farba BioKap® - Strona 18 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-02-11, 14:27   #511
tamtarama
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 1
Dot.: farba BioKap®

Witam! Trafilam na te farby przypadkiem w aptece i az mi sie oczy zaswiecily z nadzieja :-D szukam czegos, co bedzie jak najbardzije naturalne a jednak pozwoli mi zmienic kolor wlosow. Przestalam farbowac wlosy na ciemny braz kolo 2 lat temu, gdy po kolo 3 latach wypadania wlosow i niezliczonych wizytach u lekarzy wszelkiego rodzaju - w koncu powiedziano mi, ze moje wypadanie bylo na podlozu toksykologicznym wiec powinnam sobie darowac farbowanie na 2 lata... A ja uwielbialam siebie w ciemnym brazie ale co poradzic - przestalam i przecierpialam czas, gdy braz schodzil - a swoj naturalny kolor mam ciemny blond. Teraz chcialabym uzyskac cos w odcieniu rudosci - zadne rozjasnianie, bo na to sie dlugo nie odwaze, ale chociaz jakis odcien kasztanowaty, przy mojej bardzo jasnej cerze i zielonych oczach slyszalam, ze powinno byc ok czy ktos jest mi wstanie doradzic odcien farby BioKap, bo czytalam, ze wychodza ciemniejsze... z gory dzieki za pomoc!!!
tamtarama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-14, 11:34   #512
lisica_80
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 43
Dot.: farba BioKap®

Cytat:
Napisane przez tamtarama Pokaż wiadomość
Witam! Trafilam na te farby przypadkiem w aptece i az mi sie oczy zaswiecily z nadzieja :-D szukam czegos, co bedzie jak najbardzije naturalne a jednak pozwoli mi zmienic kolor wlosow. Przestalam farbowac wlosy na ciemny braz kolo 2 lat temu, gdy po kolo 3 latach wypadania wlosow i niezliczonych wizytach u lekarzy wszelkiego rodzaju - w koncu powiedziano mi, ze moje wypadanie bylo na podlozu toksykologicznym wiec powinnam sobie darowac farbowanie na 2 lata... A ja uwielbialam siebie w ciemnym brazie ale co poradzic - przestalam i przecierpialam czas, gdy braz schodzil - a swoj naturalny kolor mam ciemny blond. Teraz chcialabym uzyskac cos w odcieniu rudosci - zadne rozjasnianie, bo na to sie dlugo nie odwaze, ale chociaz jakis odcien kasztanowaty, przy mojej bardzo jasnej cerze i zielonych oczach slyszalam, ze powinno byc ok czy ktos jest mi wstanie doradzic odcien farby BioKap, bo czytalam, ze wychodza ciemniejsze... z gory dzieki za pomoc!!!
ja bym Ci radziła albo pójść w kolor jasnego brązu ( w tym wypadku nada się biokap 5.0). jednak gdybyś wolała coś bardziej rudego, możesz zaryzykować z odcieniem 6.4 miedziany w kolorze curry. może on jednak wyjść bardziej rudy, niż tego oczekujesz.

Edytowane przez lisica_80
Czas edycji: 2013-02-14 o 11:49
lisica_80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-16, 22:58   #513
Ljus
Raczkowanie
 
Avatar Ljus
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 294
Dot.: farba BioKap®

Ja dzisiaj farbowałam pierwszy raz Biokapem na 5.0 jasny brąz i mogę powiedzieć że kolor nie ma wiele wspólnego z nazwą, ale jest bardzo podobny do tego kwadracika z kolorem na opakowaniu farby Taki ciemny chłodny brąz.
Teraz czekam po jakim czasie zacznie się zmywać (myję codziennie). Fajnie by było gydby na moich włosach wytrzymywała długo bo od dawna marzyłam o nieszkodliwym farbowaniu
__________________
"Nie należy mylić prawdy z opinią większości."


Edytowane przez Ljus
Czas edycji: 2013-02-20 o 17:55
Ljus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-18, 10:00   #514
lisica_80
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 43
Dot.: farba BioKap®

Cytat:
Napisane przez Ljus Pokaż wiadomość
Ja dzisiaj farbowałam pierwszy raz Biokapem na 5.0 ciemny brąz i mogę powiedzieć że kolor nie ma wiele wspólnego z nazwą, ale jest bardzo podobny do tego kwadracika z kolorem na opakowaniu farby Taki ciemny chłodny brąz.
Teraz czekam po jakim czasie zacznie się zmywać (myję codziennie). Fajnie by było gydby na moich włosach wytrzymywała długo bo od dawna marzyłam o nieszkodliwym farbowaniu
5.0 to jasny brąz, a 3.0 to ciemny brąz. Ljus mogłabyś dokłądnie napisać, której farby użyłaś? ja bym chciała teraz pójść właśnie w kolor ciemnego, chłodnego brązu. zastanawiałam się nad farbą 3.0, wcześniej farbowałam Biokapem w kolorach brązu ciepłego (takie kasztanowe raczej)
lisica_80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-18, 10:57   #515
MnemeE
Raczkowanie
 
Avatar MnemeE
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Mielec
Wiadomości: 94
GG do MnemeE Send a message via Skype™ to MnemeE
Dot.: farba BioKapŸ

Witajcie dziewczyny Chciała bym się was poradzić, każda rada będzie dla mnie bardzo cenna Otóż naturalnie jestem blondynką (średni blond). Do tej pory miałam włosy delikatnie rozjaśnione, w ciągu ostatnich 2 lat starałam się używać farb bez rozjaśniaczy, w tej chwili bardzo chciała bym się przerzucić na jak naturalniejsze farby. Jaki kolor chciała bym uzyskać? Jasny, chłodny, naturalny blond. I nie mam zielonego pojęcia jaką farbę zakupić, boję się bardzo żółtawych i pomarańczowych refleksów które nie raz zyskiwałam po zwykłych farbach. Bardzo bym nie chciała przyciemniać moich włosów (wiem że okropnie mi w ciemnym blondzie i innych ciemniejszych kolorach). Jesteście mi w stanie coś doradzić? Czy BioKap będzie dobry? Nie przyciemni i nie da żółtych bądź pomarańczowych refleksów? Ewentualnie prosiła bym bardzo o polecenie innych farb które dadzą mi efekt którego oczekuję Bardzo, bardzo, bardzo dziękuję za rady
MnemeE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-20, 17:53   #516
Ljus
Raczkowanie
 
Avatar Ljus
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 294
Dot.: farba BioKap®

Cytat:
Napisane przez lisica_80 Pokaż wiadomość
5.0 to jasny brąz, a 3.0 to ciemny brąz. Ljus mogłabyś dokłądnie napisać, której farby użyłaś? ja bym chciała teraz pójść właśnie w kolor ciemnego, chłodnego brązu. zastanawiałam się nad farbą 3.0, wcześniej farbowałam Biokapem w kolorach brązu ciepłego (takie kasztanowe raczej)
Przepraszam, oczywiście chodziło mi o 5.0 jasny brąz, pomyliła mi się nazwa bo wyszedł ciemno muszę to edytować bo wprowadzam w błąd, dzięki.
No w każdym razie ten 5.0 wychodzi właśnie ciemno i chłodno, mogę w zasadzie załączyć zdjęcie - farbowałam na dwumiesięczny rudy (loreal mango)
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg image201302160002.jpg (16,3 KB, 155 załadowań)
__________________
"Nie należy mylić prawdy z opinią większości."


Edytowane przez Ljus
Czas edycji: 2013-02-28 o 21:25
Ljus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-20, 18:04   #517
Ljus
Raczkowanie
 
Avatar Ljus
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 294
Dot.: farba BioKap®

Mam jeszcze jedno pytanie. Co znajduje się w tej saszetce którą dołączają do farby? Może któraś z was używa szamponu/odżywki biokap i może mi powiedzieć czy dają taki sam efekt?
__________________
"Nie należy mylić prawdy z opinią większości."

Ljus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-02-24, 17:37   #518
Kisia_1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 186
Dot.: farba BioKap®

DZiewczyny, czy można łączyć ze sobą farby Biokap z serii zielonej i pomarańczowej, mam na myśli 7.3 z 7.33 ?

Edytowane przez Kisia_1
Czas edycji: 2013-02-24 o 18:51
Kisia_1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-25, 06:20   #519
Isobe
Raczkowanie
 
Avatar Isobe
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Seoul, Korea Południowa
Wiadomości: 297
Send a message via Skype™ to Isobe
Dot.: farba BioKap®

Denerwuje mnie spryciarska polityka firmy : piszą o tym, czego farby BIOKAP nie zawierają, robiąc wokół tego wiele marketingowego szumu, ale jak chcesz poznać rzeczywisty, pełny skład, to piszą; "prosimy o kontakt z nami". Czego sie boją, że nie udostępniają składów farb na swojej stronie? Że rozszyfrujemy, że w miejsce "chemicznych demonów" użyli innych, wcale nie świętych substancji i mit padnie?
Info dla zainteresowanych: skład jest na spodzie pudełek. Nie ułatwia to sprawy tym, co kupują farbę przez internet, chyba, że sprzedawca umieści listę INCI.
Ja jestem wściekła. I załamana. Nie wiem, co bardziej , i nie wiem w sumie na kogo wściekła, ha ha ... Bo pewnie nawet jakbym znała skład wcześniej, nic by mi to nie dało... Zdarza się. ...Ale mi nigdy wcześniej nic takiego sie nie zdarzało!
Piszę o nieprzyjemnych reakcjach przy użyciu farby. Farbuje włosy już od bez mała 15 lat, zaliczając wszytskie możliwe metody, naturalne i chemiczne, mniej i bardziej trwałe, różnych producentów. I - mimo ogólnych tendencji do alergii i nadwrażliwości skórnych, nie miałam problemu ze swędzeniem i pieczeniem skóry głowy podczas farbowania włosów.
Tymczasem dotarła do mnie wyczekiwana przesyłka , dwie farby Biokap : 7.1 szwedzki blond i 8.03 jasny naturalny blond. Chciałam zaoszczędzić pieniędzy i fatygi , stąd dwie farby kupione na raz i do tego różne, gdyby któryś kolor nie podpasował . I co?
I tknięta jakims głupim przeczuciem, zrobiłam - pierwszy raz w nastoletniej historii farbowania - test alergiczny (wiem, POWINNO SIE zawsze. Ale ile z Was go robi, ale tak z ręką na sercu ?)
I te, cytuję ze strony: (...) Przeznaczone dla osób o wrażliwej skórze i skłonnych do alergii. (...) dobrze tolerowane przez delikatne włosy i wrażliwą skórę (...) farby wywołały u mnie swędząco piekący rumień! Nie mogłam uwierzyć, powtórzyłam test na drugi dzień. Pierwszy zrobiłam w zgięciu łokcia, drugi za uchem. W obu miejscach to samo. Obie farby (jedna z nich jest niby "delicato") Nie mam odwagi położyć mieszanki na głowę.
I teraz sie zastanawiam, ktory ze składników może być odpowiedzialny za taka reakcje? Może zagląda na ten wątek ktoś, kto się na tym zna i podpowie?
I druga rzecz - radzę nie pokładać wielkich nadziei w tym produkcie bazując li tylko na marketingu. Bo bywa, że "lepsze jest wrogiem dobrego" ... I jednak zrobić test, przed nałożeniem mieszanki - może to komuś "uratować głowę".

---------- Dopisano o 15:20 ---------- Poprzedni post napisano o 15:06 ----------

Cytat:
Napisane przez Ljus Pokaż wiadomość
Mam jeszcze jedno pytanie. Co znajduje się w tej saszetce którą dołączają do farby?
W mojej farbach były po dwie saszetki. W jednej krem do zabezpieczenia skóry przy linii włosów, w drugiej - szampon odżywczy po farbowaniu/ balsam/odżywka po koloryzacji- zależy z jakiego języka przetłumaczysz
W każdym razie coś, co każą rozprowadzić na włosach już po dokładnym spłukaniu z nich farby, wmasować do jednolitego rozprowadzenia , po czym ponownie dokładnie spłukać.
Isobe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-25, 20:29   #520
Ljus
Raczkowanie
 
Avatar Ljus
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 294
Dot.: farba BioKap®

Cytat:
Napisane przez Isobe Pokaż wiadomość
Denerwuje mnie spryciarska polityka firmy : piszą o tym, czego farby BIOKAP nie zawierają, robiąc wokół tego wiele marketingowego szumu, ale jak chcesz poznać rzeczywisty, pełny skład, to piszą; "prosimy o kontakt z nami". Czego sie boją, że nie udostępniają składów farb na swojej stronie? Że rozszyfrujemy, że w miejsce "chemicznych demonów" użyli innych, wcale nie świętych substancji i mit padnie?
Info dla zainteresowanych: skład jest na spodzie pudełek. Nie ułatwia to sprawy tym, co kupują farbę przez internet, chyba, że sprzedawca umieści listę INCI.
Ja jestem wściekła. I załamana. Nie wiem, co bardziej , i nie wiem w sumie na kogo wściekła, ha ha ... Bo pewnie nawet jakbym znała skład wcześniej, nic by mi to nie dało... Zdarza się. ...Ale mi nigdy wcześniej nic takiego sie nie zdarzało!
Piszę o nieprzyjemnych reakcjach przy użyciu farby. Farbuje włosy już od bez mała 15 lat, zaliczając wszytskie możliwe metody, naturalne i chemiczne, mniej i bardziej trwałe, różnych producentów. I - mimo ogólnych tendencji do alergii i nadwrażliwości skórnych, nie miałam problemu ze swędzeniem i pieczeniem skóry głowy podczas farbowania włosów.
Tymczasem dotarła do mnie wyczekiwana przesyłka , dwie farby Biokap : 7.1 szwedzki blond i 8.03 jasny naturalny blond. Chciałam zaoszczędzić pieniędzy i fatygi , stąd dwie farby kupione na raz i do tego różne, gdyby któryś kolor nie podpasował . I co?
I tknięta jakims głupim przeczuciem, zrobiłam - pierwszy raz w nastoletniej historii farbowania - test alergiczny (wiem, POWINNO SIE zawsze. Ale ile z Was go robi, ale tak z ręką na sercu ?)
I te, cytuję ze strony: (...) Przeznaczone dla osób o wrażliwej skórze i skłonnych do alergii. (...) dobrze tolerowane przez delikatne włosy i wrażliwą skórę (...) farby wywołały u mnie swędząco piekący rumień! Nie mogłam uwierzyć, powtórzyłam test na drugi dzień. Pierwszy zrobiłam w zgięciu łokcia, drugi za uchem. W obu miejscach to samo. Obie farby (jedna z nich jest niby "delicato") Nie mam odwagi położyć mieszanki na głowę.
I teraz sie zastanawiam, ktory ze składników może być odpowiedzialny za taka reakcje? Może zagląda na ten wątek ktoś, kto się na tym zna i podpowie?
I druga rzecz - radzę nie pokładać wielkich nadziei w tym produkcie bazując li tylko na marketingu. Bo bywa, że "lepsze jest wrogiem dobrego" ... I jednak zrobić test, przed nałożeniem mieszanki - może to komuś "uratować głowę".

---------- Dopisano o 15:20 ---------- Poprzedni post napisano o 15:06 ----------


W mojej farbach były po dwie saszetki. W jednej krem do zabezpieczenia skóry przy linii włosów, w drugiej - szampon odżywczy po farbowaniu/ balsam/odżywka po koloryzacji- zależy z jakiego języka przetłumaczysz
W każdym razie coś, co każą rozprowadzić na włosach już po dokładnym spłukaniu z nich farby, wmasować do jednolitego rozprowadzenia , po czym ponownie dokładnie spłukać.
Dobrze że zrobiłaś tą próbę. Czytałam w wielu miejscach że uczuliła wiele osób i nawet na opakowaniu pisze to chyba wytłuszczonym drukiem z wykrzyknikiem Więc pewnie mają tam coś co stwarza duże ryzyko, niestety nie jestem zorientowana w składzie. Ale podobnie jak Ty pierwszy raz w życiu przy tej farbie zrobiłam test, ale akurat mnie nie uczuliło.

Chodzi mi właśnie o tą saszetkę z szamponem/odżywką. Czy to to samo co sprzedają jako szampon Biokap?
__________________
"Nie należy mylić prawdy z opinią większości."

Ljus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-26, 01:15   #521
Isobe
Raczkowanie
 
Avatar Isobe
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Seoul, Korea Południowa
Wiadomości: 297
Send a message via Skype™ to Isobe
Dot.: farba BioKap®

Cytat:
Napisane przez Ljus Pokaż wiadomość
Chodzi mi właśnie o tą saszetkę z szamponem/odżywką. Czy to to samo co sprzedają jako szampon Biokap?
No widzisz, gdyby podawali składy, byśmy wiedziały, a tak, nie możesz mieć pewności. Jedyne co mogłam, to porównać napisy z opakowań produktów , których zdjęcia są w necie - na żadnym nie widziałam "shampoo balsamo" (a tak stoi na saszetce). Są "cośtamcostam shampoo", albo "crema blasamo"... Wydawać by sie więc mogło, że to inny produkt, ale kto ich tam wie?
Jak Ci bardzo zależy, by to sprawdzić to idź do apteki gdzie sprzedaja produkty biokap i porównaj skład "shampoo balsamo" z opakowania farby (na spodzie pudełka podane są także składy tego, co w saszetkach) ze składem szamponu Biokap. Albo napisz pytanie do firmy, zachęcają do tego, na polskiej stronie
Isobe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-03-06, 13:19   #522
lisica_80
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 43
Dot.: farba BioKap®

Cytat:
Napisane przez Ljus Pokaż wiadomość
Przepraszam, oczywiście chodziło mi o 5.0 jasny brąz, pomyliła mi się nazwa bo wyszedł ciemno muszę to edytować bo wprowadzam w błąd, dzięki.
No w każdym razie ten 5.0 wychodzi właśnie ciemno i chłodno, mogę w zasadzie załączyć zdjęcie - farbowałam na dwumiesięczny rudy (loreal mango)
hm... zamówiłam 3.0 obawiam się teraz że może wyjść bardzo ciemny. no ale trudno. bez ryzyka, nie ma zabawy. z resztą po kilku myciach sytuacja powinna się unormować.
Cytat:
Napisane przez Ljus Pokaż wiadomość
Mam jeszcze jedno pytanie. Co znajduje się w tej saszetce którą dołączają do farby? Może któraś z was używa szamponu/odżywki biokap i może mi powiedzieć czy dają taki sam efekt?
tak na 90% jest to ich odżywka, którą mają w sprzedaży, ale najlepiej wysłać takie pytanie do producenta lub dystrybutora Biokapu

Cytat:
Napisane przez Kisia_1 Pokaż wiadomość
DZiewczyny, czy można łączyć ze sobą farby Biokap z serii zielonej i pomarańczowej, mam na myśli 7.3 z 7.33 ?
Kisia jest to mieszanie dwóch farb z różnych serii, pamiętaj że ich składy się jednak różnią. Zdarzyło mi się mieszać, ale to zawsze były farby z tej samej serii. Może ktoś inny da jednoznaczną odpowiedź.
lisica_80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-13, 07:39   #523
lisica_80
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 43
Dot.: farba BioKap®

Kisia_1 co do mieszania farb odszczekuje co napisałam :P a tak serio, okazuje się, że można łączyć farby z dwóch serii. moja koleżanka farbuje się Biokapem regularnie i łączy farby (o czym nie wiedziałam). Różnie łaczy, raz z tej samej serii, raz z tych dwóch, a ostatnio nawet wyszło jej coś takiego, co w załączniku. Z tego co mówiła, stosuje się tylko do tych podstawowych zasad mieszania farb (kiedyś czytałam o tym na jakimś blogu, łatwo znaleźć to w necie).
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Biokap mieszanie kolor_w.jpg (94,2 KB, 56 załadowań)
lisica_80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-13, 11:41   #524
Kisia_1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 186
Dot.: farba BioKap®

Dzięki lisica_80 za info
Kisia_1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-16, 13:48   #525
domi1235
Przyczajenie
 
Avatar domi1235
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 14
Dot.: farba BioKapŸ

Dziewczyny mam pytanie? Czy rozjasniłabym stopniowo włosy Biokapem. Mój nauralny kolor to ciemny brąz a chciałbym dojść do blondu dałoby radę Biokapem.
__________________
Open your magical garden!
Cherry Garden!
http://cherry-sad.blogspot.com/
domi1235 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-17, 10:08   #526
top2
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12
Dot.: farba BioKap®

Witam.
Mój kolor Ciemny blond z serii Delicato już zmył się całkowicie. Końce nadal rude (ohyda), ale odrost i reszta nawet ujdą. Cała góra -ni to ciemny blond ni to ciemny mysi. Można wyjść na ulicę... Nadal nie wiem co zrobić dalej. Fryzjer nie bardzo chce te końcówki odbarwiać bo były robione henną (wprawdzie rok temu). Poza tym ja tez nie bardzo to widzę bo to odbarwianie to straszna chemia. I nie wiem w jakim tak naprawdę kolorze będzie mi dobrze, fryzjer radzi zimny brąz, ale wydają mi sie za ciemne te kolory (z farb INOA). Mam jasna karnację i mój naturalny to mysi blond.
Poradźcie dziewczyny jakiegoś dobrego fryzjera/wizażystę w okolicy Katowic.
A co do Biokapu to zmył się bardzo fajnie, tak łagodnie, że nie wylazł wielki odrost.
Mam jeszcze jedno pytanie, czy któraś z Was używa kosmetyków ECO?
Ja zaczynam w tej materii! I jestem bardzo nakręcona tematem.
Kupiłam juz proszek, orzechy do prania, tabl do zmywarki, mydła i szampony. wszystko fajne bez syfiatej chemii! Mam problem z wyborem podkładu kryjacego i jeszcze innych produktów...
Piszcie co wiecie na ten temat, może macie ulubiony sklep internetowy?
Pozdrawiam
top2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-18, 16:34   #527
claudia920210
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 8
Dot.: farba BioKap®

Czesc, próbowałam się doszukac odp, ale niestety nie znalazłam.
Mój naturalny kolor to ciemny blond, od paru lat farbuję włosy farbami z drogerii typu Garnier, Wella itp. Chce się przerzucic na cos delikatniejszego. Farbuje włosy co ok 6 tyg na bardzo jasny blond, teraz mam ju 1,5-2 cm odrostów. Zastanawiam się jaki kolor wybrac , rozważam bardzo jasny blond. Chcialabym się tez dowiedziec jak jest z tym kremem rozjaśniającym, czy po tym trzeba nałozyc farbę?
claudia920210 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-19, 19:19   #528
lisica_80
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 43
Dot.: farba BioKap®

jeśli chodzi o blond z Biokapu to cieżko mi się wypowiedzieć, gdyż sama farbuję sie na ciemne odcienie... wiem tylko że rozjaśniacz działa o 2-3 tony, a farby generalnie mogą wychodzić ciut ciemniej niż u nich we wzorniku, chociaż fakt, że potem, po kilku myciach kolor się wyrównuje. a jeśli któraś jest zainteresowana i chciałaby wiedzieć jak wygląda ciemny brąz na włosach, to załaczam swoje zdjęcie z ostatniego farbowania tym kolorem
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 2013-03-07 22.11.35.jpg (78,5 KB, 101 załadowań)
lisica_80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-23, 16:55   #529
Joasia Be
Rozeznanie
 
Avatar Joasia Be
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 510
Dot.: farba BioKapŸ

Cytat:
Napisane przez top2 Pokaż wiadomość

Mam jeszcze jedno pytanie, czy któraś z Was używa kosmetyków ECO?
Ja zaczynam w tej materii! I jestem bardzo nakręcona tematem.
Kupiłam juz proszek, orzechy do prania, tabl do zmywarki, mydła i szampony. wszystko fajne bez syfiatej chemii! Mam problem z wyborem podkładu kryjacego i jeszcze innych produktów...
Piszcie co wiecie na ten temat, może macie ulubiony sklep internetowy?
Pozdrawiam
Poszukaj na Wizażu wątków na ten temat, możesz zajrzeć też na inne fora naturalkowe - jest ich dużo A jeśli chodzi o makijaż, to choćby wątek "Kosmetyki mineralne". ten wątek jest poświęcony farbie Biokap. Pozdrawiam.

---------- Dopisano o 17:55 ---------- Poprzedni post napisano o 17:53 ----------

Cytat:
Napisane przez domi1235 Pokaż wiadomość
Dziewczyny mam pytanie? Czy rozjasniłabym stopniowo włosy Biokapem. Mój nauralny kolor to ciemny brąz a chciałbym dojść do blondu dałoby radę Biokapem.
Biokap rozjaśnia włosy bardzo subtelnie - może o ton, półtora. Lepszy w tym jest Color & Soin.
__________________
Wymiana mineralna - naturalna https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...4#post28276464
Joasia Be jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-03-24, 11:34   #530
nusia78
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 1
Dot.: farba BioKapŸ

Witam
Czy któraś z Was jest w stanie powiedzieć mi , jaki to kolor ?na stronie głównej BIOKAP-u są 4 panie,każda ma włosy w innym kolorze i mi chodzi o tą ostatnią panią ,w ciemych włosach.Bardzo podoba mi się ten kolor, ale nie wiem jaki to może być kolor? Może ktoś wie?,pisałam na e-mail do firmy , ale nie odp.
Z góry dziękuję
nusia78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-26, 13:28   #531
marta2401
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 1
Dot.: farba BioKap®

Witam. Jestem w ciąży i długo biłam się z myślami czy farbować włosy czy nie. Tak tez chodziłam z blond włosami plus ok 4 cm odrostami w ciemnym brązie. W końcu po rozmowie z Panią doktor zdecydowałam się wziąć za włosy. Latałam po internecie i szukałam farby. Mój wybór padł właśnie na tą farbę. Chciałam troszkę przyciemnic moje blond końce a rozjaśnić odrosty. W aptece z wzornika wybrałam farbę delicate 8.03. Oczywiscie siedziałam i myslałam czy mam farbować. W końcu zdecydowałam się. ałam się 'kanarkowych' odrostów. Niepotrzebnie! Kolor wyszedł jak u fryzjera. rozjaśnił odrost a przyciemnił końcówki na tyle, że moje włosy są jednego koloru. Wyszedł ciemnyblond wpadający w leciutki brąz. Nawet sobie nie wyobrażałam takiego rezutatu! Polecam!!!
marta2401 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-28, 18:39   #532
dianesullivan
MiaSmith
 
Avatar dianesullivan
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 146
Dot.: farba BioKap®

czesc dziewczyny
moze mi ktoras powiedziec czy z takiego odcienia wlosow : http://www.aavon.pl/592-large/farba-...-blond-100.jpg farba biokap mozna byloby uzyskac cos takiego: http://stylio.pl/members/forum_posts/1/1617_xl.jpg ? czytalam, ze kolorek wychodzi ciemniejszy. mam naturalny kolor wlosow bo nie farbuje sie od prawie 2 lat a odrosty mam w nieco bardziej miedzianym kolorze niz na 2 obrazku. chcialabym je wyrownac i stonowac, a biokap zdaje sie nie niszczyc wlosow. wie ktoras cos na ten temat, czy biokap, bez uzycia odbarwiacza moze 'rozjasnic' kolor wlosow zwykla farba? nie chce zeby wyszedl mi braz...
dianesullivan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-28, 20:01   #533
lisica_80
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 43
Dot.: farba BioKapŸ

Cytat:
Napisane przez nusia78 Pokaż wiadomość
Witam
Czy któraś z Was jest w stanie powiedzieć mi , jaki to kolor ?na stronie głównej BIOKAP-u są 4 panie,każda ma włosy w innym kolorze i mi chodzi o tą ostatnią panią ,w ciemych włosach.Bardzo podoba mi się ten kolor, ale nie wiem jaki to może być kolor? Może ktoś wie?,pisałam na e-mail do firmy , ale nie odp.
Z góry dziękuję
wiesz, tę grafikę to oni mogli gdzieś zakupić w agencji. wcale nie znaczy, że akurat te panie mają włosy po farbie Biokap. lepiej poszukać koloru na blogach, gdzie dziewczyny testują różne odcienie. a swoją droga ta ostatnia pani ma faktycznie super kolor
lisica_80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-29, 16:53   #534
dianesullivan
MiaSmith
 
Avatar dianesullivan
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 146
Dot.: farba BioKap®

dokladnie. podejrzewam ze podobnie jest np z kolorami, ktore sa na ulotce od biokap, moga byc wlasnie z agencji dalej chcialabym wiedziec, czy ktos farbowal wlosy z ciemnego blondu na sredni i jakies farby do tego uzywal nie chce byc brunetka
dianesullivan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-31, 13:30   #535
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: farba BioKap®

Cytat:
Napisane przez martynkaaa564 Pokaż wiadomość
..Jednak nawet biokap nutri color DELICATO mnie uczulił, zadna z tego rewelacja .
No cóż, na stronie podają listę drażniących składników, które wyeliminowali, ale nie napisali jakie drażniące substancje zostawili. Niestety standard u wytwórców.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-31, 15:36   #536
dianesullivan
MiaSmith
 
Avatar dianesullivan
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 146
Dot.: farba BioKap®

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
No cóż, na stronie podają listę drażniących składników, które wyeliminowali, ale nie napisali jakie drażniące substancje zostawili. Niestety standard u wytwórców.
sklad znajdziesz w google <w internecie sa zdjecia opakowania farby ze skladem, ew. mozna sie przejsc do apteki i samemu przeczytac na opakowaniu>
jest tez tak, ze czesc osob, ktore maja alergie na farby niestety twierdza ze nadal sa uczulone na biokap oraz dziewczyny, ktore dotad z alergia sie nie spotkaly reaguja na zastosowane w tej farbie zamienniki. wiec to jednak zalezy od osoby
dianesullivan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-31, 17:20   #537
Lady_Caroline
Zadomowienie
 
Avatar Lady_Caroline
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 1 574
Dot.: farba BioKap®

Zastanawia mnie kolor 7.1. Szwedzki blond... Cyferka wskazuje na to, że jest dość ciemny (obecnie mam poziom 12), a z kolei w palecie wygląda na jasny. Może któraś z Was używała i może się wypowiedzieć na temat tego koloru?
__________________
Wymiana
Lady_Caroline jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-01, 12:52   #538
dianesullivan
MiaSmith
 
Avatar dianesullivan
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 146
Dot.: farba BioKap®

podejrzewam, ze predzej wyjdzie taki, jak na cyferce, poniewaz slyszalam, ze biokap ma tendencje do wychodzenia ciemniejszym niz na opakowaniu
dianesullivan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-02, 16:45   #539
201803111829
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 966
GG do 201803111829
Dot.: farba BioKapŸ

A ja się zastanawiałam nad złotym bardzo jasnym blondem, ale jak wychodzą ciemniejsze niż na opakowaniu... Potrzebuję jaśniutkiego blondu (nie białego).
201803111829 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-03, 23:13   #540
Ljus
Raczkowanie
 
Avatar Ljus
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 294
Dot.: farba BioKap®

Cytat:
Napisane przez lisica_80 Pokaż wiadomość
jeśli chodzi o blond z Biokapu to cieżko mi się wypowiedzieć, gdyż sama farbuję sie na ciemne odcienie... wiem tylko że rozjaśniacz działa o 2-3 tony, a farby generalnie mogą wychodzić ciut ciemniej niż u nich we wzorniku, chociaż fakt, że potem, po kilku myciach kolor się wyrównuje. a jeśli któraś jest zainteresowana i chciałaby wiedzieć jak wygląda ciemny brąz na włosach, to załaczam swoje zdjęcie z ostatniego farbowania tym kolorem
Super Ci wyszedł ten kolor - biorę go przy następnym farbowaniu


Dziewczyny - po jakim czasie zmywa wam się farba biokap???
__________________
"Nie należy mylić prawdy z opinią większości."

Ljus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-03-31 15:48:21


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:43.