Zmarszczki w młodym wieku-profilaktyka, pielęgnacja. WĄTEK ZBIORCZY - Strona 20 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-03-01, 13:30   #571
Lavanda
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 556
Dot.: Pierwszy krem przeciwzmarszczkowy.Od kiedy i jaki ?

Cytat:
Napisane przez B-52 Pokaż wiadomość
Seria hydrabio z biodermy, to chyba mój numer 1 i to w całości. Te kosmetyki nie mają jak dla mnie wad, więc nie będę wymieniać zalet bo i po co. Serum zwykle stosuje się pod krem, jako wzmocnienie nawilżenia i dodatek do kremu. Samo serum może mieć zbyt lekką konsystencję i w końcu odparuje ze skóry, więc dobrze jest używać go w parze z kremem. Jeśli chcesz kupić tylko jedną rzecz a nie dwie, to lepiej wybrać krem, zawsze to jakiś treściwszy kosmetyk. Chociaż ja ostatnio używam samego serum pod podkład i nawilżenie było dobre. Trzeba to wypróbować na sobie. Kiedyś serum to byłoby stanowczo za mało na mnie, ale od kiedy skóra mi się zregenerowała i uspokoiła, to już nie jest tak wymagająca.
Z kolei próbowałam też serii sensibio, no i tu już był zawód miłosny, gdyż sensibio są zbyt słabe, to takie kosmetyki które nie robią nic.
Filtry biodermy wyglądają na mnie jak maść biała maść z niebieskawą poświatą, mam parę fotek z wakacji z tym czymś na twarzy, ale się nie pochwalę bo wyglądam jak pacjentka jakiegoś sanatorium w ciechocinku a nie turystka na wakacjach
Jedyny filtr biodermy który nie wygląda jak biała maść, to taki z dodatkiem podkładu - niestety szczypał mnie w policzki i pod oczami, do tego świecił się i uwidoczniał nierówności skóry. Ale ponoć inne panie są nim zachwycone, a i mój TŻ nie narzekał wyglądał bardzo naturalnie i matowo, ale on ma inną skórę

buziaczki

bardzo, bardzo, BARDZO Ci dziękuję
od czegoś trzeba zacząć walkę z czasem dobrze mieć jakieś wskazówki bardziej doświadczonych kobietek bo ja to jeszcze dziecko we mgle

uznałam, ze zakupię i krem, i serum hydrabio i zamówiłam
w kontekście mikro serum, krem do ogólnego stosowania

na mnie filtr biodermy (mam photoderm w sprayu) i w zasadzie każdy inny wygląda fatalnie niestety
i nie używam na codzień, szczególnie przy takiej aurze jaką mamy w pl obecnie (świadomie)
po mikro wiadomo, więc się pomęczę
mi zależało na jakimś ubogim w zapychacze filtrze, bo tendencję do zapychania mam okropną i jakoś ten biodermy mi pod tym względem podszedł
__________________

Edytowane przez Lavanda
Czas edycji: 2010-03-01 o 13:31
Lavanda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-01, 14:42   #572
gg22
Zakorzenienie
 
Avatar gg22
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 925
Dot.: Pierwszy krem przeciwzmarszczkowy.Od kiedy i jaki ?

choć najlepszy krem jaki w życiu miałam to był taki z Pollena Eva, z serii Len, nawilżająco-matujący, po 25 rż. Niestety wycofano go chyba, a był cudowny dla mojej cery i kosztował 12 zł śmierdział co prawda no ale cusz clinique też śmierdzi, a ja wciąż sobie wkręcam że pachnie ziołami
o to ten:
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produk...iltrami-UV.htm


B-52 sama po dobrych opiniach postawiłam kupić ten kremik i pocieszę Cię- baaardzzzooo ciężko ale można go dostać ja szukałam jakieś 2tygodnie ale w koncu znalazłam popatrz w małych no-name'owych drogeriach. ostatnio widziałam że pojawiły się w realu!
życze powodzenia w szukaniu

Edytowane przez gg22
Czas edycji: 2010-03-01 o 14:47
gg22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-01, 15:00   #573
B-52
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 347
Dot.: Pierwszy krem przeciwzmarszczkowy.Od kiedy i jaki ?

:p

Edytowane przez B-52
Czas edycji: 2010-09-08 o 16:48
B-52 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-01, 16:15   #574
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Pierwszy krem przeciwzmarszczkowy.Od kiedy i jaki ?

Ja natomiast poszukuję dobrego kremu przeciwzmarszczkowego pod oczy. Mam 27 lat i widoczne już lekkie zmarszczki wokół oczu

Co możecie polecić sprawdzonego pod oczy Czytałam KWC,ale mam mętlik. Szukam coś ze średniej półki max 40-50zł, gęsta konsystencja.

Po twarzy nie używam przeciwzmarszczkowego, nie używa go nawet moja blisko 60 letnia mama,obie nie mamy zmarszczek na twarzy Jedynie nawilżamy, ja Humektan, mama Hydranorme LRP (dla mnie zbyt gęsty) lub Hydraphrase XL
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-01, 19:21   #575
nieznajoma0
przyczajony tygrys
 
Avatar nieznajoma0
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 13 139
Dot.: Pierwszy krem przeciwzmarszczkowy.Od kiedy i jaki ?

Cytat:
Napisane przez Lavanda Pokaż wiadomość
uznałam, ze zakupię i krem, i serum hydrabio i zamówiłam
w kontekście mikro serum, krem do ogólnego stosowania
zamawiałaś przez all ? Czy np z ich firmowej strony ? [mogłabyś mi podać namiary ? Jak nie tu to na PW ]
__________________
Razem 15.06.2011, Narzeczeni 05.09.2014, Małżeństwo 09.05.2015, Mały-Wielki Cud 11.03.2016

+ =
nieznajoma0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-03, 11:27   #576
Lavanda
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 556
Dot.: Pierwszy krem przeciwzmarszczkowy.Od kiedy i jaki ?

ten krem hydrabio jest bezbłędny
skóra go chyba pije...
oby mnie tylko nie zapchał w dłuższym stosowaniu


Cytat:
Napisane przez nieznajoma0 Pokaż wiadomość
zamawiałaś przez all ? Czy np z ich firmowej strony ? [mogłabyś mi podać namiary ? Jak nie tu to na PW
przepraszam, ze dopiero teraz Ci odpisuję, wczoraj po południu zupełnie nie chciał mi chodzić wizaż.. chyba za duże ma obłożenie wieczorami i serwer nie nadąża
krem biodermy kupiłam w zwykłej aptece, chciałam kupić w jednej z tych tańszych, Ziko-aptece ale przez net trzeba, bo stacjonarnie nie mają, i miałabym go pewnie dopiero pod koniec tygodnia
więc weszłam do przypadkowej apteki u mnie pod warszawą i kupiłam kremik za coś koło 60paru zł
serum zamówiłam na allegro, nie mam oczywiście pewności, czy to co dostanę będzie oryginalne heh ale kto nie ryzykuje...
kierowałam się na alle ceną i opiniami sprzedawcy, mam nadzieję że są prawdziwe
__________________
Lavanda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-09, 23:42   #577
martinka_81
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 137
GG do martinka_81
Dot.: 20 lat - zmarszczki

nie oszukujmy sie, najlepiej dziala kwas haliuronowy - polecam dr Widerkiewicza z wawy
martinka_81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-04-09, 23:43   #578
martinka_81
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 137
GG do martinka_81
Dot.: Zmarszczki pod oczami

to chyba botox albo kwas haliuronowy, moja kolezanka robila u dr Widerkiewicza i byla bardzo zadowolona z efektow
martinka_81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-09, 23:48   #579
martinka_81
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 137
GG do martinka_81
Dot.: Zmarszczki

jak zmarszczki to kwas haliuronowy, taka prawda, najlepszy w tym temacie jest dr Widerkiewicz z wawy
martinka_81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-10, 10:11   #580
Lasd
Raczkowanie
 
Avatar Lasd
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 188
Zmarszczki w wieku 16 lat?

Mam 16 lat i takie zmarszczki.
Nie wiem skad sie wzięły. Mm wade wzroku, czasem mróze oczy.
Da sie ich jakos pozbyć??
__________________
: )
Lasd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-10, 10:12   #581
Lasd
Raczkowanie
 
Avatar Lasd
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 188
Dot.: Zmarszczki w wieku 16 lat?

Zdjęcia:
__________________
: )
Lasd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-04-10, 13:30   #582
nierealnaaa
Zakorzenienie
 
Avatar nierealnaaa
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Jamaica
Wiadomości: 4 402
Dot.: Zmarszczki w wieku 16 lat?

Staraj się nie marszczyć oczu ani czoła. Mój brat marszczy czoło nieświadomie i ciągle mu przypominam. A tak to chyba nic nie da się zrobić. Ew. kremy przeciw zmarszczkowe.
nierealnaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-11, 13:27   #583
Martini17
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 177
Dot.: Zmarszczki w wieku 16 lat?

Cytat:
Napisane przez Lasd Pokaż wiadomość
Mam 16 lat i takie zmarszczki.
Nie wiem skad sie wzięły. Mm wade wzroku, czasem mróze oczy.
Da sie ich jakos pozbyć??
Niestety ale tendencje do tworzenia zmarszczek są dziedziczne. Ja ze swojej strony polecam algi maja spirulinę (ceranova), kwas hialuronowy (ale w tabletkach na początkch, na zastrzyki będzie czas później), tran, witaminę C. To taki bezpieczny zestaw. Z kremów ostatnio odkryłam firmę BANDI. Kupiłam sobie care young z kwasami AHA na noc i powiem szczerze, że rewelacyjnie wygładzają skórę i zmniejszają zmarszczki. To taki jakby "nocny peeling". Według mnie rewelka. Z czystym sumieniem polecam.

http://www.bandi.pl/sklep/produkt/id/111

P.S. Wypróbuj i daj znać czy pomogło;
Martini17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-15, 13:28   #584
korsyka147
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 23
witoka cera

Otóż mimo mojego młodego wieku (mam 17 lat) moja cera jest strasznie wiotka. Mam nawet drugi podbródek, mam już zmarszczki mimiczne wokół ust i robią mi się kuże łapki pod oczami. Co robić?
Czy znacie jakiś sposób aby uelastycznić moją skórę twarzy? Co powinno być zawarte w mojej diecie? Jakich kosmetyków używać?

Już od ok. 2 miesięcy piję dziennie 2l wody niegazowanej. Od dzisiaj postanawiam pić codziennie 2 szklanki wody z cytryną (słyszałam, że witamina C buduje włókna kolagenowe w naszej skórze). Ale czy to wystarczy? Zamierzam kupić jakiś świetlik pod oczy, ale nie wiem jeszcze jaki. Czy mogłybyście mi coś poradzić? pozdrawiam
korsyka147 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-15, 16:59   #585
Dualstar
Wtajemniczenie
 
Avatar Dualstar
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: ... Heaven ...
Wiadomości: 2 281
Dot.: witoka cera

Cytat:
Napisane przez korsyka147 Pokaż wiadomość
Otóż mimo mojego młodego wieku (mam 17 lat) moja cera jest strasznie wiotka. Mam nawet drugi podbródek, mam już zmarszczki mimiczne wokół ust i robią mi się kuże łapki pod oczami. Co robić?
Czy znacie jakiś sposób aby uelastycznić moją skórę twarzy? Co powinno być zawarte w mojej diecie? Jakich kosmetyków używać?

Już od ok. 2 miesięcy piję dziennie 2l wody niegazowanej. Od dzisiaj postanawiam pić codziennie 2 szklanki wody z cytryną (słyszałam, że witamina C buduje włókna kolagenowe w naszej skórze). Ale czy to wystarczy? Zamierzam kupić jakiś świetlik pod oczy, ale nie wiem jeszcze jaki. Czy mogłybyście mi coś poradzić? pozdrawiam
może to być niestety dziedziczne takie szybkie pojawienie się tych defektów.
ale mogą być inne czynniki

możesz stosować maski ujędrniająco-liftingujące
kremy po oczy przeciwzmarszczkowe .....
np. seria jonoforezy wykonana na odpowiednich ampułkach, mikrodermabrazja, peeling kawitacyjny....
są też dobre kosmetyki do makijażu aby to ukryć, jakieś kamuflaże, bazy napinające itp...

dieta i woda jest bardzo ważna, ale na pewno nie cofnie tego co już na tej twarzy się pojawiło
Dualstar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-16, 17:44   #586
korsyka147
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 23
Dot.: witoka cera

dieta i woda jest bardzo ważna, ale na pewno nie cofnie tego co już na tej twarzy się pojawiło[/QUOTE]

No nie powiem, ale trochę załamała mnie pani swoją wypowiedzią.

Słyszałam co nieco o mikrodermabrazji i o kwasach. Są to dość drogie zabiegi. Czy można któryś z tych zabiegów wykonać jednorazowy czy trzeba wykonywać całą serie? Co jest lepsze: kwasy czy mikrodermabrazja? Jakie dają efekty? Jaka jest ich średnia cena?
korsyka147 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-16, 20:32   #587
Alliee
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 54
Dot.: witoka cera

Jeśli chodzi o kremy pod oczy to ja mogę polecić ze swojej strony firmy FLOS LEK. Są różne rodzaje na różne problemy. Proponuję zajrzeć na stronę .
www.floslek.com.pl
Myślę ,że znajdziesz coś dla siebie , pozdrawiam ; )
Alliee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-17, 13:37   #588
kasia9513
Zakorzenienie
 
Avatar kasia9513
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 6 369
Dot.: Zmarszczki w młodym wieku-profilaktyka, pielęgnacja. WĄTEK ZBIORCZY

dziewczyny mam 15lat i zauważyłam ostatnio zmarszczki u siebie w okolicy oczu, nawilżam skórę w tych miejscach ale problem dalej jest i pogłębia się, co mam robić ?!
__________________
Idealistka z własnymi marzeniami





Świeżynka
kasia9513 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-17, 13:46   #589
asix86
Wtajemniczenie
 
Avatar asix86
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 2 101
Dot.: Zmarszczki w młodym wieku-profilaktyka, pielęgnacja. WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez kasia9513 Pokaż wiadomość
dziewczyny mam 15lat i zauważyłam ostatnio zmarszczki u siebie w okolicy oczu, nawilżam skórę w tych miejscach ale problem dalej jest i pogłębia się, co mam robić ?!
Przede wszystkim nosić okulary sloneczne, nawilżać skórę, może kupić sobie np. olej z wiesiołka. Robić delikatnie demakijaż, nie trzeć..

Co jeszcze? Chętnie się dowiem
__________________
asix86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-04-17, 13:58   #590
kasia9513
Zakorzenienie
 
Avatar kasia9513
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 6 369
Dot.: Zmarszczki w młodym wieku-profilaktyka, pielęgnacja. WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez asix86 Pokaż wiadomość
Przede wszystkim nosić okulary sloneczne, nawilżać skórę, może kupić sobie np. olej z wiesiołka. Robić delikatnie demakijaż, nie trzeć..

Co jeszcze? Chętnie się dowiem
okulary noszę, skórę nawilżam (na noc maść z wit. A a na dzień żel Flos Leku), z tego co wiem to olejek z wiesiołka zawiera Dermogal A+E więc mogłabym kłaść go na te miejsca? podczas demakijażu staram się nie naciągać skóry i nie trzeć
__________________
Idealistka z własnymi marzeniami





Świeżynka
kasia9513 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-17, 14:02   #591
asix86
Wtajemniczenie
 
Avatar asix86
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 2 101
Dot.: Zmarszczki w młodym wieku-profilaktyka, pielęgnacja. WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez kasia9513 Pokaż wiadomość
okulary noszę, skórę nawilżam (na noc maść z wit. A a na dzień żel Flos Leku), z tego co wiem to olejek z wiesiołka zawiera Dermogal A+E więc mogłabym kłaść go na te miejsca? podczas demakijażu staram się nie naciągać skóry i nie trzeć
Tzn. ja miałam na myśli łykanie http://www.lekolandia.pl/gal-zimnotl...ps-p-4146.html

Więcej nic nie powiem, bo nie wiem co jeszcze
Ale chętnie przeczytam co inni mają do powiedzenia na ten temat.
__________________
asix86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-17, 14:13   #592
kasia9513
Zakorzenienie
 
Avatar kasia9513
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 6 369
Dot.: Zmarszczki w młodym wieku-profilaktyka, pielęgnacja. WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez asix86 Pokaż wiadomość
Tzn. ja miałam na myśli łykanie http://www.lekolandia.pl/gal-zimnotl...ps-p-4146.html

Więcej nic nie powiem, bo nie wiem co jeszcze
Ale chętnie przeczytam co inni mają do powiedzenia na ten temat.
aha dziękuję
__________________
Idealistka z własnymi marzeniami





Świeżynka
kasia9513 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-18, 17:22   #593
Martini17
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 177
Dot.: witoka cera

[QUOTE=korsyka147;18590240]Otóż mimo mojego młodego wieku (mam 17 lat) moja cera jest strasznie wiotka. Mam nawet drugi podbródek, mam już zmarszczki mimiczne wokół ust i robią mi się kuże łapki pod oczami. Co robić?
Czy znacie jakiś sposób aby uelastycznić moją skórę twarzy? Co powinno być zawarte w mojej diecie? Jakich kosmetyków używać?


Co do drugiego podróbka wypróbuj może ćwiczenia, kiedyś znalazłam takie specjalne na to w necie i nawet pomogły. Jak tylko je znajdę podeślę Ci linka;
Martini17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-25, 19:23   #594
tenebris
Zakorzenienie
 
Avatar tenebris
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 526
GG do tenebris
Unhappy zmarszczki pod oczami :(

Witajcie, mam 20 lat i coraz bardziej mi się rzucają w oczy zmarszczki pod dolną powieką. Dołączam zdjęcie.
Macie na to jakieś rady? Nie chciałabym zaniedbać takich rzeczy. Co jest tego przyczyną? Jak sobie z tym radzić?
P o m o c y !
__________________
PUSTA MISKA - nakarm psiaka!

tenebris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-25, 20:09   #595
blebleble22
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 948
Dot.: zmarszczki pod oczami :(

Cytat:
Napisane przez tenebris Pokaż wiadomość
Witajcie, mam 20 lat i coraz bardziej mi się rzucają w oczy zmarszczki pod dolną powieką. Dołączam zdjęcie.
Macie na to jakieś rady? Nie chciałabym zaniedbać takich rzeczy. Co jest tego przyczyną? Jak sobie z tym radzić?
P o m o c y !
Mi to wygląda na "marszczenie" oczu. Nie masz wady wzroku? Mi też się robią takie zmarszczki jak przemęczam oczy, potem słabo widzę, są wrażliwe... np. od komputera : P więc okulary przeciwsłoneczne, dużo wypoczynku dla oczu, krem silnie nawilżający, jakieś maseczki - mi to pomaga
blebleble22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-25, 20:13   #596
tenebris
Zakorzenienie
 
Avatar tenebris
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 526
GG do tenebris
Dot.: zmarszczki pod oczami :(

Mam wadę i to -8D, ale noszę soczewki.
Kupię sobie chyba kremik La Roche Posay, Hydraphase Yeux - wg KWC ma dobre opinie.

Jak tak pomyślę to może rzeczywiście dość często mrużę oczy. Czyli trzeba się pogodzić ze zmarszczkami?

Wypoczynek u mnie to pojęcie abstrakcyjne. Ja nie umiem się wyspać nawet w wakacje.
__________________
PUSTA MISKA - nakarm psiaka!

tenebris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-26, 10:07   #597
Eowyn0
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 7
Dot.: zmarszczki pod oczami :(

Heh, skad ja to znam! Mam 21 lat i okropne zmarszczki pod oczami. Próbowłam już różnych kremów nawilżających, a efekty były mierne. Ostatnio rozmawiałam z kosmetyczką, która mówiła, że kremu przeciwzmarszczkowego może używać również młoda dziewczyna, jeśli jej skóra ma takie potrzeby. także poleciła mi, żebym raz w miesiącu przez ok. 1,5 dała swojej skórze "kopa" i użyła mocniejszego kremu. Jak to sama powiedziała- lepiej zapobiegać niż leczyć. Jak narzie dopiero zaczynam, więc na efekty muszę dopiero poczekać
Eowyn0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-08, 20:10   #598
chabrowykocyk
Raczkowanie
 
Avatar chabrowykocyk
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 145
Dot.: Zmarszczki w młodym wieku-profilaktyka, pielęgnacja. WĄTEK ZBIORCZY

Dolączam się do wątku. Niestety zmarszczki pod oczami w młodym wieku dopadły także mnie - mam 19 lat. Póki co nie są głębokie, jednak wyraźnie zarysowane. Podejrzewam, że to głównie od mrużenia oczu i śmiechu Jako czynniki pogorszające sprawę dodam, że mam wadę wzroku, noszę na stałe okulary (na przemian soczewkami) i dużo czasu spędzam przy komputerze. Już teraz próbuję ratować się kremami. Mój ostatni nabytek to krem pod oczy firmy Oriflame. Używam go dopiero 3 dzień, ale już mogę powiedzieć, że bardzo nawilża skórę i dobrze ją pielęgnuje. Nie zrażajmy sie i zapobiegajmy kolejnym zmarszczkom już teraz, kto wie, ale może za kilka lat będziemy wyglądać lepiej niż nasze rówieśniczki, które pierwszych zmarszczek jeszcze nie mają i nie pielęgnują odpowiednio skóry pod oczami. Z tego co zauważyłam w swoim otoczeniu, dziewczyny często pomijają krem pod oczy, a szkoda.
chabrowykocyk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-08, 22:03   #599
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: Zmarszczki w młodym wieku-profilaktyka, pielęgnacja. WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez chabrowykocyk Pokaż wiadomość
Dolączam się do wątku. Niestety zmarszczki pod oczami w młodym wieku dopadły także mnie - mam 19 lat. Póki co nie są głębokie, jednak wyraźnie zarysowane. Podejrzewam, że to głównie od mrużenia oczu i śmiechu Jako czynniki pogorszające sprawę dodam, że mam wadę wzroku, noszę na stałe okulary (na przemian soczewkami) i dużo czasu spędzam przy komputerze. Już teraz próbuję ratować się kremami. Mój ostatni nabytek to krem pod oczy firmy Oriflame. Używam go dopiero 3 dzień, ale już mogę powiedzieć, że bardzo nawilża skórę i dobrze ją pielęgnuje. Nie zrażajmy sie i zapobiegajmy kolejnym zmarszczkom już teraz, kto wie, ale może za kilka lat będziemy wyglądać lepiej niż nasze rówieśniczki, które pierwszych zmarszczek jeszcze nie mają i nie pielęgnują odpowiednio skóry pod oczami. Z tego co zauważyłam w swoim otoczeniu, dziewczyny często pomijają krem pod oczy, a szkoda.
z kremem pod oczy jest tak, że przeważnie to prawie to samo co zwykły krem, tylko o pojemności 15 ml no i czasami z mniejszą zawartością składników aktywnych. moim zdaniem dużo skuteczniej niż oddzielny krem zadziała masaż rozluźniający mięśnie (wokół oczu, ale też ust, na czole i szyi - jeśli chce się działać kompleksowo)
na pierwsze zmarszczki polecam wit c, kwas hialuronowy, kwas PHA.
gdy problem jest poważniejszy, trzeba wyciągać cięższy kaliber - peptydy, retinol, resveratrol itd
__________________
Mój blog o dbaniu o urodę w Japonii i Korei: www.kiyora.pl
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-12, 21:30   #600
Cornis
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 5
Dot.: Zmarszczki w młodym wieku-profilaktyka, pielęgnacja. WĄTEK ZBIORCZY

mam 21 lat i ostatnio zauważyłam kilka mocnych zmarszczek na czole, nie wiem dlaczego wcześniej nie zwróciłam na nie uwagi. czytałam, że piszecie, iż takie zmarszczki mogą być spowodowane wysuszeniem skóry. cóż już któryś rok stosuje leki na cerę od dermatologa przeciw wypryskom (i tak co jakiś czas znów atakują) a wiadomo jakie one mają skutki. zmarszczki raczej nie są mimiczne gdyż nie mam tendencji do unoszenia brwi, szybciej powinnam mieć je pod oczami więc jestem dość zaskoczona ich pojawieniem się szczególnie, że są bardzo widoczne (- i przy makijażu bardziej, macie tu racje). szukam więc skutecznego kremu. przejrzałam parę stron tego tematu ale nie wiem na co się zdecydować (czasem nie wiem czy nie które posty to nie jakaś reklama producenta jak to często się zdarza w takich tematach ) myślałam nad jakimś kremem nivea przeciwzmarszczkowym. może ktoś z podobnym problemem by coś polecił, pomóżcie dziewczyny

Edytowane przez Cornis
Czas edycji: 2010-05-12 o 21:31
Cornis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-05-09 23:58:46


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:42.