Ból, pieczenie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-09-07, 10:12   #1
Ulubiona_rzecz
Zakorzenienie
 
Avatar Ulubiona_rzecz
 
Zarejestrowany: 2014-06
Lokalizacja: z miętowego laptopa
Wiadomości: 3 484

Ból, pieczenie


Cześć Jeżeli wątek był to przepraszam i proszę o przeniesienie.
Pisałam o tym w dziale seks, ale nikt nie odpowiedział, a trochę mnie martwi mój problem.
A więc tak, chciałam zacząć robić sobie tzw. 'palcówkę', aby wiedzieć czy to lubię. Była to moja pierwsza próba, od razu zaznaczę, że nie współżyłam jeszcze. Mój problem polega na tym, że tuż przy samym wejściu czuję ból, takie pieczenie, które utrzymuje się za każdą próbą włożenia palca. Z nawilżeniem nie mam problemów. Czy to normalne i muszę się do tego przyzwyczaić, czy jednak powinnam udać się do ginekologa na konstulacje ?
Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi !
__________________
Najlepszą kochanką jest księgowa. Jak się nie zgadza - to się nie zgadza.
Ale jak się zgadza, to we wszystkich pozycjach

Mądra kobieta kiedyś rzekła: "Mam to k*rwa w dupie" i żyła długo i szczęśliwie

Dobry pocałunek kobieta czuje między udami
Ulubiona_rzecz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-07, 11:28   #2
Lysanelle
Raczkowanie
 
Avatar Lysanelle
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 191
Dot.: Ból, pieczenie

Cytat:
Napisane przez Ulubiona_rzecz Pokaż wiadomość
Cześć Jeżeli wątek był to przepraszam i proszę o przeniesienie.
Pisałam o tym w dziale seks, ale nikt nie odpowiedział, a trochę mnie martwi mój problem.
A więc tak, chciałam zacząć robić sobie tzw. 'palcówkę', aby wiedzieć czy to lubię. Była to moja pierwsza próba, od razu zaznaczę, że nie współżyłam jeszcze. Mój problem polega na tym, że tuż przy samym wejściu czuję ból, takie pieczenie, które utrzymuje się za każdą próbą włożenia palca. Z nawilżeniem nie mam problemów. Czy to normalne i muszę się do tego przyzwyczaić, czy jednak powinnam udać się do ginekologa na konstulacje ?
Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi !
Powiem tak: Skoro nie odbyłaś jeszcze pierwszego stosunku, pamiętaj, że posiadasz jeszcze błonę dziewiczą. Jej naruszenie, poprzez wkładanie tam palców, skutkuje pobolewaniem i pieczeniem przez cały okres trwania pieszczot, a także po ich zakończeniu. Jeżeli objawy utrzymują się dalej, może doszło do otarć, albo podrażnienia. Wbrew pozorom, nawet dobre nawilżenie śluzówki pochwy nie zabezpiecza przed mikrourazami. Na konsultację oczywiście zawsze możesz się wybrać, ale wydaje mi się, że na 95% wyjaśniłam właśnie Twój problem.
Lysanelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-09, 20:08   #3
Ulubiona_rzecz
Zakorzenienie
 
Avatar Ulubiona_rzecz
 
Zarejestrowany: 2014-06
Lokalizacja: z miętowego laptopa
Wiadomości: 3 484
Dot.: Ból, pieczenie

Cytat:
Napisane przez Lysanelle Pokaż wiadomość
Powiem tak: Skoro nie odbyłaś jeszcze pierwszego stosunku, pamiętaj, że posiadasz jeszcze błonę dziewiczą. Jej naruszenie, poprzez wkładanie tam palców, skutkuje pobolewaniem i pieczeniem przez cały okres trwania pieszczot, a także po ich zakończeniu. Jeżeli objawy utrzymują się dalej, może doszło do otarć, albo podrażnienia. Wbrew pozorom, nawet dobre nawilżenie śluzówki pochwy nie zabezpiecza przed mikrourazami. Na konsultację oczywiście zawsze możesz się wybrać, ale wydaje mi się, że na 95% wyjaśniłam właśnie Twój problem.
Dziękuję Ci bardzo za odpowiedź
A powiedz mi, czy możliwe jest przebicie błony palcem ? Za którymś razem wyciagnęłam palec we krwi i poleciało parę kropelek.
I czy jak bez problemu wkładam już dwa palce bez żadnego bólu i dyskomfortu to błony już nie ma ? I czy przez takie rozciąganie łatwiej będzie mi przeżyć pierwszy stosunek i penis wejdzie bez problemów ?
__________________
Najlepszą kochanką jest księgowa. Jak się nie zgadza - to się nie zgadza.
Ale jak się zgadza, to we wszystkich pozycjach

Mądra kobieta kiedyś rzekła: "Mam to k*rwa w dupie" i żyła długo i szczęśliwie

Dobry pocałunek kobieta czuje między udami
Ulubiona_rzecz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-09, 21:57   #4
Lysanelle
Raczkowanie
 
Avatar Lysanelle
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 191
Dot.: Ból, pieczenie

Cytat:
Napisane przez Ulubiona_rzecz Pokaż wiadomość
Dziękuję Ci bardzo za odpowiedź
A powiedz mi, czy możliwe jest przebicie błony palcem ? Za którymś razem wyciagnęłam palec we krwi i poleciało parę kropelek.
I czy jak bez problemu wkładam już dwa palce bez żadnego bólu i dyskomfortu to błony już nie ma ? I czy przez takie rozciąganie łatwiej będzie mi przeżyć pierwszy stosunek i penis wejdzie bez problemów ?
No to prawdopodobnie się już jej pozbyłaś, albo pozbyłaś prawie w całości. Ew. mogła się mocno rozciągnąć. Co do współżycia... Nie wiem, na pewno będzie łatwiej, ale ból nie jest wykluczony. Dwa palce a penis to tak jakby spora różnica
Lysanelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-09-09 22:57:31


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:26.