Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2. - Strona 20 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-08-06, 20:19   #571
AnnGe
Raczkowanie
 
Avatar AnnGe
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 242
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

[QUOTE=Wampierz;42125539]Bo cztery to ewidentnie za mało. W dodatku mało jest spójny, bo jeśli uznamy, że zima jest skrajnie chłodna, skrajnie czysta i kontrastowa do tego ciemna to pięknie ładnie, ale osoby z tymi trzema cechami w równym natężeniu chyba ze świecą szukać.

Możliwe, że faktycznie 16 albo inna liczba jest lepsza, ale jeszcze nie widziałam przekonującego uzasadnienia.

Z tego co widzę, to te 16 typów ma przynosić twórcy zyski


Aha, i one też się różnią modelem kolorów - to przede wszystkim. Wytłumaczę później, bo teraz jestem zmęczona. Ale chodzi o to, że moim zdaniem to jest model kolorów do stosowania w malarstwie - przy mieszaniu farb.
Według mnie to raczej działa tak jak jest wytłumaczone na 12blueprints - wymieszanie naturalnych pigmentów w skórze, a nie ma raczej "dodanej bieli" bo zawsze jasna skóra będzie dodawać bieli, ale już ciemna nie. Ja po prostu inaczej widzę te podtypy kolorystyczne.

Nie wiem dlaczego np. True Spring miałaby być jak Bright Spring + dodana czerń... przecież True Spring jest cieplejsza... I dlaczego w takim razie True Autumn jest pure, a True Spring jest shaded. Bez sensu. Raczej True Autumn to True Spring z dodanym brązem, jak już. Czyli raczej odwrotnie.


Hm, żeby ułatwić znalezienie kolorów można by podawać jakieś przykładowe wariacje podtypów, tylko z tego, co widzę, to często wprowadza ludzi jeszcze bardziej w błąd... Mam wrażenie, że przymierzenia na żywo się nie przeskoczy, szczególnie że każdy ma inny gust, ale ogólnie dla każdego z 12 typów istnieją takie kolory które są na pewno "wow" i takie, które są "ble" - na blogu Truth Is Beauty można znaleźć.

---------- Dopisano o 01:51 ---------- Poprzedni post napisano o 01:51 ----------



Przymierzania raczej nie da się uniknąć, w końcu trzeba jakoś namacalnie potwierdzić w czym jest ok, a w czym nie. Niestety nie każdy ma oko i musi liczyć na kogoś "oczka". Gorzej jeżeli ta osoba też kieruje się bardziej gustem, tyle że swoim Ja zaczęłam szukać swojego typu właśnie po to, aby wiedzieć jakie kolory są ok, bo ciężko mi wybrać w których mi dobrze, po prostu patrze i nic
Przeglądałam Truth is Beauty oczywiście i wiem, jakie w obrębie jednego typu mogą być różnice. Szkoda, że to nie jest takie proste - oczy, włosy, skóra i taa-dam masz swój typ Według tego byłabym chyba jaką jesienią, wiosną lub ciemnym typem Ostatnio na jednym z blogów odnalazłam swoje oko, no jakby dosłownie skopiowane, co do kreseczki, koloru no MOJE i jakie było moje zdziwienie, kiedy przeczytałam, że to oko true spring
__________________
Milenka 21-08-2009
Marcinek 31-10-2005
AnnGe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-06, 21:03   #572
joa_b
Raczkowanie
 
Avatar joa_b
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 229
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
A jakim ty jestes typem? Bo ja Czysta Wiosna I tez mi te kolory pasuja
No właśnie nie wiem do końca... Na razie jestem byłą jesienią w trakcie wzbogacania swojej szafy w nowe, nieznane dotąd kolory

A te wymienione pasują chyba zarówno Czystej i Jasnej Wiośnie, jak i Jasnemu Latu. Ale Czystą Wiosnę raczej skreślam, bo w czarnym wyglądam naprawdę fatalnie.
joa_b jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-06, 23:15   #573
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez AnnGe Pokaż wiadomość
Przymierzania raczej nie da się uniknąć, w końcu trzeba jakoś namacalnie potwierdzić w czym jest ok, a w czym nie. Niestety nie każdy ma oko i musi liczyć na kogoś "oczka". Gorzej jeżeli ta osoba też kieruje się bardziej gustem, tyle że swoim Ja zaczęłam szukać swojego typu właśnie po to, aby wiedzieć jakie kolory są ok, bo ciężko mi wybrać w których mi dobrze, po prostu patrze i nic
Przeglądałam Truth is Beauty oczywiście i wiem, jakie w obrębie jednego typu mogą być różnice. Szkoda, że to nie jest takie proste - oczy, włosy, skóra i taa-dam masz swój typ Według tego byłabym chyba jaką jesienią, wiosną lub ciemnym typem Ostatnio na jednym z blogów odnalazłam swoje oko, no jakby dosłownie skopiowane, co do kreseczki, koloru no MOJE i jakie było moje zdziwienie, kiedy przeczytałam, że to oko true spring
No, mi z tych tabelek i opisów kolor oczu, włosów i kontrast wychodzi łagodne lato... a jestem intensywną zimą. W kolorach łagodnego lata wyglądam jak chora, a w kolorach intensywnej zimy świetnie.

Z tego co patrzyłam (na 12blueprints jest dużo zdjęć oczu) to oczy tego typu co ja mają osoby każdego typu praktycznie, bo to dość popularna odmiana... To co anglosasi nazywają hazel, czyli zielonkawo-jakieś, w moim przypadku zielonkawo szare, z pomarańczowawym środkiem. O ile wzór tęczówki jest dość podobny, to w oku liczy się równiez odcień białka (chłodny lub ciepły) oraz odcinanie się tęczówki od białka.


Ale i tak najważniejsza jest karnacja. To jest podstawa system sci-art i wg mnie tylko tak to działa.

Może można by zrobić tablice karnacji, ale musiałyby to być zdjęcia świetnej jakości, a nie kwadraciki kolorów RBG.

Niestety z określeniem karnacji ludzie mają największe problemy.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-07, 14:28   #574
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez joa_b Pokaż wiadomość
No właśnie nie wiem do końca... Na razie jestem byłą jesienią w trakcie wzbogacania swojej szafy w nowe, nieznane dotąd kolory

A te wymienione pasują chyba zarówno Czystej i Jasnej Wiośnie, jak i Jasnemu Latu. Ale Czystą Wiosnę raczej skreślam, bo w czarnym wyglądam naprawdę fatalnie.
aha ja wyglądam dobrze, ale w czystej czerni, nie "spranej". w bieli już nie tak dobrze.
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-07, 18:52   #575
AnnGe
Raczkowanie
 
Avatar AnnGe
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 242
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
No, mi z tych tabelek i opisów kolor oczu, włosów i kontrast wychodzi łagodne lato... a jestem intensywną zimą. W kolorach łagodnego lata wyglądam jak chora, a w kolorach intensywnej zimy świetnie.

Z tego co patrzyłam (na 12blueprints jest dużo zdjęć oczu) to oczy tego typu co ja mają osoby każdego typu praktycznie, bo to dość popularna odmiana... To co anglosasi nazywają hazel, czyli zielonkawo-jakieś, w moim przypadku zielonkawo szare, z pomarańczowawym środkiem. O ile wzór tęczówki jest dość podobny, to w oku liczy się równiez odcień białka (chłodny lub ciepły) oraz odcinanie się tęczówki od białka.


Ale i tak najważniejsza jest karnacja. To jest podstawa system sci-art i wg mnie tylko tak to działa.

Może można by zrobić tablice karnacji, ale musiałyby to być zdjęcia świetnej jakości, a nie kwadraciki kolorów RBG.

Niestety z określeniem karnacji ludzie mają największe problemy.
Hazel chyba odpowiada naszym piwnym, czyli wszelakim mieszankom brązu z zielonym. Ja też tam patrzyłam na oczka, podobne do moich były dla trzech typów, o ile dobrze pamiętam były to chłodna zima, ciemna zima i intensywna wiosna. Ale chyba najbardziej chłodna zima pasowała właśnie przez kolor białka i wyraźną obwódkę. A tak wracając do tych tabelek - jakoś nie zauważyłam tam poziomu kontrastu, jakby tak usunąć celebrytki i aktorki, raczej ciężko byłoby logicznie odnieść je do żywej osoby.

Co koloru skóry- tu nie mam wątpliwości, że zimna, ale już dalej nic więcej. Pewnie gdyby nawet ktoś zrobił takie tablice, to i tak większość osób miałaby z tym problem. Ja na pewno nie
__________________
Milenka 21-08-2009
Marcinek 31-10-2005
AnnGe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-07, 22:32   #576
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez AnnGe Pokaż wiadomość
Hazel chyba odpowiada naszym piwnym, czyli wszelakim mieszankom brązu z zielonym. Ja też tam patrzyłam na oczka, podobne do moich były dla trzech typów, o ile dobrze pamiętam były to chłodna zima, ciemna zima i intensywna wiosna. Ale chyba najbardziej chłodna zima pasowała właśnie przez kolor białka i wyraźną obwódkę. A tak wracając do tych tabelek - jakoś nie zauważyłam tam poziomu kontrastu, jakby tak usunąć celebrytki i aktorki, raczej ciężko byłoby logicznie odnieść je do żywej osoby.

Co koloru skóry- tu nie mam wątpliwości, że zimna, ale już dalej nic więcej. Pewnie gdyby nawet ktoś zrobił takie tablice, to i tak większość osób miałaby z tym problem. Ja na pewno nie
Nie, po polsku nie ma odpowiednika słowa hazel, chyba że "zielonkawe". Piwne to oczy jasnobrązowe. Niestety ktoś kiepsko przetłumaczył angielski wpis w Wikipedii na polski i teraz wiele osób wierzy, że hazel to piwne.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-08, 01:17   #577
Misery_Machine
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 34
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

1. Jak się opalasz - opalam się bardzo ciężko, mam jasną cerę, jeśli już uda mi się opalić to na złotawy odcień


2. Kolor oczu - oprawa oczu jasna, tęczówki szaroniebieskie z ciemniejszą, granatową obwódką, lekkie granatowe plamki


3. Piegi - kilka brązowych


4. Cera - ma jasny, ciepły odcień, nie rumieni się.


5. Naturalny kolor włosów - ciemny blond ze złotorudawymi przebłyskami


6. Kolor ust (naturalny oczywiście) jest dość jasny, różowy czy ciepły - ciepły, coś pomiędzy złamanym różem a koralem


7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę? dobrzę czuję się w brązach, beżach, wszystkich odcieniach niebieskiego, czerni. Źle wyglądam w bardzo jasnych kolorach, np w bieli wyglądam niezdrowo.

8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? Czy może lepiej wygląda kremowy i bardzo ciemny szary albo bardzo ciemny brąz? - czerń pasuje, biel nie, braz i kremowy pasują


9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste? Jeśli tak, to jak jaskrawe? Ekstremalnie czy tak "w miarę"? Źle się czuję w bardzo jaskrawych kolorach, raczej mi nie pasują.


10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone? Jeśli tak to jak zgaszone? Bardzo łagodne i szarawe, czy tylko troszkę? Nie mam na myśli koloru szarego, tylko inne kolory złamane szarością, wpadające w szary - np szaroniebieski, szarozielony, szaroróżowy. - Pasują.


11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? Jak bardzo ciepłe, jak bardzo zimne? Co ze złotem i srebrem?
Lepiej czuję się i wyglądam w ciepłych kolorach, biżuterię nosze zwyklę złotą


12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo - pstre wzory, duże kontrastowe (czarno-białe, czerwono-zielone) wzory np. pasy, blisko twarzy i wygląda to ok, czy może lepiej ci w strojach monochromatycznych, drobniejszych wzorach albo mniej drastycznych zestawieniach kolorów? Lepiej mi w mniej drastycznych zestawieniach.
Misery_Machine jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-08-08, 09:40   #578
frania1997
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 3
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez kasienka.b Pokaż wiadomość
Kontynuacja części 1.

Szukasz swojego typu urody? W tym wątku na pewno Wizażanki Ci pomogą, o ile odpowiesz na poniższe pytania

1. Jak się opalasz - szybko czy ciężko(najpierw na czerwono bądź różowo). Odcień opalenizny jest ciepły - złotawo-brązowawy czy raczej taki lekko przykurzony, szaro-beżowy?


2. Kolor oczu
- ciemne, jasne... czy tęczówki mają ciemniejszą obwódkę, czy kolor ich jest czysty, a może mają plamki? Jaka jest oprawa oczu (brwi i rzęsy)-jasna czy raczej zdecydowana?


3. Piegi - jesli występują, to są złotawe ciepłe czy raczej szaro-brązowe?


4. Cera - jaki ma odcień Twoja skóra? Ciepły brzoskwiniowy, oliwkowy, złotawy czy jasny, chłodny wpadający w róż lub porcelanowy? Jeżeli się rumienisz, to na jaki kolor-czerwony czy różowy?


5. Naturalny kolor włosów - ciemny, jasny. Jaki odcień? Czy ma złotawo-brązowe przebłyski czy raczej mysie, bardziej popielate?


6. Kolor ust (naturalny oczywiście) jest dość jasny, różowy czy ciepły - nasycona czerwień, brzoskwinia czy koral?


7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?

8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? Czy może lepiej wygląda kremowy i bardzo ciemny szary albo bardzo ciemny brąz?


9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste
? Jeśli tak, to jak jaskrawe? Ekstremalnie czy tak "w miarę"?


10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone?
Jeśli tak to jak zgaszone? Bardzo łagodne i szarawe, czy tylko troszkę? Nie mam na myśli koloru szarego, tylko inne kolory złamane szarością, wpadające w szary - np szaroniebieski, szarozielony, szaroróżowy.


11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? Jak bardzo ciepłe, jak bardzo zimne? Co ze złotem i srebrem?
^Uwaga do tego pytania - proszę upewnijcie się jakie kolory są ciepłe a jakie chłodne, bo nie każdy potrafi to na początku rozróżnić, wymaga to pewnej wprawy.


12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo
- pstre wzory, duże kontrastowe (czarno-białe, czerwono-zielone) wzory np. pasy, blisko twarzy i wygląda to ok, czy może lepiej ci w strojach monochromatycznych, drobniejszych wzorach albo mniej drastycznych zestawieniach kolorów?
1. Jak się opalasz - opalam się ciężko, najpierw na różowo.


2. Kolor oczu -brązowe, rzęsy czarne i brwi też są ciemniejsze..taki mysi kolor.


3. Piegi - nie mam.


4. Cera -jasna, chłodna. rumienie sie na czerwono.


5. Naturalny kolor włosów - ciemny blond , mysi..


6. Kolor ust (naturalny oczywiście) jest dość jasny, różowy lekko.


7. dobrze się czuję w kolorze granatowym, różowym, czarnym, beżowym, czerwonym , źle podkreśla moją urodę kolor zielony , żółty , pomarańczowy..

8. pasuje mi czysta czerń i ciemny brąz .


9. nie pasują.. no może jedynie jaskrawy różowy dobrze wygląda .


10. nie pasują raczej.


11. Pasują do mnie kolory zimne jak i ciepłe . Jednak korzystniej wyglądam w kolorach zimnych . biżuterię noszę złotą i srebrną.

12. lepiej mi w strojach monochromatycznych, drobniejszych wzorach, mniej drastycznych zestawieniach kolorów.

Edytowane przez frania1997
Czas edycji: 2013-08-08 o 09:43
frania1997 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-08, 10:43   #579
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Misery_Machine:

Obejrzyj palety wiosny i opisy podtypów.

---------- Dopisano o 11:43 ---------- Poprzedni post napisano o 11:41 ----------

frania1997:

Najlepiej, żebyś zrobiła sobie przymiarkę kolorów, skup się na czerni i bieli i intensywności kolorów. Zapewne jakaś chłodna pora roku - lato lub zima.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-08, 11:01   #580
Jo_anna_
Raczkowanie
 
Avatar Jo_anna_
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 36
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Witam

1. Jak się opalasz - ciężko, najpierw jestem lekko różowa ale po paru godzinach już mam ciepły złaotawo- brązowy kolor.

2. Kolor oczu - oczy ciemny niebieski z lekkim przejściem w błękit. Obwódkę tęczówki mam niewiele ciemniejszą, prawie niezauważalnie. Brwi, rzęsy ciemne.

3. Piegi - brak

4. Cera - jasna, bardziej porcelanowa. Rumienie się na różowo.

5. Naturalny kolor włosów - jasny blond z naturalnymi pasemkami (gdzieniegdzie ciemniejsze, gdzieniegdzie ciemniejsze). Ktoś kiedyś określił kolor moich włosów jak 'dojrzewające w słońcu zborze'

6. Kolor ust - jasne, bardzo jasne

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?

Mimo, że jestem blondynką bardzo dobrze czuję się w zdecydowanych kolorach (brąz, granat, fiolet). W beżu, bieli wyglądam i czuje się dosyć blado. Inni też mówią, że takie kolory mi nie służą.

8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń?

W swojej szafie mam i czystą biel (dodatki, sweterki, chusty) jak i czystą czerń. Tak jak już pisałam, najlepiej czuje się w zdecydowanych kolorach a jasnymi (w tym bielą) wykańczam cały strój

9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste?

Zdecydowanie nie.

10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone?

Tak, myślę, że nie bałabym się kolorów mało zgaszonych jak i tych bardzo

11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie?

raczej barwy zimne

12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo

Jeśli chodzi o wzory przy twarzy, nie wygląda to najlepiej, natomiast kolorów kontrastującuych się nie boję. Wygląda to dobrze, podkreśla urodę.
Jo_anna_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-08, 14:54   #581
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
Nie, po polsku nie ma odpowiednika słowa hazel, chyba że "zielonkawe". Piwne to oczy jasnobrązowe. Niestety ktoś kiepsko przetłumaczył angielski wpis w Wikipedii na polski i teraz wiele osób wierzy, że hazel to piwne.
No to ja mam oczy szaro-niebieskie, takie raczej chłodne, stalowo-granatowo-niebieskie, jak niebo przed burzą. W zalezności od nastroju stają się bardziej niebieskie albo nie

A cerę mam mocno ciepłą, choć dość jasną (stąd chłodne typy odpadają). I rude piegi.
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-08-08, 15:51   #582
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Jo_anna_:

Radziłabym ci wykonać przymiarkę kolorów (instrukcja u mnie na blogu) i sprawdzić, które kolory wyglądają najlepiej, a które najgorzej przy twarzy.

Chłodna kolorystyka zostawia nam lato lub zimę. Mniej lub bardziej przełamane szarością kolory, unikanie bieli i czerni blisko twarzy - wskazuje na lato. Ciemne kolory, takie jak granat, ciemnoszary itp. jak najbardziej nadają się dla lata, ale czyste, jaskrawe kolory zbyt przytłaczają.

Zimy znoszą duże ilości bieli i czerni przy twarzy, duże, kontrastowe wzory i czyste kolory. Za to w przygaszonych, poszarzałych kolorach wyglądają niezdrowo.


Każdy typ ma w palecie zarówno kolory jasne, jak i zimne. Wszystkie powinny być kolorami twarzowymi, ale dochodzi do tego jeszcze zasada kontrastu - np. jeśli ktoś ma potrzebuje dość wyraźnego kontrastu (również lata czy jesienie mogą tego potrzebować) to dużo koloru podobnego walorem do skóry może dawać efekt zbyt mdły.
Czasem po prostu nie wiemy, że istnieje jakaś "nasza" wersja koloru - np. kolorów jasnych albo np. zielonego, bo nigdy nie trafiła w nasze ręce odzież w takim kolorze.

---------- Dopisano o 16:51 ---------- Poprzedni post napisano o 16:50 ----------

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
No to ja mam oczy szaro-niebieskie, takie raczej chłodne, stalowo-granatowo-niebieskie, jak niebo przed burzą. W zalezności od nastroju stają się bardziej niebieskie albo nie

A cerę mam mocno ciepłą, choć dość jasną (stąd chłodne typy odpadają). I rude piegi.
Ano, u wiosen ciepła skóra + chłodne oczy są całkiem częstym zestawem. U jesieni też pojawiają się oczy chłodniejsze od karnacji, ale rzadziej.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-08, 19:31   #583
akalyna
Raczkowanie
 
Avatar akalyna
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 95
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

1. Jak się opalasz - Szybko. Opalenizna wyrazista,brązowo- złota. Nigdy nie zdarzyło mi się opalić na czerwono lub 'spiec'.


2. Kolor oczu
- Hm. Zdecydowanie ciemne. Obwódki ciemniejsze powiedziałabym że koloru ogórka (), oczy ciemne lecz kolor bliżej nie określony- zielono szare.


3. Piegi - nie występują. Ani jeden.


4. Cera - Złotawa, promienna. Rumienię się na czerwono.


5. Naturalny kolor włosów - Hm...Ciężki do określenia- raczej jasny mysi popiel lecz z blond przebłyskami.


6. Kolor ust Koralowe


7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę? Czuję się dobrze w beżach i brązach, szarościach, bieli, granacie i czerni. Okazjonalnie lubię też bardzo blady pudrowy róż i wyrazistą czerwień. Czuję się źle w kolorach jaskrawych- mam wrażenie że podkreślają mankamenty mojej cery oraz że wygląda na bardzo zmęczoną.

8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? Wydaję mi się, że o wiele lepiej wyglądam w kolorach pośrednich.


9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste
? Nie, czuję się w nich źle.


10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone?
Tak, uwielbiam takie kolory, czuję się w nich bardzo dobrze i czuję że bardzo dobrze w nich wyglądam


11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? Jeśli biżuteria to jedynie złota- uważam że dobrze wygląda z moją złotą skórą. Owszem, wole kolory ciepłe jednak niektóre zimne także ze mną 'współpracują'


12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo
-Wolę minimalizm, klasyczne ubrania i dodatki bez żadnych wzorów, a jeśli już- tylko delikatne dodatki lecz w podobnej tonacji.
akalyna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-08, 20:34   #584
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez akalyna Pokaż wiadomość
1. Jak się opalasz - Szybko. Opalenizna wyrazista,brązowo- złota. Nigdy nie zdarzyło mi się opalić na czerwono lub 'spiec'.


2. Kolor oczu
- Hm. Zdecydowanie ciemne. Obwódki ciemniejsze powiedziałabym że koloru ogórka (), oczy ciemne lecz kolor bliżej nie określony- zielono szare.


3. Piegi - nie występują. Ani jeden.


4. Cera - Złotawa, promienna. Rumienię się na czerwono.


5. Naturalny kolor włosów - Hm...Ciężki do określenia- raczej jasny mysi popiel lecz z blond przebłyskami.


6. Kolor ust Koralowe


7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę? Czuję się dobrze w beżach i brązach, szarościach, bieli, granacie i czerni. Okazjonalnie lubię też bardzo blady pudrowy róż i wyrazistą czerwień. Czuję się źle w kolorach jaskrawych- mam wrażenie że podkreślają mankamenty mojej cery oraz że wygląda na bardzo zmęczoną.

8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? Wydaję mi się, że o wiele lepiej wyglądam w kolorach pośrednich.


9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste
? Nie, czuję się w nich źle.


10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone?
Tak, uwielbiam takie kolory, czuję się w nich bardzo dobrze i czuję że bardzo dobrze w nich wyglądam


11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? Jeśli biżuteria to jedynie złota- uważam że dobrze wygląda z moją złotą skórą. Owszem, wole kolory ciepłe jednak niektóre zimne także ze mną 'współpracują'


12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo
-Wolę minimalizm, klasyczne ubrania i dodatki bez żadnych wzorów, a jeśli już- tylko delikatne dodatki lecz w podobnej tonacji.
Hm, przydałaby ci się przymiarka, instrukcja jest u mnie na blogu. Niestety często nasz gust to jedno, a twarzowe kolory to drugie. Dlatego trzeba uważnie, bez uprzedzeń porównać efekty przykładania różnych kolorów pod twarz, niezależnie od tego czy kolory same w sobie podobają się czy nie. Na tej podstawie można ocenić typ urody, a potem spokojnie z palety wybieramy kolory odpowiadające własnemu gustowi - wybór jest duży. Jeśli lubisz stonowaną elegancję, to spokojnie znajdziesz właściwe kolory w palecie każdego podtypu. Więc nie wahaj się przymierzać nawet kolorów, których nie cierpisz.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-09, 13:44   #585
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
Ano, u wiosen ciepła skóra + chłodne oczy są całkiem częstym zestawem. U jesieni też pojawiają się oczy chłodniejsze od karnacji, ale rzadziej.
Tak, Wampierzu, właśnie ja tak mam
W ustaleniu typu bardzo mi pomogłaś, to przymierzanie kolorów i kolorystyka cery... Bo pasują mi zarówno ciepłe, jak i chłodne odcienie, byle niezbyt ciemne, ale właśnie mocno ciepła cera (kiedyś te zimne oczy mnie myliły, bo myślałam, że wiosna może byc tylko ciepła) pomogła mi w ustaleniu, że jestem jednak Wiosną.

Edytowane przez 201607040946
Czas edycji: 2013-08-09 o 13:47
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-10, 14:47   #586
akalyna
Raczkowanie
 
Avatar akalyna
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 95
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Wampierzu, a jak takiej przymiarki dokonać? i dokładnie gdzie jest ona dostępna na Twoim blogu? Jeśli to pytanie jest zbyt oczywiste to bardzo przepraszam, lecz zależy mi na zmianie mojego wyglądu
akalyna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-10, 17:43   #587
naked_truth
Raczkowanie
 
Avatar naked_truth
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 380
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

1. Jak się opalasz - Raczej ciężko, ale nie mogę być tego pewna, bo tak naprawdę chyba nie byłam nigdy opalona, co najmniej poparzona, a słońca po prostu nie znoszę od dziecka.

2. Kolor oczu
- szaro-niebieskie, coś ciemnawe (nie błękit ani taka jasna szarość. Złotawe (?) refleksy. Białka bez domieszki żółci. Brwi wyraźne, coś ciemne. Rzęsy w średnim brązie, wydają się nieco wyblakłe w stosunku do brwi, ale nie bardzo jasne.
3. Piegi - bywa. Sama nie wiem czy ciepłe, na pewno nie jakoś zauważalnie szarawe i dość jasne
4. Cera -bardzo jasna, raczej róż, ale jak czytam o płytko unaczynionych cerach to sama już nie wiem, ale raczej jasny róż. Rumieniec czerwony, ale tu jest problem, bo mam duży problem z zaczerwienieniami
5. Naturalny kolor włosów - Powiedziałabym, że średnio ciemny brąz, ale już do końca nie pamiętam, bo bardzo szybko zaczęłam siwieć, a wcześniej miałam pasemka i pozostałości po nich. Niewykluczony chłodny (taki był na pewno w dzieciństwie) i lekko ciepły (wszak to się zmienia)
6. Kolor ust (naturalny oczywiście) Bardzo nasycona czerwień nie, ale dość wyraźna pigmentacja.
7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę? niestety większość życia chodzę w czerni. I o czerni od wszystkich słyszę, że mi w niej dobrze. Poza tym na pewno w nasyconym, chłodnym niebieskim, i chłodnym fiolecie. Mama mówi, że dobrze mi w takim intensywnym rudym, ale to może być oczywiście przekłamana opinia.
8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń?
jw. często słyszę, że w czerni mi dobrze.

9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste
? Ekstremalnie jaskrawe na pewno nie. Starałam się robić przymiarki i neony żarówy są raczej nie dla mnie.

10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone?
W bardzo łagodnych, szarawych wyglądam tragicznie. W nieco złamanych jest chyba ok.
11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? Wydaje mi się, że złoto mi nie pasuje. Srebro bardzo. Bardzo ciepłe kolory na pewno odpadają. W makijażu ciepłe cienie czy szminki również powodują bardzo zły efekt.

12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo
- Niestety nie próbowałam i nie eksperymentowałam dotąd zbytnio.

@Wampierz

Czytałam kilka wpisów z Twojego bloga i wstępnie: 1. wykluczyłam typy kontrastowe i te typowo ciepłe. 2. podejrzewałam się o bycie zimą i po przymiarkach odpadła ciemna zima i bright winter (jak wszystkie kontrastowe).

Powiedziałabym, że u mnie poziom kontrastu jest ani wysoki, ani niski. Mam mocne podejrzenia, że bardziej pasuje mi czerń niż kolory czerniopodobne. Podejrzewam się o bycie chłodną zimą. Po przymiarkach i tym, że pasują mi szminki takie, które poleca się chłodnym zimom. Jakim jeszcze typom polecałabyś się przyjrzeć? True Summer? coś jeszcze?
naked_truth jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-10, 21:29   #588
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez akalyna Pokaż wiadomość
Wampierzu, a jak takiej przymiarki dokonać? i dokładnie gdzie jest ona dostępna na Twoim blogu? Jeśli to pytanie jest zbyt oczywiste to bardzo przepraszam, lecz zależy mi na zmianie mojego wyglądu
Tutaj

---------- Dopisano o 22:29 ---------- Poprzedni post napisano o 22:21 ----------

Cytat:
Napisane przez naked_truth Pokaż wiadomość
1. Jak się opalasz - Raczej ciężko, ale nie mogę być tego pewna, bo tak naprawdę chyba nie byłam nigdy opalona, co najmniej poparzona, a słońca po prostu nie znoszę od dziecka.

2. Kolor oczu
- szaro-niebieskie, coś ciemnawe (nie błękit ani taka jasna szarość. Złotawe (?) refleksy. Białka bez domieszki żółci. Brwi wyraźne, coś ciemne. Rzęsy w średnim brązie, wydają się nieco wyblakłe w stosunku do brwi, ale nie bardzo jasne.
3. Piegi - bywa. Sama nie wiem czy ciepłe, na pewno nie jakoś zauważalnie szarawe i dość jasne
4. Cera -bardzo jasna, raczej róż, ale jak czytam o płytko unaczynionych cerach to sama już nie wiem, ale raczej jasny róż. Rumieniec czerwony, ale tu jest problem, bo mam duży problem z zaczerwienieniami
5. Naturalny kolor włosów - Powiedziałabym, że średnio ciemny brąz, ale już do końca nie pamiętam, bo bardzo szybko zaczęłam siwieć, a wcześniej miałam pasemka i pozostałości po nich. Niewykluczony chłodny (taki był na pewno w dzieciństwie) i lekko ciepły (wszak to się zmienia)
6. Kolor ust (naturalny oczywiście) Bardzo nasycona czerwień nie, ale dość wyraźna pigmentacja.
7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę? niestety większość życia chodzę w czerni. I o czerni od wszystkich słyszę, że mi w niej dobrze. Poza tym na pewno w nasyconym, chłodnym niebieskim, i chłodnym fiolecie. Mama mówi, że dobrze mi w takim intensywnym rudym, ale to może być oczywiście przekłamana opinia.
8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń?
jw. często słyszę, że w czerni mi dobrze.

9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste
? Ekstremalnie jaskrawe na pewno nie. Starałam się robić przymiarki i neony żarówy są raczej nie dla mnie.

10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone?
W bardzo łagodnych, szarawych wyglądam tragicznie. W nieco złamanych jest chyba ok.
11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? Wydaje mi się, że złoto mi nie pasuje. Srebro bardzo. Bardzo ciepłe kolory na pewno odpadają. W makijażu ciepłe cienie czy szminki również powodują bardzo zły efekt.

12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo
- Niestety nie próbowałam i nie eksperymentowałam dotąd zbytnio.

@Wampierz

Czytałam kilka wpisów z Twojego bloga i wstępnie: 1. wykluczyłam typy kontrastowe i te typowo ciepłe. 2. podejrzewałam się o bycie zimą i po przymiarkach odpadła ciemna zima i bright winter (jak wszystkie kontrastowe).

Powiedziałabym, że u mnie poziom kontrastu jest ani wysoki, ani niski. Mam mocne podejrzenia, że bardziej pasuje mi czerń niż kolory czerniopodobne. Podejrzewam się o bycie chłodną zimą. Po przymiarkach i tym, że pasują mi szminki takie, które poleca się chłodnym zimom. Jakim jeszcze typom polecałabyś się przyjrzeć? True Summer? coś jeszcze?
Po przeczytaniu twoich odpowiedzi też mi się wydaje, że chłodna zima. Jeszcze możesz sprawdzić, czy nie chłodne lato - ale w przypadku lata czerń nie byłaby tak twarzowa.

Taki średni kontrast jest jak najbardziej spotykany u zim, szczególnie w naszej, że tak powiem, grupie etnicznej - raczej mało kto ma naprawdę krucze włosy i czarne oczy, więc siłą rzeczy kontrast nie jest skrajny.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-13, 03:15   #589
more
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 33
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

1. Jak się opalasz - szybko. Odcień opalenizny jest ciepły - złotawo-brązowawy.


2. Kolor oczu - ciemne, brazowe z zielona obwodka. Rzesy ciemne, brwi nie tak bardzo, ale tez ciemne.


3. Piegi - break


4. Cera - nie do konca wiem, ale wybralabym typ oliwkowy. Rumienię się raczej na różowo.


5. Naturalny kolor wlosow- braz, złotawo-brązowe przebłyski


6. Kolor ust- ciepły - nasycona czerwień


7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę? Dobrze czuję się w brazie, kremowym, czerni, czerwieni. Źle w żółtym.

8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? Chyba pasuje

9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste? Jeśli tak, to jak jaskrawe? Ekstremalnie czy tak "w miarę"? Lepiej jesli nie sa bardzo jaskrawe.


10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone? Jeśli tak to jak zgaszone? Bardzo łagodne i szarawe, czy tylko troszkę? Nie mam na myśli koloru szarego, tylko inne kolory złamane szarością, wpadające w szary - np szaroniebieski, szarozielony, szaroróżowy. Raczej nie, ale ciężko powiedzieć


11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? Jak bardzo ciepłe, jak bardzo zimne? Co ze złotem i srebrem? Raczej jedne I drugie. Wolę kolory złota, ale noszę I zloto I srebro.


12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo - pstre wzory, duże kontrastowe (czarno-białe, czerwono-zielone) wzory np. pasy, blisko twarzy i wygląda to ok, czy może lepiej ci w strojach monochromatycznych, drobniejszych wzorach albo mniej drastycznych zestawieniach kolorów?
Raczej nie ubieram się tak kontrastowo, ale gdyby jednak, to chyba nie wygladaloby to zle

Proszę o pomoc
__________________
Wszyscy chcą naszego szczęścia,

......................... .......... ... nie dajmy go sobie odebrać..
more jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-08-13, 11:45   #590
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

more:

Póki co wygląda na jakiś typ ciepły, ale powinnaś zrobić przymiarkę.

Szczególnie przyjrzyj się różnicom między białym a kremowym, czarnym a ciemnobrązowym itp. oraz postaraj się zaobserwować jaka "temperatura" i czystość koloru jest najlepsza. Jeśli kolory złamane szarością nie pasują to jak z kolorami złamanymi brązem? Np. tzw. "zgniłe" odcienie zielonego.

Jeśli naprawdę czarny jest twoim kolorem (a nie tylko znośnym) a jednocześnie pasują ci czyste, ciepłe kolory to wychodziłaby czysta wiosna. Pasujące bardzo ciepłe kolory nie tak znowu jaskrawe, ale czyste, niepasowanie kolorów chłodnych oznacza ciepłą wiosnę. Z kolei kiedy najbardziej twarzowe kolory są ciepłe, ale mniej lub bardziej przełamane brązem to oznacza typy jesienne.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-13, 14:45   #591
Tengoku
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 6
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Proszę o pomoc w ustaleniu mojego typu urody

1. Jak się opalasz - opalam się ciężko, najpierw na czerwono, po kilku dniach skóra ciemnieje do ciepłej opalenizny

2. Kolor oczu - ciemny brąz, bez plamek, brwi i rzęsy ciemne

3. Piegi - brak

4. Cera - bardzo jasna, odcień różowawy, rumienię się zdecydowanie na czerwono ;P


5. Naturalny kolor włosów - mysi blond, chociaż robię sobie jasne pasemka ;D

6. Kolor ust - różowy, wg mnie dość jasny, z czerwonym nie ma nic wspólnego


7. W jakich kolorach czujesz się dobrze(kolory morskie, dość intensywne, czerń) a które źle podkreślają Twoją urodę(jasno-szare, beżowe)

8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? Pasują mi bardziej zdecydowane kolory, wg mnie czysta biel jest ok Czerń na pewno.


9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste? Nie.


10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone? Tak, szaroniebieski, szaroróżowy itp., tylko muszą być odpowiednio ciemne, nie mogą być zbyt blade


11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie?
Zimne.

12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo - pstre wzory, duże kontrastowe (czarno-białe, czerwono-zielone) wzory np. pasy, blisko twarzy i wygląda to ok? Nie
Tengoku jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-13, 19:41   #592
elkiza81
Zakorzenienie
 
Avatar elkiza81
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4 335
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

To może ja.

1. Jak się opalasz - szybko czy ciężko(najpierw na czerwono bądź różowo). Odcień opalenizny jest ciepły - złotawo-brązowawy czy raczej taki lekko przykurzony, szaro-beżowy?

Lekko, przykurzony, szaro-beżowy, najpierw łapie mnie na różowo/czerwono


2. Kolor oczu
- ciemne, jasne... czy tęczówki mają ciemniejszą obwódkę, czy kolor ich jest czysty, a może mają plamki? Jaka jest oprawa oczu (brwi i rzęsy)-jasna czy raczej zdecydowana?

Szaroniebieskie z żółtą obwódką wokół źrenicy, jasna oprawa oczu.

3. Piegi - jesli występują, to są złotawe ciepłe czy raczej szaro-brązowe?

Mam trochę piegów. Chłodne, wpadające w popielaty odcień.

4. Cera - jaki ma odcień Twoja skóra? Ciepły brzoskwiniowy, oliwkowy, złotawy czy jasny, chłodny wpadający w róż lub porcelanowy? Jeżeli się rumienisz, to na jaki kolor-czerwony czy różowy?

Chłodny wpadający w róż.
Rumienie się na czerwono.

5. Naturalny kolor włosów - ciemny, jasny. Jaki odcień? Czy ma złotawo-brązowe przebłyski czy raczej mysie, bardziej popielate?

Jasny blond z popielatym połyskiem.

6. Kolor ust (naturalny oczywiście) jest dość jasny, różowy czy ciepły - nasycona czerwień, brzoskwinia czy koral?

Jasny

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?

Dobrze czuję się w niebieskim, zielonym, burgundzie.
Źle pomarańczowe.


8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? Czy może lepiej wygląda kremowy i bardzo ciemny szary albo bardzo ciemny brąz?

Kremowy i bardzo ciemny szary, bardzo ciemny brąz.


9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste
? Jeśli tak, to jak jaskrawe? Ekstremalnie czy tak "w miarę"?

Raczej nie pasują.

10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone?
Jeśli tak to jak zgaszone? Bardzo łagodne i szarawe, czy tylko troszkę? Nie mam na myśli koloru szarego, tylko inne kolory złamane szarością, wpadające w szary - np szaroniebieski, szarozielony, szaroróżowy.

Owszem , pasują mi.

11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? Jak bardzo ciepłe, jak bardzo zimne? Co ze złotem i srebrem?
^Uwaga do tego pytania - proszę upewnijcie się jakie kolory są ciepłe a jakie chłodne, bo nie każdy potrafi to na początku rozróżnić, wymaga to pewnej wprawy.

Prędzej zimne, mimo wszystko, jednak zdarzają się wyjątki.


12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo
- pstre wzory, duże kontrastowe (czarno-białe, czerwono-zielone) wzory np. pasy, blisko twarzy i wygląda to ok, czy może lepiej ci w strojach monochromatycznych, drobniejszych wzorach albo mniej drastycznych zestawieniach kolorów?
Lepiej mi w kolorach monochromatycznych.
__________________
27.02.2019
Publikacja pierwszego utworu na forum wizaz.pl
elkiza81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-13, 20:12   #593
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Tengoku:
Jeśli faktycznie pasuje ci czysta biel i głęboka czerń, to wychodziłaby zima. Faktycznie beż na zimie często daje bardzo mdły i nieciekawy efekt. U zimy kolory powinny być raczej czyste i po chłodnej stronie. Intensywność różna w zależności od podtypu zimy (nie każdy podtyp zimy lubi skrajne jaskrawizny), ale raczej mocne i czyste kolory powinny być dobre, nie przytłaczać.

Jeśli palety zimowe ci nie pasują, to trzeba pomyśleć o innych porach roku. Moim zdaniem powinnaś zacząć od przymiarki i porównać wpływ poszczególnych kolorów na twój wygląd, może się okazać, że myliłaś się przynajmniej częściowo w swojej ocenie.

Jeśli jednak zima, to wypadałoby zbadać podtyp. Jeśli nie kolory skrajnie jaskrawe to odpada intensywna. Zero tolerancji dla ciepłych kolorów, kolory minimalnie szarawe, najlepsze skrajnie chłodne - chłodna zima. Ciemna zima to kolory przyciemnione, chłodne ale z malutką domieszką brązu.

---------- Dopisano o 21:12 ---------- Poprzedni post napisano o 21:05 ----------

elkiza81:
Z twoich odpowiedzi wynika lato. Najprawdopodobniejsze wydaje się jasne lato, ale w grę wchodzą inne podtypy. Najlepiej by było gdybyś poprzymierzała kolory i zorientowała się, które dają najlepsze efekty. Możesz też poczytać o podtypach lata albo zrobić test szminki.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-13, 21:08   #594
elkiza81
Zakorzenienie
 
Avatar elkiza81
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4 335
Odp: Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy cz

[/COLOR]elkiza81:
Z twoich odpowiedzi wynika lato. Najprawdopodobniejsze wydaje się jasne lato, ale w grę wchodzą inne podtypy. Najlepiej by było gdybyś poprzymierzała kolory i zorientowała się, które dają najlepsze efekty. Możesz też poczytać o podtypach lata albo zrobić test szminki.[/QUOTE]

Dziękuję za szybką odpowiedź też mi wyszło jasne lato, ale wolałam to usłyszeć od eksperta. Pozdrawiam cieplutko

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

---------- Dopisano o 22:08 ---------- Poprzedni post napisano o 22:07 ----------

Na czym polega test szminki?

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
27.02.2019
Publikacja pierwszego utworu na forum wizaz.pl
elkiza81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-13, 22:54   #595
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Odp: Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbior

Cytat:
Napisane przez elkiza81 Pokaż wiadomość


Na czym polega test szminki?
Na sprawdzeniu odcieni szminek polecanych dla konkretnego typu, albo spróbowaniu różnych szminek i ustaleniu jakie kolory najlepiej wypadają.

Ponieważ szminka znajduje się na twarzy, to łatwo zauwazyć różnicę w pasujących i nie pasujących odcieniach, ale z drugiej strony trzeba skądś te szminki wziąć.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-14, 06:34   #596
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Odp: Dot.: Odp: Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek

Pozwolę sobie wtrącić się spr testu szminkowego, bo już sama przed to przechodziłam
Poszłam do salonu MACa i testowałem: jasne lato: Lovelorn; zgaszone lato: Syrup; zgaszona jesień: Fanfare.
Póki co wszystkie mi pasują, ale do przetestowania został jeszcze kolor jasnej wiosny niestety nie ustaliłam, jaki to
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-14, 16:37   #597
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Odp: Dot.: Odp: Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna.

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
Pozwolę sobie wtrącić się spr testu szminkowego, bo już sama przed to przechodziłam
Poszłam do salonu MACa i testowałem: jasne lato: Lovelorn; zgaszone lato: Syrup; zgaszona jesień: Fanfare.
Póki co wszystkie mi pasują, ale do przetestowania został jeszcze kolor jasnej wiosny niestety nie ustaliłam, jaki to
Któraś musi wyglądać lepiej... testujemy też bez makijażu, w dobrym oświetleniu i porównujemy efekty różnych kolorów - można zrobić zdjęcia i później obejrzeć.

Ja też wyglądam dobrze w szminkach wielu typów, nawet zgaszone jeśli są ciemne wyglądają całkiem znośnie, dopiero w porównaniu z "moimi" kolorami widać różnicę między ok a doskonale.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-15, 14:32   #598
emmiii
Przyczajenie
 
Avatar emmiii
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 15
Dot.: Odp: Dot.: Odp: Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna.

Nie potrafię określić typu swojej urody a potrzebuję kupić sobie paletkę cieni i dobierać dobrze makijaż czy ubrania. Czerwona szminka mi totalnie nie pasuje. Reszta - nie wiem ?


1. Jak się opalasz ?

Opalam się stopniowo, bardzo ciężko - najpierw na czerwono lub różowo, później nabieram kakaowego ciepłego odcienia ale proces ten trwa bardzo długo.


2. Kolor oczu ?

Ciemne brązowe oczy z ciemną obwódka. Oprawa oczu delikatnie brązowa, niezbyt wyraźna.

3. Piegi ?

Powstało mi kilka piegów podczas opalania. Są koloru ciepłego brązowo-złocistego.

4. Cera ?

Moja cera ma odcień jasny, chłodny wpadający w róż. Nie rumienię się.


5. Naturalny kolor włosów ?

Ciemny blond wpadający w mysi kolor. Farbuję na orzech laskowy.

6. Kolor ust ?

Jasne duże usta.

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?

Dobrze czuję się w białym, czarnym, czerwonym, łososiowym, pudrowym różu, beżowym, granacie. Ale najbardziej uwielbiam ciepły brąz !

8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? Czy może lepiej wygląda kremowy i bardzo ciemny szary albo bardzo ciemny brąz?

Kremowy pasuje mi bardziej chodź w bieli też czuję się dobrze, wolę ciepły brąz od ciemnego czy czerni.

9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste? Jeśli tak, to jak jaskrawe? Ekstremalnie czy tak "w miarę"?

Pastelowy różowy czy zielony, niebieski również.

10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone? Jeśli tak to jak zgaszone? Bardzo łagodne i szarawe, czy tylko troszkę? Nie mam na myśli koloru szarego, tylko inne kolory złamane szarością, wpadające w szary - np szaroniebieski, szarozielony, szaroróżowy.

Owszem , pasują mi.

11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? Jak bardzo ciepłe, jak bardzo zimne? Co ze złotem i srebrem?
^Uwaga do tego pytania - proszę upewnijcie się jakie kolory są ciepłe a jakie chłodne, bo nie każdy potrafi to na początku rozróżnić, wymaga to pewnej wprawy.

Prędzej kolory ciepłe, zimne delikatnie mnie postarzają.

12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo.

Raczej nie robię tego. Ewentualnie zestawiam czerń z bielą.
__________________
zostało 40 dni do uzyskania sylwetki idealnej

brak motywacji ! jedynie potrafię zabrać się za masaż !
emmiii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-15, 17:22   #599
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Odp: Dot.: Odp: Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna.

emmiii:

Myślę, że powinnaś zrobić sobie przymiarkę kolorów. Póki co, wygląda na jakiś typ ciepły, ale trudno powiedzieć jaki konkretnie. Staraj się zaobserwować jak przymierzane kolory wpływają na wygląd twojej twarzy, skóry. Czy jakieś kolory poprawiają albo pogarszają wyraźnie wygląd.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-15, 18:20   #600
emmiii
Przyczajenie
 
Avatar emmiii
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 15
Dot.: Odp: Dot.: Odp: Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna.

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
emmiii:

Myślę, że powinnaś zrobić sobie przymiarkę kolorów. Póki co, wygląda na jakiś typ ciepły, ale trudno powiedzieć jaki konkretnie. Staraj się zaobserwować jak przymierzane kolory wpływają na wygląd twojej twarzy, skóry. Czy jakieś kolory poprawiają albo pogarszają wyraźnie wygląd.
okay będę zwracać uwagę, mam nadzieję, że określę swój typ jak najprędzej
__________________
zostało 40 dni do uzyskania sylwetki idealnej

brak motywacji ! jedynie potrafię zabrać się za masaż !
emmiii jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-05-17 13:36:45


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:54.