Eureka!! Pasta cukrowa. - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-08-03, 17:48   #121
dziewczyna00
Rozeznanie
 
Avatar dziewczyna00
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 544
GG do dziewczyna00
Dot.: Eureka!! Pasta cukrowa.

No a mi jakoś nie za bardzo to chyba wyszło. Gotowałam, najpierw było żółte, potem taki ciemny bursztyn. Przelałam do słoiczka i studzę. Jest już całkiem chłodne, ale kiedy biorę to w rękę, od razu robi się twarde jak cukierek. Dlaczego?
dziewczyna00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-03, 18:04   #122
Lenta_1986
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 7
Dot.: Eureka!! Pasta cukrowa.

Żadna ze mnie specjalistka, ale z tego co czytałam w postach na ten temat, musisz chyba jeszcze pougniatać to w palcach. Skoro jest twarde po wsytudzeniu to dobrze. Trzeba to teraz powyrabiać (np. rozciągać i składać sposobem margop). Najpierw zacznie się robić opalizujące, potem zmętnieje, kolorem powinno toffi chyba przypominać (zależy jak ciemną masz pastę, niektórym żółte wychodziło). Jeżeli nie da się urabiać, mimo 10 min. ugniatania, to być może oznacza, że za długo gotowałaś. Jak mnie się to uda w końcu dobrze urobić - napiszę. pozdrawiam
Lenta_1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-04, 11:57   #123
froggie
Zakorzenienie
 
Avatar froggie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Żabkowo
Wiadomości: 11 756
Dot.: Eureka!! Pasta cukrowa.

Depilować to ta pasta depiluje Ale za dużo z tym roboty, a jak się rozgrzeje to się ciągnie niemiłosiernie i nijak jej od skóry odczepić.
Więc zmuszona jestem wrócić do maszynki
Może kiedyś, jak będzie mi się nudzić, to spróbuje tej pasty raz jeszcze
froggie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-05, 23:15   #124
froggie
Zakorzenienie
 
Avatar froggie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Żabkowo
Wiadomości: 11 756
Dot.: Eureka!! Pasta cukrowa.

Chciałabym się nie poddawać ale po ostatniej depilacji tą pastą, to już nie prędko do niej powrócę
Tak mnie podrażniła, że nie mogłam się do łydki dotknąć przez cały dzień, nie wspomnę o strefie bikini
łydki miałam gołe, a w "strefie" wiadomo gatki więc myślałam że zwariuje
froggie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-06, 00:04   #125
Beata
Przyjaciółka Wizażu
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 113
Dot.: Eureka!! Pasta cukrowa.

Mam informację dla wszystkich eksperymentujących z pastą cukrową.
Jest coś znacznie lepszego i łatwiejszego w użyciu niż pasta.
To specjalny rodzaj wosku - wosk , który nakłada się szpatułką , cieniutką warstwą , chwilkę trzeba odczekać aż zastygnie i zrywa się go bez użycia pasków.
To jest wosk stosowany w gabinetach kosmetycznych.
Jest jego najnowsza wersja - do depilacji intymnej - bardzo łagodny , nie podrażnia mocno, a jednocześnie jest bardzo skuteczny w działaniu. Wyrywa nawet twarde , mocne włosy. Wypróbowałam sama na sobie i właśnie wprowadzam ten wosk do mojego gabinetu. Sama sobie zrobiłam tym woskiem depilację pach i bikini i pierwszy raz nie mam problemów z podrażnioną skórą. Ponieważ śledzę wątek o paście cukrowej i widzę jak wiele z Was próbuje samodzielnej depilacji , i jak wiele z Was traci czas na przygotowywanie , ugniatanie tej pasty (a efekty nie zawsze są rewelacyjne) -chcę Wam polecić Film Wax. Wosk można podgrzewać w kąpieli wodnej.
Osoby, które chciałyby kupić ten wosk proszę o zgłoszenia na mój e-mail: Beata.Krajnik@ocean-urody.pl
W najbliższym czasie wosk będzie też dotępny w moim sklepie internetowym na www.ocean-urody.pl
Cena wosku:tylko dla Wizażanek - Eksperymentatorek i dla Wizażanów -Eksperymentatorów
puszka 800gr 45zł
puszka 400gr 30zł
drewniane szpatułki do ciała 100szt 15zł
drewniane szpatułki do twarzy 100szt 10zł
+ koszty wysyłki

Pasta cukrowa jest tańsza - tylko ten czas stracony na jej przygotowanie, i ta niepewność czy się uda...

Edytowane przez Beata
Czas edycji: 2005-08-06 o 10:22
Beata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-06, 10:27   #126
Beata
Przyjaciółka Wizażu
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 113
Dot.: Eureka!! Pasta cukrowa.

SCDriver bardzo Cię przepraszam. Widziałam ,że mężczyzna uczestniczy też w wielkich zmaganiach z pastą cukrową - ale tak się przyzwyczaiłam ,że to dziewczyny głównie udzielają się na Forum ,że o Tobie zapomniałam. Już poprawiłam info. I oczywiście jeśli chciałbyś zamówić wosk nie ma problemu.
Rozprowadzać trzeba szpatułką gdyż wosk po rozpuszczeniu jest dość płynny i ciepły. Niekoniecznie muszą to być drewniane szpatułki - to dla tych ,którzy lubią maksymalną wygodę (zużyte wyrzucasz i nie bawisz się w czyszczenie) ,ale w razie braku szpatułki drewnianej możesz rozprowadzić wosk także za pomocą noża stołowego (tępą stroną).
Beata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-06, 17:46   #127
Lenta_1986
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 7
Thumbs up Dot.: Eureka!! Pasta cukrowa.

Muszę zdecydowanie dopisać się do listy gorących zwolenników tej pasty! Udało mi się w końcu uchwycić jej prawidłową konsystencję , ale nie powiem kosztowalo mnie to trochę zabawy i poświęceń, no ale warto było. Pasta depiluje dość dokładnie, a w porównaniu do depilatora czy tradycyjnego woskowania jest praktycznie bezbolesna. Do tego ekonomiczna, jedną kuleczką wydepilowałam obie ręce od łokcia w dół. Raz nalepiałam ją z włosem, raz pod włos, mniej bolesne zdecydowanie jest zrywanie z włosem, ale to spawa bardzo indywidualna. Nie wiem niestety jak to działa na nogach i bikini, muszę zaczekać na odrosty - niewykluczone, że maszynkowane przez lata obszary będą bardziej bolały , ręce zawsze woskowałam. Przykro mi froggie, że tak Cię to podrażniło, mam nadzieję , ze znajdziesz dla siebie najodpowiedniejszą metodę epialcji. Niewykluczone, że kiedyś wypróbuję tę nowość, o której napisała Beata, ale i tak na razie muszę pokończyć zgromadzone już specyfiki. Do naszego forumowego rodzynka SCDrivera: dzięki wielkie za podtrzymywanie nadziei, faktycznie warto było.
Lenta_1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-08-06, 19:59   #128
agusia_w
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 4
Talking Dot.: Eureka!! Pasta cukrowa.

hihihi... a moze wasze problemy ze zła pastą nie wynikaja z nieumiejetnego gotowania ale z .. zawartości cukru w cukrze

mimo to ja tez jutro sie na takie eksperymenty skusze - trzymajcie kciuki
agusia_w jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-06, 20:00   #129
Lenta_1986
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 7
Dot.: Eureka!! Pasta cukrowa.

Ja robię z 1 szklanki cukru, 1/2 szklanki wody i soku z całej cytryny. Czasu gotowania jakoś nie mierzyłam, bo to był pierwszy raz jak tę pastę robiłam. Od momentu "zbursztynowienia" podgotowywałam, studziłam i sprawdzałam czy nie jest za miękka. Jak się ciągnęła i lepiła za bardzo, to znaczyło, że za dużo ma jeszcze wody i odparowywałam. Ale myślę, że w sumie to koło 40 min. wyszło, może i więcej bo ja to robiłam na małym ogniu (bałam się aby mi nie wykipiało). Ta pasta praktycznie mnie nie podrażnia (tylko jest normalne zaczerwienienie skóry, ale to normalne), podoba mi się to, ze jest to pierwsza metoda epilacji, po której nie mam krawawych wybroczyn, zapalenia mieszków włosowych i innych tam ochydztw (po pierwszym woskowaniu miałam siniaki )Jednym słowem: dla mnie to ekstra metoda (chociaż z początku wymaga dużo cierpliwosci i uwagi) .pozdrawiam
Lenta_1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-06, 20:03   #130
Lenta_1986
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 7
Dot.: Eureka!! Pasta cukrowa.

agusia_w: Cukier krzepi! Trzymam kciuki!
Lenta_1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-11, 09:19   #131
Malwi99
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 7
Dot.: Eureka!! Pasta cukrowa.

Ja własnie zrobiłam swoją paste cukrową ma kolor ciemnego bursztynu i narazie sie studzi napisze wam jak mi poszło

Robiłam z przepisu który znalazłam gdzies tu na forum:
Cytat:
Wziełam sobie garnuszek , wlałam tam niepełną szkl. wody ok 200ml, do tego wcisnełam sok z 1/2 cytryny i wsypałam pół szkl. cukru - wszystko odrazu, podpaliłam i na małym ogniu wszystko sie rozpuściło, a potem zaczęło się gotować, długo nic się z tym nie działo prócz rozpuszczenia cukru,ale byłam cierpliwa i co chwilę mieszałam, zajęłó mi to ok 30 minut, dużow wody wyparowało i jak mieszałam to najpierw było białe ale zaczynało się lepić, zobaczyłam że jak wyciagam łyżkę to to zastyga na niej, pogotowałam jeszcze chwilę, aż w końcu zaczęło brązowieć i jak było lekko brązowe, zdjęłam z ognia i odstawiłam do ostudzenia. Zaczęło gęstnieć. Jak było lekko ciepłe - brązowe i przeźroczyste to wzięłam trochę do ręki ciągło się ,a ja szybko w palcach zaczełam ugniatać po 1- 2 minutach jak pisałam wyżej zaczęło się kleić i zmieniło kolor na mętno - żółty. Wtedy przykładałm po maleńkim kawałeczku i pod włos rwałam.Wszystko wychodziło.Tak robiłam bikini. Reszta pasty mi stwardniała na kamień, to ja wczoraj podgrzałam suszarką tak tylko by dało się troszkę wyciągnąc i zrobiłam tak jak pisała Apprill, posmarowałam nogi talkiem, i nakładałm tym razem pod włoś a zdzierałam z włosem, było jeszcze lepeij!! Nigdy nie miałam tak gładkich nóg!!!
Powodzenia dziewczyny!!Kolezanka robiła z tych proporcji i tez jej wyszlo.probujcie!

Malwi99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-08-11, 10:51   #132
Malwi99
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 7
Dot.: Eureka!! Pasta cukrowa.

ale kto powiedział ze jedna kulka?
Malwi99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-11, 11:10   #133
Malwi99
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 7
Dot.: Eureka!! Pasta cukrowa.

hmm robiłam dwa razy tę miksture i nie wyszło mi zabardzo, troszke włoskow urwałam ale to minimum :/ chyba kupie sobie wosk :P
Malwi99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-11, 11:32   #134
kati81
Raczkowanie
 
Avatar kati81
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: ღ♥ღLUBLINღ♥ღ
Wiadomości: 484
Dot.: Eureka!! Pasta cukrowa.

Cytat:
Napisane przez Lenta_1986
Ja robię z 1 szklanki cukru, 1/2 szklanki wody i soku z całej cytryny.
Robiłam z tych samych proporcji i wyszło Gotowałam ok. 30 minut, co jakiś czas wyjmując odrobinę na talerzyk i sprawdzając konsystencję tego co wystygło
Muszę powiedzieć, że do bikini, ta cała pasta jest idealna, jedynym mankamentem jest to, że trochę z tym jest babrania i włoski trzeba podchodować do ok. 5 mm, bo krótszych nie łapie, dlatego na nogach mi się nie sprawdziła
kati81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-11, 11:35   #135
kamaO
Wtajemniczenie
 
Avatar kamaO
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 2 157
Dot.: Eureka!! Pasta cukrowa.

A mnie wyszło Kolor ciemny bursztyn - tyle, że po ugniataniu była raczej koloru toffi, niż brudno żółta. Włoski wyrywa, ale nie miałam wczoraj cierpliwości machnąć wszystko na raz. Zrobiłam lewą łydkę i kolano Dziś ciąg dalszy. Następnym razem spróbuję nieco krócej gotować - może wyjdzie jeszcze lepsza.
kamaO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-11, 23:01   #136
e_w_u
Raczkowanie
 
Avatar e_w_u
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 30
Dot.: Eureka!! Pasta cukrowa.

jestem pod wrazeniem ;]
zrobilam, wyszła, choc nastepnym razem bede musiala ja chwile dłuzej podgotowac, bo wystygla i do kamienia jej troche brakuje, ale do uzytku zdatna wiec juz dogotowywac nie bede. robilam ze szk cukru, szk wody i 1/2 cytryny. i zostawilam zeby sie gotowalo. mieszac nie mieszalam bo nie bylo potrzeby, z garnka tez sie nigdzie nie wybieralo wiec zostawilam samemu sobie. po 20 (mniej wiecej) minutach wylaczylam gaz i jak troche podstyglo wlalam do miseczki. nozki mam juz po czesci bez owłosienia a przyznam szczeze ze zanim zaczelam uzytkowac do nóg to sobie troche zjadłam, poki bylo jeszcze bardziej plynne) i doszlam do wniosku ze jak bede nastepne gotowala to wiecej i zrobie sobie cukierki dodatkowo
e_w_u jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-11, 23:03   #137
e_w_u
Raczkowanie
 
Avatar e_w_u
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 30
Dot.: Eureka!! Pasta cukrowa.

mam jeszcze tylko pytanko. jak sie u was objawia zuzycie? bo u mnie po prostu robi sie packa ktora odmawia wspolpracy, wiec jesli nie orientuje sie w odpowiedniej chwili to juz nie wyrzucam, tylko musze isc zmyc
e_w_u jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-12, 02:31   #138
e_w_u
Raczkowanie
 
Avatar e_w_u
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 30
Dot.: Eureka!! Pasta cukrowa.

czytając sobie posty odnalazłam odpowiedz na swoje pytanie i mam jeszcze odpowiedź na czyjeś. niestety drugi raz nie udało mi sie tego postu odnaleźć... Mianowicie dlaczego pasta boli mniej niz wosk. otoz pasta klei sie i zrywa tylko włoski i martwy naskorek, natomiast woskowi wszystko jedno czy to włoski i martwy naskorek czy wloski i zywa skorka ciagnie i juz. stad róznica w bolu
e_w_u jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-12, 12:03   #139
agniesia_ania
Raczkowanie
 
Avatar agniesia_ania
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: pokój z widokim na PKiN
Wiadomości: 385
Unhappy Pasta cukrowa - duuużo pracy przy tym

Hejka
Dziś depilowałam łydkę, ale nie jestem zadowolona.
Chyba do pasty trzeba mieć włoski długie na co najmniej 5 mm, bo którkich w ogóle nie rwało, nawet jeśli powtarzałam kilka razy .
Od ostatniej depilacji łydki (też pastą cukrową) minęło dokładnie 2 tyg. i 2 dni. Znów zaczęły się na niej wypuszczać nowe włoski, a dziś po południu jade nad morze, więc postanowiłam wydepilować.
Depilowałam łydkę całą godzinę ale niestety wyniki nie zadowoliły mnie . Po prostu wszystkie krótkie włoski zostały, a ze większość z nich to ciemne i dość grube, więc niestety były widoczne. Były, bo poprawiałam pęsetą.

A teraz ogólne wnioski: cukrowanie jest super, jeśli mam duuuużo, naprawdę dużo czasu. 2 godz. na łydki plus jeszcze z godzinkę na paszki i bikini (te idą mi o wiele szybciej).

Używam pasty już od prawie 2 miesięcy. Wiem, że to niedługi czas i jeszcze musze pościczyć gotowanie pasty, bo nie zaawsze wychodzi mi dobra.

Ale coraz częściej myślę, ze cała ta zabawa nie jest warta efektów. Za dużo paprania, trzeba "zapuszczać" włoski, żeby się dobrze rwało, a czasem jest tak, że szykuje się jakaś impreza albi niespodziewany wypad na basen i głupio wyjść jak jakas małpka owłosiona...

Jeszcze popróbuję z tą pastą. Cóż, niecierpliwa ze mnie kobietka

Pozdrówka i miłego długiego weekendu
agniesia_ania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-08-12, 12:38   #140
Supersonic
Raczkowanie
 
Avatar Supersonic
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Francja->Wroc
Wiadomości: 44
GG do Supersonic
Dot.: Pasta cukrowa - duuużo pracy przy tym

Ja dzisiaj robię do pasty podejście nr 2 ;D Ostatnio wyszło dobrze, zdecydowaną część nóg wydepilowałam, a te włoski, które były za krótkie, potraktowałam maszynką (no to błąd był, wiem). W tej chwili mam ambitny plan przyłożyć się do całych nóg, więc pozostaje Wam tylko trzymać kciuki ;D
Supersonic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-13, 23:54   #141
kati81
Raczkowanie
 
Avatar kati81
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: ღ♥ღLUBLINღ♥ღ
Wiadomości: 484
Dot.: Pasta cukrowa - duuużo pracy przy tym

Cytat:
Napisane przez agniesia_ania
...coraz częściej myślę, ze cała ta zabawa nie jest warta efektów. Za dużo paprania, trzeba "zapuszczać" włoski, żeby się dobrze rwało...
A jak dla mnie ta cała zabawa jest warta efektów, przynajmniej jeśli chodzi o bikini, bo na wszystko inne wystarcza mi depilator, ale w brzypadku bikini niestety niczego innego poza maszynką nie byłam w stanie wytrzymać, dopuki nie spróbowałam cukrowania Jeszcze nigdy nie miałam tak gładkiej skóry Nareszcie koniec z codziennym goleniem
kati81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-14, 13:09   #142
Lenta_1986
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 7
Dot.: Eureka!! Pasta cukrowa.

kati81 zgadzam się w zupełności! ja też jestem tą pastą zachwycona jeżeli chodzi o bikini! Zauważyłam, iż pasta przeze mnie przygotowywana zdecydowanie lepiej łapie grubsze włoski, z miejsc przez lata katowane maszynką. Natomiast delikatne i cienkie włoski z rąk łapie może troszkę gorzej ale i tak uważam to cukrowanie za rewelacyjne. Jak się dojdzie do wprawy przy przygotowywaniu pasty, wystarczy przelać ją do puszki, zamknąć i mamy super tani i naturalny produkt kosmetyczny! Odpowiadając na pytanie ewu: moja pasta zużycie sygnalizuje zbytnią przyczepnością, jak za mocno lepi się do palców, ogólnie "ciapie" i wtedy nie kleję jej do skóry bo musiałabym zmywać.
Lenta_1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-14, 13:23   #143
Malinkaa6
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1
Wink Dot.: Eureka!! Pasta cukrowa.

wiec tak dzisiaj tez postanowilam sprubowac tak chwalona przez wszyskich paste jestem pod wrazeniem waszych opini i dlatego postanowilam sprobowac mam nadzieje ze sie uda pozdrawiam wszystkich
Malinkaa6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-15, 15:53   #144
e_w_u
Raczkowanie
 
Avatar e_w_u
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 30
Dot.: Eureka!! Pasta cukrowa.

zazdroszcze odwagi mi sie jeszcze nie udało zabrac za bikini, zawsze znajduje jakis argument zeby to "chwilke" odłożyć. poza tym chyba zrobie druga paste mimo ze ta sie jeszcze nie skonczyla, choc za wiele juz nie zostało, ale ta nie lapie dokladnie tych twardych wloskow przy bikini, moze dlatego nie moge sie zabrac za ciąg dalszy... a swoja droga, mam pytanie, moze dziwne ale jednak. czy wyrywanie włoskow pod pachami nie niesie z soba zadnych niebezpieczenstw? wiecie.. wezły chlonne itd..
e_w_u jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-15, 17:15   #145
milo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 2
Dot.: Eureka!! Pasta cukrowa.

Nie wiem co robię nie tak z tą pastą. Mam już jej dwa rodzaje, oba mają piękny, bursztynowy kolor, z tym, że jedna jest twarda, a druga nieco bardziej miękka. Żadnej z nich nie daje wyrobić się w rękach. Ta twarda kiedy ją rozgrzeję i ugniatam to z powrotem twardnieje, a z kolei ta druga rozciąga się jak guma. Jak mam uzyskać konsystencję plasteliny? Proszę o pomoc, bo bardzo zależy mi na tej paście.
milo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-15, 23:31   #146
kati81
Raczkowanie
 
Avatar kati81
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: ღ♥ღLUBLINღ♥ღ
Wiadomości: 484
Dot.: Eureka!! Pasta cukrowa.

Cytat:
Napisane przez e_w_u
mam pytanie, moze dziwne ale jednak. czy wyrywanie włoskow pod pachami nie niesie z soba zadnych niebezpieczenstw? wiecie.. wezły chlonne itd..
Nie wiem jak z tą pastą, ale ja, tak jak wiele kobiet używam do depilacji pach depilatora (w końcu to też wyrywanie) i nigdy nie słyszałam o żadnych przeciwskazaniach

Cytat:
Napisane przez milo
Nie wiem co robię nie tak z tą pastą. Mam już jej dwa rodzaje, oba mają piękny, bursztynowy kolor, z tym, że jedna jest twarda, a druga nieco bardziej miękka. Żadnej z nich nie daje wyrobić się w rękach. Ta twarda kiedy ją rozgrzeję i ugniatam to z powrotem twardnieje, a z kolei ta druga rozciąga się jak guma. Jak mam uzyskać konsystencję plasteliny? Proszę o pomoc, bo bardzo zależy mi na tej paście.

milo najlepiej metodą prób i błędów Może spróbuj więcej podgotować tą gumowatą W sumie to moja po podgrzaniu też jest bardziej gumowata niż plastelinowata i łapie włosy Próbowałaś ją przykleić do skóry i oderwać??
Mnie za drugimm razem wyszła i mam nadzieję, że następnym też wyjdzie, a puki co mam jeszcze trochę w pojemniczku i podgrzewam w kąpieli wodnej w razie potrzeby
kati81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-16, 09:07   #147
Ania_oka
Raczkowanie
 
Avatar Ania_oka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 32
GG do Ania_oka
Dot.: Eureka!! Pasta cukrowa.

to i ja się pochwalę efektami
wczoraj pod wpływem tego topiku zrobiłam pastę cukrową (szklanka cukru,3 łyzki wody, sok z poł. cytryny). Troszkę się podgotowało, często mieszałam, jak mialo kolor bursztynowy(w miarę jasny) to zdjęlam z ognia i wystdziłam. Gdy wystygło, spórbowalam jak działa - ale pasta zbyt dzybko się nagrzewała, i po jakimś czasie bardzo lepiła w łapkach Postawiłam ponownie na ogniu, rozpuściłam, chwilkę się podgrzało (odparowało troszkę wody) i już jest super
Samo robienie tego specyfiku zajęło mi może 20 min. Depilacja trooooszkę więcej (robiłam tylko bikini), ale jakimś cudem udało mi się nic nie pobrudzić, więc żadnego sprzątania potem nie mialam
Ania_oka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-16, 11:37   #148
atomówka
Raczkowanie
 
Avatar atomówka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 43
Dot.: Eureka!! Pasta cukrowa.

No to ja też mam pytanie...
Cały wątek przeczytałam, pasta zrobiona.
Po wystygnięciu jest twarda i lepka na wierzchu. Kolor - ciemny bursztyn. Ogrzewam w ciepłej wodzie, wydłubuję kulkę i ugniatam.
Przez kilka pierwszych minut wszystko jest w porządku, ma konsystencję plasteliny i ładnie się ugniata.
A kiedy już zaczyna się robić mleczno-żółta, czyli odpowiednia do depilacji, zakleja mi całe ręce, tak jak taka porządnie ciągnąca się krówka...
Czy ja mam to próbować ugniatać dalej i uzyska wtedy konsystencję plasteliny?
Czy jeszcze podgotować?
atomówka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-16, 13:57   #149
Ania_oka
Raczkowanie
 
Avatar Ania_oka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 32
GG do Ania_oka
Dot.: Eureka!! Pasta cukrowa.

ja używałam do depilacji pasty w fazie jeszcze nie żółto-mlecznej, tylko takiej delikatnie zamglonej (mam nadzieję, że rozumiesz o co mi chodzi ).
Ania_oka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-16, 14:48   #150
Sonia1982
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Bytom
Wiadomości: 122
GG do Sonia1982
Dot.: Eureka!! Pasta cukrowa.

Czesc dziewczyny!

Ja sie tez zdecydowalam na taste cukrowa widze ze wiekszosc z was sobie ja chwali. Mam nadzieje ze mi wyjdzie taka jak powinna byc. Gdy zrobie wieczorkiem "zabieg" podziele sie wrazeniami. Mam zamiar ogolic nozki, bikini i paszki ciekawe czy wytrzymam?
Pozdrawiam
Sonia1982 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-09-29 22:11:11


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:29.