Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy! - Strona 153 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2017-06-09, 08:34   #4561
Ona94
Rozeznanie
 
Avatar Ona94
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 523
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cześć dziewczyny


Potrzebuje waszej porady.
Od ponad 2 lat stosuje nuvaring I nigdy nie było żadnych problemów.
Tak jak zawsze wyjęłam nuva w czwartek, jednak krwawienie zamiast zaczac się w niedzielę tak jak zazwyczaj, zaczęło się dopiero w poniedziałek. Zdażyło się to kilka razy wcześniej, więc się tym w ogóle nie przejmowałam. Wczoraj załozyłam nowy krążej, tak jak zawsze o 17. Krwawienia praktycznie nie było, a po założeniu krążka całkowicie ustało.
Jednak dzisiaj rano, nagle znowu pojawiły sie ślady krwi. Niby nic wielkiego, lekkie plamienie ale jednak. Nigdy wcześniej mi sie nic takiego nie zdarzyło Zastanawiam się czym to jest spowodowane. Wprawdzie zawsze krwawienie trwa u mnie 5 dni, jednak tutaj były 4. Czy to możliwe, że organizm nadrabia za jeden "stracony" dzień? Czy też może trafił mi się jakiś wadliwy krążek?
Miała może któraś z Was taką sytuację? Co byście zrobiły na moim miejscu?
Z gory dziękuje za pomoc.
Ona94 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-11, 15:08   #4562
malootka
Zakorzenienie
 
Avatar malootka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 4 567
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Ona94 Pokaż wiadomość
Co byście zrobiły na moim miejscu?
Założyłabym, ze to po prostu resztka okresu. Czasem tak bywa, że w krwawieniu jest nawet dzień przerwy. Nie doszukiwałabym się przyczyny w wadliwości krążka.
malootka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-12, 23:21   #4563
Pats3252
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 3
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Hej czy ból podczas stosunku i pieczenie oraz swędzenie pochwy to skutek uboczny ktory minie po jakimś czasie?
Pats3252 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-12, 23:24   #4564
Asienka187
Zakorzenienie
 
Avatar Asienka187
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 660
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Pats3252 Pokaż wiadomość
Hej czy ból podczas stosunku i pieczenie oraz swędzenie pochwy to skutek uboczny ktory minie po jakimś czasie?
Raczej jest to objaw jakiegoś stanu zapalnego.
__________________
"Z uśmiechem traktuj siebie, swoje niedociągnięcia, swoją duchową nieporadność. Miej poczucie humoru."
Hume G.B.
Asienka187 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-12, 23:38   #4565
Pats3252
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 3
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Tylko właśnie jak byłam niedawno u ginekologa to stwierdził ze nie mam żadnej infekcji, wiec nie wiem, czy moze byc to jakies uczulenie na Nuvaring?
Pats3252 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-16, 17:33   #4566
Ewelina_1895
Raczkowanie
 
Avatar Ewelina_1895
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 91
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Pats3252 Pokaż wiadomość
Tylko właśnie jak byłam niedawno u ginekologa to stwierdził ze nie mam żadnej infekcji, wiec nie wiem, czy moze byc to jakies uczulenie na Nuvaring?
Moze to byc wynik uczulenia jednak wydaje mi sie, ze powinnas isc do lekarza i zapytac co powoduje takie dolegliwosci

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 17:33 ---------- Poprzedni post napisano o 17:30 ----------

Ja mam takie pytanie drugi miesiac stosuje wlasnie ten krazek i wydaje mi sie, ze dobrze go wkladam ale jak za dzien dwa sprawdzam czy jest ok to on znowu jest tak blisko wejscia do pochwy... Nie wiem juz jak inaczej to wkladac nawet ciezko jest go wlozyc tak jak pokazuja w instrukcji bo jak wloze to od razu on sie rozklada i potem ciezko go wepchnac dalej. Czy ja cos robie zle? Bo juz nie wiem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ewelina_1895 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-17, 15:50   #4567
malootka
Zakorzenienie
 
Avatar malootka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 4 567
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Ewelina_1895 Pokaż wiadomość
Ja mam takie pytanie drugi miesiac stosuje wlasnie ten krazek i wydaje mi sie, ze dobrze go wkladam ale jak za dzien dwa sprawdzam czy jest ok to on znowu jest tak blisko wejscia do pochwy... Nie wiem juz jak inaczej to wkladac nawet ciezko jest go wlozyc tak jak pokazuja w instrukcji bo jak wloze to od razu on sie rozklada i potem ciezko go wepchnac dalej. Czy ja cos robie zle? Bo juz nie wiem
dopóki jest w środku i nie wypada to wszystko jest ok.
malootka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-06-19, 10:08   #4568
spira
Raczkowanie
 
Avatar spira
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 75
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Ja po prostu podsuwam go palcem jak już włożę i krążek się w środku rozłoży. Siedzi głęboko i nie wypada całe 3 tyg.


Dziewczyny chciałabym zmienić dzień wkładania krążka. Obecnie wkładam i wyjmuje w piątek. I teraz powinnam wyjąc krążek 23 czerwca (piątek). Zależy mi na tym, aby następny krążek włożyć w środę 28 czerwca.

Czy w związku z tym powinnam wyjąc krążek w środę 21 czerwca i odczekać tydzień i włożyć 28 czerwca?


Czy powinnam wyjąc normalnie w piątek 23 czerwca i po prostu zrobić krótsza przerwę i włożyć w środę 28 czerwca?





Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
63 - 62 - 61 - 60 - 59 - 58- 57 - 56 - 55
spira jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-21, 07:16   #4569
malootka
Zakorzenienie
 
Avatar malootka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 4 567
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez spira Pokaż wiadomość


Dziewczyny chciałabym zmienić dzień wkładania krążka. Obecnie wkładam i wyjmuje w piątek. I teraz powinnam wyjąc krążek 23 czerwca (piątek). Zależy mi na tym, aby następny krążek włożyć w środę 28 czerwca.

Czy w związku z tym powinnam wyjąc krążek w środę 21 czerwca i odczekać tydzień i włożyć 28 czerwca?


Czy powinnam wyjąc normalnie w piątek 23 czerwca i po prostu zrobić krótsza przerwę i włożyć w środę 28 czerwca?





Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Możesz albo mieć go pare dni dłużej do środy i wtedy wyjac, odczekac tydzien i znowu wlozyc albo tak jak mowilas skrocic przerwe. Wyjac w piatek normalnie a w srode założyć już nowy.

Szybciej raczej nie wyciągaj niż po 3tyg.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
malootka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-21, 22:50   #4570
nataliaaaaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 40
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Witam .zauważyłam właśnie ze nie mam nuvaring. Musiał mi wypaść a ja tego nie zauwazylam. Stosuje go ponad rok.Nie wiem nawet kiedy. Pierścień wsadzilam 16 maja a przez pomyłkę wyciągnęłan go 30 mają. Założyłam 6 czerwca- w tym dniu prawidłowo powinnam go wyciągnąć. W między czasie kochałam się z chłopakiem. Czy jest ryzyko że mogę być w ciazy? Jak dalej stosować nuvaring? Kiedy włożyć nowy? Dzis wystąpiły u mnie jakby plamienia brązowo czerwone chyba nie okres
nataliaaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-26, 19:36   #4571
Faleksandra
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 5
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Dziewczyny, czy któraś z was miała zakrzepicę po Nuvaring? Jak to się u was objawiało?
Faleksandra jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-06-27, 15:52   #4572
Faleksandra
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 5
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Pytam, bo stosuje krążek od środy, czyli 6 dni, to moje pierwsze hormony. W sobotę lekko zabolała mnie łydka, zaczęłam czytać o problemach z krążeniem, które krążek może powodować i od tej pory zaczęła się panika i bóle. W niedzielę raz zdretwialy mi obie dłonie kompletnie bez przyczyny, pod wieczór prawa noga (ta, która wcześniej "pobolewała"), i dostałam przez to ataku paniki, drętwienie przeszło jak się uspokoiłam. Od tej pory mam tylko raz na jakiś czas lekkie uczucie mrowienia, w palcach, ale jest słabe i szybko mija, mimo to mam wrażenie, że to może być spowodowane pogorszonym krążeniem. No i wrócił ból nogi. Wczoraj był jeszcze umiarkowany (bolała tylko ok.10 minut w ciągu dnia), staram się co chwilę ją oglądać i szukać niepokojących objawów ale kolor i grubość jest ok, choć jak wczoraj wieczorem mierzyłam obwód centymetrem miałam wrażenie, że prawa jest o jakieś 0,5 cm grubsza, poza tym wydaje mi sie być nieco bardziej napięta niż lewa. Jeśli chodzi o rodzaj bólu to ciężko mi go opisać. Momentami jest to takie uczucie, jak ból rosnących kości, na który cierpiałam za dzieciaka, innym razem mam wrażenie jakby to nerwy mi pulsowały, w różnych miejscach, w stopie, łydce z przodu, łydce z tyłu. Ból pojawia się zazwyczaj jak siedzę, jak wstanę i rozchodze nogę jest ok. Za kolanem mam widoczną żyłę, która jest tam odkąd pamiętam, ale przez to, że szukając objawów zaczęłam ją nerwowo "macać" mam wrażenie, że stała się wrażliwa.

Ufff, to się rozpisalam. A teraz moje pytanie: czy któraś miała podobnie? Czy po usunięciu krążka to ustało? A może mimo tych dolegliwości któraś z was nosiła krążek dalej i po jakimś czasie to się unormowało? W czwartek mam wizytę u mojego rodzinnego, bo leczę żołądek (dlatego ring a nie tabsy), zamierzam mu o tym powiedzieć i poproszę o skierowania na badania krzepliwości, co jeśli wyjdą w normie? Przeczekać aż przejdzie?

Bardzo bym chciała, żeby to byla tylko jakaś błahostka typu brak magnezu, bo bardzo chciałabym ponosić krążek dłużej, bo pod każdym innym względem póki co odpowiada mi na 100 procent :/ ale wiadomo, jeśli w grę wchodzi moje zdrowie to nie ma co w ogóle kombinować
Faleksandra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-27, 23:34   #4573
spira
Raczkowanie
 
Avatar spira
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 75
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Poproś o skierowanie na krzepliwość. Moja ginekolog mówi ze D-dimery to podstawa. Niestety hormony maja skutki ubiczne ja tez miewam bóle nóg, pojawiają się tez pajączki ale badania wychodzą w normie. Nie sadze aby to przeszło, ale jeżeli badania będą w normie to raczej nie ma czym się martwić. Ja stosuje antykoncepcję (tabletki i od niedawna krążek) od 10 lat i bóle nóg się niestety pojawiają. Lioton jest dobra maścią na to uczucie ale najlepiej doradzi Ci lekarz


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
63 - 62 - 61 - 60 - 59 - 58- 57 - 56 - 55
spira jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-28, 07:21   #4574
Caudofemoralis
Tęczowa Jaszczurka
 
Avatar Caudofemoralis
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 1 911
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Faleksandra Pokaż wiadomość
A teraz moje pytanie: czy któraś miała podobnie? Czy po usunięciu krążka to ustało? A może mimo tych dolegliwości któraś z was nosiła krążek dalej i po jakimś czasie to się unormowało?
Ja tak miałam w pierwszym miesiącu, badania wyszły dobrze, więc uznałam, że organizm po prostu się przestawia. Często bywa tak, że na początku stosowania antykoncepcji pojawia się mnóstwo efektów ubocznych, a potem się to unormowuje. Ale badania zawsze warto zrobić, dla pewności
Caudofemoralis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-28, 10:53   #4575
Faleksandra
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 5
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Dzięki dziewczyny, jutro idę walczyć o skierowanie i mam nadzieję zrobić to badanie jak najszybciej. Wczoraj wieczorem chodziłam nogi zimną wodą, przyniosło mi to ulgę i dziś jest już też lepiej ogólnie, choć cały czas czuję, że są "ciężkie".



A teraz pytanie z innej beczki - stosujecie z krążkiem lubrykanty? Nie mają one wpływu na jego skuteczność? Nie mogę nigdzie znaleźć informacji na ten temat, więc być może to trochę głupie pytanie :p
Faleksandra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-06, 15:19   #4576
hejmiss
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 2
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Witam, mam pytanie dotyczące koloru krążka w trakcie stosowania. Jest to mój pierwszy krążek który włożyłam trochę ponad tydzień temu. Dzisiaj zauważyłam, że trochę się wysuwa więc wyciągnęłam go i wsadziłam jeszcze raz, przy tym zaobserwowałam, że jego kolor jest trochę mętniejszy i lekko żółtawy. Czy powinien taki być? Dodam, że przed włożeniem był taki jak opisywano i jak na zdjęciach więc wszystko wcześniej było raczej okej. Czy któraś z was spotkała się wcześniej z taką sytuacją?
hejmiss jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-06, 15:53   #4577
malootka
Zakorzenienie
 
Avatar malootka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 4 567
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez hejmiss Pokaż wiadomość
Witam, mam pytanie dotyczące koloru krążka w trakcie stosowania. Jest to mój pierwszy krążek który włożyłam trochę ponad tydzień temu. Dzisiaj zauważyłam, że trochę się wysuwa więc wyciągnęłam go i wsadziłam jeszcze raz, przy tym zaobserwowałam, że jego kolor jest trochę mętniejszy i lekko żółtawy. Czy powinien taki być? Dodam, że przed włożeniem był taki jak opisywano i jak na zdjęciach więc wszystko wcześniej było raczej okej. Czy któraś z was spotkała się wcześniej z taką sytuacją?
Jestes pewna, ze to kolor krążka a nie że np. masz upławy?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
malootka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-06, 16:26   #4578
hejmiss
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 2
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Krążek przemyłam i kolor mniej więcej pozostał taki sam, może lekko zbladł. Upławów (sugerujących infekcje czy choroby) nie posiadam. Może się jakoś naturalnie zabarwić? Mam nadzieję, że ta zmiana koloru nie wpływa na jego skuteczność.
hejmiss jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-06, 21:00   #4579
Asienka187
Zakorzenienie
 
Avatar Asienka187
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 660
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

To normalne, zwłaszcza jak aplikujesz krążek jak masz jeszcze krwawienie. Mógł się przebarwić, nie wpływa to na jego skuteczność.
__________________
"Z uśmiechem traktuj siebie, swoje niedociągnięcia, swoją duchową nieporadność. Miej poczucie humoru."
Hume G.B.
Asienka187 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-07-07, 09:49   #4580
Faleksandra
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 5
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Hej dziewczyny, dopiero dziś przyszły wyniki moich badań, prawie nabawiłam się nerwicy czekając na nie, ale d dimery mam w normie. Czy to znaczy, że te bóle nóg to "zwykły" skutek uboczny, i raczej nie ma podstaw do obawiania się zakrzepicy? Jak myślicie? W środę planuje iść do gina i to z nim skonsultować, ale chętnie dowiem się również jakie Wy macie doświadczenia w tym temacie 🙂
Faleksandra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-14, 10:00   #4581
spira
Raczkowanie
 
Avatar spira
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 75
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Dziewczyny, to już mój 6 krążek i znowu mam plamienia... powinnam go wyjąc w środę (dzisiaj piątek). Od wczoraj (czwartek wieczór) mam brudne, brązowe plamienia i delikatny ból w podbrzuszu. Dzisiaj od rana coraz silniejsze. Jak czesto zdarzają się Wam plamienia? Nuvaring jest bardzo wygodny, ale męczą mnie te plamienia i za każdym razem się martwię ze coś jest nie tak lub ze mogę być w ciąży. Jakie są Wasze doświadczenia?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
63 - 62 - 61 - 60 - 59 - 58- 57 - 56 - 55
spira jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-14, 11:34   #4582
malootka
Zakorzenienie
 
Avatar malootka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 4 567
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez spira Pokaż wiadomość
Dziewczyny, to już mój 6 krążek i znowu mam plamienia... powinnam go wyjąc w środę (dzisiaj piątek). Od wczoraj (czwartek wieczór) mam brudne, brązowe plamienia i delikatny ból w podbrzuszu. Dzisiaj od rana coraz silniejsze. Jak czesto zdarzają się Wam plamienia? Nuvaring jest bardzo wygodny, ale męczą mnie te plamienia i za każdym razem się martwię ze coś jest nie tak lub ze mogę być w ciąży. Jakie są Wasze doświadczenia?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja nigdy nie plamiłam. Może ta forma antykoncepcji nie jest dla Ciebie. Ciążę bym wykluczyła.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
malootka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-16, 18:43   #4583
kalae
Rozeznanie
 
Avatar kalae
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 864
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Hej.
W poniedziałek zaczęłam NR, i 3 dzień z rzędu boli mnie głowa. Stosowałam NR przez 3 lata jakieś 3,4 lata temu i nie pamiętam jakie miałam początki. Czy u kogoś występowały bóle głowy, które w czasie stosowania NR ustąpiły?
kalae jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-17, 08:09   #4584
spira
Raczkowanie
 
Avatar spira
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 75
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Hej, ja czasami jak wkładam nowy krążek to miewam bóle głowy. Nie jakieś mocne, bardziej takie ćmienie. Wiążę to z Nuvaring. Po 2-3 dniach przechodzi i potem już nic nie boli


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
63 - 62 - 61 - 60 - 59 - 58- 57 - 56 - 55
spira jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-10, 08:40   #4585
cooltown
Raczkowanie
 
Avatar cooltown
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 345
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Dziewczyny, mam problem a zależy mi na czasie.
Jutro mam wyjąć krążek.
Jednak chcę w tym miesiącu połączyć ze sobą opakowania, aby ominąć krwawienie.
Jutro mam wyjąć krążek o godzinie 10.00, pytanie - czy od razu założyć nowy krążek, czy dopiero w sobotę?
__________________
"Tak więc trwają wiara, nadzieja, miłość - te trzy:
z nich zaś największa jest miłość"
cooltown jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-10, 09:02   #4586
081ed4854e23be6738824bf7e7324809f3af476a_65822e820d4a7
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 3 461
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Treść usunięta
081ed4854e23be6738824bf7e7324809f3af476a_65822e820d4a7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-10, 09:27   #4587
kuki9
Zakorzenienie
 
Avatar kuki9
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 420
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez cooltown Pokaż wiadomość
Dziewczyny, mam problem a zależy mi na czasie.
Jutro mam wyjąć krążek.
Jednak chcę w tym miesiącu połączyć ze sobą opakowania, aby ominąć krwawienie.
Jutro mam wyjąć krążek o godzinie 10.00, pytanie - czy od razu założyć nowy krążek, czy dopiero w sobotę?
Nie wyjmuj jutro o 10 tylko w następny piątek o 10. Krążek wydziela hormony przez 28 dni. W następny piątek wyjmij krążek i od razu załóż nowy ale ten już wyjmij po 3 tygodniach.
Ten sposób zalecił mi lekarz i robiłam tak kilka razy
__________________


kuki9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-10, 11:33   #4588
Fortuna1
Zakorzenienie
 
Avatar Fortuna1
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 5 715
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Dziewczyny, mam pytanie. Wczoraj był spodziewany dzień miesiączki, dostałam krwawienia, niewielkiego, założyłam krążek i tampona. Po kilku h patrzę, a krwawienie ustalo. I na drugi dzień nadal brak okresu. Krążka nie wyjmowalam. Lepiej go wyjąć teraz i poczekać na okres czy już od wczoraj mogę liczyć te 3 tygodnie? Jak myślicie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Senza l'amore sarei solo un ciarlatano,
Come una barca che non esce mai dal porto.

Edytowane przez Fortuna1
Czas edycji: 2017-08-10 o 11:34
Fortuna1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-10, 18:43   #4589
cooltown
Raczkowanie
 
Avatar cooltown
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 345
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez kuki9 Pokaż wiadomość
Nie wyjmuj jutro o 10 tylko w następny piątek o 10. Krążek wydziela hormony przez 28 dni. W następny piątek wyjmij krążek i od razu załóż nowy ale ten już wyjmij po 3 tygodniach.
Ten sposób zalecił mi lekarz i robiłam tak kilka razy
Czyli krążek może być w środku przez 4 tygodnie i przez ten ostatni tydzień jest takie samo zabezpieczenie?
Obawiam się, że jak go jutro nie wyciągnę to tak czy siak dostanę w poniedziałek krwawienie, a właśnie tego chcę uniknąć.
__________________
"Tak więc trwają wiara, nadzieja, miłość - te trzy:
z nich zaś największa jest miłość"
cooltown jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-10, 19:22   #4590
Disnejova
Wtajemniczenie
 
Avatar Disnejova
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 2 176
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez spira Pokaż wiadomość
Poproś o skierowanie na krzepliwość. Moja ginekolog mówi ze D-dimery to podstawa. Niestety hormony maja skutki ubiczne ja tez miewam bóle nóg, pojawiają się tez pajączki ale badania wychodzą w normie. Nie sadze aby to przeszło, ale jeżeli badania będą w normie to raczej nie ma czym się martwić. Ja stosuje antykoncepcję (tabletki i od niedawna krążek) od 10 lat i bóle nóg się niestety pojawiają. Lioton jest dobra maścią na to uczucie ale najlepiej doradzi Ci lekarz


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ginekolog moze zlecic badania>? krwi a jakie mozna wykonac? na krzepliwość krsi mam dużo pajaczków niestety więcej się zaczeło pojawiać w czasie stosowania tabletek anty stąd moje pytanie,
__________________
Człowiek nigdy nie pozbędzie się tego, o czym milczy.
„Jeśli próbujesz być kimś innym, poniesiesz porażkę. Świat już ma taką osobę. Teraz potrzebuje ciebie. Ścieżka, którą wytyczasz, może nie mieć sensu dla nikogo na świecie oprócz ciebie. I nie musi. Jest wyłącznie twoja.
Disnejova jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-09-23 12:54:05


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:41.