Uszkodzona macierz??? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-10-04, 21:19   #31
antidotum89
Wtajemniczenie
 
Avatar antidotum89
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: okolice Krakowa
Wiadomości: 2 797
jak rozpoznac uszkodzona macierz

wiem,jestem głupek. ale po kolei...kilka dni temu gdy wycinałam skórki(normalnie odsuwam, nie wiem co mnie podkusiło) wbiłam sobie nozyczki w paznokcia przy skórce(na tym polksiezycu, co wyrasta paznokiec;/) po kilku dniach w tym miejscu paznokiec sie lekko odwarstwił i odpadł?ukruszył? w klazdym raziem dziurka sie lekko powiekszyła odsłaniajac...miesko... i teraz na tym polksiezycu na dosyc sporym kawałku mam dziure zastanawiam sie jak rozpoznac uszkodzona macierz, czy mozna ja jakos obudoac, odzwywic czy cos? narazie chodzee z plastrem i tribioticiem zeeby nie wdało sie zakazenie czy cokolwiek
pomocy dziewczyny
__________________




"Cause I may be bad but I'm perfectly good at it "




antidotum89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-06, 11:48   #32
antidotum89
Wtajemniczenie
 
Avatar antidotum89
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: okolice Krakowa
Wiadomości: 2 797
Dot.: jak rozpoznac uszkodzona macierz

nikt mi nie pomoze?
__________________




"Cause I may be bad but I'm perfectly good at it "




antidotum89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-06, 14:41   #33
ananonda191
Zadomowienie
 
Avatar ananonda191
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 1 354
Dot.: jak rozpoznac uszkodzona macierz

Nie martw się, wszystko odrośnie i będzie ok na razie chodź z zaklejonym plastrem i nie skub nic w tym. paznokieć sam odrośnie. ale nie możesz malować lakierami.
ananonda191 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-08, 18:49   #34
a_gusiaczek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: HeavenlyNails, Warszawa
Wiadomości: 64
GG do a_gusiaczek
Dot.: jak rozpoznac uszkodzona macierz

antidotum macierzy nie wiać, znajduje się pod wałem okołopaznokciowym.
To czy została uszkodzona możemy poznać po ciągle rosnącym paznokciu z wadą/rysą/zniekształceniem w tym samym miejscu.
Jeśli uszkodziłaś sobie paznokieć w okolicach półksiężyca to powinno być wszystko ok. Obserwuj czy odrastająca płytka wygląda tak samo jak przed uszkodzeniem. Jeśli tak, to spokojnie czekaj aż całość zrośnie.

Żeby uszkodzić macierz musiałabyś wbić sobie cążki/nożyczki pod wał albo wyjątkowo głęboko wycinać skórki.

Bądź dobrej myśli
a_gusiaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-09, 10:23   #35
antidotum89
Wtajemniczenie
 
Avatar antidotum89
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: okolice Krakowa
Wiadomości: 2 797
Dot.: jak rozpoznac uszkodzona macierz

dziekuje za odpowiedzi
__________________




"Cause I may be bad but I'm perfectly good at it "




antidotum89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-09, 12:29   #36
881a135baa34e075ff271ac6ad77e43317518c11
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 1 151
Dot.: jak rozpoznac uszkodzona macierz

o tez kiedys tak zrobiłam niechcący, bardzo długo sie goiło ale juz jest wszystko ok uzywałam wtedy odzywki na bazie olejku z drzewa herbacianego bo działa przeciwgrzybiczo, moze tez uzyj bo nie wiem czy ten tribiotic to dobry pomysł.
881a135baa34e075ff271ac6ad77e43317518c11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-09, 13:59   #37
antidotum89
Wtajemniczenie
 
Avatar antidotum89
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: okolice Krakowa
Wiadomości: 2 797
Dot.: jak rozpoznac uszkodzona macierz

juz nie uzywam nic, tylko plaster bo nie ładnie wygladało, uzywalaj olejku takiego do skorek i paznokci zeby paznokiec przypadkiem lekko ukruszony nie "odkleił" sie od mieska(?) nie wiem jak to nazwaac:P
__________________




"Cause I may be bad but I'm perfectly good at it "




antidotum89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-10-13, 14:37   #38
warzywniak
Raczkowanie
 
Avatar warzywniak
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 358
Dot.: jak rozpoznac uszkodzona macierz

Czy jak się ma uszkodzoną macierz to nie pozostaje nic innego niż ciągłe zalepianie dziury? moja mama ma coś takiego od dwudziestu lat. przytłukła sobie palec młotkiem i na wskazującym wzdłuż ok 3 mm od brzega ma dziurę. tak jakby rosły jej równolegle dwa paznokcie, w tym jeden trzymilimetrowy. najróżniejsze manikjurzystki jej to kleiły ale wszystko odpryskiwało po dwóch dniach.
warzywniak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-12, 07:35   #39
Antena92
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 2
Dot.: Uszkodzona macierz???

Dziewczyny mam wielki problem. Parę lat temu miałam wrastający paznokieć u dużego palca u stopy i wycięto jego część chirurgicznie i tu zaczęła się moja zmora. Obecnie jest gruby i zielonkawo-żółty. Byłam u różnych specjalistów, ale jedna podolog zrobiła tak, że zaczął jeszcze dodatkowo odstawać, druga nakładała żel tak że zaczepiałam paznokciem i zrywałam, trzeci to tylko coś by chciał grzebać w wale przy paznokciu. Może któraś wspomóc radą? Prawdopodobnie jest to uszkodzenie macierzy i tu moje pytanie - czy zerwanie paznokcia jest dobrą opcją? gdzie mogę się zgłosić, aby nie spotkać znowu jakiegoś konowała?
POMOCY
Antena92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-13, 15:32   #40
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Uszkodzona macierz???

Cytat:
Napisane przez Antena92 Pokaż wiadomość
Dziewczyny mam wielki problem. Parę lat temu miałam wrastający paznokieć u dużego palca u stopy i wycięto jego część chirurgicznie i tu zaczęła się moja zmora. Obecnie jest gruby i zielonkawo-żółty. Byłam u różnych specjalistów, ale jedna podolog zrobiła tak, że zaczął jeszcze dodatkowo odstawać, druga nakładała żel tak że zaczepiałam paznokciem i zrywałam, trzeci to tylko coś by chciał grzebać w wale przy paznokciu. Może któraś wspomóc radą? Prawdopodobnie jest to uszkodzenie macierzy i tu moje pytanie - czy zerwanie paznokcia jest dobrą opcją? gdzie mogę się zgłosić, aby nie spotkać znowu jakiegoś konowała?
POMOCY

a byłaś z tym u dermatologa?
bo wg opisu to mi pasuje na grzybicę a nie na uszkodzenie macierzy.

Uszkodzenie macierzy jest hmm, dość charakterystyczne, bo paznokieć jest niby normalny (tzn barwa jest normalna), ale fizycznie jest inny: np od razu wyrasta pęknięty, rośnie w dwóch częściach itp.

Mnie to wygląda na chorobę paznokcia.
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-23, 11:15   #41
marwaw6
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 1
Dot.: Uszkodzona macierz???

Witam,

mam taki problem w dzieciństwie moja dłoń uległa przygnieceniu w wyniku czego miałam przycięte dwa palce i teraz nie mam przy nich paznokci..( tylko taki mały na końcu zgrubiony paznokieć)..czy jest jakaś możliwość sztucznego paznokcia na palce( skórę, kawałek paznokcia) ? Albo jakaś inna metoda?

Ktoś poleci jakąś dobra kosmetyczkę w Łodzi?


Temat pilny, w przyszłym roku wychodzę za mąż.
marwaw6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-10-23 11:15:51


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:56.