.: Ciąża i studia?

ja byłam na studiach zaocznych wiec u mnie sprawa wyglądała inaczej.. Zaszłam w ciążę będąc na IV semestrze studiów uzupełniających magisterskich. Jak zdawałam egzaminy w ostatniej sesji to wykładowcy bali sie mnie wpuszczac na egzaminy i pytali czy im przypadkiem nie zaczne rodzic na sali . Ogólnie było miło. Pracę mgr pisałam z brzuszkiem i pisało mi sie tak sobie, bo nie mogłam długo siedziec przed kompem, bo albo głowa mnie bolala, albo kręgosłup itd... ostatnie poprawki nanosiłam jak moja mała była juz na świecie i troche bylo to męczące, bo nie dosypiałam, a w ciagu dnia na zmiane poprawiałam pracę i zajmowałam się małą i uczyłam do obrony pracy mgr, ale udało się (obrona na 5).
mik23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-11, 14:04   #7
joannajj
Wtajemniczenie
 
Avatar joannajj
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: okolice Lublina
Wiadomości: 2 647
Dot.: Ciąża i studia?

Cytat:
Napisane przez 1MONIKA8 Pokaż wiadomość
Witam was, nie wiem czy już jest podobny wątek (może źle szukałam) ale chciałam się was zapytać czy któraś z was była na studiach gdy dowiedziała się o fasolce w brzuchu?


Jak sobie poradziłyście? Brałyście urlopy czy może kontynuowałyście naukę?
ja urodziłam pierwsze dziecko w II semestrze 4-go roku, studia dzienne, dziekanki nie bralam, pomoc rodziny nieoceniona, fajne było nastawienie profesorów, od nikogo nie uslyszałam złego słowa, bo wiem ze zdarzaja się żenujące teksty z ich strony
pozdrawiam
joannajj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-11-11, 15:28   #8
ZacpanaRapem
Zakorzenienie
 
Avatar ZacpanaRapem
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: wielkoPolska.`
Wiadomości: 3 059
Dot.: Ciąża i studia?

Cytat:
Napisane przez 1MONIKA8 Pokaż wiadomość
Witam was, nie wiem czy już jest podobny wątek (może źle szukałam) ale chciałam się was zapytać czy któraś z was była na studiach gdy dowiedziała się o fasolce w brzuchu?


Jak sobie poradziłyście? Brałyście urlopy czy może kontynuowałyście naukę?
ja zaczęłam 2 rok studiów, w przyszłym tygodniu wchodzę w 20tydzień i nie powiem bo jest ciężko czasami przesiedzieć od 8 do 20 na uczelni, a wiem, że będzie jeszcze gorzej, ale daję radę. Podczas sesji będę w 32tygodniu i też mam nadzieję dać radę.
Potem planuje indywidualny tok studiów.. żeby jak najwięcej być z małym, a jednak szkoda mi brać dziekanki

A właśnie dziewczyny, jak taki indywidualny tok studiów wygląda ? Myślicie, że mogę się o to w ogóle ubiegać czy to strata czasu?
__________________
kierowca od 26.03.2015r.








Edytowane przez ZacpanaRapem
Czas edycji: 2011-11-12 o 20:36
ZacpanaRapem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-12, 11:40   #9
goldika
Zakorzenienie
 
Avatar goldika
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 14 974
Dot.: Ciąża i studia?

hej
ja od lutego jestem w ciazy (wtedy bylam na 2gim roku dziennych), i cala ciaze normalnie chodzilam na zajecia.
Termin porodu teoretycznie mam na jutro, a w czwartek bylam jeszcze na zajeciach i normalnie pisalam kolokwium i wbiegalam na 3pietro uczelni

Moim zdaniem polaczyc ciaze i studia to zadna sztuka, ciaza to nie choroba.
Inaczej pewnie bedzie pogodzic macierzynstwo ze studiami ale to ocenie za jakis cza s
goldika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-12, 19:04   #10
Pandzia_2010
Wtajemniczenie
 
Avatar Pandzia_2010
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: D....
Wiadomości: 2 829
GG do Pandzia_2010
Dot.: Ciąża i studia?

broniłam magistra w lipcu a w sierpniu rodziłam
__________________
waga najwyzsza 130
waga najnizsza 79,9

105.....99.....95....89.. ...85.....79...75
Pandzia_2010 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-13, 16:20   #11
magdaef
Zadomowienie
 
Avatar magdaef
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 1 444
GG do magdaef
Dot.: Ciąża i studia?

Ja niestety musiałam wziąć urlop zdrowotny od początku tego roku, ze względu na krwiaka, który wykryto w 6tc. i bezwzględny nakaz leżenia. Może i lepiej, bo mam termin na czerwiec, więc nie wiem, jak byłoby z sesją
__________________
magdaef jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-11-14, 07:40   #12
1MONIKA8
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Tu...i tam
Wiadomości: 184
Dot.: Ciąża i studia?

Rozpoczęłam studia w tym roku... Zależy mi na nich dlatego nie chciałabym rezygnować ani brać dziekanki bo po niej prawdopodobnie nie wrócę mój partner oczywiście będzie zostawał z dzidziusiem ale boję się że w pewnym momencie może mi paść :P ( na pewno tak będzie) a jak wygląda właśnie ten indywidualny tryb nauki? Zastanawiam się jeszcze nad ewentualnymi zaocznymi, chcę się dowiedzieć czy przeniesienie jest możliwe. ciężko będzie w weekend ale będę mogła być całe 5 dni z maluchem ;]
__________________





1MONIKA8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-14, 13:30   #13
crozee
Zakorzenienie
 
Avatar crozee
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 3 643
Dot.: Ciąża i studia?

ja rowniez jestem studiującą ciężarną w tym roku koncze studia I stopnia, termin mam na luty. Już teraz ogarniam większość zaliczeń, zaczynam pisać licencjat, by jak najmniej miec po porodzie. W październiku wystąpiłam o Indywidualną Organizację Studiów (nie mylcie z Indywidualnym tokiem nauczania- to jest za wybitne osiagniecia w nauce). IOS polega na tym, że dogadujesz sie z cwiczeniowcami i wykladowcami co do zaliczeń przedmiotow, wiadomo, ze można miec wtedy wiecej nieobecnosci . ja polecam. Uczelnie idą na ręke ciężarnym, bo muszą
__________________
A & Z
"miłość się wreszcie stała ciałem, które chce trzymać nas za rękę"
crozee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-15, 19:04   #14
kochaneczka997
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 78
Dot.: Ciąża i studia?

Witam Ja jestem na V roku, 20tydzień c. obecnie. Aktualnie skupiam sie na pracy mgr bo wiem że z dużym brzuszkiem będzie ciężko, a po urodzeniu to juz w ogóle. Sesja zimowa - mam nadzieję że przetrwam. Ostatni semestr jest już króciutki więc jakoś dam radę, wiem tylko że musze wypucować pracę do porodu bo potem może być ciężko...
kochaneczka997 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-19, 15:13   #15
luby957
Raczkowanie
 
Avatar luby957
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 302
Dot.: Ciąża i studia?

Witam w pierwszą ciąze zaszłam na II roku studiów licencjackoch w 3 semestrze-studia dzienne, i miałam termin na wrzesień więc nie miałam żadnych problemów, dobrze się czułąm chodziłąm normalnie na uczelnie. naer III rok wziełam dizekanke bo miałam zajęcia w różnych szpitalach i bałam się że jak wyjde z tych szpitali i wróce do takiego neimowalczka to moge je czymś zarazić. Więc po roku wróciłam na studia dzienne i było fajnie bo mam się zaoferowała że będzie z amłą zostawać.
Teraz jestem w drugiej ciąży i jestem na Iroku magisterki na 1sem-studia zaoczne, termin porodu mam na lipiec i jak narazie nie zamierzam brać na przyszły rok magisterki i chce sprobować, jak się nie uda to wtedy wezme dziekanke bo tym razem nie chcemy żeby moja mam się dzieciaczkami opiekowała
__________________
luby957 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-20, 12:20   #16
kassate1203
Rozeznanie
 
Avatar kassate1203
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 887
Dot.: Ciąża i studia?

ja w pażdzierniku poszłam na uzupełniające studia magisterskie a w ciążę (planowaną w pewnym sensie ) zaszłam w listopadzie. cały rok akademicki przechodziłam z brzuszkiem w sierpniu urodziłam a w październiku rozpoczęłam drugi rok. P
Powiem tak z mojego doświadczenia: pomoc rodziny, mamy w moim przypadku była nieoceniona. Bez niej nie dałabym rady. ona wieczorami niańczyła Matusia a ja czytałam książki i pisałam magisterkę. Lekko nie było i był nawet takie momenty że myślałam o dziekance, a mysl, że nie dam rady napisac magisterki towarzyszyła mi ciągle. Ale się zawzięłam, duuużo nocy zarywałam, albo szłam po północy spać albo wstawałam o 4 i czytałam książki, pisałam... Dodam, że MAteuszek był rozwrzeszczanym niemolakiem, miał kolki i dawał popalić. Ale wracając do tematu: lekko mi nie było, dałam radę, jako jedna z pierwszych oddałam pracę do obrony i się broniłam na 5. I ta cholerna satysfakcja. Tak, że głowa do góry, lekko może i nie będzie ale dasz radę! trzymam kciuki.
__________________
To jest życie- tu nie ma sentymentów



kassate1203 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-22, 08:55   #17
klaudusk_a
Zakorzenienie
 
Avatar klaudusk_a
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Mała mieścina niedaleko Lublina :)
Wiadomości: 5 945
Dot.: Ciąża i studia?

Ja zaszłam w ciąże będąc na I roku studiów zaocznym i do ostatniego zjazdu byłam na zajęciach a musiałam dojeżdżać 30km.
Tylko raz na wykładzie spuchły mi nogi a tak było wszystko ok
Wykładowcy byli bardzo życzliwi i wyrozumiali a ja w ogóle nie odczuwałam, że jestem w ciąży(biegałam jak głupia )
Teraz jestem na III roku w czerwcu mam obronę licencjatu a dziecko dawało mi tylko siłę do nauki

---------- Dopisano o 08:55 ---------- Poprzedni post napisano o 08:51 ----------

Cytat:
Napisane przez 1MONIKA8 Pokaż wiadomość
Rozpoczęłam studia w tym roku... Zależy mi na nich dlatego nie chciałabym rezygnować ani brać dziekanki bo po niej prawdopodobnie nie wrócę mój partner oczywiście będzie zostawał z dzidziusiem ale boję się że w pewnym momencie może mi paść :P ( na pewno tak będzie) a jak wygląda właśnie ten indywidualny tryb nauki? Zastanawiam się jeszcze nad ewentualnymi zaocznymi, chcę się dowiedzieć czy przeniesienie jest możliwe. ciężko będzie w weekend ale będę mogła być całe 5 dni z maluchem ;]
Z przeniesieniem na zaoczne nie powinnaś mieć problemu, przynajmniej na mojej uczelni nie ma takiego problemu tyle, że to się wiąże z dodatkowymi kosztami
__________________

Zapraszam na mój blog
http://kikalifestyle.blogspot.com/
klaudusk_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-22, 15:54   #18
1MONIKA8
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Tu...i tam
Wiadomości: 184
Dot.: Ciąża i studia?

No tak koszty... ale to w porównaniu z uśmiechem na małej buzi... dowiem się jeszcze o tym systemie o której pisała crozee
__________________





1MONIKA8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-25, 07:18   #19
Bafi@Home
Zakorzenienie
 
Avatar Bafi@Home
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 7 206
GG do Bafi@Home
Dot.: Ciąża i studia?

Witam,

Ja zaszłam w ciąże w połowie 3 roku studiów zaocznych, do tego pracowałam no i popołudniami obowiązki domowe dochodziły.

Można sobie wyobrazić. Od poniedziałku do piątku praca po 8 i pół godziny czasami dłużej, do tego każdy weekend w szkole (bo zaocznym zrównali ilość zajęć z dziennymi - z czym się zgadzam bo materiał powinien być w całości opracowany a nie połowicznie). I powiem, tak człowiek ma w sobie takie pokłady siły, że ja się sama zastanawiam skąd się to bierze.

Kiedy się broniłam, córeczka miała skończone 2 latka, do tego w pracy miałam na głowie ogromny projekt nieraz z pracy wychodziłam po 10 godzinach.

A mimo tego wszystkie egzaminy zdawałam w pierwszych terminach i obroniłam się na 5.

Do szkoły dojeżdżałam z początku 30 km ale później jak się wyprowadziłam zrobiło się 60 km.

Cały okres ciąży wspominam bardzo fajnie, zdarzyło mi się opuścić tylko raz zajęcia bo tragały mną pierwsze wymioty, ale to było tylko raz. Rodziłam na koniec października, więc nawet już będąc bardzo wysoko w ciąży pojawiłam się na zajęciach. Kiedy urodziłam, zrobiłam przerwę do końca listopada i już w grudniu pojawiłam się w szkole.

Oczywiście oceny z semestru 7 miałam słabe, z racji braków, ale już w 8 semestrze znów wróciłam do dobrych wyników. Więc kochana, głowa do góry - jesteś kobietą w dodatku kobietą w ciąży nawet nie wiesz ile w nas siły i samozaparcia
__________________
Klaudia - 27.10.2006 i Sonia - 29.08.2012 - moje dwa promyczki

"Nie wierzysz, mówiła miłość - jak cię rąbnę to we wszystko uwierzysz"
ks. Jan Twardowski
Bafi@Home jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-11-25, 10:34   #20
znasz_mnie
Matka na full etat
 
Avatar znasz_mnie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 315
Dot.: Ciąża i studia?

moja przyjaciółka u rodziła małego w listopadzie zaraz na początku studiów i świetnie sobie poradziła i do dziś sobie radzi. Szymon ma już 4 lata, ona konczy studia. Z pomocą rodziców, znajomych udawało się jej uczęszczać na zajęcia i pogodzić jakoś to wszystko. Naprawdę można to zrobić, wystarczą chęci, wiara i siła do tego wszystkiego
znasz_mnie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-25, 10:38   #21
klaudusk_a
Zakorzenienie
 
Avatar klaudusk_a
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Mała mieścina niedaleko Lublina :)
Wiadomości: 5 945
Dot.: Ciąża i studia?

Jak się dziecko rodzi to przybywa sił
__________________

Zapraszam na mój blog
http://kikalifestyle.blogspot.com/
klaudusk_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-28, 19:19   #22
gabiG4
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 108
Dot.: Ciąża i studia?

ja dowiedziałam się o ciąży na koniec IV roku, miałam brać dziekankę bo przerażały mnie dojazdy (60km w jedną stronę) ale dobrze że jej nie wziełam, plan miałam tak ułożony że na zajeciach wystarczyło że pojawiałam się 1-2 razy w tyg. Termin miałam na styczeń i w grudniu (przed świętami) udało mi się pozaliczać wszystkie egzaminy (dostałam zgode od dziekana na wcześniejszą sesję). Także spokojnie wróciłam na uczelnie dopiero początkiem marca, był to już ostatni semestr więc zajęć niewiele, jeździłam tylko raz w tyg na zajęcia a małą w tym czasie zajmowała się teściowa. Jedynie praca mgr mi się trochę opóźniła ale to bardziej z mojego lenistwa obroniłam się w paźdź. Także głowa do góry na pewno sobie poradzisz!
gabiG4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-29, 19:29   #23
Mystiquee
Zakorzenienie
 
Avatar Mystiquee
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: z domku
Wiadomości: 13 857
GG do Mystiquee
Dot.: Ciąża i studia?

Witajcie, ja zamierzam zajść w ciąże właśnie dlatego, że jeszcze studiuje. Jestem na dziennych magisterskich i zaocznych podyplomowych i mam nadzieje, że dam sobie rade. Dodam, że to ostatni rok studiów, wiec rodzic chciałabym już po obronach
__________________
Mystiquee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-09, 20:24   #24
blueberry88
Zakorzenienie
 
Avatar blueberry88
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 5 322
Dot.: Ciąża i studia?

Tak tu czytam i naprawdę szacun dla Was! Ja jestem na drugim roku magisterskich, muszę leżeć na L4 w domu i nie potrafię się skoncentrować, by się uczyć. Wszyscy są przychylni, ale niestety jestem na tyle rozkojarzona, że nic mi nie idzie.
blueberry88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:46.