Wypadanie włosów i stres - wątek zbiorczy - Strona 22 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-04-24, 20:51   #631
dzamatasi
Wtajemniczenie
 
Avatar dzamatasi
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 2 746
Dot.: Wypadanie włosów i stres - wątek zbiorczy

Nadmierne wypadanie włosów jest zwykle opóźnione o dwa-trzy miesiące w stosunku do działania czynnika, który je wywołał. Wynika to z cyklu życia włosa, który szybciej przechodzi z fazy wzrostu w fazę wypadania. Na przykład w przypadku wypadania sezonowego dopiero w październiku-listopadzie obserwuje się zwiększoną utratę włosów. Tak samo w razie silnego stresu, operacji czy przelotu do innej strefy czasowej.

Takie coś nalałąm


La Roche-Posay Kerium podobno b. dobra wcierka.. Tylko cemu to wsystko takie drogie
Taka prawda,e łysina tylko dla biedaków, bo bogaty łysina swiecic nie bedie.
__________________
WALCZĘ O WŁOSY

Edytowane przez dzamatasi
Czas edycji: 2014-04-24 o 21:14
dzamatasi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-24, 21:54   #632
Harutobi89
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 530
Dot.: Wypadanie włosów i stres - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez dzamatasi Pokaż wiadomość
Nadmierne wypadanie włosów jest zwykle opóźnione o dwa-trzy miesiące w stosunku do działania czynnika, który je wywołał. Wynika to z cyklu życia włosa, który szybciej przechodzi z fazy wzrostu w fazę wypadania. Na przykład w przypadku wypadania sezonowego dopiero w październiku-listopadzie obserwuje się zwiększoną utratę włosów. Tak samo w razie silnego stresu, operacji czy przelotu do innej strefy czasowej.

Takie coś nalałąm


La Roche-Posay Kerium podobno b. dobra wcierka.. Tylko cemu to wsystko takie drogie
Taka prawda,e łysina tylko dla biedaków, bo bogaty łysina swiecic nie bedie.
U mnie akurat wypadanie włosów nastąpiło od razu po ustąpieniu głównego czynnika - ciężkiej grypy , co do tego nie mam wątpliwości , bardzo dobrze znam swoje włosy. Chociaż musze przyznać że zanim zachorowałam na tą okropną grypę w której przez 5 tygodni mówiłam zmienionym głosem, moje włosy dodatkowo były osłabione kilkumiesięczną dietą, stresem, ostra zmianą klimatu - z upalnego sierpnia we wrześniu przeskoczyłam do mroźnej i deszczowej Islandii na dodatek nie wziełam odpowiednio ciepłych ubrań - stąd ta ciezka grypa.
Dziś miałam bardzo dobry dzień a mianowicie wypadły mi tylko 3 włosy oczywiście napewno wielu włosów nie zauważyłam, moje jasne włosy ciezko zauważyć ;/ zlewają sie z tłem niemniej jednak wczesniej sama obserwowałam po 300 więc jest różnica. Chciałabym żeby tak było codziennie ze wypadaja tylko 3 włosy.. w każdym razie mam nadzieje że to początek zmian na lepsze , chociaż nie chce jeszcze chwalić dnia przed zachodem słońca.

Czasem się sprawdzają tańsze sposoby , tu dziewczyna ma mega baby hair po Eliksirze Ziołowym z Green Pharmacy który nie ma alkoholu podobno, napewno go wypróbuję.... !

http://kosmetyczkapelaski.blogspot.c...kosmetyki.html
Harutobi89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-24, 22:24   #633
dzamatasi
Wtajemniczenie
 
Avatar dzamatasi
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 2 746
Dot.: Wypadanie włosów i stres - wątek zbiorczy

O boze az tyle grype mialas? to jak Ty sie do tej Islandfii wybralas bez cieplych ubran
Super ze dzis mniej wypadlo! Co prawda nie ma za wczasow co sie ciesxzyc no ale chociaz w jednym dniu zachowalo sie troszke klakow.
Ja tak mysle i obliczam kiedy zaczelo sie wypadanie to by moglo sie zgadzac. We wrzesniu tata dostal udar przezylam to bardzo,obwinuialam sie ze to moja wina potem w grudniu dostal to to samo myslalam ze to moja wina. W lutym mama zachorowala mocno wtedy tez przezylam to bardzo przeplakiwalam caly tydzien obwiniajac siue i za miesiac zaczelo sie wypadanie...pewnie to rozwalilo hormony do tego ciezka anemia po raz 3...
__________________
WALCZĘ O WŁOSY
dzamatasi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-24, 22:41   #634
Harutobi89
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 530
Dot.: Wypadanie włosów i stres - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez dzamatasi Pokaż wiadomość
O boze az tyle grype mialas? to jak Ty sie do tej Islandfii wybralas bez cieplych ubran
Super ze dzis mniej wypadlo! Co prawda nie ma za wczasow co sie ciesxzyc no ale chociaz w jednym dniu zachowalo sie troszke klakow.
Ja tak mysle i obliczam kiedy zaczelo sie wypadanie to by moglo sie zgadzac. We wrzesniu tata dostal udar przezylam to bardzo,obwinuialam sie ze to moja wina potem w grudniu dostal to to samo myslalam ze to moja wina. W lutym mama zachorowala mocno wtedy tez przezylam to bardzo przeplakiwalam caly tydzien obwiniajac siue i za miesiac zaczelo sie wypadanie...pewnie to rozwalilo hormony do tego ciezka anemia po raz 3...
Ta grypa to trwała ze dwa miesiące prawie i była tak ciężka że w życiu taka chora nie byłam na nic... ! ja prawie nie mogłam oddychać i przez kilka tygodni nie poznawalam własnego głosu jakby inna osoba zupełnie mówiła.... i nie wyleczylam tego.... teraz moge sobie pluć w brode tylko.

Mojej przyjaciółce tez stwierdzono PCOS i to w takim zaawansowanym stadium że zmiany guzowe ma na jajnikach do tego rozwalona tarczyca za niskie żelazo, pali pije ćpa i ani jeden włos jej z głowy nie spadnie... siedzi gęsta szopa jak u niedźwiedzia... takze u jednych wypadna wlosy u innych nie... ostrzegałam ją czym to sie może skończyć ale nic se z tego nie robi. miałyśmy Dzama pecha z tym wypadaniem

Edytowane przez Harutobi89
Czas edycji: 2014-04-24 o 22:44
Harutobi89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-25, 08:10   #635
Aniolek_18
Raczkowanie
 
Avatar Aniolek_18
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 435
Dot.: Wypadanie włosów i stres - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez dzamatasi Pokaż wiadomość
A granica normy to ile?
Czyli jednak lecą Ci myślałam,ze już w ogóle Ci nie wypadają...

Czyli trza pożegnać się z gumką,albo chociaż w domu nosić rozpuszczone.
Granica normy to ponoć do 100 włosów dziennie. Mi wypada tak może 20-50 w zależności od tego czy jeszcze myję głowę czy nie.
Tak dobrze to nie ma, żeby w ogóle nie wypadały
__________________
04.08.12
Aniolek_18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-25, 09:44   #636
Harutobi89
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 530
Dot.: Wypadanie włosów i stres - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Aniolek_18 Pokaż wiadomość
Granica normy to ponoć do 100 włosów dziennie. Mi wypada tak może 20-50 w zależności od tego czy jeszcze myję głowę czy nie.
Tak dobrze to nie ma, żeby w ogóle nie wypadały
100 włosów dziennie to zdecydowanie za duż dla 20 latki to jest norma powyżej 50 roku życia. Wstawiałam już kiedyś artykuł na temat ale jeszcze raz go zacytuję

"Mówi się, że do 100 sztuk łodyg włosowych – tyle ma prawo wypaść nam każdego dnia. Ja jednak sprecyzowałbym te dane, bo ilość wypadających włosów jest ściśle związana z wiekiem. Do 30. roku życia możemy stracić maksymalnie 50 włosów dziennie, do 40. roku życia 80, a do 50. roku życia 100 włosów dziennie. Jeżeli ilość traconych przez nas włosów nie przekracza tych wartości, nie mamy powodów do obaw."

żródło i cały artykuł - http://zdrowie-i-uroda.wieszjak.polk...cjalista.html#

Wczoraj napisałam że mi wypadło 3 włosy ale to była cisza przed burzą włąśnie umyłam kłaki i wypadlo tyle ze ciagnely sie pasmami. To sie nigdy nie skonczy. Chyba naprawde łysieje, włosy wypadają , baby hair nie rosną.
Harutobi89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-25, 09:48   #637
kaarolinka4
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 14
Dot.: Wypadanie włosów i stres - wątek zbiorczy

Dziewczyny, a jaka placente kupilyscie? Bo z tego co się orientowałam to są różne rodzaje.
Zastanawiam się własnie nad kupnem. Musze spróbowac. Chociaz nadzieji juz nie mam zadnej. Jak było tak jest. Mycie+suszenie ok 90 włosow. Do tego podczas dnia ciągle włosy widze wszedzie. Ostatnio nawet je widze w szufladzie z skarpetkami! Jakis koszmar...
kaarolinka4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-04-25, 10:16   #638
dzamatasi
Wtajemniczenie
 
Avatar dzamatasi
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 2 746
Dot.: Wypadanie włosów i stres - wątek zbiorczy

http://t1.gstatic.com/images?q=tbn:A...L7eShRj69ca_-w
te zamówiłam,ale teraz paczam,ze sa inne wieksze i tansze
__________________
WALCZĘ O WŁOSY
dzamatasi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-25, 11:12   #639
Harutobi89
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 530
Dot.: Wypadanie włosów i stres - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez kaarolinka4 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a jaka placente kupilyscie? Bo z tego co się orientowałam to są różne rodzaje.
Zastanawiam się własnie nad kupnem. Musze spróbowac. Chociaz nadzieji juz nie mam zadnej. Jak było tak jest. Mycie+suszenie ok 90 włosow. Do tego podczas dnia ciągle włosy widze wszedzie. Ostatnio nawet je widze w szufladzie z skarpetkami! Jakis koszmar...
Moje włosy też są wszędzie, znajduje je w każdym możliwym miejscu nawet mój kot chodzi ciągle umemłany w moich włosach.
Harutobi89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-25, 11:23   #640
Roxix
Raczkowanie
 
Avatar Roxix
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Wodzisław Śląski
Wiadomości: 105
Dot.: Wypadanie włosów i stres - wątek zbiorczy

A ja już mam coraz mniej sposob na ukrycie łysiny. Miec 20 lat i ukrywac łysine,no śmiechu warte. Nigdy bym nie pomyślała,że mnie takie coś spotka..
Jeszcze mi się te łysie miejsca święcą jak u starego dziada..
Czekam na okres i będe robic jeszcze raz badanie hormonów i ta tarczycę,bo mi spokoju nie daje.


Dzamatasi placent activ,pudełko oryginalne,ale co oni tam w te ampułki wlali to już niewiadomo niestety....
Roxix jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-25, 12:08   #641
dzamatasi
Wtajemniczenie
 
Avatar dzamatasi
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 2 746
Dot.: Wypadanie włosów i stres - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Roxix Pokaż wiadomość
A ja już mam coraz mniej sposob na ukrycie łysiny. Miec 20 lat i ukrywac łysine,no śmiechu warte. Nigdy bym nie pomyślała,że mnie takie coś spotka..
Jeszcze mi się te łysie miejsca święcą jak u starego dziada..
Czekam na okres i będe robic jeszcze raz badanie hormonów i ta tarczycę,bo mi spokoju nie daje.


Dzamatasi placent activ,pudełko oryginalne,ale co oni tam w te ampułki wlali to już niewiadomo niestety....

O to moją rówieśniczką jesteś NO przykre mając 20 lat tracimy włosy jak dziadki stare.

Fakt, nie wiadomo co walą do nich,ale coby nie było,waźne zeby pomogło

Harubii moje są tez wszedzie, wcoraj tata je zupe a tam kłębek moich kłaków.. ocywiście wkurył się;/
__________________
WALCZĘ O WŁOSY
dzamatasi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-04-25, 12:50   #642
Roxix
Raczkowanie
 
Avatar Roxix
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Wodzisław Śląski
Wiadomości: 105
Dot.: Wypadanie włosów i stres - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez dzamatasi Pokaż wiadomość
O to moją rówieśniczką jesteś NO przykre mając 20 lat tracimy włosy jak dziadki stare.

Fakt, nie wiadomo co walą do nich,ale coby nie było,waźne zeby pomogło

Harubii moje są tez wszedzie, wcoraj tata je zupe a tam kłębek moich kłaków.. ocywiście wkurył się;/

Ale to jest takie irytujące,w moim przypadku czego się nie dotknę tam w gratisie mam włos przyklejony,na ubraniach mam dodatkowe okrycie z włosów.W aucie siedzenia też są moim futrem pokryte.. i wez tu kogos przewieź ;/ Haha albo jak się do chłopaka przytulę,to mu na twarzy moje włosy zostają.
Roxix jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-25, 13:07   #643
dzamatasi
Wtajemniczenie
 
Avatar dzamatasi
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 2 746
Dot.: Wypadanie włosów i stres - wątek zbiorczy

Ale powiem Wam,źe duźo diewcźyn źostawia po sobie włosy.Moja sis jak ppryjeźdźa to teź źawsźe źnajdę jej kłaki a pewnie wieksźość i tak nie auwae bo ma blond. Albo byłam ost.u kosmetycźki i u niej teź dość sporo włosów na źiemi,sźafie,bluźkach itd. Jadąc autobusem teź źawsźe źnajdę jakieś.
__________________
WALCZĘ O WŁOSY

Edytowane przez dzamatasi
Czas edycji: 2014-04-25 o 13:08
dzamatasi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-26, 04:21   #644
dzamatasi
Wtajemniczenie
 
Avatar dzamatasi
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 2 746
Dot.: Wypadanie włosów i stres - wątek zbiorczy

Boze jaka masakre mi ta placenta zrobila to nawet se nie wyobrazacie. Wysuszyla mi tak skalp ze automatycznie pojawil sie loj, przedzialek swieci sie jak psu jaja... Wlosy tluste od tego jakbym z miesiac nie myla o swedzeniu glowy nie musze wspominac i platach bialych odchodzacych od glowy, dawno czegos takiego nie mialam.wiecej tego juz nie uzyje. Powroce do bio serum lopianowe on sprawdzal sie zdecydowanie lepiej no ale tez drozszy jest i mniej ampulek,jeden jego minus.


A olejek kokosowy wysusza wlosy...
__________________
WALCZĘ O WŁOSY
dzamatasi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-26, 09:02   #645
Harutobi89
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 530
Dot.: Wypadanie włosów i stres - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez dzamatasi Pokaż wiadomość
Boze jaka masakre mi ta placenta zrobila to nawet se nie wyobrazacie. Wysuszyla mi tak skalp ze automatycznie pojawil sie loj, przedzialek swieci sie jak psu jaja... Wlosy tluste od tego jakbym z miesiac nie myla o swedzeniu glowy nie musze wspominac i platach bialych odchodzacych od glowy, dawno czegos takiego nie mialam.wiecej tego juz nie uzyje. Powroce do bio serum lopianowe on sprawdzal sie zdecydowanie lepiej no ale tez drozszy jest i mniej ampulek,jeden jego minus.


A olejek kokosowy wysusza wlosy...
widać te ampułki nie są dla Ciebie może masz uczulenie na któryś ze składników ?
Harutobi89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-26, 12:18   #646
dzamatasi
Wtajemniczenie
 
Avatar dzamatasi
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 2 746
Dot.: Wypadanie włosów i stres - wątek zbiorczy

wydaje mi się,źe ucźulenie inacźej by się objawiało. widocźnie coś musi mieć w sobie mocnego które mi podraźnia skóre. tak jak loxon i alpicort. lepiej toleruje naturalne wcierki.


kupiłam konicźyne cźerwoną i wierźbownicę . dawno nie piłam, a widźiałam róźniece na nich. Wy pijecie jakieś źioła?
__________________
WALCZĘ O WŁOSY
dzamatasi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-26, 12:25   #647
Blackbejbe
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Athlone / Irlandia
Wiadomości: 655
Dot.: Wypadanie włosów i stres - wątek zbiorczy

Mi placenta spasowala Mam po niej fajnie napuszone wlosy
__________________
WEWNĘTRZNIE :
- olej lniany
- olej z pestek dyni
- reszta dojdzie

ZEWNĘTRZNIE :
- olej z pestek dyni
- olej musztardowy z papryczka
- szampon cebulowy

- i tutaj też będzie więcej


== ODZYSKAĆ WŁOSISKA==


Blackbejbe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-26, 12:45   #648
dzamatasi
Wtajemniczenie
 
Avatar dzamatasi
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 2 746
Dot.: Wypadanie włosów i stres - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Blackbejbe Pokaż wiadomość
Mi placenta spasowala Mam po niej fajnie napuszone wlosy
Długo juź uźywasź? Jakiś odrost jest ? albo źahamowała wypadanie choć trochę?
__________________
WALCZĘ O WŁOSY
dzamatasi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-26, 15:34   #649
Blackbejbe
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Athlone / Irlandia
Wiadomości: 655
Dot.: Wypadanie włosów i stres - wątek zbiorczy

narazie jestem po 5-ej ampulce wiec ciezko mi ocenic ale nie wzmaga wypadania a to juz plus u mnie ! Skoncze kuracje 2 opakowan to powiem jak sobie dala rade ale nie spodziewam sie cudów....
__________________
WEWNĘTRZNIE :
- olej lniany
- olej z pestek dyni
- reszta dojdzie

ZEWNĘTRZNIE :
- olej z pestek dyni
- olej musztardowy z papryczka
- szampon cebulowy

- i tutaj też będzie więcej


== ODZYSKAĆ WŁOSISKA==


Blackbejbe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-04-26, 18:09   #650
dzamatasi
Wtajemniczenie
 
Avatar dzamatasi
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 2 746
Dot.: Wypadanie włosów i stres - wątek zbiorczy

Tak,u mnie teź o dźiwo nie wźmaga wypadania Tak jak olejki.
A powiedź mi jesźcźe jedna ampułka na ile Ci stracźa? Podobno jedna ma być na tydźień U mnie na jeden raź idźie..

2 kubki wierźbo wypite i cźerwonej 1
__________________
WALCZĘ O WŁOSY

Edytowane przez dzamatasi
Czas edycji: 2014-04-26 o 18:11
dzamatasi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-26, 18:25   #651
Roxix
Raczkowanie
 
Avatar Roxix
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Wodzisław Śląski
Wiadomości: 105
Dot.: Wypadanie włosów i stres - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez dzamatasi Pokaż wiadomość
Tak,u mnie teź o dźiwo nie wźmaga wypadania Tak jak olejki.
A powiedź mi jesźcźe jedna ampułka na ile Ci stracźa? Podobno jedna ma być na tydźień U mnie na jeden raź idźie..

2 kubki wierźbo wypite i cźerwonej 1
Jedna ampułka ma isc cała raz na tydzień
Placenta szybko traci właściwosci. Moim zdaniem takie wcieranie raz w tygodniu nic nie da.
Roxix jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-26, 18:38   #652
Blackbejbe
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Athlone / Irlandia
Wiadomości: 655
Dot.: Wypadanie włosów i stres - wątek zbiorczy

yyyyy ja wcieram co drugi dzien pozniej gdy beda efekty wciera sie jedna ampulke na tydzien , na poczatku co 2 dzien .
__________________
WEWNĘTRZNIE :
- olej lniany
- olej z pestek dyni
- reszta dojdzie

ZEWNĘTRZNIE :
- olej z pestek dyni
- olej musztardowy z papryczka
- szampon cebulowy

- i tutaj też będzie więcej


== ODZYSKAĆ WŁOSISKA==


Blackbejbe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-26, 18:50   #653
dzamatasi
Wtajemniczenie
 
Avatar dzamatasi
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 2 746
Dot.: Wypadanie włosów i stres - wątek zbiorczy

To ja chyba prźesadźiłam, bo codźiennie jedną cała wcieram:confuse d:
__________________
WALCZĘ O WŁOSY
dzamatasi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-26, 18:52   #654
Roxix
Raczkowanie
 
Avatar Roxix
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Wodzisław Śląski
Wiadomości: 105
Dot.: Wypadanie włosów i stres - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez dzamatasi Pokaż wiadomość
To ja chyba prźesadźiłam, bo codźiennie jedną cała wcieram:confuse d:

a niby czemu ? jak jazamowie placente tez tak zrobię hehe
Roxix jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-26, 21:24   #655
0nat0
Raczkowanie
 
Avatar 0nat0
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 201
Dot.: Wypadanie włosów i stres - wątek zbiorczy

cześć, czołem!
Czy jest na sali ktoś, kto doświadczył wypadania włosów przez alergię lub nietolerancję pokarmową, dokładniej nabiału?
Domyślam się, że to pytanie jest trochę z czapy, ale węszę wszędzie, bo lekarze jacy są nie muszę nikogo tutaj uświadamiać

Trafiłam na ten artykuł: http://codziennie.newstart.pl/index....jac-z-alergia/ i u mnie praktycznie tylko niektóre objawy nie występują, a tak to wszystko się zgadza. Gdy wspominałam lekarzom, że źle toleruję nabiał, słyszałam: Eeeee, głupi uśmieszek i recepta na uzdrowiciela loxon.
Może jest tutaj ktoś kto spotkał się z wypadaniem włosów przez taką alergię, może nie nadmiernym, ale jednak. Bardzo ciężko mi jest pozbyć się produktów z owym składnikiem, już w czasie dojrzewania padło hasło, że mam alergię, ale wtedy hasały wszędzie kampanie reklamowe o uzdrawiającym działaniu mleka, więc jeśli nie wymiotowałam po spożyciu - nie było też problemu.

będę wdzięczna za jakąkolwiek odpowiedź
P.S. tak, jestem tutaj nowym obywatelem, aczkolwiek temat dobrze mi znany nie od dziś
0nat0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-27, 10:39   #656
Harutobi89
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 530
Dot.: Wypadanie włosów i stres - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez 0nat0 Pokaż wiadomość
cześć, czołem!
Czy jest na sali ktoś, kto doświadczył wypadania włosów przez alergię lub nietolerancję pokarmową, dokładniej nabiału?
Domyślam się, że to pytanie jest trochę z czapy, ale węszę wszędzie, bo lekarze jacy są nie muszę nikogo tutaj uświadamiać

Trafiłam na ten artykuł: http://codziennie.newstart.pl/index....jac-z-alergia/ i u mnie praktycznie tylko niektóre objawy nie występują, a tak to wszystko się zgadza. Gdy wspominałam lekarzom, że źle toleruję nabiał, słyszałam: Eeeee, głupi uśmieszek i recepta na uzdrowiciela loxon.
Może jest tutaj ktoś kto spotkał się z wypadaniem włosów przez taką alergię, może nie nadmiernym, ale jednak. Bardzo ciężko mi jest pozbyć się produktów z owym składnikiem, już w czasie dojrzewania padło hasło, że mam alergię, ale wtedy hasały wszędzie kampanie reklamowe o uzdrawiającym działaniu mleka, więc jeśli nie wymiotowałam po spożyciu - nie było też problemu.

będę wdzięczna za jakąkolwiek odpowiedź
P.S. tak, jestem tutaj nowym obywatelem, aczkolwiek temat dobrze mi znany nie od dziś
A może by tak zrobić jakieś testy czy rzeczywiście masz alergię na mleko ? Takie testy jak sie robi na alergie... chyba tylko tak się upewniesz. Wydaje mi sie że włosy mogą od tego wypadać , wypadają od wszystkiego co jest niedobre dla naszego organizmu więc jeśli ktoś ma alergię na mleko a spożywa produkty tego typu włosy mogą lecieć w nadmiarze. Miałaś skaze białkową jak byłaś mała ?

Bardzo się cieszę że do nas dołączylaś w końcu
U mnie narazie z włosami spokoj po piątkowym myciu, wczoraj wypadlo ich 10 przynajmniej tyle zauwazyłam .
Harutobi89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-27, 15:17   #657
Roxix
Raczkowanie
 
Avatar Roxix
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Wodzisław Śląski
Wiadomości: 105
Dot.: Wypadanie włosów i stres - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Harutobi89 Pokaż wiadomość
A może by tak zrobić jakieś testy czy rzeczywiście masz alergię na mleko ? Takie testy jak sie robi na alergie... chyba tylko tak się upewniesz. Wydaje mi sie że włosy mogą od tego wypadać , wypadają od wszystkiego co jest niedobre dla naszego organizmu więc jeśli ktoś ma alergię na mleko a spożywa produkty tego typu włosy mogą lecieć w nadmiarze. Miałaś skaze białkową jak byłaś mała ?

Bardzo się cieszę że do nas dołączylaś w końcu
U mnie narazie z włosami spokoj po piątkowym myciu, wczoraj wypadlo ich 10 przynajmniej tyle zauwazyłam .
Popieram Harutobi najlepiej test zrobic i wszystko jasne
Roxix jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-27, 15:29   #658
0nat0
Raczkowanie
 
Avatar 0nat0
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 201
Dot.: Wypadanie włosów i stres - wątek zbiorczy

Harutobi89 u mnie było tak, że we wczesnym dzieciństwie żadne objawy na to nie wskazywały. Dopiero podczas bilansu na początku dojrzewania, lekarka stwierdziła, że mam alergię na nabiał, która najprawdopodobniej rozwinęła się wraz z dojrzewaniem. Miałam i dalej mam gdy spożywam mleko, małe krostki na rękach, przypominające pokrzywkę, ale też nie do końca. Na wizycie u alergologa lekarz stwierdził, że nie ma potrzeby robić testów, bo jeśli nie wymiotuję, nie boli mnie żołądek - dla niego nie ma problemu. To jeszcze był okres gdy nie było informacji, że mleko dla dorosłych nie jest do końca najlepszym pokarmem, a brak jego w jadłospisie to jednym słowem śmierć. Jak wychodziłam z tej wizyty z mamą, powiedział, że jeśli lubię mleko mam je spożywać, bo jest zdrowe i nie będę łamać sobie kości.
Wszystko się nasiliło, choć nie miałam o tym pojęcia dopiero po zakończeniu dojrzewania, mniej więcej w wieku 19-20 lat. Zaczęły u mnie występować takie objawy jak w tym linku, który wcześniej wkleiłam. Ciężko jest wiązać takie objawy z alergią na nabiał. Zazwyczaj mówi się o wymiotach i bólu żołądka, u mnie takie zjawisko występuje tylko i wyłączenie po zjedzeniu jogurtu.
Jedyne z czym się spotkałam w sieci to fakt, że jeśli niemowlak miał skazę białkową, to w dorosłym życiu mieć alergii nie będzie, a jeśli nie miał jest większe prawdopodobieństwo o nietolerancji laktozy.
Bardzo mało jest informacji na ten temat, jeśli jest to tylko o tym, że mleko nie jest dobrym produktem dla osób dorosłych i starszych.
Aktualnie jestem 5 dzień bez spożywania produktów mlecznych i muszę przyznać, że czuję się o niebo lepiej. Wcześniej ciągle bolała mnie głowa, mogłam wstawać cały dzień, spać odpowiednią liczbę godzin a i tak czułam się jakbym nie spała w ogóle. Co do nowych obiektów na skórze ciężko powiedzieć, na razie żaden nowy nieprzyjaciel się nie pojawił, ale przebarwienia po poprzednich jeszcze są.

sorrka, że wprowadziłam temat odmienny od problemu który jest tutaj poruszany, ale nie wiem co sądzić o tym.

Jeśli chodzi o wypadanie, to masuję czaszkę od kilku dni tym http://i1196.photobucket.com/albums/...ps68c5424c.jpg może nie tyle co masuję, co lekko przyciskam tymi igiełkami do głowy. Jest lekko rozgrzana przed nałożeniem wcierki i czuć mrowienie, palcami jeszcze nigdy nie uzyskałam takiego efektu.
0nat0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-27, 18:22   #659
Roxix
Raczkowanie
 
Avatar Roxix
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Wodzisław Śląski
Wiadomości: 105
Dot.: Wypadanie włosów i stres - wątek zbiorczy

Płakac mi się chce. Nie rozumiem.. czemu włosy nie chcą odrastac ? Nie wiem jak się czesac juz.Same łyse placki...
Może któraś jeszcze cos polecic na odrost ?;/
Roxix jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-27, 18:49   #660
0nat0
Raczkowanie
 
Avatar 0nat0
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 201
Dot.: Wypadanie włosów i stres - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Roxix Pokaż wiadomość
Płakac mi się chce. Nie rozumiem.. czemu włosy nie chcą odrastac ? Nie wiem jak się czesac juz.Same łyse placki...
Może któraś jeszcze cos polecic na odrost ?;/
mi cokolwiek zaczęło kiełkować po dobrych dwóch latach, ale sporo też w tym mojej winy - odżywka raz na miesiąc i szampon z drogerii, choć z drugiej strony niektórzy myją familijnym za 3 zł i włosy mają ...
mi dużo pomógł olej rycynowy z żółtkiem, pokrzywa + skrzyp, siemię lniane. W momencie gdy skalp był jak pustynia, nakładałam miąższ z aloesu, chciałam ostatnio kupić żel aloesowy, ale wszędzie tylko sok
Od kilku dni zraszam czaszkę seboradinem niger, wcześniej masując głowę. Nakładam też balsam z tej samej serii. Najbardziej to chyba olej rycynowy i siemię lniane mi pomogło, ale gdyby nie loxon to chyba nic nie poruszyłoby do życia włosów na głowie. Przez pół roku na długości włosy potrafiły urosnąć tylko max 3 cm.
Najgorsze to chyba nic nie robić, mumifikacja za życia :\
0nat0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-10-09 19:16:12


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:40.