Studia fizjoterapia - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-04-29, 15:22   #1
papryczqa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8
Question

Studia fizjoterapia


Hej!

Zastanawiam się czy są tu osoby, które są w trakcie lub skończyły fizjoterapię?
Jak wygląda sytuacja z pracą?
Czy jest to bardzo trudny kierunek?
Lepiej wybrać się na AWF czy może UM?
Z miast mam do wyboru Gdańsk, Warszawę i Poznań.

Muszę podjąć w końcu decyzję dotyczącą studiów i ogólnie to nie mam pojęcia, co chciałabym robić w życiu, a z czegoś żyć trzeba...
papryczqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-29, 15:51   #2
Agasiacz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1
Fizjoterapia i...?

Hej
Mam pytanie do studiujących na fizjoterapii. Czy faktycznie jest ciężko fizycznie? Czy osoba, która całe życie była zwolniona z wf da rade na tych studiach? Wiadomo dalej można pracować w rożnych specjalizacjach, chodzi mi konkretnie o studia. Czy są bardzo obciążające fizycznie. Najlepiej byłby jakby powiedziały osoby, które studiują w Poznaniu ale inne opinie tez są mile widziane
Agasiacz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-29, 18:13   #3
coco1919
Rozeznanie
 
Avatar coco1919
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 516
Dot.: Fizjoterapia i...?

-
__________________
*** Curacne - od 20.07.2015 do 17.08.2016 ***

Edytowane przez coco1919
Czas edycji: 2016-06-14 o 19:13
coco1919 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-29, 22:01   #4
xMayx
Raczkowanie
 
Avatar xMayx
 
Zarejestrowany: 2014-06
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 337
Dot.: Studia fizjoterapia

Co prawda nie studiuję fizjoterapii, ale u mnie na uczelni jest ten kierunek - najbardziej oblegany ze wszystkich. Przykro mi to mówić, ale podejście "z czegoś żyć trzeba" nie jest zbyt właściwe w przypadku kierunku, który kończy naprawdę wiele osób. Kiedy skończysz studia, będzie wysyp fizjoterapeutów, a o pracę już teraz ciężko.

Mimo wszystko, słuchać mnie nie musisz i możesz uprzeć się przy swoim Może spodoba Ci się to na tyle, że będziesz chciała robić dodatkowe kursy. Studiuje ze mną dziewczyna, która jednocześnie jest na fizjoterapii i jest bardzo zadowolona.
xMayx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-30, 08:20   #5
papryczqa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8
Dot.: Studia fizjoterapia

a co i gdzie studiujesz jak mogę zapytać?
To nie jest tak, że zamierzam robić to od niechcenia i tylko byle skończyć. Wiadomo, że same studia niewiele dadzą i trzeba robić kursy, szkolenia, praktyki i ogólnie zdobywać doświadczenie i pogłębiać wiedzę. Po prostu jeszcze nie wiem którą drogę wybrać, a czas leci. Jestem w stanie spiąć tyłek, uczyć się, ale nie chciałabym aby to poszło na marne i później pracować za marne grosze
papryczqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-30, 08:40   #6
oczarowana
Zadomowienie
 
Avatar oczarowana
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Keczupowo
Wiadomości: 1 512
Dot.: Studia fizjoterapia

Jesli chcesz byc bezrobotna albo walczyc biegajac z cv po przeroznych osrodkach i zadawalac sie najnizsza krajowa albo pracowac po 12 h orajac jak wol na umowe zlecenie-to startuj na fizjoterapie!
Jesli masz kupe kasy na przerozne kursy (same studnia nie wystarcza) to prosze startuj. Jesli nie straszny tobie rozczeniowy pacjent(a takich cała masa szczegolnie w prywatnych,renomowanych osrodkach-ja w takim pracuje-to staruj na fizjo. A jesli jestes rozsadna osoba i podchodzisz na serio a nie z fanaberii do tego niełatwego zawodu to koncz studia i uciekaj za granice bo tu kokosy zarabia niewielu.
Pracuje w zawodzie 12 lat,pokonczylam kursy,praca na stale-fakt,ale zachrzan w 3 weekendy,a dwa razy w tygodniu trzeba zostac na 12,13 h-za nadgodziny raz placa,raz oddaja wolne-kiedy nie ty chcesz ale kiedy im sie to podoba.Rozczeniowych klientow cala masa-i pamietaj-z takim przy kasie-nie wygrasz-zawsze bedziesz na przegranym nawet jak wina lezy po stronie pacjenta. (klient nasz pan!). I za tą mekę mam 2700 brutto. Jeszcze nie mam tak zle-ale znam wielu fizjaków,którzy po nastu latach pracy,czy dwudziestu chcieli by mieć tyle co mam ja.Dodam,że to mgr
I powiem Ci prawdę-żałuję,że wybrałam ten zawód.
W wielu osrodkach robisz prawie wszystko-to nie jest tylko lajcik na laserkach,ultradzwiekach czy spijanie kawuni na elektroterapii w gronie koleżanek. U nas nawet magistrowie zapi**************ą na masażach całymi dniami,miesiacami albo 'szaleja
na balneologii badz tłuką taśmowo osiem do nastu półgodzinnych gimnastyk dziennie-przypominam-pisałąm,że u nas dwa razy w tyg siedzisz po nawet 13 h w robocie.
W wielkim skrócie-praca w PL to cieżka orka za nieadekwatne pieniadze do tego co robisz.

ps.aha pracujac w szpitalu/przychodni-dostaniesz żenujące wynagrodzenie,a robota tam lajtowa nie jest.układy/układziki-nowy,świeżak ma zawsze prze******e i do czarnej roboty jest. na takiej neurologi w pierwszym lepszym szpitalu mordujesz się nie raz zpacjentem,którego pani salowa powinna wymyć i podmyć już pare godzin temu-uwierz cwieczenia bierne u takiego pacjenta w oparach z kupy nie należą do najmilszych.

Edytowane przez oczarowana
Czas edycji: 2015-04-30 o 08:42
oczarowana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-30, 12:19   #7
papryczqa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8
Dot.: Studia fizjoterapia

To rzeczywiście nieciekawie to wygląda... :/ Kurcze teraz to mam dylemat straszny.
A co innego byś wybrała zamiast fizjoterapii jeśli miałabyś wybór?
papryczqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-04-30, 12:46   #8
coco1919
Rozeznanie
 
Avatar coco1919
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 516
Dot.: Studia fizjoterapia

języki i za granice

---------- Dopisano o 13:46 ---------- Poprzedni post napisano o 13:45 ----------

Cytat:
Napisane przez xMayx Pokaż wiadomość
Co prawda nie studiuję fizjoterapii, ale u mnie na uczelni jest ten kierunek - najbardziej oblegany ze wszystkich. Przykro mi to mówić, ale podejście "z czegoś żyć trzeba" nie jest zbyt właściwe w przypadku kierunku, który kończy naprawdę wiele osób. Kiedy skończysz studia, będzie wysyp fizjoterapeutów, a o pracę już teraz ciężko.

Mimo wszystko, słuchać mnie nie musisz i możesz uprzeć się przy swoim Może spodoba Ci się to na tyle, że będziesz chciała robić dodatkowe kursy. Studiuje ze mną dziewczyna, która jednocześnie jest na fizjoterapii i jest bardzo zadowolona.
a na jakiej uczelni studiujesz?
__________________
*** Curacne - od 20.07.2015 do 17.08.2016 ***
coco1919 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-30, 19:48   #9
xMayx
Raczkowanie
 
Avatar xMayx
 
Zarejestrowany: 2014-06
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 337
Dot.: Studia fizjoterapia

Studiuję w Opolu, na Państwowej Medycznej Wyższej Szkole Zawodowej, kosmetologię, więc może i mam nieco wypaczone pojęcie.
xMayx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-03, 15:10   #10
papryczqa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8
Dot.: Studia fizjoterapia

A jak myślicie, co w takim razie wybrać zamiast tej nieszczęsnej fizjoterapii?
Jestem totalnie w kropce...
papryczqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-03, 20:29   #11
201702092106
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 610
Dot.: Studia fizjoterapia

Cytat:
Napisane przez papryczqa Pokaż wiadomość
Hej!

Jak wygląda sytuacja z pracą?

Muszę podjąć w końcu decyzję dotyczącą studiów i ogólnie to nie mam pojęcia, co chciałabym robić w życiu, a z czegoś żyć trzeba...
Niestety, fizjoterapię można studiować zarówno na uczelniach państwowych jak i na prywatnych ,,szkółkach" a to już mówi samo za siebie co stało się z tym zawodem i jak wygląda sytuacja.

Jeżeli nie masz pojęcia co robić to może daj sobie rok na zastanowienie, bo szkoda kasy na mieszkanie i studiowanie (chyba, że to u Ciebie nie gra roli). Czasem lepiej iść do pracy niż na siłę gnać na studia.

Czy tylko ja mam wrażenie, że brak studiów w tym kraju urósł do rangi jakiejś ujmy?
201702092106 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-05-03, 21:08   #12
papryczqa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8
Dot.: Studia fizjoterapia

No właśnie w tym problem, że już wzięłam rok przerwy i niestety nic się nie wyklarowało. A nie mogę sobie pozwolić na kolejny.
Brak studiów nie jest ujmą jeśli masz pomysł na siebie
papryczqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-05-03 22:08:02


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:20.