Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY! - Strona 131 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-02-22, 17:14   #3901
angiee0902
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 389
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Ja tak dzisiaj zerkam w lusterko, bo na skroni mnie swędziało... a tu wielka czerwona plama. Epiduo mi sie wzarło w skórę ale to chyba znaczy, że zaczął działać.

Też trochę zaczęłam to olewać, ale i tak nerw jest jak znowu cos wyrosnie mimo leczenia. Taka syzyfowa praca ;/
angiee0902 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-22, 19:09   #3902
jofka
Zadomowienie
 
Avatar jofka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 970
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Już dodałam skład u siebie Może być pomocny- dzięki
__________________
Blogujemy

25.08 Codzienny makijaż na lato.
28.07 Must have dla cery tłustej- żel LASS ze złotem!
07.07 Nowość:Mleczko do ciała Isana z 10% mocznikiem.
08.06 "Rajstopy w spray'u od Sally Hansen taniej.







Loving & be loved by U
jofka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-22, 22:04   #3903
Kachnaaaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 299
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez jofka Pokaż wiadomość
Już dodałam skład u siebie Może być pomocny- dzięki
To ja dziękuję
Kurcze,już chciałam nabywać ten puder ale teraz widzę Lauroyl Lysine w składzie i to na 2 miejscu.
Pamiętam ten składnik podczas ery minerałowej i nie służył mi chyba za bardzo
__________________
KLIK
Moja listopadowa wymianka


Kachnaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-22, 22:23   #3904
jofka
Zadomowienie
 
Avatar jofka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 970
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Oj oj, jesteś pewna, że właśnie on Ci nie służył? Jest kompletnie nieszkodliwy. jeszcze teraz o nim poczytałam i tym bardziej się w tym utwierdziłam
__________________
Blogujemy

25.08 Codzienny makijaż na lato.
28.07 Must have dla cery tłustej- żel LASS ze złotem!
07.07 Nowość:Mleczko do ciała Isana z 10% mocznikiem.
08.06 "Rajstopy w spray'u od Sally Hansen taniej.







Loving & be loved by U
jofka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-23, 17:14   #3905
Kachnaaaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 299
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez jofka Pokaż wiadomość
Oj oj, jesteś pewna, że właśnie on Ci nie służył? Jest kompletnie nieszkodliwy. jeszcze teraz o nim poczytałam i tym bardziej się w tym utwierdziłam
Nie jestem do końca pewna,ale pamiętam jak EDM dodał do swoich podkładów właśnie Lauroyl Lysine i wiele osób również zaczęło narzekać na podskórną kaszkę,itp.
__________________
KLIK
Moja listopadowa wymianka


Kachnaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-23, 18:48   #3906
jofka
Zadomowienie
 
Avatar jofka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 970
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Trudno mi to uwierzyć, ale każda cera jest inna.
To jest jakiś tam półprodukt oleju kokosowego, który na np. BU polecają do cery trądzikowej...
Ja się cieszę, że u mnie nic takiego nie ma miejsca, bo wiele składników mnie uczula i zapycha.
Ja wczesniej miałam puder z Jadwigi
__________________
Blogujemy

25.08 Codzienny makijaż na lato.
28.07 Must have dla cery tłustej- żel LASS ze złotem!
07.07 Nowość:Mleczko do ciała Isana z 10% mocznikiem.
08.06 "Rajstopy w spray'u od Sally Hansen taniej.







Loving & be loved by U
jofka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-23, 19:36   #3907
Kachnaaaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 299
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez jofka Pokaż wiadomość
Trudno mi to uwierzyć, ale każda cera jest inna.
To jest jakiś tam półprodukt oleju kokosowego, który na np. BU polecają do cery trądzikowej...
Ja się cieszę, że u mnie nic takiego nie ma miejsca, bo wiele składników mnie uczula i zapycha.
Ja wczesniej miałam puder z Jadwigi
Puder Jadwigi mam i lubię
Fakt faktem nie matuje na długo,ale nic złego nie robi.
Hmm..że LL jest jakąś pochodną oleju kokoswego to mnie zdziwiłaś,bo nie wiedziałam akurat. Człowiek całe życie się uczy
Teraz w sumie jeszcze bardziej jestem utwierdzona w szkodliwości tego składnika dla niektórych cer,bo olej kokosowy nie jest polecany dla cer skłonnych do zapychania,właśnie przez dużą komodogenność
__________________
KLIK
Moja listopadowa wymianka



Edytowane przez Kachnaaaa
Czas edycji: 2012-02-23 o 19:37
Kachnaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-02-23, 19:47   #3908
One_LoVe
Zakorzenienie
 
Avatar One_LoVe
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 9 754
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez Kachnaaaa Pokaż wiadomość
Puder Jadwigi mam i lubię
Fakt faktem nie matuje na długo,ale nic złego nie robi.
Hmm..że LL jest jakąś pochodną oleju kokoswego to mnie zdziwiłaś,bo nie wiedziałam akurat. Człowiek całe życie się uczy
Teraz w sumie jeszcze bardziej jestem utwierdzona w szkodliwości tego składnika dla niektórych cer,bo olej kokosowy nie jest polecany dla cer skłonnych do zapychania,właśnie przez dużą komodogenność
też pamiętam, że wiele dziewczyn narzekało na LL. podkładów EDM z LL nie używałam, bo miałam wtedy zapas kosmetyków bez tego składnika, ale róże faktycznie - sprawiały że pod skórą pojawiały się u mnie takie drobne nierówności.
puder z Jadwigi jest bardzo dobry, ma super skład, idealny dla osób które mają problem z trądzikiem czy właśnie z zapychaniem.
__________________
..że SŁOWA mogą budzić nowy dzień!

Kosmetyki na wymianę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=929016
One_LoVe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-23, 20:43   #3909
jofka
Zadomowienie
 
Avatar jofka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 970
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

W takim razie, macie racje lepiej unikajcie.
Mi nie szkodzi, jestem zadowolona. Co do Jadwigi to na początku byłam zadowolona, a z czasem robił mi "ciasteczko" na twarzy.
Może kupię sobie następnym razem bambusowy z BU?
Macie z nim jakieś doświadczenia?
__________________
Blogujemy

25.08 Codzienny makijaż na lato.
28.07 Must have dla cery tłustej- żel LASS ze złotem!
07.07 Nowość:Mleczko do ciała Isana z 10% mocznikiem.
08.06 "Rajstopy w spray'u od Sally Hansen taniej.







Loving & be loved by U
jofka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-23, 21:24   #3910
prettysimple
Zadomowienie
 
Avatar prettysimple
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: tam gdzie nie sięga wzrok;)
Wiadomości: 1 818
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez jofka Pokaż wiadomość
W takim razie, macie racje lepiej unikajcie.
Mi nie szkodzi, jestem zadowolona. Co do Jadwigi to na początku byłam zadowolona, a z czasem robił mi "ciasteczko" na twarzy.
Może kupię sobie następnym razem bambusowy z BU?
Macie z nim jakieś doświadczenia?
Ja miałam. Jak dla mnie nie był niczym szczególnym. Jedyne co, to odrobinę mniej się po nim świeciłam, ale błyszczenie powracało po ok 3 godzinach. Nie bielił, nie zapychał.
Teraz mam perłowy i jestem bardziej zadowolona z niego. Mam wrażenie, że zmiękcza rysy twarzy. Troszkę bieli, ale da się przeżyć.
__________________
Młodość to...
prettysimple jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-24, 08:54   #3911
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez Kachnaaaa Pokaż wiadomość
Puder Jadwigi mam i lubię
Fakt faktem nie matuje na długo,ale nic złego nie robi.
Hmm..że LL jest jakąś pochodną oleju kokoswego to mnie zdziwiłaś,bo nie wiedziałam akurat. Człowiek całe życie się uczy
Teraz w sumie jeszcze bardziej jestem utwierdzona w szkodliwości tego składnika dla niektórych cer,bo olej kokosowy nie jest polecany dla cer skłonnych do zapychania,właśnie przez dużą komodogenność
Wszystko co ma w nazwie laury- nalezy podejżewac o pochodzenie z oleju kokosowego, a konkretnie jego gł. składnika kwasu laurynowy.
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-02-24, 11:59   #3912
hoo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 27
Kosmetyki przy trądziku

Witam, nie wiem czy wpisałem to w dobrym miejscu, ale mam nadzieję, że tak.

Otóż, potrzebuję jakichś kosmetyków do stosowania przy skórze z trądzikiem. Stosuję antybiotyk Tetralysal i chciałbym abyście mi polecili jakieś dobre kosmetyki, które by poprawiły wygląd skóry i generalnie, pomogły w walce z trądzikiem.

Obecnie stosuję Proactiv Solution, aczkolwiek mimo blisko 3 miesięcy stosowania nie widzę prawie żadnej różnicy. Widać, że jedyne chyba w czym to dobre, to w rozreklamowaniu się -.-

Słyszałem, że są jakieś kosmetyki specjalne do trądziku Under20, ale nie wiem czy to nie będzie to samo co z proactiv... Polećcie mi co najlepiej kupić do stosowania prócz antybiotyku na trądzik - jakieś toniki, kremy nawilżające, maseczki, czy co? Chciałbym mieć full service.

Dodatkowo, z racji chodzenia na siłownie chciałbym abyście polecili mi coś, nie wiem, do nałożenia na siłownie, żeby pot i inne brudy nie pogarszały sprawy..

Pisałem z konsultantką Proactiv, z tego ich amerykańskiego odziału i ona mi mówiła, by używać
prócz Proactiv jakichś "moisturizers" (nie wiem co to nawet), które nie zatykają porów i są oil-free.

Polećcie mi coś i powiedzcie co o tym wszystkim sądzicie. Czy kosmetyki mogą pomóc w walce z trądzikiem?
Z góry dzięki za każdą odpowiedź.

Edytowane przez hoo
Czas edycji: 2012-02-24 o 12:04
hoo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-24, 12:10   #3913
Kachnaaaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 299
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
Wszystko co ma w nazwie laury- nalezy podejżewac o pochodzenie z oleju kokosowego, a konkretnie jego gł. składnika kwasu laurynowy.
Dziękuję,na pewno zapamiętam

---------- Dopisano o 13:10 ---------- Poprzedni post napisano o 13:09 ----------

Cytat:
Napisane przez jofka Pokaż wiadomość
W takim razie, macie racje lepiej unikajcie.
Mi nie szkodzi, jestem zadowolona. Co do Jadwigi to na początku byłam zadowolona, a z czasem robił mi "ciasteczko" na twarzy.
Może kupię sobie następnym razem bambusowy z BU?
Macie z nim jakieś doświadczenia?
Mam ten bambusowy z dodatkiem jedwabiu,ale jakoś szczególnie mnie nie zachwycił.
Trochę bieli i nie matuje na długo.
__________________
KLIK
Moja listopadowa wymianka


Kachnaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-24, 12:32   #3914
flowofrainbow
Zadomowienie
 
Avatar flowofrainbow
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 166
Dot.: Kosmetyki przy trądziku

Cytat:
Napisane przez hoo Pokaż wiadomość
Polećcie mi coś i powiedzcie co o tym wszystkim sądzicie. Czy kosmetyki mogą pomóc w walce z trądzikiem?
Z góry dzięki za każdą odpowiedź.
Ogranicz kosmetyki do minimum. Nie ma co bombardować cery zbędnymi środkami. Do oczyszczania twarzy polecam żel antybakteryjny Ziaja Tin Tin, możesz też stosować zwykłe mydło Bambino dla dzieciaczków- nie wysusza skóry, dobrze myje, tylko jak to mydło słabo się pieni. Jeśli chodzi o kremy wskazane jest używanie przy cerze trądzikowej produktów zawierających tlenek cynku- przyspiesza gojenie się wyprysków. Najprostszym kremem (tzn. o najprostszym składzie, bez parabenów, barwników itd.) jest Bambino krem ochronny. Polecam, bo sama stosuję i chociaż ma parafinę w składzie to mojej twarzy absolutnie żadnej krzywdy nie zrobił. Jedyną jego wadą jest to, że możesz się po nim świecić. Ale wystarczy się trochę pudru i jest ok. Jak masz jeszcze jakieś wątpliwości to pytaj
__________________

"Najdalej zajdzie ten człowiek, który nie wie gdzie idzie"
N. Bonaparte


Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2012-02-24 o 18:04 Powód: Dodanie cytatu
flowofrainbow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-24, 12:40   #3915
hoo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 27
Dot.: Kosmetyki przy trądziku

To lepiej żadnych toników, maseczek itd. nie stosować? To nie jest tak, że one oczyszczają, nawilżają skórę itd.? Nie pomaga to?

Generalnie, mydła nie stosuję już od bardzo długiego czasu. Jedyne w jaki sposób myję twarz to tym proactivem rano, wieczorem i po południu przed siłownią. Jeszcze jak kiedyś używałem mydła, to stosowałem jakieś tam cuda nie widy typu mydło glicerynowe z dodatkiem błota z morza martwego itd. Niestety, nie dawało to jakiegokolwiek rezultatu.

Zanim zacząłem stosować Proactiv, to przemywałem twarz tylko wodą. Pamiętam, że czy to przemywałem wodą, czy mydłem mydłem to miałem zawsze taką suchą skórę strasznie. Co z tym można zrobić? No i jak z tymi różnymi maseczkami, tonikami itd. itp? Co sądzisz o under20?

[quote]Jedyną jego wadą jest to, że możesz się po nim świecić[.quote]Od stosowania Proactiv przyzwyczaiłem się już do tego, bo od tego to moja twarz ciągle świeci.

EDIT: Przejrzałem przed chwilą o tym Ziaja Tin Tin, tylko o maseczce, i opinie nie są jakieś zbyt pochlebne - nic nie daje podobno, do tego czerwona skóra się robi.

Edytowane przez hoo
Czas edycji: 2012-02-24 o 12:44
hoo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-24, 12:41   #3916
prettysimple
Zadomowienie
 
Avatar prettysimple
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: tam gdzie nie sięga wzrok;)
Wiadomości: 1 818
Dot.: Kosmetyki przy trądziku

Cytat:
Napisane przez hoo Pokaż wiadomość
Witam, nie wiem czy wpisałem to w dobrym miejscu, ale mam nadzieję, że tak.

Otóż, potrzebuję jakichś kosmetyków do stosowania przy skórze z trądzikiem. Stosuję antybiotyk Tetralysal i chciałbym abyście mi polecili jakieś dobre kosmetyki, które by poprawiły wygląd skóry i generalnie, pomogły w walce z trądzikiem.

Obecnie stosuję Proactiv Solution, aczkolwiek mimo blisko 3 miesięcy stosowania nie widzę prawie żadnej różnicy. Widać, że jedyne chyba w czym to dobre, to w rozreklamowaniu się -.-

Słyszałem, że są jakieś kosmetyki specjalne do trądziku Under20, ale nie wiem czy to nie będzie to samo co z proactiv... Polećcie mi co najlepiej kupić do stosowania prócz antybiotyku na trądzik - jakieś toniki, kremy nawilżające, maseczki, czy co? Chciałbym mieć full service.

Dodatkowo, z racji chodzenia na siłownie chciałbym abyście polecili mi coś, nie wiem, do nałożenia na siłownie, żeby pot i inne brudy nie pogarszały sprawy..

Pisałem z konsultantką Proactiv, z tego ich amerykańskiego odziału i ona mi mówiła, by używać
prócz Proactiv jakichś "moisturizers" (nie wiem co to nawet), które nie zatykają porów i są oil-free.

Polećcie mi coś i powiedzcie co o tym wszystkim sądzicie. Czy kosmetyki mogą pomóc w walce z trądzikiem?
Z góry dzięki za każdą odpowiedź.
Może rozejrzyj się za kosmetykami do cery wrażliwej, które są sprzedawane w aptekach? Ludzie polecają emulsję Cetaphil do mycia twarzy.
Konsultantce chodziło o jakiś beztłuszczowy, nawilżający krem do twarzy - ma rację, ze względu na to, że nawilżanie skóry trądzikowej (a zwłaszcza leczonej antybiotykami) jest priorytetem.
Sugerowałabym przejrzenie KWC i wybrania czegoś dla siebie. Masz tam tryliardy recenzji.
A co do siłowni, to ja bym nie stosowała nic. Pozwoliłabym skórze się wypocić na maxa.

No i te maseczki, o które pytasz, to może jakieś glinki (chociażby te w saszetkach z Rossmana). Są róże rodzaje : zielona (najlepsza do cery trądzikowej), czerwona,żółta (do cery mieszanej), biała (do cery wrażliwej). Mieszasz proszek z wodą, nakładasz na twarz na ok 20 minut, spłukujesz i już. Ja stosuję 2 razy w tygodniu.
Nie używaj peelingów mechanicznych (tych z drobinkami), bo poroznoszą bakterie i trądzik na już zaleczone partie twarzy. Lepsze zdecydowanie są te enzymatyczne.
__________________
Młodość to...

Edytowane przez prettysimple
Czas edycji: 2012-02-24 o 12:45
prettysimple jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-24, 12:50   #3917
flowofrainbow
Zadomowienie
 
Avatar flowofrainbow
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 166
Dot.: Kosmetyki przy trądziku

Cytat:
Napisane przez hoo Pokaż wiadomość
To lepiej żadnych toników, maseczek itd. nie stosować? To nie jest tak, że one oczyszczają, nawilżają skórę itd.? Nie pomaga to?

Generalnie, mydła nie stosuję już od bardzo długiego czasu. Jedyne w jaki sposób myję twarz to tym proactivem rano, wieczorem i po południu przed siłownią. Jeszcze jak kiedyś używałem mydła, to stosowałem jakieś tam cuda nie widy typu mydło glicerynowe z dodatkiem błota z morza martwego itd. Niestety, nie dawało to jakiegokolwiek rezultatu.

Zanim zacząłem stosować Proactiv, to przemywałem twarz tylko wodą. Pamiętam, że czy to przemywałem wodą, czy mydłem mydłem to miałem zawsze taką suchą skórę strasznie. Co z tym można zrobić? No i jak z tymi różnymi maseczkami, tonikami itd. itp? Co sądzisz o under20?
Cytat:
Jedyną jego wadą jest to, że możesz się po nim świecić[.quote]Od stosowania Proactiv przyzwyczaiłem się już do tego, bo od tego to moja twarz ciągle świeci.
Delikatny tonik oczyszczający możesz stosować, ale nie wysuszaj zbyt mocno twarzy. Krem Bambino w moim przypadku dostatecznie nawilża, a mam cerę ze skłonnością do przesuszania. Ewentualnie możesz spróbować kremu z Eucerin Dermopurifyer- matuje i nawilża. Stosowałam go przez jakiś czas i byłam zadowolona. Wstawiam link do KWC
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...wilzajacy.html
Jeśli chodzi o under20 to sama nie stosowałam żadnego kosmetyku, ale zbyt pochlebnych opinii o nich nie słyszałam. Masz i tak przepisany antybiotyk, więc zewnętrznie możesz używać bambino + jakiś konkretny krem/ żel na trądzik - bez recepty możesz dostać Skinoren- jest drogi (ok. 50zł), ale naprawdę daje świetne efekty.
__________________

"Najdalej zajdzie ten człowiek, który nie wie gdzie idzie"
N. Bonaparte


Edytowane przez flowofrainbow
Czas edycji: 2012-02-24 o 12:52
flowofrainbow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-24, 12:59   #3918
hoo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 27
Dot.: Kosmetyki przy trądziku

A co powiecie o tych kosmetykach Cetaphil? Widzę na ich stronie, że mają specjalną linię dla skóry z trądzikiem - http://www.cetaphil.com/products/acne-prone. Jak możecie zobaczcie i powiedzcie co z tego mogłoby mi pomóc.
hoo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-24, 13:01   #3919
flowofrainbow
Zadomowienie
 
Avatar flowofrainbow
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 166
Dot.: Kosmetyki przy trądziku

Cytat:
Napisane przez hoo Pokaż wiadomość
A co powiecie o tych kosmetykach Cetaphil? Widzę na ich stronie, że mają specjalną linię dla skóry z trądzikiem - http://www.cetaphil.com/products/acne-prone. Jak możecie zobaczcie i powiedzcie co z tego mogłoby mi pomóc.
Na KWC jest cały Cetaphil. Wpisz w wyszukiwarkę kosmetyków i po prostu poczytaj recenzje.
__________________

"Najdalej zajdzie ten człowiek, który nie wie gdzie idzie"
N. Bonaparte

flowofrainbow jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-02-24, 13:23   #3920
hoo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 27
Dot.: Kosmetyki przy trądziku

Okej, to jak dokończę Proactiv już do końca, to wtedy zastanowię się nad jakimś kremem nawilżającym, żelem oczyszczającym skórę i maseczką na trądzik. Będzie pasować do cery trądzikowej?

EDIT: Na czas używania jeszcze Proactiv, moglibyście mi polecić jakiś krem na trądzik który nawilży moją twarz po siłowni? Zawsze po prysznicu i wyjściu z siłowni mam taką suchą twarz. Coś na trądzik dobrego polecicie, co nie będzie się kłóciło z Proactiv i jego składnikami? Ważne żeby był oil-free i nie zatykał porów.

Edytowane przez hoo
Czas edycji: 2012-02-24 o 14:46
hoo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-24, 15:29   #3921
201705250955
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 665
Dot.: Kosmetyki przy trądziku

Witaj
Również mam cerę trądzikową, 20 na karku i cóż- mimo, że trądzik jest mniejszy niż kilka lat temu, to jednak czoło i broda są bardzo brzydkie, pełne wyprysków Do niedawna stosowałam tylko kosmetyki serii Garnier Czysta Skóra (przede wszystkim brusher, roll-on na niedoskonałości i krem), no ale tak naprawdę nie widziałam jakiegoś szybkiego działania i nie byłam do końca zadowolona ze swojej cery. Trafiłam na jedną blogerkę z profilem na yt i postanowiłam powalczyć o zdrowy wygląd cery... i co? Przede wszystkim tak jak dziewczyny wcześniej pisały, im mniej kosmetyków, tym lepiej.
Kupiłam żel Cetaphil (ok. 35 zł) i jestem zadowolona, choć stosuję dopiero od 10 dni. Pewnie docelowo będę szukała innego żelu (zależnie od wydajności Cetaphilu), jednak wybór jest spory.
Polecam również maseczkę aspirynową (coś niesamowitego!!!). Wczoraj zastosowałam na kilka drobnych wyprysków i jedną, dużą czerwoną gulę Te drobne ładnie się wysuszyły, a ta duża pewnie sobie całkowicie wyskoczy, jednak wydaje mi się, że trochę się zmniejszyła.
Zaryzykowałam też z Sudocremem i wydaje mi się, że wysuszył mi niedoskonałości- posmarowałam czoło, nos, brodę, mimo że świecę się jak żarówka oczywiście na noc. Rano jednak zmyłam twarz wacikiem z wodą i użyłam pudru- nie zauważyłam, żebym świeciła się bardziej, a efekt fajny.
Dziś zakupiłam maść cynkową również na wypryski, zamierzam stosować punktowo. Cena była śmieszna (kilka zł), więc warto zaryzykować.
Wcześniej stosowałam maseczkę z zielonej glinki do cery trądzikowej Dermaglin, byłam bardzo zadowolona, jednak to drogi interes. Na miesiąc musiałabym wydawać ok. 50 zł na same maseczki, trochę drogo Na Biochemii Urody, Zrób Sobie Krem czy Mazidłach (poszukaj info w tym dziale) dostępne są glinki i będę odtąd sama przygotowywać sobie maseczki- muszę tylko wybrać i kupić
Ogólnie jestem zadowolona póki co, na pewno mogę trochę pobawić się z kosmetykami kolorowymi z tymi niedoskonałościami- wiem, że od razu się ich nie pozbędę. Ale nie czuję się już oszukiwana na każdym kroku. Tak jak powiedziała wspomniana przeze mnie wcześniej blogerka- mamy tyle polskich prostych i TANICH kosmetyków, a decydujemy się na coś, bo jest napisane 'do cery trądzikowej'. Fakty są jednak takie, że sprawdza się u kilku osób.
I bambino też polecam, choć nie wiem, czy jeśli masz tak tłustą jak ja cerę ten krem się sprawdzi- u mnie niestety nie, a na pewno nie na dzień.

Edytowane przez 201705250955
Czas edycji: 2012-02-24 o 15:31
201705250955 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-24, 15:39   #3922
jofka
Zadomowienie
 
Avatar jofka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 970
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
Wszystko co ma w nazwie laury- nalezy podejżewac o pochodzenie z oleju kokosowego, a konkretnie jego gł. składnika kwasu laurynowy.
Jak to dobrze czasem posłuchać kogoś mądrego

Cytat:
Napisane przez prettysimple Pokaż wiadomość
Ja miałam. Jak dla mnie nie był niczym szczególnym. Jedyne co, to odrobinę mniej się po nim świeciłam, ale błyszczenie powracało po ok 3 godzinach. Nie bielił, nie zapychał.
Teraz mam perłowy i jestem bardziej zadowolona z niego. Mam wrażenie, że zmiękcza rysy twarzy. Troszkę bieli, ale da się przeżyć.
Cytat:
Napisane przez Kachnaaaa Pokaż wiadomość
Dziękuję,na pewno zapamiętam

---------- Dopisano o 13:10 ---------- Poprzedni post napisano o 13:09 ----------


Mam ten bambusowy z dodatkiem jedwabiu,ale jakoś szczególnie mnie nie zachwycił.
Trochę bieli i nie matuje na długo.
Na pewno spróbuję ten z BU, ale nie perłowy, on nie jest najlepszy dla tłustej cery, bo nawilża aż nadto i daje satynowy efekt. A ja chcę ten tradycyjny. Za dyszkę warto wziąć przy okazji.
__________________
Blogujemy

25.08 Codzienny makijaż na lato.
28.07 Must have dla cery tłustej- żel LASS ze złotem!
07.07 Nowość:Mleczko do ciała Isana z 10% mocznikiem.
08.06 "Rajstopy w spray'u od Sally Hansen taniej.







Loving & be loved by U
jofka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-24, 17:41   #3923
angiee0902
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 389
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Wrócę jeszcze do tego mycia twarzy...

Polecacie BD, ale czy on nie wysusza? Bo mam szampon i na włosy nawet mi trochę zaszkodził ;/

Może stosował ktos mydło Alep ? np. https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...5-laurier.html

I jeszcze problem z kremem. Kurczę, mam emulsję odżywczo-nawilżającą z Olay, ale źle się z nią czuję, taka jakaś tłusta i brudna, zresztą przeważnie tak mam po jakimś czasie stosowania kremu. Może coś z BU się nada? Polecicie cokolwiek?
Aha, tak sie zastanawiam: można dwa kremy na raz nakładać? czy to zbytnie obciążenie? Chodzi o to, że jeden np. z filtrem, drugi bez, ale ten drugi lepiej nawilża.
angiee0902 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-24, 18:33   #3924
One_LoVe
Zakorzenienie
 
Avatar One_LoVe
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 9 754
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez angiee0902 Pokaż wiadomość
Wrócę jeszcze do tego mycia twarzy...

Polecacie BD, ale czy on nie wysusza? Bo mam szampon i na włosy nawet mi trochę zaszkodził ;/

Może stosował ktos mydło Alep ? np. https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...5-laurier.html

I jeszcze problem z kremem. Kurczę, mam emulsję odżywczo-nawilżającą z Olay, ale źle się z nią czuję, taka jakaś tłusta i brudna, zresztą przeważnie tak mam po jakimś czasie stosowania kremu. Może coś z BU się nada? Polecicie cokolwiek?
Aha, tak sie zastanawiam: można dwa kremy na raz nakładać? czy to zbytnie obciążenie? Chodzi o to, że jeden np. z filtrem, drugi bez, ale ten drugi lepiej nawilża.

ja używam mydła alep, bardzo oczyszcza, skóra po umyciu tym mydłem aż skrzypi. pisałam o nim kiedyś na moim blogu:
http://my-love-cosmetics.blogspot.co...rier-mydo.html

buzia przy jego używaniu faktycznie mi się uspokoiła, ale nie doszło do całkowitego ozdrowienia. tyle tylko że pojawiało się mniej zmian, a i tak później zdecydowałam się na Izotek.

mydło jest tanie i mega wydaje więc można spróbować.

choć czytałam że niektóre dziewczyny pisały że to mydło je wysusza.
__________________
..że SŁOWA mogą budzić nowy dzień!

Kosmetyki na wymianę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=929016
One_LoVe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-24, 18:56   #3925
jofka
Zadomowienie
 
Avatar jofka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 970
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez hoo Pokaż wiadomość
Witam, nie wiem czy wpisałem to w dobrym miejscu, ale mam nadzieję, że tak.

Otóż, potrzebuję jakichś kosmetyków do stosowania przy skórze z trądzikiem. Stosuję antybiotyk Tetralysal i chciałbym abyście mi polecili jakieś dobre kosmetyki, które by poprawiły wygląd skóry i generalnie, pomogły w walce z trądzikiem.

Obecnie stosuję Proactiv Solution, aczkolwiek mimo blisko 3 miesięcy stosowania nie widzę prawie żadnej różnicy. Widać, że jedyne chyba w czym to dobre, to w rozreklamowaniu się -.-

Słyszałem, że są jakieś kosmetyki specjalne do trądziku Under20, ale nie wiem czy to nie będzie to samo co z proactiv... Polećcie mi co najlepiej kupić do stosowania prócz antybiotyku na trądzik - jakieś toniki, kremy nawilżające, maseczki, czy co? Chciałbym mieć full service.

Dodatkowo, z racji chodzenia na siłownie chciałbym abyście polecili mi coś, nie wiem, do nałożenia na siłownie, żeby pot i inne brudy nie pogarszały sprawy..

Pisałem z konsultantką Proactiv, z tego ich amerykańskiego odziału i ona mi mówiła, by używać
prócz Proactiv jakichś "moisturizers" (nie wiem co to nawet), które nie zatykają porów i są oil-free.

Polećcie mi coś i powiedzcie co o tym wszystkim sądzicie. Czy kosmetyki mogą pomóc w walce z trądzikiem?
Z góry dzięki za każdą odpowiedź.
Zajrzyj na mój blog, tam ostatnio opisałam o mojej pielęgnacji skóry z niedoskonałościami, m.in. o żelu z BD
Mam nadzieję, że może skorzystasz,mi ta kuracja/pielęgnacja bardzo pomogła.

Cytat:
Napisane przez hoo Pokaż wiadomość
A co powiecie o tych kosmetykach Cetaphil? Widzę na ich stronie, że mają specjalną linię dla skóry z trądzikiem - http://www.cetaphil.com/products/acne-prone. Jak możecie zobaczcie i powiedzcie co z tego mogłoby mi pomóc.
Miałam Cetaphil. Dokładnie emulsję nawilżającą. Sprawdziła się jak skóra była mega przesuszona, a później strasznie się po niej dusiła. Już jej nie chcę

Cytat:
Napisane przez angiee0902 Pokaż wiadomość
Wrócę jeszcze do tego mycia twarzy...

Polecacie BD, ale czy on nie wysusza? Bo mam szampon i na włosy nawet mi trochę zaszkodził ;/

Może stosował ktos mydło Alep ? np. https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...5-laurier.html

I jeszcze problem z kremem. Kurczę, mam emulsję odżywczo-nawilżającą z Olay, ale źle się z nią czuję, taka jakaś tłusta i brudna, zresztą przeważnie tak mam po jakimś czasie stosowania kremu. Może coś z BU się nada? Polecicie cokolwiek?
Aha, tak sie zastanawiam: można dwa kremy na raz nakładać? czy to zbytnie obciążenie? Chodzi o to, że jeden np. z filtrem, drugi bez, ale ten drugi lepiej nawilża.
Jak już napisałam zajrzyj na mojego bloga, już nie chcę się powtarzać na tym blogu. Krem też tam polecam. A z BU zastanawiam się nad serum....
__________________
Blogujemy

25.08 Codzienny makijaż na lato.
28.07 Must have dla cery tłustej- żel LASS ze złotem!
07.07 Nowość:Mleczko do ciała Isana z 10% mocznikiem.
08.06 "Rajstopy w spray'u od Sally Hansen taniej.







Loving & be loved by U
jofka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-24, 20:29   #3926
angiee0902
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 389
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

No dobrze, dzięki

A co do glinek, ktoś wspominał, że za dużo wydaje. Ja kupuję zielona glinkę z Argiletzu, w saszetkach, kilka zł za jedna (zależy od apteki), a jedna starcza mi na 2 - 3 razy. Maseczke robie raczej 1 w tygodniu, więc mi sie to jak najbardziej opłaca
angiee0902 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-24, 20:45   #3927
jofka
Zadomowienie
 
Avatar jofka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 970
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Hehe
Ja glinkę kupuję na allegro za 7 zł, do rozrobienia
__________________
Blogujemy

25.08 Codzienny makijaż na lato.
28.07 Must have dla cery tłustej- żel LASS ze złotem!
07.07 Nowość:Mleczko do ciała Isana z 10% mocznikiem.
08.06 "Rajstopy w spray'u od Sally Hansen taniej.







Loving & be loved by U
jofka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-27, 18:27   #3928
hoo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 27
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

A co powiecie na taki zestaw przeciw pryszczom?

1.http://www.nivea.pl/Produkty/Pielegn...zien-ANTI-SPOT
2.http://www.nivea.pl/Produkty/Pielegn...-CONTROL-SHINE
3.http://www.nivea.pl/Produkty/Pielegn...NO-I-PERFEKCJA
4.http://www.nivea.pl/Produkty/Pielegn...y-CLEAN-DEEPER

Powiedzcie mi czy to da jakiś rezultat, czy to dobre połączenie, czy składniki są wystarczające, czy w ogóle będzie to działało ?
hoo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-27, 22:52   #3929
angiee0902
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 389
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez hoo Pokaż wiadomość
A co powiecie na taki zestaw przeciw pryszczom?

1.http://www.nivea.pl/Produkty/Pielegn...zien-ANTI-SPOT
2.http://www.nivea.pl/Produkty/Pielegn...-CONTROL-SHINE
3.http://www.nivea.pl/Produkty/Pielegn...NO-I-PERFEKCJA
4.http://www.nivea.pl/Produkty/Pielegn...y-CLEAN-DEEPER

Powiedzcie mi czy to da jakiś rezultat, czy to dobre połączenie, czy składniki są wystarczające, czy w ogóle będzie to działało ?

No, widzę, że chwyt marketingowy zadziałał.

Słuchaj.

Wszelkie opinie znajdziesz na KWC. Co do składow, jest wątek o składach, gdzie dziewczyny anallizuja na prosbę, poszukaj, czy juz przeanalizowały te produkty, a jesli nie, to poproś.

Osobiście nie wierzę drogeryjnym produktom tym bardziej tym "anty trądzikowym", bo to zazwyczaj jest pic na wodę.

Poza tym, jak dziewczyny mówiły: im mniej kosmetyków, tym lepiej.
angiee0902 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-04, 15:23   #3930
mon88
Zadomowienie
 
Avatar mon88
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1 417
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Ja po roku znów wracam na wątek

Rok temu przeszłam kurację unidoxem. Na kilka miesięcy był spokój i znowu to samo...
Tym razem dostałam tabletki anty Atywia. Brał ktoś?
Dziś łyknęłam pierwszą tabletkę i zobaczymy...
mon88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:25.