Kremy BB i kosmetyki azjatyckie cz. V - Strona 82 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-01-03, 23:21   #2431
201605090958
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 833
Dot.: Kremy BB i kosmetyki azjatyckie cz. V

[QUOTE=NinaSimone;49582180]Biegiem do lekarza
201605090958 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-03, 23:28   #2432
NinaSimone
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 9 218
Dot.: Kremy BB i kosmetyki azjatyckie cz. V

[QUOTE=danusiaes;49582349]
Cytat:
Napisane przez NinaSimone Pokaż wiadomość
Biegiem do lekarza

?
NinaSimone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-04, 00:15   #2433
201605090958
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 833
Dot.: Kremy BB i kosmetyki azjatyckie cz. V

[QUOTE=NinaSimone;49582469]
Cytat:
Napisane przez danusiaes Pokaż wiadomość

?
Przy podejrzeniu ciazy pozamacicznej czas sie liczy
201605090958 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-04, 09:23   #2434
NinaSimone
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 9 218
Dot.: Kremy BB i kosmetyki azjatyckie cz. V

[QUOTE=danusiaes;49583168]
Cytat:
Napisane przez NinaSimone Pokaż wiadomość
Przy podejrzeniu ciazy pozamacicznej czas sie liczy

Przepraszam za off, pomyliłam watki.
NinaSimone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-04, 12:03   #2435
evelinek_r
Wtajemniczenie
 
Avatar evelinek_r
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: @ldz
Wiadomości: 2 775
Dot.: Kremy BB i kosmetyki azjatyckie cz. V

Cytat:
Napisane przez Alzea Pokaż wiadomość
http://www.skinandtonics.com/
zaczytuję się od wczoraj
Ja też
evelinek_r jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-04, 12:34   #2436
Riven
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 21
Krem bb do tłustej skóry.

Hej
Czy znacie jakieś sprawdzone (przez was) kremy BB do tłustej skóry z wypryskami? Bardziej mi zależy na zmatowieniu i trwałości, niż na zakryciu wszystkich krostek.
Riven jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-04, 12:43   #2437
201711281122
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 17 591
Dot.: Krem bb do tłustej skóry.

Cytat:
Napisane przez Riven Pokaż wiadomość
Hej
Czy znacie jakieś sprawdzone (przez was) kremy BB do tłustej skóry z wypryskami? Bardziej mi zależy na zmatowieniu i trwałości, niż na zakryciu wszystkich krostek.
Nie ma matujacych BB.
Co najwyzej z nazwy. Ale ja osobiscie polubilam ten lekki glow i nie uzywam pudru (tez mam tlusta cere).
"Parametry" jakie musisz nam podac, to kolor, jakiego potrzebujesz

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
201711281122 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-01-04, 13:07   #2438
Riven
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 21
Dot.: Krem bb do tłustej skóry.

Faktycznie może źle się wyraziłam. Miałam na myśli taki który zmniejszy wydzielanie sebum. Taki lekki glow może być, bo tępego matu nie lubię. No używam teraz Revlon Colorstay 150 Buff, myślę, że on mi pasuje (w sensie kolor, bo sam w sobie mnie zapycha i za ciężki jest). Mam problem z określeniem w jaki ton wpada moja skóra... :/
Riven jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-04, 13:52   #2439
201605090958
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 833
Dot.: Kremy BB i kosmetyki azjatyckie cz. V

Cytat:
Napisane przez evelinek_r Pokaż wiadomość
Ja też
blogi Ani z asianskincare, Agath blog i sugarninjas na wordpressie też polecam
201605090958 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-04, 14:14   #2440
evelinek_r
Wtajemniczenie
 
Avatar evelinek_r
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: @ldz
Wiadomości: 2 775
Dot.: Kremy BB i kosmetyki azjatyckie cz. V

Cytat:
Napisane przez Riven Pokaż wiadomość
Faktycznie może źle się wyraziłam. Miałam na myśli taki który zmniejszy wydzielanie sebum. Taki lekki glow może być, bo tępego matu nie lubię. No używam teraz Revlon Colorstay 150 Buff, myślę, że on mi pasuje (w sensie kolor, bo sam w sobie mnie zapycha i za ciężki jest). Mam problem z określeniem w jaki ton wpada moja skóra... :/
Hmm, to dziwne, bo dla mnie cs ciężki nie jest. Przyjemne wykończenie ma BRTC Whitening, Jasmine Water i The Face Shop Oil Free, ten drugi jest bardzo leciutki, drugi wg mnie bardzo podobny do cs kolorystycznie i wykończeniowo, whitening bardziej tępy przy nakładaniu. Myślę, że jeśli szukasz zmatowienia, a nie krycia, to z tych trzech najlepszy będzie the face shop.

Cytat:
Napisane przez danusiaes Pokaż wiadomość
blogi Ani z asianskincare, Agath blog i sugarninjas na wordpressie też polecam
Dziękować
evelinek_r jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-04, 14:41   #2441
roseplum
niepolubiecie
 
Avatar roseplum
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 664
Dot.: Kremy BB i kosmetyki azjatyckie cz. V

czy któraś z obeznanych dziewczyn może mi napisać czy bb kremy są zawsze na bazie wody? Mam taki swój dyżurny "rozjaśniacz" tj biały podkład, który "działa" ze wszystkimi podkładami na bazie wody i zastanawiam się jak to będzie z bebikami
roseplum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-01-04, 16:09   #2442
Riven
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 21
Dot.: Kremy BB i kosmetyki azjatyckie cz. V

Cytat:
Napisane przez evelinek_r Pokaż wiadomość
Hmm, to dziwne, bo dla mnie cs ciężki nie jest. Przyjemne wykończenie ma BRTC Whitening, Jasmine Water i The Face Shop Oil Free, ten drugi jest bardzo leciutki, drugi wg mnie bardzo podobny do cs kolorystycznie i wykończeniowo, whitening bardziej tępy przy nakładaniu. Myślę, że jeśli szukasz zmatowienia, a nie krycia, to z tych trzech najlepszy będzie the face shop.



Dziękować
Dzięki wielkie No dla mnie jest ciężki, w dodatku warzy mi się na brodzie i w okolicy nosa i jeszcze mnie zapycha. Używam go ponad rok a jakos niedawno zaczęły się takie problemy z nim. (Od poprzedniej buteleczki jakoś...)

Myślałam jeszcze nad Missha Perfect Cover w odcieniu 21. Co o tym sądzicie?

EDIT: Z tego co czytam, to ten z The Face Shop ciemnieje..

Edytowane przez Riven
Czas edycji: 2015-01-04 o 16:28
Riven jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-04, 16:39   #2443
Alzea
Raczkowanie
 
Avatar Alzea
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 43
Dot.: Kremy BB i kosmetyki azjatyckie cz. V

Myślę, że Missha może nie być dobrym wyborem, każdy niby ma inaczej i lepiej testować, ale powiem szczerze, że Missha w Twoim przypadku może być za różowa, tak jak u mnie. Też ten Revlon mi pasuje, skóra mieszana z wypryskami i przebariweniami. A Missha w świetle sztucznym ok, myślałam, że po niewypale z Dr. G i Ginevrą znalazłam ideał, ale niestety, w świetle dziennym jakaś taka różowa twarz jest i widać nagle, że jestem żółta na szyi (jakoś nigdy nie zwracałam uwagi na tony), na zdjęciach też jakoś nie tak. Jak przyjdzie mi zestaw 3 BB z EH mogę zrobić swatche, bo one ponoć mają żółte podtony, porównam z Misshą. Pomijając, że akurat Missha kryje całkiem mocno, a tego nie chcesz(?).
Kusi mnie nowa wersja Dr. G, bo pomijając kolor krem był idealny, a ta nowa wersja ponoć mniej różowa bardziej beż/żółć. Wiecie może czy któryś ze sprzedawców ma miniaturki nowej wersji?
Cytat:
Napisane przez danusiaes Pokaż wiadomość
blogi Ani z asianskincare, Agath blog i sugarninjas na wordpressie też polecam
O matko, zachciało mi sie wypróbowania poduszek przez to czytanie
Cytat:
Napisane przez roseplum Pokaż wiadomość
czy któraś z obeznanych dziewczyn może mi napisać czy bb kremy są zawsze na bazie wody? Mam taki swój dyżurny "rozjaśniacz" tj biały podkład, który "działa" ze wszystkimi podkładami na bazie wody i zastanawiam się jak to będzie z bebikami
Co prawda nie jestem obeznana, ale przewertowałam ten wątek i dziewczyny opisywały różne kremy np. na bazie wyciągu z herbaty, więc raczej nie wszystkie, ślimakowy skin79 też wodę ma gdzieś na 26 miejscu w składzie, ale tutaj sama nazwa sugeruje.

Edytowane przez Alzea
Czas edycji: 2015-01-04 o 16:45
Alzea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-04, 16:49   #2444
Riven
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 21
Dot.: Kremy BB i kosmetyki azjatyckie cz. V

Cytat:
Napisane przez Alzea Pokaż wiadomość
Myślę, że Missha może nie być dobrym wyborem, każdy niby ma inaczej i lepiej testować, ale powiem szczerze, że Missha w Twoim przypadku może być za różowa, tak jak u mnie. Też ten Revlon mi pasuje, skóra mieszana z wypryskami i przebariweniami. A Missha w świetle sztucznym ok, myślałam, że po niewypale z Dr. G i Ginevrą znalazłam ideał, ale niestety, w świetle dziennym jakaś taka różowa twarz jest i widać nagle, że jestem żółta na szyi (jakoś nigdy nie zwracałam uwagi na tony), na zdjęciach też jakoś nie tak. Jak przyjdzie mi zestaw 3 BB z EH mogę zrobić swatche, bo one ponoć mają żółte podtony, porównam z Misshą. Pomijając, że akurat Missha kryje całkiem mocno, a tego nie chcesz(?).
Kusi mnie nowa wersja Dr. G, bo pomijając kolor krem był idealny, a ta nowa wersja ponoć mniej różowa bardziej beż/żółć. Wiecie może czy któryś ze sprzedawców ma miniaturki nowej wersji?

O matko, zachciało mi sie wypróbowania poduszek przez to czytanie
Hmm tak uważasz? Teraz to dopiero nie wiem co wybrać. Tak się trochę na tą Misshe napaliłam. Już mam aukcje wybraną, haha. Nie, że nie chce krycia. Chodzi mi o to, że zmniejszone wydzielanie sebum stawiam ponad krycie.
Riven jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-04, 17:17   #2445
Alzea
Raczkowanie
 
Avatar Alzea
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 43
Dot.: Kremy BB i kosmetyki azjatyckie cz. V

Z sebum nie pomogę, jestem raczkująca jeżeli chodzi o bb, jedynie mówię jak to u mnie wyglądało przy podobnym typie cery, bo akurat tego używałam Missha chyba ma tylko miniaturki 20ml za jakieś 20coś zł, ale w tej cenie masz dużo różnych próbek, z drugiej strony możesz zaryzykować i najwyżej tutaj się z kimś wymienić
W sumie w takie zmniejszenie wydzielania sebum w kremie bb ciężko mi uwierzyć, mi pomogła dopiero totalna zmiana pielęgnacji, ale czekam na nowe zamówienie zbiorowe z gmarketu, może będzie też rozbierany jakiś bb z wyższej półki, może coś takiego zadziała i zmieni moje zdanie Jednak przyznać trzeba, że po zmyciu bb skóra wygląda zupełnie inaczej niż po podkładach i jakoś tak lepiej się nosi
Alzea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-04, 17:38   #2446
Riven
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 21
Dot.: Kremy BB i kosmetyki azjatyckie cz. V

Cytat:
Napisane przez Alzea Pokaż wiadomość
Z sebum nie pomogę, jestem raczkująca jeżeli chodzi o bb, jedynie mówię jak to u mnie wyglądało przy podobnym typie cery, bo akurat tego używałam Missha chyba ma tylko miniaturki 20ml za jakieś 20coś zł, ale w tej cenie masz dużo różnych próbek, z drugiej strony możesz zaryzykować i najwyżej tutaj się z kimś wymienić
W sumie w takie zmniejszenie wydzielania sebum w kremie bb ciężko mi uwierzyć, mi pomogła dopiero totalna zmiana pielęgnacji, ale czekam na nowe zamówienie zbiorowe z gmarketu, może będzie też rozbierany jakiś bb z wyższej półki, może coś takiego zadziała i zmieni moje zdanie Jednak przyznać trzeba, że po zmyciu bb skóra wygląda zupełnie inaczej niż po podkładach i jakoś tak lepiej się nosi
Hmm, no nie wiem, problem jest w tym, że ja to potrzebuję jak najszybciej. Póki co zamówiłam z Ebay próbki Skin 79 Hot Pink, zobaczymy co z tego wyjdzie. :P Na zamawianie kolejnych próbek nie mam czasu(podkład mi się skończył ), bo to długo idzie, a na allegro jedna próbka kosztuje 5 zł...
Co do przetłuszczania się skóry, to już naprawdę nie mam pomysłu jak to zniwelować. Nie mówię do 0, ale chociaż trochę. Jak nie mam podkładu, to się czuję gorzej niż jak mam, uwierzcie... :/
Riven jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-04, 18:03   #2447
evelinek_r
Wtajemniczenie
 
Avatar evelinek_r
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: @ldz
Wiadomości: 2 775
Dot.: Kremy BB i kosmetyki azjatyckie cz. V

Cytat:
Napisane przez Riven Pokaż wiadomość
Dzięki wielkie No dla mnie jest ciężki, w dodatku warzy mi się na brodzie i w okolicy nosa i jeszcze mnie zapycha. Używam go ponad rok a jakos niedawno zaczęły się takie problemy z nim. (Od poprzedniej buteleczki jakoś...)

Myślałam jeszcze nad Missha Perfect Cover w odcieniu 21. Co o tym sądzicie?

EDIT: Z tego co czytam, to ten z The Face Shop ciemnieje..
Powiem tak - u mnie nie ciemniał

Ale ja jestem złym przykładem, bo Bourjois Healthy Mix w starej wersji ciemniał masakrycznie, a w nowej jest nawet ok, przy czym opinie w necie są w większości odwrotne Trzeba po prostu próbować.

A Missha jakoś szału u mnie nie robiła.

Cytat:
Napisane przez Riven Pokaż wiadomość
Hmm, no nie wiem, problem jest w tym, że ja to potrzebuję jak najszybciej. Póki co zamówiłam z Ebay próbki Skin 79 Hot Pink, zobaczymy co z tego wyjdzie. :P Na zamawianie kolejnych próbek nie mam czasu(podkład mi się skończył ), bo to długo idzie, a na allegro jedna próbka kosztuje 5 zł...
Co do przetłuszczania się skóry, to już naprawdę nie mam pomysłu jak to zniwelować. Nie mówię do 0, ale chociaż trochę. Jak nie mam podkładu, to się czuję gorzej niż jak mam, uwierzcie... :/
To trzeba by się poważniej pielęgnacji i diecie przyjrzeć, jeśli masz tak od dłuższego czasu. Sama widzę silniejsze przetłuszczanie od jakichś dwóch miesięcy, czyli sezon grzewczy jak nic. Zawsze możesz włączyć do diety więcej cytrusów - np woda z cytryną przed śniadaniem, trochę pomaga.

Edytowane przez evelinek_r
Czas edycji: 2015-01-04 o 18:07
evelinek_r jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-04, 18:23   #2448
201605090958
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 833
Dot.: Kremy BB i kosmetyki azjatyckie cz. V

Cytat:
Napisane przez Riven Pokaż wiadomość
Hmm tak uważasz? Teraz to dopiero nie wiem co wybrać. Tak się trochę na tą Misshe napaliłam. Już mam aukcje wybraną, haha. Nie, że nie chce krycia. Chodzi mi o to, że zmniejszone wydzielanie sebum stawiam ponad krycie.
Ja bym postawiła na nawilżenie, zwiększenie produkcji sebum może wiązać się z tym, że skórze po prostu chce się pić. Kup sobie olej z Omega 3 lub 6 i łykaj łyżkę dziennie, albo gotuj siemię lniane po zagotowaniu 15 minut i pij. Bonus w postaci poprawy włosów i paznokci gwarantowany. Z doraźnych środków mocna maseczka nawilżająca i serum codziennie.Po jakichś 2 tygodniach będzie widać efekt
201605090958 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-04, 20:38   #2449
Riven
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 21
Dot.: Kremy BB i kosmetyki azjatyckie cz. V

Dzięki wielkie dziewczyny. Macie rację, problem też tkwi w pielęgnacji. Tylko, że używając Revlon wpadam w błędne koło i dlatego chcę go zmienić. Za dnia wysuszam nim twarz (strasznie zaczął mnie wysuszać) , a nocą nawilżam. I tak to potem wygląda. Co do nawodnienia, to myślę, że odpowiednio nawadniam. Spróbuje tego oleju z Omega 3. Jak macie jakieś pomysły jeszcze, to dajcie znać!
Riven jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-01-06, 19:41   #2450
Higurashi
Czarna owca
 
Avatar Higurashi
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Underground
Wiadomości: 30 090
Dot.: Kremy BB i kosmetyki azjatyckie cz. V

Dobry wieczór ~ Znacie może kremy bb podobne do Holika Holika Petit Clearing (podobna konsystencja i dobre krycie), ale jaśniejsze? Bardzo polubiłam ten bb, bo nie jest na mnie różowy, ale odkąd zbladłam jest za ciemny. .

Mój telefon lubi wstawiać zbędne kropki.
Higurashi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-06, 21:02   #2451
martuunia
Zadomowienie
 
Avatar martuunia
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: uć
Wiadomości: 1 912
Dot.: Kremy BB i kosmetyki azjatyckie cz. V

Holika Holika Essential jest jaśniejsza, mniej różowa, bardzo jasna i też dobrze kryje

Dziewczyny, narobiłyście mi ochoty na serum z Bentona wiecie ile ml ma ta miniaturka http://www.ebay.pl/itm/BENTON-Snail-...item58a3f06097 ?? Jest w zestawie z kremem, też bym go chętnie przetestowała, chociaż na samym serum zależy mi bardziej
__________________
wymiana
martuunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-06, 21:23   #2452
Higurashi
Czarna owca
 
Avatar Higurashi
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Underground
Wiadomości: 30 090
Dot.: Kremy BB i kosmetyki azjatyckie cz. V

Cytat:
Napisane przez martuunia Pokaż wiadomość
Holika Holika Essential jest jaśniejsza, mniej różowa, bardzo jasna i też dobrze kryje
Dziękuję, rozejrzę się!


Mój telefon lubi wstawiać zbędne kropki.
Higurashi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-07, 21:56   #2453
Ingran
Blessed be the fruit
 
Avatar Ingran
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Gilead
Wiadomości: 9 232
Dot.: Kremy BB i kosmetyki azjatyckie cz. V

Ja mam ową Holikę do pozbycia się, może jest ktoś chętny? Przygarnęłabym coś jaśniejszego bardzo przepraszam za offtop
__________________
I'll show you...
... the dark side.
Ingran jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-08, 08:02   #2454
iamsolucky
Wtajemniczenie
 
Avatar iamsolucky
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 2 566
Dot.: Kremy BB i kosmetyki azjatyckie cz. V

Cytat:
Napisane przez Alzea Pokaż wiadomość
Myślę, że Missha może nie być dobrym wyborem, każdy niby ma inaczej i lepiej testować, ale powiem szczerze, że Missha w Twoim przypadku może być za różowa, tak jak u mnie. Też ten Revlon mi pasuje, skóra mieszana z wypryskami i przebariweniami. A Missha w świetle sztucznym ok, myślałam, że po niewypale z Dr. G i Ginevrą znalazłam ideał, ale niestety, w świetle dziennym jakaś taka różowa twarz jest i widać nagle, że jestem żółta na szyi (jakoś nigdy nie zwracałam uwagi na tony), na zdjęciach też jakoś nie tak. Jak przyjdzie mi zestaw 3 BB z EH mogę zrobić swatche, bo one ponoć mają żółte podtony, porównam z Misshą. Pomijając, że akurat Missha kryje całkiem mocno, a tego nie chcesz(?).
Kusi mnie nowa wersja Dr. G, bo pomijając kolor krem był idealny, a ta nowa wersja ponoć mniej różowa bardziej beż/żółć. Wiecie może czy któryś ze sprzedawców ma miniaturki nowej wersji?
Miałam nową wersję Dr G Super Light i jest dla mnie bardzo mocno różowy(i szaro ziemisty). Z żółcią nie ma absolutnie nic wspólnego, jest zdecydowanie bardziej różowy niż Missha. Bardziej żółto beżowy jest Skin79 Intense Classic.
iamsolucky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-10, 13:28   #2455
chiao
我相信我可以
 
Avatar chiao
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: deep within my soul
Wiadomości: 810
Dot.: Kremy BB i kosmetyki azjatyckie cz. V

Cytat:
Napisane przez Riven Pokaż wiadomość
Co do przetłuszczania się skóry, to już naprawdę nie mam pomysłu jak to zniwelować. Nie mówię do 0, ale chociaż trochę. Jak nie mam podkładu, to się czuję gorzej niż jak mam, uwierzcie... :/
Żaden BB nie matuje ale są takie, które całkiem długo wytrzymują, np Dr G Gowoonsesang albo Holika Holika Luminous Silk, Bio Essence Platinum - to moje prywatne hity. Możesz natomiast pod nie używać produktów, które hamują wydzielanie sebum. U mnie taki efekt dają z powodzeniem It's Skin YE Effector, ampułka z peptydami Mizona, lotion Laneige White Plus Renew Skin Refiner albo esencja z tej serii. No i azjatyckie matujące filtry.
Ja też zauważyłam wzmożone przetłuszczanie cery, jak tylko zrobił się sezon suchego powietrza i grzania bo brakuje mi porządnie nawilżających kosmetyków. Jak się dostatecznie nie nawilża cery, to skóra produkuje jeszcze więcej sebum, błędne koło.
chiao jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-10, 13:57   #2456
iamsolucky
Wtajemniczenie
 
Avatar iamsolucky
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 2 566
Dot.: Kremy BB i kosmetyki azjatyckie cz. V

Cytat:
Napisane przez chiao Pokaż wiadomość
Żaden BB nie matuje ale są takie, które całkiem długo wytrzymują, np Dr G Gowoonsesang albo Holika Holika Luminous Silk, Bio Essence Platinum - to moje prywatne hity. Możesz natomiast pod nie używać produktów, które hamują wydzielanie sebum. U mnie taki efekt dają z powodzeniem It's Skin YE Effector, ampułka z peptydami Mizona, lotion Laneige White Plus Renew Skin Refiner albo esencja z tej serii. No i azjatyckie matujące filtry.
Ja też zauważyłam wzmożone przetłuszczanie cery, jak tylko zrobił się sezon suchego powietrza i grzania bo brakuje mi porządnie nawilżających kosmetyków. Jak się dostatecznie nie nawilża cery, to skóra produkuje jeszcze więcej sebum, błędne koło.
bardzo matujący był The Saem skin fit silk finish bb cream, mat miałam aż do zmycia a buzia gładka i sucha jak przypudrowana Holika Luminous faktycznie też dosyć sucha a jednocześnie świetlista jest ale po Dr G i Bio Essence miałam smalec
Mam skórę dość tłustą, jak podsuszona kwasem to tłuści się bardzo mocno ale jak super nawilżona zregenerowana to też mi się tłuści W takiej sytuacji tylko baza np. Tosowoong i/lub puder fiksujący/dry flo/krzemionka. Nawet najlepszy podkład czy bb na super tłustej cerze bez odpowiedniego przygotowania i zagruntowania długo nie wytrzyma
iamsolucky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-10, 14:02   #2457
roseplum
niepolubiecie
 
Avatar roseplum
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 664
Dot.: Kremy BB i kosmetyki azjatyckie cz. V

poza absolutnie wyjątkowymi przypadkami przetłuszcz to kwestia diety, pielęgnacji i nie ma potrzeby stosowania jakiś specjalnych kosmetyków kolorowych.
roseplum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-10, 14:29   #2458
iamsolucky
Wtajemniczenie
 
Avatar iamsolucky
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 2 566
Dot.: Kremy BB i kosmetyki azjatyckie cz. V

Cytat:
Napisane przez roseplum Pokaż wiadomość
poza absolutnie wyjątkowymi przypadkami przetłuszcz to kwestia diety, pielęgnacji i nie ma potrzeby stosowania jakiś specjalnych kosmetyków kolorowych.
byłoby pięknie gdyby latem sama dieta i kosmetyki wyeliminowały nadmierne błyszczenie może jak ktoś ma normalna albo suchą cerę to nie ma problemu ale w upały nie wyobrażam sobie nie używać pudru i się nie świecić teraz mam cerę w ryzach ale latem jest ciężko

polecam też tego bloga jeśli nie był link wklejany(dziewczyna używa i droższych i tańszych drogeryjnych kosmetyków):
http://misshappyskins.blogspot.com/
iamsolucky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-10, 14:50   #2459
roseplum
niepolubiecie
 
Avatar roseplum
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 664
Dot.: Kremy BB i kosmetyki azjatyckie cz. V

Cytat:
Napisane przez iamsolucky Pokaż wiadomość
byłoby pięknie gdyby latem sama dieta i kosmetyki wyeliminowały nadmierne błyszczenie może jak ktoś ma normalna albo suchą cerę to nie ma problemu ale w upały nie wyobrażam sobie nie używać pudru i się nie świecić teraz mam cerę w ryzach ale latem jest ciężko

polecam też tego bloga jeśli nie był link wklejany(dziewczyna używa i droższych i tańszych drogeryjnych kosmetyków):
http://misshappyskins.blogspot.com/
na wstępie zaznaczę, że oczywiście możliwe, że Ty jesteś w tej baaardzo nielicznej mniejszości, której nic nie pomoże.

Ale dobrze byłyby, gdyby wszystkie na gwałt szukające takich kosmetyków miały świadomość, że to nie jest takie proste, na zasadzie "jem zdrowo". I że może chodzić o cynk (wchłanianie jest na poziomie 10-40%, a zapotrzebowanie wzrasta w wielu okolicznościach), policzenie proporcji omega 3 do 6, indywidualne zapotrzebowanie na wodę i wiele innych rzeczy. Których niestety często nie ogarniają (albo nie chcą ogarniać) ludzie, którzy z racji wykształcenia powinni to wiedziec.I b y faktycznie zweryfikować czy peilegnacja jest dla nas spoko trzeba byłoby zrobić sobie notatki z fachowych źródeł, a nie opierać się na blogerkach i wizażu.

Nie krytykuję drogi na skróty, każdy robi jak uważa (dlatego pisałam o świadomości, a nie powinności).

Ale nie, nie masz racji. W lwiej części przypadków nie ma potrzeby używania kosmetyków matujących.

Edytowane przez roseplum
Czas edycji: 2015-01-10 o 14:52
roseplum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-10, 15:17   #2460
iamsolucky
Wtajemniczenie
 
Avatar iamsolucky
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 2 566
Dot.: Kremy BB i kosmetyki azjatyckie cz. V

Cytat:
Napisane przez roseplum Pokaż wiadomość

Ale nie, nie masz racji. W lwiej części przypadków nie ma potrzeby używania kosmetyków matujących.
nie namawiam do używania kosmetyków matujących a już nie tych pielęgnacyjnych matujących i nie namawiam do używania na co dzień baz. Sama pudru pochłaniającego sebum i używam tylko późną wiosną i latem. Stwierdzam że jeśli ma się super tłustą cerę i nie można z nią dojść do ładu a chce się mieć niezskazitelny i matowy make up to wtedy baza i fikser jest konieczny.
W upały w większości przypadków po prostu się nie da używać filtra niematującego, nakładać potem bb i mieć zdrowy glow zamiast tłuszczu. Nawet moja ciocia czy mama które mają skórę normalną i nie wiedzą co to pryszcz czy błyszczenie latem się z nich leje
co do żywienia to masz rację, dla każdego zdrowo znaczy co innego bo są osoby którym surowe warzywa czy rośliny strączkowe wcale nie służą lub mają upośledzone wchłanianie/nieszczelne jelito i choćby nie wiem jak zdrowo się odżywiały i tak maja niedobory.

Ale są osoby które szukają kremu bb który nie daje od razu po nałożeniu efektu smalcu i od tego jest ten wątek
iamsolucky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-12-30 10:18:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:56.