Zmarszczki w młodym wieku-profilaktyka, pielęgnacja. WĄTEK ZBIORCZY - Strona 18 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-01-28, 11:00   #511
kasia1072
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 3
Dot.: Zmarszczki pod oczami

Dziekuje Lawinia2007 za Twoja odpowiedz, jutro jestem umowiona na fraxel, ale boje sie panicznie powiklan, albo jakiegos poparzenia. Zalezy mi przede wszystkim na zmarszczkach,chce aby zniknely lub chociaz sie splycily.
kasia1072 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-28, 11:30   #512
Ninedin
Zakorzenienie
 
Avatar Ninedin
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 6 886
Dot.: Zmarszczki pod oczami

Cześć! Też mam podobny problem. Skończyłam 28 lat i zaczynają mi się robi zmarszczki pod oczami. Do tej pory stosowałam kremy pod oczy, jakieś maseczki, płatki kolagenowe itp. Kilka razy byłam na zabiegach u kosmetyczki, ale nie były to żadne zabiegi z laserem itp. Efekt był - skóra delikatna, nawilżona, napięta. I w zasadzie to wszystko....
Możecie polecić jakiś dobry krem redukujący zmarszczki? Nie chcę się zmienić w ponuraka, który się nie uśmiecha żeby nie mieć zmarszczek
__________________
Umysł w stanie blond
Ninedin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-28, 12:32   #513
Lawinia2007
Rozeznanie
 
Avatar Lawinia2007
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Trojmiasto, Warszawa
Wiadomości: 893
Dot.: Zmarszczki pod oczami

Cytat:
Napisane przez kasia1072 Pokaż wiadomość
Dziekuje Lawinia2007 za Twoja odpowiedz, jutro jestem umowiona na fraxel, ale boje sie panicznie powiklan, albo jakiegos poparzenia. Zalezy mi przede wszystkim na zmarszczkach,chce aby zniknely lub chociaz sie splycily.
Trzymam kciuki zeby mocno nie bolalo i zebys byla zadowolona daj znac jak bedziesz po
__________________
aparatka

15.02.2008 - aparat na dolne ząbki

25.02.2008 - hass + maska brrrr - juz go nie ma!!!

04.14.2009 - aparat na górne ząbki
Lawinia2007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-28, 12:44   #514
agison
Zakorzenienie
 
Avatar agison
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 7 112
Dot.: Zmarszczki pod oczami

Lawinio czy robilas ten fraxel w Trójmieście? pytam, bo też mieszkam w 3mieście mówisz że jesteś bardzo zadowolona z efektu, czy mogłabyś mi dać namiary na gabinet? byłabym bardzo wdzięczna
agison jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-29, 13:10   #515
Lawinia2007
Rozeznanie
 
Avatar Lawinia2007
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Trojmiasto, Warszawa
Wiadomości: 893
Dot.: Zmarszczki pod oczami

Cytat:
Napisane przez agison Pokaż wiadomość
Lawinio czy robilas ten fraxel w Trójmieście? pytam, bo też mieszkam w 3mieście mówisz że jesteś bardzo zadowolona z efektu, czy mogłabyś mi dać namiary na gabinet? byłabym bardzo wdzięczna
Ja robilam na Spichrzowej w Głownym, gabinet Cosmea bo tylko tam byla pewna ze maja orginalny fraxel restore. Glupio jest tam z cenami bo przez tel powiedziano mi ze bedzie to kosztowac ok 600-800 zl a zaplacilam 250 zl przy czym jak pytalam lekarza to powiedzial ze ok 250-350 ale powiedzial ze o tym zadecyduje kobieta robiaca mi zabieg a ona na zabiegu zapytala czy doktor mowil o cenie to powiedzialam za tak
__________________
aparatka

15.02.2008 - aparat na dolne ząbki

25.02.2008 - hass + maska brrrr - juz go nie ma!!!

04.14.2009 - aparat na górne ząbki
Lawinia2007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-29, 13:36   #516
agison
Zakorzenienie
 
Avatar agison
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 7 112
Dot.: Zmarszczki pod oczami

Cytat:
Napisane przez Lawinia2007 Pokaż wiadomość
Ja robilam na Spichrzowej w Głownym, gabinet Cosmea bo tylko tam byla pewna ze maja orginalny fraxel restore. Glupio jest tam z cenami bo przez tel powiedziano mi ze bedzie to kosztowac ok 600-800 zl a zaplacilam 250 zl przy czym jak pytalam lekarza to powiedzial ze ok 250-350 ale powiedzial ze o tym zadecyduje kobieta robiaca mi zabieg a ona na zabiegu zapytala czy doktor mowil o cenie to powiedzialam za tak
aha, to całkiem niedaleko mnie super, bardzo Ci dziękuję ze napisałaś

hehehe, ale 250 zł to bardzo przyzwoita cena

musze się zorientować w ofercie i przemyśleć co bym chciala zrobić. Czy fraxel to jeszcze nie wiem ... pisałaś że bolesny a ja jestem strasznym tchórzem jeśli o to chodzi
agison jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-30, 22:24   #517
olayahoo
Raczkowanie
 
Avatar olayahoo
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: waw
Wiadomości: 112
Dot.: Zmarszczki pod oczami

Cytat:
Napisane przez sonia07 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, nie było moim zamiarem Was rozdrażniać, nie mam też, jak któraś napisała, buzi jak pupa niemowlaka. Na dobry wygląd pracowałam całymi latami, na twarz nałożyłam kilogramy kremów, maseczek, wspomagałam się suplementami i zdrowym odżywianiem. Nigdy nie żałowałam pieniędzy na dobre kosmetyki. Nie piłam i nie paliłam. Dobry wygląd nie jest niestety darem od Boga, no może niekiedy. Jak nie będziecie na niego pracować latami, nie pomogą Wam botoksy i kwasy, bo to niestety daje krótkotrwałe efekty, należy je stosować jako doraźne wspomożenie, a nie sposób na urodę. Rozumiem doskonale, że w wieku dwudziestu paru lat zrobi się wszystko aby wyglądać lepiej, pomyślcie jednak co Wam pomoże w wieku 50 lat, gdy teraz korzystacie z preparatów dla leciwych pań? A czas leci bardzo, bardzo szybko. ......i cały czas chcemy być atrakcyjne. POZDRAWIAM
wlasnie ze botoks i kwasy,laser daja bardzo dobre efekty,a swoja droga nie wierze Ci ze nie masz zmarszczek pod oczami w wieku 50 lat,bez botoksu czy innych metod medycyny estetycznej,mowie o zmarszczkach podczas usmiechania sie....mimicznych a nie utrwalonych,bo my tu rozmawiamy o mimicznych zmarszczkach,pokaz mi jedna jedyna osobe,znana,ktora nie ma zmarszczek w wieku 50 lat)

---------- Dopisano o 23:24 ---------- Poprzedni post napisano o 23:20 ----------

Cytat:
Napisane przez Lawinia2007 Pokaż wiadomość
Jestem juz 2 tygodnie po zabiegu i jestem bardzo zadowolona. Zmarszki ktore mi przeszkadzaly skrocily sie i splycily, nawet po calym dniu kiedy jestem zmeczona nie powiekszaja sie. Opuchlizny juz nie ma. Za 2 lub 3 tygodnie pojde na kolejny zabieg bo mimo ze bardzo bolalo to widze ze warto. Tym razem uzyje jednak Emli bo moc lasera bedzie mocniejsza.
a jak wygladaly zmarszczki u ciebie?bo rozumiem ze botoks nie pomogl...mialas zmarszczki juz utrwalone?czy podczas usmiechu,u mnie lekarz powiedzial ze na razie nie ma wskazan do fraxelu,hmmm,powiedzial ze moge sobie pogorszyc
olayahoo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-01-31, 13:18   #518
sonia07
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 48
Dot.: Zmarszczki pod oczami

Nie mam zamiaru ani chęci cokolwiek Ci udowadniać, To Wasze twarze i róbcie z nimi co chcecie. Topik odpowiedni dla Was, bo nawzajem się nakręcacie i udowadniacie sobie,że dobrze czynicie, rady doświadczonych traktujecie jako zakłócający zgrzyt w Waszym toku myślenia....znikam stąd..A swoją drogą, jak ktoś przejmuje się zmarszczkami podczas śmiechu i chce mieć kamienną twarz, powinien udać się do jakiegoś dobrego terapeuty.Współczuję
sonia07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-31, 13:43   #519
agison
Zakorzenienie
 
Avatar agison
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 7 112
Dot.: Zmarszczki pod oczami

Cytat:
Napisane przez sonia07 Pokaż wiadomość
Nie mam zamiaru ani chęci cokolwiek Ci udowadniać, To Wasze twarze i róbcie z nimi co chcecie. Topik odpowiedni dla Was, bo nawzajem się nakręcacie i udowadniacie sobie,że dobrze czynicie, rady doświadczonych traktujecie jako zakłócający zgrzyt w Waszym toku myślenia....znikam stąd..A swoją drogą, jak ktoś przejmuje się zmarszczkami podczas śmiechu i chce mieć kamienną twarz, powinien udać się do jakiegoś dobrego terapeuty.Współczuję
ależ nie masz czego nam współczuć

jestem z natury niedowiarkiem. Czemu poprzestajesz na radach, a nie wrzucisz swojej fotki żeby przekonać nas że rzeczywiście cudownym sposobem nie masz zmarszczek w dojrzałym wieku, szczęściaro?

poza tym ja nie uważam Twoich rad za zgrzyt. Wręcz przeciwnie.

ostatnia rzecz - nie obraź się, ale wysyłanie kogoś do terapeuty świadczy o braku taktu i kultury. Osoba 52-letnia i doświadczona, za jaką się podajesz, powinna mieć więcej jednego jak i drugiego.
pozdrawiam
__________________
Silence, silence and fire
They call me, they make me desire
Everlasting desire in me ...


!!! NAKARM PIESA !!!
agison jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-31, 16:35   #520
olayahoo
Raczkowanie
 
Avatar olayahoo
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: waw
Wiadomości: 112
Dot.: Zmarszczki pod oczami

Cytat:
Napisane przez agison Pokaż wiadomość
ależ nie masz czego nam współczuć

jestem z natury niedowiarkiem. Czemu poprzestajesz na radach, a nie wrzucisz swojej fotki żeby przekonać nas że rzeczywiście cudownym sposobem nie masz zmarszczek w dojrzałym wieku, szczęściaro?

poza tym ja nie uważam Twoich rad za zgrzyt. Wręcz przeciwnie.

ostatnia rzecz - nie obraź się, ale wysyłanie kogoś do terapeuty świadczy o braku taktu i kultury. Osoba 52-letnia i doświadczona, za jaką się podajesz, powinna mieć więcej jednego jak i drugiego.
pozdrawiam
ja tez nie naleze do naiwniakow)nie bede sie z nikim klocic bo to nie o tym jest ten temat,dodam ze botoks jest jednym ze sposbow zapobiegania zmarszczek,wstrzykujac sobie wczesniej,jak tylko zmarszczki sie pojawia,nie zdaza sie utrwalic,w wieku 40-50 lat sam botoks niestety nie jest wystarczajacy i czesto trzeba siegnac po wypelniacze...ale ciagnijmy temat o laserze fraxel bo jest ciekawa...kto to robil i w jakim stanie byly zmarszczki...no i jaki efekt?
olayahoo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-16, 10:42   #521
Iza995
Raczkowanie
 
Avatar Iza995
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Wiadomości: 119
GG do Iza995 Send a message via Skype™ to Iza995
Pierwszy krem przeciwzmarszczkowy.Od kiedy i jaki ?

Witajcie
Mam 28L i zastanawiam sie czy juz powinnam stosowac pierwszy krem przeciwzmarszczkowy:confu sed:. Mam cere mieszana,piegi,na co dzien stosuje zel do mycia twarzy oczyszczajacy i buzie smaruje kremem nivea soft.Prosze mi powiedziec czy moge zaczac uzywac pierwszego kremu przeciwzmarszczkowego, czy powinnam sie jeszcze wstrzymac
Iza995 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-02-16, 11:38   #522
Burbery
Zadomowienie
 
Avatar Burbery
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Sopot
Wiadomości: 1 307
Dot.: Pierwszy krem przeciwzmarszczkowy.Od kiedy i jaki ?

Wyrażę swoją subiektywną opinię, ale jak dla mnie to jeszcze za wcześnie. Dobre nawilżanie i odżywianie skóry pomaga utrzymać równowagę, co znacznie opóźnia procesy starzenia. Na Twoim miejscu po prostu stosowałabym dobrą pielęgnację nawilżającą . Skoro masz cerę mieszaną, to kremy przeciwzmarszczkowe mogą Cię zapchać. Wydaje mi się, że kurację przeciwzmarszczkową powinno się zacząć może nie wtedy, gdy już widać pierwsze zmarszczki, ale wtedy gdy zaobserwujesz u siebie odwodnienie, utratę gęstości...
__________________
Mój raczkujący blog o woskach zapachowych
http://woskomania.blogspot.com/
https://www.facebook.com/woskomania/
Burbery jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-16, 17:10   #523
Karolinitka
Zadomowienie
 
Avatar Karolinitka
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Wrocloveeee
Wiadomości: 1 133
Dot.: Pierwszy krem przeciwzmarszczkowy.Od kiedy i jaki ?

Cytat:
Napisane przez Iza995 Pokaż wiadomość
Witajcie
Mam 28L i zastanawiam sie czy juz powinnam stosowac pierwszy krem przeciwzmarszczkowy:confu sed:. Mam cere mieszana,piegi,na co dzien stosuje zel do mycia twarzy oczyszczajacy i buzie smaruje kremem nivea soft.Prosze mi powiedziec czy moge zaczac uzywac pierwszego kremu przeciwzmarszczkowego, czy powinnam sie jeszcze wstrzymac
To ja też wyrażę swoją subiektywną opinię. Ja mam 26 lat i od 6 stosuję kurację przeciwzmarszkową, tzn., że okresowo (zwykle przez 5 dni w miesiącu stosuję krem przeciwzmarszczkowy). W pozostałe dn używam kremów głównie nawilżających przeciwdziałającym powstawaniu pierwszch zmarszczek (clarins Multi- Active lub Kanebo Soothong Cream). Nie zgodzę się z moją przedmówczynią, że możesz się jeszcze wstrzyamć, ponieważ kremu przeciwzmarszkowego należy używać zanim pojawią się pierwsze zmarszczki.
Karolinitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-16, 17:49   #524
Muffka_
Zakorzenienie
 
Avatar Muffka_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 4 069
Dot.: Pierwszy krem przeciwzmarszczkowy.Od kiedy i jaki ?

Dokladnie zgadzam sie. A z tego co wiem to powinno sie zaczac ok 25 roku. Ale zaleznie od stanu cery albo wczesniej lub pozniej. Kiedys nawet sluchalam wypowiedzi pewnej pani ktora mowilaze jesli ktos ma 20 lat to powinien stosowac kremy dla 25 latek i tak dalej, 25 dla 30 itd
Muffka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-16, 18:39   #525
Iza995
Raczkowanie
 
Avatar Iza995
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Wiadomości: 119
GG do Iza995 Send a message via Skype™ to Iza995
Dot.: Pierwszy krem przeciwzmarszczkowy.Od kiedy i jaki ?

Ostatnio robiac zakupy dostalam probki kremu Inositol Vegetal i chyba go zakupie
Iza995 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-16, 19:05   #526
Muffka_
Zakorzenienie
 
Avatar Muffka_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 4 069
Dot.: Pierwszy krem przeciwzmarszczkowy.Od kiedy i jaki ?

To dobry sposob na znalezienie odpowiedniego kremu-probki Ja tak zawsze robie
Muffka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-16, 19:28   #527
pycia17
Zakorzenienie
 
Avatar pycia17
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 792
GG do pycia17
Dot.: Pierwszy krem przeciwzmarszczkowy.Od kiedy i jaki ?

próbki rzecz niezastąpiona

---------- Dopisano o 20:28 ---------- Poprzedni post napisano o 20:26 ----------

najważniejsza jest własciwa pielęgnacja i nawilżanie , jeśli dbasz w odpowiedni sposób o twarz to na razie nie myśl o zmianie kosmetyków
pycia17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-17, 07:08   #528
Karolinitka
Zadomowienie
 
Avatar Karolinitka
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Wrocloveeee
Wiadomości: 1 133
Dot.: Pierwszy krem przeciwzmarszczkowy.Od kiedy i jaki ?

Nawet jeżeli masz skórę w doskonałej kondycji powinnaś przynajmniej raz na jakiś czas zrobić sobie, taką jak ja, kurację przeciwzamrszkową. To Ci na pewno nie zaszkodzi, a może jedynie pomóc.

Aha, i nie wierzę, że w wieku 28 lat nie stosując wcześniej żadnych kremów przeciwzmarszkowych masz buzię gładziutką jak pupka niemowlaczka A jeśli masz to zazdroszczę Ci potwornie!!!
Karolinitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-17, 07:58   #529
6agi
Raczkowanie
 
Avatar 6agi
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 111
Dot.: Pierwszy krem przeciwzmarszczkowy.Od kiedy i jaki ?

Cytat:
Napisane przez Iza995 Pokaż wiadomość
Witajcie
Mam 28L i zastanawiam sie czy juz powinnam stosowac pierwszy krem przeciwzmarszczkowy:confu sed:. Mam cere mieszana,piegi,na co dzien stosuje zel do mycia twarzy oczyszczajacy i buzie smaruje kremem nivea soft.Prosze mi powiedziec czy moge zaczac uzywac pierwszego kremu przeciwzmarszczkowego, czy powinnam sie jeszcze wstrzymac
parę lat temu zafundowałam sobie u kosmetyczki makijaż a ta zaczęła mi w pewnych sprawach doradzać, miałam wtedy 21 lat a ona mi powiedziała że już powinnam stosować lekki krem przeciwzmarszczkowy (poleciła AA) lub jakiś krem/balsam ujędrniający na twarz i okolice szyi; kupiłam sobie mleczko do demakijażu ujędrniające, przeciwzmarszczkowe i stosuję czasem balsam ujędrniający z nivei po kąpieli;

osobiście uważam że im później się zacznie stosować pewne specyfiki (o ile skóra nie wymaga od zawsze jakiejś pięlęgnacji) tym lepiej, skóra się nie przyzwyczai i nie zacznie "wymagać" stałego "dopalacza" w postaci różnych kremów żeby jako tako wyglądała, nie była przesuszona czy przetłuszczona

ja prawie nie stosuję żadnych kremów na noc czy na dzień i cera wygląda zdrowo do dziś niestety nie zastosowałam się do tamtych porad i ostatnio jak byłam u znajomej kosmetyczki na hennie to ona przyznała mi rację - najgorzej zacząć to już nie można przestać
__________________
"Nigdy nie jest za późno, by stać się osobą, którą mogłeś być."

"Zwycięzcy to przegrani, którzy powstali i spróbowali o jeden raz więcej."

Edytowane przez 6agi
Czas edycji: 2010-02-17 o 08:01
6agi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-02-17, 10:20   #530
shamrok
Raczkowanie
 
Avatar shamrok
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Grod Kraka
Wiadomości: 97
Dot.: Zmarszczki pod oczami

Witam,
Jam mam 29 lat i od jakis 5 miesiecy zauwazylam ze mam strasznie wysuszona skure pod oczami, i jak sie usmiecham to pojawia sie siateczka drobnych zmarszczek.
Jak to zwalczylam? proste: jest zima, wiec na dzien uzywam kremu poltlustego(akurat teraz iwostin), a na noc La roche Posay Nutritic 2,5%(swietnie nawilza i wygladza) , 2 razy w tygodniu smaruje skore pod oczami tranem (przebijam kapsulke ) - smierdzi strasznie, ale czego nie robi sie dla urody.
Zazywam tran, witamine A+E, rutinoskorbin, i staram sie wypijac 1.5 litra wody co dzien, plus duuuzo miodu - do kazdej cherbatki i co dzien rano przed sniadaniem woda z miodem. Po takiej kuracji skora znowu jak u niemowlaka .

No i raz na tydzien peeling St Ives morelowy (mam sucha cere , ale peeling mi jej nie wysusza bardziej) i po takim oczyszczaniu maseczka wlasnej roboty ( z truskawek, lub z miodu +oleju z oliwek+twarozku)


Pozdrawiam , wszystko da sie zwalczyc tylko kazda z nas musi znalesc indywidualan metaode.
shamrok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-18, 14:29   #531
Karolinitka
Zadomowienie
 
Avatar Karolinitka
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Wrocloveeee
Wiadomości: 1 133
Dot.: Pierwszy krem przeciwzmarszczkowy.Od kiedy i jaki ?

Cytat:
Napisane przez 6agi Pokaż wiadomość
parę lat temu zafundowałam sobie u kosmetyczki makijaż a ta zaczęła mi w pewnych sprawach doradzać, miałam wtedy 21 lat a ona mi powiedziała że już powinnam stosować lekki krem przeciwzmarszczkowy (poleciła AA) lub jakiś krem/balsam ujędrniający na twarz i okolice szyi; kupiłam sobie mleczko do demakijażu ujędrniające, przeciwzmarszczkowe i stosuję czasem balsam ujędrniający z nivei po kąpieli;

osobiście uważam że im później się zacznie stosować pewne specyfiki (o ile skóra nie wymaga od zawsze jakiejś pięlęgnacji) tym lepiej, skóra się nie przyzwyczai i nie zacznie "wymagać" stałego "dopalacza" w postaci różnych kremów żeby jako tako wyglądała, nie była przesuszona czy przetłuszczona

ja prawie nie stosuję żadnych kremów na noc czy na dzień i cera wygląda zdrowo do dziś niestety nie zastosowałam się do tamtych porad i ostatnio jak byłam u znajomej kosmetyczki na hennie to ona przyznała mi rację - najgorzej zacząć to już nie można przestać
Skóra nie nie może się przyzwyczaić! Tzn. może, ale tylko do jednego i tego samego kremu. Jesli 10 lat używasz kremu Nivea na przyklad, to skora w koncu przestanie z niego, że tak powiem, czerpać. Jeśli natomiast w wieku 26 lat nalozysz na twarz krem przeciwzamrszkowy to skora "wyciągnie" z niego tylko to czego w obecnej chwili potrzebujesz. Jeśli natomiast zastosujesz ten sam krem 10 lat później to skóra weźmie coś innego. Jestem zwolenniczką teorii, że kremy nalezy zmieniać, bo skóra po prostu przyzwyczaja się do jednych i tycha samych składników jakich się jej dostarcza przez dłuższy czas, natomiast nikt nigdy nie powiedzial, że jesli teraz zaczniesz używać kremu przeciwzmarszkowego to za 10 lat nie znajdziesz juz żadnego innego kremu, które powstrzyma ich powstawanie...

---------- Dopisano o 15:29 ---------- Poprzedni post napisano o 15:27 ----------

Poza tym po co powstawaly by serie kosmetyków "przeciwdzialajace powstawaniu pierwszych zmarszczek"? Myślisz, że to tylko chwyt marketingowy?
Karolinitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-18, 14:33   #532
B-52
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 347
Dot.: Pierwszy krem przeciwzmarszczkowy.Od kiedy i jaki ?

:p

Edytowane przez B-52
Czas edycji: 2010-09-08 o 14:20
B-52 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-18, 15:25   #533
Karolinitka
Zadomowienie
 
Avatar Karolinitka
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Wrocloveeee
Wiadomości: 1 133
Dot.: Pierwszy krem przeciwzmarszczkowy.Od kiedy i jaki ?

Cytat:
Napisane przez B-52 Pokaż wiadomość
Ten temat do już kolejny dowód na to, że na moich studiach kosmetycznych uczę sie jak sprzedawać złudzenia i "czary mary".
Ja mam na półce kremy, żele, maseczki, serum w ilości co najmniej 10 różnych produktów, na dzień, na noc i na święta, w przedziale cenowym między 50 - 250 zł. I moja cera nie powala, nie mam co prawda zmarszczek, ale koloryt i struktura pozostawia wiele do życzenia moim zdaniem.
A tu koleżanka równolatka, używa sobie radośnie kremu nivea soft, który kosztuje parę złotych i nawet chyba ten krem nie jest do twarzy, tylko do ciała (a już na pewno nie pod oczy).
Następna pisze że nie używa prawie wcale kremów, tylko jakieś mleczko i balsam do ciała.
I tu następuje konkluzja
Na geny to się nic nie poradzi. Tu jest pełno wątków dziewczyn, które wyczyniają z twarzami takie rzeczy, że nawet mnie się by nie chciało. Jakieś kwasy ściągają nie wiadomo skąd, składniki same sobie mieszają, filtry, maści, padają nazwy o których nie śniło się najstarszym góralom, a i tak nie mają cery takiej jak by chciały.
Po prostu jednym bozia dała, a drugim nie.
Ostatnio na wykładzie z kosmetologii ogólnej usłyszałam, że krem i tak nie przeniknie poza warstwę rogową naskórka, bo cząsteczka kremu jest większa od porów w skórze... więc ja się pytam - to co my tu robimy?
Owszem, dla skór problemowych to może i się przydają różne wynalazki, ale jak ktoś nie ma problemów to uważam i staję się już pewna tego, że trzeba po prostu nawilżać skórę i dobrze się odżywiać, jeść zdrowo i od wewnątrz dostarczać skórze witamin. Krem może sobie zawierać różne egzotyczne składniki, wyciąg z chińskiej żaby kumkającej i temu podobne, ale co z tego jeśli do skóry to i tak nie przenika? skóra wciąż się złuszcza i po co ją karmić czymś, co i tak nie działa... Nawilżanie to podstawa, ale reszta... chyba nie warto, jeśli nie miało się żadnych problemów do tej pory.

Strasznie smutne jest to co napisałaś, bo okazuje się, że niepotrzebnie wydaję mnóstwo pieniędzy na kosmetyki, które i tak są nic nie warte, a zmiana w moim wyglądzie na lepsze to tylko autosugestia. I nie jest żadna ironią to co piszę, Boze broń!
My po prostu żyjemy w takiej kulturze, która mówi nam- użuj tego kremu, a będziesz piękna, a my się tym karmimy i dajemy się naciągnąć mając nadzieję, że koleżanki padną z wrażenia. Zresztą Ty robisz dokładnie to samo. Wiesz, że, jak piszesz- wszystko to sprawa genów, a jednak na Twojej półce stoi pół apteki. Podobnie jest u mnie. Ale, poza tą wiarą w polepszenie stanu mojej skóry, jest we mnie jeszcze ta satysfakcja wynikająca z chęci dbania o siebie. Czy to chore? Możliwe.
Pytanie mam tylko jedno. Czy wszystkie te reklamówki, zachęty, Sephory i Douglasy to zwykły szit i fotomontaż, złudzenie bycia piękniejszą, młodsza i bardziej zadbaną? Bo jeśli tak to połowa naszej ludzkości to naiwniacy. Teraz rozumiesz czemu posmutniałam?
Karolinitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-18, 16:08   #534
B-52
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 347
Dot.: Pierwszy krem przeciwzmarszczkowy.Od kiedy i jaki ?

:p

Edytowane przez B-52
Czas edycji: 2010-09-08 o 14:18
B-52 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-18, 20:09   #535
Karolinitka
Zadomowienie
 
Avatar Karolinitka
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Wrocloveeee
Wiadomości: 1 133
Dot.: Pierwszy krem przeciwzmarszczkowy.Od kiedy i jaki ?

Cytat:
Napisane przez B-52 Pokaż wiadomość
Rozumiem Cię Karolinitka. I nie wiem co odpowiedzieć, bo sama nie znam odpowiedzi i na studiach widzę że jej nie otrzymam. Obserwuję i staram się być obiektywna. A ta obserwacja, to choćby taki fakt, że jeszcze 2 lata temu nie było mnie stać na krem powyżej 20 zł. I używałam raczej tanich kremów, dobierając je dość przypadkowo, bo jeszcze się na tym nie znałam. Od jakiegoś czasu mogę się poszczycić wzrostem dochodów i od mniej więcej roku używam samych markowych kosmetyków do twarzy, mało tego - studiuję składy i świadomie dobieram kremy dla siebie. No i niestety - wyglądam tak samo... Moja cera jest daleka od ideału i bez makijażu nie wychodzę nawet wynieść śmieci. A moja koleżanka stosuje od lat krem bambino dla niemowląt (z talkiem!) i sporadycznie jakąś próbkę innego kremu, jej cera jest ładniejsza od mojej.
Zaczynam już po prostu w to wszystko wątpić. Czasem chyba czuję się lepsza, bardziej dopieszczona, mając na półce krem biotherm, albo lancome, ale to zwykły snobizm i sodówka, bo naprawdę nie wyglądam lepiej po tych kremach, niż kiedyś po lirene za 16 zł.
Myślę że producenci drogich kosmetyków sprzedają w słoiczkach właśnie to dobre samopoczucie. Bo w tych kremach są drogie w pozyskiwaniu składniki, ale czy one działają rzeczywiście? Wciąż tego nie wiem.
Trochę się zgadzam i trochę nie. Ja odkąd sięgam pamięcią zawsze używałam kosmetyków markowych. Nawet wtedy kiedy byłam"biedną studentką" wolałam nie dojadać żeby tylko uzbierać sobie na krem Diora. Jakoś tak się zapatrzyłam na moją Mamę, która zawsze miała toaletkę wypełnioną po brzegi różnymi luksusami i ja też tak chciałam. Jak najwcześniej i jak najwięcej. Jednoczesnie ciągle szukałam kosmetyku idealnego dla mojej skóry- tego, który wyleczy mnie z problemów skórnych i jednocześnie będzie pielęgnował. W końcu znalazłam. Dlatego zgadzam się- bo wiem, że kupuję sobie za grube pieniądze odrobinę luksusu (który do tej pory przeznaczony był tylko dla modelki w reklamie), a nie zgadzam się- bo jednak widze jakieś (większe lub mniejsze) wymierne korzyściu stosowania tych specyfików. Chociaż, oczywiście, jest tak jak Ty mówisz. mam koleżankę, która myje twarz mydłem Fa, nie używa żadnych kremów, nie mówiąc już o makijażu i wygląda naprawdę dobrze. Ba! Wygląda równie dobrze jak ja!, z tym, że ja wierzę, że kiedyś ta jej nonszalancja i obojętność wyjdzie jej razem ze zmarszczkami i przesuszoną skórą, a ja zostane nagrodzona za swoja zapobiegliwość.

Zaraz Moderatorki wykopia nas z tego forum za OT, ale muszę jeszcze o coś zapytać, a mianowicie Droga B-52, czego takiego dowiedziałaś się na swoich studiach (a tak przy okazji- nie wiedziałam, że mamy we Wrocku taki kierunek!) co jest niezbędne dla takiej maniaczki kosmetyków jak ja? Chciałabym sie dowiedzieć co takiego mam dać swojej skórze żeby była z tego zadowolona?
Karolinitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-19, 09:56   #536
Burbery
Zadomowienie
 
Avatar Burbery
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Sopot
Wiadomości: 1 307
Dot.: Pierwszy krem przeciwzmarszczkowy.Od kiedy i jaki ?

A tam off top, bardzo ciekawe jest to co piszecie, też chętnie poczytam.
Jeśli chodzi o cenę kosmetyków, to uważam że dużą rolę odgrywa efekt placebo. Zaczynasz używać nowego kremu, oczekujesz zmian, doszukujesz się ich... I na pewno znajdziesz! Słyszałyście może o pozorowanych operacjach kolana? Faceta boli całe życie. Położyli go, otworzyli kolano, pościemniali i zamknęli. Nieświadomy pacjent był bardzo zadowolony z efektów operacji - noga go przestała boleć.

Ja jednak zauważam zmiany kondycji skóry, zależnie czy stosuję clinique czy też zwykłego garniera. Różnica jest zauważalna zwłaszcza podczas pierwszych 2-3 tygodni stosowania "lepszego specyfiku", potem rzeczywiście skóra wraca do swoich problemów. Mój stan cery w ciągu ostatnich lat się polepszył. Wierzę że to wpływ kosmetyków, chyba chcę w to wierzyć. Nawet gdyby naukowo dowiedziono, że nie ma różnicy w stosowaniu ziaji czy avene, to chyba nie potrafiłabym zrezygnować z kosmetyków z wyższej półki.
__________________
Mój raczkujący blog o woskach zapachowych
http://woskomania.blogspot.com/
https://www.facebook.com/woskomania/

Edytowane przez Burbery
Czas edycji: 2010-02-19 o 09:58
Burbery jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-19, 11:34   #537
Karolinitka
Zadomowienie
 
Avatar Karolinitka
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Wrocloveeee
Wiadomości: 1 133
Dot.: Pierwszy krem przeciwzmarszczkowy.Od kiedy i jaki ?

Cytat:
Napisane przez Burbery Pokaż wiadomość
A tam off top, bardzo ciekawe jest to co piszecie, też chętnie poczytam.
Jeśli chodzi o cenę kosmetyków, to uważam że dużą rolę odgrywa efekt placebo. Zaczynasz używać nowego kremu, oczekujesz zmian, doszukujesz się ich... I na pewno znajdziesz! Słyszałyście może o pozorowanych operacjach kolana? Faceta boli całe życie. Położyli go, otworzyli kolano, pościemniali i zamknęli. Nieświadomy pacjent był bardzo zadowolony z efektów operacji - noga go przestała boleć.

Ja jednak zauważam zmiany kondycji skóry, zależnie czy stosuję clinique czy też zwykłego garniera. Różnica jest zauważalna zwłaszcza podczas pierwszych 2-3 tygodni stosowania "lepszego specyfiku", potem rzeczywiście skóra wraca do swoich problemów. Mój stan cery w ciągu ostatnich lat się polepszył. Wierzę że to wpływ kosmetyków, chyba chcę w to wierzyć. Nawet gdyby naukowo dowiedziono, że nie ma różnicy w stosowaniu ziaji czy avene, to chyba nie potrafiłabym zrezygnować z kosmetyków z wyższej półki.
Ja też bym nie potrafiła! A właściwie nie chciałabym. Ale wiecie, żyjemy w takim świecie, gdzie wmamwiają nam, że im drożej tym lepiej. Patrzymy na zdjęcie Madonny, Beyonce czy Sharon Stone, które wygladają świetnie i mamy świadomość, że te panie na pewno nie używają kremu Nivea, prawda? Dlatego wierzymy, że stosując krem za 300zł uzyskamy lepsze rezultaty niż stosując te za 30. Zresztą to ta konsumpcyjna nagonka wmawia nam, że lepiej się poczujemy mając na półce drogi krem. I ja się tak właśnie czuję. A czy to, ze dobrze wyglądam jest efektem pacebo, o którym piszesz, czy rzeczywistym efekemt działania tego kremu- to mnie nie obchodzi To być może snobizm w czystej formie i jestem zbyt próżna, ale dlaczego ma być to czyms złym skoro dobry wygląd dodaje mi pewności siebie i poprawia humor jak nic innego?
Karolinitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-19, 13:08   #538
e005a964934c5ccfb93a5ccda41449f79d95ca06
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 4 697
Dot.: Pierwszy krem przeciwzmarszczkowy.Od kiedy i jaki ?

Cytat:
Napisane przez Karolinitka Pokaż wiadomość
Ja też bym nie potrafiła! A właściwie nie chciałabym. Ale wiecie, żyjemy w takim świecie, gdzie wmamwiają nam, że im drożej tym lepiej. Patrzymy na zdjęcie Madonny, Beyonce czy Sharon Stone, które wygladają świetnie i mamy świadomość, że te panie na pewno nie używają kremu Nivea, prawda? Dlatego wierzymy, że stosując krem za 300zł uzyskamy lepsze rezultaty niż stosując te za 30. Zresztą to ta konsumpcyjna nagonka wmawia nam, że lepiej się poczujemy mając na półce drogi krem. I ja się tak właśnie czuję. A czy to, ze dobrze wyglądam jest efektem pacebo, o którym piszesz, czy rzeczywistym efekemt działania tego kremu- to mnie nie obchodzi To być może snobizm w czystej formie i jestem zbyt próżna, ale dlaczego ma być to czyms złym skoro dobry wygląd dodaje mi pewności siebie i poprawia humor jak nic innego?
one nie uzyja nawet drogiego kremu,tylko pojda prosto do chirurga
ja mam 25 lat i juz mam zmarszczki na czole (delikatne).narazie uzywam kremu nawilzajacego tolpa (na noc),a na dzien taki lzejszy z wit E.nie chce narazie uzywac kremow przeciwzmarszczkowych bo uwazam ze to za wczesnie.pozostane przy nawilzaniu
e005a964934c5ccfb93a5ccda41449f79d95ca06 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-19, 13:33   #539
Karolinitka
Zadomowienie
 
Avatar Karolinitka
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Wrocloveeee
Wiadomości: 1 133
Dot.: Pierwszy krem przeciwzmarszczkowy.Od kiedy i jaki ?

[1=e005a964934c5ccfb93a5cc da41449f79d95ca06;1729885 4]one nie uzyja nawet drogiego kremu,tylko pojda prosto do chirurga
ja mam 25 lat i juz mam zmarszczki na czole (delikatne).narazie uzywam kremu nawilzajacego tolpa (na noc),a na dzien taki lzejszy z wit E.nie chce narazie uzywac kremow przeciwzmarszczkowych bo uwazam ze to za wczesnie.pozostane przy nawilzaniu [/QUOTE]


Masz rację, pewnie robią sobie w większości lifting twarzy.

A dlaczego za wcześnie na krem przeciwzmarszkowy??:confu sed:
Karolinitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-19, 14:34   #540
Burbery
Zadomowienie
 
Avatar Burbery
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Sopot
Wiadomości: 1 307
Dot.: Pierwszy krem przeciwzmarszczkowy.Od kiedy i jaki ?

Ja też uważam że skoro już widzisz delikatne bruzdy to powinnaś zacząć kurację.


Wracając do tematu
Ja mam nadzieję, że będę mogła zacząć używać kremów na zmarszczki stosunkowo późno. Opalałam się jako dziecko, tak do 14 roku życia. Teraz nie opalam się (bo nie lubię siebie w wersji brąz, ale kilka razy zgrzeszyłam na solarium w tamtym roku), zwykle polegałam na filtrach zawartych w kremach, ok. 25. Wiem że można było lepiej, ale sądzę że i tak nieźle, bo nadal duża większość kobiet smaruje twarz przyspieszaczem, a nie filtrem. Teraz mam 21 lat i postanowiłam zacząć dbać o siebie, bo czas tak naprawdę przelatuje nam przez palce i zanim się obejrzymy będziemy miały po 35-40 lat. Nie chcę kiedyś żałować, że nie zadbałam o siebie lepiej. Dlatego w tym roku zamierzam zacząć stosować blockery na twarz i filtr na ciało. Myślę że to najlepsze co mogę dla siebie zrobić w tym wieku.
__________________
Mój raczkujący blog o woskach zapachowych
http://woskomania.blogspot.com/
https://www.facebook.com/woskomania/
Burbery jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-05-09 23:58:46


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:09.