złe wyniki moczu w ciąży - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zamknięte > Fora sponsorowane > Forum eksperta marki URO-GINEintima

Notka

Forum eksperta marki URO-GINEintima Kłopoty intymne? Masz pytania związane ze zdrowiem i higieną intymną? Zasięgnij porady eksperta dr Katarzyny Muzyka-Placzyńskiej – ginekolog-położnik, która przez trzy miesiące będzie odpowiadała na Wasze pytania. https://wizaz.pl/akcje/intima/urogine/index.php

 
 
Narzędzia
Stary 2014-11-07, 16:23   #1
joanna207
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 11

złe wyniki moczu w ciąży


Czy ktoś może mi zinterpretować wyniki moczu? Czy jest bardzo źle? Jestem w 11 tygodniu ciąży.

MOCZ-BADANIE OGÓLNE
Barwa -Ciemnożółty
Przejrzystość Lekko mętny
Glukoza-Ujemny
Bilirubina-Ujemny
Ciała ketonowe-Ujemny
Ciężar właściwy-1.026 kg/l
Erytr./ hemoglobina-Ujemny
pH 6.0
Białko-Ujemny
Urobilinogen 0.2EU/dl
Azotyny-Ujemny
Leukocyty -Dużo

a chyba najgorzej osad:
OSAD W MOCZU - A
Nabłonki płaskie LICZNE w p.w.
Leukocy POKRYWAJĄ POLE w p.w.
Bakterie LICZNE
joanna207 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-08, 07:36   #2
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: złe wyniki moczu w ciąży

W ciąży lubią się przyplątać takie różne dolegliwości urologiczne, chyba każda koleżanka ciężarna z tym się męczyła. Idź do lekarza od razu, przy licznych bakteriach z reguły dają antybiotyk, ja za każdym razem dostawałam monural - to jest jedna saszetka, mieszasz z wodą (smaczne kompletnie chemii nie czuć), pomagało.
Ale do lekarza koniecznie!
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-10, 11:26   #3
Dr Katarzyna Muzyka-Placzyńska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 48
Dot.: złe wyniki moczu w ciąży

Cytat:
Napisane przez joanna207 Pokaż wiadomość
Czy ktoś może mi zinterpretować wyniki moczu? Czy jest bardzo źle? Jestem w 11 tygodniu ciąży.

MOCZ-BADANIE OGÓLNE
Barwa -Ciemnożółty
Przejrzystość Lekko mętny
Glukoza-Ujemny
Bilirubina-Ujemny
Ciała ketonowe-Ujemny
Ciężar właściwy-1.026 kg/l
Erytr./ hemoglobina-Ujemny
pH 6.0
Białko-Ujemny
Urobilinogen 0.2EU/dl
Azotyny-Ujemny
Leukocyty -Dużo

a chyba najgorzej osad:
OSAD W MOCZU - A
Nabłonki płaskie LICZNE w p.w.
Leukocy POKRYWAJĄ POLE w p.w.
Bakterie LICZNE
Interpretacja tego wyniku zależy od tego czy ma pani objawy i w jaki sposób pobrany był mocz. Mocz do badań laboratoryjnych powinien być pobrany po nocy, po podmyciu się i ze środkowego strumienia (czyli trochę moczu oddajemy do toalety, potem trochę do pojemniczka i resztę do toalety). W czasie ciąży zwiększa się ilość wydzieliny pochwowej i powyższy wynik może wynikać z zanieczyszczenia próbki moczu kroplą wydzieliny z pochwy. Sposobem na zapobieganie zanieczyszczeniu jest zakup małych jałowych gazików, jeden gazik zwija się w rolkę i delikatnie zatyka się nim wejście do pochwy. Działa to podobnie jak tampon uniemożliwiając kapnięcie wydzieliny do pojemniczka.
Jeżeli nie występują objawy infekcji: głównie pieczenie przy oddawaniu moczu, uczucie niepełnego oddawania moczu, częstomocz ( w trakcie ciąży ciężko odróżnić czy przyczyną częstego oddawania moczu jest sama ciąża czy objaw zakażenia układu moczowego) to badanie należy powtórzyć przy zachowaniu metod prawidłowego badania moczu. Jeżeli kolejny wynik wyjdzie podobny to konieczne jest pobranie posiewu moczu. Trzeba wtedy kupić w aptece specjalny jałowy pojemnik na mocz. Dodatni wynik świadczy o występowaniu bezobjawowej bakteriurii – która na dalszym etapie ciąży może prowadzić do objawowych zakażeń dróg moczowych, dlatego w ciąży stan ten wymaga leczenia antybiotykiem.
Jeżeli jednak występują objawy to wynik może świadczyć o zakażeniu. Konieczne jest wtedy wdrożenie leczenia uwzględniającego trymestr ciąży a jeżeli jest wykonany posiew to także wrażliwość baterii na antybiotyki. W I trymestrze ciąży można stosować antybiotyki głównie pochodne penicyliny, są one bezpieczne w ciąży. Jednak jeżeli jest to błędne pobranie próbki do analizy leczenie nie będzie potrzebne.
Dr Katarzyna Muzyka-Placzyńska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-28, 10:40   #4
malenstwoEdzia
Raczkowanie
 
Avatar malenstwoEdzia
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: okolice Warszawy
Wiadomości: 46
Dot.: złe wyniki moczu w ciąży

Kochana
mi w ciazy tez raz zle wyszly wyniki moczu. Plakalam wtedy jak glupia bo sie bardzo balam o Maleństwo. Lekarz jak zobaczyl wyniki to nawet sie nie przejal tylko przepisal lek jakis. Musialam go lykac kilka dni, w tym czasie sikalam strasznie zolto ale następne badania wyszly juz pieknie. Najwazniejsze to pokazac wynik lekarzowi a on juz cos poradzi. Ja tez sie w sumie ludzilam ze zle zrobione badanie itp bo czytalam ze i tak moze hyc. Ale nie ma sie co martwic. Jesli bys problem zignorowala to mogloby byc kiepsko. Ale jesli regularnie stawiasz sie na wizyty u gina to wszystko będzie ok. Trzymaj sie!
__________________
"Be what u want to be not what others want to see"




malenstwoEdzia jest offline Zgłoś do moderatora  
 

Nowe wątki na forum Forum eksperta marki URO-GINEintima


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-11-28 10:40:40


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:25.