kaleka :( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-07-31, 12:18   #1
soley_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 2
Unhappy

kaleka :(


witam was chciałabym schudnąć 5 kg w miesiąc bez ćwiczeń i wysiłku fizycznego. akurat doznałam kontuzji kolana gdzie czekają mnie operacje i jestem uziemiona w domu i z tego powodu trochę mi się przytyło i ważę 51 kg macie jakieś dobre diety dla mnie ?

Edytowane przez soley_
Czas edycji: 2014-03-08 o 13:09
soley_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-31, 13:20   #2
wildclouds
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 138
Dot.: kaleka :(

Jak robiłaś 2 treningi dziennie od 12 lat, to metabolizm masz taki, że wystarczy, byś nie podjadała słodyczy, białego pieczywa, czipsów itd.
A że siedzisz w domu, to pewnie sobie dogadzasz?
wildclouds jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-02, 11:27   #3
nosferatku
Zadomowienie
 
Avatar nosferatku
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 923
Dot.: kaleka :(

Cytat:
Napisane przez soley_ Pokaż wiadomość
witam was chciałabym schudnąć 5 kg w miesiąc bez ćwiczeń i wysiłku fizycznego.

opcja a) odetnij rękę
opcja b) przestań jeść, podłącz kroplówkę
opcja c) daj sobie spokój

Cytat:
mam 163 cm wzrostu i ważę 51 kg
Czyli wagę właściwie idealną-i to według najsurowszych standardów. Zostaw, nie tykaj, jeżeli trenujesz od tylu lat to co najwyżej pozbędziesz się mięśni, a mięśnie mogą Ci się jeszcze bardzo przydać, kiedy wrócisz do treningów.

Poza tym-przy Twoich wymarzonych 46 kg będziesz miała niedowagę.


Jak się boisz, że przytyjesz-chrup marchewki zamiast chipsów, nie pij coli hektolitrami i nie zamawiaj za dużo pizzy.
nosferatku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-04, 14:48   #4
201604291140
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 1 444
Dot.: kaleka :(

1000-1300kcal
201604291140 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-04, 20:38   #5
czarna_zmora
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 128
Dot.: kaleka :(

Taaa, a potem efekt jojo i 10kg do przodu.Taka kalorycznosc to nawet nie wystarcza na leżenie i gapienie sie w sufit, nie mówiąc o normlanym funkcjonowaniu. Jedynie co można osiągnąc jedząć 1000 kcal dziennie to rozwalony metabolizm i szkody dla organizmu z powodu braku witamin, składników odżywczych itd.
Autorku, moim zdaniem ważysz już i tak mało, nie powinnaś chudnąć. Po prostu nie daj się pokusom jakie są w domu: białemu pieczywu, słodkim napojom, słodyczom, nie jedz przetworzonych produktów, wybieraj te jak najbardziej nieprzetworzone.
czarna_zmora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-04, 22:44   #6
201604291140
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 1 444
Dot.: kaleka :(

Bzdury piszesz. Jak ktoś ma trochę oleju w głowie to wie, że musi spełnić dzienne zapotrzebowanie organizmu na witaminy i minerały, a do tego powinien jeść w odpowiednich odstępach czasu, by trzymać metabolizm na wysokich obrotach.
201604291140 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-05, 07:00   #7
Kucharka2013
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 900
Dot.: kaleka :(

Jedz dużo warzyw i owoców, ciemne pieczywo, Unikaj słodyczy i faswódów. Na pewno wystarczy. Współczuje Ci pewnie, dla Ciebie to duża porażka.
Kucharka2013 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-08-05, 08:35   #8
czarna_zmora
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 128
Dot.: kaleka :(

Cytat:
Napisane przez animale Pokaż wiadomość
Bzdury piszesz. Jak ktoś ma trochę oleju w głowie to wie, że musi spełnić dzienne zapotrzebowanie organizmu na witaminy i minerały, a do tego powinien jeść w odpowiednich odstępach czasu, by trzymać metabolizm na wysokich obrotach.
Odstępy między posiłkami nie mają nic do metabolizmu, nie trzeba jeść 5 posiłków dziennie by mieć wysoki metabolizm.
" We wszystkich 29 badaniach wynik był ten sam: ilość zjedzonych posiłków nie ma znaczenie dla utraty wagi i spalania tłuszczu, znaczenie mają tylko kalorie. W niektórych badaniach mierzono dokładnie metabolizm i nie było różnicy. Ilość posiłków nie miała również wpływu ma to jaką wagę tracili uczestnicy badań, spalali taką samą ilość tłuszczu niezależnie od tego ile razy dziennie jedli. Niektórzy naukowcy ponownie przeanalizowali również wcześniejsze badania, w których ignorowano co było jedzone i z dzienników posiłków z tych badań wynikało że uczestnicy jedzący mini posiłki jedli mniej kalorii."
Tutaj masz cały artykuł: http://powerbuilding.pl/brak-logiki-...wosc-posilkow/
Tutaj masz też artykuł i linki bezpośrednio do badań nad tą kwestią: http://www.tlustezycie.pl/2013/02/mi...h-posikow.html


Dodatkowo zalecasz autorce jeść poniżej swojego BMR, co stanowi pierwszy krok do rozwalenia sobie metabolizmu.

Edytowane przez czarna_zmora
Czas edycji: 2013-08-05 o 08:39
czarna_zmora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-05, 22:35   #9
201604291140
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 1 444
Dot.: kaleka :(

Cytat:
Napisane przez czarna_zmora Pokaż wiadomość
Odstępy między posiłkami nie mają nic do metabolizmu, nie trzeba jeść 5 posiłków dziennie by mieć wysoki metabolizm.
" We wszystkich 29 badaniach wynik był ten sam: ilość zjedzonych posiłków nie ma znaczenie dla utraty wagi i spalania tłuszczu, znaczenie mają tylko kalorie. W niektórych badaniach mierzono dokładnie metabolizm i nie było różnicy. Ilość posiłków nie miała również wpływu ma to jaką wagę tracili uczestnicy badań, spalali taką samą ilość tłuszczu niezależnie od tego ile razy dziennie jedli. Niektórzy naukowcy ponownie przeanalizowali również wcześniejsze badania, w których ignorowano co było jedzone i z dzienników posiłków z tych badań wynikało że uczestnicy jedzący mini posiłki jedli mniej kalorii."
Tutaj masz cały artykuł: http://powerbuilding.pl/brak-logiki-...wosc-posilkow/
Tutaj masz też artykuł i linki bezpośrednio do badań nad tą kwestią: http://www.tlustezycie.pl/2013/02/mi...h-posikow.html


Dodatkowo zalecasz autorce jeść poniżej swojego BMR, co stanowi pierwszy krok do rozwalenia sobie metabolizmu.
Też ci mogę podać mnóstwo linków na potwierdzenie, że regularne jedzenie posiłków utrzymuje na wysokim poziomie metabolizm - ale co z tego? Są 2 sprzeczne teorie, różne badania i każde mają inny wynik. Teraz już tylko od nas zależy co uznamy za bardziej wiarygodne.

Autorka topiku wyraźnie napisała, ile chce schudnąć, w jakim czasie i poinformowała, że nie może się ruszać. Zamiast negować jej zamiary i moją propozycję, to sama coś wymyśl, co spełni jej oczekiwania. Twoje posty w tym temacie są zupełnie zbędne, nic nie wnoszą i tylko zaśmiecają wątek. Autorka ma cel i twoje zdanie nie zmieni jej nastawienia. Społeczeństwo jest wystarczająco poinformowane o ewentualnych skutkach ubocznych niskokalorycznych diet, nie musisz mądrości z internetu przepisywać nam.
201604291140 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-08, 13:12   #10
soley_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 2
Dot.: kaleka :(

dziękuje wszystkim za rady złośliwe i te nie złośliwe wystarczyło że poszłam do szkoły i po operacji kolana minęły 2 miesiące i ważę 45 kg
soley_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-03-08 14:12:03


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:30.