Duża stopa, Duży wzrost - Jakie buty? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-09-17, 02:12   #1
madellite
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 1
Question

Duża stopa, Duży wzrost - Jakie buty?


Mój rozmiar buta - 42-43
Wzrost - 186
Problem z jakim się zmagam to jakie buty założyć żeby wyglądać elegancko? Jedyne buty w których wyglądam dobrze to trampki.
Wszelkie eleganckie buty na płaskim obcasie sprawiają że stopa wygląda jak płetwa. Z kolei gdy założę wysokie obcasy to nie mieszczę się w drzwiach..
Chciałabym móc ubrać się elegancko albo seksownie, jakieś rady?
Plus do tego czy macie jakieś pomysły na to jak mogę się ubierać żeby wyglądać dobrze przy takim wzroście. Figura to klepsydra.
madellite jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-17, 14:02   #2
madzialenn
Zakorzenienie
 
Avatar madzialenn
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 3 955
Dot.: Duża stopa, Duży wzrost - Jakie buty?

Duże rozmiary obuwia są w Deichmanie, New Looku można spotkac 42, może balerinki będą dla Ciebie dobrym rozwiązaniem i buty z okrągłym noskiem.
__________________
kosmetyki + różności okazjonalnie :
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=835212


madzialenn bloguje o kosmetykach i modzie

Kosmetyki i codzienne stylizacje
http://madzialennx.blogspot.com/2014...ine-shawl.html
madzialenn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-17, 19:24   #3
AgaGiraffe
Rozeznanie
 
Avatar AgaGiraffe
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: nie chcesz wiedzieć
Wiadomości: 523
Dot.: Duża stopa, Duży wzrost - Jakie buty?

Również mam taki problem ze stopami co Ty: rozmiar 42/43 tyle, że jestem o 10 cm niższa od Ciebie.
Z butami jest istny koszmar. Co prawda na co dzień chodzę w sportowych butach, co zresztą pasuje do mojego stylu, ale na bardziej eleganckie czy też formalne okazje, muszę mieć kilka par bardziej kobiecych butów, które zresztą uwielbiam, ale co z tego, skoro wszystkie są za ciasne/niewygodne

Ostatnio myślałam o tym, żeby odżałować te dwie- trzy stówki i kupić klasyczne, pasujące do wszystkiego czarne, skórzane szpilki. Czy znacie jakieś dobre sklepy, gdzie mogłabym je kupić w moim rozmiarze??

Z Deichmannem niestety bywa różnie. Zazwyczaj podczas mierzenia rozmiar 42 okazuje się zbyt duży, lub za szeroki (mam dość szczupłe stopy), natomiast 41 uciska już w palec
Na wiosnę kupiłam tam śliczne, malinowe szpilki w rozmiarze 41. Ok, po przymierzeniu leżały jak ulał! Ale co z tego, skoro po przetańczeniu całej nocy paznokcie bolały mnie do tego stopnia, że na jednym z nich zrobił się krwiak i pewnie niebawem odpadnie

Czy ja kiedykolwiek kupię wygodne, dobrze dopasowane szpilki, czy mam wyposażyć się w dożywotni zapas plastrów???

pomóżcie nam!
__________________
69-68-67-66-65-64-63-62-61-60-59-58-57-56-55-54
AgaGiraffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-17, 20:33   #4
OlaM
Zakorzenienie
 
Avatar OlaM
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 9 267
Dot.: Duża stopa, Duży wzrost - Jakie buty?

Dziewczyny, to nie temat na forum "Pytania do Wizażystki", więc przesunęłam wątek .
Mam nadzieję, że na "modowym" znajdziecie pomoc .
OlaM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-17, 22:40   #5
Tisina
Przyczajenie
 
Avatar Tisina
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 8
Dot.: Duża stopa, Duży wzrost - Jakie buty?

Doskonale mi znany problem. Mam 180 cm wzrostu i rozmiar buta 42-43. Najwygodniejsze buty jakie posiadam to te do biegania, męskie oczywiście

Większość moich butów pochodzi z Humanica i Deichmanna, pozostałe z małych sklepików gdzie akurat coś się znalazło. Kozaki kupuję zawsze w Ryłko.

Poza tym polecam zakupić tzw. piankę rozciągającą i "rozchadzać" z nią buty, a prawidła wkładać, gdy stoją w szafie.
Czasami dużą ulgą są dla mnie wycięcia na palce Niby nieeleganckie, ale wycięcie wycięciu nie równe i można znaleźć ładną parę, gdzie zarówno stopa, jak i te nieszczęsne palce prezentują się wdzięcznie.
No i trzeba mieć w poważaniu ewentualną opinię ludzką Staram się wyglądać dobrze, ale do cholery, przecież sobie palców nie obetnę!
__________________
“Even to see her walk across the room is a liberal education."
C.S.Lewis
Tisina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-18, 16:36   #6
magda20003
ex Moderator
 
Avatar magda20003
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Krosno
Wiadomości: 3 573
Dot.: Duża stopa, Duży wzrost - Jakie buty?

Dziewczyny, ja co prawda mam 37/38 ale moja mama ma identyczny problem- stopę w rozmiarze 42, na dodatek jeszcze dość szeroką Butów szuka najczęściej w jakichś małych butikach lub w Deichmannie. Oczywiście w dużych rozmiarach jest najczęściej tylko kilka par i zazwyczaj nie są one zbyt gustowne

Myślę, że możesz takie niższe szpilki śmiało nosić (5-7 cm). Pewnie przy takim wzroście masz piękne długie nogi więc spódniczki zakładaj
__________________


magda20003 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-18, 17:38   #7
izga88
Zakorzenienie
 
Avatar izga88
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Szydłowiec
Wiadomości: 3 681
Dot.: Duża stopa, Duży wzrost - Jakie buty?

Cytat:
Napisane przez madzialenn Pokaż wiadomość
Duże rozmiary obuwia są w Deichmanie, New Looku można spotkac 42, może balerinki będą dla Ciebie dobrym rozwiązaniem i buty z okrągłym noskiem.
zgodzę się z tobą
__________________
,,...życie jest krótkie więc łam zasady, wybaczaj wszystko,całuj powoli,kochaj szczerze, śmiej się bez opamiętania i nigdy niczego nie żałuj..."
izga88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:30.