wiecznie czerwony nos - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-03-18, 10:03   #1
michal007
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 6

wiecznie czerwony nos


Witam.
Od pewnego czasu mam problem z nosem. Mój nos jest czerwony na zimno, ciepło, alkohol, stres, wysiłek fizyczny czy silny wiatr. Dodatkowo skóra na nosie czasem łuszczy się, jest świecąca. Nos szybko poci się. Z bliska widać czerwone małe krostki (pojawiają sie wraz z nasilaniem "rumienia") oraz zaskórniki. Skóra jest taka tylko na nosie, na reszcie twarzy nie mam problemu raczej z żadnymi niedoskonałościami (wiadomo, czasem coś tam wyskoczy, ale to jest normalne i nie przeszkadza mi tak jak problem z nosem). Wizyte u dermatologa mam dopiero za miesiąc, więc chciałbym się wstępnie dowiedzieć co to może być.
Podejrzewam że to albo pootwieranie naczynka krwionosne na nosie, albo jakiś rodzaj trądzika. Co mogłbym stosować na to? Jakieś kremy, tabletki, czy może laser? Chociaż do tego ostatniego podchodze z pewnym dystansem, ponieważ koszt nie jest mały. Dodam że mam 17 lat.
Pozdrawiam.
michal007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-20, 12:10   #2
michal007
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 6
Dot.: wiecznie czerwony nos

Dziękuje bardzo.
michal007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-20, 12:24   #3
Nolley
Wtajemniczenie
 
Avatar Nolley
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 2 528
Dot.: wiecznie czerwony nos

Masz płytko unaczynioną skórę nosa i stąd się bierze problem. Zaskórniki na nosie są normalną sprawą, ale co do tego czerwonego nosa, niezbędna jest wizyta u lekarza, żeby poradził Ci dokładnie co masz stosować. Na razie proponuję natłuszczać skórę nosa, stosować kremy ochronne i myć twarz letnią wodą. Nie narażaj się na nagłe zmiany temperatury, nie wychodź z domu (przynajmniej w zimę) bez kremu ochronnego na twarzy.
__________________
Dbam o włosy! :}


MOJA PIELĘGNACJA

WYMIANKA
Nolley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-20, 16:16   #4
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: wiecznie czerwony nos

Spróbuj na nos stosować krem łagodzący zmiany naczynkowe lub wzmacniający naczynka (z wit. c). Z kremów łagodzących polecam wypróbowanie serii naczynkowej ziaja med (jest tam serum łagodzące), AA help dla naczynkowców czy dax, który też ma przyzwoity i niedrogi krem na naczynka. Polecam ten krem na noc: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-2...ien-na-noc.htm
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-22, 16:34   #5
michal007
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 6
Dot.: wiecznie czerwony nos

Dzięki.
Wypróbuje ten Ziaja Med - Kuracja Naczynkowa.
Zauważyłem że jest też ten krem na dzień. Lepiej na noc?
michal007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-23, 19:21   #6
ZakkAtak
Rozeznanie
 
Avatar ZakkAtak
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 548
Dot.: wiecznie czerwony nos

Cytat:
Napisane przez michal007 Pokaż wiadomość
Dzięki.
Wypróbuje ten Ziaja Med - Kuracja Naczynkowa.
Zauważyłem że jest też ten krem na dzień. Lepiej na noc?
no i jak? pomaga? no bo mam ten sam problem i żaden, ale to żaden krem nie pomógł jak dotad...
ZakkAtak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-25, 12:42   #7
michal007
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 6
Dot.: wiecznie czerwony nos

No to nie jestem sam, hehe. Współczuje.

Narazie nie mogę powiedzieć czy pomogło, bo zamówilem na allegro i wciąż czekam na przesylkę. Jak zacznę stosować napewno napisze czy coś sie polepszyło.
michal007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-03-25, 12:47   #8
qulietta
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 47
Dot.: wiecznie czerwony nos

Wizyta u dermatologa chyba jest konieczna bo z czasem takie zmiany mągą się nasilać. Bierz do tego wit c, rutynę i zabezpieczaj dokładnie skórę przed słońcem,mrozem i wiatrem.
qulietta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-25, 14:07   #9
ZakkAtak
Rozeznanie
 
Avatar ZakkAtak
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 548
Dot.: wiecznie czerwony nos

Cytat:
Napisane przez qulietta Pokaż wiadomość
Wizyta u dermatologa chyba jest konieczna bo z czasem takie zmiany mągą się nasilać. Bierz do tego wit c, rutynę i zabezpieczaj dokładnie skórę przed słońcem,mrozem i wiatrem.
łatwo powiedzieć, dermatolog nic nie pomógł z nosem..
ZakkAtak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-25, 15:10   #10
brzozka88
Zadomowienie
 
Avatar brzozka88
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 879
Dot.: wiecznie czerwony nos

Nie chce nikogo pozbawiac humoru czy optymizmu..ale wypowiem sie jak to było z moim noskiem.
Czerwone zaczerwienie pojawilo sie w wieku (+/-) 15 lat.
Chodziłam po dermatologach.. uzywalam kremow na naczynka..
nic nie pomoglo.
Dzis mam 22 lata. Nos caly czas czerwony. Pomagaja mi troche kryjace podklady. Oczywiscie jesli chodzi o maskowanie...a nie likwidowanie itp
brzozka88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-25, 17:18   #11
ZakkAtak
Rozeznanie
 
Avatar ZakkAtak
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 548
Dot.: wiecznie czerwony nos

Cytat:
Napisane przez brzozka88 Pokaż wiadomość
Nie chce nikogo pozbawiac humoru czy optymizmu..ale wypowiem sie jak to było z moim noskiem.
Czerwone zaczerwienie pojawilo sie w wieku (+/-) 15 lat.
Chodziłam po dermatologach.. uzywalam kremow na naczynka..
nic nie pomoglo.
Dzis mam 22 lata. Nos caly czas czerwony. Pomagaja mi troche kryjace podklady. Oczywiscie jesli chodzi o maskowanie...a nie likwidowanie itp

no generalnie czerwony nos, który wygląda wiecznie jakbym była pijana średnio mi pasuje
ZakkAtak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-03-25, 21:37   #12
michal007
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 6
Dot.: wiecznie czerwony nos

Spróbować zawsze można.

Mam jeszcze pytanie. Stosuje także od tygodnia (?) metronidazol na noc na nos w kremiem, przeciw trądzikowi... czy mogę również w tym czasie stosować ten krem z Ziaja Med? Jeśli tak to co nakladać najpierw i po jakim czasie?
michal007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-09, 13:13   #13
elodie96
Raczkowanie
 
Avatar elodie96
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 34
Dot.: wiecznie czerwony nos

Mój problem z "czerwonym nosem" (+policzkami, żeby bylo milej) zaczął się w zeszłym roku, w wakacje... przez własną głupotę. Siedziałam codziennie na pełnym słońcu... bez filtra. Mam ciemną karnację, więc do ówczesnego czasu uważałam iż nic mi nie grozi. Taa, głupia. Niestety, już za późno. Mam bardzo podatną skórę w tych miejscach na działanie słońca, wiatru czy czegokolwiek! To okropne! A czerwony nos mam właściwie cały czas! Wystarczy, że na przykład pochylę się czy wytrę twarz ręcznikiem, momentalnie "buraczeję". Już nie mam siły. Moi drodzy, czy możecie mi coś poradzić?
elodie96 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-13, 17:58   #14
Smerfetkaa
Zakorzenienie
 
Avatar Smerfetkaa
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: czasoprzestrzeń
Wiadomości: 9 180
Dot.: wiecznie czerwony nos

Cytat:
Napisane przez elodie96 Pokaż wiadomość
Mój problem z "czerwonym nosem" (+policzkami, żeby bylo milej) zaczął się w zeszłym roku, w wakacje... przez własną głupotę. Siedziałam codziennie na pełnym słońcu... bez filtra. Mam ciemną karnację, więc do ówczesnego czasu uważałam iż nic mi nie grozi. Taa, głupia. Niestety, już za późno. Mam bardzo podatną skórę w tych miejscach na działanie słońca, wiatru czy czegokolwiek! To okropne! A czerwony nos mam właściwie cały czas! Wystarczy, że na przykład pochylę się czy wytrę twarz ręcznikiem, momentalnie "buraczeję". Już nie mam siły. Moi drodzy, czy możecie mi coś poradzić?
Mam to samo

Wydmucham nos i na chusteczce zostaje mój podkład, który choć trochę pomaga wyglądać normalnie, a do tego nos robi się czerwony jak u klauna.
__________________
Sen włosomaniaka
Uzależniona od słodyczy.
moje W Ł O S Y
Smerfetkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-16, 00:24   #15
przewrotka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 158
Dot.: wiecznie czerwony nos

spróbuj z tołpy maseczke na naczynka w podwójnych saszetkach. Obie starczą Ci na cały tydzień codziennej kuracji. powinno odrobinę rozjaśnić nosek.
przewrotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-24, 12:49   #16
ahoooj
Raczkowanie
 
Avatar ahoooj
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 326
Dot.: wiecznie czerwony nos

Ja mam nos czerwony od dziecka, podobno taki mój urok
Nawet nie potrzebuje specjalnej przyczyny, czerwieni się zawsze, a najchętniej, kiedy akurat muszę być piękna
Byłam z tym u dermatologa, on spojrzał i powiedział, że jedynym rozwiązaniem będzie laser, bo podobno mam popękane naczynka na nosie, ale ogólnie cała jestem taka czerwona. Jestem blondynką, mam bardzo jasną karnację, nawet nie chcę się opalać latem, bo moja opalenizna jest czerwona i nie zmienia się w piękny brąz po jakimś czasie, tylko zostaję takim raczkiem przez dobry tydzień. Szczególnie jestem podatna na siniaki, rany (mała ranka goi mi się co najmniej dwa tygodnie, zawsze zostaje blizna), nie mówiąc nic o popękanych naczynkach i (o zgrozo!) rozstępy.
Niby muszę się z tym pogodzić, ale ciężko.
Także nie martwcie się dziewczęta, ja boję się chodzić w stroju kąpielowym, bo wyglądam, jakby mój tż bił mnie każdego dnia.
ahoooj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-25, 15:16   #17
elodie96
Raczkowanie
 
Avatar elodie96
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 34
Dot.: wiecznie czerwony nos

Moje drogie, mam pytanko
Czy myślicie, że rozszerzone pory mogą być przyczyną tego, że np. nos czy policzki są zaczerwienione?
elodie96 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-30, 14:32   #18
aneczka1511
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 30
Dot.: wiecznie czerwony nos

Też jestem tego ciekawa, bo nos mam czerwony, już coraz dalej idzie to zaczerwienienie, a dodatkowo mnóstwo zaskórników i rozszerzonych porów
aneczka1511 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:43.