Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy. - Strona 181 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-11-27, 23:32   #5401
marrunia
Raczkowanie
 
Avatar marrunia
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Land of milk and honey...
Wiadomości: 276
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
Chodzi mi o to, że na paletach kolorów farb fryzjerskich neutralne odcienie są często określane jako "naturalne"

---------- Dopisano o 23:16 ---------- Poprzedni post napisano o 23:12 ----------

marrunia: drugie i trzecie zdjęcie wyraźnie się różnią kolorami. Miałaś różne kolory włosów, czy to kwestia oświetlenia? Które zdjęcie lepiej oddaje twój wygląd wg ciebie?

---------- Dopisano o 23:20 ---------- Poprzedni post napisano o 23:16 ----------

dobrze wyglądam w pastelowym błękicie, burgund, kremowy, ecru, różowy, granatowy, szary jasny, fiolretowy, śliwkowy, rudy,

Bardzo źle wyglądam w butelkowej zieleni, czerwonym jasnym, neonowych kolorach, w pomarańczowym też nie wyglądam dobrze.

A ten błękit czysty czy zgaszony, szarawy? Co z bielą i czernią?
Wszystkie odcienie pomarańczowego źle wyglądają? Jest jakaś różnica między czystymi a zgaszonymi odcieniami? W sumie to wiele osób nigdy nie przymierza kilku kolorów pomarańczowego, to może z żółtym masz jakieś porównanie? Musztardowy? Khaki?
Myślę, że drugie zdjęcie jest bliższe naturze.
Co do kolorów:
błękit szarawy - typowy pastelowy -nie wiem jak inaczej to ująć
czarny-bardzo lubię i noszę. Myślę, że całkiem dobrze w nim wyglądam. W białym też. Lepiej wyglądam w czystej bieli niż złamanej.

Pomarańczowy -neonowy, khaki - nie dla mnie, ale już wojskowa zieleń, musztardowy, rudy wpadający w brąz - jestem na tak

Mogę jeszcze dodać, że próbowałam kiedyś farbować włosy na brąz naturalny - wyszedł prawie czarny...wyglądałam OKROPNIE

Nie wiem właśnie jak to jest..kolor czarny noszony bardzo mi odpowiada, a włosy czarne powodują, że wyglądam jak z filmu Ring albo podobnie.
marrunia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-27, 23:58   #5402
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez marrunia Pokaż wiadomość
Myślę, że drugie zdjęcie jest bliższe naturze.
Co do kolorów:
błękit szarawy - typowy pastelowy -nie wiem jak inaczej to ująć
czarny-bardzo lubię i noszę. Myślę, że całkiem dobrze w nim wyglądam. W białym też. Lepiej wyglądam w czystej bieli niż złamanej.

Pomarańczowy -neonowy, khaki - nie dla mnie, ale już wojskowa zieleń, musztardowy, rudy wpadający w brąz - jestem na tak

Mogę jeszcze dodać, że próbowałam kiedyś farbować włosy na brąz naturalny - wyszedł prawie czarny...wyglądałam OKROPNIE

Nie wiem właśnie jak to jest..kolor czarny noszony bardzo mi odpowiada, a włosy czarne powodują, że wyglądam jak z filmu Ring albo podobnie.
Na poprzedniej stronie gdzieś pisałam, że co innego kolory ubrania, a co innego makijażu i włosów. W tych ostatnich wybór jest bardziej zawężony (natomiast charakterystyka kolorów jest podobna).

W sumie najlepiej, gdybyś obejrzała wszystkie palety, ale żeby nie mnożyć...
paleta 1
paleta 2
paleta 3
paleta 4
paleta 5
I co o nich sądzisz? Kolory wydają się podobne do tych, które są u ciebie twarzowe, czy nie? Jeśli nie, to czy zauważasz czym się różnią?
__________________
Blog o analizie kolorystycznej

Edytowane przez Wampierz
Czas edycji: 2012-11-28 o 00:00
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-28, 07:30   #5403
karma80
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 21
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Dzień Dobry
Wczoraj napisałam długaśnego posta skierowanego do Wampierz, ale został gdzieś w przestworzach Nie mam siły na pisanie ponowne, chcę tylko podziękować za te palety barw Mnie najbardziej do gustu przypadły : czysta wiosna i przydymiona jesień Prawie żaden z tych kolorów nie ma miejsca w mojej szafie. Nie wiem dlaczego Wiem tylko ,że czerń mnie postarza, a w zieleni butelkowej i takiej liściastej jest mi dobrze, kolory wojskowe też są oki. Jestem jeszcze bardziej skołowana niż byłam...nie wiem tylko co sądzić o rozpoznawaniu cery, bo jeśli nie żółtawy odcień świadczy o tym ,że jest ciepła, to co? Jeszcze raz dzięki i pozdrawiam
karma80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-28, 10:43   #5404
karma80
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 21
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

jeszcze ja,zrobiłam zdjęcia komórką, na jednym biały ręcznik papierowy przyłożyłam do twarzy, żeby choć namiastka tej bieli była...nie wiem czy da się już na podstawie tego co widać określić mój typ kolorystyczny? jestem "upierdliwa" za co sorki , ale męczy mnie ten problem

Edytowane przez karma80
Czas edycji: 2012-11-29 o 18:23
karma80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-28, 10:46   #5405
karma80
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 21
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

strasznie wielkie te zdjęcia...przepraszam:roz a:
, a mój opis na stronie 180... z góry dziękuję za pomoc
karma80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-28, 12:41   #5406
Skimona
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 183
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

To znowu ja)
A widząc moje włosy i cerę na zdjęciach to bardziej jestem wiosną czy latem? Bo tak ostatnio wyszło ze albo wiosna albo lato.
Skimona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-28, 13:00   #5407
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

karma, nie pisz posta pod postem
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-11-28, 13:14   #5408
karma80
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 21
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

nie wiedziałam ,że tak nie można...przepraszam
karma80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-28, 13:33   #5409
marrunia
Raczkowanie
 
Avatar marrunia
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Land of milk and honey...
Wiadomości: 276
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Hej Wampierz, sorki, że wczoraj się nawet nie pożegnałam...usnęłam na d komputerem 0_o Pierwszy raz w życiu! Wracając do kolorów. Przejrzałam Twojego bloga i analizując barwy w jakich uważam, że jest mi do twarzy wybrałam 3 typy kolorystyczne
Bright Winter
Light Spring
Bright Spring
w przypadku wiosen wyłączam zielenie ciemne
Szczerze powiem, że w kazdej palecie jest coś dla mnie

Mogę napisać też jakie kolory cieni do powiek wg mnie mi pasują: fiolet i odcienie (żywe), pudrowy róż, różówy w koralowy, różowy intensywny, brzoskwiniowy, kremowy, ecru, jasny szary, bordowy - ryzykownie ale jest ok

Załączam jeszcze jedno zdjęcie może to dodatkowo pomoże? Nie mam podkładu tylko krem koloryzujący, ale już się prawie starł. Bez makijażu, jedynie rzęsy na czarno maskarą.

PS. Zdjęcia robiłam przy oknie, bez oswietlenia. Zero słońca

Edytowane przez marrunia
Czas edycji: 2012-11-29 o 11:45
marrunia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-28, 17:49   #5410
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez karma80 Pokaż wiadomość
Dzień Dobry
Wczoraj napisałam długaśnego posta skierowanego do Wampierz, ale został gdzieś w przestworzach Nie mam siły na pisanie ponowne, chcę tylko podziękować za te palety barw Mnie najbardziej do gustu przypadły : czysta wiosna i przydymiona jesień Prawie żaden z tych kolorów nie ma miejsca w mojej szafie. Nie wiem dlaczego Wiem tylko ,że czerń mnie postarza, a w zieleni butelkowej i takiej liściastej jest mi dobrze, kolory wojskowe też są oki. Jestem jeszcze bardziej skołowana niż byłam...nie wiem tylko co sądzić o rozpoznawaniu cery, bo jeśli nie żółtawy odcień świadczy o tym ,że jest ciepła, to co? Jeszcze raz dzięki i pozdrawiam
Spróbuj jasnej wiosny (wbrew nazwie nie wszystkie kolory z palety są jasne).
Nawet żółty ma różne odcienie "ciepłoty". Liczy się ogólny efekt. Najłatwiej ocenić porównując do innych kolorów (i dlatego paletki są wygodne) - np. do zdecydowanie ciepłej żółci i zdecydowanie zimnej żółci. Ale jeśli trudno ocenić kolor skóry, to lepiej się skupić na pasujących kolorach.

---------- Dopisano o 17:49 ---------- Poprzedni post napisano o 17:31 ----------

Cytat:
Napisane przez marrunia Pokaż wiadomość
Hej Wampierz, sorki, że wczoraj się nawet nie pożegnałam...usnęłam na d komputerem 0_o Pierwszy raz w życiu! Wracając do kolorów. Przejrzałam Twojego bloga i analizując barwy w jakich uważam, że jest mi do twarzy wybrałam 3 typy kolorystyczne
Bright Winter
Light Spring
Bright Spring
w przypadku wiosen wyłączam zielenie ciemne
Szczerze powiem, że w kazdej palecie jest coś dla mnie

Mogę napisać też jakie kolory cieni do powiek wg mnie mi pasują: fiolet i odcienie (żywe), pudrowy róż, różówy w koralowy, różowy intensywny, brzoskwiniowy, kremowy, ecru, jasny szary, bordowy - ryzykownie ale jest ok

Załączam jeszcze jedno zdjęcie może to dodatkowo pomoże? Nie mam podkładu tylko krem koloryzujący, ale już się prawie starł. Bez makijażu, jedynie rzęsy na czarno maskarą.

PS. Zdjęcia robiłam przy oknie, bez oswietlenia. Zero słońca
No to bardzo dobre zdjęcia dałaś, bo ja miałam takie same odczucia co do palet A zła wiadomość jest taka, że w związku z tym nie mogę ci już więcej pomóc "na oko", musisz popróbować teraz kolorów tych typów. Jeśli różnica w kolorach ubrań jest mała, spróbuj różnych kolorów w makijażu.

Główna różnica między tymi typami - u czystej zimy bardzo twarzowa jest czysta biel i czerń, u czystej wiosny dają radę, ale jeszcze lepsze są złamana biel i antracytowy, u jasnej najlepszy kremowy i grafit - czysta biel i czerń nie będą twarzowe.

Różnica jest też w pasujących szminkach, podaję przykłady z Truth Is Beauty
Intensywna wiosna:
http://www.temptalia.com/images/summ...klouder001.jpg
http://ecx.images-amazon.com/images/...500_AA300_.jpg

Intensywna zima:
http://1.bp.blogspot.com/_tGlEiSB31_...iro%2B2011.jpg
http://3.bp.blogspot.com/_477LQ5UDNS...0/DSC09359.JPG


Jasna wiosna:
http://25.media.tumblr.com/tumblr_ly...ejoho3_400.jpg
http://www.navarro.com/media/catalog...or_pnkww_1.jpg
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-28, 17:57   #5411
marrunia
Raczkowanie
 
Avatar marrunia
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Land of milk and honey...
Wiadomości: 276
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
Spróbuj jasnej wiosny (wbrew nazwie nie wszystkie kolory z palety są jasne).
Nawet żółty ma różne odcienie "ciepłoty". Liczy się ogólny efekt. Najłatwiej ocenić porównując do innych kolorów (i dlatego paletki są wygodne) - np. do zdecydowanie ciepłej żółci i zdecydowanie zimnej żółci. Ale jeśli trudno ocenić kolor skóry, to lepiej się skupić na pasujących kolorach.

---------- Dopisano o 17:49 ---------- Poprzedni post napisano o 17:31 ----------


No to bardzo dobre zdjęcia dałaś, bo ja miałam takie same odczucia co do palet A zła wiadomość jest taka, że w związku z tym nie mogę ci już więcej pomóc "na oko", musisz popróbować teraz kolorów tych typów. Jeśli różnica w kolorach ubrań jest mała, spróbuj różnych kolorów w makijażu.

Główna różnica między tymi typami - u czystej zimy bardzo twarzowa jest czysta biel i czerń, u czystej wiosny dają radę, ale jeszcze lepsze są złamana biel i antracytowy, u jasnej najlepszy kremowy i grafit - czysta biel i czerń nie będą twarzowe.

Różnica jest też w pasujących szminkach, podaję przykłady z Truth Is Beauty
Intensywna wiosna:
http://www.temptalia.com/images/summ...klouder001.jpg
http://ecx.images-amazon.com/images/...500_AA300_.jpg

Intensywna zima:
http://1.bp.blogspot.com/_tGlEiSB31_...iro%2B2011.jpg
http://3.bp.blogspot.com/_477LQ5UDNS...0/DSC09359.JPG


Jasna wiosna:
http://25.media.tumblr.com/tumblr_ly...ejoho3_400.jpg
http://www.navarro.com/media/catalog...or_pnkww_1.jpg

Czyli krótko mówiąc jestem mieszanym typem "ciepło-chłodnym"? Jesli tak można w ogóle powiedzieć... Wygląda na to, że jestem zdana na eksperymentowanie na sobie, jak w sumie napisałaś;P Czy byłabyś w stanie okreslić w jakim kolorze/tonacji blondu byłoby mi do twarzy? Popiel/beż/blond ze złotym ? Nie wiem naprawdę na jaki kolor się zdecydować... Masz może pomysł? A jeszcze lepiej radę?
marrunia jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-11-28, 18:10   #5412
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez karma80 Pokaż wiadomość
Dziękuję no tak ...ogarnęłam te palety barw i jestem jeszcze bardziej skołowana niż byłam, wizualnie przemówiły do mnie barwy ciepłej wiosny i przydymionej jesieni, ale prawdę mówiąc mało mam tych kolorów w szafie, właściwie posiadam większość , w której wyglądam kiepsko tzn. szaro, buro i byle jak...kupując jakieś rzeczy zawsze dobrze wyglądam w nich w lustrze przymierzalni ,ale po powrocie do domu już tak fajnie nie jest, nie wiem dlaczego, chyba zwyczajnie nie potrafię dobrać sobie tego co powinnam.Jedno jest pewne,że w czerni wyglądam staro, biel jest oki, ale ecrue bardziej chyba, w zieleni jest nieźle zarówno butelkowej jak i trawiastej, a także o dziwo w kolorze oliwkowym, a reszta , to już jak się uda dobrać makijaż. No i bądź tu mądry i pisz wiersze Chyba to zdjęcie sobie zrobię, ale muszę na fotografa poczekać ...Aha , a jeśli nie koniecznie żółty odcień skóry określa ją jako ciepłą , to co ? Dzięki raz jeszcze Pozdrawiam
W przymierzalniach często instalują odpowiednie oświetlenie, żeby klientki wyglądały korzystniej.

Faktycznie na zdjęciach cera wygląda na ciepławą.

Skoro zielenie tak ci pasują, spróbuj określić które odcienie wyglądają najlepiej - mi też się kiedyś wydawało, ze wiele kolorów jest równie dobrych, ale kiedy przyłożyłam jeden po drugim to zobaczyłam, ze nie, różnica jednak jest.

Dobrze jest też popróbować tych kolorów, które mniej chętnie nosimy - może u ciebie niebieski albo odcienie czerwieni lub różu.

---------- Dopisano o 18:10 ---------- Poprzedni post napisano o 18:00 ----------

Cytat:
Napisane przez marrunia Pokaż wiadomość
Czyli krótko mówiąc jestem mieszanym typem "ciepło-chłodnym"? Jesli tak można w ogóle powiedzieć... Wygląda na to, że jestem zdana na eksperymentowanie na sobie, jak w sumie napisałaś;P Czy byłabyś w stanie okreslić w jakim kolorze/tonacji blondu byłoby mi do twarzy? Popiel/beż/blond ze złotym ? Nie wiem naprawdę na jaki kolor się zdecydować... Masz może pomysł? A jeszcze lepiej radę?
Tak, jak większość typów - na 12 typów tylko 4 są czysto ciepłe albo chłodne! Pozostałe 8 jest mieszane, ale przynajmniej wg teorii Sci/Art (czyli tej, o której mówimy) zawsze szala przechyla się na jedną stronę - jest się prawie neutralnym ale z przewagą ciepłych lub chłodnych tonów.

Co do koloru włosów - właśnie typ jest tu dużą podpowiedzią, ale już coś wiesz - skoro jesteś typem o neutralnej tonacji to taki kolor będzie bezpieczny, zarówno wiosnom jak i zimom pasują kolory czyste, więc to też weź pod uwagę - przytłumione kolory mogą wypaść kiepsko. Czyli jakiś beż lub piaskowy, byle świetlisty, czysty.
Gdybyś wiedziała czy wiosna, czy zima można by też wybrać złocisty lub chłodny, ale u zimy to raczej perłowe lub platynowe odcienie niż szarawe popiele. Popiele mogą być zbyt przytłumione. Oczywiście można sobie wyobrazić cuda niewidy na włosach, ale w praktyce na włosach różnie wychodzi.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej

Edytowane przez Wampierz
Czas edycji: 2012-11-28 o 18:33
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-28, 18:22   #5413
karma80
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 21
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Wampierz Jesteś super kobieta! Dzięki bardzo...już mi trochę jaśniej przed oczami wyobraźni Paleta jasnej wiosny bardzo mi się podoba, teraz sprawdziłam te zielenie i butelkowa bardziej chyba niż liściasta, ale pewna to ja nie jestem, bo to jest subiektywne odczucie...muszę kogoś poprosić o pomoc i obiektywną ocenę.Jenyyy...skąd ja te kolory wytrzasnę, no nic ...ważne ,że bliżej celu jestem, teraz zastanowiłam się nad włosami, bo farbuję na odcienie miedzi, a wiosna to chyba raczej złociste odcienie...może spróbuję jakiś kasztan rozjaśniony złotymi refleksami.Człowiek jednak całe życie się uczy No właśnie , a ja się zastanawiałam dlaczego w przymierzalniach jakaś "ładniejsza" jestem
Dziękuję i udaję się na poszukiwania kolorów
karma80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-28, 18:28   #5414
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Turth is beuty doradza testowanie za pomocą różnych odcieni szminek, myślę, że można w sumie udać się do Inglota albo innego sklepu z dużym wyborem kosmetyków i popróbować trochę szminek, ew. rozświetlaczy, cieni do powiek.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-28, 18:50   #5415
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Oooo tak, szminka dla czystej wiosny jest dla mnie idealna!
Co do koloru wlosow, to uwazam, ze miedzie, o ile niezbyt ciemne, pasuja czystym wiosnom. Tak samo rudosci.
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-28, 19:24   #5416
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
Oooo tak, szminka dla czystej wiosny jest dla mnie idealna!
Co do koloru wlosow, to uwazam, ze miedzie, o ile niezbyt ciemne, pasuja czystym wiosnom. Tak samo rudosci.
Tak, w sumie każdemu typowi da radę dobrać się jakoś rudość, tyle że będzie inna. Ale ona chciała blond.

Ja właśnie stwierdziłam, ze muszę uważać z farbowaniem włosów na chłodne odcienie, bo popielate lubią wyjść zbyt zgaszone. No i zbytnie rozjaśnianie, kiedy włosy mi się zlewają z twarzą to też nie to. Będę musiała wymyślić jakiś sposób na pogodzenie odrostów z jaśniejszą długością. Zresztą moje włosy naturalnie tez mają zupełnie inny kolor na długości niż przy skórze.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-28, 19:45   #5417
marrunia
Raczkowanie
 
Avatar marrunia
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Land of milk and honey...
Wiadomości: 276
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
W przymierzalniach często instalują odpowiednie oświetlenie, żeby klientki wyglądały korzystniej.

Faktycznie na zdjęciach cera wygląda na ciepławą.

Skoro zielenie tak ci pasują, spróbuj określić które odcienie wyglądają najlepiej - mi też się kiedyś wydawało, ze wiele kolorów jest równie dobrych, ale kiedy przyłożyłam jeden po drugim to zobaczyłam, ze nie, różnica jednak jest.

Dobrze jest też popróbować tych kolorów, które mniej chętnie nosimy - może u ciebie niebieski albo odcienie czerwieni lub różu.

---------- Dopisano o 18:10 ---------- Poprzedni post napisano o 18:00 ----------


Tak, jak większość typów - na 12 typów tylko 4 są czysto ciepłe albo chłodne! Pozostałe 8 jest mieszane, ale przynajmniej wg teorii Sci/Art (czyli tej, o której mówimy) zawsze szala przechyla się na jedną stronę - jest się prawie neutralnym ale z przewagą ciepłych lub chłodnych tonów.

Co do koloru włosów - właśnie typ jest tu dużą podpowiedzią, ale już coś wiesz - skoro jesteś typem o neutralnej tonacji to taki kolor będzie bezpieczny, zarówno wiosnom jak i zimom pasują kolory czyste, więc to też weź pod uwagę - przytłumione kolory mogą wypaść kiepsko. Czyli jakiś beż lub piaskowy, byle świetlisty, czysty.
Gdybyś wiedziała czy wiosna, czy zima można by też wybrać złocisty lub chłodny, ale u zimy to raczej perłowe lub platynowe odcienie niż szarawe popiele. Popiele mogą być zbyt przytłumione. Oczywiście można sobie wyobrazić cuda niewidy na włosach, ale w praktyce na włosach różnie wychodzi.

Dziękuję Ci bardzo Wampierz za pomoc!!! Co prawda nadal mam pomieszane w głowie, ale wiem, że bez analiz, zagłębienia się w temat typów kolorystycznych się nie obejdzie Teraz mam przynajmniej punkt zaczepienia Jeszcze raz baaaardzo Ci dziękuję

Ps. Co do pomadek/szminek to są boskie!!! JAkoś nie mam odwagi malować się szminkami-wydaje mi się że jakieś usta mam niekształtne Taki off top..
Jeszcze raz DZIĘKUJĘ
marrunia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-28, 21:32   #5418
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Niechęć do szminek to często skutek braku odpowiedniego koloru. Szminka nie musi być rażąca, odpowiedni kolor ładnie się wtapia i ożywia twarz, dając naturalny efekt. Są też inne produkty do ust - błyszczyki, koloryzowane balsamy i barwiczki (lip stains, lip tints).
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-28, 22:31   #5419
marrunia
Raczkowanie
 
Avatar marrunia
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Land of milk and honey...
Wiadomości: 276
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
Niechęć do szminek to często skutek braku odpowiedniego koloru. Szminka nie musi być rażąca, odpowiedni kolor ładnie się wtapia i ożywia twarz, dając naturalny efekt. Są też inne produkty do ust - błyszczyki, koloryzowane balsamy i barwiczki (lip stains, lip tints).
No właśnie Dzięki Tobie już wiem czego powinnam spróbować
marrunia jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-11-29, 12:41   #5420
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
Tak, w sumie każdemu typowi da radę dobrać się jakoś rudość, tyle że będzie inna. Ale ona chciała blond.

Ja właśnie stwierdziłam, ze muszę uważać z farbowaniem włosów na chłodne odcienie, bo popielate lubią wyjść zbyt zgaszone. No i zbytnie rozjaśnianie, kiedy włosy mi się zlewają z twarzą to też nie to. Będę musiała wymyślić jakiś sposób na pogodzenie odrostów z jaśniejszą długością. Zresztą moje włosy naturalnie tez mają zupełnie inny kolor na długości niż przy skórze.
U mnie to samo. Jako kolor nawet bardzo jasny popielaty blond albo blond srebrny jest CUDOWNY, ale zupełnie mi nie pasuje A szkoda, bo takie kolory są piękne. Cóż, na razie cieszę się rudym blondem
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-29, 18:56   #5421
karma80
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 21
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Dzieńdoberek
Ale fajna ta pomadka dla jasnej wiosny...pierwsza MAC-a
Wampierz czy mogłabyś napisać jaki to jest kolor, jakiś numer,jutro akurat wybieram się po zakupy kosmetyczne...Pozdrawiam
karma80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-29, 19:25   #5422
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Lista szminek jest na stronie Truth Is Beauty, tutaj:
http://www.truth-is-beauty.com/what-season-are-you.html

Intensywna wiosna:
MAC Speak Louder
Revlon Super Lustrous Ravish Me Red

Ciepła wiosna:
MAC Crosswires
Revlon Super Lustrous Siren

Jasna wiosna:
Chanel Rouge Coco Shine in Liberte
L'Oreal Color Riche Pretty Peach

Jasne lato:
MAC Lovelorn
Maybelline Pink Wink

Chłodne lato:
MAC Up the Amp
Revlon Colorstay Ruby

Łagodne lato:
MAC Syrup
Revlon ColorBurst Lipstick Mauve

Łagodna jesień

Bobbi Brown Rose Brown

Cover Girl Penny Candy
Ciepła jesień:

MAC Chili
Revlon Super Lustrous Sandalwood Beige

Ciemna jesień:
MAC Brickola
Revlon Spicy Cinnamon


Ciemna zima:
Merle Norman Stolen Kisses
Revlon Colorburst Lipstick Plum
Chłodna zima:
MAC Plumful
Rimmel In Vogue
Intensywna zima:

MAC Girl About Town
Revlon Cherries in the Snow



Nie wszystkie są dostępne w Polsce, ale można sobie wyguglować zdjęcia, żeby mieć pojęcie o kolorze - tylko uwaga na ludziach wyglądają różnie w zależności od ich typu.

I uwaga - te szminki mają wyglądać naturalnie na osobach o danym typie urody. Bo inne typy też mogą "dać radę", ale efekt nie będzie tak naturalny.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-29, 19:35   #5423
karma80
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 21
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Dzięki chyba coś dobiorę, ciekawa stronka
kolorki naturalne czyli... przyjdzie mi wybielić zęby
Miłego wieczoru
karma80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-05, 12:08   #5424
Maxonia
Przyczajenie
 
Avatar Maxonia
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 17
Send a message via Skype™ to Maxonia
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Hej dziewczyny,

Nie wiem czy piszę w dobrym miejscu, ale nie chcę zakładać nowego wątku.. Otóż planuję zmienić kolor włosów... tylko no właśnie, problem pojawia się wraz z pytaniem na jaki..? Od 8 lat mam baleyage, rozjaśniane pasemka i szczerze mówiąc chcę już zrezygnować z rozjaśniacza. Mam jasną karnację, kilka piegów na nosie beżowo -szarych, mój naturalny kolor to taki mysi brąz, ciemną oprawę oczu, kolor oczu szaro-niebieski. Z góry dziękuję za wszelkie porady i przepraszam jeśli piszę nie tu gdzie trzeba Minę na zdjęciu też mam przednią, ale nie znalazłam nic lepszego.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg wlosy.jpg (25,8 KB, 11 załadowań)
Maxonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-05, 14:54   #5425
beti666
Raczkowanie
 
Avatar beti666
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 46
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Witajcie przeglądałam ten wątek i próbowałam dopasować do siebie któryś z tych typów kolorystycznych, ale mam problem. Może mogłybyście mi podpowiedzieć, którym z nich jestem?
1. Jak się opalasz - pytanie powinno brzmieć jak się spalam.. niestety słońce łapie mnie na czerwono, chwila nieuwagi i będę po prostu spieczona, skóra zejdzie i dalej będę blada

2. Kolor oczu - kiedyś myślałam, że niebieskie. Jednak są one bardziej szaro-niebieskie

3. Piegi - teraz są prawie niewidoczne, latem całą buzię mam w piegach raczej beżowo-szarych

4. Cera - blada, latem bardziej różowa przez słońce, teraz bardziej w kierunku beżu, staje się różowa pod wpływem zimna. Charakterystyczne są także sińce pod oczami

5. Naturalny kolor włosów - od dawna farbuję, ale jak byłam młodsza były takim mysim blondem, bardziej chłodnym
6. Kolor ust - lekko różowe.

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę? -
dobrze wyglądam w odcieniach niebieskiego, odcieniach morskich, ale nie w fioletach. Nieźle czuję się też w niegdyś modnym odcieniu camel. Z ciepłych kolorów najgorzej się czuję w pomarańczowym. Często zakładam czarne lub białe ubrania, jednak w przypadku bieli lepiej czuje się w złamanych odcieniach. Dobrze też czuję się w odcieniach szarości.

Załączyłam sporo zdjęć w różnych kolorach ubrań- najlepiej czuję się w odcieniach chłodnych. Włosy farbuję na odcienie rudego, ale zauważyłam, że lepiej mi w odcieniach kasztanowych niż w miedzianych.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1.jpg (38,4 KB, 11 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 4.jpg (44,6 KB, 9 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 5.jpg (64,3 KB, 9 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 6.jpg (75,0 KB, 7 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 8.jpg (34,2 KB, 12 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 9.jpg (33,9 KB, 6 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 10.jpg (34,2 KB, 10 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 11.jpg (20,5 KB, 7 załadowań)
beti666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-05, 19:21   #5426
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Maxonia Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny,

Nie wiem czy piszę w dobrym miejscu, ale nie chcę zakładać nowego wątku.. Otóż planuję zmienić kolor włosów... tylko no właśnie, problem pojawia się wraz z pytaniem na jaki..? Od 8 lat mam baleyage, rozjaśniane pasemka i szczerze mówiąc chcę już zrezygnować z rozjaśniacza. Mam jasną karnację, kilka piegów na nosie beżowo -szarych, mój naturalny kolor to taki mysi brąz, ciemną oprawę oczu, kolor oczu szaro-niebieski. Z góry dziękuję za wszelkie porady i przepraszam jeśli piszę nie tu gdzie trzeba Minę na zdjęciu też mam przednią, ale nie znalazłam nic lepszego.
Może spróbuj koloru podobnego do swojego naturalnego?
A tak w ogóle na jaki kolor masz ochotę? Jak o niczym szczególnym nie myślisz, to najlepiej właśnie naturalny.

---------- Dopisano o 19:21 ---------- Poprzedni post napisano o 19:13 ----------

Cytat:
Napisane przez beti666 Pokaż wiadomość
Witajcie przeglądałam ten wątek i próbowałam dopasować do siebie któryś z tych typów kolorystycznych, ale mam problem. Może mogłybyście mi podpowiedzieć, którym z nich jestem?
1. Jak się opalasz - pytanie powinno brzmieć jak się spalam.. niestety słońce łapie mnie na czerwono, chwila nieuwagi i będę po prostu spieczona, skóra zejdzie i dalej będę blada

2. Kolor oczu - kiedyś myślałam, że niebieskie. Jednak są one bardziej szaro-niebieskie

3. Piegi - teraz są prawie niewidoczne, latem całą buzię mam w piegach raczej beżowo-szarych

4. Cera - blada, latem bardziej różowa przez słońce, teraz bardziej w kierunku beżu, staje się różowa pod wpływem zimna. Charakterystyczne są także sińce pod oczami

5. Naturalny kolor włosów - od dawna farbuję, ale jak byłam młodsza były takim mysim blondem, bardziej chłodnym
6. Kolor ust - lekko różowe.

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę? -
dobrze wyglądam w odcieniach niebieskiego, odcieniach morskich, ale nie w fioletach. Nieźle czuję się też w niegdyś modnym odcieniu camel. Z ciepłych kolorów najgorzej się czuję w pomarańczowym. Często zakładam czarne lub białe ubrania, jednak w przypadku bieli lepiej czuje się w złamanych odcieniach. Dobrze też czuję się w odcieniach szarości.

Załączyłam sporo zdjęć w różnych kolorach ubrań- najlepiej czuję się w odcieniach chłodnych. Włosy farbuję na odcienie rudego, ale zauważyłam, że lepiej mi w odcieniach kasztanowych niż w miedzianych.
Trudno ocenić. Po zdjęciach i opisie wydajesz się raczej typem chłodnym i raczej zgaszonym. Radziłabym popróbować palet lata i zobaczyć jak wyglądają te kolory na tobie. BTW powinnaś to zrobić bez makijażu i z zakrytymi włosami. Faktycznie lepiej ci w tym bardziej zgaszonym kolorze włosów, przynajmniej na zdjęciach, również mocne kolory zdają się cię przytłaczać.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-05, 22:18   #5427
Gialieen
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 1
Jaki typ kolorystyczny ?

Witajcie !
Czytałam już wiele opisów analiz kolorystycznych i nigdy nie potrafiłam się w nich doszukać siebie. Mam nadzieje, że pomożecie.
Zdjęć niestety w tym momencie nie mam możliwości przesłać

Mam bardzo ciemne włosy, niebiesko-zielono- szare oczy (naprawdę, nie da się rozróżnić koloru; kiedy miałam wyrabiane prawo jazdy kobieta popatrzyła na nie raz i zapytała jaki chce mieć wpisany kolor ), bardzo (!) bladą cerę - ale bardziej alabaster niż porcelana, do tego piegi (raczej ciemne ) na nosie. Opalam się najpierw na lekko czerwno, a później na bardzo delikatny brąz. Ogólnie z opalaniem u mnie trudno.
Zapewne więkoszość z was powie, żem zima ale niestety w czerni i bieli wyglądam koszmarnie( bardzo, że tak powiem trupio), co zdaję się mnie dyskfalifikować.
Po prostu zupełnie nie mam pojęcia co ze sobą zrobić
Gialieen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-06, 18:03   #5428
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jaki typ kolorystyczny ?

Cytat:
Napisane przez Gialieen Pokaż wiadomość
Witajcie !
Czytałam już wiele opisów analiz kolorystycznych i nigdy nie potrafiłam się w nich doszukać siebie. Mam nadzieje, że pomożecie.
Zdjęć niestety w tym momencie nie mam możliwości przesłać

Mam bardzo ciemne włosy, niebiesko-zielono- szare oczy (naprawdę, nie da się rozróżnić koloru; kiedy miałam wyrabiane prawo jazdy kobieta popatrzyła na nie raz i zapytała jaki chce mieć wpisany kolor ), bardzo (!) bladą cerę - ale bardziej alabaster niż porcelana, do tego piegi (raczej ciemne ) na nosie. Opalam się najpierw na lekko czerwno, a później na bardzo delikatny brąz. Ogólnie z opalaniem u mnie trudno.
Zapewne więkoszość z was powie, żem zima ale niestety w czerni i bieli wyglądam koszmarnie( bardzo, że tak powiem trupio), co zdaję się mnie dyskfalifikować.
Po prostu zupełnie nie mam pojęcia co ze sobą zrobić
Naprawdę wiele osób, jeśli nie większość ma taki problem jak ty. To dlatego, ze nie ma prostych reguł typu konkretny kolor oczu + kolor włosów + karnacja = określony typ. Trzeba spojrzeć na pasujące kolory, to one decydują.

Poza tym o typie tak naprawdę decyduje przede wszystkim karnacja, ale ją często trudno określić na pierwszy rzut oka. Co do koloru włosów i oczu, to każda pora roku może mieć każdy kolor oczu i włosów.

Skoro biel i czerń zdecydowanie nie, to faktycznie zima odpada. Radzę pooglądać palety różnych typów i poprzymierzać różne ubrania, uważnie obserwując efekt, jaki mają na wygląd twarzy.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-07, 12:44   #5429
Irmengarda
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 2
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Maxonia Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny,

Nie wiem czy piszę w dobrym miejscu, ale nie chcę zakładać nowego wątku.. Otóż planuję zmienić kolor włosów... tylko no właśnie, problem pojawia się wraz z pytaniem na jaki..? Od 8 lat mam baleyage, rozjaśniane pasemka i szczerze mówiąc chcę już zrezygnować z rozjaśniacza. Mam jasną karnację, kilka piegów na nosie beżowo -szarych, mój naturalny kolor to taki mysi brąz, ciemną oprawę oczu, kolor oczu szaro-niebieski. Z góry dziękuję za wszelkie porady i przepraszam jeśli piszę nie tu gdzie trzeba Minę na zdjęciu też mam przednią, ale nie znalazłam nic lepszego.
Kiedyś rozmawiałam na takie tematy zarówno z fryzjerką jak i kosmetyczką i zarówno ta pierwsza jak i ta druga przyznały, że najlepiej pasują kolory niewiele różniące się od naturalnego, czyli powinnaś poszukać czegoś co byłoby z odcień czy dwa ciemniejsze lub jaśniejsze.
Irmengarda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-07, 12:49   #5430
dezire
Zakorzenienie
 
Avatar dezire
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 555
Dot.: Jaki typ kolorystyczny ?

Czesc Dziewczyny !

Chcialabym Was prosic o analize kolorystyczna. Kilka lat temu podazalam jeszcze za podzialem 4 por roku i bylam przekonana, ze jestem latem, choc moj cieply odcien skory nie dawal mi spokoju - mam zdecydowanie zolty niz rozowy kolor skory.

Ciezki szok przezylam przymierzajac suknei slubne kiedy sie okazalo ze kolor ecru (czyli cieply) wprost cudownie pasuje do mojej skory - im cieplejszy odcien satyny tym lepiej - no i kompletnie zburzylo to moje wyobrazenie o byciu latem. Ale z drugiej strony nie orientuje sie w Podtypach por roku.

1. Jak się opalasz - powoli i delikatnie na morele - nie mam problemow z oparzeniami, nigdy wlasciwie nie mialam, ale tez nie osiagam cimniejszego koloru niz morela wpadajaca w lekki braz (splesniala ? :P)


2. Kolor oczu - jedno oko szaroniebieskie, drugie oko szarozielone - w zaleznosci od ubrania i makijazu moga sie wydawac niebieskie, zielone lub szare.

3. Piegi - brak, jedynie latem od slonca niewiele.

4. Cera - jasna, zdecydowanie zolty odcien skory niz rozowy - ale wydaje mi sie ze najlepiej wygladam w jasnych podkladach typu ivory bez pigmentu cieplego- bo mam popielate wlosy.

5. Naturalny kolor włosów - szary braz. Wygladam bardzo korzystnie w rozjasnianych wlosach. Wygladam koszmarnie w wlosach czarnych. W zoltych wlosach nie wygladam tragicznie, tzn moge nosic lekko kurczakowaty kolor, ale jasny popielaty jest korzystniejszy. Za czasow modnego baleyagu robilam jasny blond plus chlodny braz. Jako dziecko bylam blondynka.

6. Kolor ust - lekko różowe.

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę? -
ukochanym kolorem jest intensywny zielony. Wygladam dobrze w wesolych kolorach typu intensywny zolty, turkus - ale rowniez w kolorach pastelowych typu szary, pudrowy rozowy, pudrowy niebieski, grafit. W czarnych tez korzystnie. Najmniej lubie kolory bure - jesienne chyba.

Wybaczcie ze nie dolaczam zdjec. Mam nadzieje ze z opisu cos moze wynika. Szukam inspiracji weselnych do makijazu jak tez - zebrac nowa garderobe
__________________

2004 - Boisz się, że ludzie z internetu odnajdą cię w prawdziwym życiu.

2014 - Boisz się, że ludzie z prawdziwego życia odnajdą cię w internecie.



dezire jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:32.