Jaki aparat do 700zł - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Fotografia, sprzęt fotograficzny, galerie zdjęć

Notka

Fotografia, sprzęt fotograficzny, galerie zdjęć Miejsce dla miłośników fotografowania. Tutaj dowiesz się wszystkiego na temat sprzętu fotograficznego, metod fotografowania. Możesz zamieścić zdjęcia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-08-19, 13:56   #1
BrightSky
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 10

Jaki aparat do 700zł


Helpunku!

Chciałabym zainwestować w miarę dobry aparat do 700zł. Zastanawiam się nad aparatami kompaktowymi. Aparat ma służyć głownie do zrobienia nieprofesjonalnych ale ładnych zdjęć tak na codzień, na bloga Pomoże ktoś?

_________________________ _________________________ _
zapraszam: http://zainspiruj-sie-angielskim.blogspot.com/
BrightSky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-29, 14:18   #2
Gomra
Zakorzenienie
 
Avatar Gomra
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 12 751
GG do Gomra
Dot.: Jaki aparat do 700zł

Ja powiem od siebie, że lepiej jednak zainwestować w używana lustrzankę. no ma dużo więcej możliwości, a jak prowadzisz bloga to tu zdjęcia są Podstawą. Zależy też jaki to blog?
Gomra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-31, 21:54   #3
BrightSky
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 10
Dot.: Jaki aparat do 700zł

Boję się trochę kupować coś używanego Nie raz nadziałam się z allegro A blog to: zainspiruj-sie-angielskim.blogspot.com Zapraszam!
BrightSky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-01, 17:40   #4
esfira
Zakorzenienie
 
Avatar esfira
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 003
Dot.: Jaki aparat do 700zł

szukaj aukcji, gdzie jest opcja zwrotu towaru, jeśli będzie coś nie tak. Ja mam używaną lustrzankę z all i jestem w 100% zadowolona
__________________
Wiedzę o świecie czerpię z forum Wizaż

Scandinavian Sleeping & Living
esfira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-03, 12:33   #5
niesfornykarolek
Przyczajenie
 
Avatar niesfornykarolek
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 8
Dot.: Jaki aparat do 700zł

hej dziewczyny!
mój pierwszy post, ale jestem mocno w temacie, więc będę walić prosto z mostu

lustrzanka to mega słaby pomysł. za 700zł (nawet używana), to i tak niska półka.

fotografią zajmuję się profesjonalnie od kilku lat i amatorom nie polecam lustrzanki. sama na wakacje zabieralam przez jakis czas canona 550d, bo jest nieduzy w porownaniu z np 5d i kreci filmy, ale jednak aby uzyskac z tego aparatu dobry efekt to potrzeba troszke umiejetnosci, dobry obiektyw, karta, bateria, itp...

Dużo bardziej polecam canonowskie kompakty albo ewentualnie nikony z serii coolpix. jakość jest naprawdę rewelacyjna za tę cenę! dodatkowo obiektywy w niektorych modelach sa wymienne, ale nawet jak jest stały obiektyw, to i tak daje spore mozliwosci. dodatkowo te nowe aparaty maja super zoomy, inteligentny autofokus i mnostwo funkcji wspomagajacych. filmy nagrywaja w HD, a ważą one (chodzi o pamięć, megabajty) dużo mniej, niż takie z lustrzanek i można ich dużo więcej na taką zwykłą kartę np 16GB nagrać. do tego zjadają mniej baterii, więc można z aparatem chodzić nawet kilka dni bez ładowania.

I największy plus moim zdaniem - rozmiar. Aparaty z wbudowanym obiektyw, po zlożeniu obiektywu mieszcza sie nawet w kieszeń, a juz na pewno w każdą torebkę!

Mam nadzieję, ze troszkę pomogłam
Pozdrawiam!
niesfornykarolek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-04, 03:41   #6
magrad
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 988
Dot.: Jaki aparat do 700zł

lustrzanka to mega słaby pomysł. za 700zł (nawet używana), to i tak niska półka.
Racja, niska półka, tylko w przypadku przeciętnych zastosowań amatorskich nawet kilkuletnia lustrzanka niskiej klasy jest zupełnie wystarczająca. Jednak zgadzam się, że lustrzanka to nie jest najlepszy pomysł jako aparat "spacerowo-wycieczkowy", chyba, że użytkownik dokładnie wie, dlaczego wybiera właśnie lustrzankę, i chce mu się nosić "całą resztę" (obiektywy itd).

I największy plus moim zdaniem - rozmiar. Aparaty z wbudowanym obiektyw, po zlożeniu obiektywu mieszcza sie nawet w kieszeń, a juz na pewno w każdą torebkę!
Dokładnie, o to chodzi. Często noszenie dodatkowej torby, pilnowanie sprzętu, zwracanie na niego uwagi, wszystko to może "zabić" przyjemność z wycieczki lub spaceru. Z jednym zastrzeżeniem - mówimy o zwykłym, przeciętnym wyjeździe wakacyjnym. Jeśli ktoś jedzie po to, aby robić zdjęcia i wypoczywać (kolejność nieprzypadkowa), to dla kogoś takiego noszenie kilku kg sprzętu jest taką samą przyjemnością, jak sam wyjazd na wakacje (wiem o czym piszę, kiedyś na niektóre wyjazdy zabierałem oprócz małego obrazka PentaconSixa z dwoma dodatkowymi obiektywami, pewnie niektóre osoby kojarzą, jak to wygląda i ile waży).
magrad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-18, 20:45   #7
Bogusia_86
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 254
Dot.: Jaki aparat do 700zł

czsami może się trafić fajny aparat używany, ale to trzeba mieć farta i szukać długo. Mój kolega kupił świetną lustrzankę w idealnym stanie za 500 zł na aukcji w necie. A jednak jakby poszedł do jakiegoś sklepu z elektroniką, to co on by miał za te 500 zł?
Bogusia_86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fotografia, sprzęt fotograficzny, galerie zdjęć


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-10-18 21:45:03


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:38.