Dieta zgodna z grupą krwi - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-04-12, 14:18   #1
superdomina
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 69
Smile

Dieta według grupy krwi b rh +


Dieta dla osób z grupą krwi B


Dieta dla osób z grupą krwi B
2,5 kg w ciągu 2 tygodni

Autor tej diety, amerykański lekarz Peter Adamo, twierdzi, że zapotrzebowanie na składniki odżywcze i forma aktywności fizycznej zależą od naszej grupy krwi i wraz z nią są zakodowane w genach. Osobom z grupą krwi B zaleca się spożywanie produktów mlecznych, ale tak naprawdę rzadko mają one trudności z kontrolowaniem swojej wagi. Powinny jednak unikać produktów wysokokalorycznych.
Osoby z grupą krwi B, które chcą stracić na wadze, powinny zdecydowanie unikać pszenicy, zawierającej toksyczne lektyny.

Zasady diety:
Jadasz od 3 do 5 posiłków dziennie, skomponowanych z produktów przypisanych osobom z grupą krwi B. Tę dietę może stosować każdy, bo zapewnia ona niezbędne składniki odżywcze, jak również zaleca aktywność fizyczną.

Tyciu sprzyja:
gryka, kukurydza, pszenica, soczewica, orzeszki ziemne i sezam

Chudnięciu sprzyja:
zielone warzywa, mięso, jaja, produkty mleczne o obniżonej zawartości tłuszczu, wątróbka

Produkty wskazane
- mięso: baranina, dziczyzna, jagnięcina, mięso z królika
- ryby: dorsz, flądra, jesiotr, makrela, morszczuk, pstrąg, sardynka, sola, szczupak
- jaja i nabiał: mleko, jogurt, jaja, kefir, ser feta i mozzarella
- tłuszcze: oliwa z oliwek
- orzechy i pestki: migdały
- zboża i pieczywo: pieczywo chrupkie, owies, proso, ryż dmuchany
- warzywa i owoce: bakłażan, botwinka, brokuły, buraki, gorczyca, kapusta, kalafior, marchew, papryka, pietruszka, ananas, banan, czarne winogrona, jeżyna, papaja, śliwki, winogrona
- przyprawy: curry, chrzan, imbir, pieprz, cayenne

Produkty niewskazane
- mięso: kaczka, kurczak, wieprzowina
- ryby: łosoś wędzony, okoń morski, sardela, węgorz
- tłuszcze: olej rzepakowy, słonecznikowy, kukurydziany
- orzechy i pestki: mak, orzechy laskowe, ziemne, pistacjowe, pestki z dyni i słonecznika, sezam
- zboża i pieczywo: gryka, jęczmień, pszenica, żyto
- warzywa i owoce: awokado, dynia, karczochy, kukurydza, oliwki czarne i zielone, pomidory, rzodkiewki, granaty, rabarbar
- przyprawy: cynamon, pieprz


PRZYKŁADOWY JADŁOSPIS

ŚNIADANIE:
3 łyżki dmuchanego ryżu z chudym mlekiem,
1 jajo na miękko,
zielona herbata

OBIAD:
jagnięcina duszona ze szparagami,
zielona sałata,
herbata owocowa lub kawa

PODWIECZOREK:
jogurt owocowy

KOLACJA:
150 g ryby gotowanej na parze,
mrożony jogurt naturalny
__________________
Me, Myself and I
superdomina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-12, 14:21   #2
superdomina
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 69
Smile Dieta według grupy krwi a rh +

Dieta dla osób z grupą krwi A


Dieta dla osób z grupą krwi A
2,5 kg w ciągu 2 tygodni

Autor tej diety, amerykański lekarz Peter Adamo, twierdzi, że zapotrzebowanie na składniki odżywcze i forma aktywności fizycznej zależą od naszej grupy krwi i wraz z nią są zakodowane w genach.
Dla osób z grupą krwi A dobre jest to, co z roślin. Zalecane są więc przede wszystkim dania wegeteriańskie oraz potrawy w mało przetworzonej formie, np. świeże warzywa i owoce. Po zastosowaniu diety bezmięsnej osoby z grupą krwi A mają szansę na szybką utratę wagi, ponieważ wyeliminują ze swojego jadłospisu toksyczne dla nich produkty.

Zasady diety:
Jadasz od 3 do 5 posiłków dziennie, skomponowanych z produktów przypisanych osobom z grupą krwi A. Tę dietę może stosować każdy, bo zapewnia ona niezbędne składniki odżywcze, jak również zaleca aktywność fizyczną.

Tyciu sprzyja:
mięso, nabiał, pszenica

Chudnięciu sprzyja:
ananas, oleje roślinne, produkty sojowe, warzywa

Produkty wskazane
- ryby: dorsz, karp, łosoś, makrela, okoń
- jaja i nabiał: mleko i ser sojowy
- tłuszcze: oliwa z oliwek, olej lniany
- orzechy i pestki: orzeszki ziemne, pestki dyni
- zboża i pieczywo: gryka, kasza, chleb z mąki sojowej, pieczywo ryżowe, mąka żytnia
- warzywa i owoce: botwinka, brokuły, cebula, chrzan, cykoria, czosnek, dynia, groch, kalarepa, marchew, ogórek, pietruszka, por, rzepa, sałata, seler, soja, szpinak, ananas, borówki amerykańskie, cytryna, czarne jagody, figi, grejpfrut, jeżyny, morela, śliwki, wiśnie
- napoje: soki z wymienionych wyżej owoców, wino, herbata zielona, kawa bezkofeinowa
- przyprawy: imbir, sos sojowy

Produkty niewskazane
- mięso: baranina, cielęcina, mięso gęsi, królika, wieprzowina, wołowina
- ryby: flądra, halibut, łosoś wędzony, morszczuk, sola, sum, śledzie, tuńczyk, węgorz
- jaja i nabiał: mleko krowie i jego przetwory
- tłuszcze: olej kukurydziany, z orzeszków ziemnych i sezamowych
- orzechy: pistacjowe
- zboża i pieczywo: pszenica, grzanki, bułki z otrębami pszennymi, chleb pełnopszeniczny, wieloziarnisty, wysokobiałkowy, pumpernikiel
- warzywa i owoce: bakłażan, kapusta, fasola, oliwki czarne, pieczarki, papryka, pomidory, ziemniaki, banany, mandarynki, mango, melon, rabarbar
- napoje: sok pomarańczowy i pomidorowy, coca-cola, czarna herbata
- przyprawy: ocet, pieprz, żelatyna, keczup, majonez, marynaty

PRZYKŁADOWY JADŁOSPIS

ŚNIADANIE:
- 4 łyżki płatków kukurydzianych z mlekiem sojowym i 1 łyżką owoców (czarne jagody, borówki),
- herbata owocowa

OBIAD:
- sałatka z sałaty, cebuli czerwonej, selera, ogórka, sera feta, świeżej mięty, odrobiny sosu sojowego i soku z cytryny.
- 1 kromka chrupkiego pieczywa,
- zielona herbata

PODWIECZOREK:
- 2 wafle ryżowe posmarowane cienko miodem

KOLACJA:
- 150-200 g pieczonej ryby,
- kromka chleba z żytniej mąki
__________________
Me, Myself and I
superdomina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-12, 14:22   #3
superdomina
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 69
Smile Dieta według grupy krwi ab rh +

Dieta dla osób z grupą krwi AB


Dieta dla osób z grupą krwi AB
2,5 kg w ciągu 2 tygodni

Autor tej diety, amerykański lekarz Peter Adamo, twierdzi, że zapotrzebowanie na składniki odżywcze i forma aktywności fizycznej zależą od naszej grupy krwi i wraz z nią są zakodowane w genach. Większość produktów, które są niewskazane dla osób z grupą A bądź B, jest na ogół nieodpowiednia także dla grupy AB, chociaż jest kilka wyjątków. Jeśli masz grupę krwi AB i chcesz stracić na wadze, powinieneś ograniczyć spożycie mięsa i uzupełniać dietę warzywami oraz tofu.

Zasady diety:
Jadasz od 3 do 5 posiłków dziennie, skomponowanych z produktów przypisanych osobom z grupą krwi AB. Tę dietę może stosować każdy, bo zapewnia ona niezbędne składniki odżywcze, jak również zaleca aktywność fizyczną.

Tyciu sprzyja:
czerwone mięso, fasola, kukurydza, gryka, pszenica

Chudnięciu sprzyja:
ryby i owoce morza, produkty mleczne, zielone warzywa, tofu, ananas

Produkty wskazane
- mięso: baranina, indyk, jagnięcina
- ryby: dorsz, jesiotr, makrela, pstrąg, tuńczyk, sardynka, szczupak
- jaja i nabiał: jogurt, kefir, kwaśna śmietana, mleko owcze, ser feta, mozzarella, owczy, ricotta, serek wiejski
- tłuszcze: oliwa z oliwek
- orzechy i pestki: kasztany, orzeszki ziemne i włoskie
- zboża i pieczywo: żyto, ryż, pieczywo chrupkie
- warzywa i owoce: bakłażan, botwinka, brokuły, burak, gorczyca, kalafior, karczochy, ogórek, pietruszka, por, seler, ananas, cytryna, figi, grejpfrut, śliwki, wiśnie, winogrona
- napoje: kawa (również bezkofeinowa), herbata zielona
- przyprawy: curry, chrzan, czosnek, pietruszka

Produkty niewskazane
- mięso: bekon, cielęcina, dziczyzna, kaczka, kurczak, podroby, wieprzowina, wołowina
- ryby: flądra, halibut, łosoś wędzony, okoń, sola, węgorz
- jaja i nabiał: masło, pełne mleko, sery pleśniowe
- tłuszcze: olej kukurydziany, słonecznikowy i sezamowy
- orzechy i pestki: laskowe, mak, sezam, pestki słonecznika i dyni
- warzywa i owoce: fasola, gryka, kukurydza, oliwki czarne, papryka, rzodkiewki, banany, mango, gruszki, pomarańcze, rabarbar
- napoje: coca-cola, czarna herbata (również bezkofeinowa), likiery destylowane, napoje gazowane
- przyprawy: pieprz, żelatyna, keczup


PRZYKŁADOWY JADŁOSPIS

ŚNIADANIE:
1 szklanka wody z sokiem z cytryny,
1 jajo na twardo,
2 kromki chrupkiego pieczywa,
kawa lub herbata ziołowa

OBIAD:
1 plaster pieczonej piersi indyka bez tłuszczu,
1/2 gotowanego kalafiora,
zielona herbata

PODWIECZOREK:
1 niskotłuszczowy jogurt z owocami

KOLACJA:
gotowana ryba,
sos z jogurtu naturalnego doprawiony czosnkiem i curry
__________________
Me, Myself and I
superdomina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-13, 21:25   #4
Vanessita
Zakorzenienie
 
Avatar Vanessita
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Kraina Wikingów
Wiadomości: 3 225
Dot.: Dieta według grupy krwi a rh +

A dziewczyny ma może któraś więcej przykładowych jadłospisów co do tej diety?? Albo jakieś dobre przepisy??
__________________
M. M. K silimedy maximum 570hi ..20/02/2017...już są!!!
Vanessita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-14, 00:13   #5
gooniek
Zakorzenienie
 
Avatar gooniek
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 10 716
Dot.: Dieta według grupy krwi a rh +

ja osobiscie trzymam sie diety wedlug swojej grupy krwi, czyli grupy A
__________________

studiuję kosmetologię już ostatni rok
kocham swojego ukochanego!

8 grudnia 2008

www.goniaroniaa.blogspot. com
gooniek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-14, 10:57   #6
Vanessita
Zakorzenienie
 
Avatar Vanessita
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Kraina Wikingów
Wiadomości: 3 225
Dot.: Dieta według grupy krwi a rh +

Ja właśnie też chcę tę dietę rozpocząć i chodzi mi głównie o zdrowe odżywianie, a nie o odchudzanie Dlatego też pomyślałam, że może ktoś zna jakieś fajne jadłospisy właśnie do tej grupy???
__________________
M. M. K silimedy maximum 570hi ..20/02/2017...już są!!!
Vanessita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-17, 14:52   #7
cosmos
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 57
Dot.: Dieta według grupy krwi a rh +

Ja stosuję tę dietę i jestem bardzo zadowolona. Dzieki niej dużo lepiej się czuję, wcześniej zawsze szkodziło mi mleko, jak tylko wypiłam- to juz po mnie. A od kiedy unikam rzeczy niewskazanych czuję się super i mam stabilną wagę
cosmos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-09-18, 00:32   #8
gooniek
Zakorzenienie
 
Avatar gooniek
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 10 716
Dot.: Dieta według grupy krwi a rh +

Cytat:
Napisane przez cosmos Pokaż wiadomość
Ja stosuję tę dietę i jestem bardzo zadowolona. Dzieki niej dużo lepiej się czuję, wcześniej zawsze szkodziło mi mleko, jak tylko wypiłam- to juz po mnie. A od kiedy unikam rzeczy niewskazanych czuję się super i mam stabilną wagę
mam dokladnie tak samo
__________________

studiuję kosmetologię już ostatni rok
kocham swojego ukochanego!

8 grudnia 2008

www.goniaroniaa.blogspot. com
gooniek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-21, 14:25   #9
cosmos
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 57
Dot.: Dieta według grupy krwi a rh +

Cytat:
Napisane przez gooniek Pokaż wiadomość
mam dokladnie tak samo
Podejrzewam, ze wiele z nas ma ten problem, ale nie wszystkie wiedzą, jak sobie pomóc. Ja też bym się męczyła do tej pory, gdym przypadkiem w jakiejś babskiej gazecie nie znalazła artykułu na ten temat...
cosmos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-04, 10:04   #10
aniss2004
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 5
Odżywianie, grupa krwi a zachorowalność na raka-co o tym sądzicie???

Wszędzie dookoła się czyta, słyszy że do rozwoju nowotworu u ludzi w dużej mierze przyczynia się niewłaściwa dieta oraz grupa krwi a konkretnie chodzi tu o grupę krwi A. Jaką wiedzę posiadacie na ten temat?czy coś na ten temat Wam wiadomo?jakie były o ile wogóle były przypadki zachorowań na raka w Waszej rodzinie, u znajomych itp? ile ci ludzie mieli lat i jaka grupę krwi? czy tylko A? czy tez słyszeliście o zachorowaniach u ludzi z inną grupą krwi?jak tak to z jaka?wymieniajmy się też wiedzą na temat antynowotworowego stylu życia, co jeść a czego nie żeby przeciwdziałać tej jakże pospolitej w ostatnich czasach chorobie.
aniss2004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-04, 10:28   #11
Edo_ergo_sum
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Zamość, Irl
Wiadomości: 1 034
GG do Edo_ergo_sum
Dot.: Odżywianie, grupa krwi a zachorowalność na raka-co o tym sądzicie???

Książka rak nie jest chorobą:

http://www.google.com/search?client=...6224ff344314ed

Eat right for your type, + Dieta Genotypowa Peter D'Adamo:

http://www.google.com/search?client=...6224ff344314ed


Na razie tyle co sobie przypomniałem o raku i o grupach krwi.

---------- Dopisano o 12:28 ---------- Poprzedni post napisano o 12:15 ----------

Z drugiej strony, te diety niezbyt, nie można się nimi do końca sugerować.
Edo_ergo_sum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-06-13, 17:54   #12
qzka23
Przyczajenie
 
Avatar qzka23
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 24
Dot.: Dieta według grupy krwi b rh +

Czy to jedyny wątek związany z tą dietą?

Stosuje od miesiąca, prawie 4kg mniej. Oprócz samej diety, jem racjonalnie, 5 posiłków, 3 najważniejsze- śniadanie, obiad, kolacja i 2 przekąski, nie jem po 19:00 (max. 20:00 ale to gdy sie ucze) no i wypijam min. 2l wody dziennie. Cieszę się z tego wyniku, bo prawdę mówiąc nie czuję się głodna, nie mam wilczego apetytu i jest ok. Nie zmieniłam jakoś radykalnie jadłospisu, wiec liczę, że jojo nie bedzie.

Tylko od zawsze miałam problem z metabolizmem, teraz chce do diety dodać suplement, idzie lato i chciałabym szybciej schudnąc. I od razu mówie, zdaję sobię sprawę, że odchudzanie to długi okres
qzka23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-14, 19:09   #13
ciezkawalizka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 25
Dot.: Dieta według grupy krwi b rh +

niestety ona jest dosc malo skuteczna...
np ja mam grupe krwi AB i musiałabym sie dostosowywac zarowno do planu diety A i B a to juz nie jest takie proste.,.,.,
ciezkawalizka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-22, 11:03   #14
a_ma_facon
Przyczajenie
 
Avatar a_ma_facon
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 3
Dot.: Dieta według grupy krwi b rh +

Hej, żadna z dziewczyn nie stosuje tej diety? Ja postanowiłam na nią przejść, ponieważ akurat większość wskazanych produktów zgadza się z tym co jem . Niestety muszę się pożegnać z pomidorami, rzodkiewką, cynamonem i wyrobami z pszenicy ale dam sobie z tym radę .

Chciałabym się dowiedzieć, czy ktoś odniósł sukces (schudł, polepszyło mu się zdrowie lub nastrój) stosując ta diete?
a_ma_facon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-22, 13:43   #15
Paulinka_S
S. Sssss. SSSSS.
 
Avatar Paulinka_S
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 5 125
Dot.: Dieta według grupy krwi b rh +

Ta dieta to wymysł kolejnego doktorka, który sobie wymyślił sposób na wyciągnięcie kasy z naiwnych ludzi. Nie wiem co można osiągnąć stosując taką dietę.
A ten przykładowy jadłospis to już w ogóle jakaś kpina...
__________________


Paulinka_S jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-22, 13:56   #16
kiciakasia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Miasto Ogrodów
Wiadomości: 3 195
Dot.: Dieta według grupy krwi b rh +

Cytat:
Napisane przez a_ma_facon Pokaż wiadomość
Hej, żadna z dziewczyn nie stosuje tej diety? Ja postanowiłam na nią przejść, ponieważ akurat większość wskazanych produktów zgadza się z tym co jem . Niestety muszę się pożegnać z pomidorami, rzodkiewką, cynamonem i wyrobami z pszenicy ale dam sobie z tym radę .

Chciałabym się dowiedzieć, czy ktoś odniósł sukces (schudł, polepszyło mu się zdrowie lub nastrój) stosując ta diete?
to jest raczej nieskuteczne
mam grupę B Rh-, nie jem pszenicy ani mleka i jego przetworów (nietolerancja), ptaków i ssaków.
Raczę się soją, sezamem, strączkami, siemieniem i powinnam wyglądać jak słoń, a mam raczej niedowagę.

Moja siostra, B Rh+, żywi się (poza całą gamą warzyw) głównie serem (żółtym, pleśniowym), oliwkami i czekoladą - waży 47kg/167cm.
__________________
smocza mama

Edytowane przez kiciakasia
Czas edycji: 2012-08-22 o 13:59
kiciakasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-17, 19:52   #17
MsLullaby
Zakorzenienie
 
Avatar MsLullaby
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 6 573
Dot.: Dieta według grupy krwi b rh +

hej Dziewczyny,
zastanawiam sie nad ta dieta, wiele osob mi ja poleca, znam przypadki skutecznosci, ale niestety w internecie znalazlam nie wiele informacji na temat tej diety, wszedzie pisza jedno i to samo, jest tu mozesz ktos kto moze wyrazic opinie na temat tej diety? Wybaczcie za brak znakow interpunkcyjnych, nie mam polskiego oprogramowania w komputerze..
MsLullaby jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-05, 19:12   #18
esflores1
Przyczajenie
 
Avatar esflores1
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 16
Dieta zgodna z grupą krwi

Udało się przedstawić co jest pożyteczne, a co niewskazane dla poszczególnych grup krwi w tabelkach, jeśli ktoś zna swą grupę, może sobie sprawdzić. Nie umiem za dobrze dodać tych tabelek, więc podaję link, mam nadzieję, że admin go nie wyrzuci
http://sprawnyorganizm.blogspot.com/

Edytowane przez esflores1
Czas edycji: 2013-08-06 o 00:04
esflores1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-13, 13:05   #19
Shironeko
Przyczajenie
 
Avatar Shironeko
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 24
Dot.: Dieta zgodna z grupą krwi

O tej diecie dowiedziałam się koło miesiąc temu i od tego czasu powoli ją wdrażam (grupa krwi A). Co ciekawe od ponad 5 lat nie jem mięsa - nigdy mnie do niego nie ciągnęło, kiedy zaczęłam sama sobie gotować zorientowałam się, że nie muszę go przyrządzać ani jeść. Przez parę miesięcy schudłam ok 5kg (z 59 na 54, 166cm), nie odmawiając sobie słodyczy, a jedynym moim ćwiczeniem były szybkie parodziesięcio minutowe marsze na uczelnie i z powrotem. Pozostałe niewskazane dla mojej grupy krwi produkty w większej mierze same z siebie mi nie pasują. Nie lubię ziemniaków, nie przepadam za śledziami (a robiłam wiele podejść). Mięso, banany, orzechy nerkowca, ocet? Meh. Jedynie z unikaniem nabiałem muszę się trochę nagimnastykować, za parę miesięcy dowiem się, czy było warto. Ogółem w moim organizmie mam za dużo śluzu - prawdopodobnie jest to skutkiem obciążenia nabiałem.

Mój ojciec i rodzeństwo mimo identycznej grupy krwi lubią mięso i nabiał. Nie namawiałam ich, ani nie namawiam nikogo innego. Sama jednak podejrzewam, że ta dieta będzie mi służyć - przyszła mi naturalnie, zanim się o niej dowiedziałam.

Z drugiej strony po latach uwielbiania nabiału, mój ojciec dostał uczulenia na mleko. Wychodziły mu plamy na twarzy i szyi. Odczulał się, ale po latach problem wrócił. Tym razem pojawiły się mniejsze czerwone zmiany na twarzy. Nie schodzą mimo leczenia dermatologicznego.
Czy zeszłyby, gdyby zrezygnować z nabiału? Raczej się nie przekonam, prędzej świnie zaczną latać, niż on zrezygnuje z mleka, sera i masła.
__________________
Love is the only prayer I know. ☽O☾
wymiana
Shironeko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-01-14, 11:57   #20
krystyna77
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 696
Dot.: Dieta zgodna z grupą krwi

Cytat:
Napisane przez Shironeko Pokaż wiadomość
O tej diecie dowiedziałam się koło miesiąc temu i od tego czasu powoli ją wdrażam (grupa krwi A). Co ciekawe od ponad 5 lat nie jem mięsa - nigdy mnie do niego nie ciągnęło, kiedy zaczęłam sama sobie gotować zorientowałam się, że nie muszę go przyrządzać ani jeść. Przez parę miesięcy schudłam ok 5kg (z 59 na 54, 166cm), nie odmawiając sobie słodyczy, a jedynym moim ćwiczeniem były szybkie parodziesięcio minutowe marsze na uczelnie i z powrotem. Pozostałe niewskazane dla mojej grupy krwi produkty w większej mierze same z siebie mi nie pasują. Nie lubię ziemniaków, nie przepadam za śledziami (a robiłam wiele podejść). Mięso, banany, orzechy nerkowca, ocet? Meh. Jedynie z unikaniem nabiałem muszę się trochę nagimnastykować, za parę miesięcy dowiem się, czy było warto. Ogółem w moim organizmie mam za dużo śluzu - prawdopodobnie jest to skutkiem obciążenia nabiałem.

Mój ojciec i rodzeństwo mimo identycznej grupy krwi lubią mięso i nabiał. Nie namawiałam ich, ani nie namawiam nikogo innego. Sama jednak podejrzewam, że ta dieta będzie mi służyć - przyszła mi naturalnie, zanim się o niej dowiedziałam.

Z drugiej strony po latach uwielbiania nabiału, mój ojciec dostał uczulenia na mleko. Wychodziły mu plamy na twarzy i szyi. Odczulał się, ale po latach problem wrócił. Tym razem pojawiły się mniejsze czerwone zmiany na twarzy. Nie schodzą mimo leczenia dermatologicznego.
Czy zeszłyby, gdyby zrezygnować z nabiału? Raczej się nie przekonam, prędzej świnie zaczną latać, niż on zrezygnuje z mleka, sera i masła.
jednak ta dieta może szybko przejść do historii. pewnie uzna się, że lepsza dieta będzie ta zgodna z dna.
krystyna77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-11, 15:03   #21
valentine26
Raczkowanie
 
Avatar valentine26
 
Zarejestrowany: 2015-02
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 70
Dot.: Dieta zgodna z grupą krwi

A grupa krwi 0 ?

Dieta dla osób z grupą krwi 0

Dieta dla osób z grupą krwi 0
2,5 kg w ciągu 2 tygodni Autor tej diety, amerykański lekarz Peter Adamo, twierdzi, że zapotrzebowanie na składniki odżywcze i forma aktywności fizycznej zależą od grupy krwi i wraz z nią są zakodowane w naszych genach. Ludzie z grupą krwi 0 to typowi zjadacze mięsa. Mogą przyspieszyć spalanie kalorii, dostarczając organizmowi dużo białka zwierzęcego i intensywnie ćwicząc.
Zasady diety:
Jadasz od 3 do 5 posiłków dziennie, skomponowanych z produktów przypisanych osobom z grupą krwi 0. Tę dietę może stosować każdy, bo zapewnia ona niezbędne składniki odżywcze, jak również zaleca aktywność fizyczną.
Tyciu sprzyja:
pszenica, kukurydza, soczewica, fasola, kapusta, brukselka, kalafior, gorczyca, mleko
Chudnięciu sprzyja:
ryby i owoce morza, sól jodowana, czerwone mięso, wątróbka, kapusta włoska, szpinak, brokuły
Produkty wskazane
- mięso: baranina, cielęcina, jagnięcina, dziczyzna, wątróbka, wołowina - ryby: dorsz, halibut, jesiotr, łosoś, makrela, morszczuk, okoń, pstrąg, sardynka, sieja, sola, szczupak, śledź, tuńczyk - tłuszcze: oliwa z oliwek, olej lniany - orzechy i pestki: z dyni, włoskie - warzywa i owoce: brokuły, buraki, cebula czerwona, chrzan, cykoria, czerwona papryka, czosnek, dynia, kalarepa, karczochy, pietruszka, por, rzepa, sałata, słodkie ziemniaki, szpinak, figi - napoje: sok ananasowy i wiśniowy - przyprawy: curry, kurkuma, morszczyn, pieprz cayenne
Produkty niewskazane
- mięso: bekon, mięso gęsi, wieprzowina - ryby: łosoś wędzony, sum, śledź marynowany - nabiał: mleko i jego przetwory - tłuszcze: olej kukurydziany - orzechy i pestki: pistacjowe i ziemne, mak - zboża: najlepiej zrezygnować z nich całkowicie - warzywa i owoce: awokado, bakłażan, biała kapusta, brukselka, chińska kapusta, czerwona kapusta, czarne oliwki, gorczyca, kalafior, kukurydza, pieczarki, jeżyny, mandarynki, melon, pomarańcze, rabarbar, truskawki - napoje: sok jabłkowy i pomarańczowy, kawa, czarna herbata - przyprawy: cynamon, gałka muszkatołowa, ocet, pieprz biały i czarny, wanilia, keczup, dziurawiec
PRZYKŁADOWY JADŁOSPIS

ŚNIADANIE:
1 kromka pieczywa chrupkiego z musem jabłkowym, 1 jajo w koszulce, 1 szklanka soku ananasowego
OBIAD:
sałatka z gotowanej piersi kurczaka z zielonymi winogronami, orzechami włoskimi i majonezem, 1 kromka pumpernikla
PODWIECZOREK:
2 wafle ryżowe z masłem, 1 szklanka soku warzywnego
KOLACJA:
250 g ryby pieczonej bez tłuszczu z gotowanymi brokułami, herbata zielona

Kapusta mnie utuczy? dobre sobie, nie wierzę w to
zamiast łososia wędzonego wskazana wątróbka- powodzenia dla zerówkowiczów na tej diecie
__________________
"Kiedy nie można dodać dni do swojego życia, trzeba dodać życia swoim dniom"
valentine26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-02-11 16:03:55


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:21.