tradzik- kosmetyczka? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-11-29, 23:03   #1
seelk
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 5

tradzik- kosmetyczka?


Witam!
Pewnie rzadko sie zdarza, ze pojawia sie tutaj mezczyzna no ale jak widac jestem Od dluzszego czasu probuje wyleczyc tradzik, ale z mizernym skutkiem. Jak narazie leczylem sie tylko u dermatologa, zmiany byly jedynie po zastosowaniu antybiotyku, ale kiedy go odstawilem powracal. Dzisiaj zdecydowalem sie pojsc do kosmetyczki (Poznan, ul. Mila "odnowa") Wykonala mi jakies tam oczyszczanie, maseczke jedna i druga potem te ultradzwieki. Jak sie mozna domyslic sam zabieg nie byl tani bo 100zl, a na jednym sie nie moze skonczyc. Miedzy czasie "polecala" mi jaki zmywacz i korektor, wszystko podobno w super cenach tj 250zl zmywacz i 100zl korektor i to niby jakies podwojne ekonomiczne pudelka. Za tydzien mam sie jeszcze raz udac, zeby skore do konca oczyscic. Aha, najwazniejsze zaczela mi wszystko wyduszac, chyba nawet tych co nie bylo widac bo strasznie bolało, jak mi dala lusterko to wygladalem gorzej niz bedac chorym na ospe, ale pozniej nalozyla korektor no i nie widac tych kropek, ale juz sie boje to zmyc, ze bez korektoru beda bardzo widoczne.
Moje pytanie brzmi: warto kontynuowac takie zabiegi? chwalila sie ze ma efekty u innych pacjentow, no ale kochani to strszanie duzo kosztuje
seelk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-29, 23:18   #2
Pleple
Raczkowanie
 
Avatar Pleple
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: małe miasteczko pod Warszawą :)
Wiadomości: 415
Dot.: tradzik- kosmetyczka?

Jeśli o mnie chodzi, to po pierwsze uważam wyduszanie pryszczy za gwałt na skórze, a po drugie, nie wyleczy to trądziku, to działanie doraźne.
Pleple jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-29, 23:25   #3
seelk
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 5
Dot.: tradzik- kosmetyczka?

To nie bylo tez zupelnie takie zwykle "wyduszanie" gdyz najpierw nalozyli taka "ciepla maska" ktora podobno otwarla wszystkie pory i tam gdzie byly te biale to nakluli delikatnie i wydusili.
seelk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-29, 23:29   #4
Pleple
Raczkowanie
 
Avatar Pleple
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: małe miasteczko pod Warszawą :)
Wiadomości: 415
Dot.: tradzik- kosmetyczka?

Delikatnie chyba nie było, skoro napisałeś w pierwszym poście, że "strasznie bolało" I że wyglądałeś okropnie po zabiegu.

Stosowałeś jeszcze jakieś inne lekarstwa na trądzik, oprócz antybiotyku doustnego?
Pleple jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-30, 13:22   #5
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: tradzik- kosmetyczka?

nie kupuj wszystkigo co prooobooja Ci wcisnac za taka cene, kosmetyczki nie sa za tak drogimi srodkami bo naprawde bardzo rzadko przenosi sie nto na sklad , mozesz kupic cos tanszego o wiele skutecniejszego, za ta cene mialbys porzadny zestaw retinoidu, kremu nawilzajacego i suplementow diety!!! tradzik trzeba leczyc a pod zadnym pozorem nie wyciskac, niestey nadal neiktore kosmetyczki wychodza z zaloz ze ropny mozna usunac jesli nei ma stanu zapalnego...
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-30, 21:41   #6
seelk
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 5
Dot.: tradzik- kosmetyczka?

Tzn. ropnych nie usuwala, tylko zastosowala na nie ultradzwieki, a wyciskala te widoczne. Bardzo mi sie podobalo jak mi nalozyla ten korektor, wiem ze on nie pomaga wyleczyc sie z tradziku, ale zawsze czlowiek czuje sie lepiej jak nie widzi w lustrze tych czerwonych punkcikow, ale ten korektor z tego co mowila kosztuje 100zl (to jest jakies podwojne opakowanie), wiec jutro bym chcial zadzwonic i zapytac sie ile kosztuje takie normlane, nie wiem czy warto w ogole kupic za taka cene czy sa moze tansze te korektory? Czy wlasnie tyle kosztuje? (ten korektor jest naklady za pomoca takiego pedzelka jak mezczyzni uzywaja do golenia no i sam korektor nie wiem w jakiej dokladniejest postaci). Warto kupic?
seelk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-30, 22:30   #7
MacieJ_)
Raczkowanie
 
Avatar MacieJ_)
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: daleko :)
Wiadomości: 349
Dot.: tradzik- kosmetyczka?

Kosmetyczka kosmetyczce nierówna.....
MacieJ_) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-12-01, 15:30   #8
pAtiŚ
Zakorzenienie
 
Avatar pAtiŚ
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Rzeszów / Stalowa Wola
Wiadomości: 12 704
Dot.: tradzik- kosmetyczka?

100zł za korektor
ja używam takiego jednego z Bell i kupiłam go za 8,20 a teraz staniał do 6,40zł mi bardzo sluzy
__________________

pAtiŚ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-01, 19:31   #9
ankkka
Raczkowanie
 
Avatar ankkka
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 347
Dot.: tradzik- kosmetyczka?

ja bym zmieniła kosmetyczke. miałam robione kilka razy oczyszczanie i mogę stwierdzić z własnego doświadczenia, ze maseczka rozgrzewająca przed zabiegiem to bardzo kiepski pomysł. nie rozpulchnia dostatecznie buzi, więc po takim oczyszcaniu zostają wyraźne ślady. najlepiej, jeśli kosmetyczka stosuje stary, a jak dla mnie rewelacyjny, pomysł z parą wodną. w gabinetach jest takie urządzenie, które wytwarza parę wodną. siedzisz pod tym z maseczką jakieś 20-25 min. twar zjest tak nawilzona i wszystko pootwierane, że przy wyciskaniu skóra nie odczuwa tak bardzo tej męczarni. ja zawsze po samej maseczce rozgrzewającej miałam caaaluteńską twarz pokrytą małymi, czerwonymi, plamkami. bardzo ważne jest, żeby po samym oczyszczaniu nałożyła ci jakies preparaty regenerujące, żeby trochę ukoić buzię. chodzę do kosmetyczki, która przez 30-40 min. doprowadza moją buzię do ładnego stanu po oczyszczaniu. podobnie jat ty, walcze od lat z tradzikiem, leczę się u dermatologa, a oczyszczanie u kosmetyczki traktuję jako cykliczne pozbywanie się zbędnych brudów z twarzy, ze tak dosłownie powiem. też płacę 100 zł , ale twarz jest po 3 godz. w idealnym stanie. zmień kosmetyczkę, moja rada.
ankkka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-01, 22:10   #10
kruszi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 6
Dot.: tradzik- kosmetyczka?

Mnie przeraża tylko jedno.. Gdy kosmetyczka zaczyna przekraczać swoje kompetencje i klijenta traktuje jak pacjenta. Wówczas kończy się to zazwyczaj dośc dalekimi powikłaniami i przez to wiele osób traktuje ten zawód mało poważnie, ludzie się zrażają i do metody i do kosmetyczek...
Jeżeli chodzi o walkę z trądzikiem, to jest to znacznie bardziej złożona terapia która wymaga !leczenia i !odpowiedniej pielęgnacji. Tylko chcę zaznaczyć, że leczenie to lekarz a kosmetyczka powinna (jeżeli się podejmuję walki z trądzikiem...) mniej więcej orientować się na czym to leczenie polega i dobrać tak zabiegi alby się nie wykluczać.

A jeżeli chodzi o wyduszanie, to wg mnie bardzo kontrowersyjna sprawa
kruszi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-02, 08:18   #11
seelk
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 5
Dot.: tradzik- kosmetyczka?

Moze malo precyzyjnie sie wypowiedzialem co do calego "zabiegU" u kosmetyczki, ale mialem pozniej nalozona jeszcze jakas druga maseczke pewnie regenrujaca z jakimis algami. Nie jestem specjalista w tej dziedzinie wiec dokladnie pewnie nie oddam charakteru tego "zabiegu". Jednak tez mi sie wydaje, ze dosc drogie sa te ich kosmetyki tzn. korektor. W sumie moze dlatego, ze jest to dosc drogi salon i z tad te ceny, ale rozejrze sie jeszcze za czyms innym.
Za wszelkie pozytywne jak i negatywne opinie bede bardzo wdzieczny.

PS. Gdzie najlepiej kupic taki korektor? To ma taka forme jak szminka do ust?
seelk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-12-02, 13:58   #12
ankkka
Raczkowanie
 
Avatar ankkka
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 347
Dot.: tradzik- kosmetyczka?

Seelk, a czy ty wyglądzasz az tak bardzo źle? ja, jako 22-letnia dziewczyna, nie noszę z powodu zakazu dermatolog, makijażu. na początku było mi baaardzo ciężko, a teraz juz się tym nie martwię, że wyglądam gorzej niż powinnam, w końcu mam prawo, bo się leczę. ja bym nie kupowała nic na twoim miejscu, zanim nie uzgodnisz tego z dermatologiem. ja lecze się od dawna, zawsze jak pytałam dermatolog, czy mogę używac makijązu, to odpowiadali, że nie ma problemu. a problem jest, bo ci się zapychają pory i skóra jest jeszcze w gorszym stanie. wiem co mówię, bo sama teraz nie uzywam i widzę, że skóra lepiej oddycha. (niby logiczne, ale kiepscy dermatolodzy o tym ani mru mru). może nie warto , żebyś psuł sobie twarz przez korektory? może warto poczekac na efekty dermatologiczne? jednak, skoro to jest duży problem, to lepiej idz do lekarza i niech ci coś doradzi. nie pozwól sobie wpychać kitu przez kosmetyczki.
pozdrawiam
ps. istnieją różne linie apteczne kosmetyków kolorowych. poczytaj sobie o tym na KWC. osobiscie uważam, ze nie są takie rewelacyjne, ale skoro chciałbyś bardzo coś kupić to najlepiej to.
ankkka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:32.