Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II - Strona 78 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-05-06, 21:15   #2311
amanda332
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 104
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

dzięki dziewczyny za rady
amanda332 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-07, 20:05   #2312
BeataR89
Rozeznanie
 
Avatar BeataR89
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Sochaczew
Wiadomości: 950
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Wyczytałam że peeling z kwasem glikolowym jest dobry na rozstępy, czy 30% na początek bedzie dobry?
__________________
MAJA 7.04.2010r
BeataR89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-07, 21:22   #2313
mycha9393
Zakorzenienie
 
Avatar mycha9393
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: DGL
Wiadomości: 6 228
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez BeataR89 Pokaż wiadomość
Wyczytałam że peeling z kwasem glikolowym jest dobry na rozstępy, czy 30% na początek bedzie dobry?
30% -30% nie równe.
To czy kwas jest silniejszy zależy od pH. im niższe tym mocniejszy.

Czy dobry? Każdy reaguje inaczej i ma inny typ skóry. Nikt nie przewidzi jak się sprawdzi u ciebie.

Ja pierwszy raz z kwasami miałam w szkole (mówie tu o twarzy)
gdzie miałam 40% migdał pH1,6 i nic mi nie było.
W domu robiłam mieszankę AHA o pH2,5 albo 3( nie pamiętam) i efekty też były.
__________________
cosmetologist
make up artist
lash stylist
kociara
kosmetyko&świecoholiczka

insta


Jesteś odpowiedzialny za to co oswoiłeś..
mycha9393 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-08, 07:45   #2314
BeataR89
Rozeznanie
 
Avatar BeataR89
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Sochaczew
Wiadomości: 950
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez mycha9393 Pokaż wiadomość
30% -30% nie równe.
To czy kwas jest silniejszy zależy od pH. im niższe tym mocniejszy.

Czy dobry? Każdy reaguje inaczej i ma inny typ skóry. Nikt nie przewidzi jak się sprawdzi u ciebie.

Ja pierwszy raz z kwasami miałam w szkole (mówie tu o twarzy)
gdzie miałam 40% migdał pH1,6 i nic mi nie było.
W domu robiłam mieszankę AHA o pH2,5 albo 3( nie pamiętam) i efekty też były.
Ten kwas co ja będę mieć ma ph 1.9
__________________
MAJA 7.04.2010r
BeataR89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-08, 16:38   #2315
amanda332
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 104
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

dziewczyny jeszcze chciałam się zapytać co do acne derm i skinorenu , czy można stosować w lecie ? a jeśli tak to czy filtr jest konieczny ?
amanda332 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-08, 19:11   #2316
mycha9393
Zakorzenienie
 
Avatar mycha9393
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: DGL
Wiadomości: 6 228
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez amanda332 Pokaż wiadomość
dziewczyny jeszcze chciałam się zapytać co do acne derm i skinorenu , czy można stosować w lecie ? a jeśli tak to czy filtr jest konieczny ?
można. ja bym stosowała chociaż 30
__________________
cosmetologist
make up artist
lash stylist
kociara
kosmetyko&świecoholiczka

insta


Jesteś odpowiedzialny za to co oswoiłeś..
mycha9393 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-10, 18:39   #2317
Fas0lka
Raczkowanie
 
Avatar Fas0lka
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 354
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Nalozylam sobie poraz pierwszy wczoraj kwas glikolowy 35% na 3 minuty. Gdy wstalam zauwazylam, ze moja skora stala sie szorstka i chropowata - czy to oznacza, ze bedzie sie zluszczac? Pojawilo sie tez mnostwo nowych krostek czyli sie oczyszcza. Martwi mnie jednak, ze zamiast sie wygladzic wyglada jeszcze gorzej. Czy to normalne?
__________________
Zaryzykuj, aby zyc, jak w marzeniach.
Fas0lka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-05-10, 19:34   #2318
mycha9393
Zakorzenienie
 
Avatar mycha9393
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: DGL
Wiadomości: 6 228
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Fas0lka Pokaż wiadomość
Nalozylam sobie poraz pierwszy wczoraj kwas glikolowy 35% na 3 minuty. Gdy wstalam zauwazylam, ze moja skora stala sie szorstka i chropowata - czy to oznacza, ze bedzie sie zluszczac? Pojawilo sie tez mnostwo nowych krostek czyli sie oczyszcza. Martwi mnie jednak, ze zamiast sie wygladzic wyglada jeszcze gorzej. Czy to normalne?
normalne. dbaj o nawilzenie

Wysłane z mojego samsunga s4
__________________
cosmetologist
make up artist
lash stylist
kociara
kosmetyko&świecoholiczka

insta


Jesteś odpowiedzialny za to co oswoiłeś..
mycha9393 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-12, 13:37   #2319
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Szukam kwasu, który powoduje jak najmniejsze podrażnienia, a jednocześnie jest skuteczny w walce z rozszerzonymi porami i otwartymi zaskórnikami.

Zaskórniki zamknięte, które mam głównie na żuchwie trzymam w ryzach dzięki Glyco-A, ale niestety na całą resztę twarzy on nie działa, a najgorsze że pomimo połtora roku używania moja tłusta skóra się do niego nie przyzwyczaiła i przez 3 dni po aplikacji mam odwodnione, ściągnięte policzki z suchymi skórkami. Smarowanie odżywczymi kremami problemu nie rozwiązuje (ba, nawet maście typu Retimax nie dają sobie rady). Moja cierpliwość do Glyco się skończyła i chcę coś, co teoretycznie ma mniejszy potencjał wysuszający. Myślałam o glukonaktonie lub migdale (też ze względu na porę roku).
Proszę o podpowiedź
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-12, 15:08   #2320
mycha9393
Zakorzenienie
 
Avatar mycha9393
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: DGL
Wiadomości: 6 228
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Szukam kwasu, który powoduje jak najmniejsze podrażnienia, a jednocześnie jest skuteczny w walce z rozszerzonymi porami i otwartymi zaskórnikami.

Zaskórniki zamknięte, które mam głównie na żuchwie trzymam w ryzach dzięki Glyco-A, ale niestety na całą resztę twarzy on nie działa, a najgorsze że pomimo połtora roku używania moja tłusta skóra się do niego nie przyzwyczaiła i przez 3 dni po aplikacji mam odwodnione, ściągnięte policzki z suchymi skórkami. Smarowanie odżywczymi kremami problemu nie rozwiązuje (ba, nawet maście typu Retimax nie dają sobie rady). Moja cierpliwość do Glyco się skończyła i chcę coś, co teoretycznie ma mniejszy potencjał wysuszający. Myślałam o glukonaktonie lub migdale (też ze względu na porę roku).
Proszę o podpowiedź
PHA są najłagodniejsze. można ich używać nawet przy naczynkach.
A skinoren używałaś?
__________________
cosmetologist
make up artist
lash stylist
kociara
kosmetyko&świecoholiczka

insta


Jesteś odpowiedzialny za to co oswoiłeś..
mycha9393 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-12, 15:45   #2321
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez mycha9393 Pokaż wiadomość
PHA są najłagodniejsze. można ich używać nawet przy naczynkach.
A skinoren używałaś?
Dziękuję
Na pewno zamówię kwas laktobionowy albo glukonolakton.
Co do kwasu azaleinowego, to myślałam nad Acne-Dermem, ale tutaj już pewnie będzie sahara i to mnie na razie powstrzymuje.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-05-12, 16:12   #2322
mycha9393
Zakorzenienie
 
Avatar mycha9393
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: DGL
Wiadomości: 6 228
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Dziękuję
Na pewno zamówię kwas laktobionowy albo glukonolakton.
Co do kwasu azaleinowego, to myślałam nad Acne-Dermem, ale tutaj już pewnie będzie sahara i to mnie na razie powstrzymuje.

niby acne-derm bd mniej wysuszał niż skinoren w żelu.
można dawać acne-derm a po 2h mocno nawilżający krem
__________________
cosmetologist
make up artist
lash stylist
kociara
kosmetyko&świecoholiczka

insta


Jesteś odpowiedzialny za to co oswoiłeś..
mycha9393 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-21, 14:23   #2323
martuszak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 42
peeling migdałowy

Cześć dziewczyny! Chciałam się z Wami podzielić moim doświadczeniem z kwasem migdałowym.
Mam 22 lata, a od kilku dobrych lat męczę się z trądzikiem... chyba jakiś 10 Nie będę się rozpisywać ile razy miałam nadzieję, na skończenie w końcu z nim, ile rozczarowań i ilu dermatologów przeżyłam. Już chyba wszystkie możliwe leki na sobie wypróbowałam. Chyba ze 2 lata temu - przed leczeniem retinoidami próbowałam kwasu- nie dał fajnych efektów.. niby złuszczał, niby skóra czystsza, ale to nie to. Potem odstawienie wszystkiego i ponad pół roku retinoidów. Było pięknie... pięknie! Czyściutko. Ale po następnym pół roku znowu wszystko wróciło...
Jako, że miałam zapisanego maila na wizażu, przychodziły mi powiadomienia, że ciągle ktoś się tu udziela. Pomyślałam, że mam prawie cały kwas migdałowy, czemu by znowu nie dać skórze szansy..? W końcu już gorzej być nie może Od 23 kwietnia zrobiłam już 3 peelingi kawitacyjne z sonofonezą w gabinecie kosmetycznym. W między czasie od 5.05.2014 zrobiłam 1 peeling 10%, skóra się ładnie łuszczyła, po tygodniu zrobiłam 2 peeling-10%- bardzo delikatnie się łuszczyła. No i po tygodniu- czyli dwa dni temu zrobiłam 15%. Dopiero delikatnie zaczynam się łuszczyć.
Skóra jest coraz ładniejsza. Na pewno nie zrezygnuje z peelingów kawitacyjnych, jestem pewna, że dzięki nim dużo mniej bym osiągnęła w czyszczeniu.
Dodam, że cały czas ( od 1 peelingu kawitacyjnego minął miesiąc) skóra się czyści i wyrzuca od czasu do czasu coś nowego.
Pozdrawiam Was wszystkie Kiedyś nam się uda
martuszak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-31, 16:36   #2324
Gwiazda Wieczorna
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazda Wieczorna
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 360
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Bardzo proszę o poradę jak przygotować skórę przed nałożeniem peelingu kwasowego
czym odtłuścić
może jakiś tonik z kwasem mlekowym i salicylowym i najprostszy przepis
dziekuję
__________________
I chcę rozmawiać tylko serca biciem,
I westchnieniami i całowaniami;
I tak rozmawiać godziny, dni, lata,
Do końca świata i po końcu świata.
(A. Mickiewicz)
Gwiazda Wieczorna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-02, 07:51   #2325
emma-e4
Wtajemniczenie
 
Avatar emma-e4
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 2 761
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Dziękuję
Na pewno zamówię kwas laktobionowy albo glukonolakton.
Co do kwasu azaleinowego, to myślałam nad Acne-Dermem, ale tutaj już pewnie będzie sahara i to mnie na razie powstrzymuje.
ja po acne derm nie używam zazwyczaj żadnego kremu i nie zauważyłam przesuszenia skóry - a mam do tego skłonność, zazwyczaj zimą całą twarz mam w suchych skórkach mimo mieszanej cery
emma-e4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-02, 12:57   #2326
zywieczdroj
Zakorzenienie
 
Avatar zywieczdroj
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 11 439
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Ja chyba też wrócę do Acne dermu bo niestety kwas migdałowy i isotrexin nie działa

Używała któraś z Was może http://bielenda.pl/produkty/professi...abrazji-na-noc ?
zywieczdroj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-02, 13:12   #2327
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez emma-e4 Pokaż wiadomość
ja po acne derm nie używam zazwyczaj żadnego kremu i nie zauważyłam przesuszenia skóry - a mam do tego skłonność, zazwyczaj zimą całą twarz mam w suchych skórkach mimo mieszanej cery
Testuję tonik laktobionowy 5%, następny zrobię 10% i właśnie ciągle się zastanawiam nad AcneDermem. Nie jest drogi, więc chyba zaryzykuję, chociaż jak mnie będzie wysuszać, to pewnie szybko się pożegnamy. Nie mam aż tak dużych problemów z trądzikiem, żeby się tak poświęcać, a kwasy u mnie zdecydowanie NIE DZIAŁAJĄ nawilżająco. Nawet po tym laktobionowym 5% mam bardzo nieprzyjemnie ściągniętą facjatę.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-02, 16:47   #2328
mycha9393
Zakorzenienie
 
Avatar mycha9393
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: DGL
Wiadomości: 6 228
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez zywieczdroj Pokaż wiadomość
Ja chyba też wrócę do Acne dermu bo niestety kwas migdałowy i isotrexin nie działa

Używała któraś z Was może http://bielenda.pl/produkty/professi...abrazji-na-noc ?
tego nie znam ale bielenda pro ma krem z kwasami- ładnie podtrzymuje efekty. taki w czerwonym opak.
__________________
cosmetologist
make up artist
lash stylist
kociara
kosmetyko&świecoholiczka

insta


Jesteś odpowiedzialny za to co oswoiłeś..
mycha9393 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-11, 10:36   #2329
martuszak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 42
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cześć dziewczyny
Jestem już po 5 peelingu i właśnie dopiero w tym 5 wprowadziłam spirytus... 4 peeling skończyłam na 20 % (migdał+ woda) i te łuszczenie było dla mnie za słabe, choć trzymałam nawet 15 min. Więc postanowiłam podziałać ze spirytusem, Ale było moje zdziwienie, gdy zrobiłam peeling 25% i wytrzymałam max 4 min. Piekło, skóra czerwona, jakby płonęła... gdzie niegdzie zrobiły mi się białe plamy, i tam po 1 dniu kolor mi się zmienił na brązowy.. teraz to one pierwsze się zaczęły złuszczać Ogólnie po tych pięciu jest fajnie, widzę poprawę, nic nowego mi nie wyskakuje

Chciałam zapytać, czy jak zaczęły Wam się oczyszczać pory, to zostały w niektórych miejscach po nich dziurki? Ja mam takie wrażenie... No i ciekawe, czy kwas teraz sobie z dziurkami poradzi....
martuszak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-06-11, 11:10   #2330
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez martuszak Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny
Jestem już po 5 peelingu i właśnie dopiero w tym 5 wprowadziłam spirytus... 4 peeling skończyłam na 20 % (migdał+ woda) i te łuszczenie było dla mnie za słabe, choć trzymałam nawet 15 min. Więc postanowiłam podziałać ze spirytusem, Ale było moje zdziwienie, gdy zrobiłam peeling 25% i wytrzymałam max 4 min. Piekło, skóra czerwona, jakby płonęła... gdzie niegdzie zrobiły mi się białe plamy, i tam po 1 dniu kolor mi się zmienił na brązowy.. teraz to one pierwsze się zaczęły złuszczać Ogólnie po tych pięciu jest fajnie, widzę poprawę, nic nowego mi nie wyskakuje

Chciałam zapytać, czy jak zaczęły Wam się oczyszczać pory, to zostały w niektórych miejscach po nich dziurki? Ja mam takie wrażenie... No i ciekawe, czy kwas teraz sobie z dziurkami poradzi....
Ja robiłam na salicylowym, nieźle pali i łuszczy Jestem dopiero po 4 zabiegach, ale już widzę poprawę, cera mi się uspokoiła, nie przetłuszcza, zmarszczki na czole wygładziły, oczyszczałam się spektakularnie, dziurek nie zauważam, ale po każdym kolejnym zabiegu pory są coraz mniejsze, więc przypuszczam, że i u Ciebie te dziurki się zmniejszą po kolejnych 1-2 zabiegach.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-11, 12:36   #2331
martuszak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 42
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Ja robiłam na salicylowym, nieźle pali i łuszczy Jestem dopiero po 4 zabiegach, ale już widzę poprawę, cera mi się uspokoiła, nie przetłuszcza, zmarszczki na czole wygładziły, oczyszczałam się spektakularnie, dziurek nie zauważam, ale po każdym kolejnym zabiegu pory są coraz mniejsze, więc przypuszczam, że i u Ciebie te dziurki się zmniejszą po kolejnych 1-2 zabiegach.
Dzięki za odpowiedź jestem ciekawa salicylowego.. powiedz z jakimi składnikami go łączysz i w jakich stężeniach? I czy można używać latem ;-)
martuszak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-11, 12:44   #2332
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez martuszak Pokaż wiadomość
Dzięki za odpowiedź jestem ciekawa salicylowego.. powiedz z jakimi składnikami go łączysz i w jakich stężeniach? I czy można używać latem ;-)
Korzystam z przepisu Lorri, link do poszczególnych stężeń znajdziesz w pierwszym poście tego wątku. Ja robię 15%

Można latem, bo migdał nie uwrażliwia skóry na słońce, ale oczywiście trzeba się filtrować.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-11, 15:49   #2333
martuszak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 42
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Korzystam z przepisu Lorri, link do poszczególnych stężeń znajdziesz w pierwszym poście tego wątku. Ja robię 15%

Można latem, bo migdał nie uwrażliwia skóry na słońce, ale oczywiście trzeba się filtrować.
Tak tak Korah, o migdałku to ja wszystko wiem, chodziło mi bardziej o salicylowy bo z nim się nie spotkałam Jest mocniejszy od migdałka?

---------- Dopisano o 16:49 ---------- Poprzedni post napisano o 16:47 ----------

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Korzystam z przepisu Lorri, link do poszczególnych stężeń znajdziesz w pierwszym poście tego wątku. Ja robię 15%

Można latem, bo migdał nie uwrażliwia skóry na słońce, ale oczywiście trzeba się filtrować.

Hahahaha Tobie chodziło o spirytus salicylowy? Boziuuuu ja myślałam, że mówisz o kwasie.... Ah ten upał ;-)
martuszak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-11, 17:44   #2334
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez martuszak Pokaż wiadomość
Tak tak Korah, o migdałku to ja wszystko wiem, chodziło mi bardziej o salicylowy bo z nim się nie spotkałam Jest mocniejszy od migdałka?

Hahahaha Tobie chodziło o spirytus salicylowy? Boziuuuu ja myślałam, że mówisz o kwasie.... Ah ten upał ;-)


Kwas salicylowy nie jest raczej polecany w wysokich stężeniach do użytku domowego, bo jest on dość niebezpieczny i najczęściej się do stóp nadaje. Dobrze robi natomiast w niższych stężeniach do 2%, odblokowuje pory. Możesz go znaleźć np w żelu rumiankowym Sylveco, albo toniku AHA/BHA z Biochemii Urody. W niskich stężeniach nie jest zbyt groźny jeśli chodzi o nasłonecznienie, jednak zawsze warto ten filtr nałożyć zwłaszcza w bezchmurne niebo.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-11, 20:42   #2335
NeverGoodEnough18
Wieczne Kutango
 
Avatar NeverGoodEnough18
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 23 118
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Witajcie. Kompletnie nie wiem gdzie zadać to pytanie, a rozchodzi się o peeling enzymatyczny z ziołami Organique więc zadam je tutaj może akurat mi pomożecie. Więc tak kupiłam dziś ten peeling i nałożyłam na buzię. Szczypało bardzo. Po 5 minutach tak jak producent pisze na opakowaniu zaczęłam wmasowywać peeling kolejne 5 minut i zmyłam. Po umyciu buzi doznałam szoku. Twarz jakby poparzona, czerwona, skórę mi strasznie paliło. Na szczęście po kilku minutach zaczęło to ustępywać i jest ok. I moje pytanie czy któraś z was spotkała się z tym peelingiem i miała to samo co u mnie? Nie wiem czy tak musi być i czy to normalne mam wrażliwą cerę, a na opakowaniu pisze, że peeling dla osób z wrażliwą cerą i alergików i że może wystąpić pieczenie ale, że to nie podrażnienie a ja mam wrażenie, że podrażniło mi skórę. Jedno jest pewne, że więcej go nie użyję boję się tylko, że jak jutro obudzę się rano to mi coś wyskoczy .
__________________
Marzenia się spełniają.. 2.09.13 operacja plastyczna nosa Już po

04.12.13 Ostrzyknięcie ust

Nałogi http://www.fragrantica.pl/uzytkownicy/6683/
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1222826 Wiosenna wymiana
NeverGoodEnough18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-11, 21:54   #2336
sabinka1500
Raczkowanie
 
Avatar sabinka1500
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 103
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Ogólnie peelingi ziolowe to się robi u kosmetyczki, to nie to co kwasy tak mi się wydaje że z nimi trzeba naprawdę uważać

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
sabinka1500 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-11, 23:10   #2337
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez NeverGoodEnough18 Pokaż wiadomość
Witajcie. Kompletnie nie wiem gdzie zadać to pytanie, a rozchodzi się o peeling enzymatyczny z ziołami Organique więc zadam je tutaj może akurat mi pomożecie. Więc tak kupiłam dziś ten peeling i nałożyłam na buzię. Szczypało bardzo. Po 5 minutach tak jak producent pisze na opakowaniu zaczęłam wmasowywać peeling kolejne 5 minut i zmyłam. Po umyciu buzi doznałam szoku. Twarz jakby poparzona, czerwona, skórę mi strasznie paliło. Na szczęście po kilku minutach zaczęło to ustępywać i jest ok. I moje pytanie czy któraś z was spotkała się z tym peelingiem i miała to samo co u mnie? Nie wiem czy tak musi być i czy to normalne mam wrażliwą cerę, a na opakowaniu pisze, że peeling dla osób z wrażliwą cerą i alergików i że może wystąpić pieczenie ale, że to nie podrażnienie a ja mam wrażenie, że podrażniło mi skórę. Jedno jest pewne, że więcej go nie użyję boję się tylko, że jak jutro obudzę się rano to mi coś wyskoczy .
Czy stosowałaś już inne peelingi enzymatyczne? Możliwe, że to uczulenie na bromelainę lub papainę lub jeszcze inny składnik, z tego co kojarzę, skład tego produktu jest dość długi. Całkiem możliwe też, że skóra za drugim razem zareaguje znacznie lepiej, po prostu oswoi się z kosmetykiem i jego substancjami czynnymi. Może powinnaś krócej trzymać i masować. Nie wszystko stracone. Lecz jeśli to uczulenie, to będzie tylko gorzej po kolejnych razach. Z enzymami tak samo jak z kwasami trzeba uważać, rozpuszczają naskórek i jeśli przedobrzymy, mogą to zrobić za mocno.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-12, 06:19   #2338
NeverGoodEnough18
Wieczne Kutango
 
Avatar NeverGoodEnough18
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 23 118
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Czy stosowałaś już inne peelingi enzymatyczne? Możliwe, że to uczulenie na bromelainę lub papainę lub jeszcze inny składnik, z tego co kojarzę, skład tego produktu jest dość długi. Całkiem możliwe też, że skóra za drugim razem zareaguje znacznie lepiej, po prostu oswoi się z kosmetykiem i jego substancjami czynnymi. Może powinnaś krócej trzymać i masować. Nie wszystko stracone. Lecz jeśli to uczulenie, to będzie tylko gorzej po kolejnych razach. Z enzymami tak samo jak z kwasami trzeba uważać, rozpuszczają naskórek i jeśli przedobrzymy, mogą to zrobić za mocno.
Dziękuje za odpowiedź. Używałam peelingu enzymatycznego z Phenome i póki co to mój ukochany peeling nie wiem jak mogłam się połasić na ten z Organique.. Co prawda po peelingu z Phenome skóra też jest delikatnie czerwona ale jak potrzymam go z 20 minut no ale nie aż tak jak po tym z Organique .
Napisałam do nich na maila i jeszcze pisałam na fb dziś idę do sklepu w którym kupiłam ten peeling i powiem żeby mi zwrócili kasę bo na pewno tego więcej nie użyje i wracam z podkulonym ogonem do Phenome .
__________________
Marzenia się spełniają.. 2.09.13 operacja plastyczna nosa Już po

04.12.13 Ostrzyknięcie ust

Nałogi http://www.fragrantica.pl/uzytkownicy/6683/
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1222826 Wiosenna wymiana
NeverGoodEnough18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-12, 07:43   #2339
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez NeverGoodEnough18 Pokaż wiadomość
Dziękuje za odpowiedź. Używałam peelingu enzymatycznego z Phenome i póki co to mój ukochany peeling nie wiem jak mogłam się połasić na ten z Organique.. Co prawda po peelingu z Phenome skóra też jest delikatnie czerwona ale jak potrzymam go z 20 minut no ale nie aż tak jak po tym z Organique .
Napisałam do nich na maila i jeszcze pisałam na fb dziś idę do sklepu w którym kupiłam ten peeling i powiem żeby mi zwrócili kasę bo na pewno tego więcej nie użyje i wracam z podkulonym ogonem do Phenome .
U mnie ten z Phenome też się rewelacyjnie sprawdził i był mega wydajny.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-12, 08:14   #2340
NeverGoodEnough18
Wieczne Kutango
 
Avatar NeverGoodEnough18
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 23 118
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
U mnie ten z Phenome też się rewelacyjnie sprawdził i był mega wydajny.
Oj tak póki co najlepszy peeling, kończę właśnie drugie opakowanie i zachciało mi się czegoś nowego i kupiłam ten bubel z Organique . No nic będzie trzeba zamówić kolejne opakowanie peelingu z Phenome .
Mam do Ciebie jeszcze pytanie bo widzę, że masz sporą wiedzę na temat peelingów coś mi ostatnio w głowie zaświtało, że ten z phenome ma kwasy i że podczas upałów nie można go używać bo mogę się nabawić przebarwień prawda to czy tylko sobie coś uroiłam?
__________________
Marzenia się spełniają.. 2.09.13 operacja plastyczna nosa Już po

04.12.13 Ostrzyknięcie ust

Nałogi http://www.fragrantica.pl/uzytkownicy/6683/
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1222826 Wiosenna wymiana
NeverGoodEnough18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-11-17 21:36:28


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:13.