Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV - Strona 28 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes Szukasz pracy, pracujesz, prowadzisz własny biznes, masz wiele pytań i wątpliwości, a może masz wiedzę, którą chciałabyś się podzielić z osobami, które jej poszukują. To forum jest właśnie dla Ciebie.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2018-12-07, 13:45   #811
Silvia91
Rozeznanie

Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Kafkazmlekiem Pokaż wiadomość
Zgadza się. Musisz się w danej kulturze, w danym języku wychować, żeby łapać wszystkie językowe niuanse, żarty i smaczki. Żeby nie wiem jak dobrze się znało obcy język, to nadal on będzie jednak obcy. Nawet jeśli native mówi dużo gorzej od takiej osoby, to nadal ma pewną przewagę

Właśnie. Brałam udział w rekrutacji w banku na stanowisko specjalisty ds. operacji bankowych, czy czegoś takiego. Jak dowiedziałam się, ile tam zarabiają to nie mogłam uwierzyć, że tak mało.
Kafka
Parę dni Cię tu nie widziałam i się stęskniłam
Dokładnie, właśnie o to mi chodzi, o tą przewagę językową
Ja byłam zawsze przekonana, że w banku to bardzo dobrze zarabiają, ale najwidoczniej głównie tymi dobrze zarabiającymi są prezesi
Cytat:
Napisane przez Inez24 Pokaż wiadomość
Ogólnie bankowość to ciężki kawałek chleba gdzie zarobisz jak sprzedajesz. Plany plany plany . Podstawa marna ale jak wyrobisz plan premia do tego już nie najgorsza. A jak nie wyrobisz to klops
Nie wspominam juz o odpowiedzialności .
Mimo to chętni są najwyraźniej
No tak, te premie są zachęcające, jednak ciekawa jestem czy ktoś jest w stanie wyrobić te wszystkie plany sprzedażowe

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Stary 2018-12-07, 13:51   #812
Kafkazmlekiem
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Silvia91 Pokaż wiadomość
Kafka
Parę dni Cię tu nie widziałam i się stęskniłam
Kochana
Ja tu zaglądam, tylko jakoś mnie wciągnął wir kupowania prezentów nawet nie liczę ile wydałam z moich oszczędności na te wszystkie rzeczy

Cytat:
Ja byłam zawsze przekonana, że w banku to bardzo dobrze zarabiają, ale najwidoczniej głównie tymi dobrze zarabiającymi są prezesi No tak, te premie są zachęcające, jednak ciekawa jestem czy ktoś jest w stanie wyrobić te wszystkie plany sprzedażowe
Dla mnie te plany sprzedażowe w takim sklepie stacjonarnym, czy placówce bankowej są chore, wiadomo, że jakieś tam muszą być, ale co ma zrobić taki sprzedawca Empiku dajmy na to, jaki on ma wpływ na decyzję klienta? Niewielką tak naprawdę, może zasugerować, może coś zaproponować przy kasie, ale przecież nie wrzuci do koszyka człowiekowi dodatkowej książki.

Takie plany to może mają sens w przypadku agentów ubezpieczeniowych, akwizytorów. Ale i oni nie są cudotwórcami ale dyrektorów, prezesów i akcjonariuszy to mało obchodzi. Ich by wrzucić do sprzedaży na jakiś czas i im target narzucić

Zgubił mi się jednorożec
Skubał trawę i nagle znikł

Edytowane przez Kafkazmlekiem
Czas edycji: 2018-12-07 o 13:53
Kafkazmlekiem jest teraz online   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-07, 14:22   #813
Silvia91
Rozeznanie

Cytat:
Kochana
Ja tu zaglądam, tylko jakoś mnie wciągnął wir kupowania prezentów nawet nie liczę ile wydałam z moich oszczędności na te wszystkie rzeczy

Dla mnie te plany sprzedażowe w takim sklepie stacjonarnym, czy placówce bankowej są chore, wiadomo, że jakieś tam muszą być, ale co ma zrobić taki sprzedawca Empiku dajmy na to, jaki on ma wpływ na decyzję klienta? Niewielką tak naprawdę, może zasugerować, może coś zaproponować przy kasie, ale przecież nie wrzuci do koszyka człowiekowi dodatkowej książki.

Takie plany to może mają sens w przypadku agentów ubezpieczeniowych, akwizytorów. Ale i oni nie są cudotwórcami ale dyrektorów, prezesów i akcjonariuszy to mało obchodzi. Ich by wrzucić do sprzedaży na jakiś czas i im target narzucić

Ja dopiero będę się rozglądać za prezentami, aż się boję
Dokładnie....w ogóle jak widzę i słyszę to ciśnienie na sprzedaż to po prostu mną aż wzdryga. Wiadomo, świat na tym stoi, jednak tak jak piszesz, niestety, ale sprzedawca przecież nie będzie wciskał komuś na siłę danego produktu

Stary 2018-12-07, 14:23   #814
megamag
Zakorzenienie

Nienawidzę systemu premiowego całym sercem. Człowiek tylko żyje w stresie, czy wyrobi.
megamag jest teraz online   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-07, 14:35   #815
Kafkazmlekiem
Raczkowanie

Chyba zrobiłam dzisiaj ostatnie zakupy prezentowe... masakring jakie to wszystko drogie

Cytat:
Napisane przez megamag Pokaż wiadomość
Nienawidzę systemu premiowego całym sercem. Człowiek tylko żyje w stresie, czy wyrobi.
Nigdy nie pracowałam w ten sposób, ale miałam doczynienia z ludźmi, których wypłata się opierała na prowizjach i premiach. To jest chyba najgorszy system wynagrodzeń. Chociaż są ludzie, których to motywuje z drugiej strony.

Ale dobra, teraz najważniejsze. Mam drugi etap rozmowy w przyszłym tygodniu
Tej, której pierwszy odbył się we wtorek przez telefon mogę sobie wybrać dzień, może wezmę środę

Zgubił mi się jednorożec
Stary 2018-12-07, 15:07   #816
Silvia91
Rozeznanie

Cytat:
Ale dobra, teraz najważniejsze. Mam drugi etap rozmowy w przyszłym tygodniu
Tej, której pierwszy odbył się we wtorek przez telefon mogę sobie wybrać dzień, może wezmę środę
Super!
No to trzymam kciuki

Stary 2018-12-07, 15:30   #817
Maggie Q
Wtajemniczenie

Cytat:
To ja poruszę inną kwestię.
Język angielski -potrzebny zgodzę się chociaż nie wszędzie w stopniu bardzo dobrym .
Ale co z językiem polskim?
Niestety lata pracy w obsłudze klienta pozwala wnioskować , że bardzo kulejemy jeśli chodzi o komunikację pełnymi zdaniami. O wyrażanie swoich myśli jasno , czytelnie.
Często pojawiają się niedomówienia ......
to tak nawiązując do języków....
No bo ludzie takie tera som. Na skróty, yyyyyy, eeeeee, dedlajny, biforki, afterki, i łacina kuchenna. Minęli te czasy, kiedy trza było ładnie mówić. Teraz się nie mówi, teraz się spikuje, czem szybciej, tym lepiej.

Cytat:
Dzis mija ostateczny termin kiedy mam dostać odpowiedź na stanowisko doradcy klienta w banku.
Przeszłam dwie rozmowy ale chyba do trzeciej nie dojdzie ....
Brak odpowiedzi .......ciekawe czy chociaz będzie telefon z informacją zwrotną
Standardzik ile ja miałam takich sytuacji...

Edytowane przez Maggie Q
Czas edycji: 2018-12-07 o 15:31
Maggie Q jest teraz online   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-07, 16:13   #818
Kafkazmlekiem
Raczkowanie

Cytat:
Super!
No to trzymam kciuki
Środa o 14 ale się cieszę wiem, że za chwilę mogę pisać płaczliwe posty, że mnie nie wybrali.. ale nic nie poradzę, że się ekscytuję oby się udało

Cytat:
Napisane przez Maggie Q Pokaż wiadomość
No bo ludzie takie tera som. Na skróty, yyyyyy, eeeeee, dedlajny, biforki, afterki, i łacina kuchenna. Minęli te czasy, kiedy trza było ładnie mówić. Teraz się nie mówi, teraz się spikuje, czem szybciej, tym lepiej.
Ech, te anglicyzmy. Jestem filologiem, ale języka polskiego, nie jakimś tam konserwatywnym i sama też czasem zrobię błąd, ale ta nowomowa, te benczmarki, fokusowanie, sloty (w sensie przerwy np. w spotkaniu).. z jednej strony to naturalne, że wchodzą w użycie słowa, których odpowiedników nie ma w naszym języku a społeczeństwo się amerykanizuje, czasem coś łatwiej i szybciej powiedzieć za pomocą takiego skrótu, ale bez przesady, czy "narka" jest dużo gorsze od "siju!"
To powinno być dozwolone tylko wtedy, kiedy człowiek ma świadomość własnego języka i potrafi się nim posługiwać

Zgubił mi się jednorożec

Czas edycji: 2018-12-07 o 16:16
Stary 2018-12-07, 16:36   #819
Silvia91
Rozeznanie

Cytat:
Środa o 14 ale się cieszę wiem, że za chwilę mogę pisać płaczliwe posty, że mnie nie wybrali.. ale nic nie poradzę, że się ekscytuję oby się udało

Ech, te anglicyzmy. Jestem filologiem, ale języka polskiego, nie jakimś tam konserwatywnym i sama też czasem zrobię błąd, ale ta nowomowa, te benczmarki, fokusowanie, sloty (w sensie przerwy np. w spotkaniu).. z jednej strony to naturalne, że wchodzą w użycie słowa, których odpowiedników nie ma w naszym języku a społeczeństwo się amerykanizuje, czasem coś łatwiej i szybciej powiedzieć za pomocą takiego skrótu, ale bez przesady, czy "narka" jest dużo gorsze od "siju!"
To powinno być dozwolone tylko wtedy, kiedy człowiek ma świadomość własnego języka i potrafi się nim posługiwać
Uda się, uda będzie dobrze
Mnie jako filologa języka angielskiego też wkurzają te neologizmy wzięte z języków obcych
Bardzo lubię język angielski, uważam, że jest niezwykle przyjemny, melodyjny (w przeciwieństwie do niemieckiego, którego bardzo lubiłam się uczyć, ale jego brzmienia już niekoniecznie , jest dla mnie taki jakiś zbyt sztywny, surowy ) jednak uważam, że niepotrzebnie zastępuje się nasze polskie słownictwo tymi anglicyzmami (pomijając kwestie słów specjalistycznych).

Stary 2018-12-07, 17:08   #820
megamag
Zakorzenienie

Kalki to nie tylko poszczególne słowa, to całe konstrukcje, struktury zdania, semantyka. Ja ostatnio głównie poprawiam tłumaczenia i czasem nawet nie wiem, od której strony zacząć. Cała składnia i interpunkcja są często w takim niby-polskim tekście angielskie, sporo jest kalek semantycznych wynikających z dosłownego tłumaczenia. Bierzesz taki tekst, który niby jest po polsku, ale tak do końca nie jest, bo jeszcze trochę jest po angielsku, i w sumie nie wiesz, co z nim zrobić. Ludzie mają naprawdę problemy, żeby używać tylko jednego języka jednocześnie. Kiedyś myślałam, że jak będę weryfikować i redagować tłumaczenia, to będzie to polegało na wyłapaniu błędów typu cofanie się do tyłu i wstawieniu przecinków. A kija. Okazała się, że często polega to bardziej na zrobieniu z Polnglishu angielskiego albo polskiego. Zgaduję, że wynika to trochę z programu studiów. Na filologiach obcych jest duży nacisk na język obcy, co zrozumiale, ale polski się jakoś tak pomija, no bo przecież to native speakerzy. A jakiej jakości jest język większości native speakerów, to już się wypowiadałam wyżej.
Stary 2018-12-07, 19:22   #821
Maggie Q
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez megamag Pokaż wiadomość
Kalki to nie tylko poszczególne słowa, to całe konstrukcje, struktury zdania, semantyka. Ja ostatnio głównie poprawiam tłumaczenia i czasem nawet nie wiem, od której strony zacząć. Cała składnia i interpunkcja są często w takim niby-polskim tekście angielskie, sporo jest kalek semantycznych wynikających z dosłownego tłumaczenia. Bierzesz taki tekst, który niby jest po polsku, ale tak do końca nie jest, bo jeszcze trochę jest po angielsku, i w sumie nie wiesz, co z nim zrobić. Ludzie mają naprawdę problemy, żeby używać tylko jednego języka jednocześnie. Kiedyś myślałam, że jak będę weryfikować i redagować tłumaczenia, to będzie to polegało na wyłapaniu błędów typu cofanie się do tyłu i wstawieniu przecinków. A kija. Okazała się, że często polega to bardziej na zrobieniu z Polnglishu angielskiego albo polskiego. Zgaduję, że wynika to trochę z programu studiów. Na filologiach obcych jest duży nacisk na język obcy, co zrozumiale, ale polski się jakoś tak pomija, no bo przecież to native speakerzy. A jakiej jakości jest język większości native speakerów, to już się wypowiadałam wyżej.
Zauważyłam to szczególnie w tłumaczeniach literackich ("o czym ty do mnie rozmawiasz", i inne kwiatki, a nawet bukieciki niekiedy).
Stary 2018-12-07, 22:01   #822
Rytm12
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez gregia Pokaż wiadomość
Sekretarki może nie zarabiają dużo, ale asystentki zarządu już ładnie. Zresztą to zależy od firmy, taka prawda. Poszłam z ciekawości zobaczyć co oferują i ile oferują, gdyż w ofercie pracy stanowisko wskazywało na inne, a podczas rozmowy wyszła sekretarka...
Co to znaczy ładnie ? Ile takie asystentki zarabiają? Zdarza się 4 tys na rękę?
Rytm12 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-07, 22:34   #823
Ariada
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Rytm12 Pokaż wiadomość
Co to znaczy ładnie ? Ile takie asystentki zarabiają? Zdarza się 4 tys na rękę?
Zdarza się. Z tym, że rola takiej asystentki to nie tylko podawanie kawy prezesowi. W mojej firmie asystentka zarządu miała pod sobą cały sekretariat i sprawy organizacyjne.

Ariada jest teraz online   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-09, 14:22   #824
ParasolkaMaryPoppins
Zadomowienie

hej dziewczyny!
Proszę o poradę. Robię teraz studia podyplomowe na edytorstwie w Łodzi, bo w przyszlosci chcialabym zmienic prace. Zeby dostac sensowna prace powinnam odbyc praktyki jako korektor albo skladacz tekstow. w internecie nie ma ofert dla praktykantow. gdzie moge zdobyc doswiadczenie?
dzieki
ParasolkaMaryPoppins jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-09, 19:55   #825
Silvia91
Rozeznanie

Dziewczyny trzymajcie za mnie proszę jutro kciuki To mój pierwszy dzień, chociaż ponoć czekają mnie jedynie same szkolenia, ale mimo wszystko, wsparcie duchowe i telepatyczne na pewno bardzo się przyda
Maggie Q powodzenia jutro na rozmowie!

Stary 2018-12-09, 21:11   #826
Kafkazmlekiem
Raczkowanie

Cytat:
Dziewczyny trzymajcie za mnie proszę jutro kciuki To mój pierwszy dzień, chociaż ponoć czekają mnie jedynie same szkolenia, ale mimo wszystko, wsparcie duchowe i telepatyczne na pewno bardzo się przyda
Maggie Q powodzenia jutro na rozmowie!
Będziemy trzymać będzie fajnie, zobaczysz
Napisz jak wrócisz

Maggie, Ty też daj znać

A ja widzę, że do firmy, do której idę w środę wysłano już 50 - 100 aplikacji...! i trochę się boję, że znowu będzie ktoś lepszy Mam nadzieję, że jak już się rozpoczęli rozmowy, to nie będą przeglądać tych nowych CV i że to w ogóle jakieś nietrafione kandydatury

ParasolkaMaryPoppins u mnie na polonistyce ludzie z edytorstwa próbowali w wydawnictwach i redakcjach, czasami pomagał im w tym opiekun katedry, bo Uniwerek miał podpisane jakieś umowy o współpracę czy coś w tym stylu.

Zgubił mi się jednorożec

Czas edycji: 2018-12-09 o 21:13
Stary 2018-12-09, 22:05   #827
Maggie Q
Wtajemniczenie

Cytat:
Będziemy trzymać będzie fajnie, zobaczysz
Napisz jak wrócisz

Maggie, Ty też daj znać

A ja widzę, że do firmy, do której idę w środę wysłano już 50 - 100 aplikacji...! i trochę się boję, że znowu będzie ktoś lepszy Mam nadzieję, że jak już się rozpoczęli rozmowy, to nie będą przeglądać tych nowych CV i że to w ogóle jakieś nietrafione kandydatury

ParasolkaMaryPoppins u mnie na polonistyce ludzie z edytorstwa próbowali w wydawnictwach i redakcjach, czasami pomagał im w tym opiekun katedry, bo Uniwerek miał podpisane jakieś umowy o współpracę czy coś w tym stylu.
Cholera. Tak się rozpędziłam z tym przerabianiem modułów tego kursu (do egzaminu już mi się nie chciało przystępować) , że sprawdzanie informacji o firmie zostawiłam sobie na ostatnią chwilę. I okazało się, że w sieci informacje są szczątkowe. Znalazłam stronę nt. założyciela (jest znawcą branży e-commerce) i sklep internetowy w fazie, hmm, przebudowy? W każdym razie wrażenie zostawia niezbyt korzystne. Co robić? Aż się jechać odechciało (nie, żebym była od początku entuzjastycznie nastawiona).

Edytowane przez Maggie Q
Czas edycji: 2018-12-09 o 22:07
Stary 2018-12-09, 22:22   #828
Kafkazmlekiem
Raczkowanie

Cytat:
Cholera. Tak się rozpędziłam z tym przerabianiem modułów tego kursu (do egzaminu już mi się nie chciało przystępować) , że sprawdzanie informacji o firmie zostawiłam sobie na ostatnią chwilę. I okazało się, że w sieci informacje są szczątkowe. Znalazłam stronę nt. założyciela (jest znawcą branży e-commerce) i sklep internetowy w fazie, hmm, przebudowy? W każdym razie wrażenie zostawia niezbyt korzystne. Co robić? Aż się jechać odechciało (nie, żebym była od początku entuzjastycznie nastawiona).
No co Ty, jedź! Chociaż po to, żeby się sprawdzić, poćwiczyć rozmowę. A kto wie, może na rozmowie zatrą to negatywne wrażenie? Trochę to dziwne, że szukają człowieka od social mediów a ledwo istnieją w sieci, ale może właśnie dlatego szukają, chcą się rozkręcić Nie zrażaj się, tylko jedź i się dowiesz wszystkiego. W najgorszym razie będzie to po prostu trening

Zgubił mi się jednorożec
Stary 2018-12-09, 22:27   #829
Maggie Q
Wtajemniczenie

Cytat:
No co Ty, jedź! Chociaż po to, żeby się sprawdzić, poćwiczyć rozmowę. A kto wie, może na rozmowie zatrą to negatywne wrażenie? Trochę to dziwne, że szukają człowieka od social mediów a ledwo istnieją w sieci, ale może właśnie dlatego szukają, chcą się rozkręcić Nie zrażaj się, tylko jedź i się dowiesz wszystkiego. W najgorszym razie będzie to po prostu trening
Dobra, znalazłam. Firmę założono w marcu tego roku. Główny oddział w Krakowie, zajmuje się automatyzacją branży marketingu internetowego. I na tym kończy się moje rozumienie, bo reszta informacji napisana została językiem tak dla mnie niezrozumiałym, że czułam się, czytając to, jakby ktoś do mnie gadał po chińsku.
Stary 2018-12-09, 22:34   #830
Kafkazmlekiem
Raczkowanie

Cytat:
Dobra, znalazłam. Firmę założono w marcu tego roku. Główny oddział w Krakowie, zajmuje się automatyzacją branży marketingu internetowego. I na tym kończy się moje rozumienie, bo reszta informacji napisana została językiem tak dla mnie niezrozumiałym, że czułam się, czytając to, jakby ktoś do mnie gadał po chińsku.
Widzisz? Masz od razu punkt na rozmowie, możesz im powiedzieć, że byś ich wizytówkę w sieci stworzyła ładnie, składnie i po polsku

Taka firma to powinna hulać na fejsbukach, mieć jakiś swój blog i ciekawą stronę. Dziwne... ale i tak uważam, że powinnaś jechać.

Zgubił mi się jednorożec
Stary 2018-12-09, 22:39   #831
Maggie Q
Wtajemniczenie

Cytat:
Widzisz? Masz od razu punkt na rozmowie, możesz im powiedzieć, że byś ich wizytówkę w sieci stworzyła ładnie, składnie i po polsku

Taka firma to powinna hulać na fejsbukach, mieć jakiś swój blog i ciekawą stronę. Dziwne... ale i tak uważam, że powinnaś jechać.
No właśnie. Guzik o nich wiadomo, a mam jutro odbywać rozmowę. Nie podoba mi się to.
Wiesz, ile może być chętnych na to stanowisko, o które się ubiegasz?
Stary 2018-12-09, 22:48   #832
Kafkazmlekiem
Raczkowanie

Cytat:
No właśnie. Guzik o nich wiadomo, a mam jutro odbywać rozmowę. Nie podoba mi się to.
Wiesz, ile może być chętnych na to stanowisko, o które się ubiegasz?
Szczerze to się nie dziwię, że Ci się nie podoba. A próbowałaś wyszukać o nich opinie na Gowork?

Jeśli chodzi o to moje stanowisko... to sama nie wiem ilu może być chętnych, takich realnie branych pod uwagę. Raczej nie koło 100, wydaje mi się, że nawet 50 to jakaś obłędna liczba. Obstawiałabym może ze 20 osób? Nie wiem, to stanowisko związane z zarządzaniem projektami.. to chyba nie może być tłumów..

Zgubił mi się jednorożec
Stary 2018-12-09, 22:58   #833
Maggie Q
Wtajemniczenie

Cytat:
Szczerze to się nie dziwię, że Ci się nie podoba. A próbowałaś wyszukać o nich opinie na Gowork?

Jeśli chodzi o to moje stanowisko... to sama nie wiem ilu może być chętnych, takich realnie branych pod uwagę. Raczej nie koło 100, wydaje mi się, że nawet 50 to jakaś obłędna liczba. Obstawiałabym może ze 20 osób? Nie wiem, to stanowisko związane z zarządzaniem projektami.. to chyba nie może być tłumów..
A jak ma się to do polonistyki?
Nie, nic właśnie nie ma. Albo więc jakiś januszex, albo ciągle w powijakach. Dlatego też się zastanawiam, czy nie tracę na nich czasu.
No i nie ukrywam, że trochę chętnych może być. Skoro przełożyli rozmowę na późniejszą godzinę...
Może jestem przewrażliwiona, ale w tej sytuacji trudno wykrzesać z siebie entuzjazm. Zresztą po tych wszystkich rozmowach, które odbyłam, już dano gdzieś wyparował.
Też masz tak, że na rozmowie nieraz nie rozumiesz, o czym do Ciebie mówią?

Edytowane przez Maggie Q
Czas edycji: 2018-12-09 o 23:00
Stary 2018-12-09, 23:11   #834
Kafkazmlekiem
Raczkowanie

Cytat:
A jak ma się to do polonistyki?
merytorycznie nie za bardzo się ma ale ja w ogóle wpadłam w branżę związaną z, powiedzmy, finansami próbuję trochę się z niej wydostać, aplikując w inne obszary, ale na stanowiska związane poniekąd z projektami

Cytat:
Nie, nic właśnie nie ma. Albo więc jakiś januszex, albo ciągle w powijakach. Dlatego też się zastanawiam, czy nie tracę na nich czasu.
No i nie ukrywam, że trochę chętnych może być. Skoro przełożyli rozmowę na późniejszą godzinę...
Może jestem przewrażliwiona, ale w tej sytuacji trudno wykrzesać z siebie entuzjazm. Zresztą po tych wszystkich rozmowach, które odbyłam, już dano gdzieś wyparował.
Też masz tak, że na rozmowie nieraz nie rozumiesz, o czym do Ciebie mówią?
No rozumiem. Sama miałam kiedyś taką rozmowę, trochę budziła wątpliwości firma, opinie o niej, strona, niby firma związana też z marketingiem internetowym, a strona była jakaś taka przedpotopowa, kwadrans przed spotkaniem przesunęli godzinę rozmowy (to nic, że byłam już w trasie; powiedzieli mi, że jest ładna pogoda, to żebym się przeszła na spacer ) a potem jeszcze gość się spóźnił pół godziny. Firma była w starej, obskurnej kamienicy. Gość się naprzepraszał, a potem jak pogadaliśmy to bardzo pozytywne wrażenie zrobił. Nawet się na bieżąco odzywał, że dziękuje za próbne teksty, potem że da znać o decyzji za ileś tam czasu, a potem zamilkł

No ale zawsze taka rozmowa to jakieś ćwiczenie, nowe doświadczenie, może jednak coś fajnego się stanie, może chcą zbudować markę... mnie się wydaje, że lepiej pójść niż nie i dać sobie szansę, niż potem zastanawiać się, czy się dobrze zrobiło nie idąc.

Hm, nie przypominam sobie sytuacji, żebym kompletnie nie wiedziała, czego ode mnie chcą... ale jeśli mam jakieś wątpliwości to zadaję pytanie po swojemu, czy dobrze ich zrozumiałam.

Zgubił mi się jednorożec

Czas edycji: 2018-12-09 o 23:14
Stary 2018-12-09, 23:20   #835
Maggie Q
Wtajemniczenie

Cytat:
merytorycznie nie za bardzo się ma ale ja w ogóle wpadłam w branżę związaną z, powiedzmy, finansami próbuję trochę się z niej wydostać, aplikując w inne obszary, ale na stanowiska związane poniekąd z projektami

No rozumiem. Sama miałam kiedyś taką rozmowę, trochę budziła wątpliwości firma, opinie o niej, strona, niby firma związana też z marketingiem internetowym, a strona była jakaś taka przedpotopowa, kwadrans przed spotkaniem przesunęli godzinę rozmowy (to nic, że byłam już w trasie; powiedzieli mi, że jest ładna pogoda, to żebym się przeszła na spacer ) a potem jeszcze gość się spóźnił pół godziny. Firma była w starej, obskurnej kamienicy. Gość się naprzepraszał, a potem jak pogadaliśmy to bardzo pozytywne wrażenie zrobił. Nawet się na bieżąco odzywał, że dziękuje za próbne teksty, potem że da znać o decyzji za ileś tam czasu, a potem zamilkł

No ale zawsze taka rozmowa to jakieś ćwiczenie, nowe doświadczenie, może jednak coś fajnego się stanie, może chcą zbudować markę... mnie się wydaje, że lepiej pójść niż nie i dać sobie szansę, niż potem zastanawiać się, czy się dobrze zrobiło nie idąc.

Hm, nie przypominam sobie sytuacji, żebym kompletnie nie wiedziała, czego ode mnie chcą... ale jeśli mam jakieś wątpliwości to zadaję pytanie po swojemu, czy dobrze ich zrozumiałam.
Ok. Stwiedziłam, że postawię na złapanie wspólnego języka i absolutną szczerość, na przekór temu, co mówią, żeby zachowywać pokerową twarz i prowadzić grę psychologiczną. Będę się kierowała tym, czy rozmowa się klei, jeśli nie będę czegoś rozumiała, to poproszę o wyjaśnienie prostszym językiem, choćby miało to być coś drugie zdanie
Stary 2018-12-09, 23:28   #836
Kafkazmlekiem
Raczkowanie

Cytat:
Ok. Stwiedziłam, że postawię na złapanie wspólnego języka i absolutną szczerość, na przekór temu, co mówią, żeby zachowywać pokerową twarz i prowadzić grę psychologiczną. Będę się kierowała tym, czy rozmowa się klei, jeśli nie będę czegoś rozumiała, to poproszę o wyjaśnienie prostszym językiem, choćby miało to być coś drugie zdanie
Serio tak mówią? Jak przeglądam te wszystkie porady, wywiady i inne magiczne artykuły i filmy, to zawsze podkreślają, żeby być sobą. Że uśmiechnięty kandydat z dobrą energią, który umie się przyznać, że czegoś nie rozumie jest lepiej odbierany niż taki, który zachowuje się odwrotnie. Że umiejętność przyznania się, że się czegoś nie umie czy nie rozumie świadczy o tym, że człowiek ma odwagę się przyznać do swoich braków i że jest jednocześnie szczery
Przyznam, że nie chciałabym chyba pracować w miejscu, gdzie żeby zdobyć posadę, muszę udawać, że mam kij w tyłku

Ja tam się zawsze daję ponieść rozmowie, aczkolwiek pamiętając o tym, żeby błyszczeć "zajefajnością" i tym, że jestem stworzona do danego stanowiska i nie bać się przyznać, że się czegoś nie rozumie.
Oczywiście czasem może nie być chemii i już, nic nie zrobisz.

Zgubił mi się jednorożec

Czas edycji: 2018-12-09 o 23:31
Stary 2018-12-09, 23:31   #837
megamag
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez ParasolkaMaryPoppins Pokaż wiadomość
hej dziewczyny!
Proszę o poradę. Robię teraz studia podyplomowe na edytorstwie w Łodzi, bo w przyszlosci chcialabym zmienic prace. Zeby dostac sensowna prace powinnam odbyc praktyki jako korektor albo skladacz tekstow. w internecie nie ma ofert dla praktykantow. gdzie moge zdobyc doswiadczenie?
dzieki
Rozmawialiśmy o pracy w wydawnictwach kilka stron temu w tym wątku. Wydawnictwa nie szukają redaktorów i korektorów, to redaktorzy i korektorzy szukają wydawnictw.

Tak swoją drogą to trochę mi się śmiać zachciało z Twojego wyboru. Ja uwielbiam redaktorów i korektorów, sama jakieś redakcje robiłam, ale to chyba jedna z najgorzej płacących branż w tym kraju (jeśli porównać nakład pracy potrzebny do zdobycia stosownej wiedzy) i do tego jedna z tych, w których naprawdę trzeba się nakombinować, żeby znaleźć pracę. A Ty, o ile pamiętam, masz problem z bardzo marnymi zarobkami jako lektorka. No więc redaktorzy i korektorzy zarabiają mniej niż lektorzy. Zamienił stryjek siekierkę na kijek. Masz taką misję, żeby marnie zarabiać, znalazłaś bogatego męża czy po prostu nie ogarniasz rynku?

Edytowane przez megamag
Czas edycji: 2018-12-09 o 23:35
Stary 2018-12-10, 09:12   #838
syklamen
Zakorzenienie

Lokalizacja: Magiczna kraina Narnia, gdzieś na Latarnianym Pustkowiu...:)

Do dziewczyn szukających pracy: jesteście zarejestrowane w UP? Ja chyba zrezygnuje z rejestracji. Nie jestem jeszcze zameldowana w nowym miejscu zamieszkania, chce to zrobić dopiero po ślubie przy zmianie dokumentów. W związku z tym musiałabym znowu jeździć do UP w mieście rodzinnym, ponad 150 km. Naprawdę już mi się nie chce, bo to kompletna strata czasu. Jednak martwię się o brak ubezpieczenia zdrowotnego. Pozostaje mi tylko liczyć na to, że w miarę szybko znajdę nową pracę. Mam nadzieję, że nic złego pod względem zdrowotnym mi się nie przytrafi i nie będę potrzebowała korzystać z pomocy lekarza, ani szpitala.
Stary 2018-12-10, 09:16   #839
stotek
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez syklamen Pokaż wiadomość
Do dziewczyn szukających pracy: jesteście zarejestrowane w UP? Ja chyba zrezygnuje z rejestracji. Nie jestem jeszcze zameldowana w nowym miejscu zamieszkania, chce to zrobić dopiero po ślubie przy zmianie dokumentów. W związku z tym musiałabym znowu jeździć do UP w mieście rodzinnym, ponad 150 km. Naprawdę już mi się nie chce, bo to kompletna strata czasu. Jednak martwię się o brak ubezpieczenia zdrowotnego. Pozostaje mi tylko liczyć na to, że w miarę szybko znajdę nową pracę. Mam nadzieję, że nic złego pod względem zdrowotnym mi się nie przytrafi i nie będę potrzebowała korzystać z pomocy lekarza, ani szpitala.
Ja sie zarejestrowałam i jezdzilam wtedy 100 km w jedna strone (ale trasą, wiec szybko wyszlo). Wolalam dmuchac na zimne
Stary 2018-12-10, 09:51   #840
Maggie Q
Wtajemniczenie

Cytat:
Serio tak mówią? Jak przeglądam te wszystkie porady, wywiady i inne magiczne artykuły i filmy, to zawsze podkreślają, żeby być sobą. Że uśmiechnięty kandydat z dobrą energią, który umie się przyznać, że czegoś nie rozumie jest lepiej odbierany niż taki, który zachowuje się odwrotnie. Że umiejętność przyznania się, że się czegoś nie umie czy nie rozumie świadczy o tym, że człowiek ma odwagę się przyznać do swoich braków i że jest jednocześnie szczery
Przyznam, że nie chciałabym chyba pracować w miejscu, gdzie żeby zdobyć posadę, muszę udawać, że mam kij w tyłku

Ja tam się zawsze daję ponieść rozmowie, aczkolwiek pamiętając o tym, żeby błyszczeć "zajefajnością" i tym, że jestem stworzona do danego stanowiska i nie bać się przyznać, że się czegoś nie rozumie.
Oczywiście czasem może nie być chemii i już, nic nie zrobisz.
Widać, trendy się zmieniają
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes

Ten wątek obecnie przeglądają: 3 (1 użytkowników i 2 gości)
Kafkazmlekiem
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości