anoreksja :( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-02-20, 21:00   #1
Milena13
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 844
GG do Milena13

anoreksja :(


.
__________________



droga gitaro, przepraszam, ale teraz moje palce Cię nienawidzą.

Edytowane przez Milena13
Czas edycji: 2010-07-04 o 10:42
Milena13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-20, 21:21   #2
grudniowa-szatynka
Zakorzenienie
 
Avatar grudniowa-szatynka
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 5 082
Dot.: anoreksja :(

Na pewno nie ciąży nad Tobą zadne 'widmo anoreksji'. Po prostu nie myśl, że takie zdarzenie w życiu Twojej kuzynki miało miejsce i odchudzaj się z głową.
A świadomość, że bliska Ci osoba z rodziny wpadła w poważną chorobę moze Ci też uswiadomić jak BARDZO jest to niebezpieczne.

Pozdrawiam
__________________
Damn! Who said there's no treasure at the end of the rainbow?
grudniowa-szatynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-20, 21:23   #3
grudniowa-szatynka
Zakorzenienie
 
Avatar grudniowa-szatynka
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 5 082
Dot.: anoreksja :(

Aha, masz 13 lat, teraz się zorientowałam
Więc UWAŻAJ NA SIEBIE, proszę

Znasz mam nadzieje podstawowe zasady zdrowego odżywiania? I wogóle - jaki masz cel jeśli można wiedzieć?
__________________
Damn! Who said there's no treasure at the end of the rainbow?
grudniowa-szatynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-20, 21:40   #4
smarcoola
Rozeznanie
 
Avatar smarcoola
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 629
Dot.: anoreksja :(

wiesz ja twoja wypowiedz odebralam tak jakbys potraktowala anoreksje jak jakas chorobe dziedziczna musisz sie odchudzac madrze tym bardziej ze jestes jeszcze bardzo mloda.
smarcoola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-21, 09:26   #5
Pyra1990
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 7 527
Dot.: anoreksja :(

Właśnie anoreksja nie jest choroba dziedziczną, tylko duszy i ciala... Trzeba znac sie co nieco na zdrowym odzywianiu i odchudzac z głową. Czy ty w ogole nie amsz za malo lat?? 13??
__________________
Hold me when I'm scared
And love me when I'm gone

I'll never let you down...
Pyra1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-21, 10:08   #6
siss
Rozeznanie
 
Avatar siss
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: LandsHut :P
Wiadomości: 649
Dot.: anoreksja :(

W sumie w wieku 13 lat jeszcze twoje ciało nie skończyło się rozwijać i zmieniać, więc kombinowanie z odchudzaniem może być ryzykowne. Nie doradzałabym głodowek czy ostrych diet typu 500 kcal.
Ja sama, choć go nie potrzebowałam, wzięłam się za odchudzaniem i nie skończyło się to zbyt dobrze. Od anoreksji dzieliło mnie... właściwie to nic, bo już się na nią "załapałam" :/. W każdym razie dziś żałuję, że mi się zachciało odchudzać. Lepiej było trochę poczekać i przemyśleć...
siss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-21, 10:19   #7
Amanda:)
Zadomowienie
 
Avatar Amanda:)
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 1 827
Dot.: anoreksja :(

Ja w wieku 14-15 lat popadłam w paranoję."Przytylam" do 45 kg więc postanowilam schudnąć. Zdarzało mi się zjeść tylko jedną kanapkę z pomidorem dziennie, a później to tylko chlebki Wasa i Serek wiejski Light.Do tej pory czasem uważam że jestem gruba lub chuda zależnie od dnia ale się nie odchudzam.Więc jeśli chcesz schudnąć to na siebie uważaj i nie zapominaj o ćwiczenaich!
Amanda:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-02-21, 10:22   #8
Akane
Zakorzenienie
 
Avatar Akane
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 3 861
Dot.: anoreksja :(

Cytat:
Napisane przez Milena13
Mam pytanie, bo postanowiłam schudnąć. Moja siostra cioteczna (ma teraz 21 lat) kiedy była w moim wieku zachoraowała na anoreskję. Czy w takim razie jest jakieś prwadopodobieństwo że ja też mogę zachoraować. Może to pyatanie jest głupie i bez sensu ale po prostu tak sobie pomyslałam...
Jest ryzyko, szczególnie, że jesteś młodziutka. Zamiast o odchudzaniu pomyśl lepiej o odstawieniu słodyczy i napojów gazowanych. To wystarczy. Nie daj się wciągnąć w piekło obsesyjnego liczenia kalorii, ważenia kilkanaście razy w ciagu dnia. To bagno, w które wpada się powoli, a z którego w większości przypadków nigdy się nie wydostaje. Nie myśl o odchudzaniu, postaw na zdrowy tryb życia.
Akane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-21, 10:23   #9
suzana
Zakorzenienie
 
Avatar suzana
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Jego serce
Wiadomości: 7 389
GG do suzana
Dot.: anoreksja :(

Naukowcy nie odkryli genu, który predysponowałby do zaburzeń typu anoreksja. ALE twierdzą oni, że rolę kluczową odgrywa osobowość. Przeprowadzono badania na bliźnętach, które dowiodły że w anoreksji istnieje znaczący komponent genetyczny, oraz że mieści się ona w tej części spektrum osobowości, która obejmuje również: neurotyzm, depresję, nieskie poczucie własnej wartości i labilność emocjonalną. A jak wiadomo i co potwierdziły badania np. na depresję, bardziej narażone są osoby, w rodzinie których były wcześniej przypadki tej choroby. Ja do tego wszystkiego dodałabym jeszcze sposób zajścia socjalizacji, zwłaszcza tej pierwotnej, zw. z rodziną. ALE "gen anoreksji" nie istnieje, albo go jeszcze nie odkryto.

Milena, nie powinnaś się odchudzać, ponieważ jeszcze dojrzewasz i możesz wyrządzić sobie wiele szkód. Twoje ciało zmieniło się i nadal będzie się zmieniało. Nie powinnaś też żyć w lęku, że możesz popaść na anoreksję. Bardzo ładnie wyjaśniła Ci to Grudniowa - Szatynka
__________________
"Kilka dni nie zmieni Cię w zdobywcę szczytu."

suzana




Kasieńka 06.04.2012r.
♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥




suzana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-21, 13:38   #10
Milena13
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 844
GG do Milena13
Dot.: anoreksja :(

Cytat:
Napisane przez Akane
Jest ryzyko, szczególnie, że jesteś młodziutka. Zamiast o odchudzaniu pomyśl lepiej o odstawieniu słodyczy i napojów gazowanych. To wystarczy. Nie daj się wciągnąć w piekło obsesyjnego liczenia kalorii, ważenia kilkanaście razy w ciagu dnia. To bagno, w które wpada się powoli, a z którego w większości przypadków nigdy się nie wydostaje. Nie myśl o odchudzaniu, postaw na zdrowy tryb życia.
Nie odchudzam się tak że nie jem czy coś ale posatanowłam nie jeść słodyczy itp. Nie chce się odchudzać nie jedząc tego co jet mi potrzebne. Jem chyba tyle co zwykle tylko dziwi mnie że od kiedy przestałam jeść słoodycze czoję sie caly czas barrrrddzzzzooo głodna...
__________________



droga gitaro, przepraszam, ale teraz moje palce Cię nienawidzą.
Milena13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-04, 09:14   #11
siss
Rozeznanie
 
Avatar siss
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: LandsHut :P
Wiadomości: 649
Dot.: anoreksja :(

Cytat:
Napisane przez Milena13
Jem chyba tyle co zwykle tylko dziwi mnie że od kiedy przestałam jeść słoodycze czoję sie caly czas barrrrddzzzzooo głodna...
Może organizm w ten sposob domaga się więcej cukru. Sprobuj ten ze słodyczy zastąpić fruktozą - owocami. Możesz sprobować pić trochę glukozy z wodą, to też cukier prosty, dodaje energii, tyle że wiadomo nie to, co naturalne. Ale ostrzegam - to jest ochydnie słodkie
siss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-03-04, 09:35   #12
aleksandra_119
Zadomowienie
 
Avatar aleksandra_119
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 203
Wyślij wiadomość przez MSN do aleksandra_119
Dot.: anoreksja :(

Cytat:
Napisane przez Milena13
Nie odchudzam się tak że nie jem czy coś ale posatanowłam nie jeść słodyczy itp. Nie chce się odchudzać nie jedząc tego co jet mi potrzebne. Jem chyba tyle co zwykle tylko dziwi mnie że od kiedy przestałam jeść słoodycze czoję sie caly czas barrrrddzzzzooo głodna...
Na pewno ryzyko anoreksji nie jest w Twoim przypadku wieksze niz w przypadku kazdej innej osoby, ktora zamierza sie odchudzac. Najwazniejsze jest, jak chcesz sie do tego zabrac. O wlasnie, najlepiej odstawic slodycze, slodkie napoje i fast food. Do tego troche wiecej sportu i efekty przyjda szybko. Ja schudlam w ten sposob, moze nie spektakularnie duzo, ale w ciagu dwoch miesiecy ok.6 kg i, co dla mnie najwazniejsze bez efektu jo-jo. Nadal utrzymuje te wage. Odchudzaj sie z glowa i pamietaj, ze w wieku 13 lat Twoje cialo nie jest w pelni uksztaltowane, intensywnie sie rozwija i nie powinnas odmawiac mu niezbednych skladnikow pokarmu. Powodzenia!
__________________


aleksandra_119 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-04, 20:19   #13
Milena13
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 844
GG do Milena13
Dot.: anoreksja :(

o 6 kg to ja nawet nie maże!!! wystarczyły by jakieś 4!! waże teraz chyba 53 kg... i tak chciaż do 50...bym chciała...
__________________



droga gitaro, przepraszam, ale teraz moje palce Cię nienawidzą.
Milena13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-05, 12:50   #14
smarcoola
Rozeznanie
 
Avatar smarcoola
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 629
Dot.: anoreksja :(

Cytat:
Napisane przez Milena13
o 6 kg to ja nawet nie maże!!! wystarczyły by jakieś 4!! waże teraz chyba 53 kg... i tak chciaż do 50...bym chciała...
wiesz, mozesz sie ze mna nie zgodzic ale waga wadze nie rowna dlatego nie nalezy sie nia kierowac az tak bardza.
ale jesli juz tak bardzo chcesz zrzucic to i owo bez katowania sie zacznij biegac i jak jesz posilki to zwracaj uwage jak reaguje zoladek na to co zjadlas.wazne jest tez porzadne przerzuwanie!!!
a co do anoreksji to mam kolezanka ktora sie leczy na bulimie, jest w tej chwili w szpitalu razem z innymi bulimiczkami i anorektyczkami. powiedziala mi ostanio ze anorekcja nie koniecznie musi byc wynikiem checi schudniecia. moze to byc to skutek stresu i silnych emocji! wydaje sie byc absuradalne ale tak jest.wiele osob stresujac sie czuja ze ich zoladek sie kurczy i nie moga wtedy nic jesc.jesli sytuacje stresowe powarzaja sie czesto i trwa dlugo wtedy taka osoba odzwyczja sie od jedzenia, jej zoladek sie kurczy wiec nawet jak jest glodna to za duzo nie je.wiec tak naprawde anoreksji moze sie nabawic w wynku silnych nerwow(nerwicy) i nie zdawac sobie z tego sprawy!
smarcoola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-05, 13:13   #15
Milena13
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 844
GG do Milena13
Dot.: anoreksja :(

Cytat:
Napisane przez smarcoola
wiesz, mozesz sie ze mna nie zgodzic ale waga wadze nie rowna dlatego nie nalezy sie nia kierowac az tak bardza.
ale jesli juz tak bardzo chcesz zrzucic to i owo bez katowania sie zacznij biegac
już nawet nie chodzi o wagę, tylko o brzuch. nie jem słodyczy (a raczej sie staram) i staram się ćwiczyć ok pół godziony dziennie
__________________



droga gitaro, przepraszam, ale teraz moje palce Cię nienawidzą.
Milena13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-06, 18:41   #16
smarcoola
Rozeznanie
 
Avatar smarcoola
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 629
Dot.: anoreksja :(

Cytat:
Napisane przez Milena13
już nawet nie chodzi o wagę, tylko o brzuch. nie jem słodyczy (a raczej sie staram) i staram się ćwiczyć ok pół godziony dziennie
aaa jesli o brzuch chodzi to cwicz 6 weidera powinno starczyc ja tak robie i jestem zadowolona i ze slodyczy nie musze rezygnowac
smarcoola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:44.