Efekty olejowania paznokci / część 2 - Strona 27 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-10-21, 13:38   #781
natalkaa7522
Zakorzenienie
 
Avatar natalkaa7522
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 20 187
Dot.: Efekty olejowania paznokci / część 2

Nie było u mnie w rossie tego olejku Wszystkie były wykupione
__________________
natalkaa7522 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-21, 14:22   #782
aaasiek18
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: 3miasto :)
Wiadomości: 18
Dot.: Efekty olejowania paznokci / część 2

Cytat:
Napisane przez ***kami*** Pokaż wiadomość
Chcialam wrzucic zdjecie ale link mi nie czyta a przez zarzadzaj zalacznikami nie moge

Aaasiek 18 czytalam i to chyba "rozwarstwianie płytki paznokciowej w wyniku urazów, nieprawidłowej diety, maceracji w środowisku chemicznym. Płytka może pękać zarówno podłużnie jak i poprzecznie" jakies chemikalia uzywasz?
Żadnej chemii nie używam, nawet nie maluję pazurków Może to od wycinania skórek? Chociaż w sumie nie zdarzyło mi się ich aż tak wycinać, żeby się coś takiego zrobiło... Ehhh.... Tak czy inaczej. Idę do innego dermatologa. Może wreszcie się dowiem czegoś konkretnego
aaasiek18 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-21, 14:41   #783
karolaine
Raczkowanie
 
Avatar karolaine
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 303
Dot.: Efekty olejowania paznokci / część 2

Cytat:
Napisane przez aaasiek18 Pokaż wiadomość
Poniżej moje dzisiejsze golaski. Najgorzej wygląda prawy kciuk. Szczerze, nie mam pojęcia co mu się mogło stać. Może macie jakieś pomysły?
a od jak dawna on tak wygląda?
mi coś takiego się robi czasem jak za mocno odsuwam skórki, właśnie na kciuku mam i największe skórki i często pojawia się coś w tym stylu. jest to niestety wynik uszkodzenia macierzy paznokcia, ale spróbuj olejować i poczekaj aż odrośnie paznokieć, mi po kilku miesiącach olejowania przestało się to pojawiać. i postaraj się delikatniej odsuwać skórki.
co do wypadania włosów, paznokci i rzęs to ja polecam biotebal. ja musiałam przerwać antykoncepcje hormonalną i wypadanie włosów garściami wtedy to było za mało powiedziane, bo mi po prsotu wypadały całe pasma, a przy włosach do pasa były one po prostu wszędzie. paznokcie jakoś się uchowały (myślę, że dzięki olejowaniu). mi to polecił dermatolog, podobno ma największą dawkę biotyny na rynku, no i jak po innych suplementach nie widziałam żadnych efektów to teraz mam na głowie śmieszną grzywkę z baby hair po 3 miesiącach stosowania.
do tego staram się rano pić siemię lniane (kupuje ziarenke i mielę sobie w młynku) i herbatka ze świeżym imbirem, który świetnie również rozgrzewa, do tego ponoć przyspiesza metabolizm z herby można go pózniej zjeść, no, ale to wersja dla odważnych bo w smaku to on dobry nie jest. dziewczyny też polecały picie drożdży, ja mam wrażliwy żołądek, więc nie próbowałam. zresztą mi siemie lniane smakuje i też daje efekty.
__________________
zdjęcia
karolaine jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-21, 15:20   #784
201612060923
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 6 533
Dot.: Efekty olejowania paznokci / część 2

Cytat:
Napisane przez aaasiek18 Pokaż wiadomość
Niedawno zaczęłam przygodę z olejowaniem. A wszystko zaczęło się od włosów Któregoś dnia się obraziły i wyszły. Dosłownie. Garściami. Zawsze miałam piękne i gęste włosy a tu taki klops. Do tego pazury się posypały, zaczęły pękać, rozdwajać się, porobiły się na nich bruzdy. Dramat. Nawet rzęsy zastrajkowały i zostało ich mniej niż połowę. Szukałam ratunku i trafiłam najpierw na bloga pewnej włosomaniaczki a potem tutaj... Po nitce do kłębka
Póki co mam tylko oliwę z oliwek i rycynowy. Reszta mojej kolekcji czeka na mnie na poczcie. Listonosz mnie dziś nie zastał a tak chciałam popróbować moje nowe cudeńka. Jutro odbiorę i od razu ukręcę sobie jakąś mieszankę
Jestem pod wielkim wrażeniem Waszych efektów. I szczerze mam nadzieję, że kiedyś uda mi się osiągnąć choć połowę tego co Wam

Poniżej moje dzisiejsze golaski. Najgorzej wygląda prawy kciuk. Szczerze, nie mam pojęcia co mu się mogło stać. Może macie jakieś pomysły?
Porób badania, koniecznie. Ja niedługo w końcu zrobię morfologię, bo istnieje duże prawdopodobieństwo, że mam niedobory żelaza Może nawet w piątek mi się uda ruszyć do ośrodka. Ja na kciukach też mam takie nierówności, więc pewnie mamy ten sam problem. Ja tez miałam tak samo z włosami jak Ty-niegdyś gęste i piękne, powyłaziły mi w ilości znacznej i do tej pory jeszcze nie są do końca ok

Cytat:
Napisane przez Smerfetka696969 Pokaż wiadomość
Nie pożałujesz ja od niego kiedyś uciekałam bo "aceton" i brałam różowy, który jest/był do dupy
Właśnie przez ten aceton tak go unikam

Cytat:
Napisane przez aaasiek18 Pokaż wiadomość
Zaszalałam przy zamówieniu i za chwilę będę miała arganowy, avocado, z pestek śliwki, ze słodkich migdałów i do tego masło kakaowe i olej kokosowy. Lecę na pocztę Już nie mogę się doczekać!
Jejku, też tak chcę

Ostatnio bardzo mnie zastanawiał olej...lniany Zawsze u nas pojawia się na Święta i ostatnio tak myślę co by zdziałał na paznokciach

Cytat:
Napisane przez ***kami*** Pokaż wiadomość
To i ja dołącze sie do olejowania. Zaczelam wczoraj. Witam Was


Nie pożałujesz
201612060923 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-21, 15:45   #785
Drakan
Zadomowienie
 
Avatar Drakan
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Warszawa/Włocławek
Wiadomości: 1 493
Dot.: Efekty olejowania paznokci / część 2

A propos zmywaczy dobry jest zielony z Biedronki (z olejem kokosowym). Bez acetonu. Jeszcze się nie zdarzyło by czegoś nie domył, skóry wokół paznokci też nie brudzi a i sama płytka lekko natłuszczona.
__________________
Matematyk to maszyna do zmieniana kawy w twierdzenia.




Drakan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-21, 16:12   #786
aaasiek18
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: 3miasto :)
Wiadomości: 18
Dot.: Efekty olejowania paznokci / część 2

To trwa około roku. Wcześniej wszystkie moje paznokcie tak wyglądały. Najgorzej było z kciukami bo wgłębienia pokrywały całe paznokcie. Nawet pomalować się tego nie dało. Płytka była tak jakby rozdwojona w tych rowkach, więc lakier wnikał do środka i nie dało się go zmyć. Jakoś pół roku temu, ni stąd ni zowąd samo zaczęło znikać. Został tylko ten nieszczęsny kciuk. Dodam, że nigdy nie używałam odżywek z formaldehydem a przygodę z żelem skończyłam około 1.5 roku przed pojawieniem się uszkodzeń.
aaasiek18 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-21, 17:18   #787
201701191223
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 2 693
Dot.: Efekty olejowania paznokci / część 2

Dobry jest zmywacz kokosowy z rossmanna.
201701191223 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-10-22, 10:54   #788
Martinezzzz
Raczkowanie
 
Avatar Martinezzzz
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: Rybnik
Wiadomości: 254
Dot.: Wydłużenie łóżyska za pomocą olejów - możliwe?

Witam się po długiej nieobecności
Wracam z podkulonym ogonem i mocnym postanowieniem poprawy. Przez ostatnie 3 miesiące olejowałam pazurki baardzo sporadycznie i widać tego efekty. Łamią się, złośliwe, jeden za drugim. Dobrze, że w miarę przy końcach więc nie muszę ich dużo skracać
Przyrost jest i ma się dobrze, ale zamierzam go pobudzić do dalszego wzrostu
Skórki, szczęśliwie, są w porządku bo jednak czasem coś na nie ciapne

Jeśli chodzi o zmywacze to u mnie każdy działa tak samo. Zawsze mam taki biały nalot wokół paznokci. Nie zależnie od firmy i ceny, czy z acetonem czy bez. Zawsze! Już się nie wkurzam bo w sumie wystarczy umyć ręce i jest ok.

Topy mam różne, tańsze i droższe, ale na swojego faworyta jeszcze nie trafiłam. Jak zużyję co mam to będę szukać dalej

Mam gdzieś olejek Wellness, kwiat wiśni, ale jak dla mnie jest taki "tępy" (nie wiem jak to opisać) i nie lubię go. A zachwalana Alterra trzącha mi cytrynową kostką do ubikacji :p Ale używam :p

Ciekawa informacja o tym olejku jojoba. Zagłębię się w to bardziej i chyba wyruszę na poszukiwania
__________________
"Take what you need and be on your way"
Martinezzzz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-22, 11:28   #789
emii
Zakorzenienie
 
Avatar emii
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 666
Dot.: Efekty olejowania paznokci / część 2

Hej
Zaczęłam olejowac paznokcie jakoś 3 miesiące temu. Zrobiły się zdecydowanie mocniejsze. Używam tylko oliwki z eveline. Dodatkowo ale to juz o roku pije olej lniany. W sumie poczatkowo myślałam, że panokcie zrobiły się mocniejsze od tego, że codziennie mam pomalowane odzywką ale teraz jak Was czytam to chyba faktycznie zasluga regularnego stosowania oliwki.
Czytam, ze chwalicie sobie olejek z alttara. Jak on wygląda?
emii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-22, 12:07   #790
Drakan
Zadomowienie
 
Avatar Drakan
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Warszawa/Włocławek
Wiadomości: 1 493
Dot.: Efekty olejowania paznokci / część 2

Cytat:
Napisane przez emii Pokaż wiadomość
Hej
Zaczęłam olejowac paznokcie jakoś 3 miesiące temu. Zrobiły się zdecydowanie mocniejsze. Używam tylko oliwki z eveline. Dodatkowo ale to juz o roku pije olej lniany. W sumie poczatkowo myślałam, że panokcie zrobiły się mocniejsze od tego, że codziennie mam pomalowane odzywką ale teraz jak Was czytam to chyba faktycznie zasluga regularnego stosowania oliwki.
Czytam, ze chwalicie sobie olejek z alttara. Jak on wygląda?
http://extraprodukt.pl/img/2013/08/A...y-i-papaja.jpg - to coś
Pachnie fajnie choć może męczyć, paznokcie wybiela dosyć szybko i sprawia, że są twardsze, ale podejrzewam, że to przez olej rycynowy w składzie, bo jednocześnie pazury są suche jeżeli stosować solo tylko ten olej. Przynajmniej w moim przypadku wszystko co z rycyną powoduje wybielenie, utwardzenie i wysuszenie
__________________
Matematyk to maszyna do zmieniana kawy w twierdzenia.




Drakan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-22, 13:18   #791
Smerfetka696969
Zakorzenienie
 
Avatar Smerfetka696969
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 15 487
Dot.: Efekty olejowania paznokci / część 2

Cytat:
Napisane przez Drakan Pokaż wiadomość
http://extraprodukt.pl/img/2013/08/A...y-i-papaja.jpg - to coś
Pachnie fajnie choć może męczyć, paznokcie wybiela dosyć szybko i sprawia, że są twardsze, ale podejrzewam, że to przez olej rycynowy w składzie, bo jednocześnie pazury są suche jeżeli stosować solo tylko ten olej. Przynajmniej w moim przypadku wszystko co z rycyną powoduje wybielenie, utwardzenie i wysuszenie
Zawsze można kupić ten z brzozą i pomarańczą bez rycyny
Smerfetka696969 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-10-22, 13:22   #792
Smerfetka696969
Zakorzenienie
 
Avatar Smerfetka696969
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 15 487
Dot.: Efekty olejowania paznokci / część 2

Pokazuje Wam moje pazury(kciuk u prawej dłoni się złamał jakiś miesiąc temu(?))
Sorki, że nie spiłowałam, ale mi się nie chce
Fota w aucie to paznokcie z lipca
No są jakie są może nienajlepsze ale ujdą :P
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg pazury 22.10.jpg (23,9 KB, 161 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg pazury1 22.10.jpg (22,5 KB, 133 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg pazury2 07 lipiec.jpg (26,2 KB, 159 załadowań)
Smerfetka696969 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-22, 13:22   #793
Smerfetka696969
Zakorzenienie
 
Avatar Smerfetka696969
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 15 487
Dot.: Efekty olejowania paznokci / część 2

PS.Zaniedbałam olejowanie bo mam lenia ale dziś jego ogarnę gnoja
Smerfetka696969 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-22, 13:29   #794
201612060923
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 6 533
Dot.: Efekty olejowania paznokci / część 2

Cytat:
Napisane przez Smerfetka696969 Pokaż wiadomość
Pokazuje Wam moje pazury(kciuk u prawej dłoni się złamał jakiś miesiąc temu(?))
Sorki, że nie spiłowałam, ale mi się nie chce
Fota w aucie to paznokcie z lipca
No są jakie są może nienajlepsze ale ujdą :P
Jakie ładne Końcóweczki piękne Jedynie bym troszkę nad kształtem popracowała, bo po bokach chyba Ci się wymykają spod kontroli
201612060923 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-22, 14:01   #795
poison.iv
Wtajemniczenie
 
Avatar poison.iv
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 465
Dot.: Efekty olejowania paznokci / część 2

Witajcie Zajrzałam tu po bardzo długiej przerwie, nadrobiłam kilka stron i nagle okazało się, że olej jojoba jest mi absolutnie niezbędny do życia myślałam nad zachwalanym Wellness Beauty, pojechałam nawet specjalnie do rossa, ale okazało się, że jojobe to on ma dopiero po zapachu, więc zrezygnowałam zobaczę jeszcze, czy w aptece coś znajdę.
Ostatnio przeżywam istny zachwyt olejem kokosowym, smaruję się nim dosłownie od stóp do głów, uwielbiam jego zapach i lekką konsystencję, zupełnie inną niż w przypadku innych olei.
poison.iv jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-22, 14:13   #796
aaasiek18
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: 3miasto :)
Wiadomości: 18
Dot.: Efekty olejowania paznokci / część 2

Cytat:
Napisane przez Smerfetka696969 Pokaż wiadomość
Pokazuje Wam moje pazury(kciuk u prawej dłoni się złamał jakiś miesiąc temu(?))
Sorki, że nie spiłowałam, ale mi się nie chce
Fota w aucie to paznokcie z lipca
No są jakie są może nienajlepsze ale ujdą :P
Piękności! Też takie chcę!
aaasiek18 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-22, 14:59   #797
Smerfetka696969
Zakorzenienie
 
Avatar Smerfetka696969
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 15 487
Dot.: Efekty olejowania paznokci / część 2

[1=6007d5c0f676d2f478e53dd b9b0578e19bc7453a_5eb09e8 463afa;48627902]Jakie ładne Końcóweczki piękne Jedynie bym troszkę nad kształtem popracowała, bo po bokach chyba Ci się wymykają spod kontroli[/QUOTE]

No trochę tak ale już je pomalowałam i popracuje nad nimi jak zmyje lakier :P a tak mi się nie chce....
Cytat:
Napisane przez poison.iv Pokaż wiadomość
Witajcie Zajrzałam tu po bardzo długiej przerwie, nadrobiłam kilka stron i nagle okazało się, że olej jojoba jest mi absolutnie niezbędny do życia myślałam nad zachwalanym Wellness Beauty, pojechałam nawet specjalnie do rossa, ale okazało się, że jojobe to on ma dopiero po zapachu, więc zrezygnowałam zobaczę jeszcze, czy w aptece coś znajdę.
Ostatnio przeżywam istny zachwyt olejem kokosowym, smaruję się nim dosłownie od stóp do głów, uwielbiam jego zapach i lekką konsystencję, zupełnie inną niż w przypadku innych olei.
Ja tak i tak kupię ten z WB z jojoba kokos nie na moje włosy ale na ciałko i paznokcie pewnie by był dobry
Cytat:
Napisane przez aaasiek18 Pokaż wiadomość
Piękności! Też takie chcę!
nie są najlepiej tylko spiłowane ale bajka ;P
Smerfetka696969 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-22, 15:15   #798
Drakan
Zadomowienie
 
Avatar Drakan
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Warszawa/Włocławek
Wiadomości: 1 493
Dot.: Efekty olejowania paznokci / część 2

Cytat:
Napisane przez Smerfetka696969 Pokaż wiadomość
Zawsze można kupić ten z brzozą i pomarańczą bez rycyny
Mam już go na liście do zrealizowania przy następnej wypłacie ale nie da się ukryć, że rycyna dla moich paznokci to trudna miłość - kochają ją a zarazem reagują suchym fochem, jak za dużo szczęścia dostaną.
__________________
Matematyk to maszyna do zmieniana kawy w twierdzenia.




Drakan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-22, 15:17   #799
poison.iv
Wtajemniczenie
 
Avatar poison.iv
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 465
Dot.: Efekty olejowania paznokci / część 2

Cytat:
Napisane przez Smerfetka696969 Pokaż wiadomość
Ja tak i tak kupię ten z WB z jojoba kokos nie na moje włosy ale na ciałko i paznokcie pewnie by był dobry
Gdyby nie to, że mam całkiem pokaźny olejowy zbiór też bym kupiła, a tak na razie zależy mi na jojobie.
PS: chciałabym kiedyś doczekać takiej długości paznokci jak Twoje Mi się zawsze połamią jak trochę odrosną.
poison.iv jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-10-22, 16:24   #800
Smerfetka696969
Zakorzenienie
 
Avatar Smerfetka696969
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 15 487
Dot.: Efekty olejowania paznokci / część 2

Cytat:
Napisane przez Drakan Pokaż wiadomość
Mam już go na liście do zrealizowania przy następnej wypłacie ale nie da się ukryć, że rycyna dla moich paznokci to trudna miłość - kochają ją a zarazem reagują suchym fochem, jak za dużo szczęścia dostaną.
Ach te grymasy paznokci
Cytat:
Napisane przez poison.iv Pokaż wiadomość
Gdyby nie to, że mam całkiem pokaźny olejowy zbiór też bym kupiła, a tak na razie zależy mi na jojobie.
PS: chciałabym kiedyś doczekać takiej długości paznokci jak Twoje Mi się zawsze połamią jak trochę odrosną.
Mi właśnie paznokcie rosną szybciutko w sumie to dobrze, ale muszę uważać by ich nie połamać
Smerfetka696969 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-23, 08:24   #801
emii
Zakorzenienie
 
Avatar emii
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 666
Dot.: Efekty olejowania paznokci / część 2

Cytat:
Napisane przez Drakan Pokaż wiadomość
http://extraprodukt.pl/img/2013/08/A...y-i-papaja.jpg - to coś
Pachnie fajnie choć może męczyć, paznokcie wybiela dosyć szybko i sprawia, że są twardsze, ale podejrzewam, że to przez olej rycynowy w składzie, bo jednocześnie pazury są suche jeżeli stosować solo tylko ten olej. Przynajmniej w moim przypadku wszystko co z rycyną powoduje wybielenie, utwardzenie i wysuszenie
dziękuję

Cytat:
Napisane przez Smerfetka696969 Pokaż wiadomość

Ja tak i tak kupię ten z WB z jojoba kokos nie na moje włosy ale na ciałko i paznokcie pewnie by był dobry
który to olejek?

Ja nie potrafię zrobić dobrego kształtu paznokci
emii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-23, 08:54   #802
figa84
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 10 668
Dot.: Efekty olejowania paznokci / część 2

Cytat:
Napisane przez aaasiek18 Pokaż wiadomość
Robię robię. Póki co zwiedziłam tuzin gabinetów, zrobiłam trzy tuziny badań i nikt nie jest w stanie mi powiedzieć co mi dokładnie jest. Dermatolog natomiast nie widzi związku między problemami z prolaktyną a takim wyglądem paznokci... Już sama nie wiem co o tym myśleć.
badałaś tarczycę? zdarza się, że prolaktyna skacze przy problemach z tarczycą
mi przy kiepskich wynikach od byle odsunięcia skórek robią sie bruzdy, nie aż tak bardzo głębokie, ale jednak... i paznokcie robią się cienkie jak papier oraz rozdwajające:-( olejowanie pomaga, ale jeśli przyczyna leży gdzieś indziej to musisz ją znaleźć i leczyć
figa84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-23, 11:37   #803
aaasiek18
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: 3miasto :)
Wiadomości: 18
Dot.: Efekty olejowania paznokci / część 2

Cytat:
Napisane przez figa84 Pokaż wiadomość
badałaś tarczycę? zdarza się, że prolaktyna skacze przy problemach z tarczycą
mi przy kiepskich wynikach od byle odsunięcia skórek robią sie bruzdy, nie aż tak bardzo głębokie, ale jednak... i paznokcie robią się cienkie jak papier oraz rozdwajające:-( olejowanie pomaga, ale jeśli przyczyna leży gdzieś indziej to musisz ją znaleźć i leczyć
Badałam hormony tarczycy mam w normie. Tylko ta prolaktyna wysoka. Ale biorę leki więc pewnie wkrótce i ona spadnie. Póki co endokrynolog wysyła mnie na tysiące badań (morfologia, cukier, lipidy w normie) a dermatolog rozkłada ręce. Znacie może jakiegoś dobrego dermatologa na terenie 3miasta? Może powinnam po prostu zmienić lekarza. Bo jesli to jakaś grzybica to olejowanie na pewno nie da sobie z tym rady
aaasiek18 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-23, 13:48   #804
natalkaa7522
Zakorzenienie
 
Avatar natalkaa7522
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 20 187
Dot.: Efekty olejowania paznokci / część 2

Ja dzisiaj kupiłam ten olejek o którym pisałyście - ten wellness i do tego jeszcze inny arganowy
__________________
natalkaa7522 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-23, 21:41   #805
Martinezzzz
Raczkowanie
 
Avatar Martinezzzz
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: Rybnik
Wiadomości: 254
Dot.: Efekty olejowania paznokci / część 2

Cytat:
Napisane przez aaasiek18 Pokaż wiadomość
Badałam hormony tarczycy mam w normie. Tylko ta prolaktyna wysoka. Ale biorę leki więc pewnie wkrótce i ona spadnie. Póki co endokrynolog wysyła mnie na tysiące badań (morfologia, cukier, lipidy w normie) a dermatolog rozkłada ręce. Znacie może jakiegoś dobrego dermatologa na terenie 3miasta? Może powinnam po prostu zmienić lekarza. Bo jesli to jakaś grzybica to olejowanie na pewno nie da sobie z tym rady
Lekarzem nie jestem, ale na grzybicę mi to nie wygląda. Co prawda kolor paznokcia u kciuka jest ciut inny niż pozostałych paznokci, ale to raczej nie to. Zasugeruj swojej dermatolog wykonanie badania mykologicznego i wtedy będziesz miała pewność. Tylko dowiedz się jak się do tego dobrze przygotować żeby uniknąć błędnego wyniku bo tak się niestety zdarza
__________________
"Take what you need and be on your way"
Martinezzzz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-24, 21:17   #806
aaasiek18
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: 3miasto :)
Wiadomości: 18
Dot.: Efekty olejowania paznokci / część 2

Cytat:
Napisane przez Martinezzzz Pokaż wiadomość
Lekarzem nie jestem, ale na grzybicę mi to nie wygląda. Co prawda kolor paznokcia u kciuka jest ciut inny niż pozostałych paznokci, ale to raczej nie to. Zasugeruj swojej dermatolog wykonanie badania mykologicznego i wtedy będziesz miała pewność. Tylko dowiedz się jak się do tego dobrze przygotować żeby uniknąć błędnego wyniku bo tak się niestety zdarza
Tak właśnie zamierzam zrobić
A póki co olejuję zawzięcie. Ukręciłam sobie mieszankę, ale chyba za dużo olejku rycynowego dałam, bo skórki schną mi straszliwie. Zmieniam taktykę. W dzień mieszanka z rycynowym, na noc maska+olej.
PS. Zrobiło się zimno a moje dłonie zaczęły wyglądać jak tarka Co rok ta sama heca. Nic nie pomaga. Jakieś pomysły?
aaasiek18 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-24, 21:23   #807
201612060923
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 6 533
Dot.: Efekty olejowania paznokci / część 2

Jeśli nie działa czerwony krem Garniera to moje pomysły się kończą

Znowu mi się nadłamał paznokcieć-tym razem prawy kciuk, pewnie trzasnęłam nim o tarkę przy ścieraniu marchewki Znowu musiałam poskracać wszystkie paznokcie...
201612060923 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-25, 00:48   #808
Rachelli
Raczkowanie
 
Avatar Rachelli
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Opolskie
Wiadomości: 62
Dot.: Wydłużenie łóżyska za pomocą olejów - możliwe?

Hej mogę dołączyć? Ja swoje pazurki pierwszy raz olejowalam na poczatku tego roku, ale przez natłok obowiązków zaniedbałam to Od jakiś dwóch tygodni olejuje dwoma mieszankami:
1. Olej kokosowy, olej z pestek winogron, olej arganowy, olejek z drzewa herbacianego i wit A+E
2. BD FM, olej arganowy, olej tamanu, olejek z drzewa herbacianego i wit A+E
Moje pazury i skórki są strasznie zniszczone wieloletnim obgryzaniem, ale staram sie odzwyczaic od tego. Już widze efekty: skórki nie są suche i szybciej mi rosną paznokcie. Mam tylko problem jak je piłować, bo mam grube, krótkie palce, a płytka na końcu jest szersza.

Edytowane przez Rachelli
Czas edycji: 2014-10-25 o 14:58
Rachelli jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-25, 13:16   #809
Kiwaczka
Wtajemniczenie
 
Avatar Kiwaczka
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Wodzisław śląski
Wiadomości: 2 158
Dot.: Wydłużenie łóżyska za pomocą olejów - możliwe?

Pierwsza butelka alterry m+p pusta właśnie mocze stopy w ciepłej wodzie z dodatkiem olejków. Potem są super miekkie odkąd kupiłam olejek z wellnes ciągle nim olejkuje paznokcie. Do tego po opakowaniu z regenerum stworzyłam swoją mieszankę z 4 olejków. Teraz gdy jest zimno przyda się by ręce tak szybko nie były szorstkie
Kiwaczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-25, 14:48   #810
kizdaM
Wtajemniczenie
 
Avatar kizdaM
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 2 768
Dot.: Efekty olejowania paznokci / część 2

Ja właśnie stworzyłam swoją mieszankę zobaczymy jak się będzie sprawowała
Altera M+P; BDFM; Altera limonka; W&B Jojoba; olejek rycynowy; 2 krople olejku z drzewa herbacianego (tylko tyle, bo wolę nie ryzykować, bo to ten eteryczny, którego nie może stosować bezpośrednio na skórę, ale byłam dzisiaj w sklepie, w którym go kupiłam i pani powiedziała, że mogę go dodać na dużą łyżkę stołową 1-2 krople, więc do swojej mieszanki dodałam tylko 2)
Zobaczymy co z tego wyniknie
__________________
06.06.2012
25.12.2017
17.08.2019
kizdaM jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-08-17 07:18:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:21.