Rozszerzone pory - jakie macie sposoby? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-10-14, 11:28   #1
kunegundzia5
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 3

Rozszerzone pory - jakie macie sposoby?


Cześć dziewczyny! Od kilku ładnych lat pogarsza się stan mojej cery, a mianowicie mam coraz bardziej rozszerzone pory (mam 37 lat). Przyprawia mnie to o kompleksy i zastanawiam się, jak Wy sobie radzicie z tym problemem? Jakieś cudowne kosmetyki, domowe kuracje, zmiana diety, czy może zabiegi u kosmetyczki? Będę wdzięczna za wszelkie wskazówki
kunegundzia5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-14, 14:43   #2
Cytokina
Interleukina Druga
 
Avatar Cytokina
 
Zarejestrowany: 2015-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 811
Dot.: Rozszerzone pory - jakie macie sposoby?

Nie ma cudownych kosmetyków, jednego magicznego sposobu.
Dokładne (ale nie agresywne) codzienne oczyszczanie skóry, regularne złuszczanie, nawilżenie czymś, co nie spowoduje zapchania...
Ciężko powiedzieć cokolwiek dokładnego nie znając twojej pielęgnacji, stanu skóry.
Cytokina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-14, 15:39   #3
kunegundzia5
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 3
Dot.: Rozszerzone pory - jakie macie sposoby?

Stosuję żel do mycia twarzy Neutrogena z grapefruitem na przemian z peelingiem Blackhead Eliminator też Neutrogeny, krem nawilżający La -Roche Posay Hydraphase, raz na kilka dni peelingi z glinki z dodatkiem węgla. Nie widzę jakiejś wielkiej poprawy póki co. Może napiszcie co wam pomaga, będę eskperymentować
kunegundzia5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-14, 17:06   #4
Cytokina
Interleukina Druga
 
Avatar Cytokina
 
Zarejestrowany: 2015-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 811
Dot.: Rozszerzone pory - jakie macie sposoby?

Jakoś nie mam zaufania do peelingów dedykowanych do stosowania na co dzień. Przerobiłam kilka, w większości były agresywniejsze niż żele do mycia, przez co podrażniały mi skórę, a z drugiej strony zbyt łagodne żeby cokolwiek porządnie złuszczyć. W efekcie skóra się broniła przed zbyt agresywnym oczyszczaniem i wyglądała jeszcze gorzej.

Z porami nie miałam nigdy większych problemów, głównie mam tendencję do wolno gojących się, głębokich wyprysków, które lubią zostawiać przebarwienia i podskórne zgrubienia - głównie w okolicy żuchwy, szyi. Strefa T mi się świeci, pory oczywiście też są ale generalnie bez tragedii.

Raz na tydzień stosuję peeling kwasowy z The Ordinary - i to jest produkt, który tak w perspektywie kilkuletniego testowania rzeczy najbardziej wpłynął na stan mojej cery. Odkąd go używam to na co dzień poza porządnym nawilżeniem (i kremem z filtrem) naprawdę niewiele trzeba mojej skórze.
Drugim produktem, który sprawił, że przestałam walczyć z swoją skórą i do którego będę wracać niezależnie od ceny jest serum Basiclab z niacynamidem (10%). Ale dzięki peelingowi nie muszę go stosować na co dzień, jedynie raz na jakiś czas, w zależności od dnia cyklu czy jak trzymam gorszą dietę i skóra się buntuje.

Jak wspomniała, moje pory raczej nigdy nie należały do szczególnie problematycznych, ale cóż - były. Przy używaniu tych dwóch kosmetyków moja skóra jest w takim stanie, że wygląda jak po zblurowaniu w photoshopie. Gładziutka, czysta. Pory są praktycznie niewidoczne, oczyszczone. Od kilku miesięcy nie pamiętam co to trądzik zaskórnikowy.
Cytokina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-13, 21:46   #5
310defc647e16bc7b1bc9b908ffa1d2171ddd06d_6387ee82745bf
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2020-12
Wiadomości: 64
Dot.: Rozszerzone pory - jakie macie sposoby?

Cytat:
Napisane przez kunegundzia5 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny! Od kilku ładnych lat pogarsza się stan mojej cery, a mianowicie mam coraz bardziej rozszerzone pory (mam 37 lat). Przyprawia mnie to o kompleksy i zastanawiam się, jak Wy sobie radzicie z tym problemem? Jakieś cudowne kosmetyki, domowe kuracje, zmiana diety, czy może zabiegi u kosmetyczki? Będę wdzięczna za wszelkie wskazówki
zobacz z czego to wynika, czy z przetłuszczania się skóry (ew. zbyt tłustej pielęgnacji) czy z zatrzymywania się wody (po 30 wiele kobiet ma ten problem). przy zbyt tłustej pielęgnacji i przetłuszczającej się skórze trzeba najpierw ograniczyć źródło, czyli tłuszcz rozpychający pory. w pierwszym przypadku trzeba ograniczyć emolienty w pielęgnacji, a w drugim trzeba na co dzień matowić skórę pudrem, regularnie odciskać sebum w chusteczki i nie pozwalać przetłuszczać się skórze. dopiero wtedy może pomóc sposób na rozszerzone tłuszczem pory, czyli codziennie lub co drugi dzień na 10min robienie maseczek glinkowych, nie pozwalając wyschnąć glince. świetne efekty są już po tygodniu codziennych maseczek; wydaje się że glinka niewiele może zrobić, ale prawda jest taka że mało osób odpowiednio ją stosuje i nie sposób w ten sposób odkryć potencjału glinek. co do zatrzymywania się wody w organizmie, to jedyny działający na mnie sposób to zimny prysznic z mocnym strumieniem na twarz co rano. całkiem dobrze ale znacznie słabiej działają masaże twarzy.
310defc647e16bc7b1bc9b908ffa1d2171ddd06d_6387ee82745bf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-14, 16:41   #6
Sybil_
Zakorzenienie
 
Avatar Sybil_
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: krk
Wiadomości: 4 524
Dot.: Rozszerzone pory - jakie macie sposoby?

z zabiegów u kosmetyczki polecam oczyszczanie wodorowe
Sybil_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-04-14 17:41:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:22.