Szkoła muzyczna I stopnia - skrzypce - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-05-30, 18:47   #1
dorotau20
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 17

Szkoła muzyczna I stopnia - skrzypce


Witam wszystkie wizażystki
Mam do was takie pytanko, złożyłam wniosek do szkoły muzycznej I stopnia do klasy I w cyklu 6 letnim - instrument skrzypce - dla mojej już prawie 6 letniej córki. Nigdy ona nie grała na żadnym instrumencie i nie pochodzimy z rodziny wybitnie uzdolnionych muzyków. Ot tak dziecko marzy o tym aby nauczyć grać się na skrzypcach. Moje pytanie to jak wyglądają przesłuchania do takiej szkoły? czy powinna wziąć jakieś prywatne lekcje muzyki aby się przygotować? Co będzie musiała zrobić na takim egzaminie wstępnym?
dorotau20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-30, 19:45   #2
Majka1503
EDUkator
 
Avatar Majka1503
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: śląskie/Kraków
Wiadomości: 6 337
Dot.: Szkoła muzyczna I stopnia - skrzypce

Zwykle jest to powtarzanie-klaskanie rytmu, odróżnienie tej samej melodii, ale w wersji "wesołej" i "smutnej", zaśpiewanie jakiegoś wlazłkotka , powiedzenie ile klawiszy zostało naciśniętych na pianinie.

Żadnych lekcji nie musicie brać
__________________

Drożdże: 10 III -10 VI; 09 VII-26 IX; 29 X - 26 XII 2012; 01 II-01 IV 2013; 12 IV - 12 VII 2014.
Dbam o włosy: od III 2012.
CG: od 5 VII 2012.


Majka1503 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-01, 22:31   #3
Hufeisen
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 142
Dot.: Szkoła muzyczna I stopnia - skrzypce

Cytat:
Napisane przez Majka1503 Pokaż wiadomość
Zwykle jest to powtarzanie-klaskanie rytmu, odróżnienie tej samej melodii, ale w wersji "wesołej" i "smutnej", zaśpiewanie jakiegoś wlazłkotka , powiedzenie ile klawiszy zostało naciśniętych na pianinie.

Żadnych lekcji nie musicie brać
Dokładnie na tym etapie nawet lekcje nie są wskazane by " nie pomieszać " dziecku w głowie ktoś nauczy czegoś inaczej, później dziecko sobie to zakoduje i przestawienie trwa bardzo długo
__________________
65->60->59->57->55->53

Egzaminy 31.05, 1.06, 14.06, 15.06
Hufeisen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-02, 03:41   #4
serenavanderwoodsen
Zadomowienie
 
Avatar serenavanderwoodsen
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 421
GG do serenavanderwoodsen
Dot.: Szkoła muzyczna I stopnia - skrzypce

Na takim "egzaminie" po prostu sprawdza się słuch muzyczny, więc żadnych przygotowań, na skrzypce wymaga się bardzo "rozwiniętego".
Ja ze swojego wieeele lat temu pamiętam jedno 'zadanie', chyba dlatego, że nie bardzo wiedziałam co mam zrobić. Pani zagrała kawałek melodyjki, a ja miałam dośpiewać co by mogło być dalej.
Skrzypce to 'fajny' instrument, ale wymagający, szczególnie dla dzieci, a może to tylko moja perspektywa, ale męczyły mnie godzinne zajęcia, na których surowa pani kazała mi ciągle poprawiać rękę . Ale ja akurat nie szłam do szkoły muzycznej z zamiarem grania na skrzypcach, więc może to też kwestia jakiejś motywacji.
Powodzenia dla córki
serenavanderwoodsen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-02, 08:38   #5
Hufeisen
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 142
Dot.: Szkoła muzyczna I stopnia - skrzypce

Cytat:
Napisane przez serenavanderwoodsen Pokaż wiadomość
Na takim "egzaminie" po prostu sprawdza się słuch muzyczny, więc żadnych przygotowań, na skrzypce wymaga się bardzo "rozwiniętego".
Ja ze swojego wieeele lat temu pamiętam jedno 'zadanie', chyba dlatego, że nie bardzo wiedziałam co mam zrobić. Pani zagrała kawałek melodyjki, a ja miałam dośpiewać co by mogło być dalej.
Skrzypce to 'fajny' instrument, ale wymagający, szczególnie dla dzieci, a może to tylko moja perspektywa, ale męczyły mnie godzinne zajęcia, na których surowa pani kazała mi ciągle poprawiać rękę . Ale ja akurat nie szłam do szkoły muzycznej z zamiarem grania na skrzypcach, więc może to też kwestia jakiejś motywacji.
Powodzenia dla córki

Tak, ale skrzypce to jeden z instrumentów, w którym jeśli zaczniesz wcześniej tym lepiej, pewne rzeczy są już nie do opanowania w wieku 15 lat nawet przy dużej liczbie ćwiczeń.
( wiadomo, że przy każdym instrumencie im wcześniej tym lepiej, ale osobiście znam dorosłe osoby, które zaczęły uczyć się grać na przeróżnych instrumentach i jakoś im idzie, choć ciężko, a skrzypce niestety odpadają nigdy już nie będą profesjonalistami w tej dziedzinie
__________________
65->60->59->57->55->53

Egzaminy 31.05, 1.06, 14.06, 15.06
Hufeisen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-02, 12:41   #6
dorotau20
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 17
Dot.: Szkoła muzyczna I stopnia - skrzypce

Dziękuję wszystkim za pomoc Teraz już jestem prawie spokojna
dorotau20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-02, 20:32   #7
serenavanderwoodsen
Zadomowienie
 
Avatar serenavanderwoodsen
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 421
GG do serenavanderwoodsen
Dot.: Szkoła muzyczna I stopnia - skrzypce

Cytat:
Napisane przez Hufeisen Pokaż wiadomość
Tak, ale skrzypce to jeden z instrumentów, w którym jeśli zaczniesz wcześniej tym lepiej, pewne rzeczy są już nie do opanowania w wieku 15 lat nawet przy dużej liczbie ćwiczeń.
( wiadomo, że przy każdym instrumencie im wcześniej tym lepiej, ale osobiście znam dorosłe osoby, które zaczęły uczyć się grać na przeróżnych instrumentach i jakoś im idzie, choć ciężko, a skrzypce niestety odpadają nigdy już nie będą profesjonalistami w tej dziedzinie
Tak, tak, zgadzam się oczywiście. Miałam bardziej na myśli to, że nie każde dziecko podoła, no i najlepiej jeśli samo jest bardzo zaparte i chce na skrzypcach grać.
serenavanderwoodsen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-06-03, 06:10   #8
Majka1503
EDUkator
 
Avatar Majka1503
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: śląskie/Kraków
Wiadomości: 6 337
Dot.: Szkoła muzyczna I stopnia - skrzypce

Cytat:
Napisane przez serenavanderwoodsen Pokaż wiadomość
Tak, tak, zgadzam się oczywiście. Miałam bardziej na myśli to, że nie każde dziecko podoła, no i najlepiej jeśli samo jest bardzo zaparte i chce na skrzypcach grać.
Co nie zmienia faktu, że jak dziecko chce, to choćby był to słomiany zapał to warto.

Ja chciałam od 6 roku życia i co? Mieszkałam w mieścinie, jeden nauczyciel akurat zmarł, jedna pani zaszła w ciążę, więcej nauczycieli nie było. Rodzice nie mogli/nie chcieli mnie wozić, chociaż przez lata prosiłam.
Byli za granicą, znalazłam ogłoszenie o pierwszy nabór w okolicy do młodzieżowej, nowo otwartej.
Poszłam sama, miałam 14 lat, zrobiłam prawie 7 lat nauki w 4. Ale wiem, że nigdy nie osiągnę tego co mogłam od 6 roku życia i żal do rodziców będzie do końca życia.
__________________

Drożdże: 10 III -10 VI; 09 VII-26 IX; 29 X - 26 XII 2012; 01 II-01 IV 2013; 12 IV - 12 VII 2014.
Dbam o włosy: od III 2012.
CG: od 5 VII 2012.


Majka1503 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-06-03 07:10:10


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:49.