Panny Młode 2019 cz. 5 - Strona 139 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Na ślubnym kobiercu, przygotowania do ślubu > Jeszcze przed ślubem

Notka

Jeszcze przed ślubem O zaręczynach, prezentach, wieczorach panieńskich, wszystko przed ślubem.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2018-12-06, 23:21   #4141
Animka11
Zakorzenienie

Dot.: Panny Młode 2019 cz. 5

Mariamarysienka pisałam tu co zrobiła mi dentystka z językiem w tym roku i wszyscy znajomi i TZ mówili ,że powinnam była jechać od razu na obdukcje. Ja chciałam tylko by ból minął i bym znów mogła normalnie mówić. Nigdzie jej nie zglaszalam więc pewnie i u Ciebie tak będzie . nie martw się

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Animka11 jest offline   Odpowiedz cytując

Stary 2018-12-07, 08:00   #4142
Likable
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez mariamarysienka Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny.
Wpadam na chwilę, w fatalnym nastroju. Zrobiłam dzisiaj powikłanie pacjentce. Oczywiście mogło się zdarzyć, ale równie dobrze mogło się nie zdarzyć. Kiedy zobaczyłam, co się stało, zrobiło mi się słabo, gorąco i zimno jednocześnie. Nie jest to może tragedia nad tragedią, nikt zęba nie straci, ale ucierpi estetyka, jeżeli nie zagoi się tak, jak mam nadzieję. Najbardziej boję się tego, że ta pacjentka jest taka wrażliwa i wszystkiego się boi. Jak się nie uda tego dobrze wyprowadzić, boję się że będzie miała roszczenia i nie da mi spokoju Nie wiem, czy to jest rodzaj pacjenta, który da sobie wytłumaczyć, że takie rzeczy się zdarzają, nawet jeśli robi się wszystko zgodnie ze sztuką. Nie zdążyłam jej jeszcze dobrze poznać, trafiła do mnie z bólem i pomogłam jej najlepiej, jak mogłam, a okazuje się, że może z tego wyniknąć okropna kaszana.
Przepraszam, musiałam się wygadać. Jestem strasznie zdenerwowana. Boję się, co będzie dalej

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
Postaraj się nie martwić na zapas na pewno zrobiłaś wszystko co mogłaś, teraz dobrze się zagoi

Dzień dobry

Likable jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-07, 09:05   #4143
Szoszoszo
Zakorzenienie

Piąteczek! Dzień dobry!

Cytat:
Napisane przez leleczka Pokaż wiadomość
Teraz jest super, nie ma dużo ludzi, stok prawie pusty, w karczmach wolne stoliki ☺

Leleczko, ale Wam cudownie! Korzystajcie, niech się uda jak najwięcej pojeździć! Mnie niestety w najbliższej przyszłości nie grożą narty, więc wyjeździj się i w moim imieniu

Cytat:
Napisane przez agulaaaa Pokaż wiadomość
Patka gratki!

Kusi mnie jakiś kolorek sobie pyknąć przed świętami na włosach
mnie też czeka fryzjer przed świętami, w poniedziałek idę trochę ciachnąć, a potem zrobić jeszcze jedną przymiarkę do próbnej fryzury.

Cytat:
Napisane przez Animka11 Pokaż wiadomość
O fajna ta szkatułka
Ja myślę ,że chyba się tutaj wylamie i nie chce nic nadzwyczajnego i zobaczymy jakie pudełko będziemy mieli oryginalne i takie mi się najbardziej podobają
A robicie koszyki ratunkowe ?

Dołączam do Ciebie i Mikomy, nie przewiduję pudełeczka, chyba że nam jubiler da jakieś wyjątkowo ohydne
Koszyczki chyba zrobimy, jeszcze o tym nie myśleliśmy, ale bywają przydatne i chętnie bym miała takie u siebie.

Cytat:
Hej dziewczyny.
Wpadam na chwilę, w fatalnym nastroju. Zrobiłam dzisiaj powikłanie pacjentce. Oczywiście mogło się zdarzyć, ale równie dobrze mogło się nie zdarzyć. Kiedy zobaczyłam, co się stało, zrobiło mi się słabo, gorąco i zimno jednocześnie. Nie jest to może tragedia nad tragedią, nikt zęba nie straci, ale ucierpi estetyka, jeżeli nie zagoi się tak, jak mam nadzieję. Najbardziej boję się tego, że ta pacjentka jest taka wrażliwa i wszystkiego się boi. Jak się nie uda tego dobrze wyprowadzić, boję się że będzie miała roszczenia i nie da mi spokoju Nie wiem, czy to jest rodzaj pacjenta, który da sobie wytłumaczyć, że takie rzeczy się zdarzają, nawet jeśli robi się wszystko zgodnie ze sztuką. Nie zdążyłam jej jeszcze dobrze poznać, trafiła do mnie z bólem i pomogłam jej najlepiej, jak mogłam, a okazuje się, że może z tego wyniknąć okropna kaszana.
Przepraszam, musiałam się wygadać. Jestem strasznie zdenerwowana. Boję się, co będzie dalej

Oj spróbuj się tym nie przejmować, może nic złego się z tego nie rozwinie. Wierzę, że zagoi się bezproblemowo. A nawet gdyby coś było minimalnie nie tak, myślę, że jest ogromna szansa, że zupełnie nie będzie Cię nękać, dałaś jej przecież ulgę w bólu, o a to najważniejsze.
Sama piszesz, że pomogłaś jej najlepiej, jak mogłaś, i że wszystko zgodnie ze sztuką. Naprawdę się nie przejmuj, losowe wypadki się zdarzają.

Robimy dziś drugą rundę obrączkową, zobaczymy, czy pójdzie lepiej niż ostatnio
Szoszoszo jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-07, 09:40   #4144
agulaaaa
Zakorzenienie

Dzień dobry

Co do koszyczków, zaczęłam myśleć czy były na ostatnim weselu i nieee,nawet nie zwrocilam uwagi na to, że ich nie ma,więc sama nie wiem czy będę robić.

Szoszo masz jakiś zamysł na kolejną próbną ?

Lika a Ty w jakie suknie będziesz celować ? Masz już wizje?

Zaczęłam się zastanawiać,jak tu górę modyfikować hmm
agulaaaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-07, 09:59   #4145
Likable
Zakorzenienie

Cytat:

Nie wiem co chce
Cytat:
Napisane przez Szoszoszo Pokaż wiadomość
Czekamy na apdejt

Likable jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-07, 10:14   #4146
leleczka
Wtajemniczenie

Cytat:
Piąteczek! Dzień dobry!

Leleczko, ale Wam cudownie! Korzystajcie, niech się uda jak najwięcej pojeździć! Mnie niestety w najbliższej przyszłości nie grożą narty, więc wyjeździj się i w moim imieniu

mnie też czeka fryzjer przed świętami, w poniedziałek idę trochę ciachnąć, a potem zrobić jeszcze jedną przymiarkę do próbnej fryzury.

Dołączam do Ciebie i Mikomy, nie przewiduję pudełeczka, chyba że nam jubiler da jakieś wyjątkowo ohydne
Koszyczki chyba zrobimy, jeszcze o tym nie myśleliśmy, ale bywają przydatne i chętnie bym miała takie u siebie.

Oj spróbuj się tym nie przejmować, może nic złego się z tego nie rozwinie. Wierzę, że zagoi się bezproblemowo. A nawet gdyby coś było minimalnie nie tak, myślę, że jest ogromna szansa, że zupełnie nie będzie Cię nękać, dałaś jej przecież ulgę w bólu, o a to najważniejsze.
Sama piszesz, że pomogłaś jej najlepiej, jak mogłaś, i że wszystko zgodnie ze sztuką. Naprawdę się nie przejmuj, losowe wypadki się zdarzają.

Przypuszczam, że to nasze ostatnie narty na jakieś 2 lata, chyba ze skoczymy do Bałtowa na weekend w styczniu albo lutym więc korzystamy

Stary 2018-12-07, 11:05   #4147
ameliee92
Przyczajenie

Witam wszystkie Panny Młode ja również należę do grona, które w 2019 będzie zmieniało nazwisko
ameliee92 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-07, 11:30   #4148
ckin2u
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez n0emi Pokaż wiadomość
A mi się właśnie podobają rozjaśnione końcówki w koku. https://www.instagram.com/p/BjNiGKknuXv/ https://www.instagram.com/p/Bkhs2HrntrC/ Według mnie dodają trójwymiarowości, tylko trzeba podciągnąć trochę rozjaśnione włosy do góry, żeby zaczynały się jeszcze na głowie, a nie odcięcie na koku.

I zapomniałam się pochwalić, że 25 stycznia kupiliśmy bilety na tydzień do Polski Właśnie muszę pójść do fryzjera, żeby zaczęła mi podciągać kolor do góry, bo sporo mi odrosły
fajnie to wyglada

Super A Swieta spedzacie za granica?
Cytat:
Napisane przez ameliee92 Pokaż wiadomość
Witam wszystkie Panny Młode ja również należę do grona, które w 2019 będzie zmieniało nazwisko
Hej Napisz kiedy jest Twoj dzien

Maria nie martw sie, moze sie po prostu zagoi i bedzie wszystko ok

Ja jestem na etapie szukania fachowcow od remontu i lapie sie za glowe jakie sa ceny
ckin2u jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-07, 12:00   #4149
Animka11
Zakorzenienie

Ja koszyczki napewno zrobię ,bo sama z nich zawsze korzystam
Tylko nie wiem jakie. Zamawiacie jakieś czy same robicie?

Stary 2018-12-07, 12:20   #4150
mikoma
Zadomowienie

Ej cofam to, jednak kupiłam tę szkatułkę nie wiem po co, może na obrączki, a jak nie, to będzie na coś innego. Tż mnie zabije, znowu powie, że jakieś pierdoły kupuje
mikoma jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-07, 14:29   #4151
Szoszoszo
Zakorzenienie

Cytat:
Dzień dobry

Co do koszyczków, zaczęłam myśleć czy były na ostatnim weselu i nieee,nawet nie zwrocilam uwagi na to, że ich nie ma,więc sama nie wiem czy będę robić.

Szoszo masz jakiś zamysł na kolejną próbną ?

Tak naprawdę mam zamysł taki jak przy pierwszej, tylko na początku przy długości, grubości i ciężkości moich włosów był niewykonalny Nie mam w pracy fotek z inspiracji, ale chciałabym niskie upięcie, takie bardziej na luzaku, a nie mega misterne (to poprzednie też było ładne! Tylko moja suknia jest leciutka i zwiewna i nie do końca mi takie właśnie misterne upięcie do niej się widzi).

Cytat:
Napisane przez Likable Pokaż wiadomość
Nie wiem co chce

Czekamy na apdejt
Dam znać, za pół godziny ruszam, boję się kolejnej bolesnej porażki Ale może jakiś cud się wydarzy

Cytat:
Napisane przez leleczka Pokaż wiadomość
Przypuszczam, że to nasze ostatnie narty na jakieś 2 lata, chyba ze skoczymy do Bałtowa na weekend w styczniu albo lutym więc korzystamy

No jasne, korzystajcie!

Cytat:
Napisane przez ameliee92 Pokaż wiadomość
Witamy!

Cytat:
Napisane przez Animka11 Pokaż wiadomość
Ja koszyczki napewno zrobię ,bo sama z nich zawsze korzystam
Tylko nie wiem jakie. Zamawiacie jakieś czy same robicie?

Ja myślałam, żeby sama zrobić, nawet nie wiedziałam, że można też zamówić gotowe Ale jeszcze się nie zastanawiałam, jakie konkretnie produkty tam wsadzę, na razie muszę opanować inne pierdoły
Stary 2018-12-07, 14:49   #4152
Animka11
Zakorzenienie

Bardziej nie wiem jaki koszyk ,gdzie kupujecie itd

Stary 2018-12-07, 17:04   #4153
_Pixie_
Zadomowienie

Hej! Dzisiejszy dzień nawet szybko mi zleciał, a jutro po obrączki . Co do koszyczków to ja na pewni zrobię, bo chętnie używam. Koniecznie będą przybory do szycia, agrafki, lakier do włosów, wsuwki, rajstopy itp.
_Pixie_ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-07, 18:00   #4154
meggie94
Zadomowienie

Hej dziewczyny! Wybaczcie, ale nawet nie próbuje nadrobić 30 stron... Coś ciekawego w skrócie? Coś się wydarzyło?

Ciężki tydzień miałam, ale już wracam na pokład

meggie94 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-07, 21:32   #4155
agulaaaa
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez meggie94 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny! Wybaczcie, ale nawet nie próbuje nadrobić 30 stron... Coś ciekawego w skrócie? Coś się wydarzyło?

Ciężki tydzień miałam, ale już wracam na pokład

Co u Ciebie ?

U nas po staremu,chyba
Stary 2018-12-07, 23:04   #4156
meggie94
Zadomowienie

Cytat:
Co u Ciebie ?

U nas po staremu,chyba
Oj u mnie też nic nowego, po prostu miałam szkolenie pon-wt wyjazdowe, w środę trening z przełożonym i ogólnie trochę roboty... Z weselem jak był moment, że ruszyliśmy z kopyta, tak teraz siedliśmy całkiem... W ogóle mam wrażenie, że złapał mnie jakiś taki potężny leń, że tylko bym leżała cały czas :/

Stary 2018-12-08, 06:01   #4157
karolinaaa92
Zakorzenienie

Dzień dobry!
My się zastanawiamy nad koszykami. Na żadnym weselu się z nimi nie spotkaliśmy.

♥ i że Cię nie opuszczę... - 18.05.2019

karolinaaa92 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-08, 07:58   #4158
orzeszkova
Raczkowanie

Dzień dobry, my już się szykujemy na drugi dzień nauk przedmałżeńskich cały dzień wykładów i warsztatów przed nami

orzeszkova jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-08, 08:24   #4159
meggie94
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez karolinaaa92 Pokaż wiadomość
Dzień dobry!
My się zastanawiamy nad koszykami. Na żadnym weselu się z nimi nie spotkaliśmy.

Ja też myślałam nad koszykami, spotkałam się z nimi dopiero na jednym weselu, sama nie korzystałam... Ale chyba zrobię... Nie będę robić takich wielkich, jak nie raz dziewczyny robią, że tam jest wszystko, ale takie najpotrzebniejsze rzeczy

Stary 2018-12-08, 08:28   #4160
patka3008
Zakorzenienie

Dzień dobry

Cytat:
Ja też myślałam nad koszykami, spotkałam się z nimi dopiero na jednym weselu, sama nie korzystałam... Ale chyba zrobię... Nie będę robić takich wielkich, jak nie raz dziewczyny robią, że tam jest wszystko, ale takie najpotrzebniejsze rzeczy

Ja tez myślałam zrobić takie podstawowe, najważniejsze rzeczy w nich

Niedługo jedziemy z tż do hurtowni po wódkę na wesele

Wysłano przez gołębia

PM 2019

patka3008 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-08, 08:35   #4161
kizdaM
Wtajemniczenie

A ja odpuszczę chyba koszyczki często nawet ich nie zauważam na weselach, a jak są to i tak jakoś nigdy nie korzystam

Trzymajcie kciuki mam dzisiaj przymiarki w dwóch salonach może coś się uda znaleźć
kizdaM jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-08, 08:40   #4162
meggie94
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez kizdaM Pokaż wiadomość
A ja odpuszczę chyba koszyczki często nawet ich nie zauważam na weselach, a jak są to i tak jakoś nigdy nie korzystam

Trzymajcie kciuki mam dzisiaj przymiarki w dwóch salonach może coś się uda znaleźć
Kciuki!! Pochwal się po przymiarkach koniecznie!

Stary 2018-12-08, 09:33   #4163
Animka11
Zakorzenienie

Kizdam powodzenia

Stary 2018-12-08, 10:10   #4164
agulaaaa
Zakorzenienie

Dzień dobry

Kizda powodzenia dzisiaj i czekam na relację
Ja znowu zaczęłam zastanawiać się na temat sukni, żeby górę trochę modyfikować
W końcu lepiej się czuję , tylko kaszel mnie męczy,ale i tak jest lepiej,to Dobrze, bo jutro tańce
Stary 2018-12-08, 10:29   #4165
Szoszoszo
Zakorzenienie

Dzień dobry w sobotę!

Czeeeeeść, Meggie94

Cytat:

Ja też nie planuję tych koszy robić na jakimś wypasie, tylko podstawowe rzeczy przeglądałam listy akcesoriów do wrzucenia do tego koszyczka, np. taką: http://www.anuznieroz.pl/pomysly-ins...-lista-rzeczy/

Ale niektóre wydają mi się przesadą, pałeczki do uszu? Puder? Zatyczki do kolczyków? Ramiączka do stanika? Zakładam jednak, że goście przychodzą przygotowani mniej więcej i może nie trzeba WSZYSTKIEGO ładować do tego koszyka

Cytat:
Napisane przez orzeszkova Pokaż wiadomość
Dzień dobry, my już się szykujemy na drugi dzień nauk przedmałżeńskich cały dzień wykładów i warsztatów przed nami

Oby szybko zleciało!

Cytat:

Trzymamy mocno kciuki Daj znać potem!

My chyba wybraliśmy obrączki. Poszliśmy do jubilera, u którego okazało się, że wiele rzeczy jednak można Przymierzyliśmy mnóstwo modeli, okazało się, że te amerykańskie jednak nie dla mnie ładnie wyglądają, ale jakoś mi do mnie samej nie pasują.

Na razie jesteśmy decydowani na klasykę w białym złocie, mniej więcej takie: https://www.geselle.pl/produkt/5670-...ovski-elements
w mojej malutki brylancik, teżeta gładka. Pani nas wymierzyła, wyceniła i wszystko spisała, zamówić możemy w styczniu/lutym/nawet na początku marca, spokojnie zdążą. Do marca raczej nie będziemy czekać, myślę, że w styczniu wrócimy na ostateczną przymiarkę i klepniemy.

Z tego wszystkiego skupiliśmy się na białym złocie i zapomnieliśmy o ten nieszczęsny tytan zapytać, a też mają w ofercie
Stary 2018-12-08, 10:36   #4166
Kira_18
Rozeznanie

Cytat:
Hej dziewczyny.

Jedyne co Ci mogę powiedzieć to nie przejmuj się za bardzo. Ty się dopiero uczysz, większości początkujących dentystów zdarzają się jakieś ,,wpadki". Mojemu doktorowi również się coś przydarzyło jak zaczynał, ale są rzeczy nieuniknione i nic na to nie poradzisz. Głowa do góry

Co do koszyczków ratunkowych, też chcę mieć z najpotrzebniejszymi rzeczami uważam to za fajny pomysł. Narazie czekamy jeszcze na obrączki, ale już niedługo będą do odbioru.
Póki co kompletuję prezenty na święta, mam już dla tżta, mamy, taty i synka, ale jeszcze muszę do nich jakieś drobiazgi dokupić
A ze ślubnych spraw to już makijażystka zaklepana, idę na próbę 16 stycznia i wtedy też ruszam po suknię gorzej z fryzjerką. Jak wiecie tamta odmówiła ze względu na ciążę. Znalazłam dziewczynę przez gumtree i również jestem umówiona na próbę w tym samym dniu co makijaż. Zobaczymy co z tego wyjdzie
Miłego dnia

I ślubuję, że Ci nie odpuszczę aż do śmierci
29.06.2019
Kira_18 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-08, 11:08   #4167
Animka11
Zakorzenienie

Szoszo bardzo ładne obrączki

Stary 2018-12-08, 12:10   #4168
patka3008
Zakorzenienie

Cytat:
Dzień dobry

Kizda powodzenia dzisiaj i czekam na relację
Ja znowu zaczęłam zastanawiać się na temat sukni, żeby górę trochę modyfikować
W końcu lepiej się czuję , tylko kaszel mnie męczy,ale i tak jest lepiej,to Dobrze, bo jutro tańce

Przepraszam, chyba nie pamietam czy wspominałaś jak chcesz modyfikować gore? Przypomnisz?

Cytat:
Dzień dobry w sobotę!

Czeeeeeść, Meggie94

Ja też nie planuję tych koszy robić na jakimś wypasie, tylko podstawowe rzeczy przeglądałam listy akcesoriów do wrzucenia do tego koszyczka, np. taką: http://www.anuznieroz.pl/pomysly-ins...-lista-rzeczy/

Ale niektóre wydają mi się przesadą, pałeczki do uszu? Puder? Zatyczki do kolczyków? Ramiączka do stanika? Zakładam jednak, że goście przychodzą przygotowani mniej więcej i może nie trzeba WSZYSTKIEGO ładować do tego koszyka

Oby szybko zleciało!

Trzymamy mocno kciuki Daj znać potem!

My chyba wybraliśmy obrączki. Poszliśmy do jubilera, u którego okazało się, że wiele rzeczy jednak można Przymierzyliśmy mnóstwo modeli, okazało się, że te amerykańskie jednak nie dla mnie ładnie wyglądają, ale jakoś mi do mnie samej nie pasują.

Na razie jesteśmy decydowani na klasykę w białym złocie, mniej więcej takie: https://www.geselle.pl/produkt/5670-...ovski-elements

w mojej malutki brylancik, teżeta gładka. Pani nas wymierzyła, wyceniła i wszystko spisała, zamówić możemy w styczniu/lutym/nawet na początku marca, spokojnie zdążą. Do marca raczej nie będziemy czekać, myślę, że w styczniu wrócimy na ostateczną przymiarkę i klepniemy.

Z tego wszystkiego skupiliśmy się na białym złocie i zapomnieliśmy o ten nieszczęsny tytan zapytać, a też mają w ofercie

Bardzo ładne a Ty będziesz miała z kamieniem czy bez?

Cytat:

Powodzenia daj znac jak będziesz po

Mamy wódkę na wesele, 25 kartonów Stocka jeszcze podskoczyłam do kwiaciarni i powiedzieli mi ok 500 zł za przystrojenie kościoła, co wydaje mi się bardzo dobra ceną

Wysłano przez gołębia

PM 2019

patka3008 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-08, 12:23   #4169
agulaaaa
Zakorzenienie

Szoszo bardzo ładne, klasyczne

Patka wstawię fotki do mojego postu na fb, o jakim rozwiązaniu jeszcze myślę
Super cena

Meggie a jak postępy z budową ? U nas temat działki ruszył, może uda się ogarnąć coś przez zimę

---------- Dopisano o 12:23 ---------- Poprzedni post napisano o 12:13 ----------

Dziewczyny mam prośbę,jak możecie zerknijcie do mojego posta na FB,co wrzucałam kilka sukni z przymiarek,tam w komentarzu dodałam moje rozkminy
Termin wyboru sukni się zbliża,a ja się waham
Stary 2018-12-08, 12:44   #4170
meggie94
Zadomowienie

Cytat:
Szoszo bardzo ładne, klasyczne

Patka wstawię fotki do mojego postu na fb, o jakim rozwiązaniu jeszcze myślę
Super cena

Meggie a jak postępy z budową ? U nas temat działki ruszył, może uda się ogarnąć coś przez zimę

---------- Dopisano o 12:23 ---------- Poprzedni post napisano o 12:13 ----------

Dziewczyny mam prośbę,jak możecie zerknijcie do mojego posta na FB,co wrzucałam kilka sukni z przymiarek,tam w komentarzu dodałam moje rozkminy
Termin wyboru sukni się zbliża,a ja się waham
Dostaliśmy pozwolenie dopiero na koniec listopada, więc niestety już nic w tym roku nie zrobimy.... Dopiero na wiosnę, bo teraz pogoda nie pozwoli :/

Odpowiedz

Nowe wątki na forum Jeszcze przed ślubem

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości