Podkłady vel pudry do twarzy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-09-17, 21:03   #1
Myszakk
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 4

Podkłady vel pudry do twarzy


Niedługo mam ślub i wesele. Byłam u paru kosmetyczek na próbnym makijażu ale niestety wydałam tylko sporo kasy a wychodziłam niezadowolona. Zawsze wychodziłam przemalowana mimo, że prosiłam o delikatny makijaż bo normalnie praktycznie się nie maluję, nakładam tylko podkład na buzię. Ostatecznie postanowiłam że pomaluje mnie moja siostra która co prawda jest fryzjerką, ale już wypróbowałyśmy makijaż i było po raz pierwszy super. Tylko nie wiem jaki kupić podkład żeby utrzymał mi się na buzi przez całe wesele i zakrył wszystkie moje przebarwienia i wypryski bo cerę mam nie najładniejszą a jeszcze ją nie oszczędzam. Czytałam parę opinii (były za ale i niestety też przeciw) i parę sobie wynotowałam:
- L'Oreal Idael Balance,
- L'Oreal Cashmere Perfect
- L'Oreal Infaillible
Pomóżcie który wybrać?
A może jeszcze inny?
Myszakk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-17, 22:04   #2
Estella
Zakorzenienie
 
Avatar Estella
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 8 314
Dot.: Podkłady vel pudry do twarzy

Poproś w perfumerii o próbki wszystkich trzech, zobaczysz, który najlepiej kryje i najlepiej się trzyma - poza tym na ślub przydałaby się jakaś baza utrwalająca lub puder.
Cashmere da pudrowe wykonczenie, Infalliable dziwnie sie nakłada i ja nie mogłam sobie odcienia dobrać, ale wygląda naturalnie na skórze; Ideal ładnie matowił mi skórę - ale to wszystko sprawa indywidualna
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]

Każde przeżyte życie po części składa się z tego, czego nie zrobiło się albo nie powiedziało w jedynym właściwym momencie.
Siegfried Obermeier
Estella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-18, 17:33   #3
Myszakk
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 4
Dot.: Podkłady vel pudry do twarzy

Fajnie by było gdybym mogła dostać próbki tych podkladów, ale niestety we wszystkich sklepach w jakich pytałam o próbki panie odpowiadały mi że nie mają. Nie wiem czy to świadczy o poziomie sklepu? Chodzi mi o to, że lepiej tam nic nie kupić i poszukać lepszego. Czy to jest tak że w każdej dobrej perfumerii powinnam dostać próóbki?
A może doradzicie mi inny podkład o którym ja nie wiem a możliwe że byłby dla mnie świetny. Pozdrowionka i dzięki dla wszystkich "pomocników"
Myszakk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-18, 19:12   #4
Kadunia
Zakorzenienie
 
Avatar Kadunia
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 9 435
Dot.: Podkłady vel pudry do twarzy

Cytat:
Napisane przez Estella Pokaż wiadomość
Poproś w perfumerii o próbki wszystkich trzech, zobaczysz, który najlepiej kryje i najlepiej się trzyma - poza tym na ślub przydałaby się jakaś baza utrwalająca lub puder.
__________________

Kadunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-19, 22:01   #5
Myszakk
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 4
Dot.: Podkłady vel pudry do twarzy

Byłoby dobrze dzisiaj pytałam w trzech sklepach i w żadnym nie dali mi próbki bo mają tylko jedną. Mogę sie pomalować na miejscu i sobie zobaczyć ale do domu nie dostalam ani mililitra. To nie jest takie proste.
Pozdrawiam i dzięki za waszą pomoc
Myszakk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-19, 22:41   #6
annemon
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Krosno Odrzańskie/od 8.04.2011 Gubin
Wiadomości: 1 532
Dot.: Podkłady vel pudry do twarzy

Cytat:
Napisane przez Myszakk Pokaż wiadomość
Byłoby dobrze dzisiaj pytałam w trzech sklepach i w żadnym nie dali mi próbki bo mają tylko jedną. Mogę sie pomalować na miejscu i sobie zobaczyć ale do domu nie dostalam ani mililitra. To nie jest takie proste.
Pozdrawiam i dzięki za waszą pomoc
Tak to już jest, że nie można się doprosić gotowych próbek. Może chociaż w tych sklepach, w których byłaś, są testery? Ja zawsze biorę małe pojemniczki, np. takie, jakie są w Sephorze lub po miniaturce kremu z Rossmana i sama biorę próbki z testera. Akurat w tym Rossmanie i Naturze, gdzie kupuję, zawsze mają testery. Jeśli chodzi o podkład, to nie chcę kupować w ciemno, tym bardziej, że rzadko kiedy są odpowiednio jasne dla mnie kolory. Z tych podkładów, które wymieniłaś, znam tylko Ideal Balance, ale mogę powiedzieć, że nie był zbytnio trwały, utrzymywał się 7-8 h (na cerze wówczas mieszanej, ale przesuszającej się), krył nieźle, ale nie polecałabym go na ślub i wesele. Za to polecam Colorstay Revlonu.
annemon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-19, 22:55   #7
lea88
Zakorzenienie
 
Avatar lea88
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 880
Dot.: Podkłady vel pudry do twarzy

Moze idz do Sephory- oni czesto daja probki. Albo przejdz sie po bazarkach- ja tak kupuje probki, ktore byly dodawane do gazet. Dzieki temu mialam "przyjemnosc" przetestowac Infallible. Powiem szczerze- nie wart ceny. Podklad tworzy maske- przebarwinia powinien przykryc, ale wypryskow niestety nie kryje. Jesli nalozysz go za duzo w jedym miejscu to robia sie plamy (takie jakby nalozylo sie za duzo korektora) . U mnie niestety podklad nie trzymal sie zbyt dlugo - ok. 5-6 godz. max. Po nalozeniu na twarz ma konsystencje dosc pudrowa, wiec pewnie po prostu sie obsypal . Osobiscie nie polecam, ale moze tobie posluzy, bo ma duzo pozytywnych opinii.
lea88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-09-20, 10:02   #8
malutka86
Raczkowanie
 
Avatar malutka86
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Zmc
Wiadomości: 356
GG do malutka86
Dot.: Podkłady vel pudry do twarzy

ja polecam Revlon Colorstay Stay Natural make-up, jest moze troszke drozszy ale rewelacyjny, bo dobry jest. duzo trwalszy (trudniejszy tez w obsludze) Colorstay w sloiczku (do cery mieszanej i tlustej). Ten pierwszy wyglada bardzo naturalnie, mozna robic poprawki, ladnie kryje, dlugo sie utrzymuje,a napewno jest lepszy od wszystkich przereklamowanych L'Oreali. Wydatek, ktorego sie nie żaluje. Poczytaj na KWC, ale z calego serce polecam Revlon Colortay Stay Natural (opakowanie z pompka).mam cere raczej tlusta, a trzyma sie swietnie, nie ma maski i nie walkuje sie na kremie, a zeby makijaz byl trwalszy mozesz uzyc bazy matujacej.
malutka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-20, 10:10   #9
drei
Rozeznanie
 
Avatar drei
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 549
GG do drei
Dot.: Podkłady vel pudry do twarzy

wymienilas kilka L'oreala to ja polece jednak inny tej samej firmy - True Match. mialam zarowno ideal balance jak i infallible i moim zdaniem nie dorastaja wyzej wymienionemu do piet. mam na twarzy duzo przebarwien, naczynek, ostatnio takze mini blizn bo wypryskach. True Match wyrownuje koloryt mojej cery w cudowny sposob; kryje a jednoczesnie nie obciaza buzi ale to tylko moj glos i fakt, dobrze by bylo gdybys mogla przetestowac co jest dla Ciebie najlepsze.
baza rowniez by sie przydala choc z wlasnych doswiadczen wydaje mi sie, ze i one nie przedluzaja trwalosci makijazu w jakis spektakularny sposob. zawsze dobrze jest po pomazaniu sie podkladem przypudrowac dodatkowo sypkim pudrem transparentym a w torebce miec jakis kompakcik, zeby czasem jak jest taka mozliwosc, odswiezyc makijaz, zmatowic to, co zaczyna sie po jakims czasie swiecic.
drei jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-20, 14:16   #10
lea88
Zakorzenienie
 
Avatar lea88
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 880
Dot.: Podkłady vel pudry do twarzy

A jesli chodzi o tansze kosmetyki np. ten Revlon, to mozesz pochodzic po bazarkach (glownie z odzieza) i poszukac (jesli oczywiscie u Ciebie takie sa). W Warszawie na wielu ludzie sprzedaja kosmetyki sprowadzone z Ameryki - glownie Revlon, Maybelline, Cover Girl , Almay. Maja duzo wiekszy wybor odcieni, a przede wszystkim jest duzo duzo taniej. Tylko trzeba uwazac, zeby nie pomylic takich stoisk ze "stadionowymi" i nie naciac sie na tureckie i ruskie podrobki .
lea88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-20, 14:48   #11
PatkaM84
Zakorzenienie
 
Avatar PatkaM84
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 3 630
GG do PatkaM84
Dot.: Podkłady vel pudry do twarzy

Ja uzywam True Match (albo Perfect Match - niepamiętam) i jestem bardzo zadowolona ładnie matuje, cera jest taka żywa - fakt faktem matowienie nie jest nieskończenie długie ale wtedy cera wygląda również naturalnie.
Co do Ideal Balance to używałam już wcześniej i również byłam bardzo zadowolona - matowił nawet bardziej niż ten co teraz używam, zmieniłam bo chyba troszkę wysuszył mi skórę. Ale ogólnie ok.

A z tym,i próbkami to faktycznie jest bardzo kiepsko. Jedyne wyjście to iść z własnym słoiczkiem i poprosić o przelanie jakiegoś mililitra - ale wtedy najcześciej kobiety ze sklepu patrzą się krzywym okiem... W Sepforze też tak już nie za bardzo dają - chyba że zobaczą kobietę w żakiecie (taką wyglądającą na posiadającą kasę...). Przynajmniej tak jest u mnie.
PatkaM84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-09-20, 15:07   #12
iceflower
Przyjaciółka KWC
 
Avatar iceflower
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 16 370
Dot.: Podkłady vel pudry do twarzy

Z tych trzech miałam Cashmere Perfect i uważam, że był to najgorszy podkład, jakiego uzywałam. Co prawda podobał mi się efekt pudrowego wykończenia, ale przy mojej suchej skórze to był błąd, że go kupiłam. Strasznie wysusza, a do tego jest upiornie nietrwały, bo juz po kilku godzinach sie roluje i zbiera w porach, co niestety widać nez specjalnego przygladania się.
__________________
nie musimy się katować
nienormalną sytuacją
nauczymy się kochać
przestaniemy się bać
życie stanie się muzyką
i stanie się to co ma się stać
iceflower jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-22, 19:19   #13
Myszakk
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 4
Dot.: Podkłady vel pudry do twarzy

Dziewczyny dzięki za cenne rady!
Dzisiaj byłam w jednej perfumerii w Kaliszu i mimo że najpierw sie troche wkurzyłam to potem było ok i w efekcie zakupilam podkład True Match.
Najfajniejsze jest to że w zakupie tego podkładu pomagał mi facet i naprawdę mimo że oprócz niego były trzy kobiety to on znał sie najlepiej i najbardziej mi pomógl.
Weszłam do perfumerii i dziewczyna dała mi kropelkę podkładu Loreala Cashmere Perfect i powiedziała że mogę się pomalować na miejscu i sobie ocenić. Powiedziała że ona go używa i uważa że ten jest najlepszy. No wię zrobiłam to bo wiedziałam że o próbce nie ma co marzyć. Ale przyszedł facet, chyba kierownik albo nawet właściciel i się zaczeło. Najpierw opowiedział mi z detalami o wszystkich podkładach. Parę odradził i polecił True Match. Odradził mi Cashmere Perfect bo powiedział że ten podkład jest dobry tylko dla naprawdę perfekcyjnej cery, bo na cerach mieszanych, wysuszonych itp. wszystko co chcemy ukryć to wlaśnie jest odwrotnie i to bardziej widać i tak było u mnie. W końcu ten facet powiedział że mają tu kosmetyczę i jeżeli chcę to pomalują mi połowę buzi True Match i połowę Cashmere i sobie porównam. I wtedy ta pani która kazala mi się sama malować poprosił mnie na fotel i pomalowała. I okazał się że Cashmere niezbyt dobrze przykrył mi przebarwienia i widać mi pory. Wciąż go mam na buzi i coraz bardziej zbiera się w porach i bardzo to widać. Natomiast po True Match buzia jest świeża i dobrze kryje. To jest świeża opinia, ale jak trochę w nim pochodzę to Wam opowiem wrażenia poparte doświadczeniem.
DZIęKI DZIEWCZYNY I POZDRAWIAM
A mogę wan powiedzieć że odkryłam pomadkę która nie zmazuje się z ust dobrych parę godzin. Pomadka jest z Max Factor. Maluje się pomadką a potrm jest taki utrwalacz.
DZIęKI I PA PA
Myszakk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:07.