25 dni nie wyciskamy, buzie czyste mamy! Cz. IV wątku niewyciskania - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-05-06, 20:21   #31
karspetka
Rozeznanie
 
Avatar karspetka
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 519
Dot.: 25 dni nie wyciskamy, buzie czyste mamy! Cz. IV wątku niewyciskania

Cytat:
Napisane przez rashette Pokaż wiadomość
Mi również zaczęła się @ i twarz powoli dochodzi do ładu. No a od jutra maturka. Mam nadzieję, ze po nich cera będzie wygladała znacznie lepiej - stres źle na mnie działa
dziewczyny, powodzenia! ja będe za rok przeżywała ten stres...
__________________
"Dzień bez śmiechu, jest dniem straconym"
Charlie Chaplin

karspetka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-06, 21:07   #32
helvetet
Zakorzenienie
 
Avatar helvetet
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: łóżko
Wiadomości: 4 716
Dot.: 25 dni nie wyciskamy, buzie czyste mamy! Cz. IV wątku niewyciskania

Cytat:
Napisane przez Marcusia Pokaż wiadomość
no może być tak na styk +stres zebym się nie przejechała na tym, bo bolałoby mieć jeszcze rok w plecy ale zobacze jak przerobie jeszcze arkusze 2011 2010 ...

stomatologia

ja mam dwie koleżanki na prawie, i szczerze? z przymróżeniem (jak lubisz dużo zapamietywać, daty paragrafy regułki, to polecam) tym bardziej ze sa takie miasta ze spokojnie w pierwszym roku można się dostać... trudno sie nie dostać... moja koleżanka mieszka w akademiku z 4 dziewczynami w pokoju, kontakt sie troche urwał bo ona stała sie wielką prawniczką a ja nawet na stomatologię się nie dostałam... także uważaj żeby Ci się w główce nie przewróciło, a druga taka normlna, serdeczna, całkiem przez przypadek spotkana na zajeciach na basenie i zadowolona z kierunku
własnie tez ostatnio cos podobnego od kuzynki usłyszałam, że zawsze marzyła, by isc na prawo, ale bała się tego wszystkiego i wybrała w koncu medycynę, a okazało się, że wcale tak źle nie jest. jestem własnie na etapie wymyślania co mogę w życiu robić i padło na prawo, kurcze tylko nienawidzę historii mam jeszcze 2 lata, może mnie olśni. tak czy inaczej zdziwiłam się, że na wielu uczelniach, żeby dostać sie na prawo wcale nie jest potrzeba historia, polski czy WOS. często brana jest matematyka i angielski, co mi sie bardziej już widzi

---------- Dopisano o 22:07 ---------- Poprzedni post napisano o 22:06 ----------

Cytat:
Napisane przez karspetka Pokaż wiadomość
dziewczyny, powodzenia! ja będe za rok przeżywała ten stres...
póki co cieszmy się wolnym
__________________
21.11.2014

25.04.2015
24.08.2018
21.08.2021

Bloggerka
helvetet jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-06, 21:24   #33
Hebka25
Raczkowanie
 
Avatar Hebka25
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: góry świętokrzyskie
Wiadomości: 98
Dot.: 25 dni nie wyciskamy, buzie czyste mamy! Cz. IV wątku niewyciskania

Mi rodzice są po stomatologii. Mój tata nie ukrywa, że chciałby żebym ja też poszła na te studia Ale ja chcę iść na architekturę dlatego zmieniam profil od następnego roku z biolchemu na matfiz. Cieszę się że podjęłam już decyzję bo mi to spokoju nie dawało.. może jak już wiem co chce to z cerą będzie lepiej

---------- Dopisano o 22:24 ---------- Poprzedni post napisano o 22:18 ----------

helvetet, a na jakim profilu jesteś? rocznik 96 ? Ja b. długo się wahałam co chcę robić, ale w końcu zdecydowałam mam nadzieje że mi się już nic nie zmieni
__________________
Ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy...
Hebka25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-06, 21:29   #34
Marcusia
Rozeznanie
 
Avatar Marcusia
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 786
Dot.: 25 dni nie wyciskamy, buzie czyste mamy! Cz. IV wątku niewyciskania

fajnie masz, a ja bardzo chce na stome a żadnego lekarza nie mam w rodzinie, czyli na płatne nie mogę liczyć...
trzymajcie kciuki dziewczynki<3
__________________
Myśl pozytywnie i częściej się uśmiechaj!
Marcusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-06, 21:46   #35
Hebka25
Raczkowanie
 
Avatar Hebka25
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: góry świętokrzyskie
Wiadomości: 98
Dot.: 25 dni nie wyciskamy, buzie czyste mamy! Cz. IV wątku niewyciskania

Spoko uda Ci się jak nie za pierwszym to za drugim, moi rodzice za drugim się podostawali (pracowali w szpitalach żeby coś zarobić i żeby im punkty doliczyli- moze teraz też tak się da), u mojej mamy w grupie było b. moło osób co się za pierwszym dostało. Tak samo mój kolega z architekturą tak miał. Chciał do Wawy nie dostał się, przez rok chodził na rysunek i na korki z matmy, poprawił maturę, zdal rysunek i bez problemu się dostal. Zawsze to rok w plecy ale takie osoby eliminują te co za pierwszym razem podchodzą bo mogą sie skupić na danej rzeczy a nie jeszcze na polskim i innych takich..
Na pewno nie rezygnuj jak się nie dostaniesz Ale to chyba mało prawdopodobne
nie to że ja Ci mówię że sie nie dostaniesz O.o tylko zawsze trzeba mieć plan awaryjny
trzymam kciuki!!!
__________________
Ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy...

Edytowane przez Hebka25
Czas edycji: 2013-05-06 o 21:49
Hebka25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-06, 21:53   #36
Marcusia
Rozeznanie
 
Avatar Marcusia
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 786
Dot.: 25 dni nie wyciskamy, buzie czyste mamy! Cz. IV wątku niewyciskania

To właśnie jest moje drugie podejście i okropnie się boję, że znowu nie dostanę a to byłoby już dwa lata w plecy ;/
teraz liczy sie tylko matura już praca w szpitalu nic nie daje... a szkoda..
__________________
Myśl pozytywnie i częściej się uśmiechaj!
Marcusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-06, 22:09   #37
helvetet
Zakorzenienie
 
Avatar helvetet
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: łóżko
Wiadomości: 4 716
Dot.: 25 dni nie wyciskamy, buzie czyste mamy! Cz. IV wątku niewyciskania

Cytat:
Napisane przez Hebka25 Pokaż wiadomość
Mi rodzice są po stomatologii. Mój tata nie ukrywa, że chciałby żebym ja też poszła na te studia Ale ja chcę iść na architekturę dlatego zmieniam profil od następnego roku z biolchemu na matfiz. Cieszę się że podjęłam już decyzję bo mi to spokoju nie dawało.. może jak już wiem co chce to z cerą będzie lepiej

---------- Dopisano o 22:24 ---------- Poprzedni post napisano o 22:18 ----------

helvetet, a na jakim profilu jesteś? rocznik 96 ? Ja b. długo się wahałam co chcę robić, ale w końcu zdecydowałam mam nadzieje że mi się już nic nie zmieni
matfiz i tak rocznik '96, eksperymentalny. nie wiem jak zdam maturę, ale licze, że jako pierwszy rocznik z nową maturą będe mieć łatwiej

moja siostra jest na architekturze, przyznam, że mnie to też ciekawi, ale po co dwa architekty w rodzinie, będziemy dla siebie tylko konkurencją

---------- Dopisano o 23:09 ---------- Poprzedni post napisano o 23:06 ----------

Cytat:
Napisane przez Marcusia Pokaż wiadomość
To właśnie jest moje drugie podejście i okropnie się boję, że znowu nie dostanę a to byłoby już dwa lata w plecy ;/
teraz liczy sie tylko matura już praca w szpitalu nic nie daje... a szkoda..
dostaniesz sie, miałas teraz cały rok, żeby się przygotowywać z konkretnej rzeczy, a nie z 10 na raz. na pewno wszystko Ci się bardziej poukładało w głowie i lepiej wykorzystasz swoje umiejętnosci i wiedzę a jak nie (tfu tfu ) to znaczy, że jesteś stworzona do czegos innego
__________________
21.11.2014

25.04.2015
24.08.2018
21.08.2021

Bloggerka
helvetet jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-05-06, 22:21   #38
Marcusia
Rozeznanie
 
Avatar Marcusia
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 786
Dot.: 25 dni nie wyciskamy, buzie czyste mamy! Cz. IV wątku niewyciskania

wiesz kochana, ja tak mam ze nawet jak śpię zamiast 6h.. 7h to mam wrażenie ze marnotrawie czas. no nie powiem dużo zbiorów przerobiłam, dużo sama doczytywałam, ale boję się ze mnie stres sparaliżuje... a ja tak bardzo chce być lekarzem, nie widze się w niczym innym i poprostu jak widze ze moi znajomi już sobie szukają praktyk po pierwszym roku to ja płacze po kątach bo mi głupich 2 pkt zabrakło nie to że 10, 20 czy 30... tylko głupie 2... a teraz ide odpocząć... jutro kolejny długi dzień na naukę...
architektura <3 też wspaniały kierunek <3 teraz na inżynierie wszyscy się nastawiają, bo podobno inżynierów brakuje, a ja z matmy i fizyki noga jestem - nigdy sie tych przedmiotów nie uczyłam, bo mi się nie chciało
__________________
Myśl pozytywnie i częściej się uśmiechaj!
Marcusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-07, 06:42   #39
jedytka
Raczkowanie
 
Avatar jedytka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 159
Dot.: 25 dni nie wyciskamy, buzie czyste mamy! Cz. IV wątku niewyciskania

ja dalej walcze z epiduo ;/
w sobotę i niedziele zrobiłam sobie przerwę bo tak mi się zaczęła łuszczyć skóra, że aż strach.
No i wczoraj po przerwie posmarowałam a dziś nowy bombel. Ja nie wiem czy to epiduo tak wypycha wszystko czy co?
jedytka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-07, 09:05   #40
annlynn_
Zakorzenienie
 
Avatar annlynn_
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Kutno/Łódź
Wiadomości: 4 625
Dot.: 25 dni nie wyciskamy, buzie czyste mamy! Cz. IV wątku niewyciskania

3/25, jestem dumna i w szoku!
__________________
Trudności, z którymi zmagasz się dzisiaj, przechodzą w siłę, której potrzebujesz na jutro.


annlynn_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-07, 09:08   #41
frania97
Raczkowanie
 
Avatar frania97
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 404
Dot.: 25 dni nie wyciskamy, buzie czyste mamy! Cz. IV wątku niewyciskania

Byłam dzisiaj u dermatologa, bo twarz zaczęła mnie piec od kilku dni...Szkoda ,ze poszłam tak późno bo okazało się ,że mam jakiś odczyn alergiczny, rumień i dostałam tabletki, z tego co wyczytałam to na objawy alergiczne Differin mam odstawiony, dostałam mój upragniony skinorenik, celo lipca mieć buźkę bez przebarwień, bo pryszcze zostały pojedyncze( nie licząc dwóch gul, które wyszły mi przed @, które oczywiście pani dermatolog musiała zauważyć ale od razu jej wytłumaczyłam skąd one się nagle wzięły )
Na razie mam buzię zasmarowaną skinorenem, trochę swędziało, ale już przeszło Liczę ,że jak będę się smarować regularnie, dwa razy dziennie przez dwa miesiące to przebarwienia poznikają
Co do kierunku to ja podobnie jak Marcusia- tylko nie stomatologia, a zwykła medycyna. Jeszcze rok temu marzyłam o weterynarii, ale mi się odmieniło, chciałabym być anestezjologiem/neurologiem
__________________
"Uczciwy idealista dąży do forsy. Pieniądze to wytłoczona w monecie wolność. A wolność to życie."- Erich Maria Remarque

68-67-66-65-64-63-62-61-60-59-58 kg
frania97 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-05-07, 09:26   #42
helvetet
Zakorzenienie
 
Avatar helvetet
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: łóżko
Wiadomości: 4 716
Dot.: 25 dni nie wyciskamy, buzie czyste mamy! Cz. IV wątku niewyciskania

ja bym sie chyba nigdy nie zdecydowała isc na medycnę, podziwiam wszystkie osoby, które na to idą.. moja kuzynka uczyła się do 6 rano jak u niej byłam, pospała kilka godzin i poźniej spędzała czas ze mną. to nie dla mnie.. a ja czasem umieram sobie jak mam siedzieć do pierwszej w nocy, bo oczy mi się kleją, ziewaaam i nie wiem o czym się ucze

a ja zauważyłam dzisiaj kolejną gulkę, robią mi się teraz takie dziwne mniej więcej na granicy oczodołów, a kosci. nie wiem czy wiecie o co chodzi, ale nie wiem jak nazywa się ta kosc, znaleźć jej nazwy też nie mogę
__________________
21.11.2014

25.04.2015
24.08.2018
21.08.2021

Bloggerka
helvetet jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-07, 09:37   #43
Marcusia
Rozeznanie
 
Avatar Marcusia
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 786
Dot.: 25 dni nie wyciskamy, buzie czyste mamy! Cz. IV wątku niewyciskania

a ja zamaskowałam sie wczoraj dzisiaj od rana olejek herbaciany

przy śniadaniu włączyłam TV zaczeli mówić o maturze i mi sie śniadanie zaczeło wracać... tragedia jakaś... licze na to że dam radę, ale boję się jak nigdy...

ja się tak tej nauki nie boję, nie jestem kujonem, ale lubie mieć wiedzę i czasem jak widzę łososia wedzonego na stole to w myślach omawiam sobie jego budowę i cechy ryb i takie rozne odjazdy mam, bo ja poprostu lubię mieć wiedzę dla siebe i tyle. lubie różne ciekawostki i wiedziec co i jak pracuje, to poprostu mnie kręci, ostatnio tata stwierdził ze z moją wiedza i uwielbieniem do "wiedzenia" powinnam isc na medycynę bo byłabym dobrym lekarzem (kiedyś myślałam o chirurgii zwykłej albo plastycznej, ale przeszło mi..)
__________________
Myśl pozytywnie i częściej się uśmiechaj!

Edytowane przez Marcusia
Czas edycji: 2013-05-07 o 09:40
Marcusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-07, 10:31   #44
Hebka25
Raczkowanie
 
Avatar Hebka25
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: góry świętokrzyskie
Wiadomości: 98
Dot.: 25 dni nie wyciskamy, buzie czyste mamy! Cz. IV wątku niewyciskania

Hehe ja tak samo 96 miejmy nadzieje że nasze matury łatwiejsze będą. Wgl po tych zmianach to rozszerzony materiał z wybranych przedmiotów będzie trzeba ogarnąć nie w 3 a w 2 lata bo teraz w szkole mamy tak po trochę ze wszystkiego... żadnych konkretów . Przez rok nic nie robimy a potem będzie 5h fizyki w tygodniu.
frania97- stosuje skinoren od jakiegoś miesiąca i tak średnio :/ Jak myślicie co kupić bo mi się skończył - dalej skinoren, acne dream czy benzacne??? któraś stosowała Powiedzcie bo od 2 dni nic nie stosuję i się boję co dalej XD

---------- Dopisano o 11:31 ---------- Poprzedni post napisano o 11:22 ----------

Marcusia http://kwejk.pl/obrazek/1775206/gdy-...o-maturze.html XD
__________________
Ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy...
Hebka25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-07, 10:48   #45
pyh
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 33
Dot.: 25 dni nie wyciskamy, buzie czyste mamy! Cz. IV wątku niewyciskania

0/25 ciekawe czy sie uda
twarzy dotykam non stop, ale wlasciwie nieswiadomie, orientuje sie dopiero, jak maz mi zwraca uwage
wyciskanie i skubanie to psychiczna zmora

ja skonczylam stomatologie i po kilku latach pracy rozwazam zmiane zawodu
pyh jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-07, 10:50   #46
frania97
Raczkowanie
 
Avatar frania97
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 404
Dot.: 25 dni nie wyciskamy, buzie czyste mamy! Cz. IV wątku niewyciskania

a masz w kremie czy w żelu? Ja chcę nim głównie wybielić przebarwienia no i żeby zasuszał pojedyncze pryszcze

Skinoren i acne derm mają tą samą sub. czynną, więc pewnie dużej różnicy nie ma. Benzacne nie stosowałam, ale podejrzewam ,że będzie bardzo wysuszał
__________________
"Uczciwy idealista dąży do forsy. Pieniądze to wytłoczona w monecie wolność. A wolność to życie."- Erich Maria Remarque

68-67-66-65-64-63-62-61-60-59-58 kg
frania97 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-07, 11:04   #47
Marcusia
Rozeznanie
 
Avatar Marcusia
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 786
Dot.: 25 dni nie wyciskamy, buzie czyste mamy! Cz. IV wątku niewyciskania

Cytat:
Napisane przez pyh Pokaż wiadomość
ja skonczylam stomatologie i po kilku latach pracy rozwazam zmiane zawodu
dlaczego?

no współczuje Wam, ale i tak nawet teraz jak komuś zalezy to uczeń gania na korki, bo ze szkoły niewiele nawet teraz wynosi... a szkoła zbiera laury "bo matury dobrze poszły" a ile uczeń wydaje na korki to tylko jego rodzice wiedzą...
__________________
Myśl pozytywnie i częściej się uśmiechaj!
Marcusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-07, 11:40   #48
Hebka25
Raczkowanie
 
Avatar Hebka25
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: góry świętokrzyskie
Wiadomości: 98
Dot.: 25 dni nie wyciskamy, buzie czyste mamy! Cz. IV wątku niewyciskania

stosuję skinoren krem, bo mam dość mocno przesuszoną miejscami skórę.
Z tymi korkami to prawda.W mojej obecnej klasie około 90% osób chodzi na korki z tego co chce zdawać na maturze
pyh po tylu latach nauki chcesz zrezygnować
__________________
Ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy...
Hebka25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-07, 11:52   #49
luska5
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 304
Dot.: 25 dni nie wyciskamy, buzie czyste mamy! Cz. IV wątku niewyciskania

3/25
luska5 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-05-07, 12:10   #50
e5f8e1654645f7f709e372d7f739a8569d1c32e2
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2 025
Dot.: 25 dni nie wyciskamy, buzie czyste mamy! Cz. IV wątku niewyciskania

Cytat:
Napisane przez Marcusia Pokaż wiadomość
dobrze idzie dobrze, mam wyniki w okolicach 80 to już dostanę sie na studia z takim wynikiem... jednak marzyło mi się ponad 90 tak zeby na pierwszej liście być... ale zobacze jeszcze jak przejdę do faktycznych arkuszy bo mam takie testy niby nieco trudniejsze i czasem to masakra z zadaniami, ale poniżej 83 nie schodzę...

Liczę na to że się uspokoi, tym bardziej ze wróciłam do domu a w lodówce żarówka kupa mięcha no i żeby nie zajadać się magnezem (lekarz mi zabronił mam niedociśnienie) kazał mi zajadać się czekoladą wiec wyjadam zapasy... a jak byłam na mieszkaniu to mnóstwo mnóstwo owoców i warzyw jadłam...

bolace gule codziennie traktuję olejkiem herbacianym i wchłaniają się, więc polecam tylko... jak nie masz dobrze nawilżonej skóry to poparzy i bedzie skóra piekła i łuszczyła się...
Trzymam za Ciebie kciuki moja przyjaciółka też poprawia biologię i chemię... mam nadzieję, że dobrze Wam pójdzie

Magnez jest niedobry na niedociśnienie?

Już planuję zakup tego olejku od jakiegoś czasu, ale na razie mam kilka innych rzeczy.

---------- Dopisano o 13:10 ---------- Poprzedni post napisano o 13:07 ----------

Cytat:
Napisane przez helvetet Pokaż wiadomość
jak ja bym chciała mieć takie zalecenie

ładne wyniki, zdasz na pewno i dostaniesz się na medycyne chesz isc?


dziewczyny, studiuje może któraś z Was prawo (lub macie takiego kogoś znajomego)? te studia są rzeczywiscie takie trudne czy można na to patrzeć troche z przymróżeniem oka?
Zgadzam się z wcześniejszymi słowami Marcusi, że ludziom trochę odbija na tym kierunku. Wiele osób uważa się za dużo lepszych od innych i czego to oni nie osiągną. Oczywiście to nie opinia o wszystkich. Słyszałam głosy, że dużo zapamiętywania. Jednak żeby to wszystko miało jakiś sens to musi być to rozumne zapamiętywanie. No i potem zależy na jaką chcesz iść na aplikację. Bo jednak to jest trudniejsze i ważniejsze.

Ja tam maturę mam za sobą. Nie odczuwałam jakiegoś większego stresu. Poszłam sobie, napisałam i tyle... teraz studia. Chyba mniej przyszłościowo (w kwestii finansowej) je wybierałam niż Wy ale jakoś się widzę w tym. Zobaczymy.

Edytowane przez e5f8e1654645f7f709e372d7f739a8569d1c32e2
Czas edycji: 2013-05-07 o 12:17
e5f8e1654645f7f709e372d7f739a8569d1c32e2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-07, 12:31   #51
Marcusia
Rozeznanie
 
Avatar Marcusia
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 786
Dot.: 25 dni nie wyciskamy, buzie czyste mamy! Cz. IV wątku niewyciskania

bluesky49
ja nie wybieram kierunku bo finanse, mnie poprostu kręci to że można pomóc ludziom... i ogólnie widzę się w takim fartuszku i w ciepłym miejscu pracy, byłoby wspaniale!! myślę, że jak ktoś jest lekarzem z wyboru (niepieniężnego) to jest to całkiem wdzięczny zawód)
lekarz powiedział, że Mg może powodować obniżenie ciśnienia, uspokojenie <u niektórych osób, a ja jestem niedociśnieniowcem moje ciśnienie ostatnio to 80/52 -.- masakra> (ten farmaceutyczny) i kazał mi jeść czekoladę...
ten olejek to 10 zł a działa cuda, warto! tylko tyle że dosyć intensywnie pachnie...

Trzymaj trzymaj, przyda się nam dziś napisałam taki masakryczny test (dosyć podstępny) i wynik jest ok, gdzieś na ostatniej liście bym się dostała, ale jak dla mnie to mało... bardzo mało, mam doła

Hebka25
to normalne... u mnie było tak samo...

znowu wyskoczyły mi małe pryszcze na dekoldzie i pleckach (myślę że to sprawka niezdrowego jedzenia )
__________________
Myśl pozytywnie i częściej się uśmiechaj!

Edytowane przez Marcusia
Czas edycji: 2013-05-07 o 12:32
Marcusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-07, 12:42   #52
e5f8e1654645f7f709e372d7f739a8569d1c32e2
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2 025
Dot.: 25 dni nie wyciskamy, buzie czyste mamy! Cz. IV wątku niewyciskania

Cytat:
Napisane przez Marcusia Pokaż wiadomość
bluesky49
ja nie wybieram kierunku bo finanse, mnie poprostu kręci to że można pomóc ludziom... i ogólnie widzę się w takim fartuszku i w ciepłym miejscu pracy, byłoby wspaniale!! myślę, że jak ktoś jest lekarzem z wyboru (niepieniężnego) to jest to całkiem wdzięczny zawód)
lekarz powiedział, że Mg może powodować obniżenie ciśnienia, uspokojenie <u niektórych osób, a ja jestem niedociśnieniowcem moje ciśnienie ostatnio to 80/52 -.- masakra> (ten farmaceutyczny) i kazał mi jeść czekoladę...
ten olejek to 10 zł a działa cuda, warto! tylko tyle że dosyć intensywnie pachnie...

Trzymaj trzymaj, przyda się nam dziś napisałam taki masakryczny test (dosyć podstępny) i wynik jest ok, gdzieś na ostatniej liście bym się dostała, ale jak dla mnie to mało... bardzo mało, mam doła

Hebka25
to normalne... u mnie było tak samo...

znowu wyskoczyły mi małe pryszcze na dekoldzie i pleckach (myślę że to sprawka niezdrowego jedzenia )
Nie, nie, nie! Nie chodziło mi o to, że któraś z Was chce iść na studia z powodu pieniędzy. Tylko, że ta pasja i zainteresowanie jednak w jakimś tam stopniu mogą się do tego przyczynić.

Kolejna mądra rzecz jakiej się dowiedziałam na wizażu... też mam niskie ciśnienie i od długiego czasu biorę magnez. Kończę opakowanie i kupuję kolejne... W takim razie odstawiam i szukam naturalnego, ten w postaci czekolady bardzo kuszący

Myślę, że to też dawka stresu... Widać, że się strasznie stresujesz i może organizm reaguje w ten sposób. Matura jednak nie powinna być tak podstępna i nie będzie źle uwierz trochę w siebie!
e5f8e1654645f7f709e372d7f739a8569d1c32e2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-07, 12:49   #53
helvetet
Zakorzenienie
 
Avatar helvetet
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: łóżko
Wiadomości: 4 716
Dot.: 25 dni nie wyciskamy, buzie czyste mamy! Cz. IV wątku niewyciskania

Cytat:
Napisane przez Hebka25 Pokaż wiadomość
Hehe ja tak samo 96 miejmy nadzieje że nasze matury łatwiejsze będą. Wgl po tych zmianach to rozszerzony materiał z wybranych przedmiotów będzie trzeba ogarnąć nie w 3 a w 2 lata bo teraz w szkole mamy tak po trochę ze wszystkiego... żadnych konkretów . Przez rok nic nie robimy a potem będzie 5h fizyki w tygodniu.
frania97- stosuje skinoren od jakiegoś miesiąca i tak średnio :/ Jak myślicie co kupić bo mi się skończył - dalej skinoren, acne dream czy benzacne??? któraś stosowała Powiedzcie bo od 2 dni nic nie stosuję i się boję co dalej XD[COLOR="Silver"]
Cytat:
no współczuje Wam, ale i tak nawet teraz jak komuś zalezy to uczeń gania na korki, bo ze szkoły niewiele nawet teraz wynosi... a szkoła zbiera laury "bo matury dobrze poszły" a ile uczeń wydaje na korki to tylko jego rodzice wiedzą...
zgadzam się w ogole ja początkowo zrozumiałam, że przedmioty typu geog, chem, biol. mnie po pierwszej klasie odpadną, no i połączą się w przyrodę. Ostatnio dowiedziałam się, że dalej będe mieć kazdego przedmiotu po 30h na rok, czyli wychodzi na to samo. Jak dojdzie do tego rozszerzona fizyka, matemtyka i angielski to będe chyba siedzieć do wieczora w tej szkole, bo przecież jeszcze kołka itp.
Co do korepetycji to sama planuje zacząc chodzić na matemtykę, do fizyki jeszcze są mieszane uczucia, bo nie wiem czy bede zdawać rozszerzoną. Na angielski i tak już chodzę. Ogólnie jest niewiele nauczycieli, którzy się w pełni realizują w swoim zawodzie. Duża część z nich nie zwraca na to uwagi czy uczeń rozumie, czy też nie. Lepiej dawać korepetycje, bo przecież na tym więcej zarobią..
__________________
21.11.2014

25.04.2015
24.08.2018
21.08.2021

Bloggerka
helvetet jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-07, 13:09   #54
e5f8e1654645f7f709e372d7f739a8569d1c32e2
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2 025
Dot.: 25 dni nie wyciskamy, buzie czyste mamy! Cz. IV wątku niewyciskania

Cytat:
Napisane przez Hebka25 Pokaż wiadomość
Hehe ja tak samo 96 miejmy nadzieje że nasze matury łatwiejsze będą. Wgl po tych zmianach to rozszerzony materiał z wybranych przedmiotów będzie trzeba ogarnąć nie w 3 a w 2 lata bo teraz w szkole mamy tak po trochę ze wszystkiego... żadnych konkretów . Przez rok nic nie robimy a potem będzie 5h fizyki w tygodniu.
frania97- stosuje skinoren od jakiegoś miesiąca i tak średnio :/ Jak myślicie co kupić bo mi się skończył - dalej skinoren, acne dream czy benzacne??? któraś stosowała Powiedzcie bo od 2 dni nic nie stosuję i się boję co dalej XD

---------- Dopisano o 11:31 ---------- Poprzedni post napisano o 11:22 ----------

Marcusia http://kwejk.pl/obrazek/1775206/gdy-...o-maturze.html XD
Stosowałam benzacne i w sumie nie wiem. Wysusza pryszcze, ale nie zauważyłam po nim trwałej poprawy. Chociaż przyzwyczaiłam się mieć go w swojej kosmetyczce i nieraz zapobiegawczo stosują na całą twarz, żeby się wszystko zasuszyło. Jednak nie ma on wpływu na przebarwienia czy blizny.
Ja bym zaryzykowała z jeszcze jedną tubką skinorenu lub acne derm (podobny skład, a cena mniejsza) i zobaczyła czy nie będzie gdzieś efektów. Ostatnio na blogu jakiejś dziewczyny o nim czytałam. Były również dołączone zdjęcia. Ona właśnie efekty zauwazyła dopiero przy drugiej tubce - wyraźnie zmniejszone pory, trochę bledsze przebarwienia i mniej pryszczy. Aczkolwiek ja nie kupiłam więcej niż jednej tubki tego specyfiku i byłam nijako do niego nastawiona. Ale może warto jeszcze poczekać?
e5f8e1654645f7f709e372d7f739a8569d1c32e2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-07, 13:16   #55
Hebka25
Raczkowanie
 
Avatar Hebka25
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: góry świętokrzyskie
Wiadomości: 98
Dot.: 25 dni nie wyciskamy, buzie czyste mamy! Cz. IV wątku niewyciskania

Kurcze... moje odżywianie pozostawia wiele do życzenia Muszę się za siebie wziąć.. nowe pryszczki wyskakują (wczoraj zjadłam m. in. 2 zupki chińskie i słodką bułkę ) Mam zamiar na jakiś czas przejść na dietę- http://www.dietawarzywnoowocowa.pl/p/o-diecie.html . Może mnie trochę odtruje i skóra będzie ładniejsza I jeszcze chce skakać na skakance tylko muszę ją najpierw kupić, nie wiem czy jeszcze umiem bo od podstawówki nie skakałam

---------- Dopisano o 14:16 ---------- Poprzedni post napisano o 14:12 ----------

Poczytam jeszcze i może się na ten skinoren zdecyduję, tylko kwasy to chyba nie na lato.. dobra nie wiem XD
__________________
Ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy...

Edytowane przez Hebka25
Czas edycji: 2013-05-07 o 13:19
Hebka25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-07, 13:35   #56
e5f8e1654645f7f709e372d7f739a8569d1c32e2
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2 025
Dot.: 25 dni nie wyciskamy, buzie czyste mamy! Cz. IV wątku niewyciskania

Skinoren ma kwas azaleinowy, który nie jest fotouczulający. Jednak działa złuszczająco, więc dla ochrony naskórka powinno się stosować filtry.

1) Nadtlenek benzoilu.
Jest to związek bakteriostatyczny. Oznacza to, że hamuje namnażanie bakterii, a nie zabija drobnoustroje. Dzieje się tak, ponieważ związki nadtlenkowe ulegają redukcji z uwolnieniem tlenu, który jest niesprzyjający dla rozwoju bakterii z rodziny Propionibacterium acnes. Ostatecznie związek ten hamuje tworzenie się zmian zapalnych (grudek i krost). Na rynku dostępny jest w postaci kremów i żeli, także w preparatach złożonych (np. w połączeniu z antybiotykami). Ponieważ związek ten nie ma działania swoistego, może powodować podobne działania niepożądane jak wszystkie substancje przciwtrądzikowe: nadmierne wysuszenie, zaczerwienienie i złuszczenie skóry.
2) Kwas azelainowy.
Kwas azelainowy posiada właściwości przeciwbakteryjne, keratolityczne. Dodatkowo przeciwdziała powstawaniu przebarwień poprzez hamowanie melanogenezy (odkładania barwnika w skórze). Działania niepożądane leku są takie same jak przy innych związkach z tej grupy.
Źródło: Internet

Wątek na wizażu https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=64816 niby o Acne Derm, ale można też podciągnąć pod Skinoren

Edytowane przez e5f8e1654645f7f709e372d7f739a8569d1c32e2
Czas edycji: 2013-05-07 o 13:38
e5f8e1654645f7f709e372d7f739a8569d1c32e2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-07, 13:36   #57
frania97
Raczkowanie
 
Avatar frania97
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 404
Dot.: 25 dni nie wyciskamy, buzie czyste mamy! Cz. IV wątku niewyciskania

Hebka- dzisiaj byłam u dermatologa, więc mam świeże informację odnośnie skinorenu, bo właśnie go dostałam
Więc skinoren można stosować latem, dostałam go wręcz na słoneczną pogodę bo po differinie nabawiłam się jakiejś alergii od słońca Powiedziała ,ze będzie działał na przebarwienia i grudki
__________________
"Uczciwy idealista dąży do forsy. Pieniądze to wytłoczona w monecie wolność. A wolność to życie."- Erich Maria Remarque

68-67-66-65-64-63-62-61-60-59-58 kg
frania97 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-07, 13:55   #58
Hebka25
Raczkowanie
 
Avatar Hebka25
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: góry świętokrzyskie
Wiadomości: 98
Dot.: 25 dni nie wyciskamy, buzie czyste mamy! Cz. IV wątku niewyciskania

Dzięki za informacje chyba się na niego zdecyduje . A mam do Was inne pytanie-Jakich podkładów używacie? Ja na razie https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...t-make-up.html ale starczy jeszcze na dosłownie 2 użycia i nie wiem na co się zdecydować... potrzebuje czegoś trwałego, kryjącego i najważniejsze niezapychającego
__________________
Ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy...
Hebka25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-07, 14:07   #59
rashette
Raczkowanie
 
Avatar rashette
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 160
Dot.: 25 dni nie wyciskamy, buzie czyste mamy! Cz. IV wątku niewyciskania

2/25

No cóż polski poszedł nieźle Akurat "Przedwiośnie" przeczytała, ale i tak nie trzeba było odnosic sie do całego utworu. Czytania ze zrozumieniem nigdy nie lubiłam. Humanistką niestety nie jestem... A jutra się nie obawiam, dzis tylko przypomnę sobie wzory, których nie ma na tablicach Ale ostro zakuwam angielski.

Btw. dziś prawie pryszczola wycisnęłam xD wczoraj zrobiłam parówkę na twarz i dwa wyszły same : O
__________________
Najdłuższe wakacje!


- Walczę z trądzikiem - Epiduo, 2 miesiace!
- Zmieniam styl!
- Skalpel
- Killer
- Brzuszki
- Hula hop
- Bieganie
- Rolki
- Basen

rashette jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-07, 16:54   #60
evolution98
Raczkowanie
 
Avatar evolution98
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 298
Dot.: 25 dni nie wyciskamy, buzie czyste mamy! Cz. IV wątku niewyciskania

1/25
Mały syfek z białym czubkiem na brodzie..
__________________
Dbam o buźkę!
Zapuszczam włosy!
evolution98 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-01-26 21:41:50


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:41.