"Dieta dla studentek" - proszę o opinie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-12-30, 14:13   #1
isztar
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 81

"Dieta dla studentek" - proszę o opinie


Witam Mam małą prośbę. Postanowiłam przejść na diete, żeby zrzucić troszkę sadełka no i szukałam czegoś odpowiedniego dla siebie aż w końcu znalazłam (na jedej ze stron internetowych). Pzynajmiej tak mi sie wydaje. Chciałam więc prosić Was drogie panie o ocene tej diety, gdyż nie chiałabym niesczyć swojego oarnizmu jakimiś złym sposobem odzywniania a z tego co widze są tutaj osoby które bardziej orientują się w tych tematach lepiej niż ja. Chciałam jeszce dodac ze mam 17 lat. Będę bardzo wdzięczna za jakiekolwiek opinie. Oto dieta:
1 dzień
I śniadanie 372 kcal
3 łyżki muesli z rodzynkami i orzechami ze szklanka jogurtu naturalnego bez cukru, kawa zbożowa z mlekiem 0% (100ml).

II śniadanie 160 kcal
Awocado (100g), szklanka wody mineralnej niegazowanej.

Obiad 516 kcal
Brokuły w sosie ziołowym, dwie kromki chleba pełnoziarnistego posmarowane 2 łyżeczkami margaryny niskokalorycznej, z plastrem indyka pieczonego (50g), szklanka soku jabłkowego.

Podwieczorek 152 kcal
Kubeczek serka twarogowego ziarnistego (150g), szklanka herbaty z cytryną bez cukru.

Kolacja 338 kcal
250g gotowanych kopytek, szklanka herbaty owocowej bez cukru.

2 dzień
I śniadanie 372 kcal
Zdrowe płatki (10 g posiekanych migdałów, 10g posiekanych orzechów włoskich, 3 łyżki płatków żytnich, 1 łyżka miodu, 100g jabłka), polane kefirem 1,5% (100ml), szklanka herbaty zielonej bez cukru.

II śniadanie 175 kcal
Butelka (0,33l) soku z czarnej porzeczki.

Obiad 518 kcal
Cykoria z owocami, dwie kromki chleba graham posmarowane 2 łyżeczkami niskokalorycznej margaryny, 2 liście sałaty karbowanej z plastrem gotowanego rostbefu (100g) i pomidorem (100g), szklanka wody mineralnej niegazowanej.

Podwieczorek 139 kcal
1 baton muesli, szklanka wody niegazowanej.

Kolacja 308 kcal
Pierś z kurczaka gotowana w warzywach (150g), ryż brązowy gotowany (30g – waga przed ugotowaniem), szparagi gotowane (100g), szklanka herbaty bez cukru.

3 dzień
I śniadanie
Kanapka z kromki chleba żytniego z soja i słonecznikiem, posmarowana łyżeczka niskokalorycznej margaryny, z liściem sałaty, plasterkiem polędwicy (30g), papryka czerwona, szklanka mleka 0%, mała gruszka.

II śniadanie
Kubeczek jogurtu truskawkowego 1,5% (150g) i dwa sucharki bez cukru.

Obiad 531 kcal
Sałatka z kalafiora i ogórka kiszonego, plaster łososia wędzonego (100g), kajzerka, papryka zielona (100g), szklanka herbaty owocowej bez cukru.

Podwieczorek 143 kcal
Średni banan (150g), szklanka kawy bez cukru.

Kolacja 304 kcal
Gulasz cielęcy z pomidorami (150g), ziemniaki gotowane (100g ), surówka z kapusty kiszonej (100g), szklanka herbaty zielonej bez cukru.

"Dostarcza ok. 1500 kcal dziennie. Pozwala przy trybie życia jaki prowadzą zabiegane studentki, nie mające czasu na zwiększoną aktywność fizyczną, na łatwe zrzucenie ok. 1 kg w ciągu 2 tygodni.
Trwa 14 – 30 dni."
__________________
Szczęście przychodzi w różnych formach.
W towarzystwie dobrych przyjaciół.
W tym, co czujesz, gdy spełniasz kogoś marzenia.
Albo w obietnicy przyszłej pomocy.
W porządku jest, pozwolić sobie na szczęście.
Bo nigdy nie wiesz,jak ulotne to szczęście może być.
isztar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-27, 21:19   #2
Black Cat
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 188
Dot.: "Dieta dla studentek" - proszę o opinie

umarłabym z głodu.
Black Cat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-28, 09:23   #3
Paulettka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 402
GG do Paulettka
Dot.: "Dieta dla studentek" - proszę o opinie

Cytat:
Napisane przez Black Cat Pokaż wiadomość
umarłabym z głodu.
Ja też
Przejdź na dietę 1500 kCal i sama układaj jadłospis, no i przede wszystkim nie głódź się !
Paulettka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-28, 14:27   #4
muzzle
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 118
Dot.: "Dieta dla studentek" - proszę o opinie

czyżby dieta.pl...?

słaaaba jakościowo ta dieta, kiepsko rozplanowane jadło...a tymczasem można jeść w odpowiednio skomponowanych posiłkach więęcej kcal niż nawet te 1500 i schudnąć lepiej i zdrowiej ...

tutaj małoo warzyw, słodkie jogo, sok zamiast posiłku, jakieś kopytka na kolację

schudnąć się da ale chyba nie tylko o to chodzi...
muzzle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:18.