Ryby z puszki - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-05-14, 18:09   #1
olka922
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 354

Ryby z puszki


Czy ryby z puszki są zdrowe? Bo bardzo mi smakują i zastanawiam się czy nie jeść ich częściej, bo na obiad rybę mam bardzo rzadko więc może zastąpię je tymi z puszki.
olka922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-14, 18:16   #2
kevschaa
Zakorzenienie
 
Avatar kevschaa
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 3 356
Dot.: Ryby z puszki

Cytat:
Napisane przez olka922 Pokaż wiadomość
Czy ryby z puszki są zdrowe? Bo bardzo mi smakują i zastanawiam się czy nie jeść ich częściej, bo na obiad rybę mam bardzo rzadko więc może zastąpię je tymi z puszki.

to jest temat kontrowersyjny, zależy też jakie ryby bo np. tuńczyka z puszki nie poleca się często jeść ze względu na to że jest w nim sporo rtęci.
Na pewno świeże ryby są zdrowsze.

Ja bym polecała umiar- jak zjesz puszke z rybą raz w tygodniu nic Ci się nie stanie , częściej pewnie też nie, ale ja bym poszukała innych form ryby.
Możesz przecież kupić wędzoną makrelę czy łososia i zjadać na zmianę z puszkowanymi.
kevschaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-14, 18:39   #3
Ilsa Lund
Zakorzenienie
 
Avatar Ilsa Lund
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: *miasto know-how
Wiadomości: 21 061
Dot.: Ryby z puszki

Nie sądzę że są zdrowe bo pływają w oleju no i do puszek dają takie najgorsze skrawki dla kotów. Postaraj się jednak jeść normalne ryby, świeże lub z małą ilością glazury (w Biedronce z firmy Złota Rybka mają 5% )
__________________
13.03.2008
13.03.2013
13.09.2014

Ilsa Lund jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-14, 18:55   #4
olka922
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 354
Dot.: Ryby z puszki

A co sądzicie o paluszkach rybnych np. Frosty? zdrowe czy moze mają jakieś dodatki niepotrzebne?
olka922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-14, 19:49   #5
kevschaa
Zakorzenienie
 
Avatar kevschaa
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 3 356
Dot.: Ryby z puszki

http://potreningu.pl/artykuly/2337/p...e-w-nich-kryje


wszystko w temacie
To rybny fastfood...

nic nie zastąpi świeżej ryby (ewentualnie mrożonej, wędzonej), takiej której możesz spojrzeć w oczy
kevschaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-14, 20:55   #6
Malagenia
Raczkowanie
 
Avatar Malagenia
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 322
Dot.: Ryby z puszki

Cytat:
Napisane przez Ilsa Lund Pokaż wiadomość
Nie sądzę że są zdrowe bo pływają w oleju no i do puszek dają takie najgorsze skrawki dla kotów. Postaraj się jednak jeść normalne ryby, świeże lub z małą ilością glazury (w Biedronce z firmy Złota Rybka mają 5% )
Niby tak, ale są też przecież w pomidorach albo sosie własnym i ja jak kupuję, to np. z Graala filety rybne w puszce, widać, ze jest to kawał z jednej ryby.

Edytowane przez Malagenia
Czas edycji: 2014-05-14 o 21:01
Malagenia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-14, 21:01   #7
kevschaa
Zakorzenienie
 
Avatar kevschaa
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 3 356
Dot.: Ryby z puszki

Cytat:
Napisane przez Malagenia Pokaż wiadomość
Niby tak, ale są też przecież w pomidorach albo sosie własnym i ja jak kupuję, to z Graala filety rybne w puszce, widać, ze jest to kawał z jednej ryby.

skład tuńczyka w pomidorach gralla:
Składniki
Ryba – tuńczyk (37,8%); sos pomidorowy (51,2%) - woda, koncentrat pomidorowy, cukier, olej roślinny, substancja zagęszczająca (guma guar), sól, regulator kwasowości (kwas octowy), ekstrakt papryki, pieprz; warzywa (11%) - cebula, groszek.




Nie jest to absolutna tragedia, ale rewelacji też nie ma.
Lepiej zjeść coś takiego niż paczkę chipsów, ale jeśli zależy Ci na zdrowym posiłku to z pewnością jest bardzo wiele lepszych wyborów...
kevschaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-05-15, 18:46   #8
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Ryby z puszki

Ryby świeże też nie wiadomo jak są hodowane i czym karmione- generalnie nie ma nic zdrowego obecnie na świecie
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-15, 19:06   #9
Ilsa Lund
Zakorzenienie
 
Avatar Ilsa Lund
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: *miasto know-how
Wiadomości: 21 061
Dot.: Ryby z puszki

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
Ryby świeże też nie wiadomo jak są hodowane i czym karmione- generalnie nie ma nic zdrowego obecnie na świecie
Wszędzie defetyści
__________________
13.03.2008
13.03.2013
13.09.2014

Ilsa Lund jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-17, 15:19   #10
Sorbik
Zakorzenienie
 
Avatar Sorbik
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 3 245
Dot.: Ryby z puszki

Lubie ryby w puszcze, owszem, ale uważam, że ich jedzenie nie jest zbyt zdrowe, zawierają konserwanty, itp. Lepsza świeża rybka, jest przecież tyle ciekawych przepisów w sieci i na pewno każdy dla siebie coś znajdzie
__________________
Szczęśliwa: 18.08.2013.
Zaręczona: 19.08.2014
Już na zawsze razem: 20.08.2016.


Zapuszczam włosy 56cm---> 70cm


“I have learned to be content in whatever circumstances I am in”.
Sorbik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-01, 09:37   #11
zielonaherbata1983
Raczkowanie
 
Avatar zielonaherbata1983
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: miejsce piękne i pachnące
Wiadomości: 193
Dot.: Ryby z puszki

Cytat:
Napisane przez Ilsa Lund Pokaż wiadomość
Nie sądzę że są zdrowe bo pływają w oleju no i do puszek dają takie najgorsze skrawki dla kotów. Postaraj się jednak jeść normalne ryby, świeże lub z małą ilością glazury (w Biedronce z firmy Złota Rybka mają 5% )
Sądzę, że taka rybka dużo zdrowsza niż schaboszczak w panierce. Czy pływają w oleju? większosć jednak w sosie własnym lub pomidorowym. Tuńczyk porządnej firmy zapewne jest z jednej ryby i to widać jak wybierzemy w kawałku, a nie rozdrobniony. Jeśli chodzi o te rozdrobnione to nie zjadłabym, właśnie z uwagi na konsystencję, a myśl o tuńczyku w oleju przyprawia mnie o mdłosci.
Co do ryb z biedronki... hmm... lepiej iść do rybnego po prostu. Firmy produkujące dla biedry, która jest niskobudżetowym marketem, czy tam dyskontem pewnie mają inne normy jakości. skądś ta dobra cena musi się brać. Pewnie są hodowane na jakimś syfie aby rosły szybko. Moje doświadczenia z Biedronką : pałki z kurczaka z biedronki w piekarniku kurczą się do minimalnych rozmiarów, marchew szybko pleśnieje, biosilk jest rzadszy niz rossmana, a kinder niespodzianka jest zrobiona z innej czekolady niż ta z tesco. Wino mateus i carlorossi smakuje inaczej, niż to kubione w kauflandzie. Dlatego też nie ryzykowałabym kupowania ryb w biedronce.
zielonaherbata1983 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-06-02, 10:35   #12
Kolor Bzu
Zakorzenienie
 
Avatar Kolor Bzu
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 023
Dot.: Ryby z puszki

Świeże raczej są zdrowsze I smaczniejsze- nie wiem czemu ale np. w każdym tuńczyku z puszki czuję taki żelazisty posmak.
Niemniej zawsze kilka konsrw rybnych mam w domu, po pierwsze zdrowsze to niż większosc innych szybkich dań, a po drugie szybko można z takiego np. tuńczyka wyvzarować sałatkę dla gości.
Kolor Bzu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-02, 14:10   #13
manius085
Raczkowanie
 
Avatar manius085
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 40
Dot.: Ryby z puszki

W rybach puszki (zwłaszcza z tymi rozdrobnionymi) jest problem tego typu, że nie wiadomo co tam naprawdę jest ;( Dlatego tak jak większość polecam jednak świeże ryby lub mrożone. Przecież można je zrobić tak jak nam smakuje, a czasu to nie zabiera przecież wiele
manius085 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-28, 14:26   #14
piwnikmariola
Przyczajenie
 
Avatar piwnikmariola
 
Zarejestrowany: 2014-06
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 23
Dot.: Ryby z puszki

Ja to nie wiem, dla mnie ryby z puszki jakoś tak mijają się z celem, tzn nie mówię że są złe ale te sosy pomidorowe...albo tuńczyk woleju..ostatecznie jestem w stanie przystać na stek z tuńczyka ale w sosie własnym czyli jakby w wodzie. Nie wiem czy to dobrze czy to źle, ale mama mnie nauczyła parę lat temu jeść duże ilości pieczonych ryb z odrobiną soli i cytryny...fakt że w mieście jest ciężko o świeże ryby, ale ja akurat mam niedaleko łodzi gospodarstwo pańśtwa suchanowskich i stamtąd przywozimy sobie pyszne świeże pstrągi. najlepsze są pieczone z odrobiną masla i szałwią w środku ...
piwnikmariola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-28, 17:37   #15
a3389c1658f289371e9f53ba70ebd6b73c85f48f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 967
Dot.: Ryby z puszki

Cytat:
Napisane przez olka922 Pokaż wiadomość
A co sądzicie o paluszkach rybnych np. Frosty? zdrowe czy moze mają jakieś dodatki niepotrzebne?
Ryby maja w sobie to co przemysl zostawia w morzu. Paluszki rybne to produkt uboczny.. % ryby tam nie wiele. Wiekszosc pochodzi od skosnookich. wiec smacznego.
a3389c1658f289371e9f53ba70ebd6b73c85f48f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-30, 15:22   #16
LuckyJane
Rozeznanie
 
Avatar LuckyJane
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 758
Dot.: Ryby z puszki

Akurat tuńczyka z puszki jadam od czasu do czasu, ale to prawda, że nie jest za bardzo zdrowy. Lepiej jednak jeść zamiast niego rybkę wędzoną, np. makrelę. No i oczywiście świeże, z nich najczęściej jem śledzie na różne różniaste sposoby. Uwielbiam.
LuckyJane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-30, 16:39   #17
lamadeleine
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 147
Dot.: Ryby z puszki

Powiem tak - jakbyśmy się tak chcieli rozdrabniac to zaraz by się okazało że nic nie można jeść ; ) ryby z puszki są ok ale z lepszych firm. Warto czytać składy.
lamadeleine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-30, 20:12   #18
JOAQUILE
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 170
Dot.: Ryby z puszki

Najzdrowsze są ryby morskie świeże. Ale wbrew pozorom nawet nad morzem takie ciężko dorwać...
JOAQUILE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-03, 10:26   #19
nosferatku
Zadomowienie
 
Avatar nosferatku
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 923
Dot.: Ryby z puszki

Cytat:
Napisane przez olka922 Pokaż wiadomość
A co sądzicie o paluszkach rybnych np. Frosty? zdrowe czy moze mają jakieś dodatki niepotrzebne?
A co sądzisz o odwróceniu opakowania z paluszkami rybnymi pleckami do góry i sprawdzeniu składu?
Ew. można zrobić tak, jak ja i wpisać w google "paluszki rybne frosta skład".
filety z mintaja 57% (z certyfikowanych łowisk MSC), mąka pszenna, olej roślinny, woda, olej słonecznikowy, skrobia ziemniaczana (niemodyfikowana chemicznie), sól, drożdże, przyprawy (papryka i kurkuma)
50% ryby w rybie. Jak kto woli. Ja myślę, że gra nie jest warta świeczki. Ale widziałam też znacznie gorsze składy paluszków rybnych.

Cytat:
Napisane przez Kolor Bzu Pokaż wiadomość
Świeże raczej są zdrowsze I smaczniejsze- nie wiem czemu ale np. w każdym tuńczyku z puszki czuję taki żelazisty posmak.
Niemniej zawsze kilka konsrw rybnych mam w domu, po pierwsze zdrowsze to niż większosc innych szybkich dań, a po drugie szybko można z takiego np. tuńczyka wyvzarować sałatkę dla gości.
Mam tak samo. Ale też trzymam rybę w puszce na wypadek nagłego głodu, nagłych gości, nagłej sałatki etc.
nosferatku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-12-03 11:26:22


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:18.