kary inwentaryzacyjne - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-03-27, 22:58   #1
bonpari
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 2
Unhappy

kary inwentaryzacyjne


hej mam pytanie.. moze ktoras z was jest w stanie mi udzielic odpowiedzi, byc moze z wlasnego doswiadczenia lub ma kogos znajomego kto sie bedzie orientowal w tym ze strony prawniczej.

no wiec tak.. od niedawna pracuje w jednym z centrum handlowych w sklepie odziezowym. dwa miesiace bylam na umowie zlecenie, w styczniu przeszlam na umowe o prace. dokladnie w grudniu mielismy inwentaryzacje sztukowa ktora wyszla na minus, wiec w styczniu odciagneli mi cala premie. a pytanie moje jest takie czy slusznie zabrali mi ta premie ? skoro w grudniu bylam jeszcze na umowie zlecenie czyli nie mialam podpisanej zadnej odpowiedzialnosci materalnej co nastapilo dopiero w styczniu rowno z zawarciem umowy o prace, a premia byla pobierana za braki grudniowe i ogolne braki na stanie do ktoregos tam grudnia. prosze o jakies rady , bo mam wrazenie , ze firma zabrala mi pieniadze nieprawnie
bonpari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-28, 13:07   #2
paczanga
Zadomowienie
 
Avatar paczanga
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 341
Dot.: kary inwentaryzacyjne

Za co jest premia- jak masz ją zapisaną? Odpowiedzialność materialna powinna być połączona z jakimś protokołem, notatką z inwentaryzacji czymś takim od jakiego stanu faktycznie obowiązuje.
Moim zdaniem niesłusznie potrącono Ci premię, o ile nie jest ona np. uznaniowa (choć to ponoć jakiś dziwny twór słowny, gdyż uznaniowa może być nagroda, a warunki premii powinny być sztywno określane).
Dla zgłębienia: http://www.abc.com.pl/problem/1106/8
paczanga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-29, 17:03   #3
bonpari
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 2
Dot.: kary inwentaryzacyjne

premie ma kazda z nas za wyrobienie conajmniej 80% planu miesiecznego. rozmawialam tez ze znajoma , ktora pracuje w podobnym sklepie i twierdzi , ze mnie oszukano ani za styczen ani za luty nie otrzymalam premii.. lacznie to ponad 500zl z reszta nie tylko ja , bo dziewczyna tez zabrano pieniazki, ale one pracja dluzej ode mnie.. nie wiem czy zwrocic sie z tym do kierowniczki..
bonpari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:21.