Jak zmieniæ kolor w³osów sposobami naturalnymi?(bez u¿ycia farby)-w±tek zbiorczy - Strona 20 - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Uroda > Pielêgnacja w³osów i fryzury

Notka

Pielêgnacja w³osów i fryzury Podyskutuj o pielêgnacji w³osów krêconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawd¼ modne fryzury: ciêcia, koloryzacje, fryzury na ¶lub, wesele, Komuniê, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzêdzia
Stary 2010-08-16, 21:28   #571
choco95
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomo¶ci: 23
Dot.: Jak zmieniæ kolor w³osów sposobami naturalnymi?(bez u¿ycia farby)-w±tek zbiorcz

Hm, a czy mogê dorzuciæ do tego skrzyp ?
Bo na zmianê pijê i p³uczê w³osy skrzypem tylko zwykle p³uczê nim w³osy, a potem robiê maseczkê (¿ó³tko, olej rycynowy, cytryna)
Wiêc mo¿e mo¿na to po³±czyæ, wtedy by³o by ³atwiej
Mam trochê opory przed zostawieniem czego¶ na w³osach bez sp³ukania ;p
A, i jeszcze - czy przy nastêpnej k±pieli woda z w³osów bêdzie "kolorowa" ?
Poza tym, czy kolor schodzi z ka¿dym myciem, czy siê utrwala? Bo je¶li siê utrwala, to po bardzo d³uugim stosowaniu powinno siê mieæ b.ciemne w³osy, a je¶li nie, to có¿, efekt zawsze jak za pierwszym razem
A, i czy te p³ukanki zabarwi± mi ubranie i rêcznik, je¶li zostawiê to na w³osach i nie bêdê suszyæ ?
__________________
fotografia ¶lubna, rodzinna, dzieciêca, sesje plenerowe, narzeczeñskie.
Reporta¿ ¶lubny za darmo, chêtnie wyst±pie w roli drugiego fotografa (Kraków - ma³opolska)
Zapraszam:
https://www.facebook.com/pages/Asia-...75213692543972
choco95 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2010-08-16, 21:54   #572
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomo¶ci: 22 549
Dot.: Jak zmieniæ kolor w³osów sposobami naturalnymi?(bez u¿ycia farby)-w±tek zbiorcz

Mo¿esz skrzyp dorzuciæ.
Woda raczej kolorowa nie bêdzie. Efekt tych p³ukanek jest baaardzo delikatny . Kolor trochê siê utrwala, ale bez rewelacji, tu bardziej chodzi o nadanie odcienia czy refleksów, a nie o drastyczn± zmianê koloru. J o brudzenie rêcznika? cebula mi akurat nic nie zrobi³a. Z tego, co wiem, to takie babrz±ce w³a¶ciwo¶ci ma wywar z orzecha w³oskiego. Inne powinny byæ ³atwe do wyprania.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2010-08-16, 22:10   #573
choco95
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomo¶ci: 23
Dot.: Jak zmieniæ kolor w³osów sposobami naturalnymi?(bez u¿ycia farby)-w±tek zbiorcz

Podobno te¿ kora dêbu brudzi
Jutro biegnê po pokrzywê do zielarskiego, tylko siê zastanawiam co z t± cebul±, bo akurat teraz mam w domu b.du¿o takiej ¶wie¿ej bez ³usek
__________________
fotografia ¶lubna, rodzinna, dzieciêca, sesje plenerowe, narzeczeñskie.
Reporta¿ ¶lubny za darmo, chêtnie wyst±pie w roli drugiego fotografa (Kraków - ma³opolska)
Zapraszam:
https://www.facebook.com/pages/Asia-...75213692543972
choco95 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2010-08-22, 16:00   #574
201610111032
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomo¶ci: 37 011
Dot.: Jak zmieniæ kolor w³osów sposobami naturalnymi?(bez u¿ycia farby)-w±tek zbiorcz

Jednym ze sprawdzonych i dobrych metod naturalnego rozja¶niania w³osów jest u¿ycie soku z cytryny. Kwas zawarty w soku cytrynowym powoduje rozja¶nienie ciemnego pigmentu. Innym znanym od lat sposobem jest u¿ycie rumianku.

Sok z cytryny

1. Zmieszaj ³y¿kê lub 2 z litrem wody. Takie proporcje s± optymalne aby rozja¶niæ w³osy równocze¶nie ich zbytnio nie przesuszaj±c.
2. Umyj w³osy i wytrzyj je dok³adnie rêcznikiem.
3. Polej wilgotne w³osy przygotowanym roztworem.
4. Przeczesz w³osy szczotk±, aby mieæ pewno¶æ, ¿e wszystkie w³osy s± równomiernie pokryte roztworem.
5. Czynno¶æ t± powtarzaj po ka¿dym myciu w³osów, a¿ do momentu uzyskania oczekiwanego efektu.


Rumianek

1. Wrzuæ suche kwiaty rumianku do wrz±cej wody i pozostaw je na kilka godzin.
2. Umyj i dok³adnie wytrzyj w³osy, tak, aby nie by³y mokre tylko wilgotne.
3. Polej przygotowanym naparem w³osy i zostaw je do wyschniêcia, po czym sp³ucz. Czynno¶æ powtarzaj za ka¿dym razem gdy myjesz w³osy, a¿ do osi±gniêcia po¿±danego efektu.
201610111032 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2010-09-13, 09:21   #575
scarletswalks
Raczkowanie
 
Avatar scarletswalks
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomo¶ci: 319
Zmienianie koloru w³osów o ton, dwa. Naturalnie?

Czesc dziewczyny,

sluchajcie, nigdy jeszcze nie farbowalam wlosow, ale po 21 latach juz mi sie moj obecny kolor nieco znudzil
problem w tym, ze mam na ich punkcie swira i nie przezylabym, gdybym miala je zniszczyc farba, a wlosy mam dlugie i geste, wiec jest sie o co bac
w zwiazku z tym mam pytanie - jest jakas nieszkodliwa plukanka/farba/cokolwiek, ktora dalaby efekt pociemnienia wlosow o ton, dwa, bez zbytniej ingerencji w struktture wlosa i generalnie jego kondycje...?
scarletswalks jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2010-09-21, 11:42   #576
Anula62212
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomo¶ci: 1
Dot.: jak w naturalny sposób rozja¶niæ w³osy?

Mam ¶wietny sposób! Wyci¶nij 3 cytryny do szklanki dodaj cynamonu i zalej gotuj±ca sie wod± ok (200ml) Nastêpnie mieszaj a¿ do och³odzenia i wcieraj we w³osy postaraj siê ¿eby nie by³o ani troche reparatu! nastêpnie wys³usz w³osy nad kranem poniewa¿ reszczki cynamonu wylatuj±. Nastepnie umyj je i znowu wys³usz efekt ¶wietny w³osy nie zniszczone (to dziêki cynamonowi) Ja doda³am trochê soli alt to chyba niepotrzebne! ¦wietny efekt zobaczysz!
Anula62212 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2010-09-21, 13:16   #577
wisienka_90
Przyczajenie
 
Avatar wisienka_90
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Chojnów
Wiadomo¶ci: 3
Dot.: Jak zmieniæ kolor w³osów sposobami naturalnymi?(bez u¿ycia farby)-w±tek zbiorcz

Witam.

Mam bardzo podobny problem. Strasznie mi wypada³y w³osy wiêc zaczê³am ³ykaæ Belissê i oczywi¶cie odrastaj±, ale chcia³abym je te¿ przyciemniæ tak ¿eby siê przypadkiem znowu nie zniszczy³y.

Mam bardzo jasny naturalny blond i bardzo jasna cere wiêc zale¿y mi aby przyciemnianie nie by³o gwa³towne lecz stopniowe. Jakie s± efekty po olejku rycynowym? Od razu czy po jakims czasie?
wisienka_90 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2010-09-21, 13:22   #578
jyyli
Zakorzenienie
 
Avatar jyyli
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Pegasus galaxy
Wiadomo¶ci: 10 048
GG do jyyli
Dot.: Jak zmieniæ kolor w³osów sposobami naturalnymi?(bez u¿ycia farby)-w±tek zbiorcz

Cytat:
Napisane przez wisienka_90 Poka¿ wiadomo¶æ
Witam.

Mam bardzo podobny problem. Strasznie mi wypada³y w³osy wiêc zaczê³am ³ykaæ Belissê i oczywi¶cie odrastaj±, ale chcia³abym je te¿ przyciemniæ tak ¿eby siê przypadkiem znowu nie zniszczy³y.

Mam bardzo jasny naturalny blond i bardzo jasna cere wiêc zale¿y mi aby przyciemnianie nie by³o gwa³towne lecz stopniowe. Jakie s± efekty po olejku rycynowym? Od razu czy po jakims czasie?
Po olejku rycynowym mog± byæ efekty, a mo¿e ich nie byæ, a ju¿ na pewno nie od razu, tylko po jakim¶ czasie. Szybciej na pewno bêdzie przyciemniæ zio³ami, np. sza³wi±, z tym, ¿e nie wiem, jak to bêdzie wygl±daæ na bardzo jasnych w³osach, mo¿e nie wygl±daæ zbyt ³adnie.
Ale moim zdaniem nie powinna¶ przyciemniaæ, bo ja¶niutkie w³osy i cera daj± cudowne po³±czenie, takie elfickie
__________________
23.04.12 Bonifacy[*] ;(

http://www.uniteddogs.com/stopkillingdogs/
jyyli jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2010-09-21, 16:35   #579
DarkRose
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomo¶ci: 1
GG do DarkRose
Question Dot.: Jak zmieniæ kolor w³osów sposobami naturalnymi?(bez u¿ycia farby)-w±tek zbiorcz

Czy po rozja¶nianiu/przyciemnianiu w³osów odrosty bêdê mieæ ten sam naturalny kolor, jak przed zabiegiem?
DarkRose jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2010-09-21, 16:54   #580
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomo¶ci: 22 549
Dot.: Jak zmieniæ kolor w³osów sposobami naturalnymi?(bez u¿ycia farby)-w±tek zbiorcz

Odrosty zawsze maj± naturalny kolor.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2010-09-23, 14:00   #581
erolek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomo¶ci: 340
Dot.: Jak zmieniæ kolor w³osów sposobami naturalnymi?(bez u¿ycia farby)-w±tek zbiorcz

Dziewczyny, czy która¶ z Was przyciemnia³a w³osy blond wywarem z ³upin z cebuli? Tak zastanawiam siê czy nie wyjd± jakie¶ rude? Mam bardzo jasny blond -rozja¶niane. W³osy generalnie zniszczone. Ju¿widaæ troszkê ciemniejszy odrost i chcia³abym je troszkê wyrównaæ. Czy je¶li bêdê miala ten wywar z ³usek cebuli to mogê go dodaæ do maski do w³osów? Czy lepiej poprostu polaæ i wetrzeæ we w³osy sam wywar? Czy takie rozja¶nione w³osy z³apie? Nie chcê u¿ywaæ farby, bo szkoda mi dobijaæ czuprynê i tak ju¿ zniszczon±.
erolek jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2010-09-23, 14:59   #582
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomo¶ci: 22 549
Dot.: Jak zmieniæ kolor w³osów sposobami naturalnymi?(bez u¿ycia farby)-w±tek zbiorcz

Cytat:
Napisane przez erolek Poka¿ wiadomo¶æ
Dziewczyny, czy która¶ z Was przyciemnia³a w³osy blond wywarem z ³upin z cebuli? Tak zastanawiam siê czy nie wyjd± jakie¶ rude? Mam bardzo jasny blond -rozja¶niane. W³osy generalnie zniszczone. Ju¿widaæ troszkê ciemniejszy odrost i chcia³abym je troszkê wyrównaæ. Czy je¶li bêdê miala ten wywar z ³usek cebuli to mogê go dodaæ do maski do w³osów? Czy lepiej poprostu polaæ i wetrzeæ we w³osy sam wywar? Czy takie rozja¶nione w³osy z³apie? Nie chcê u¿ywaæ farby, bo szkoda mi dobijaæ czuprynê i tak ju¿ zniszczon±.
£uski cebuli maj± dawaæ w³a¶nie rudawy odcieñ. Prawdopodobnie po jednym u¿yciu, niezale¿nie od sposobu aplikacji, efektu i tak nie bêdzie widaæ. Mo¿esz u¿ywaæ w dowolny sposób.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2010-11-24, 15:34   #583
Lalka666666
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Piekie³ko
Wiadomo¶ci: 2
Dot.: Jak zmieniæ kolor w³osów sposobami naturalnymi?(bez u¿ycia farby)-w±tek zbiorcz

£atwo siê rozja¶nia w³osy, ja mia³am ciemny blond, ale zrobi³am sobie taki wywar, ¿e zaparzy³am mocny rumianek (baardzo mocny, dodaje blasku ) i doda³am do niego mnóstwo cytrynki. Wysz³a jasna wodnista esencja, która nak³ada³am na w³osy godzinkê lub dwie przed myciem w³osów. Efekt powalaj±cy, polecam Bo w³osy nie do¶æ, ¿e s± ³adnie rozja¶nione, to jeszcze maj± blask. Tylko ¿e jest jedna wada : nale¿y przy stosowaniu takiej kuracji regulanie uzywaæ maseczki, ew. od¿ywki na w³osy, bo cytrynka jednak mo¿e zniszczyæ w³osy( s³ysza³am o tym), choæiæ w moim przypadku tak siê nie sta³o
Lalka666666 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2010-11-24, 18:30   #584
miluck
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomo¶ci: 115
Dot.: Jak zmieniæ kolor w³osów sposobami naturalnymi?(bez u¿ycia farby)-w±tek zbiorcz

Witam!
Bardzo wypadaj± mi w³osy ,Pani dermatolog oprócz zapisania kuracji kaza³a mi wybraæ , siwe w³osy albo ¿adne.Odrosty bardzo mnie denerwuj±,bo mimo,¿e kolor mia³am zbli¿ony do naturalnego (¶redni br±z)to siwe w³osy ¶wiec± siê z daleka.
Wygl±da to coraz gorzej,czuje siê bardzo nie komfortowo.
Czym pokryæ te siwizny ?Mo¿e macie jakie¶ pomys³y .
__________________

miluck jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2010-11-27, 15:21   #585
BigDreams
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomo¶ci: 60
Dot.: Jak zmieniæ kolor w³osów sposobami naturalnymi?(bez u¿ycia farby)-w±tek zbiorcz

A mo¿e kto¶ wrzuci fotki ,po takich "zabiegach" ?
BigDreams jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2010-12-04, 01:19   #586
Nicoola
Przyczajenie
 
Avatar Nicoola
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Honolulu
Wiadomo¶ci: 22
Rozja¶nianie w³osów sposobem naturalnym

Cze¶æ dziewczyny!
Za³o¿y³am ten w±tek, gdy¿ niedawno wpad³am na pomys³ aby NATURALNIE (tj. bez u¿ycia rozja¶niacza i farby = bez zniszczenia w³osów) rozja¶niæ swoje w³osy. Mój pierwotny kolor to mysi ciemny blond. Jest bardzo pospolity, dlatego nie podoba mi siê. Stwierdzi³am, ¿e skoro nie mogê pomalowaæ w³osów z racji mojego wieku, to chocia¿ spróbujê je jako¶ o¿ywiæ. Od dzisiaj zaczê³am kuracje "rozja¶niania" . Postanowi³am , ¿e bêdê opisywaæ tu ka¿d± moj± ingerencjê we w³osy oraz jej efekty. My¶lê , ¿e mo¿e to byæ przydatne dla tych które nie maj± czasu na eksperymentowanie , wol± sprawdzone przez kogo¶ metody. Codziennie bêdê robiæ zdjêcia. Jednak nie obiecujê, ¿e tu je wstawiê, gdy¿ jako¶æ nie jest zbyt dobra. Jednak je¶li bêdzie choæ odrobinê widaæ ró¿nicê, to na pewno wrzucê pod koniec kuracji wszystkie zdjêcia! Liczê tak¿e na Was, mo¿e mia³y¶cie styczno¶æ ju¿ z takim naturalnym rozja¶nianiem? Je¶li tak piszcie ¶mia³o jak d³ugo trwa³y wasze serie maseczek itd. , co wykorzysta³y¶cie do rozja¶niania i jakie by³y efekty. A mo¿e s± w¶ród Was takie, które nigdy nie próbowa³y, a chcia³yby ? Zapraszam do opisywania swoich wra¿eñ, uwag, a tak¿e nadsy³ania zdjêæ "PRZED" i "PO".

I seria
Na pocz±tku zwil¿y³am w³osy. Wycisnê³am sok z ok. 1/3 cytryny (wydaje mi siê, ¿e powinnam wzi±æ wiêcej, przynajmniej 1 ca³± cytrynê) , a nastêpnie wtar³am go we w³osy. Rozczesa³am i czeka³am a¿ wyschn±. Kiedy by³y ju¿ suche (na pocz±tku przestraszy³am siê , ¿e s± lepkie i szorstkie:<, ale to normalne i nie ma siê czym przejmowaæ i zra¿aæ!) ponownie je umy³am. U¿y³am szamponu rumiankowego ( 2 razy umy³am nim w³osy) . Nastêpnie wilgotne w³osy spryska³am sprayem, który ma tworzyæ refleksy blond ( z tego co pamiêtam NIVEA blonde gloss ? ) . Nastêpnie trochê przesch³y, a dosuszy³am je suszark±. Jak narazie powalaj±cego efektu nie ma, ale wydaje mi siê , ¿e co¶ zaczyna siê ju¿ powoli na tych moich w³osach kszta³towaæ! Jutro do tego mam zamiar dodaæ jeszcze rumianek zaparzany , my¶lê ¿e dzia³a on intensywniej od zwyk³ego rumiankowego szamponu.

a jak u Was?
Za³±czone zdjêcia
Rodzaj pliku: jpg 64021f86b6017f16da4ab4538781d150.jpg (16,0 KB, 41 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg Familijny-szampon-rumiankowy-do-wszystkich-rodzajow-wlosow-59317-big.jpg (54,2 KB, 22 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg cytryna.jpg (31,0 KB, 12 za³adowañ)
__________________
Zapuszczam w³osy
53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60,61,62, 63, 64, 65,66, 67, 68, 69, 70 [cm]
Nicoola jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2010-12-04, 09:04   #587
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomo¶ci: 11 159
Dot.: Rozja¶nianie w³osów sposobem naturalnym

o bede ciekawa twoich efektów, bo sama tez rozja¶niam naturalnie w³oski
__________________
Twoje k³amstwo trwa tak d³ugo, ze sam zaczynasz w nie wierzyæ?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie w³osów z wiza¿em : 65cm completed

Moja pielêgnacja w³osów
karmazynka99 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2010-12-04, 10:34   #588
kitkulka
Zakorzenienie
 
Avatar kitkulka
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomo¶ci: 18 974
Dot.: Rozja¶nianie w³osów sposobem naturalnym

Cytat:
Napisane przez Nicoola Poka¿ wiadomo¶æ
Cze¶æ dziewczyny!
Za³o¿y³am ten w±tek, gdy¿ niedawno wpad³am na pomys³ aby NATURALNIE (tj. bez u¿ycia rozja¶niacza i farby = bez zniszczenia w³osów) rozja¶niæ swoje w³osy. Mój pierwotny kolor to mysi ciemny blond. Jest bardzo pospolity, dlatego nie podoba mi siê. Stwierdzi³am, ¿e skoro nie mogê pomalowaæ w³osów z racji mojego wieku, to chocia¿ spróbujê je jako¶ o¿ywiæ. Od dzisiaj zaczê³am kuracje "rozja¶niania" . Postanowi³am , ¿e bêdê opisywaæ tu ka¿d± moj± ingerencjê we w³osy oraz jej efekty. My¶lê , ¿e mo¿e to byæ przydatne dla tych które nie maj± czasu na eksperymentowanie , wol± sprawdzone przez kogo¶ metody. Codziennie bêdê robiæ zdjêcia. Jednak nie obiecujê, ¿e tu je wstawiê, gdy¿ jako¶æ nie jest zbyt dobra. Jednak je¶li bêdzie choæ odrobinê widaæ ró¿nicê, to na pewno wrzucê pod koniec kuracji wszystkie zdjêcia! Liczê tak¿e na Was, mo¿e mia³y¶cie styczno¶æ ju¿ z takim naturalnym rozja¶nianiem? Je¶li tak piszcie ¶mia³o jak d³ugo trwa³y wasze serie maseczek itd. , co wykorzysta³y¶cie do rozja¶niania i jakie by³y efekty. A mo¿e s± w¶ród Was takie, które nigdy nie próbowa³y, a chcia³yby ? Zapraszam do opisywania swoich wra¿eñ, uwag, a tak¿e nadsy³ania zdjêæ "PRZED" i "PO".

I seria
Na pocz±tku zwil¿y³am w³osy. Wycisnê³am sok z ok. 1/3 cytryny (wydaje mi siê, ¿e powinnam wzi±æ wiêcej, przynajmniej 1 ca³± cytrynê) , a nastêpnie wtar³am go we w³osy. Rozczesa³am i czeka³am a¿ wyschn±. Kiedy by³y ju¿ suche (na pocz±tku przestraszy³am siê , ¿e s± lepkie i szorstkie:<, ale to normalne i nie ma siê czym przejmowaæ i zra¿aæ!) ponownie je umy³am. U¿y³am szamponu rumiankowego ( 2 razy umy³am nim w³osy) . Nastêpnie wilgotne w³osy spryska³am sprayem, który ma tworzyæ refleksy blond ( z tego co pamiêtam NIVEA blonde gloss ? ) . Nastêpnie trochê przesch³y, a dosuszy³am je suszark±. Jak narazie powalaj±cego efektu nie ma, ale wydaje mi siê , ¿e co¶ zaczyna siê ju¿ powoli na tych moich w³osach kszta³towaæ! Jutro do tego mam zamiar dodaæ jeszcze rumianek zaparzany , my¶lê ¿e dzia³a on intensywniej od zwyk³ego rumiankowego szamponu.

a jak u Was?
no to jestem ciekawa jak Ci pójdzie
ja chyba jednak jestem zbyt niecierpliwa i wolê w³osy farbowaæ, no ale trzymam kciuki
kitkulka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2010-12-04, 11:54   #589
Agniesia666
Lady of Harley-Davidson
 
Avatar Agniesia666
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomo¶ci: 10 083
Dot.: Rozja¶nianie w³osów sposobem naturalnym

Cytat:
Napisane przez Nicoola Poka¿ wiadomo¶æ
I seria
Na pocz±tku zwil¿y³am w³osy. Wycisnê³am sok z ok. 1/3 cytryny (wydaje mi siê, ¿e powinnam wzi±æ wiêcej, przynajmniej 1 ca³± cytrynê) , a nastêpnie wtar³am go we w³osy. Rozczesa³am i czeka³am a¿ wyschn±. Kiedy by³y ju¿ suche (na pocz±tku przestraszy³am siê , ¿e s± lepkie i szorstkie:<, ale to normalne i nie ma siê czym przejmowaæ i zra¿aæ!) ponownie je umy³am.
cytryna zamyka luski wlosa. najlepiej uzywac jej na sam koniec. myc wlosy szamponem -> splukac -> nalozyc zwykla odzywke -> splukac -> zrobic plukanke z sokiem z cytryny -> splukac

od siebie polecam kosmetyki do wlosow blond (szampony, odzywki, maski). Ja ma szampon John Frieda go blonder i na poczatku myslalam ze nic nie daje, ale teraz mam wrazenie ze chyba jednak odrobine mi rozjasnil wloski
__________________
Agniesia666 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2010-12-04, 12:11   #590
Nicoola
Przyczajenie
 
Avatar Nicoola
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Honolulu
Wiadomo¶ci: 22
Dot.: Rozja¶nianie w³osów sposobem naturalnym

Cytat:
Napisane przez Agniesia666 Poka¿ wiadomo¶æ
cytryna zamyka luski wlosa. najlepiej uzywac jej na sam koniec. myc wlosy szamponem -> splukac -> nalozyc zwykla odzywke -> splukac -> zrobic plukanke z sokiem z cytryny -> splukac

od siebie polecam kosmetyki do wlosow blond (szampony, odzywki, maski). Ja ma szampon John Frieda go blonder i na poczatku myslalam ze nic nie daje, ale teraz mam wrazenie ze chyba jednak odrobine mi rozjasnil wloski
Nie wiedzia³am, ¿e tak dzia³a ta cytrynka , no ale skoro tak mówisz, to spróbujê nastêpnym razem maseczkê zrobiæ na koñcu
__________________
Zapuszczam w³osy
53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60,61,62, 63, 64, 65,66, 67, 68, 69, 70 [cm]
Nicoola jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2010-12-04, 12:28   #591
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomo¶ci: 11 159
Dot.: Rozja¶nianie w³osów sposobem naturalnym

nie sp³ukuje siep³ukanek tylko daje na sam koniec.

nie polecam johna friedy, ma sles i sls, w jednym szamponie, co nie jest za dobre dla w³osków. ogólnie nie maja w sobie nic od¿ywczego
__________________
Twoje k³amstwo trwa tak d³ugo, ze sam zaczynasz w nie wierzyæ?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie w³osów z wiza¿em : 65cm completed

Moja pielêgnacja w³osów
karmazynka99 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2010-12-04, 13:11   #592
Agniesia666
Lady of Harley-Davidson
 
Avatar Agniesia666
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomo¶ci: 10 083
Dot.: Rozja¶nianie w³osów sposobem naturalnym

Cytat:
Napisane przez karmazynka99 Poka¿ wiadomo¶æ
nie polecam johna friedy, ma sles i sls, w jednym szamponie, co nie jest za dobre dla w³osków. ogólnie nie maja w sobie nic od¿ywczego
co kto lubi, ja jestem z niego bardzo zadowolona i chyba nie tylko ja bo na KWC to sie lapie gdzies tak w 10 najlepszych szamponach sposrod "uniwersalnych"
__________________
Agniesia666 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2010-12-04, 20:27   #593
Nicoola
Przyczajenie
 
Avatar Nicoola
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Honolulu
Wiadomo¶ci: 22
Dot.: Rozja¶nianie w³osów sposobem naturalnym

Cytat:
Napisane przez Agniesia666 Poka¿ wiadomo¶æ
co kto lubi, ja jestem z niego bardzo zadowolona i chyba nie tylko ja bo na KWC to sie lapie gdzies tak w 10 najlepszych szamponach sposrod "uniwersalnych"
A¿ wstyd siê przyznaæ, ale nigdy o nim nie s³ysza³am .
Opiszcie trochê swoje wra¿enia i dlaczego ta nazwa pojawi³a siê w w±tku o rozja¶nianiu ? Jestem mega ciekawa!
__________________
Zapuszczam w³osy
53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60,61,62, 63, 64, 65,66, 67, 68, 69, 70 [cm]
Nicoola jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2010-12-04, 20:37   #594
Agniesia666
Lady of Harley-Davidson
 
Avatar Agniesia666
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomo¶ci: 10 083
Dot.: Rozja¶nianie w³osów sposobem naturalnym

Cytat:
Napisane przez Nicoola Poka¿ wiadomo¶æ
A¿ wstyd siê przyznaæ, ale nigdy o nim nie s³ysza³am .
Opiszcie trochê swoje wra¿enia i dlaczego ta nazwa pojawi³a siê w w±tku o rozja¶nianiu ? Jestem mega ciekawa!
to niby profesjonalna firma. Szmpon "go blonder" jest teoretycznie rozjasniajacy. Na poczatku nie widac zadnych efektow, ale z czasem mam wrazenie ze jednak moje wlosy sa jasniejsze. Na pewno nie jest to jakies spektakularne rozjasnienie o kilka tonow ale troszke tak poza tym ladnie pachnie i swietnie sie pieni. Lubiê go po prostu. Kupowalam we Francji, cena to ok 35 zl za butelke, ale jest bardzo wydajny
__________________
Agniesia666 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2010-12-04, 20:50   #595
moorph
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Wa³brzych
Wiadomo¶ci: 420
GG do moorph
Dot.: Rozja¶nianie w³osów sposobem naturalnym

Chyba juz gdzies byl podobny watek?
Ogolnie jesli chodzi o naturalne sposoby na rozjasnianie wlosow, to oczywiscie potrzeba czasu. Cytryna rozjasnia wlosy kiedy dodatkowo dziala na nie promieniowanie UV. Takze mozna ja nalozyc na wlosy, i posiedziec w lecie na balkonie Metoda sredniowiecznych panien. Rumianek- najlepszy bylby jego niealkoholowy wyciag, ktory przelac mozna do atomizera, chyba, ze ktos ma czas na parzenie torebek i polewanie tym roztworem wlosow po myciu.

Mimo wszystko nie polecam rozjasniania tymi sposobami, w zaleznosci od pigmentow we wlosie, czasem wpadaja w rude, czerwone czy zolte tonacje. Dodatkowo na dluzsza mete totalnie wysuszaja wlosy.

Plukanka z cytryny czy octu jest jaknajbardziej ok po myciu wlosow. Roztwor powinien miec odczyn lekko kwasny, i to wystarcza do nadania wlosom blasku.
moorph jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2010-12-05, 09:31   #596
Guniella
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomo¶ci: 113
Dot.: Rozja¶nianie w³osów sposobem naturalnym

A czy taka cytryna, albo ocet nie niszcz± w³osów?
Guniella jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2010-12-05, 10:18   #597
martagg
Rozeznanie
 
Avatar martagg
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomo¶ci: 523
Dot.: Rozja¶nianie w³osów sposobem naturalnym

Cytat:
Napisane przez Guniella Poka¿ wiadomo¶æ
A czy taka cytryna, albo ocet nie niszcz± w³osów?
wszystko zale¿y od stê¿enia. lekko kwa¶my odczyn zmiêkcza wodê i domyka ³uski, bardzo kwa¶my moze jej juz popaliæ.
__________________
martagg jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2010-12-05, 12:13   #598
gosiaxd_1
Raczkowanie
 
Avatar gosiaxd_1
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomo¶ci: 54
Dot.: Rozja¶nianie w³osów sposobem naturalnym

Nicoola mysle, ze mozesz sobie kupic tez srebrzyk, wtedy wlosy po rozjasnianiu nie beda zolte tylko bardziej platynowe to jeszcze zalezy od rodzaju, s± lekko niebieskie i szarawe, chociaz nie wiem czy ten srebrzyk nie dziala tylko na farbowane wlosy. Tez jestem ciekawa Twoich eksperymentow
gosiaxd_1 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2010-12-05, 12:53   #599
Agniesia666
Lady of Harley-Davidson
 
Avatar Agniesia666
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomo¶ci: 10 083
Dot.: Rozja¶nianie w³osów sposobem naturalnym

Cytat:
Napisane przez gosiaxd_1 Poka¿ wiadomo¶æ
Nicoola mysle, ze mozesz sobie kupic tez srebrzyk, wtedy wlosy po rozjasnianiu nie beda zolte tylko bardziej platynowe to jeszcze zalezy od rodzaju, s± lekko niebieskie i szarawe, chociaz nie wiem czy ten srebrzyk nie dziala tylko na farbowane wlosy. Tez jestem ciekawa Twoich eksperymentow
ale to tez zalezy na jakim etapie rozjasniania jest Nicoola ja np z myszowatego br±zu przesz³am bardziej w karmelkowy, gdybym teraz na to walnela srebrzyk to mysle ze musialabym chodzic tak
__________________
Agniesia666 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2010-12-05, 13:29   #600
Guniella
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomo¶ci: 113
Dot.: Rozja¶nianie w³osów sposobem naturalnym

Ja te¿ jestem w trakcie d³ugotrwa³ego i pracoch³onnego rozja¶niania w³osów. Z tym, ¿e ja startuje z w³osów koloryzowanych Niestety, pad³am ofiar± Palette - u¿y³am na moich do¶æ jasnych w³osach ¶liwkowego szamponu koloryzuj±cego, który mia³ siê zmyæ, a nie zmy³. Od 2 tygodni robiê p³ukanki z rumianku i cytryny, bardzo powoli widaæ efekty. Tak¿e trzymam kciuki równie¿ za was
Guniella jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Odpowiedz

Nowe w±tki na forum Pielêgnacja w³osów i fryzury


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2021-02-19 21:59:01


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:26.