Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII - Strona 57 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Kosmetyki mineralne

Notka

Kosmetyki mineralne Lubisz kosmetyki mineralne? Chcesz pogłębić swoją wiedzę? Wiemy wszystko o kosmetykach mineralnych. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-10-24, 19:09   #1681
EbonyLuna
Zakorzenienie
 
Avatar EbonyLuna
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 3 064
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Cytat:
Napisane przez Czekoladka2210 Pokaż wiadomość
Używam na przemian Kobo odcień ivory i Maybelline odcień ligt
...tylko tu się zaczynają schody i zasadnicze pytanie: czy te kolory są idealnie dopasowane, czy raczej odcinają się od szyi/wybijają różowe, chłodne tony? Bo sądzę, że cerę masz jasną. A jak wiadomo, wyboru na naszym rynku nie ma wielkiego, czy raczej żaden.
__________________
kosmetyki
odpisuj,proszę,u mnie (:
EbonyLuna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-24, 19:19   #1682
Czekoladka2210
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Katowice/Osiek
Wiadomości: 1 640
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Cytat:
Napisane przez EbonyLuna Pokaż wiadomość
...tylko tu się zaczynają schody i zasadnicze pytanie: czy te kolory są idealnie dopasowane, czy raczej odcinają się od szyi/wybijają różowe, chłodne tony? Bo sądzę, że cerę masz jasną. A jak wiadomo, wyboru na naszym rynku nie ma wielkiego, czy raczej żaden.
Niestety nigdy nie mogę znaleźć idealnego odcieniu, chociaż ten z Maybelline tak się wtapia..
Czekoladka2210 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-24, 19:34   #1683
EbonyLuna
Zakorzenienie
 
Avatar EbonyLuna
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 3 064
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Cytat:
Napisane przez Czekoladka2210 Pokaż wiadomość
Niestety nigdy nie mogę znaleźć idealnego odcieniu, chociaż ten z Maybelline tak się wtapia..
W sumie przejście z drogeryjnej kolorówki na minerały nie do końca jest proste, jednak jak juz znajdziesz idealny odcień, myślę, że będziesz zadowolona Ja z pewnością minerałów nie rzucę i na nic innego nie zamienię.
Dobrze jednak, jakbyś się bardzo dobrze przyjrzała twarzy w świetle dziennym i spróbowała ustalić, czy masz raczej ciepłą, neutralna czy chłodna karnację. To już sporo wyjaśni, bo będziesz mogła choć częściowo zweryfikować, w jakie odcienie celować. Nawet jeśli jest jasna, nie oznacza to wcale, że musi być, powiedzmy, alabastrowa. Ja np jestem oliwkowo-szara, ale blada. Dlatego każdy drogeryjny podkład był na mojej cerze szalenie różowy.
__________________
kosmetyki
odpisuj,proszę,u mnie (:
EbonyLuna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-24, 19:40   #1684
Czekoladka2210
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Katowice/Osiek
Wiadomości: 1 640
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Cytat:
Napisane przez EbonyLuna Pokaż wiadomość
W sumie przejście z drogeryjnej kolorówki na minerały nie do końca jest proste, jednak jak juz znajdziesz idealny odcień, myślę, że będziesz zadowolona Ja z pewnością minerałów nie rzucę i na nic innego nie zamienię.
Dobrze jednak, jakbyś się bardzo dobrze przyjrzała twarzy w świetle dziennym i spróbowała ustalić, czy masz raczej ciepłą, neutralna czy chłodna karnację. To już sporo wyjaśni, bo będziesz mogła choć częściowo zweryfikować, w jakie odcienie celować. Nawet jeśli jest jasna, nie oznacza to wcale, że musi być, powiedzmy, alabastrowa. Ja np jestem oliwkowo-szara, ale blada. Dlatego każdy drogeryjny podkład był na mojej cerze szalenie różowy.
dzięki, ja też mam piegi na twarzy to nie jest tak łatwo coś wybrać...
Czekoladka2210 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-24, 20:02   #1685
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Cytat:
Napisane przez Noodle Soup Pokaż wiadomość
Akurat testuję Annabelle i odniosę się do pogrubionego. Najjaśniejsze odcienie Fairest Annabelle nie są niestety dla bardzo, bardzo jasnych cer. Dla jasnych cer - mogą być okej, ale dla bardzo bardzo jasnych będą już za ciemne Porównując je do poziomów Meow oceniłabym je tak w przedziale 2-3 Ja sama jestem tak pomiędzy bardzo jasną cerą, a jasną i dla mnie są już ciut za ciemne, szczególnie, że na swatcha na ręce, a twarzy potrafią się różnić nawet jednym tonem.
Odcienie Fair za to już są dla przeciętnie jasnych cer, dla mnie to już ciemność Przepraszam, ale po prostu mam już takie zboczenie jako bladolica z wielkim problemem znalezienia odcieni dla siebie :P

Ale, dla ułatwienia dorzucę swoich parę swatchy:
http://2.bp.blogspot.com/-PIT41hQGqf...A/s1600/10.jpg
Ano właśnie, każdy doradza przez pryzmat własnego koloru cery Ja jestem blada i nie znam nikogo bledszego ode mnie (używam poziomu Fair i Fairest to już biały dla mnie jest), więc zapominam, że są osoby potrzebujące jeszcze jaśniejszych odcieni.

Cytat:
Napisane przez Czekoladka2210 Pokaż wiadomość
Używam na przemian Kobo odcień ivory i Maybelline odcień ligt
W czasach drogeryjnej kolorówki też często sięgałam po różne "Ivory", ale nigdy żaden nie był w odpowiedniej tonacji. Można jednak zaryzykować stwierdzenie, że pasować Ci będą jasne odcienie.


Cytat:
Napisane przez EbonyLuna Pokaż wiadomość
W sumie przejście z drogeryjnej kolorówki na minerały nie do końca jest proste, jednak jak juz znajdziesz idealny odcień, myślę, że będziesz zadowolona Ja z pewnością minerałów nie rzucę i na nic innego nie zamienię.
Ja za jakieś parę lat będę musiała, ze względu na zmarszczki, chyba że pojawi się jakiś patent, który zapobiegnie włażeniu w nie podkładu.

Cytat:
Napisane przez EbonyLuna Pokaż wiadomość
Dobrze jednak, jakbyś się bardzo dobrze przyjrzała twarzy w świetle dziennym i spróbowała ustalić, czy masz raczej ciepłą, neutralna czy chłodna karnację. To już sporo wyjaśni, bo będziesz mogła choć częściowo zweryfikować, w jakie odcienie celować. Nawet jeśli jest jasna, nie oznacza to wcale, że musi być, powiedzmy, alabastrowa. Ja np jestem oliwkowo-szara, ale blada. Dlatego każdy drogeryjny podkład był na mojej cerze szalenie różowy.
To u mnie drogeryjne, jasne podkłady zachowywały się dokładnie odwrotnie - wyłaził z nich żółty lub pomarańczowy odcień, zwłaszcza na żuchwie.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-24, 20:15   #1686
Czekoladka2210
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Katowice/Osiek
Wiadomości: 1 640
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Myślałam na odcieniem Natural light choć nie wiem czy nie za jasny...
Czekoladka2210 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-24, 20:15   #1687
EbonyLuna
Zakorzenienie
 
Avatar EbonyLuna
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 3 064
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Ja za jakieś parę lat będę musiała, ze względu na zmarszczki, chyba że pojawi się jakiś patent, który zapobiegnie włażeniu w nie podkładu.



To u mnie drogeryjne, jasne podkłady zachowywały się dokładnie odwrotnie - wyłaził z nich żółty lub pomarańczowy odcień, zwłaszcza na żuchwie.
Może coś z silikonem pod..?

Widzisz, każdy ma jednak inny odcień cery, a producenci wrzucają to do jednego worka. Dodam oczywiście, że te najjaśniejsze z pl i tak były dla mnie za ciemne... Jak dobrze, że istnieją białe pudry i podkłady Aczkolwiek sięgając po nie po chwili się świeciłam, bo nie były typowo matujące. Ale te chwile grozy mam za sobą dzięki odpowiednio dobranym minerałom
__________________
kosmetyki
odpisuj,proszę,u mnie (:
EbonyLuna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-10-24, 20:26   #1688
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Cytat:
Napisane przez Czekoladka2210 Pokaż wiadomość
Myślałam na odcieniem Natural light choć nie wiem czy nie za jasny...
Natural może różem wybijać, chyba bezpieczniejszy byłby Beige (chociaż np ja używam bez większej różnicy obu), i raczej wzięłabym fair i light do porównania. I może chociaż golden fair/golden ligt, żeby zobaczyć, jak u Ciebie goldeny w ogóle leżą.

Cytat:
Napisane przez EbonyLuna Pokaż wiadomość
Może coś z silikonem pod..?

Widzisz, każdy ma jednak inny odcień cery, a producenci wrzucają to do jednego worka. Dodam oczywiście, że te najjaśniejsze z pl i tak były dla mnie za ciemne... Jak dobrze, że istnieją białe pudry i podkłady Aczkolwiek sięgając po nie po chwili się świeciłam, bo nie były typowo matujące. Ale te chwile grozy mam za sobą dzięki odpowiednio dobranym minerałom
Wolałabym silikonów na twarzy unikać, natłuszczają i nabłyszczają za mocno, w sumie z tego powodu zrezygnowałam z drogeryjnych podkładów - po prostu czułam je na twarzy. Ale jak będzie trzeba to i tak będę kombinować.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-24, 20:32   #1689
EbonyLuna
Zakorzenienie
 
Avatar EbonyLuna
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 3 064
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Wolałabym silikonów na twarzy unikać, natłuszczają i nabłyszczają za mocno, w sumie z tego powodu zrezygnowałam z drogeryjnych podkładów - po prostu czułam je na twarzy. Ale jak będzie trzeba to i tak będę kombinować.
A próbowałaś mikrosfer silikonowych z kolorówki? One całkiem fajnie wygładzają. Albo spróbować stosować tylko w okolicach oczu..?
__________________
kosmetyki
odpisuj,proszę,u mnie (:
EbonyLuna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-24, 20:33   #1690
Czekoladka2210
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Katowice/Osiek
Wiadomości: 1 640
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Natural może różem wybijać, chyba bezpieczniejszy byłby Beige (chociaż np ja używam bez większej różnicy obu), i raczej wzięłabym fair i light do porównania. I może chociaż golden fair/golden ligt, żeby zobaczyć, jak u Ciebie goldeny w ogóle leżą.



Wolałabym silikonów na twarzy unikać, natłuszczają i nabłyszczają za mocno, w sumie z tego powodu zrezygnowałam z drogeryjnych podkładów - po prostu czułam je na twarzy. Ale jak będzie trzeba to i tak będę kombinować.
Ten Beige fair/ligt byłby chyba dobre ale myślę że Golden to chyba jednak za ciemne. Za próbkę się płaci z przesyłką 7.50? Czy jak to jest?
Czekoladka2210 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-24, 23:07   #1691
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Cytat:
Napisane przez EbonyLuna Pokaż wiadomość
A próbowałaś mikrosfer silikonowych z kolorówki? One całkiem fajnie wygładzają. Albo spróbować stosować tylko w okolicach oczu..?
Mikrosfery mam jako dodatek w bazie matującej, solo nie testowałam. Właśnie u mnie pod oczami dość gładko, ale mam dwie bruzdy mimiczne wokół ust i tam mi się podkład zbiera. Na razie to nie tragedia, ale przy większej ilości zmarszczek może być gorzej.

Cytat:
Napisane przez Czekoladka2210 Pokaż wiadomość
Ten Beige fair/ligt byłby chyba dobre ale myślę że Golden to chyba jednak za ciemne. Za próbkę się płaci z przesyłką 7.50? Czy jak to jest?
Beige light i fair możesz zamówić, a goldena jakiegoś Ci radzę, bo okazuje się, że sporo dziewczyn ma taki odcień i im tego typu kolorystyka pasuje - może też jesteś w tej grupie. One nie są za ciemne - po prostu mają żółte tony.
Jedna próbka kosztuje 7,50 + koszty wysyłki.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-10-25, 07:31   #1692
Czekoladka2210
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Katowice/Osiek
Wiadomości: 1 640
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

A ten pędzel to jest gratis jak się zamawia ten puder? Bo się tam coś wyświetla na głównej.
Czekoladka2210 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-25, 09:17   #1693
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Cytat:
Napisane przez Czekoladka2210 Pokaż wiadomość
A ten pędzel to jest gratis jak się zamawia ten puder? Bo się tam coś wyświetla na głównej.
Pędzel gratis jest przy zamówieniu zestawu korektor + róż + podkład. Żeby zamówić zestaw musisz jednak już wiedzieć, jaki poziom i tonacja Ci pasują, a bez próbek ciężko to określić. Ja nikomu nie polecam zamawiania dużego opakowania w ciemno, sama zrobiłam taki błąd na początku.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-26, 23:25   #1694
K_cieciorka
Zadomowienie
 
Avatar K_cieciorka
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Stolica
Wiadomości: 1 786
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Mam prośbę o ocenę, czy podkład na zdjęciu nie jest ciut za żółty?
Lewa strona pomalowana, prawa nie:
http://i152.photobucket.com/albums/s...a/DSC_3197.jpg
http://i152.photobucket.com/albums/s...a/DSC_3196.jpg
http://i152.photobucket.com/albums/s...a/DSC_3195.jpg
http://i152.photobucket.com/albums/s...a/DSC_3194.jpg
Zastanawiam się, czy nie powinnam była kupić bardziej neutralnego odcienia, ale o takiej samej głębi.
Testowałam przed kupnem, ale jak wróciłam do domu załamałam się, że wyglądam na żółto chorą. Teraz już się nie przejmuję- nie rzuca się to jednak tak w oczy. Tylko, że będę robić zakupy, więc mogłabym dokupić ten neutralny odcień. Czy warto? Co sądzicie o tym dopasowaniu?
K_cieciorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-27, 07:47   #1695
EbonyLuna
Zakorzenienie
 
Avatar EbonyLuna
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 3 064
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Cytat:
Napisane przez K_cieciorka Pokaż wiadomość
Mam prośbę o ocenę, czy podkład na zdjęciu nie jest ciut za żółty?
Lewa strona pomalowana, prawa nie:
http://i152.photobucket.com/albums/s...a/DSC_3197.jpg
http://i152.photobucket.com/albums/s...a/DSC_3196.jpg
http://i152.photobucket.com/albums/s...a/DSC_3195.jpg
http://i152.photobucket.com/albums/s...a/DSC_3194.jpg
Zastanawiam się, czy nie powinnam była kupić bardziej neutralnego odcienia, ale o takiej samej głębi.
Testowałam przed kupnem, ale jak wróciłam do domu załamałam się, że wyglądam na żółto chorą. Teraz już się nie przejmuję- nie rzuca się to jednak tak w oczy. Tylko, że będę robić zakupy, więc mogłabym dokupić ten neutralny odcień. Czy warto? Co sądzicie o tym dopasowaniu?
Nie wiem, czy 'źle patrzę', ale wg mnie mógłby być nawet nieco cieplejszy; wydaje mi się, że od szyi w dół jesteś bardziej brązowa, z kolei sam podkład jest niemal idealnie wtopiony w odcień twarzy. Po prostu cera jest jednolita
__________________
kosmetyki
odpisuj,proszę,u mnie (:
EbonyLuna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-27, 14:52   #1696
dacn
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 9 557
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Cytat:
Napisane przez K_cieciorka Pokaż wiadomość
Mam prośbę o ocenę, czy podkład na zdjęciu nie jest ciut za żółty?
Lewa strona pomalowana, prawa nie:
http://i152.photobucket.com/albums/s...a/DSC_3197.jpg
http://i152.photobucket.com/albums/s...a/DSC_3196.jpg
http://i152.photobucket.com/albums/s...a/DSC_3195.jpg
http://i152.photobucket.com/albums/s...a/DSC_3194.jpg
Zastanawiam się, czy nie powinnam była kupić bardziej neutralnego odcienia, ale o takiej samej głębi.
Testowałam przed kupnem, ale jak wróciłam do domu załamałam się, że wyglądam na żółto chorą. Teraz już się nie przejmuję- nie rzuca się to jednak tak w oczy. Tylko, że będę robić zakupy, więc mogłabym dokupić ten neutralny odcień. Czy warto? Co sądzicie o tym dopasowaniu?
Myślę że masz dużo czerwieni: rozszerzone naczyńka rumieńce i podkład je niweluje i cera jest jednolita. Zacznij ponownie określać ton cery po skorygowaniu zielonym korektorem naczyniek.
dacn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-27, 15:38   #1697
magd102
Rozeznanie
 
Avatar magd102
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 551
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Dziewczyny pisalam w sumie na wątku AM ale pomyślałam,że tu mi lepiej doradzicie... otóż :


Kupiłam próbki z AM i tak - ogólnie golden light jest dla mnie za ciemny, a golden fair w teorii jest w porządku i mi pasował aż sobie zdjęcia zrobiłam i na zdjęciach faktycznie mam twarz bledszą,jakby chorą chłopak też stwierdził że zależnie od światła podklad jest ok albo wygladam na bladą.
teoretycznie moge wymieszać oba ale prawde powiedziawszy nie mam ochoty na mieszanie i kupowanie dwóch bigów tylko po to by je mieszać,wolałabym mieć jeden podkład

Mam też próbke z EDM golden medium i jest chyba najlepiej dopasowana, więc teoretycznie jego moglabym używać ALE znowu problem bo AM mieszam z kremem do twarzy - w ten sposób jest mi najłatwiej i najszybciej rozprowadzić podkład i wygląda najbardziej naturalnie a EDM jest chyba bardziej zmielony i w połączenu z tym samym kremem to się robią smugi i nie zakrywa tak samo... i nie wiem co robić mam suchą cere więc musze mieszać sobie podkład z kremem bo inaczej go widać...

możecie coś poradzić ewentualnie z innych firm ?
__________________

„Przeznaczenie zazwyczaj czeka tuż za rogiem. Jakby było kieszonkowcem, dziwką albo sprzedawcą losów na loterie; to jego najczęstsze wcielenia. Do drzwi naszego domu nigdy nie zapuka. Trzeba za nim ruszyć.”



Edytowane przez magd102
Czas edycji: 2013-10-27 o 15:40
magd102 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-27, 22:11   #1698
K_cieciorka
Zadomowienie
 
Avatar K_cieciorka
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Stolica
Wiadomości: 1 786
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

magd102- może prościej będzie znaleźć nowy krem?

dacn- tak, rumieńce to mój główny problem. Czasem są bardziej widoczne, czasem mniej, ale nigdy nie dają o sobie na długo zapomnieć.
Nie mam zielonego korektora, ale mam jakiś ziemisty, lekko zielony- średni z Annabelle. Mogłabyś dokładniej opisać, co mam zrobić, bo nie do końca rozumiem?

EbonyLuna- dzięki za wypowiedź. Na bardziej żółty bym się jednak nie zdecydowała. Tak, twarz mam zawsze jaśniejszą od dekoltu.

Jeszcze jedno pytanko: czy widzicie jakąś różnice między polikami? Czy któryś jest lepiej dopasowany od drugiego?
Aha, moja piżamka i wiecznie rozczochrane brwi pozdrawiają serdecznie:
http://i152.photobucket.com/albums/s...a/DSC_3263.jpg

Do użytkowniczek Pixie- nie miałyście czasem problemu z ciastem na twarzy?
K_cieciorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-29, 12:41   #1699
Wojowniczka_
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 606
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Kochane - czy wie któraś z Was co się dzieje z AWGM?
Czekam i czekam na nie z utęsknieniem
Niby używam aktualnie Lumiere w formule Cashmere ale czuję, że za sucho mi (nawilżam i to obficie i nic to nie zmienia)
Potrzebuję czegoś bardziej kremowego i jestem załamana
Wojowniczka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-10-29, 12:58   #1700
K_cieciorka
Zadomowienie
 
Avatar K_cieciorka
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Stolica
Wiadomości: 1 786
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Niedawno skarzylam sie na problem z duzymi porami w zestawieniu z podkladem annabelle. Poradzilyscie uzycie primera. Z braku innych produktow uzylam pudru ryzowego kryolanu. Byla poprawa, ale nie dosc zadowalajaca. Pogodzilam sie, ze Annabelle jest nie dla mnie. Zaopatrzylam sie w puder EM i LL. Tego drugiego uzylam pod podklad Pixie, poniewaz on tez mi delikatnie podkreslal pory. Puder rozswietlajacy na pory to ryzykowna sprawa. Fakt, byly dalej widoczne, ale za to twarz ladnie rozswietlona.
Za to podklad splynal ze mnie duzo szybciej niz normalnie! Najpierw sie zwazyl, a potem zniknal calkowicie juz po 5 godzinach, grrr!
Moze poprostu odpuscic Pixie i ewentualnir probowac znowu jak wejdzie w koncu na rynek ich nowa oferta?
A moze kaolin mi nie sluzy?
Prosze, wyjasnijcie mi jeszcze raz, jak dziala primer-oddziela od kremu, filtru, sebum. Czy pierwsza warstwa podkladu nie moze oddzielic twarzy od drugiej warstwy? Przeciez podklad to prawie to samo co primer, tylko niekolorowy.

Moze wy macie jakies doswiadczenia z Pixie? Wiem, ze moge zapytac w ichnim watku, ale tam pewnie same zadowolone sa. Tez zlazily z Was szybko? Ja sie caly czas waham nad zamowieniem biga, a skonczyky mi sie juz dopasowane probki do testowania i chyba bede sie malowac tymi zlymi, zeby sie przekonac, czy damy rade wspolpracowac.

Inna sprawa, ze caly czas nie kupilam nic z kolorowki. Ciagle studiuje opisy produktow, ale wcale nie umiem wiecej. Uzywacie czegos z tego sklepu jako primer? Czegos nieskomplikowanego do wykonania...

Co to AGWM?
K_cieciorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-29, 14:16   #1701
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 6 643
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Cytat:
Napisane przez K_cieciorka Pokaż wiadomość

Co to AGWM?

Pewnie literówka i chodzi o Adorned with Grace Minerals.
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-29, 15:05   #1702
aania88
Rozeznanie
 
Avatar aania88
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 613
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Cytat:
Napisane przez K_cieciorka Pokaż wiadomość
Niedawno skarzylam sie na problem z duzymi porami w zestawieniu z podkladem annabelle. Poradzilyscie uzycie primera. Z braku innych produktow uzylam pudru ryzowego kryolanu. Byla poprawa, ale nie dosc zadowalajaca. Pogodzilam sie, ze Annabelle jest nie dla mnie. Zaopatrzylam sie w puder EM i LL. Tego drugiego uzylam pod podklad Pixie, poniewaz on tez mi delikatnie podkreslal pory. Puder rozswietlajacy na pory to ryzykowna sprawa. Fakt, byly dalej widoczne, ale za to twarz ladnie rozswietlona.
Za to podklad splynal ze mnie duzo szybciej niz normalnie! Najpierw sie zwazyl, a potem zniknal calkowicie juz po 5 godzinach, grrr!
Moze poprostu odpuscic Pixie i ewentualnir probowac znowu jak wejdzie w koncu na rynek ich nowa oferta?
A moze kaolin mi nie sluzy?
Prosze, wyjasnijcie mi jeszcze raz, jak dziala primer-oddziela od kremu, filtru, sebum. Czy pierwsza warstwa podkladu nie moze oddzielic twarzy od drugiej warstwy? Przeciez podklad to prawie to samo co primer, tylko niekolorowy.

Moze wy macie jakies doswiadczenia z Pixie? Wiem, ze moge zapytac w ichnim watku, ale tam pewnie same zadowolone sa. Tez zlazily z Was szybko? Ja sie caly czas waham nad zamowieniem biga, a skonczyky mi sie juz dopasowane probki do testowania i chyba bede sie malowac tymi zlymi, zeby sie przekonac, czy damy rade wspolpracowac.

Inna sprawa, ze caly czas nie kupilam nic z kolorowki. Ciagle studiuje opisy produktow, ale wcale nie umiem wiecej. Uzywacie czegos z tego sklepu jako primer? Czegos nieskomplikowanego do wykonania...

Co to AGWM?
A którego Pixie używałaś, CP? Skoro spłynął, to raczej nie próbuj Amilie, bo u mnie Pixie jest jako tako, a Amilie znika bardzo szybko. Też czekam na nową formułę z Pixie, bo używałam wcześniej NF i była ok, a CP jest już gorsza, kupowałam z braku alternatywy, ale to nie to, więc teraz czekam na nową formułę, a póki co ratuję się aptecznymi podkładami.
aania88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-29, 16:18   #1703
K_cieciorka
Zadomowienie
 
Avatar K_cieciorka
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Stolica
Wiadomości: 1 786
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Dzieki za ostrzezenie, ale chyba i tak skusze sie na probki.
Czy zdazalo sie wam, ze primer przyspieszal scieranie?

Sent from my GT-N8013 using Wizaz Forum mobile app
K_cieciorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-29, 17:16   #1704
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

zauwazyłm ze u mnie bardzo wazne jets to co kłade pod minerały, dzisiaj jak mam inny filtr to wiele mniej sie swieci
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-29, 18:17   #1705
LeejdiNaati
Zakorzenienie
 
Avatar LeejdiNaati
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 23 352
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Dziewczyny zamówiłam Dry Flo właśnie i tak się zastanawiam jak go używać. Czy jak dam pod podkład to wtedy już nie dawać na czy mogę i tak i tak nie bojąc się o suszę na twarzy

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
LeejdiNaati jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-29, 18:23   #1706
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Cytat:
Napisane przez LeejdiNaati Pokaż wiadomość
Dziewczyny zamówiłam Dry Flo właśnie i tak się zastanawiam jak go używać. Czy jak dam pod podkład to wtedy już nie dawać na czy mogę i tak i tak nie bojąc się o suszę na twarzy

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Ja używałam Dry-Flo jako primer i puder. Suche skórki miewałam, ale winny był najpierw Zorac, a później Aleppo.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-29, 18:26   #1707
LeejdiNaati
Zakorzenienie
 
Avatar LeejdiNaati
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 23 352
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Ja używałam Dry-Flo jako primer i puder. Suche skórki miewałam, ale winny był najpierw Zorac, a później Aleppo.
Aleppo też używam, więc nie wiem czy nie będę mieć mega suszu przez to jak dodatkowo nałożę na i pod Dry Flo
__________________
LeejdiNaati jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-29, 18:36   #1708
Noodle Soup
Zadomowienie
 
Avatar Noodle Soup
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 504
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

U mnie też bardzo wiele zależy od tego, co nałożę pod spód. Ostatnio próbuję Annabelle i na początku bardzo mnie rozczarowała ich trwałość na skórze. Okazało się, że to wina filtra, który kładę pod spód. Rozwiązaniem było zastosowanie primera - w tej roli używam skrobi, świetnie matuje filtr i makijaż trzyma się do wieczora, razem z różem itp.
Świetnie też mi się nakłada minerały na olej kokosowy, tutaj już nie muszę używać nic pod spód, bo same trzymają się do wieczora. Choć i tak planuję kupienie jakiegoś nie wysuszającego pudru mineralnego i stosowanie go nawet na bazę w postaci oleju, bo skrobia za bardzo wysusza w tym przypadku.
Noodle Soup jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-29, 19:01   #1709
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Cytat:
Napisane przez LeejdiNaati Pokaż wiadomość
Aleppo też używam, więc nie wiem czy nie będę mieć mega suszu przez to jak dodatkowo nałożę na i pod Dry Flo
Skoro normalnie Cię nie wysusza, to chyba nie. U mnie to mydło spowodowało katastrofę nieporównywalną z Dry-Flo, kwasami i innymi potencjalnie wysuszającymi specyfikami.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-29, 20:36   #1710
LeejdiNaati
Zakorzenienie
 
Avatar LeejdiNaati
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 23 352
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Skoro normalnie Cię nie wysusza, to chyba nie. U mnie to mydło spowodowało katastrofę nieporównywalną z Dry-Flo, kwasami i innymi potencjalnie wysuszającymi specyfikami.
Jak dla mnie jest ok. A jakie miałaś stężenie? Ja mam 22%
__________________
LeejdiNaati jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kosmetyki mineralne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-06-06 10:16:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:07.