Power Walking - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-08-10, 13:19   #1
Fuxia83
Zadomowienie
 
Avatar Fuxia83
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 1 598

Power Walking


Witam wszystkie zainteresowane Power Walkingiem.

Jest to zdrowsza (dla stawow!!!) alternatywa do biegania.

Moje kolana juz nie daja rady z bieganiem, wiec zeby nie siedziec na tylku i biadolic ze rosnie mi brzuch postanowilam pojsc w inna strone i znalazlam cos rownie skutecznego a z drugiej strony bezpieczniejszego!!!

Power walking to bardzo energinczy spacer, na gornej granicy predkosci jaka mozesz osiagnac podczas chodzenia( zazwyczaj 7 do 9 km/h)
Zasada jest taka, ze zawsze jedna stopa musi dotykac podloza, tym power walking rozni sie od biegania czy joggingu.
Dodatkowo aby przyspieszyc puls nalezy energicznie wymachiwac rekami.

Jesli jest ktos kto juz uprawia power walking jak rowniez ktos kto chce zaczac, lub w przeszlosci uprawial to piszcie, jestem ciekawa rezultatow, ja dopiero kilka razy trenowalam, wiec efekty poza dobrym samopoczuciem i zadowoleniem z treningu sa zadne.

Dzieki za uwage
__________________
Fuxia83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-10, 13:54   #2
agateq
goniąca własny ogon..
 
Avatar agateq
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 5 796
Dot.: Power Walking

Nie uprawiam power walking, chociaż w sensie dosłownym można tak powiedzieć
Od niedawna walczę na wielu frontach z udami, generalnie z nogami. Oprócz treningów siłowych i diety włączyłam intensywne marsze. W lipcu jeździłam na rowerze, teraz nie mam takiej możliwości - to sobie chodzę

Mam zamiar robić to tylko do września, później wskakuję na basen i znów na rower. Ogólnie w ciągu roku i tak mnóstwo czasu chodzę, to tu to tam. Naturalnie mam szybki chód, więc w stronę kondycji to bez przerwy się kieruję

Z tym, że w moich marszach nie wymachuję rękami.
__________________
Dont' forget to fall in love with yourself first.
Carrie Bradshaw

Instagram
agateq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-12, 08:18   #3
paulownia
Zakorzenienie
 
Avatar paulownia
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Asarum/Karlshamn, Sweden
Wiadomości: 3 861
Dot.: Power Walking

Witam ja chodze sobie juz od dluzszego czasu, mniej lub bardziej regularnie. Nie nazwalabym tego power walking, bo nie macham tak rekami, ale chodze bardzo szybkim krokiem, zazwyczaj pod rytmiczna muzyke. Mozna sie spocic i spala sie tez sporo. Dobry trening dla ludzi, dla ktorych bieganie jest zbyt meczace.
Ja zaczelam chodzic moze rok temu za namowa TZ-ta, ktory wyjasnil mi, ze sportowcy dla spalenia tluszczu uprawiaja poranne chodzenie, przynajmniej godzine dziennie raniutko, przed sniadaniem. Zaczelam chodzic i ja. Potem w zime przerzuculam sie z roweru na codziennie marsze do pracy - pol godziny w te i z powrotem. Duzo schudlam z nog. Na wiosne kupilam sobie buty do chodzenia Reebook Easy Tone, te z pileczkami w podeszwie i chodze w nich do pracy. Teraz mysle chodzic regularnie cztery dni w tygodniu plus dieta, to powinno pomoc w zrzuceniu tych 5-6 kilo ktore mam w rezerwie.
paulownia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:17.