Zestaw do reperacji paznokci - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-01-07, 12:12   #1
vikusia1984
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 4
Exclamation

Zestaw do reperacji paznokci


Mam pytanie Kupiłam w Rossmannie zestaw do reperacji paznokci Fing'rs. Zestaw składa się z kleju, takich jakby folijek i patyczka. Nigdy nie używałam tego wynalazku, stąd moje pytanie - jak użyć tego zestawu??? Folijka z 1 strony jest gładka a z drugiej chropowata. Z góry dziękuję za pomoc
vikusia1984 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-08, 00:50   #2
madziulkaa
Rozeznanie
 
Avatar madziulkaa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 556
GG do madziulkaa
Dot.: Zestaw do reperacji paznokci

Pewnie działa to na zasadzie metody fiberglass (jedwab). Wycinasz kawałeczek tej folii i przyklejasz na oczyszczony złamany paznokieć... no i właśnie. Na moje rozumowanie chropowatym do płytki. Żebyś po gładkim mogła malować. Ale tu się nie będę upierać
__________________
Galeria Madeleine Studio
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=324581
madziulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-08, 12:00   #3
lolli_pop
Zakorzenienie
 
Avatar lolli_pop
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Radom
Wiadomości: 3 362
Dot.: Zestaw do reperacji paznokci

Jeśli to działa analogicznie do metody na szmatkę od herbaty czy chusteczkę () to robisz tak:
Oczyszczasz paznokieć, odtłuszczasz zmywaczem. Te folijki oczywiście służą podklejeniu nadłamanego paznokcia, z całkiem złamanym nic nie zrobią.

Na pęknięcie na paznokciu wylewasz kropelkę kleju, na nią naklejasz łatkę (możesz ją przyciąć na swoje potrzeby). Dociskasz ją, tak, żeby była przyklejona bardzo dokładnie, nigdzie nie powinna odstawać. Jak wyschnie pokryj ją kolejną kropelką kleju i znów poczekaj na wyschnięcie.

Kiedy już wszystko będzie suche, żeby ukryć ślad możesz delikatnie opiłowac klejone miejsce. Tylko bardzo ostrożnie, żeby nie uszkodzić własnej płytki. Możesz to zrobić polerką lub delikatnym pilniczkiem.

Et voila
lolli_pop jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-14, 09:16   #4
vikusia1984
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 4
Dot.: Zestaw do reperacji paznokci

Dziewczyny! Już wszystko wiem jak to działa. Rzeczywiście jest to coś w rodzaju metody fiberglass Wycina się kawałeczek tej folii, odklej się od niej taką przeroczystą "siateczkę", przykłada na lekko zmatowioną złamaną część paznokcia, pokrywa się to klejem, który jest w zestawie. Całośc schnie minutkę, jak tylko wychschnie należy troszkę to wypolerować i... gotowe.

Dziewczyny, to jest wspaniałe! Nic się nie odkleja - mimo używania zmywacza, lakierów itp., paznokieć pięknie sobie rośnie. Skleiłam już drugi paznokieć. POLECAM!!! W Rossmannie za 21,99!
vikusia1984 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-14, 09:51   #5
Ayertienna
Raczkowanie
 
Avatar Ayertienna
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Bydgoszcz | Wrocław | Zurich
Wiadomości: 256
Dot.: Zestaw do reperacji paznokci

To strasznie często Ci się kruszą.. odżywiasz czymś?

Swoją drogą, czym to się różni (poza ceną ) od metody prezentowanej na http://www.youtube.com/watch?v=xLfHY...K_vXyFdeb6eSsv ?
__________________
Learning that we're only immortal for a limited time...
Ayertienna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-15, 10:03   #6
vikusia1984
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 4
Dot.: Zestaw do reperacji paznokci

Są osłabione po prawie 30-letnim obgryzaniu Jeden złamał mi się sam z siebie, a przy drugim dłubałam, więc to na własne życzenie

Bardzo wzmocniłam je odżywką Micro Cell 2000 - żadne inne nie działały - nawet Nail Tek.

"Moja" metoda różni się od tej z filmiku tylko tym, że nie nakłada się najpierw kleju - ta "siateczka" łatwo "przykleja" się do paznokcia, nie przesuwa się. Kładę na nią odrobinę kleju - jedną warstwę, przypiłowuję i jest pięknie
vikusia1984 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-15, 15:41   #7
chilijeczkalily
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 5
Dot.: Zestaw do reperacji paznokci

ja bym się chciała dowiedzieć, gdzie taki zestaw mogę dostać ? albo chociaż jak się nazywa takie cudeńko?
chilijeczkalily jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:29.