n-ty raz ale krotko :] - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-01-12, 19:36   #1
młodaa
Wtajemniczenie
 
Avatar młodaa
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 2 362

n-ty raz ale krotko :]


Mam pare pytan, szukalam w archiwum, ale dalej nie wiem :/
Przez 5 ostatnich miesiecy zuzylam 2 opakowania Ixotrexinu, dzisiaj pani dermatolog przepisala mi Skinoren (choc wybralam polski odpowiednik- Hascoderm)i w zwiazku z tym nie wiem, czy moge 'plynnie' przejsc do nowego leku? Pytam, gdyz preparaty maja zupelnie inny sklad, troche inne dzialanie i nie chcialabym wywolac podraznienia skory.
Z tego, co wyczytalam, przy kwasie azelainowym, konieczne jest stosowanie filtrow (mam LRP 60), jednak jesli bedzie zbyt mala dawka raz dziennie na noc, mam stosowac takze na dzien, ale wtedy czy filtry nie 'pogryza sie' z kwasem?
I nie moge doszukac sie odpowiedzi, czy podobnie jak przy poprzednim leku, musze czekac 20-30min az skora wyschnie? bo na zalaczonej ulotce nie jest napisane.

prosze o odpowiedzi, pozdrawiam
młodaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-13, 13:44   #2
młodaa
Wtajemniczenie
 
Avatar młodaa
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 2 362
Dot.: n-ty raz ale krotko :]

up
młodaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-13, 14:00   #3
Pitipel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 1 332
Dot.: n-ty raz ale krotko :]

wcale sie nie dziwie, ze cisza bo ile mozna?
odpowiedzi sie nie doszukałas bo nie szukałas; zapraszam do wyszukiwarki


mozesz przejsc plynnie; kwasów na dzien lepiej nie stosuj, jesli juz musisz - filtr po wchlonieciu kwasu; filtr masz w porzadku
Pitipel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-13, 14:18   #4
miiee
Rozeznanie
 
Avatar miiee
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 608
Dot.: n-ty raz ale krotko :]

przejść z leku możesz. Haskoderm lepiej używać na noc, bo jest na bazie wazleiny i jak go na dzień pomieszasz z kwasami to będziesz mieć maź na twarzy. Osobiście wolę krem skinoren, bo to krem. Wchłonie się i nie widać go na twarzy. Wtedy możesz zastosować filtry. Filtry "nie gryzą się z kwasem". Ale na dzień lepiej wybierz skinoren a na noc haskoderm. Skład ten sam a nie chodzi się z namazianą twarzą. Jak nałożysz skinoren, to będziesz czuła małe swędzenie lubi pieczenie, ale mija po 20 minutach. Poza tym każda twarz reaguje inaczej na różne substancje
miiee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-13, 23:16   #5
młodaa
Wtajemniczenie
 
Avatar młodaa
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 2 362
Dot.: n-ty raz ale krotko :]

Pitipel, odpowiedzi wlasnie szukalam, ale pojawialo sie wieele inncyh, a nigdzie np nei doszukalam sie przejscia od jednego do drugiego leku.
Miiee, szkoda,z e wzielam Hascoderm, myslalam, ze dokladnie tak samo sie wchlaniaja, w aptece nie bylo Skinorenu, a pano w aptece mowila, ze to dokladnie to samo,
dziekuje
młodaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:25.