"Mazurskie Meble" czy Szynaka? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-07-11, 17:52   #1
karolina2020
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 1 556
Question

"Mazurskie Meble" czy Szynaka?


Szukalam na forum, ale dyskusja toczy sie glownie o Black Red White
Remontujemy duży pokoj i doszlismy do wniosku ze zmienimy jednak stare meble ktore uroda nie grzeszyly.
Po kilku wizytach w salonach meblowych w koncu znalezlismy cos co nam sie spodobalo. Okazalo sie ze bardzo podobne systemy modulowe ma dwoch producentow.
Mazurskie meble (MM Carry Home Collection), ktore podobno 3 lata temu oglosily upadlosc, ale jak widac dalej dzialaja: http://www.mmi-chc.pl/index.php?page...mart&Itemid=27

No i sa jeszcze meble Szynaka, ktore w zasadzie roznia sie uchwytami: http://www.szynaka.pl/system-66-mebl...kojowe-115.htm

Na korzysc Mazurskich przemawia cena, sa teraz w promocji i te elementy ktore nas interesuja wyszlyby jakies 1800 zl, a Szynaka jakies 2400.

Nie moge jednak znalezc opinii o tych Mazurskich, mial je ktos?

Szynaka ma dosc dobre opinie, wiec jesli bylyby lepsze jakosciowo to sie na nie zdecydujemy, ale te Mazurskie nie wygladaja zle, jak np. meble Forte ktore wg mnie juz wizualnie wygladaja jakosciowo zle.


Bede wdzieczna za jakiekolwiek opinie dotyczace Mazurskich albo Szynaki
__________________
karolina2020 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-12, 00:48   #2
n_omi
Rozeznanie
 
Avatar n_omi
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 794
Dot.: "Mazurskie Meble" czy Szynaka?

ja gdy remonotwałam pokój zamówiłam meble z Mazurskich. Jestem z nich bardzo, bardzo zadowolona. cena swietna i bardzo realne zdjecia produktów na stronie - nie sa podkrecane do katalogu mam meble w tym samym kolorze w jakim chcecie zamówić i dla mnie jest idealny, ciemny i głęboki. w razie potrzeby służe zdjęciami drugiej firmy niestety nie znam wiec które sa lepsze jakościowo nie moge sie wypowiedziec. aha widziałam tez inne meble tej firmy u kogos w mieszkaniu przed zakupem moich (chciałam sprawdzic jakosc) i tez prezentowały sie bardzo dobrze choc kolor (jasny braz) juz do mnie nie przemówił tak bardzo.

Edytowane przez n_omi
Czas edycji: 2010-07-12 o 00:50
n_omi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-12, 06:56   #3
karolina2020
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 1 556
Dot.: "Mazurskie Meble" czy Szynaka?

Cytat:
Napisane przez n_omi Pokaż wiadomość
ja gdy remonotwałam pokój zamówiłam meble z Mazurskich. Jestem z nich bardzo, bardzo zadowolona. cena swietna i bardzo realne zdjecia produktów na stronie - nie sa podkrecane do katalogu mam meble w tym samym kolorze w jakim chcecie zamówić i dla mnie jest idealny, ciemny i głęboki. w razie potrzeby służe zdjęciami drugiej firmy niestety nie znam wiec które sa lepsze jakościowo nie moge sie wypowiedziec. aha widziałam tez inne meble tej firmy u kogos w mieszkaniu przed zakupem moich (chciałam sprawdzic jakosc) i tez prezentowały sie bardzo dobrze choc kolor (jasny braz) juz do mnie nie przemówił tak bardzo.
Dziekuje bardzo za odpowiedz

A jak dlugo masz juz te meble? Dzisiaj chyba pojade je zamowic jesli znajde czas, sa na salonie, wiec jeszcze raz je sobie obejrze pod katem wykonania, ale na pierwszy rzut oka wygladaja porzadnie.

Kolor tez nam sie wlasnie spodobal, bo to jest czyste wenghe, bez zadnych deseni, wiec wydaje mi sie ze latwiej bedzie dokupic w przyszlosci jakis element, nawet z innego producenta. Stolik chyba zamowie z systemu Projekt 1, bo to ten sam kolor, a jest bez szyby, wiec bedzie bardziej praktyczny
__________________
karolina2020 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-23, 16:23   #4
strawberka
Zakorzenienie
 
Avatar strawberka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 260
Dot.: "Mazurskie Meble" czy Szynaka?

Cytat:
Napisane przez kicia_micia Pokaż wiadomość
Ja chyba poleciłabym Mazurskie Meble - oni są chyba ze Szczytna? widziałam ich meble i nawet mi się podobają. BRW to już przesyt - jest tego wszędzie za dużo reklamy, wątki na forach ble... oczywiście nie będę też ukrywała że zdecydowanie wybrałabym drewno a nie płytę - polska sosenka to jest to o dziwo drewno cenowo można kupić w podobnym przedziale co jakieś "wynalazki" z płyty - sprawdziłam! często płacisz po prostu za firmę... wszędzie trzeba czekać... najczęściej nie ma nic od ręki a jak jest to z ekspozycji czego nie polecam - nigdy bym nie kupiła np łóżka z ekspozycji: każdy siada, sprawdza, miętoli
Wszędzie chwalę się moim ostatnim zakupem - zobaczcie moją nową sypialnię Arhus http://visby.pl/public/tiny_upload/f...nowy_setup.jpg

co myślicie? ciekawa jestem komentarzy. ja jestem zachwycona!
a ja nie, bo za reklamę na wizażu się płaci
__________________
nadzieja umiera ostatnia....

Edytowane przez strawberka
Czas edycji: 2012-05-23 o 16:24
strawberka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-23, 18:33   #5
karolina2020
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 1 556
Dot.: "Mazurskie Meble" czy Szynaka?

Moje meble juz prawie 2 lata stoja i maja sie dobrze Wlasnie dzieki temu watkowi zdalam sobie z tego sprawe
__________________
karolina2020 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-24, 16:59   #6
strawberka
Zakorzenienie
 
Avatar strawberka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 260
Dot.: "Mazurskie Meble" czy Szynaka?

Cytat:
Napisane przez karolina2020 Pokaż wiadomość
Moje meble juz prawie 2 lata stoja i maja sie dobrze Wlasnie dzieki temu watkowi zdalam sobie z tego sprawe
a które kupiłaś?
__________________
nadzieja umiera ostatnia....
strawberka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-24, 18:40   #7
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: "Mazurskie Meble" czy Szynaka?

Cytat:
Napisane przez karolina2020 Pokaż wiadomość
Moje meble juz prawie 2 lata stoja i maja sie dobrze Wlasnie dzieki temu watkowi zdalam sobie z tego sprawe
Już? W przypadku mebli powiedziałabym raczej, że dopiero 2 lata Dla mnie meble, to inwestycja na dłużej, niż kilka lat i dwuletnie meble to młodziaki
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-05-26, 12:19   #8
karolina2020
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 1 556
Dot.: "Mazurskie Meble" czy Szynaka?

W koncu kupilismy Mazurskie Meble, ze wzgledu na cene Nie dosc ze byla jakas promocja producenta to jeszcze salon meblowy dawal 10% rabatu i z tego co pamietam to zaplacilismy chyba niecaly 1000 zł? Albo nawet mniej, nie pamietam dokladnie. Oczywisicie panie w salonie najpierw twierdzily ze promocje sie nie lacza, ale pozniej sie okazalo ze jednak tak

Moze 2 lata jak na meble to nie jest duzo, tylko robilismy wtedy remont pokoju od a do z i wydaje mi sie ze to tak niedawno bylo
__________________
karolina2020 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-28, 19:10   #9
strawberka
Zakorzenienie
 
Avatar strawberka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 260
Dot.: "Mazurskie Meble" czy Szynaka?

Cytat:
Napisane przez kicia_micia Pokaż wiadomość
@ strawberka Przykrym jest, że nie można się pochwalić trafionym zakupem z obawy, że ktoś cię nie posądzi o reklamę. Ciekawa jestem czy inni użytkownicy w tym wątku to też zwyczajni klienci wymienionych firm czy ich marketingowcy...
Jestem ze swoich mebli tak bardzo zadowolona, że polecę je dosłownie każdemu. Przerobiłam, sprawdziłam i polecam.

Wracając do tematu: moja koleżanka ma zestaw PISA (chyba? czy jakoś tak) z mazurskich mebli: wysoka komoda i stół. Prezentuje się świetnie i wygląda też solidnie. Jak już pisałam wcześniej wolę mazurskie niż szynakę.
jak na 5 postów, które napisałaś w dwóch piszesz zachwalając owe meble, to się nie dziw napewno są tutaj marketingowcy, ale w porównaniu do innych for nie można napisać tu nic jako gość, więc w razie podejrzeń można przejrzeć posty użytkownika i wyrobić sobie zdanie na temat prawdziwości jego odpowiedzi

jeśli meble są takie świetne, to pokaż nam proszę ich prawdziwe zdjęcia, jestem na etapie poszukiwania mebli idealnych, więc Twoje zdjęcia mogą okazać się cenną wskazówką bo zdjęcia w katalogu bywają, jak wiadomo, podkolorowane i niejednokrotnie rzeczywistości
__________________
nadzieja umiera ostatnia....
strawberka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-04, 20:26   #10
raunen
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 106
Dot.: "Mazurskie Meble" czy Szynaka?

Mogę podzielić się swoimi obserwacjami jeśli chodzi o Szynaka.

Bardzo ładne i eleganckie komplety. Zamawialiśmy do gabinetu i prezentują się świetnie, do tego duży wybór w systemie i można ułożyć jak się chce. Montaż był prosty, ale niestety z niespodziankami. Mimo prawidłowego złożenia komody drzwiczki nie chcą się zejść na środku. Pozostała szczelina, która trochę szpeci. Szef nie chciał się bawić w reklamacje i tak zostało.
Druga niespodzianka pojawiła się po dłuższym czasie - kontenerek z szufladami bez przyczyny zablokował się... Siłowe rozwiązania pozwoliły otworzyć szuflady, ale jedna jest dalej zablokowana.
Ogólnie podoba mi się ich solidne wykonanie. Są moim zdaniem dużo mocniejsze niż większość oferowanych przez BRW. Cenowo nie jest źle, ale... mogą pojawić się niespodzianki i to mnie zniechęciło do zamówienia ich do domu.

Fakt, że próbowaliśmy tylko jednego zestawu, ale na razie się wstrzymałam z wpisaniem ich do czołówki wymarzonych mebli.
raunen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-31, 16:19   #11
Doremika
Przyczajenie
 
Avatar Doremika
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 10
Dot.: "Mazurskie Meble" czy Szynaka?

Szynka jest bardziej znana firmą i mają meble dobrej jakości. Są polską rodzinną firmą i mają głownie meble z drewna masyw. Więc z dwóch polecam Szynakę.
Doremika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-02-01, 14:33   #12
magrat16
Zakorzenienie
 
Avatar magrat16
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Cetrum :)
Wiadomości: 3 770
Dot.: "Mazurskie Meble" czy Szynaka?

Mam meble Szynaki już chyba 4 lata i nic się kompletnie nie dzieje. Jestem bardzo zadowolona, nawet teraz dokupiłam 2 dodatkowe meble Moim zdaniem są porządnie wykonane. W dodatku sklep w którym kupowałam miał tańsze meble niż na samej stronie Szynaki, więc wychodziło b. korzystnie.
Jedyna wada- trochę ciężko było je złożyć.
__________________
Magrat znowu bloguje, ostatni post:Jak oszczędzać w kuchni
Przeczytane w2016 35( 2015:70;2014:33; 2013: 61)


03.10.2015
magrat16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-07, 07:26   #13
raunen
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 106
Dot.: "Mazurskie Meble" czy Szynaka?

Mamy w jadalni kilka mebli Szynaki. Udało się je zresztą kupić w promocji. Ich minusem jest to, że są bardzo podatne na zarysowania. Już po paru dniach przy stawianiu przyprawnika pojawiła się wielka rysa (meble w kolorze wenge). Ale trudno.
Składanie było dość proste, drzwiczki komody są ze szkłem i są baaardzo ciężkie w porównaniu do samej komody dlatego zgodnie z instrukcją przykręciliśmy ją do ściany. Wyglądają ładnie, zawiasy się dobrze trzymają, szuflady porządnie się trzymają i wygodnie się ich używa. Jak na razie nasz wspólny staż to 3 miesiące, ale myślę, że będzie dobrze
raunen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-14, 08:52   #14
Sarrai
Wtajemniczenie
 
Avatar Sarrai
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 035
Dot.: "Mazurskie Meble" czy Szynaka?

Ja mam meble szynaki od 2 miesiecy, wyglądają ładnie ale faktycznie jakość ich wykonania mnie rozczarowała... są naprawdę podatne na zarysowania, trzeba bardzo z nimi uważać.
Szczerze powiedziawszy meble, które kupilismy po taniości kompletnej okazują sie być solidniej zrobione.
Sarrai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-01, 09:54   #15
Gaagbrys
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 2
Dot.: "Mazurskie Meble" czy Szynaka?

Mi się zawsze wydawało,że meble w starszym stylu będą nieziemsko drogie a odkąd pamiętam marzyłam o ogromnym wygodnym łożu ostatnio znalazłam takie na własną kieszeń bardzo eleganckie meble stylowe więc chciałabym dokupić do łoża jakąś komodę, może być już w innym stylu

Edytowane przez Elfia4
Czas edycji: 2016-12-04 o 15:09 Powód: ukryty link
Gaagbrys jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-12-01 10:54:59


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:57.