Przebarwienia po maści ze sterydami... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-09-29, 11:07   #1
anecia0509
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 2 765
GG do anecia0509

Przebarwienia po maści ze sterydami...


Wytam wszystkie wizażanki Prosze Was, żebyście to przeczytały

I mam nadzieje, że bedziecie mogły mi pomóc...

Mój proglem polega na tym, że kiedy byłam mała(wieku dokładnie nie pamietam w granicach 6-8 obecnie mam 15) dostałam maść na chrostki. Z które pojawiały się z powodu nieodkrytej jeszcze alergii. Miałam ich dużo. Nikt nam nie powiedział, że maść jest ze sterydami i nie można wychodzić po użyciu na słońce.. Poszłam się opalać i od tej pory mam ciemno brązowe przebarwienia, które zaczynają się pod pośladkami a kończą na plecach.. Mozna powiedzieć ze mają kształ koła.. no może owalu(chodzi mi tu o całość-wszystkie razem, bo ogólem są to takie plamki) to koło ma średnice około 17cm... W zyciu mi to nie przeszkadza, ale źle się czuję gdy mam założyć strój kompielowy, a słyszłam, że mozna coś z tym zrobic... chciałabym to chociaż troche "wybielić"... bo wygląda to bardzo nieestetycznie...

Źle się poszułam gdy miałam kiedys bluzke, w której było mi widać kawałek plecó i koleżanka zwróciła mi uwage mówiąc "Masz brudne plecy..." Dużo osób może tak myślec

Slyszalam również, że z czasem przebywania na słońcu moze stać się to wieksze..być może już jest wieksze, bo jak wiadomo gdy jest się małym dzieckiem nie zwraca się na takie rzeczy uwagi...
Czy posiadajac te przebarwienia moge chodzić na solarium? - Nie żebym chodziła cały czas, bo chciałabym tylko pójść 2 razy w zimie.. Czy taka dawka też moze mi zaszkodzic?

Z góry dziękuję za przeczytanie i za udzielone odpowiedzi
__________________

anecia0509 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-16, 19:59   #2
bialostoczankaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 39
Dot.: Przebarwienia po maści ze sterydami...

Ja także mam ten problem,tylko u mnie przebarwienia sa biale.Czy ktos wie czy mozna to w jakis sposob zniwelowac?
bialostoczankaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-19, 22:50   #3
Ptysio5
Zakorzenienie
 
Avatar Ptysio5
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 545
Dot.: Przebarwienia po maści ze sterydami...

Powinna pomóc mikrodermabrazja (gabinetowa, nie jakieś domowe peelingi ). Przebarwienia napewno sie zmniejszą.
Ale niestety - przy kontakcie ze słóńcem czy solarium - powrócą
Ptysio5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:35.