Drętwienie ręki a tabletki antykoncepcyjne - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-08-29, 18:22   #1
one love
Raczkowanie
 
Avatar one love
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 44
Exclamation

Drętwienie ręki a tabletki antykoncepcyjne


Cześć dziewczyny! Piszę do Was, bo trochę się wystraszyłam. Dosłownie przed chwilą nie wiem dlaczego strasznie zdrętwiała mi lewa dłoń. Nie miałam jej w niewygodnej pozycji, nie opierałam się na niej, nagle poczułam mrowienie na środku dłoni i zdrętwienie kciuka i palca wskazującego. Jestem w trakcie przyjmowania 2 opakowania Jeanine, w ulotce jest wymienione "drętwienie lub niedowład części ciała", jako objaw zakrzepicy w działaniach niepożądanych. Zadzwoniłabym do swojej lekarki, ale jest na urlopie i nie mogę się z nią skontaktować. To odrętwienie trwało chwilę, ale jak to mam w zwyczaju martwię się, że to może być jakiś zakrzep czy zator. Czy któraś z Was miała coś podobnego? Proszę o szybką odpowiedź. Pozdrawiam! :
__________________


"Biust do przodu, tyłek do tyłu i idziemy!"
one love jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-29, 18:40   #2
wisienka_na_torcie
Zakorzenienie
 
Avatar wisienka_na_torcie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 010
Dot.: Drętwienie ręki a tabletki antykoncepcyjne

Ja co prawda nie miałam, ale na Twoim miejscu nie bagatelizowałabym tego. Idź do innego lekarza, jak najszybciej.
edit: Zapytam jeszcze, czy miałaś robione przed rozpoczęciem tabletek badania na krzepliwość krwi, np. APTT?
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=679770
Zapraszam do wymiany

Edytowane przez wisienka_na_torcie
Czas edycji: 2011-08-29 o 18:44
wisienka_na_torcie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-29, 18:49   #3
one love
Raczkowanie
 
Avatar one love
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 44
Dot.: Drętwienie ręki a tabletki antykoncepcyjne

Nie, nie miałam. Przed rozpoczęciem przyjmowania tabletek sama zrobiłam sobie badanie krwi, cukier i tarczyce. Wszystko było ok. Lekarka powiedziała, że przy nast. wizycie zrobi mi cytologie. Nic więcej.
__________________


"Biust do przodu, tyłek do tyłu i idziemy!"
one love jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-29, 18:55   #4
wisienka_na_torcie
Zakorzenienie
 
Avatar wisienka_na_torcie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 010
Dot.: Drętwienie ręki a tabletki antykoncepcyjne

Cytat:
Napisane przez one love Pokaż wiadomość
Nie, nie miałam. Przed rozpoczęciem przyjmowania tabletek sama zrobiłam sobie badanie krwi, cukier i tarczyce. Wszystko było ok. Lekarka powiedziała, że przy nast. wizycie zrobi mi cytologie. Nic więcej.
Czyli nie miałaś robionych badań na krzepliwość, tak? W takim razie idź do lekarza , na pewno zleci Ci te badania i wtedy się okaże czy jest jakiś problem. Każdy ginekolog Ci w tej sytuacji pomoże, chyba nie ma sensu, zebyś czekała na swoją lekarkę.

Swoją drogą Twoja lekarka , jak większość naszych lekarzy , nie zleciła Ci takich badań, jakie powinna .
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=679770
Zapraszam do wymiany

Edytowane przez wisienka_na_torcie
Czas edycji: 2011-08-29 o 18:59
wisienka_na_torcie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-30, 12:10   #5
limonka1983
Zakorzenienie
 
Avatar limonka1983
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 6 252
GG do limonka1983
Dot.: Drętwienie ręki a tabletki antykoncepcyjne

Cytat:
Napisane przez one love Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny! Piszę do Was, bo trochę się wystraszyłam. Dosłownie przed chwilą nie wiem dlaczego strasznie zdrętwiała mi lewa dłoń. Nie miałam jej w niewygodnej pozycji, nie opierałam się na niej, nagle poczułam mrowienie na środku dłoni i zdrętwienie kciuka i palca wskazującego. Jestem w trakcie przyjmowania 2 opakowania Jeanine, w ulotce jest wymienione "drętwienie lub niedowład części ciała", jako objaw zakrzepicy w działaniach niepożądanych. Zadzwoniłabym do swojej lekarki, ale jest na urlopie i nie mogę się z nią skontaktować. To odrętwienie trwało chwilę, ale jak to mam w zwyczaju martwię się, że to może być jakiś zakrzep czy zator. Czy któraś z Was miała coś podobnego? Proszę o szybką odpowiedź. Pozdrawiam! :
Moja koleżanka kilka miesięcy temu wylądowała na pogotowiu przez drętwienie lewej ręki i nogi (do tego miała duszności). Laska 19 lat, zdrowa, a tu taka akcja. Bierze Yasminelle od 2 lat. Zrobili jej EKG i badania krwi. Wszystkie wyniki odbiegały od normy, a lekarz na pogotowiu wypytał o piguły i powiedział, że powinna zmienić formę antykoncepcji. Przez kilka dni chodziła wystraszona, ale tabsy bierze dalej. Nie wiem, czy powiedziała o tej sytuacji lekarzowi i czy nadal chodzi do tego samego, ale dla mnie sytuacja jest po prostu chora. Tak ryzykować, by nie musieć używać gumek, móc "iść na żywioł", itd. Sama przestałam brać hormony, gdy zaczęły mi się potworne bóle migrenowe. Obie z powyższą dziewczyną miałyśmy prawidłowe wyniki badań i teoretycznie żadnych przeciwwskazań, a jednak... Zastanów się, czy warto ryzykować zdrowiem, a może i życiem w Twojej sytuacji. Byłam u kilku ginów i żaden nie powiedział mi "nie, nie bierz tabletek w Twojej sytuacji". Poszłam do neurologa (z początku nie wiązałam migren z pigułkami), który otwarcie powiedział, że takie jazdy mam przez tabsy. Gdy powtórzyłam to ginowi, ten stwierdził, że to nic pewnego i migreny mogą mieć wiele przyczyn. Może są inne przyczyny, może nie. Badania u neurologa nie wykazały żadnych zmian w mózgu, itd. Nie spotkałam się nigdy z sytuacją, gdy ginekolog mówi "rzuć tabletki". W sytuacji pogorszenia zdrowia były to odpowiedzi wymijające. Sama musisz zdecydować, co dalej.
limonka1983 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-30, 12:22   #6
Ilsa Lund
Zakorzenienie
 
Avatar Ilsa Lund
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: *miasto know-how
Wiadomości: 21 061
Dot.: Drętwienie ręki a tabletki antykoncepcyjne

Ja bym generalnie rzuciło to świństwo... moja koleżanka po wypadku samochodowym leżała na sali z dziewczyną, która dostała paraliżu ciała po tabletkach nie wiem czy jest sens tak ryzykować swoim zdrowiem i życiem
__________________
13.03.2008
13.03.2013
13.09.2014

Ilsa Lund jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-30, 12:29   #7
limonka1983
Zakorzenienie
 
Avatar limonka1983
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 6 252
GG do limonka1983
Dot.: Drętwienie ręki a tabletki antykoncepcyjne

Cytat:
Napisane przez wisienka_na_torcie Pokaż wiadomość
Każdy ginekolog Ci w tej sytuacji pomoże, chyba nie ma sensu, zebyś czekała na swoją lekarkę.
Z tym "każdy" nie byłabym taka pewna. Raczej "każdy uczciwy" jej pomoże. Może mam jakiegoś pecha, ale jak pisałam wcześniej, żaden z "moich" ginów nie powiedział mi otwarcie, że zdrowie pogorszyło i się przez tabsy i że powinnam je rzucić. Najgorzej jest trafić na takiego, który nie zaleci badań (lub nawet odstawienie pigułek), tylko... przepisze inne, bo może one okażą się "bardziej pasującymi".
limonka1983 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-08-30, 12:33   #8
madana
Zakorzenienie
 
Avatar madana
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 17 072
Dot.: Drętwienie ręki a tabletki antykoncepcyjne

Moja siostra po tabsach dostała zakrzepicy i udaru niedokrwiennego, tabsy nie są dla każdego (już wiem od lekarza, ze nie mogę żadnych hormonów stosować). Objaw, który opisałaś jest niepokojący, koniecznie idź do lekarza, nie zwlekaj. Miałaś robiony wywiad rodzinny, aby w ogóle lekarz mógł stwierdzić, ze możesz brać hormony?
madana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-30, 12:45   #9
one love
Raczkowanie
 
Avatar one love
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 44
Dot.: Drętwienie ręki a tabletki antykoncepcyjne

Wywiad miałam robiony, lekarka stwierdziła, że nie widzi żadnych przeciwwskazań. To zdrętwienie było chwilowe, ale i tak się wystraszyłam, bo pierwszy raz coś takiego i się zdarzyło. Kończę 2 opak. Jeanine i do tej pory nie odczuwałam żadnych skutków ubocznych, oprócz jednorazowego plamienia na początku. Wszystko było ok, myślałam, że będę miała mdłości, itp. ale nic takiego nie miało miejsca. Zdecydowałam się na tabletki, bo jest to dla mnie bardzo wygodna forma antykoncepcji. Lekarka stwierdziła, że jestem w grupie kobiet, które spokojnie mogą przyjmować tabletki, bo nie palę, jestem młoda, nie miałam do tej pory żadnych przewlekłych chorób, które mogłyby wykluczyć ich branie, nie biorę żadnych leków na stałe, więc byłam spokojna. Ale teraz już się wystraszyłam trochę i nie wiem co robić. Do innego ginekologa dostane się najszybciej w przyszłym tygodniu, a w poniedziałek ma wrócić już moja lekarka.
__________________


"Biust do przodu, tyłek do tyłu i idziemy!"
one love jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-30, 12:52   #10
13aa9d55ec6ef8489ab3852d90deb2979ef9d608
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2 710
Dot.: Drętwienie ręki a tabletki antykoncepcyjne

Możesz to miec od braku magnezu także ale nie wykluczone że i przez tabletki, chyba podobne objawy są prz zespole cieśni nadgarstka. Mi drętwiały palce i mały i serdeczny czasami też czuje mrowienie z braku magnezu, zaczęłam pić musujący i przeszło . Teraz jak przestałam a pije duzo kawy to znowu sie zaczyna. Troche masło maślane mi wyszło ale nie mam koncepcji do pisania mam nadzieje że w miare zrozumiale napisałam
13aa9d55ec6ef8489ab3852d90deb2979ef9d608 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-30, 13:10   #11
limonka1983
Zakorzenienie
 
Avatar limonka1983
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 6 252
GG do limonka1983
Dot.: Drętwienie ręki a tabletki antykoncepcyjne

Cytat:
Napisane przez one love Pokaż wiadomość
Wywiad miałam robiony, lekarka stwierdziła, że nie widzi żadnych przeciwwskazań. To zdrętwienie było chwilowe, ale i tak się wystraszyłam, bo pierwszy raz coś takiego i się zdarzyło. Kończę 2 opak. Jeanine i do tej pory nie odczuwałam żadnych skutków ubocznych, oprócz jednorazowego plamienia na początku. Wszystko było ok, myślałam, że będę miała mdłości, itp. ale nic takiego nie miało miejsca. Zdecydowałam się na tabletki, bo jest to dla mnie bardzo wygodna forma antykoncepcji. Lekarka stwierdziła, że jestem w grupie kobiet, które spokojnie mogą przyjmować tabletki, bo nie palę, jestem młoda, nie miałam do tej pory żadnych przewlekłych chorób, które mogłyby wykluczyć ich branie, nie biorę żadnych leków na stałe, więc byłam spokojna. Ale teraz już się wystraszyłam trochę i nie wiem co robić. Do innego ginekologa dostane się najszybciej w przyszłym tygodniu, a w poniedziałek ma wrócić już moja lekarka.
Również jestem młoda (przy zażywaniu hormonów jeszcze młodsza), nie palę, nie choruję, w rodzinie nie występują żylaki i choroby serca. Ogólnie, mogłam spokojnie tabsy brać. Wpierw brałam je przez blisko rok (jakieś 9 miesięcy może) na wyregulowanie okresu, po kilku latach wróciłam do hormonów, ale tym razem w postaci plastrów. Z pigułkami miałam różne akcje w postaci puchnięcia i dołów, ale wiedziałam, że jest to tylko "na chwilę", by zrobić porządek z okresem. Plastry miały być stałą formą antykoncepcji. Wszystko było pięknie, wręcz idealnie, przez pół roku. Po tym czasie miałam 1 wielki ból głowy przez 3 tygodnie. Zwalczałam go tabletkami typu Apap i innymi podobnymi. Po 3 tygodniach ból przeszedł w potężną migrenę połączoną z zaburzeniami widzenia i wymiotami. Wszystko pojawiło się tak o. Nie wiem do dziś, czy przez pół roku skutki uboczne "gromadziły się", by eksplodować po czasie, czy też trafiło mi się jakieś felerne opakowanie Evry (od czasu do czasu zostają odkryte jakieś zanieczyszczenia w lekach, czy inne nieprawidłowości)... W każdym razie nikt mnie nie musiał długo przekonywać, że hormony nie są dla mnie. No i początkowy brak przeciwwskazań wcale nie oznacza, że te przeciwwskazania nie pojawią się podczas brania hormonów.
limonka1983 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-08-30, 13:17   #12
ever-dream
Wtajemniczenie
 
Avatar ever-dream
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 2 491
Dot.: Drętwienie ręki a tabletki antykoncepcyjne

Cytat:
Napisane przez limonka1983 Pokaż wiadomość
Również jestem młoda (przy zażywaniu hormonów jeszcze młodsza), nie palę, nie choruję, w rodzinie nie występują żylaki i choroby serca. Ogólnie, mogłam spokojnie tabsy brać. Wpierw brałam je przez blisko rok (jakieś 9 miesięcy może) na wyregulowanie okresu, po kilku latach wróciłam do hormonów, ale tym razem w postaci plastrów. Z pigułkami miałam różne akcje w postaci puchnięcia i dołów, ale wiedziałam, że jest to tylko "na chwilę", by zrobić porządek z okresem. Plastry miały być stałą formą antykoncepcji. Wszystko było pięknie, wręcz idealnie, przez pół roku. Po tym czasie miałam 1 wielki ból głowy przez 3 tygodnie. Zwalczałam go tabletkami typu Apap i innymi podobnymi. Po 3 tygodniach ból przeszedł w potężną migrenę połączoną z zaburzeniami widzenia i wymiotami. Wszystko pojawiło się tak o. Nie wiem do dziś, czy przez pół roku skutki uboczne "gromadziły się", by eksplodować po czasie, czy też trafiło mi się jakieś felerne opakowanie Evry (od czasu do czasu zostają odkryte jakieś zanieczyszczenia w lekach, czy inne nieprawidłowości)... W każdym razie nikt mnie nie musiał długo przekonywać, że hormony nie są dla mnie. No i początkowy brak przeciwwskazań wcale nie oznacza, że te przeciwwskazania nie pojawią się podczas brania hormonów.
To tak jak u mnie niestety. Kiedyś migrenę miałam średnio raz do roku, podczas przyjmowania tabletek (wypróbowałam kilka) ból dokuczał mi bez przerwy. Po odstawieniu przeszło od razu. Do tabletek nie wrócę.
__________________
"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki".
ever-dream jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-30, 13:20   #13
CarolinkaK
Raczkowanie
 
Avatar CarolinkaK
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 207
GG do CarolinkaK
Dot.: Drętwienie ręki a tabletki antykoncepcyjne

Cześć dziewczyny. Wiecie co, tak teraz poczytałam i stwierdziłam, że ja chyba nie powinnam w ogóle brać tabletek. Po pierwsze kiedyś dawno miałam robione badanie i to tylko na hormony i cukier, przyjmuje tabletki na wyregulowanie okresu może od 3 lat już. Niby jest ok, ale teraz to raczej forma antykoncepcji a nie leczenia. Pale, mam 20 lat, problemy w rodzinie z żylakami, drętwieją mi nogi dosyć czesto, mam bóle dłowy, szczególnie jak rano wstaje. Zaczynam sie zastanawiać czy nie rzucić tego w cholere. Może mogłybyście powiedzieć mi jakie badania miałabym zrobić żeby sie przekonać czy wszytsko jest ok?
CarolinkaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-30, 13:27   #14
madana
Zakorzenienie
 
Avatar madana
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 17 072
Dot.: Drętwienie ręki a tabletki antykoncepcyjne

Cytat:
Pale, mam 20 lat, problemy w rodzinie z żylakami, drętwieją mi nogi dosyć czesto, mam bóle dłowy, szczególnie jak rano wstaje.
- właśnie opisałaś duuuużo przeciwwskazań, w tym te rodzinne. U mnie w rodzinie też były problemy z żylakami, udarami, siostra to zlekceważyła- szkoda, że zakrzepica musiała jej o tym przypomnieć.
Takie objawy w wieku zaledwie 20 lat są bardzo niepokojące.
Siostra wyszła z udaru i zakrzepicy (1,5 roku trwał powrót do zdrowia), ale w szpitalu leżała z nią kobieta, która po tabsach wyszła z niedowładem jednej strony ciała i ciągnęła za sobą nogę, gdy szła.
madana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-30, 13:38   #15
CarolinkaK
Raczkowanie
 
Avatar CarolinkaK
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 207
GG do CarolinkaK
Dot.: Drętwienie ręki a tabletki antykoncepcyjne

No własnie wiem i dlatego sie boje troche, Jakoś nigdy szczególnie nie zwracałm na to uwagi. Jakie badania mogłbym zrobić żeby cokolwiek sie rozjaśniło?
CarolinkaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-30, 13:39   #16
Ilsa Lund
Zakorzenienie
 
Avatar Ilsa Lund
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: *miasto know-how
Wiadomości: 21 061
Dot.: Drętwienie ręki a tabletki antykoncepcyjne

Cytat:
Napisane przez madana Pokaż wiadomość
- właśnie opisałaś duuuużo przeciwwskazań, w tym te rodzinne. U mnie w rodzinie też były problemy z żylakami, udarami, siostra to zlekceważyła- szkoda, że zakrzepica musiała jej o tym przypomnieć.
Takie objawy w wieku zaledwie 20 lat są bardzo niepokojące.
Siostra wyszła z udaru i zakrzepicy (1,5 roku trwał powrót do zdrowia), ale w szpitalu leżała z nią kobieta, która po tabsach wyszła z niedowładem jednej strony ciała i ciągnęła za sobą nogę, gdy szła.
Czyli paraliż tamtej dziewczyny to nic szczególnie rzadkiego, straszne w co ładujemy się na własne życzenie ja nigdy nie chcę zażywać tabsów
__________________
13.03.2008
13.03.2013
13.09.2014

Ilsa Lund jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-30, 13:50   #17
Lianca
Zadomowienie
 
Avatar Lianca
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 118
Dot.: Drętwienie ręki a tabletki antykoncepcyjne

Ja brałam tabsy i po każdych miałam jakieś jazdy... zmieniali mi ciągle antyki ... brałam Harmonett, Cilest, Minulet, yasminelle... i ciągle coś... a tyłam niesłychanie! Wręcz puchłam! W końcu zmieniłam ginekologa... który natychmiast kazał je odstawić i zaproponował mi spiralkę niehormonalną... i jestem mega szczęśliwa i czuję się wolna... nic nie łykam... żadnej chemii... a czuję się bezpiecznie.. zapłaciłam raz 400 zł i mam spokój na co najmniej 3 lata. Tylko, że raz już rodziłam... myślimy z mężem o 2 dziecku ale nie jest to dla nas taki mus i parcie... więc za 3 lata będziemy próbować... a jak nie wyjdzie to trudno... lekarz o tym wie i powiedział, że jak się zdecyduje to się przygotujemy... wyjmie spiralę.
__________________
Fresh Princess of Wizaz ...  

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=551947 - moja galeria pazurkowa

04.07.2015 PM 2015




Edytowane przez Lianca
Czas edycji: 2011-08-30 o 13:52
Lianca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-30, 14:38   #18
one love
Raczkowanie
 
Avatar one love
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 44
Dot.: Drętwienie ręki a tabletki antykoncepcyjne

Teraz sama już nie wiem, co robić :/ zostało mi jeszcze 5 tabl. i zastanawiam się czy wybrać je do końca, czy odstawić. U mnie była to tylko dłoń i czułam delikatne mrowienie na jej środku i zdrętwienie 2 placów. Boję się, że może się to skończyć tak, jak piszecie. Moja lekarka bardzo mi zachwalała Jeanine, że to bardzo dobre, nowoczesne pigułki. Mówiła mi także o możliwości wystąpienia zakrzepów, ale stwierdziła, że u mnie ryzyko jest minimalne. Czytając Wasze wypowiedzi zastanawiam się nad zamianą tabletek na plastry. Są chyba mniej szkodliwe, tak mi się wydaje, chociaż mogę się mylić. Jak myślicie, to dobre rozwiązanie?
__________________


"Biust do przodu, tyłek do tyłu i idziemy!"
one love jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-30, 15:32   #19
madana
Zakorzenienie
 
Avatar madana
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 17 072
Dot.: Drętwienie ręki a tabletki antykoncepcyjne

Na to nikt ci nie odpowie, naprawdę, plastry to też hormony przecież. Idź do lekarza, nie daj się też zbyć, że to nic takiego. Bo są kobiety, które biorą latami i nic się nie dzieje; wszystko ok, pasują im. ale są takie, które brać nie mogą. Moja koleżanka brała 17 lat i dopiero teraz zaczyna mieć skutki uboczne i zastanawia się nad rezygnacją.
To osobista decyzja twoja i tylko twoja oraz lekarza, obyś trafiła tylko na dobrego, a nie takiego, ktory ma profit, bo zapisuje konkretne tabsy danego producenta.
madana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-08-30, 16:00   #20
lalinka23
Raczkowanie
 
Avatar lalinka23
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: silesia
Wiadomości: 484
Dot.: Drętwienie ręki a tabletki antykoncepcyjne

nie chce cie straszyc, mam nadzieje ze moj przypadek pomoze i bedzie przestroga dla innych.
jadlam tabletki jeanine prawie dwa lata, w marcu tego roku nagle zemdlalam, potem zaczela mi dretwiec lewa reka. zlekcewazylam to, myslalam ze bez przyczyny.
pewnego dnia po przebudzeniu czulam silny bol pod pacha, myslalam ze krzywo spalam. ale bol sie coraz bardziej nasilal i zauwazylam wieczorem ze sinieje mi reka, powyskakiwaly mi zyly na dekoldzie a reki nie moglam podniesc, tak bolalo. w dodatku cala mi spuchla, dostalam goraczki i zawrotow glowy. natychmiast wyladowalam w szpitalu, lezalam na oiom-ie dwa dni, okazalo sie ze mam zakrzepice. od przyjmowania wlasnie tabletek antykoncepcyjnych (przepisanych przez ginekologa idiote) zrobil mi sie zator na tetnicy plucnej, ledwie udalo mi sie z tego wyjsc.
do dzisiaj jestem na lekach, nie wiadomo kiedy calkiem wyzdrowieje. moje zycie calkiem sie zmienilo, duzo rzeczy mi nie wolno - ale najwazniejsze ze jestem
takze ostrzegam - bezmyslnie branie tebletek anty moze sie zle skonczyc.
idz natychmiast do lekarza, trzymam kciuki
__________________
~you can't break a girl who is already broken
lalinka23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-30, 16:18   #21
limonka1983
Zakorzenienie
 
Avatar limonka1983
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 6 252
GG do limonka1983
Dot.: Drętwienie ręki a tabletki antykoncepcyjne

Cytat:
Napisane przez madana Pokaż wiadomość
Na to nikt ci nie odpowie, naprawdę, plastry to też hormony przecież. Idź do lekarza, nie daj się też zbyć, że to nic takiego. Bo są kobiety, które biorą latami i nic się nie dzieje; wszystko ok, pasują im. ale są takie, które brać nie mogą. Moja koleżanka brała 17 lat i dopiero teraz zaczyna mieć skutki uboczne i zastanawia się nad rezygnacją.
To osobista decyzja twoja i tylko twoja oraz lekarza, obyś trafiła tylko na dobrego, a nie takiego, ktory ma profit, bo zapisuje konkretne tabsy danego producenta.
Dokładnie... Po tabsach miałam "jedynie" skutki, które może jakoś nie zagrażały zdrowiu, ale trochę utrudniały mi życie (nagromadzona woda, dołek, brak libido - dało się żyć). To plastry "zafundowały" mi migrenę, a ona nie pozwala mi funkcjonować. Z bólu nie mogę się ruszyć, choćby po tabletki, wymiotuję, obraz pływa mi przed oczami... Po prostu masakra. To nie jest tak, że całe zło, jeśli chodzi o hormony, to tabletki.
limonka1983 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-30, 19:53   #22
ever-dream
Wtajemniczenie
 
Avatar ever-dream
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 2 491
Dot.: Drętwienie ręki a tabletki antykoncepcyjne

Cytat:
Napisane przez one love Pokaż wiadomość
Teraz sama już nie wiem, co robić :/ zostało mi jeszcze 5 tabl. i zastanawiam się czy wybrać je do końca, czy odstawić. U mnie była to tylko dłoń i czułam delikatne mrowienie na jej środku i zdrętwienie 2 placów. Boję się, że może się to skończyć tak, jak piszecie. Moja lekarka bardzo mi zachwalała Jeanine, że to bardzo dobre, nowoczesne pigułki. Mówiła mi także o możliwości wystąpienia zakrzepów, ale stwierdziła, że u mnie ryzyko jest minimalne. Czytając Wasze wypowiedzi zastanawiam się nad zamianą tabletek na plastry. Są chyba mniej szkodliwe, tak mi się wydaje, chociaż mogę się mylić. Jak myślicie, to dobre rozwiązanie?
Poprzez plastry do organizmu dostaje się więcej hormonów.

Cytat:
W przypadku pigułki droga estrogenów do krwiobiegu jest dłuższa - hormony, wędrując przez przewód pokarmowy, są "trawione" (częściowo unieczynniane) i stopniowo wchłaniane. Stężenie hormonu we krwi jest najwyższe godzinę, dwie po zażyciu tabletki, potem spada. W przypadku plastra znakomicie przenikający przez skórę hormon trafia do krwiobiegu bez "pośredników", dlatego mimo tej samej dawki hormonu co w tabletce do krwi dostaje się go więcej niż z pigułki. Plaster uwalnia hormony przez tydzień w tym samym stężeniu, więc organizm jest narażony na ich działanie 24 godziny na dobę.
Więcej... http://wyborcza.pl/1,81388,3042978.html#ixzz1WXX5RF7i
__________________
"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki".

Edytowane przez ever-dream
Czas edycji: 2011-08-31 o 08:45
ever-dream jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-31, 08:38   #23
limonka1983
Zakorzenienie
 
Avatar limonka1983
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 6 252
GG do limonka1983
Dot.: Drętwienie ręki a tabletki antykoncepcyjne

Cytat:
Napisane przez ever-dream Pokaż wiadomość
Poprzez tabletki do organizmu dostaje się więcej hormonów.



Więcej... http://wyborcza.pl/1,81388,3042978.html#ixzz1WXX5RF7i
To ja w jakimś artykule wyczytałam coś przeciwnego - w plastrach jest więcej hormonów... I komu wierzyć?


Hmmm... Ale w podanym artykule też masz to, co ja wyczytałam:

"Z najnowszych doniesień wynika, że kobiety stosujące plastry antykoncepcyjne Evra przyjmują przez skórę więcej hormonów niż kobiety zażywające pigułki. To może zwiększać ryzyko zawału serca i udaru mózgu."

Edytowane przez limonka1983
Czas edycji: 2011-08-31 o 08:41
limonka1983 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-31, 08:46   #24
ever-dream
Wtajemniczenie
 
Avatar ever-dream
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 2 491
Dot.: Drętwienie ręki a tabletki antykoncepcyjne

Cytat:
Napisane przez limonka1983 Pokaż wiadomość
To ja w jakimś artykule wyczytałam coś przeciwnego - w plastrach jest więcej hormonów... I komu wierzyć?


Hmmm... Ale w podanym artykule też masz to, co ja wyczytałam:

"Z najnowszych doniesień wynika, że kobiety stosujące plastry antykoncepcyjne Evra przyjmują przez skórę więcej hormonów niż kobiety zażywające pigułki. To może zwiększać ryzyko zawału serca i udaru mózgu."
Tak, chodziło mi o to, że poprzez plastry do organizmu dostaje się więcej hormonu Nie wiem czemu napisałam "pigułki". Pomyłka
__________________
"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki".
ever-dream jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-31, 09:15   #25
limonka1983
Zakorzenienie
 
Avatar limonka1983
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 6 252
GG do limonka1983
Dot.: Drętwienie ręki a tabletki antykoncepcyjne

Cytat:
Napisane przez ever-dream Pokaż wiadomość
Tak, chodziło mi o to, że poprzez plastry do organizmu dostaje się więcej hormonu Nie wiem czemu napisałam "pigułki". Pomyłka
limonka1983 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-11, 21:42   #26
chocolada
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 199
Dot.: Drętwienie ręki a tabletki antykoncepcyjne

Hej mam do Was pytanie. ponad 3 tygodnie temu przestałam brać tabletki antykoncepcyjne ( Jeanine ) po ponad dwóch latach ich brania. Dzisiaj zaczęły mi strasznie drętwieć palce u rąk- dosłownie wszystkie, bez przyczyny. Czy to przez to, że brałam tabletki, czy jest jakaś inna przyczyna. Czy któraś z Was miała taki problem??
chocolada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-12, 10:42   #27
An Ka
Zadomowienie
 
Avatar An Ka
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 1 812
Dot.: Drętwienie ręki a tabletki antykoncepcyjne

Ja po 4te tabletce Rigevidonu dostałam okropnych mrówek w całej ręcę . Na drugi dzien pojechałam do szpitala bo sie porzestraszyła, , tam kazali odstawić pigułki ( mam cyste i to miała być forma leku a nie antykoncepcji). Mrowienie mam do tej pory. Dzis znów ide do lekarza po skierowanie na badania bo juz warjuję z nerwów.

Raz mam w jednej rece, później w drugiej.
An Ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:35.