Leczenie trądziku dietą - pytanie o wybrane produkty - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-06-05, 19:25   #1
Mateusz9666
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 1

Leczenie trądziku dietą - pytanie o wybrane produkty


Otóż w internecie jest miliony tematów na temat odpowiedniej diety, niestety z naciskiem na produkty, których nie można jeść i koniec końców można wywnioskować, że należy unikać praktycznie wszystkiego i jeść tylko i wyłącznie jajka na zmianę z rybami. Oczywiście trochę teraz generalizuje ale tak to trochę wychodzi.

Uprzedzając porady byłem u dermatologa i mam za lekki trądzik na izotek, a maści, które były mi przepisywane nie polepszały mojej sytuacji, jedynie wysuszały bardzo skórę, ponadto musiałbym unikać słońca, które kocham. Mam raczej lekki trądzik ale nie mogę znieść chodzenia z białymi czubkami na twarzy więc najczęściej je po prostu wyciskam, a później mam to miejsce zaczerwienione i robi się strupek.
Trochę trwa to "gojenie się " i w efekcie są dni w którym dochodzi, że tak powiem do kumulacji tego, i mam właśnie kilkanaście takich ozdób na twarzy. Nie za bardzo wiem od czego to zależy, bo przez dwa tygodnie potrafię mieć spokój, a później przez kolejne dwa tygodnie coś mi wyskakuje, a następnie się goi i tak w kółko.

Kieruję pytanie do osób, które wyleczyły trądzik za pomocą zdrowego odżywiana, jakie produkty głównie spożywacie lub spożywaliście oczywiście oprócz setek owoców i warzyw.

I mam pytanie czy kiełbasy, parówki, kabanosy są w miarę bezpiecznymi produktami, a także jak sytuacja wygląda z pieczywem pełnoziarnistym oraz masłem.
Mateusz9666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-05, 19:35   #2
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Leczenie trądziku dietą - pytanie o wybrane produkty

Myślę, że to bardzo indywidualna sprawa. Ja bym zaczęła od wyeliminowania niezdrowego jedzenia: słodycze, słone przekąski, fast foody, mocno przetworzone jedzenie itp. i zobaczyła, jak sytuacja wygląda.

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-11, 17:30   #3
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Leczenie trądziku dietą - pytanie o wybrane produkty

Cytat:
Napisane przez Mateusz9666 Pokaż wiadomość
Otóż w internecie jest miliony tematów na temat odpowiedniej diety, niestety z naciskiem na produkty, których nie można jeść i koniec końców można wywnioskować, że należy unikać praktycznie wszystkiego i jeść tylko i wyłącznie jajka na zmianę z rybami. Oczywiście trochę teraz generalizuje ale tak to trochę wychodzi.

Uprzedzając porady byłem u dermatologa i mam za lekki trądzik na izotek, a maści, które były mi przepisywane nie polepszały mojej sytuacji, jedynie wysuszały bardzo skórę, ponadto musiałbym unikać słońca, które kocham. Mam raczej lekki trądzik ale nie mogę znieść chodzenia z białymi czubkami na twarzy więc najczęściej je po prostu wyciskam, a później mam to miejsce zaczerwienione i robi się strupek.
Trochę trwa to "gojenie się " i w efekcie są dni w którym dochodzi, że tak powiem do kumulacji tego, i mam właśnie kilkanaście takich ozdób na twarzy. Nie za bardzo wiem od czego to zależy, bo przez dwa tygodnie potrafię mieć spokój, a później przez kolejne dwa tygodnie coś mi wyskakuje, a następnie się goi i tak w kółko.

Kieruję pytanie do osób, które wyleczyły trądzik za pomocą zdrowego odżywiana, jakie produkty głównie spożywacie lub spożywaliście oczywiście oprócz setek owoców i warzyw.

I mam pytanie czy kiełbasy, parówki, kabanosy są w miarę bezpiecznymi produktami, a także jak sytuacja wygląda z pieczywem pełnoziarnistym oraz masłem.
Obecnie za najlepszą dietę mogącą regulować skórę uważa się dietę z niskim indeksem glikemicznym, niskowęglowodanową. Często jest zalecana dieta beznabiałowa, albo przynajmniej wyłączająca samo mleko, jogurty, mleczne desery, twaróg.
Więc niekoniecznie owoce w każdej ilości, bo owoce to cukry proste, a każda z tych diet zakłada duże ograniczenie węglowodanów prostych.
Kiełbasy i wędliny to są produkty dość mocno przetworzone, więc raczej są odradzane, a jeśli już, to trzeba czytać składy i wybierać takie z jak najmniejszą ilością dodatków.

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2017-06-11 o 17:34
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-18, 12:24   #4
jjasinska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 4
Dot.: Leczenie trądziku dietą - pytanie o wybrane produkty

Mi na trądzik pomogło ograniczenie owoców, jedzenie białka zwierzęcego, ale takiego, które nie jest przetworzone jak wędliny czy kiełbasy, zrezygnowanie z nabiału, pszenicy i soi (jest wysoce przetworzona).
jjasinska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-24, 18:01   #5
jyyli
Zakorzenienie
 
Avatar jyyli
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Pegasus galaxy
Wiadomości: 10 048
GG do jyyli
Dot.: Leczenie trądziku dietą - pytanie o wybrane produkty

Cytat:
Napisane przez jjasinska Pokaż wiadomość
Mi na trądzik pomogło ograniczenie owoców, jedzenie białka zwierzęcego, ale takiego, które nie jest przetworzone jak wędliny czy kiełbasy, zrezygnowanie z nabiału, pszenicy i soi (jest wysoce przetworzona).
Całkowicie się zgadzam, jeśli chodzi o odstawienie pszenicy, nabiału, soi i przetworzonych produktów. Dodałabym do tego unikanie za wszelką cenę syropu glukozowo-fruktozowego i oleju palmowego (wbrew pozorom kryją się np. w niektórych mieszankach mrożonych warzyw ).

U mnie zawsze dobre efekty przynosiło konsekwentne picie zielonych koktajli
__________________
23.04.12 Bonifacy[*] ;(

http://www.uniteddogs.com/stopkillingdogs/
jyyli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-29, 20:10   #6
wiolkaa_91
Raczkowanie
 
Avatar wiolkaa_91
 
Zarejestrowany: 2017-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 60
Dot.: Leczenie trądziku dietą - pytanie o wybrane produkty

U mnie dużą poprawę zauważylam po wyeliminowaniu ostrych potraw i przypraw.
Bolesne, bo lubię ostrą kuchnię, ale naprawdę widać było różnicę.
wiolkaa_91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-06-29 21:10:45


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:13.