Kosmetyki przeciwzmarszczkowe dla mężczyzn - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-09-01, 11:02   #1
Arczii
Przyczajenie
 
Avatar Arczii
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 15
Cool

Kosmetyki przeciwzmarszczkowe dla mężczyzn


Cześć
pewnie to wstyd i hańba ale co mi tam, chce być jak najdłużej młody xD.

Mam trzydziesci pare lat ale wyglądam na dwadziescia kilka. Wolno sie więc starzeje ale jednak zdaje sobie sprawę, że tak nie będzie zawsze i trzebaby już zacząć coś robić w kierunku odmładzania. Pomyslałem więc, że kobiety będą wiedzieć czego warto używać, co działa i daje efekty a przy tym cena jest akceptowalna.

Zasadnicze pytanie to czy kosmetyki damskie może używać facet, czym różni się nasza skóra, czy to w ogóle prawda, że trzeba kosmetyki rozróżniać na męskie czy to wyłacznie chwyt marketingowy.

Dlaczego o to pytam.
Otóż byłem na wakacjach u rodziny i, wstyd sie przyznac, używałem kosmetyków starszej kuzynki, ona ma wprawdzie ponad pol wieku ale miała cały zestaw kosmetyków Nivea Q10 takie zolte i niebieskie, w tym jakies serum perly mlodosci. I te perly mnie zaciekawily i pyk na mordke xD. Dawalem pierw te perly mlodosci, po chwili krem z q10 na dzien lub na noc i do tego taki sztyft pod oczy tez z tej serii. Robiłem tak tydzien systematycznie. Sam żadnych wielkich oznak nie zauważyłem ale gdy wróciłem i spotkałem się z dziewczyną to powiedziała że jakoś gładko wyglądam. Hmm.

Dodam, że wcześniej kupowałem kosmetyki strikte dla mężczyzn z Loreal i DAX. W tym kremy przeciwzmarszczkowe i energetyzujące. Za każdym razem kiedy się nimi wysmarowałem to po kilku godzinach piekły mnie oczy i łzawiły. Dlatego też nie używałem ich systematycznie. Natomiast przy tym zestawie z Nivei lekkie pieczenie było ale do wytrzymania i oczy nie łzawily więc mogłem używać rano i wieczorem.

Chciałbym abyście pomogły mi wybrać kosmetyki do niwelowania zmarszczek, odmładzania itd. Mam cerę śniadą i któraś dziewczyna mi kiedyś mówiła że jakieś T cokolwiek to znaczy ale cerę chyba mieszana.

Napiszcie mi która kosmetyki naprawde działają, czy ten Q10 to tylko marketing i jak najoptymalniej ich uzywac.

Milego dnia.
Arczii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-11, 02:02   #2
Arczii
Przyczajenie
 
Avatar Arczii
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 15
Dot.: Kosmetyki przeciwzmarszczkowe dla mężczyzn

WOW ale odpowiedzi xD
Arczii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-13, 12:37   #3
OceanGirl
Przyczajenie
 
Avatar OceanGirl
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 20
Dot.: Kosmetyki przeciwzmarszczkowe dla mężczyzn

Mężczyźni mają taką samą skórę jak kobiety, napis "for men" to tylko i wyłącznie chwyt marketingowy. Na wstępie zaznaczę, że zmarszczek praktycznie nie da się usunąć, można jedynie zapobiec im powstawaniu. Im grubsza (gęstsza) i bardziej nawilżona skóra tym trudniej jest się jej połamać w zmarszczki. Obecnie najskuteczniejszym zagęszczaczem skóry są czynniki wzrostu (IGF, EGF itp.), ale istnieje masa innych substancji wspomagających syntezę elastyny i kolagenu, jak np. witamina C, tylko, że musi być w formie tetraizopalmitynianu askorbylu, który jest dostępny np. w IT'S SKIN Power 10 Formula VC Effector. Koenzym Q10 działa, ale nie jest specjalnie silny. Jeśli chodzi o nawilżenie to zaopatrz się w coś z potrójnym kwasem hialuronowym, np. lotionem od Hada Labo lub Iwostin i nakładaj na niego prosty krem nawilżający, albo wybrany przeciwzmarszczkowy. Jeśli będziesz się przy takiej kuracji intensywnie opalał to wywalisz całe hajsy w błoto bo promieniowanie UV to najsilniejszy przyspieszacz starzenia. Pij kolagen.
Musisz pamiętać, że czasu nie zatrzymasz, możesz go co najwyżej spowolnić
I nie licz na to, że wybierzemy/ułożymy Ci pielęgnację, bo stworzenie idealnego systemu dbania o twarz zajmuje bardzo dużo czasu, pieniędzy, wymaga nieustannego poszukiwania, testowania, czytania opinii, szukania badań.
Ale życzę powodzenia
OceanGirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-15, 12:11   #4
Arczii
Przyczajenie
 
Avatar Arczii
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 15
Dot.: Kosmetyki przeciwzmarszczkowe dla mężczyzn

Dziekuje za odpowiedz. Zobacze te kosmetyki ktore polecasz.

A powiedz mi czy to bedzie cos warte
http://allegro.pl/koenzym-q10-forte-...748922454.html
albo to
http://allegro.pl/kwas-hialuronowy-4...314504937.html
Arczii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-20, 10:41   #5
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Kosmetyki przeciwzmarszczkowe dla mężczyzn

Cytat:
Napisane przez Arczii Pokaż wiadomość
Dziekuje za odpowiedz. Zobacze te kosmetyki ktore polecasz.

A powiedz mi czy to bedzie cos warte
http://allegro.pl/koenzym-q10-forte-...748922454.html
albo to
http://allegro.pl/kwas-hialuronowy-4...314504937.html
Kwas hialuronowy nie nadaje się do stosowania solo, służy do mieszania z innymi kosmetykami. Jest to po prostu nawilżacz, więc efekty będą zależne od zapotrzebowania Twojej skóry na nawilżanie, a to jest zależne także od warunków zewnętrznych (pora roku, wilgtność powietrza). Nawilżaczy nie powinno się pchać na skórę bez opamiętania, bo zarówno ich niedobór jak i nadmiar nie jest dobry.

W temacie anti-aging to jeszcze istotne jest unikanie opalania się (lub wręcz w ogóle promieni UV), bo ten czynnik w dużym stopniu postarza skórę. Niektórzy twierdzą wręcz, że bez używania filtrów przeciwsłonecznych pielęgnacja przeciwstarzeniowa nie ma sensu, ale to już każdy musi sam zdecydować, co w jego przypadku się sprawdza.

Inna ważna grupa składników to przeciwutleniacze czyli wspomniane witamina C, E, koenzym Q10, wyciągi roślinne (m.in. zielona herbata, granat, miłorząb), galactomyces ferment filtrate, kwas ferulowy, floretyna. Najskuteczniejsze są głównie kosmetyki typu serum, które zawierają te składniki (dla laików - mają przeważnie postać lejącej emulsji, rzadziej oleju i są z reguły zapakowane w buteleczkę z pipetą lub pompką).
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-25, 23:26   #6
Arczii
Przyczajenie
 
Avatar Arczii
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 15
Dot.: Kosmetyki przeciwzmarszczkowe dla mężczyzn

Chciałem Was zapytać konkretnie o następujące produkty, czy beda odpowiednie oraz czy te cyferki nalezy brac powaznie czy z przymruzeniem

AA MEN 60+ Repair Krem regenerująco-wzmacniający, 50 ml



AA MEN 50+ Serum do twarzy przeciwstarzeniowe



AA MEN 50+ Krem do twarzy odbudowywująco-liftingujący

AA PRESTIGE GOLDEN AGE 60+ Totalne ujędrnianie krem pod oczy



oraz taki zestaw


AA GOLDEN CERAMIDES zestaw kosmetyków z 24 karatowym złotem koloidalnym. W zestawie: odżywczy krem przeciwzmarszczkowy na dzień, krem intensywnie regenerujący na noc, odżywczy krem wygładzający pod oczy, bogaty krem-maska odbudowująca i złoty eliksir młodości.

Edytowane przez Arczii
Czas edycji: 2017-09-25 o 23:29
Arczii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-26, 11:04   #7
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Kosmetyki przeciwzmarszczkowe dla mężczyzn

Cytat:
Napisane przez Arczii Pokaż wiadomość
Chciałem Was zapytać konkretnie o następujące produkty, czy beda odpowiednie oraz czy te cyferki nalezy brac powaznie czy z przymruzeniem

AA MEN 60+ Repair Krem regenerująco-wzmacniający, 50 ml



AA MEN 50+ Serum do twarzy przeciwstarzeniowe



AA MEN 50+ Krem do twarzy odbudowywująco-liftingujący

AA PRESTIGE GOLDEN AGE 60+ Totalne ujędrnianie krem pod oczy



oraz taki zestaw


AA GOLDEN CERAMIDES zestaw kosmetyków z 24 karatowym złotem koloidalnym. W zestawie: odżywczy krem przeciwzmarszczkowy na dzień, krem intensywnie regenerujący na noc, odżywczy krem wygładzający pod oczy, bogaty krem-maska odbudowująca i złoty eliksir młodości.
Należy brać z przymrużeniem, z tym, że trzeba wziąć poprawke na to, że kosmetyki do dojrzałych cer często są cięższe, tłustsze, bo skóra często z wiekiem zmierza w stronę suchej.

Bez znajomości składów tych kosmetyków nikt Ci nie powie, czy warto je kupować. To jedyna możliwość wstępnej oceny wartości kosmetyku, chociaż nie powie też wszystkiego.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-04-25, 10:49   #8
marta_sokolska
Raczkowanie
 
Avatar marta_sokolska
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 30
Dot.: Kosmetyki przeciwzmarszczkowe dla mężczyzn

Podepne sie tutaj bo to chyba odpowiedni temat:

Mój chłop ogolnie nie ma problemu z tym żeby smarować sie byle jakim kremem i nie potrzeuje obowiazkowo męskiego produktu, ale wlasnie pozostaje ta kwestia wiekowa, bo naszą uwage przykul jeden krem ktory nie ma ustalonej kategorii wiekowej.jej ustalonej i producent twierdzi ze nada sie na skore niezaleznie od liczby lat na kraku.

Czy w ogole takie "uniwersalne" kremy mają sens i to te kategoryzujace wiekowo są wiekszym picem na wode czy jednak odwrotnie?
marta_sokolska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-25, 14:54   #9
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Kosmetyki przeciwzmarszczkowe dla mężczyzn

Cytat:
Napisane przez marta_sokolska Pokaż wiadomość
Podepne sie tutaj bo to chyba odpowiedni temat:

Mój chłop ogolnie nie ma problemu z tym żeby smarować sie byle jakim kremem i nie potrzeuje obowiazkowo męskiego produktu, ale wlasnie pozostaje ta kwestia wiekowa, bo naszą uwage przykul jeden krem ktory nie ma ustalonej kategorii wiekowej.jej ustalonej i producent twierdzi ze nada sie na skore niezaleznie od liczby lat na kraku.

Czy w ogole takie "uniwersalne" kremy mają sens i to te kategoryzujace wiekowo są wiekszym picem na wode czy jednak odwrotnie?
Kategorie wiekowe to przede wszystkim narzędzie marketingowe. Ewentualnie istotne jest jeszcze to, że im starszy target kosmetyku, tym tłustszy i bardziej treściwy może on być, bo skóra z wiekiem ma tendencję do odwadniania się i zmian w kierunku suchej.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-26, 07:53   #10
Rainee
Przyczajenie
 
Avatar Rainee
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 28
Dot.: Kosmetyki przeciwzmarszczkowe dla mężczyzn

Cytat:
Napisane przez marta_sokolska Pokaż wiadomość
Podepne sie tutaj bo to chyba odpowiedni temat:

Mój chłop ogolnie nie ma problemu z tym żeby smarować sie byle jakim kremem i nie potrzeuje obowiazkowo męskiego produktu, ale wlasnie pozostaje ta kwestia wiekowa, bo naszą uwage przykul jeden krem ktory nie ma ustalonej kategorii wiekowej.jej ustalonej i producent twierdzi ze nada sie na skore niezaleznie od liczby lat na kraku.

Czy w ogole takie "uniwersalne" kremy mają sens i to te kategoryzujace wiekowo są wiekszym picem na wode czy jednak odwrotnie?
Kategorie wiekowe to, jak juz zauwazono, pic na wode w duzej mierze, dlatego jak twoj facet nie musi sie raczej bac uniwersalnego kremu. Dodatkowo jezeli taki krem jest naturalny i idzie w nawilżanie jakimis naturalnymi skladnikami zamiast swoją tłustością (dla przykladu, ja uzywam akurat Mialenii ktora nawilża przy pomocy ruszczyka kolczastego w skladzie i imo to sprawdza sie lepiej jak inne rozwiazania) to tym bardziej raczej nie ma sie co martwic - zwlaszcza ze pewnie i tak nie ma nawet tych 40 lat jeszcze

Także śmiało bierz.
Rainee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-04-26 08:53:39


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:59.