ekskluzywne facebookowe butiki - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-01-27, 15:29   #1
Melissa86
Zakorzenienie
 
Avatar Melissa86
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 5 899

ekskluzywne facebookowe butiki


Zastanawia mnie fenomen ekskluzywnych facebookowych butików z głównie damską odzieżą. Oferują drogie ubrania (ktoś wie czy to podróbki czy oryginały?), wstawiają jakieś zdjęcia selfie w lustrze, a jednak ludzie to kupują?
Towar jest wart swojej ceny? Skąd one to biorą? W ogóle mają zarejestrowaną tą działalność?

Ktoś kupował i ma jakieś doświadczenia?
Melissa86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-27, 23:09   #2
emily1990
Raczkowanie
 
Avatar emily1990
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 180
Dot.: ekskluzywne facebookowe butiki

Ja tylko spotkałam się ze stronami na Facebooku, na których ktoś sprzedaje ubrania, buty czy torebki podobno sprowadzane ze Stanów. Czy o coś takiego Ci chodzi? Osobiście nie ufam takim "niby działalnościom" i nigdy u nich nie kupowałam. Często dany produkt jest wszędzie wyprzedany, a u jest dostępny, trochę to podejrzane...
__________________
www.emilys-closet.com
emily1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-28, 08:01   #3
Vilqa
Zadomowienie
 
Avatar Vilqa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 812
Dot.: ekskluzywne facebookowe butiki

Oczywiście, że to jakich chłam z Turcji czy Chin. Dość dużo poczytasz na ten temat na Podróbkowie Wielkim i Jest Pięknie (ta sama blogerka) - http://jestpieknie.pl/nie-daj-sie-na...-na-facebooku/
__________________
"Bynajmniej" nie znaczy "przynajmniej"

Bazarek na rzecz Azylu dla świń "Chrumkowo"



Edytowane przez Vilqa
Czas edycji: 2015-01-28 o 08:02
Vilqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-28, 10:32   #4
Melissa86
Zakorzenienie
 
Avatar Melissa86
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 5 899
Dot.: ekskluzywne facebookowe butiki

Cytat:
Napisane przez emily1990 Pokaż wiadomość
Ja tylko spotkałam się ze stronami na Facebooku, na których ktoś sprzedaje ubrania, buty czy torebki podobno sprowadzane ze Stanów. Czy o coś takiego Ci chodzi? Osobiście nie ufam takim "niby działalnościom" i nigdy u nich nie kupowałam. Często dany produkt jest wszędzie wyprzedany, a u jest dostępny, trochę to podejrzane...
Tak, dokładnie o to mi chodzi (nie chcę sypać nazwami, ale wszystkie mają w nazwie Butik lub Boutique, np. Patty, Beyone itp.).

---------- Dopisano o 11:32 ---------- Poprzedni post napisano o 11:22 ----------

Cytat:
Napisane przez Vilqa Pokaż wiadomość
Oczywiście, że to jakich chłam z Turcji czy Chin. Dość dużo poczytasz na ten temat na Podróbkowie Wielkim i Jest Pięknie (ta sama blogerka) - http://jestpieknie.pl/nie-daj-sie-na...-na-facebooku/
Post na blogu przeczytałam, podróbkowo właśnie przeglądam i jestem w szoku. Kiedyś (lata 90-te) podróbki np. butów Adidas miały 4 paski (w oryginale są 3) a np. Nike czy Reebok nie miały po prostu znaku oryginalności ®, ale to co się teraz wyprawia to mnie załamuje. Jak ktoś się nie zna na oryginałach (tak jak ja), to chyba ciężko mu będzie rozróżnić oryginał od podróbki.

Pytam nie dlatego, że chcę to kupić (nie wydaję tyle kasy na ubrania), ale dlatego, że zastanawia mnie fenomen tych butików. Swoją drogą niezłą kasę tam trzepią i to jak mniemam bez założonej działalności...
Melissa86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-28, 14:08   #5
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: ekskluzywne facebookowe butiki

Cytat:
Napisane przez Melissa86 Pokaż wiadomość
Tak, dokładnie o to mi chodzi (nie chcę sypać nazwami, ale wszystkie mają w nazwie Butik lub Boutique, np. Patty, Beyone itp.).

---------- Dopisano o 11:32 ---------- Poprzedni post napisano o 11:22 ----------



Post na blogu przeczytałam, podróbkowo właśnie przeglądam i jestem w szoku. Kiedyś (lata 90-te) podróbki np. butów Adidas miały 4 paski (w oryginale są 3) a np. Nike czy Reebok nie miały po prostu znaku oryginalności ®, ale to co się teraz wyprawia to mnie załamuje. Jak ktoś się nie zna na oryginałach (tak jak ja), to chyba ciężko mu będzie rozróżnić oryginał od podróbki.

Pytam nie dlatego, że chcę to kupić (nie wydaję tyle kasy na ubrania), ale dlatego, że zastanawia mnie fenomen tych butików. Swoją drogą niezłą kasę tam trzepią i to jak mniemam bez założonej działalności...
Znajdzie się głupi co kupi
Ja nie raz zgłaszałam te niby butiki na facebooku,ale oni nic z tym handlem podróbami nie robią!
Dodatkowo na którymś z forów wyczytałam,że są i tacy oszuści co nawet tego chłamu nie wysyłają,a kasę biorą
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-28, 14:27   #6
Melissa86
Zakorzenienie
 
Avatar Melissa86
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 5 899
Dot.: ekskluzywne facebookowe butiki

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
Znajdzie się głupi co kupi
Ja nie raz zgłaszałam te niby butiki na facebooku,ale oni nic z tym handlem podróbami nie robią!
Dodatkowo na którymś z forów wyczytałam,że są i tacy oszuści co nawet tego chłamu nie wysyłają,a kasę biorą
Chyba kilkadziesiąt tysięcy głupich.
Melissa86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-30, 13:01   #7
kalina121
Wtajemniczenie
 
Avatar kalina121
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 2 312
Dot.: ekskluzywne facebookowe butiki

Na allegro też pełno takich rzeczy - oryginalnych, markowych za 30% ceny sklepowej (cuda po prostu)

Edytowane przez kalina121
Czas edycji: 2015-01-30 o 13:03
kalina121 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-01-30, 13:16   #8
Melissa86
Zakorzenienie
 
Avatar Melissa86
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 5 899
Dot.: ekskluzywne facebookowe butiki

Cytat:
Napisane przez kalina121 Pokaż wiadomość
Na allegro też pełno takich rzeczy - oryginalnych, markowych za 30% ceny sklepowej (cuda po prostu)
Jeśli jest możliwość udowodnienia,że to podróbki, to trzeba zgłosić na allegro i zbanują konto.
Melissa86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-02, 13:57   #9
pajonkpat
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 48
Dot.: ekskluzywne facebookowe butiki

Allegro zbanuje podróbki ale Facebook ma juz to w nosie. A najlepsze jest to, że często liczą sobie za takie kwiatki prawie tyle, jak za oryginał. Dramat! Wiadomo, każdy chce kupić dobrą jakość w atrakcyjnej cenie, więc jak już to należy celować w znane i sprawdzone strony/ sklepy które wiadomo, że podróbek nie sprzedają.
pajonkpat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-02, 14:41   #10
kalina121
Wtajemniczenie
 
Avatar kalina121
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 2 312
Dot.: ekskluzywne facebookowe butiki

Cytat:
Napisane przez pajonkpat Pokaż wiadomość
Allegro zbanuje podróbki ale Facebook ma juz to w nosie. A najlepsze jest to, że często liczą sobie za takie kwiatki prawie tyle, jak za oryginał. Dramat! Wiadomo, każdy chce kupić dobrą jakość w atrakcyjnej cenie, więc jak już to należy celować w znane i sprawdzone strony/ sklepy które wiadomo, że podróbek nie sprzedają.
Allegro zbanuje, ale musisz udowodnić ,że sprzedają podróby. A komu się chce "wojować" z nieuczciwym sprzedawca. Jednego zbanują ,on wystawi to samo na koncie żony/siostry/brata- to jest walka z wiatrakami.

Nawet czasem widzę zdjęcia pożyczone z chińskich stron i w komentarzach napisane ,że nieoryginalne rzeczy sprzedają,ale i tak dalej działają.
kalina121 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-16, 16:31   #11
Silme89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 1
Dot.: ekskluzywne facebookowe butiki

Zwykły wyzysk.
Kupująć "orginały" od ekskluzynych butików możemy wpakować sie w niezle bagno.
Nie mozna kupować a'la orginalow bo gdy urzad celny otworzy paczkę na granicy macie pozamiatane. Sprzedawca wysyla do chińczyków wasze dane na ktore chińczyk adresuje paczkę. Czyli pośrednik ( osoba ktora wam to sprzedaje z butiku) umywa ręce. Kara od 2000zł wzwyż.
Osobiście polecam butiki stacjonarne.
Mieszkam w Warszawie,ceny zawrotne, te same rzeczy z naszych butików zamawiam najczęscie u :
Butik Twoj Styl Sosnowiec
Butik Stokrotka Poznań
Wystarczy wygooglować.

---------- Dopisano o 17:31 ---------- Poprzedni post napisano o 17:30 ----------

Dodam jeszcze ze policja bierze sie za pseudo butiki internetowe.
Kara max.do 2 lat pozbawienia wolności.Parę osob uslyszalo juz zarzuty
Silme89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-09-17, 07:23   #12
ZuzannaSusanne
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 6
Smile Dot.: ekskluzywne facebookowe butiki

Witajcie dziewczyny,

sama prowadzę butik na Facebooku oraz stacjonarnie, ale nie z podróbkami, tylko normalnymi ciuszkami włoskimi lub polskimi.
Wszystkie zdjęcia są robione w butiku, realne, opisane z ceną, rozmiarem, wysyłam je ubezpieczoną przesyłką za pobraniem, którą można jeszcze śledzić.

Jeśli chodzi o podróbki, to na prawdę odradzam kupowanie. Nie liczcie, że dostaniecie oryginalny produkt, tylko będzie to tania podróbka z chin lub turcji, często zakupiona na AliExpress.

Jeśli chcecie kupować podróbki, to lepiej zakupić samemu, po o wiele! niższej cenie

A co do podróbek, to istnieje jeszcze jeden ich rodzaj ( repliki, modele robione na wzór), one nie będą posiadać napisów typu Michael Kors itd. Natomiast będą dobrej jakości. Na przykład torby wyglądające tak samo, jak oryginały i wykonane ze skóry (są bardzo dobrej jakości), ale bez napisu marki. Takie cuda warto kupować.

A jeszcze mi się coś nasunęło, sama często wpadam na mały rekonesans do sieciówek i wysunęłam kilka wniosków od kiedy mam butik i poznałam ten biznes.

Rzeczy z takich butików, jak mój są o niebo lepszej jakości, niż w większości sieciówek. T-shirty wykonane z dobrego materiału, które kosztuje po 59 zł, a uwierzcie nie gniotą się tak, nie rozciągają, dobrze wytrzymują pranie. A jeansy, to dopiero fenomen. Sama pamiętam, gdy kupowałam w MOH*** ( mój niegdyś ulubiony sklep). Skusiłam się na jeansy za 139 zł, po kilku praniach zaczęły blaknąć ( ciemny jeans), materiał był sztywny, niewygodnie się je nosiło i po dwóch miesiącach wyglądały jak ścierka.
Jak kupuję włoskie spodnie do siebie i kosztują 139 zł też, a jakość! Bez porównania, wygodne, materiał idealnie dopasowuje się do figury, czuć, że to jeans porządny, a nie dziwnie cienki i sztywny.

Także kochane nie bójcie się takich sklepików, dziewczyny które w nich sprzedają na prawdę nie chcą Was oszukać i wkładają dużo pracy i serca, żeby oferować Wam jak najlepsze rzeczy i jak najszybciej wysyłać paczki. ( na przykład ja )

Pozdrawiam
ZuzannaSusanne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-09-17 08:23:45


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:01.